Menu Zavrieť

Detské pestúnky

Detské pestúnky

Každý rodič chce vedieť, či je jeho dieťa aj počas jeho neprítomnosti, v poriadku. Či už sa od bábätka vzdiali do vedľajšej miestnosti alebo na záhradu domu. Rodičom prehľad o tom, či ich dieťa spí alebo sa už prebudilo, plače alebo sa niečo deje, dá elektronický pomocník – detská opatrovateľka. Vysielačka od opatrovateľky zaznamená detský plač, kňourání a ostatné zvuky, ktoré prenesie do vysielačky, ktorú má rodič pri sebe. Môžete si zaobstarať aj detské opatrovateľky s kamerou, aby ste nielen počuli, ale tiež videli, čo sa s vaším bábätkom deje. Lepšie modely opatrovateliek môžu ponúkať napríklad možnosť nočného videnia alebo podporu Wi-Fi.

Preto sú detské opatrovateľky sú už mnoho rokov dôležitým pomocníkom rodín s malými deťmi.

Elektronickú opatrovateľku si môžete zaobstarať jednosmernú, ktorá funguje ako pasívny vysielačka prenášajúce zvuk od dieťaťa k rodičovi, alebo obojsmernú, umožňujúci vzájomnú komunikáciu medzi dieťaťom a rodičom.

Detské pestúnky sú tvorené dvoma časťami – vysielačom a prijímačom. Vysielač sa umiestňuje do blízkosti dieťaťa, aby mohol zaznamenať zvuk, prípadne aj obraz, ktorý je následne prenášaný do prijímača, z ktorého je potom reprodukovaný.

Detské pestúnky: Porovnanie 10 najlepších detských monitorovacích podľa hodnotenia zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších detských monitorovacích. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto detské pestúnky si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie detskú opatrovateľku.

NázovVzhľadDosah vo voľnom priestranstve (v m)ObrazOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
TrueLife NannyCam H32Detská pestúnka TrueLife NannyCam H32300Áno89,99Zobraziť v obchodoch
TrueLife NannyCam V24Detská pestúnka TrueLife NannyCam V24300Áno69,99Zobraziť v obchodoch
TrueLife NannyTone VM1Detská pestúnka TrueLife NannyTone VM1300Nie41,10Zobraziť v obchodoch
Bayby BBM 7005 Digital audio pestúnkaDetská pestúnka Bayby BBM 7005 Digital audio pestúnka300Nie31,10Zobraziť v obchodoch
Babymoov monitor Easy Care Digital GreenDetská pestúnka Babymoov monitor Easy Care Digital Green500Nie55,90Zobraziť v obchodoch
Babymoov monitor Digital Green Expert CareDetská pestúnka Babymoov monitor Digital Green Expert Care1000Nie101,60Zobraziť v obchodoch
TrueLife NannyWatch A15Detská pestúnka TrueLife NannyWatch A15300Áno123,70Zobraziť v obchodoch
Philips Avent SCD731 Digitálna audio pestúnkaDetská pestúnka Philips Avent SCD731 Digitálna audio pestúnka330Nie98,99Zobraziť v obchodoch
Bayby BBM 7020 Digitálna video pestúnkaDetská pestúnka Bayby BBM 7020 Digitálna video pestúnka250Áno122,58Zobraziť v obchodoch
Philips pestúnka Avent SCD502/52Detská pestúnka Philips pestúnka Avent SCD502/52330Nie41,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia detských monitorovacích od ich užívateľov.

Výhody detských monitorovacích zariadení

  • Máte vždy prehľad o tom, čo vaše dieťa práve robí.
  • opatrovateľky môžete využiť doma, aj na cestách.
  • Nemusíte svoje dieťa chodiť stále kontrolovať.
  • Pestúnka má funkcie, ktoré pomôžu vášmu dieťaťu zaspať.
  • Ušetrí vám stres, starosti a prácu.

Podľa akých kritérií opatrovateľku vybrať?

  • opatrovateľky si vyberte podľa toho, či vám stačí, aby prenášala zvuk alebo chcete svoje dieťa tiež vidieť. Prístroje s kamerou sú drahšie, ale máte o dieťati lepší prehľad.
  • Ak sa signál opatrovateľky bude pri prenose musieť zápasiť s veľkou vzdialenosťou alebo stromy, bude pre vás ideálnou analógový model. Ak hrozí, že signál budú rušiť ďalšie prístroje, vhodnejšie bude digitálny pestúnka s väčším počtom kanálov alebo šifrovacie technológií DECT.
  • Od použitej technológie sa odvíja dosah opatrovateľky i kvalita prenášaného signálu.
  • Dôležitý je tiež počet kanálov, ktorým opatrovateľky disponujú, a či majú automatické ladenie.
  • Na údaje o dosahu opatrovateliek, ktorý je od výrobcu uvedený, neberte príliš ohľad – dosah signálu vo voľnom priestranstve a v interiéri sa líšia podľa typu a počtu prekážok, ktoré musí prekonať.
  • Niektoré typy opatrovateliek fungujú iba, ak sú zapojené v elektrickej sieti, iné môžu byť napájané batériami alebo akumulátorom v kombinácii so sieťovým káblom alebo pomocou USB.
  • Niektoré modely opatrovateliek umožňujú ich prepojenie cez aplikáciu s chytrým telefónom.
  • Súčasná ponuka opatrovateliek je široká. Môžete si vybrať medzi prístrojmi vybavenými rôznymi funkciami a vychytávkami, ako napríklad monitorom dychu. Monitor dychu sa skladá z podložiek so senzormi, ktoré sa umiestnia pod matrac dieťaťa a sledujú jeho dych. Ak sa dieťa nadýchne málokrát alebo prestane dýchať úplne, spustí sa alarm.
  • Ak chcete manipulovať s hlasitosťou a citlivosťou, zamerajte sa na modely opatrovateliek, ktoré umožňujú nastavenie detskej jednotky podľa toho, ako výstup chcete počuť.

Vysielač a prijímač opatrovateľky

Opatrovateľky sú tvorené vysielačom a prijímačom. Vysielač (detská jednotka) sa umiestňuje do blízkosti dieťaťa, aby zaznamenávala zvuk, prípadne i obraz a prenášala ho do prijímača (rodičovskej jednotky), v ktorej sú následne reprodukované.

Vysielač (detská jednotka) môže mať podobu vysielačky, kamery alebo stanice. Môže disponovať rôznymi funkciami, ktoré môžu byť ovládané z prijímača (rodičovskej jednotky).

Prijímač (rodičovská jednotka) vyzerá ako vysielačka alebo malý tablet s displejom doplnená o príslušenstvo, ktoré umožňuje jej praktickejšie prenášanie – popruhom na krk alebo klipom na opasok.

Audio opatrovateľku alebo video opatrovateľku?

Základné rozdelenie detských opatrovateliek je, či sú video alebo audio.

Video opatrovateľky

Video opatrovateľky prenášajú zvuk i obraz. Obraz sa zobrazuje na displeji prijímača (rodičovskej jednotky) alebo v aplikácii telefónu či tabletu. Máte tak prehľad o tom, čo vaše dieťa robí a čo sa deje v jeho okolí. Video opatrovateľky sú v porovnaní s audio vysielačky drahšie. Ich signál je náchylnejší k rušeniu.

Audio opatrovateľky

Audio opatrovateľky sú oproti video chůvičkám lacnejšie, majú kvalitnejšie signál a jednoduchšiu obsluhu. Stačí umiestniť vysielač do blízkosti dieťaťa – nie je teda nutné, ako pri video opatrovateliek, nastavovať záber kamery. Nevýhodou je, že nevidíte, čo dieťa robí.

Prenos signálu detskej pestúnky

Technológia, ktorú opatrovateľka využíva, má vplyv na kvalitu prenosu signálu. Záleží, či bývate v husto zaľudnené lokalite alebo na vidieku.

Analógové opatrovateľky

Analógový (FM) signál využíva dva kanály. Tieto opatrovateľky majú veľký dosah a dobre fungujú aj v prípade, že v ceste signálu stojí prekážky, ako napríklad steny alebo stromy. Je teda ideálny pre rodiny žijúcej v domoch so záhradou alebo vo veľkom byte. Prenášaný signál je však rušený.

Digitálne opatrovateľky

Digitálne opatrovateľky sú menej náchylné na rušenie prenosu signálu. Majú kratšie dosah, než opatrovateľky analógové. Preto sú vhodné skôr do menších bytov a miest. Aby ste zamedzili rušeniu signálu a riziku odpočúvanie, vyberte si opatrovateľku s pokročilou protiodposlouchávací technológiou.

Technológia A-FHSS

A-FHSS znamená Automatic Frequency-Hopping spread Spcectrum. Prístroj stále preskakuje medzi niekoľkými kanálmi, čo zabráni jeho nájdenia a odpočúvanie. Pracuje ale na frekvencii 2,4 GHz, kde môže stretnúť s Wi-Fi signály a bluetooth.

Technológia DECT

Tieto opatrovateľky fungujú na frekvenčnom pásme 1880 až 1900 MHz a svoj signál šifrujú. Nie je tu teda riziko, že by zvuk prenášaný vašej opatrovateľkou, mohol zachytiť niekto v okolí iným prístrojom – napríklad vysielačkou. Táto technológia je vhodná aj v prípade, ak majú vaši susedia dieťa – opatrovateľky sa tak navzájom nerušia.

Smart opatrovateľky

Smart opatrovateľky sú tvorené dvoma časťami – vysielač a aplikácií v smartfóne či tablete. Zvuk a video sa prostredníctvom internetu do tejto aplikácie prenáša. Vďaka tomu svoje dieťa môžete sledovať odkiaľkoľvek. Smart opatrovateľky však musí byť po celý čas pripojené k internetu, čo môže byť nevýhodou, pretože na niektorých miestach má toto pripojenie zlý signál.

Napájanie opatrovateľky

Pri jednotlivých modelov sa spôsob napájania môže líšiť. Opatrovateľky môžu byť poháňané vymeniteľnými tužkovými batériami, nabíjacími vnútornými batériami, prostredníctvom sieťového kábla alebo pomocou USB z powerbanky alebo z počítača. „Nekabelové“ napájanie je dôležité predovšetkým, ak chcete opatrovateľku využívať mimo dosahu elektrickej siete – napríklad keď dieťa spí v kočíku na záhrade a vy ste doma.

Každá z jednotiek môže byť napájaná iným spôsobom. Vysielač (detská jednotka) býva napájaná buď na batérie, alebo káblom. Z bezpečnostných dôvodov je potrebné zabezpečiť, aby kábel nebol v dosahu dieťaťa. Prijímač (rodičovská jednotka) býva poháňaný batériami. Ak budete opatrovateľku častejšie využívať v miestach bez elektrickej siete – na záhrade, na dovolenke v prírode atď., Určite si zaobstarajte skôr model bez napájacieho kábla pre obe jednotky.

Dosah opatrovateliek a počet kanálov

Dosah a kvalita signálu opatrovateliek súvisí z veľkej časti s prekážkami, ktoré ich dlhšiemu dosahu môžu brániť. Prekážkami môžu byť múru, dvere alebo napríklad strop. Dosah signálu v interiéri je preto slabší ako jeho dosah na voľnom priestranstve.

Dosah signálu opatrovateľky vyberajte podľa toho, na akú vzdialenosť sa od dieťaťa budete vzďaľovať. Berte však do úvahy aj spomínané prekážky, ktoré dosah signálu môžu výrazne skrátiť. Bežný dosah detských monitorovacích je cca 300 metrov na voľnom priestranstve a 50 až 60 metrov v interiéri. Môžete však naraziť aj na opatrovateľky s dosahom vo voľnom priestranstve až 3 000 metrov.

Kvalitu signálu určuje nielen dosah, ale aj počet kanálov, medzi ktorými si pestúnka môže v nevyhovujúcich podmienkach sama prelaďovať. Digitálne opatrovateľky s veľkým dosahom môžu mať až 300 kanálov.

Citlivosť mikrofónu a hlasitosť

Citlivosť mikrofónu si môžete nastaviť podľa toho, či vám stačí počuť iba hlasný plač dieťaťa, alebo chcete počuť aj tichšie zvuky, ako napríklad, keď sa v postieľke prevracia alebo si niečo dudre.

Ovládanie hlasitosti je praktické, ak ste v hlučnejším prostredí a potrebujete okolité zvuky prehlušiť.

Niektoré typy opatrovateliek môžu byť vybavené jednou alebo viacerými diódami, ktoré zobrazujú prichádzajúce zvuk a jeho intenzitu.

Strata signálu alebo vybitie batérie opatrovateľky

Aby ste svoje plačúce dieťa v prijímači (rodičovskej jednotke) počuli, musíte mať v prijímači nabitú batériu a byť v signálu detskej jednotky. Niektoré modely opatrovateliek tieto parametre vie strážiť a svetelne alebo akusticky vás upozorní v prípade vybíjajúce sa batéria, alebo keď ste mimo dosahu signálu.

Funkcie opatrovateľky

Detské opatrovateľky môžu disponovať okrem základných funkcií aj mnohými doplnkovými funkciami. Podľa toho, čo od opatrovateľky budete očakávať, si vyberte model, ktorý bude vašim požiadavkám plne vyhovovať.

Obojsmerný prevádzka

Funkcia obojsmerného prevádzky vám umožní svoje dieťa počúvať, ale môžete na ne tiež hovoriť a dieťatko tak aj na diaľku uchlácholiť a znovu uspať. Táto funkcia je praktická aj pre komunikáciu medzi rodičmi alebo obdobia, kedy svoje dieťa učíte zaspávať samo vo svojej izbičke.

Uspávaci mód

V niektorých detských chůvičkách sú nahrané uspávanky, prípadne umožňujú prehrávanie vašich vlastných súborov z MP3. Uspávanky alebo rozprávky môžete na diaľku zapnúť, navoliť aj vypnúť. Modernejšie opatrovateľky môžu premietať na strop hviezdnu oblohu, čo dieťatko zabaví, upokojí a to potom ľahšie zaspí.

Nočná lampička

Nočné lampičku môžete ovládať na diaľku – môžete ju dieťaťu nechať pri zaspávaní zapnutú a neskôr, až zaspí, ju vypnúť. Nočná lampička sa hodí aj pri nočnom kŕmení bábätka, alebo ak v miestnosti potrebujete vidieť, ale nechcete dieťa vzbudiť alebo rušiť rozsvecovaním veľkého svetla.

Úspora energie

Vďaka funkcii úspory energie môžete aj pri dlhodobom používaní opatrovateľky pomocou systému VOX a smart EKO, ušetriť energiu.

Systém VOX zníži spotrebu energie vypnutím displeja a zvuku. Ak je dieťa v kľude, opatrovateľka nič nevysiela, čím sa znižuje produkcia elektromagnetického smogu. Zapne sa iba, ak nejaký pohyb alebo zvuk zaznamená.

Smart EKO systém znižuje energiu, ktorá je potrebná na prenos signálu predovšetkým pri používaní opatrovateľky na menšie vzdialenosti.

Senzory

Senzory zabudované v chůvičce môžu sledovať teplotu, vlhkosť, kvalitu ovzdušia. Vďaka týmto senzorom máte aj na diaľku kontrolu nad podmienkami prostredia, v ktorom sa vaše dieťa nachádza. Senzor škodlivín dokáže detekovať napríklad unikajúci plyn alebo oxid uhoľnatý pri závade kotla. Vďaka tomuto senzoru môžete predísť otrave dieťaťa či iným zdravotným komplikáciám. Niektoré modely, akonáhle zistí vo vzduchu prítomnosť škodlivín, automaticky zapnú integrovaný ionizátor vzduchu.

Nočné videnie

Vďaka nočnému videniu u video opatrovateliek svoje dieťa môžete sledovať aj po tme. Nočné videnie je zabezpečené infračervenou diódou, ktorá vám umožní dieťa sledovať, bez toho aby ho oslnila.

Upozornenie

Opatrovateľky môžu upozorňovať na zvuk, pohyb, čas kŕmenia alebo výmenu plienky aj pomocou vibrácií, čo je užitočné predovšetkým, ak ste v hlučnom prostredí a zvuk z opatrovateľky by ste nepočuli.

Otočná kamera

Niektoré modely smart a video opatrovateliek umožňujú ovládať na diaľku otočnú kameru, prostredníctvom ktorej môžete sledovať väčší priestor okolí dieťaťa alebo ako si dieťa hrá a čo robí.

Upevnenie opatrovateľky a užívateľský komfort

Pretože umiestnenie opatrovateľky nemusí byť vždy jednoduché, ponúkajú niektorí výrobcovia k chůvičkám špeciálne príslušenstvo k upevneniu na stenu alebo zavesenie rodičovskej jednotky prackou za opasok alebo okolo zápästia. Užívateľský komfort výrobku zvyšuje rozlíšenie vysielača (detskej jednotky) a prijímača (rodičovskej jednotky), aby nedošlo k ich zámene. Pri manipulácii s vysielačky ľahko môže dôjsť k pádu a ich poškodeniu. Veľkou výhodou je teda, ak opatrovateľky majú pevnú konštrukciu.

Cena pestúnky

Cena detských monitorovacích sa odvíja od ich dosahu, vybavenosti funkciami, kvalite spracovania a značky výrobcu. Detskú opatrovateľku môžete zaobstarať už od 22 €. Cena najmodernejších modelov potom môže dosahovať až k 400 €.

Cena opatrovateľky do 40 €

Najlacnejšie opatrovateľky do 40 € môžu byť analógové alebo digitálne, s menším množstvom funkcií, nižším dosahom aj kvalitou spracovania. Môžete tu naraziť už na video opatrovateľky.

Cena opatrovateľky od 40 € do 100 €

Vo tejto cenovej kategórii nájdete kvalitné audio aj video opatrovateľky s dobrým dosahom, vyššou odolnosťou a mnohými funkciami – s obojsmerným prenosom zvuku, nočné lampičkou atď. Zvyčajne sa jedná o opatrovateľky s digitálnym prenosom zvuku.

Cena opatrovateľky od 100 € do 200 €

U opatrovateliek v cene nad 100 € môžete očakávať vysoké množstvo funkcií, skvelý dosah a možnosť výberu aj z modelov renomovaných výrobcov. Za túto cenu kúpite už aj smart opatrovateľky.

Cena opatrovateľky nad 200 €

Pokiaľ chcete mať čo najlepší prehľad o vašom dieťati a dianie okolo neho, spolu s vysokým užívateľským komfortom a kvalitou spracovania prístroje, kúpte si detskú opatrovateľku v tejto cenovej kategórii. V tejto najdrahšie kategórii si zaobstaráte smart a video opatrovateľky s veľkým displejom, dlhým dosahom a mnohými užitočnými funkciami. Môžete si zaobstarať aj duálny prístroj, tj. Kombináciu klasickej a smart opatrovateľky, vďaka čomu môžete svoje dieťa sledovať na displeji prijímača (rodičovskej jednotky), ale aj prostredníctvom aplikácie v telefóne alebo tablete.

V akých situáciách opatrovateľku využijete?

Detskú opatrovateľku využijete, ak sa dieťa nachádza alebo spí, v inom miestnosti, než ste práve vy – v kočíku na záhrade, v detskej izbičke, zatiaľ čo vy ste v kuchyni, keď si odbehnete naproti cez ulicu do obchodu, opatrovateľku využijete aj pri posedení s priateľmi napríklad pri ohni, zatiaľ čo deti už spia alebo pri rekreáciu. Teda kedykoľvek sa od dieťaťa vzdialite a chcete mať prehľad, čo sa s ním deje.

Môže signál z opatrovateľky niečo rušiť?

U analógových opatrovateliek môže problém rušenia nastať. Predovšetkým potom v husto obývaných oblastiach. Frekvenciu vašej opatrovateľky si môže naladiť niekto iný aj pomocou iného zariadenia. Toto riziko nehrozí pri použití digitálnych opatrovateliek sa šifrovaním DECT.

Sú detské pestúnky zdravotne nezávadné?

Detské opatrovateľky vydávajú rádiový signál, ktorý je však slabý a dieťa by nemal nijako ovplyvňovať. Ak však tento signál chcete obmedziť, kúpte si opatrovateľku s režimom VOX alebo ECO.

Príklad výbere detskej pestúnky

Rozhodli ste do opatrovateľky investovať maximálne cca 80 €, chcete si zaobstarať výrobok renomovanej značky, na ktorý je spoľahnutie, a u opatrovateľky nájdete tento opis:

Signál: audio

Pestúnka prenáša len audio signál. Budete počuť, či vaše dieťa spí, dudre si, alebo sa v postieľke prevaľuje. Dieťa teda iba počujete a nevidíte.

Prenos signálu: digitálny

Digitálny prenos signálu prenáša ničím nerušený a čistý zvuk, pretože opatrovateľka automaticky ladí medzi kanálmi tak, aby zvuk bol čo najmenej rušený. Technológia DECT umožňuje prenášaný signál zašifrovať – ​​nikto nemôže teda váš prístroj odpočúvať.

Napájanie: rodičovská jednotka – batérie, detská jednotka – batérie, kábel

Obe jednotky je možné napájať na batérie, detskú jednotku aj káblom. Opatrovateľku teda môžete používať aj mimo dosahu elektrických zásuviek.

Dosah: 50 m vnútri, až 330 m vonku

Tento dosah opatrovateľky je štandardná a dostačujúca pre stredne veľký byt či dom. Ak sa s opatrovateľkou budete pohybovať v odľahlejšie časti domu alebo záhrady, dávajte si pozor, či ste v dosahu signálu. Niektoré modely vás na skutočnosť, že ste mimo dosahu signálu, upozorní.

Nastaviteľná citlivosť mikrofónu: áno, nastaviteľná hlasitosť: áno

Na detskej jednotke možno nastaviť citlivosť mikrofónu a prispôsobiť si tak úroveň snímaného zvuku – či chcete počuť tiché zvuky, ako zašustění prikrývky alebo napríklad až hlasný plač.

Na rodičovskej jednotke si môžete nastaviť hlasitosť počúvania podľa hlučnosti prostredia, v ktorom sa nachádzate.

Vybavenie funkciami

Opatrovateľky za 80 € môžu byť vybavené napríklad týmito funkciami:

Nočné svetlo – nočné svetlo môžete na diaľku ovládať z prijímača (rodičovskej jednotky).

Obojstranná prevádzka – svoje dieťa nielen počujete, ale môžete na ne tiež hovoriť.

Púšťanie uspávaniek – prebudené dieťa môžete na diaľku utíšiť pustením niektoré z prednastavených uspávaniek.

Svetelná signalizácia úrovne zvuku – akonáhle chvůvička zaznamená zvuk, jej diódy sa postupne rozsvietia.

Teplomer – na prijímači (rodičovskej jednotke) vidíte, aká je teplota vzduchu v okolí dieťaťa.

Úspora energie – úspora energie je zaistená eko-módom.

Užívateľský komfort – užívateľský komfort zvyšuje prevádzku opatrovateliek na batérie, jednoduché rozlíšenie medzi detskou a rodičovskou opatrovateľkou, prípadne popruhom k jednoduchému prenášanie.

Detské pestúnky a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú detskú opatrovateľku. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu nové detské opatrovateľky pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej detské pestúnky zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom detské pestúnky. Dozviete sa tam tiež, ktoré detské pestúnky sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

5/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať