Menu Zavrieť

Tyčové mixéry

tyčový mixér

Tyčový mixér je obľúbeným a nepostrádateľným pomocníkom vo väčšine domácností. Rýchlo a jednoducho s jeho pomocou spracujete suroviny a pripravíme pokrmy. Hravo s ním pripravíte krémové polievky, omáčky, kokteily, pyré, majonézy, detské príkrmy, desiate, našľaháte šľahačku, bylinky, cesnak, cibuľu alebo orechy.

Tyčové mixéry môžu mať rôznu konštrukciu. Vďaka rôznym šľahacím, rezacím a hnetacím nadstavcom sa z nich stanú multifunkčné prístroje, ktoré dokážu šľahať, mixovať, sekať, strúhať, krájať, miesiť aj drviť.

Hlavnou výhodou tyčových mixérov je ich jednoduchá konštrukcia, ľahkosť, skladnosť, ľahká manipulácia aj údržba a nízka cena. Jedná sa o jednoduchý spotrebič do kuchyne. V tomto článku sa dozviete, ako vybrať tyčový mixér.

Tyčové mixéry: Výber 10 najlepších tyčových mixérov podľa hodnotenia užívateľov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších tyčových mixérov tohto roka. Ako sme tieto mixéry vyberali? Vybrali sme najlepšie modely podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto tyčové mixéry sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena produktov, môžete si zoradiť tieto produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadPríkon (W)Počet rýchlostíOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Bosch MSM 2610 BTyčový mixér Bosch MSM 2610 B600134Zobraziť v obchodoch
Braun MQ 9038 SpiceTyčový mixér Braun MQ 9038 Spice1000SmartSpeed88Zobraziť v obchodoch
Sencor SHB 5501 CHTyčový mixér Sencor SHB 5501 CH12002070Zobraziť v obchodoch
G21 VitalStick ProTyčový mixér G21 VitalStick Pro10001465,3Zobraziť v obchodoch
Bosch MSM67170Tyčový mixér Bosch MSM671707501250Zobraziť v obchodoch
Bosch MSM67160Tyčový mixér Bosch MSM671607501246Zobraziť v obchodoch
Braun MQ 525 OmeletteTyčový mixér Braun MQ 525 Omelette600237,9Zobraziť v obchodoch
Bosch MSM 66150Tyčový mixér Bosch MSM 661506001233,5Zobraziť v obchodoch
Braun MQ 500 SoupTyčový mixér Braun MQ 500 Soup600230,5Zobraziť v obchodoch
SILVERCREST SSMK 350 A1Tyčový mixér SILVERCREST SSMK 350 A1300111,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaci portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia tyčových mixérov od ich užívateľov.

Ako vybrať tyčový mixér

Než si pôjdete kúpiť nový tyčový mixér, ujasnite si, na čo všetko ho budete chcieť používať. Podľa toho vyberte mixér s príslušenstvom, ktoré základné vybavenie mixéra rozšíri o mnoho ďalších užitočných funkcií.

Tyčový mixér máte stále po ruke a pripravený na rýchle použitie. Jeho veľkou výhodou je okrem skladnosti a jednoduchosti použitia aj rýchla údržba. Ak už doma máte robot, vystačíte si najskôr s tyčovým mixérom bez doplnkov, ako sú šľahacie metly, hnetacie háky, sekací nadstavec (chopper) a sekacie nože.

Okrem príslušenstva je u tyčového mixéra dôležitý aj jeho výkon, počet otáčok, možnosť nastavenia rôznych rýchlostí, hmotnosť a dĺžka kábla. Premyslite si, kde budete s mixérom pracovať, aby prívodný kábel na požadované miesto dosiahol. Mixér by sa vám mal dobre držať v ruke a nemal by byť ťažký, aby sa vám s ním dobre a komfortne pracovalo.

Mixér by mal mať dostatočne vysoký výkon, aby dokázal spracovať suroviny a jedlá, ktoré s ním budete pripravovať. Riaďte sa jeho príkonom a počtom otáčok. Pre tvrdšie potraviny by mal byť príkon minimálne 600 W a 15 000 otáčok za minútu.

Cena tyčových mixérov sa odvíja od bohatosti ich príslušenstva, kvality prevedenia, použitého materiálu, výrobca, výkonu a dizajnu.

Typy mixérov

Najprv si ujasnite, či tyčový mixér skutočne potrebujete, či pre vás nie je vhodnejšia napríklad stolný mixér, ručný šľahač, smoothie makier alebo kuchynský robot. Každý z týchto prístrojov je primárne určený k inému typu spracovanie potravín, môžu však byť doplnené o ďalšie príslušenstvo, ktoré možnosť ich použitia rozšíri. Nie všetky mixéry dovedú napríklad nasekať ľad alebo vymiesime cesto.

Mixéry môžu byť ručné alebo stolové a disponovať funkciami mixovanie, šľahanie, sekanie, hnetenie, drvenie ľadu a ďalšími funkciami. Pokiaľ bude mixér vyhovovať všetkým vašim predstavám – funkčne i dizajnovo, stane sa pre vás veľmi užitočným a nepostrádateľným pomocníkom.

Ručný šľahač

Ručné šľahače sú výborným pomocníkom nielen v domácnostiach, v ktorých sa často pečie. Vo výbave mávajú 2 šľahacie metly a 2 hnetacie háky. Telo ručného šľahača je robustnejšia, ale ľahko sa s ním pracuje. Rýchlosť mixovanie je viacstupňové, doplnená o turbo režim. Ručné šľahače sú vhodné k našľahaniu šľahačky, zemiakovej kaše, bielkov, krémov alebo k ušľahanie piškótového aj kysnutého cesta.

Šľahač po celú dobu, počas ktorej s ním pracujete, držíte v ruke. Preto, ak sa jedná o ťažšie model, práca s ním môže byť namáhavejšie. Výhodou je ich jednoduchá údržba, rýchle zostavenie a dobrá skladnosť. Pre uľahčenie práce si môžete kúpiť šľahač so stojanom a misou. Do stojanu sa šľahač usadí a vy máte voľné ruky a môžete sa venovať inej činnosti. Niektoré multifunkčné šľahače dovedú vďaka nadstavcom zastúpiť aj mixér a sekáčik.

Tyčový mixér

Tyčový mixér má široké spektrum využitia. Ocenia ho predovšetkým rodiny s malými deťmi. Jeho konštrukcia je jednoduchá, štíhla s dlhšou mixovacou hlavicou – nôh. Môže mať klasický zvonový tvar alebo špeciálny tvar, ktorý zabráni rozstreknutiu mixovanej hmoty a zvýši rýchlosť a efektívnosť mixovanie. Vyrobený býva z plastu, nerezu alebo ich kombinácie. Plastové mixéry sú náchylnejšie k poškodeniu, menej odolné voči vyšším teplotám a môžu zflekatět – napríklad po mixovanie mrkvy, paradajok alebo repy.

Behom chvíľky s pomocou tyčového mixéra pripravíte desiatu, detskú výživu, rozmixujete kašu, polievku alebo omáčku a vyrobíte domácu majonézu. S pomocou ďalších nástavcov rozsekajú bylinky, orechy alebo ľad. Tyčový mixér sa veľmi ľahko udržuje, je skladný a takmer ihneď pripravený na použitie. Omáčky aj polievky ním mixujete priamo v hrnci a neušpiníte tak zbytočne ďalší riad. Z ťažších alebo veľkých mixérov vás však pri ich dlhšom použití môže bolieť ruka.

Kuchynský robot

Kuchynský robot je najzložitejšie zo všetkých typov mixérov, má najväčšie množstvo funkcií, je najmenej skladný, je zložitejšia na údržbu a drahšie. Pri práci s ním nie je nutná vaša asistencie, stačí robot pripraviť, opatriť správnymi nástavcami a zapnúť. Než robot potraviny spracuje, vy sa medzi tým môžete venovať iným činnostiam. Ušetríte si tak čas i prácu – napríklad pri miesenie cesta. Podľa príslušenstvo, ktoré k robotu patrí, môže robot slúžiť aj ako mlynček na mäso alebo napríklad odšťavovač. Tento typ mixérov by mal mať svoje stabilné miesto na kuchynskej linke, pretože kvôli svojim väčším rozmerom a váhe je manipulácia s ním a jeho časté prenášanie, náročnejšie. Kuchynský robot využijú domácnosti, v ktorých sa často pečie a varí.

Stolný mixér

Stolný mixér je všestranný pomocník, ktorý zastane väčšinu funkcií, ktoré na prípravu jedál a spracovanie surovín potrebujete. Je vyššia a odolnejší, vhodný aj na dlhšie mixovanie mäkších surovín, ale aj byliniek, tvrdších druhov ovocia a zeleniny, orechov alebo ľadu. Rozmixujete v ňom polievku, smoothie, pyré, suroviny na detské príkrmy, kaše a desiate, zrniečka alebo napríklad cesto na palacinky. S kvalitnejšími mixéry vyrobíte aj orechová masla, rôzne druhy pyré, šľahané krémy, zmrzliny a s niektorými aj horúcej polievky. Konštrukcia stolného mixéra je tvorená motorom, ovládacím panelom s možnosťou nastavenia rýchlosti (počtu otáčok) a protišmykovými prvkami pre zvýšenie stability a bezpečnosti. Mixovacia nádoba môže mať objem až dva litre. Je vybavená vekom, mierkou, výlevkou a rukoväťou pre ľahšiu manipuláciu. Stolné mixéry sú vybavené bezpečnostnou poistkou, nemožno ich teda spustiť, ak by neboli všetky ich komponenty správne nasadené. Vyrobené bývajú najčastejšie zo skla alebo z Tritan. Sklenené nádoby sú atraktívne, ale náchylnejšie na prasknutie. Tritan je zdravotne nezávadný materiál, ktorý neabsorbuje chuť ani vôňu potravín.

Smoothie makier

Milovníci zdravého životného štýlu ocenia tohto pomocníka na prípravu ovocného alebo zeleninového smoothie a mliečnych koktailov. Smoothie makier je zmenšenou verziou stolových mixérov. Balenie zvyčajne obsahuje niekoľko rôzne veľkých nádob na prípravu práve takého množstva smoothie, ktoré v danú chvíľu vypijete. Suroviny mixujete vo fľaši, ktorú si potom môžete vziať so sebou na cestu alebo do práce. Práca so smoothie mixérom je jednoduchá. Naviac je malý a skladný. Obstarávacia cena smoothie makeru je, vzhľadom k jeho obmedzeným funkciám, nízka.

Chopper sekáče

Sekáčiky – chopper sú menšie mixéry s nádobou do asi 500 ml sa hrotmi na dne. Predávajú sa samostatne alebo môžu byť súčasťou príslušenstva k tyčovému mixéra alebo ručnému šľahači. Bývajú označované ako chopper. Nasekajú rýchlo ovocie, zeleninu a bylinky. Rozdrobí olejnaté semienka, orechy a koreniny. Výkonnejšie typy vie rozdrviť ľad, nasekať mäso alebo s pomocou špeciálnej výbavy našľahať sneh alebo majonézu.

Výkon podľa modelu mixéra

Tyčové mixéry – od 180 W do 1 200 W

Ručné šľahače – od 85 W do 600 W

Stolné mixéry – od 250 W do 2 400 W

Smoothie – od 250 W do 2 400 W

Sekáčiky – od 200 W do 800 W

Príkon

U príkonu tyčových mixérov platí, že čím je príkon väčšia, tým toho zvyčajne mixér viac zvládne. Niektorých lacnejších modelov však aj napriek svoj vysoký príkon môžu mať nízky výkon, čo môže byť (predovšetkým u lacných výrobkov) spôsobené konštrukčnými chybami.

Mixéry s nízkym príkonom nerozmixují tvrdšie suroviny a práca s nimi trvá dlhšiu dobu, než u mixérov s vyšším príkonom. Na mixovanie mäkších surovín, polievok a omáčok však stačí.

Príkon 150 – 300 W

Minimálny príkon tyčového mixéra je cca 150 W. Takto nízky príkon je vhodný na mixovanie mäkších potravín – napríklad jahôd alebo banánov. Je vhodný pre občasné použitie pre nenáročných užívateľov.

Príkon 300 – 600 W

Mixérom s príkonom minimálne 300 W dobre rozmixujete stredne tvrdé potraviny, omáčky a polievky. Pretože však je tento výkon stále nízky, tieto mixéry sú vhodné skôr pre občasné používanie.

Príkon 600 – 1 000 W

Mixéry s príkonom 600 W už vďaka vyššiemu príkonu zvládnu rozmixovať väčšinu potravín a jedál, bez toho aby sa hneď prehriali. Sú vhodné aj pre časté používanie.

Príkon nad 1 000 W

K častému spracovávanie tvrdých surovín si kúpte mixér s príkonom minimálne okolo 1 000 W.

Otáčky a rýchlosť tyčového mixéra

Počet otáčok a rýchlosť ponorného mixéra, je počet otáčok noža okolo svojej osi za jednu minútu. Čím viac otáčok, tým rýchlejšie mixér suroviny namixujeme. Na spracovanie tvrdých surovín je potreba mixér s vyšším počtom otáčok.

Mixér s otáčkami okolo 10 000 otáčok za minútu je dostačujúce pre mixovanie ovocia.

Pre mixovanie tvrdšie zeleniny by mal mixér mať minimálne 15 000 otáčok za minútu.

Na väčšine mixérov si zvyčajne požadovanú rýchlosť otáčok môžete navoliť podľa typu spracovávanej potraviny. Preto by mixér mal disponovať minimálne tromi rýchlosťami. Ideálny počet rýchlostí je 5 až 7, pričom niektoré mixéry môžu mať aj 12 a viac rýchlostí, avšak také množstvo je už zbytočné, pretože rozdiely medzi jednotlivými rýchlosťami sú veľmi malé. Neznamená teda, že čím viac rýchlostí, tým kvalitnejší mixér. Rýchlosti sa obvykle nastavujú posunutím ovládača v hornej časti mixéri počas práce s ním, pričom mixér nie je potrebné pred jeho prenastaveniu vypnúť. Pri šľahaní si teda ľubovoľne upravujete otáčky podľa práve spracovávanej suroviny.

Doba nepretržitej prevádzky

Hoci na spracovanie surovín väčšinou stačí len krátka doba, býva v návode na použitie mixéra uvedená aj doba, po ktorú je mixér schopný bez zastavenia pracovať – ​​teda doba nepretržitej prevádzky. U väčšiny mixérov je táto doba nastavená tak, aby mixér stihol spracovať potraviny, bez toho aby sa prehrial. Štandardom sú mixéry, ktoré je možné použiť nepretržite minimálne 2 minúty. Pri prekročení stanovenej doby by mohlo dôjsť k poškodeniu alebo úplnému rozbitiu mixéra.

Materiál mixéra

Tyčové mixéry môžu byť vyrobené z odolného plastu, z plastu v kombinácii s nerezom, alebo môžu byť z nerezu vyrobené celé. S plastovými mixéry sa lepšie pracuje, pretože sú ľahké. Mixéry z nerezu sú ťažšie, ale odolnejšie a kvalitné.

Pri výbere mixéra sa zamerajte predovšetkým na materiál, z ktorého je vyrobená noha mixéra, pretože tá bude bezprostredne prichádzať do kontaktu s mixovanými pokrmy. Rukoväť mixérov býva obvykle vyrobená z kvalitného odolného plastu a jeho noha z nerezu.

U celoplastových mixérov sa neodporúča mixovať horúce pokrmy. Naviac sa svetlá plastová noha môže od mixovaných potravín sfarbiť. Preto by minimálne nadstavce mixéra mali byť vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Všetky nástavce by mali byť jednoducho odnímateľné s možnosťou umývanie v umývačke riadu.

Materiály s vysokou odolnosťou voči tepelnému alebo mechanickému poškodeniu sú základným predpokladom pre bezproblémový chod mixéra a jeho dlhú životnosť. To však za predpokladu, že mixér používate podľa návodu stanoveného výrobcom. Niektoré modely nie sú vhodné na mixovanie ľadu alebo k horúcich pokrmov.

Pred kúpou mixéra skontrolujte kvalitu výroby jednotlivých súčastí mixéra, ovládacích prvkov, prevedenie závitov, tesnosť spojov a či fungujú „zaklikávacie“ mechanizmy. Drahšie kvalitnejšie mixéry by mali mať kovovú základňu. Mixovaciu nože by mali byť z odolnej nerezovej ocele. Pre spracovávanie horúcich pokrmov nepoužívajte plastové nádoby ani mixéry.

Plast

Väčšina tyčových mixérov býva vyrobená z plastu. Plastové mixéry sú lacné a dobre sa s nimi pracuje, pretože sú ľahké a nebolí z nich pri dlhšom alebo namáhavejším mixovanie ruka. Sú však náchylnejšie k zafarbeniu, poškriabaniu alebo zlomenie a majú menšiu odolnosť voči horúcim pokrmom. Ak často nevaríte alebo potrebujete len občas rozmixovať studené suroviny, plastový mixér vám absolútne postačí.

Nerez

Mixéry vyrobené z nerezu sú drahšie a ťažšie avšak kvalitnejšie, s dlhšou životnosťou, sú odolnejšie proti nárazom a poškriabaniu a znesú aj vysoké teploty. Bez problému s nimi teda môžete rozmixovať hrudky v práve sa vriacou omáčke. Nerezové mixéry sú vhodné pre náročnejších užívateľov a pre časté používanie.

Hmotnosť tyčového mixéra

Čím je mixér ľahší, tým lepšie sa s ním pracuje. Pri manipulácii s ťažšími kovovými mixéry vás po dlhšom mixovanie bolí ruka a celkovo je práca s ním fyzicky náročnejšie. Mixér by sa vám tiež mal dobre držať – mal by byť ergonomicky a protišmykovo riešený. Preto si pred kúpou mixér vezmite do ruky, či pre vás nie je príliš veľký. Nižšiu váhu a kompaktné rozmery ocenia predovšetkým slabšie a drobnejšie ženy a staršie ľudí.

Tyčový mixér a jeho hlučnosť

Tyčové mixéry sú pomerne hlučné. Ale pretože sú v prevádzke vždy len krátku dobu, ich vyššia hlučnosť nebýva príliš na obtiaž. Hlučnosť mixéra by mohla byť problémom v prípade, že mixér používate večer, kedy už deti alebo susedia spia. V tom prípade si kúpte čo najmenej hlučný mixér, aby ste ho mali v ktorúkoľvek dennú dobu.

Úrovne hlasitosti:

Komfortná zóna
20 – 40 dB

nekomfortné zóna
50 – 80 dB

Nebezpečná zóna
90 – 120 dB

Tyčový mixér: Dĺžka prívodového kábla

Dĺžka kábla tiež ovplyvňuje, ako komfortne sa vám bude s mixérom pracovať. Pred výberom mixéra si ujasnite, kde presne ho budete používať, kde máte zásuvky a ako dlhý kábel mixér musí mať.

Pokiaľ má mixér kábel krátky, ste nútení používať ho na miestach, kde vám to nevyhovuje alebo k nemu pripojiť predlžovací kábel.

Pokiaľ má mixér naopak kábel až príliš dlhý, zbytočne sa vám pletie pod rukami a zaberá viac miesta v zásuvke alebo v skrini.

Optimálna dĺžka kábla je cca 1,5 metra.

Niektoré mixéry môžu mať aj spôsob šnúrky, ktorá neprekáža a v prípade potreby sa natiahne. Existujú však aj varianty bez prívodných káblov. Tieto modely sú poháňané batériou a môžete ich teda používať kdekoľvek. Ich veľkou výhodou je ich mobilita. Nevýhodou potom je menší výber variantov, nižší výkon a vysoká cena.

Funkcie mixéra

Na občasné rozmixovanie ovocia alebo polievky vám bude stačiť mixér so základnými funkciami. Ak plánujete ho však využívať aj k ďalším úpravám pokrmov a spracovanie tvrdších surovín, mal by mixér mať aj potrebné príslušenstvo.

Nastavenie rýchlosti otáčok

Nastavenie rýchlosti otáčok je užitočná a dôležitá funkcia, vďaka ktorej môžete počas práce meniť rýchlosť mixovania podľa aktuálnej potreby. Každá surovina a fáza mixovanie vyžaduje inú rýchlosť. Mixér by preto mal mať minimálne 3 rýchlosti.

Drvenie ľadu

Funkciu drvenie ľadu mávajú drahšie mixéry s vyšším príkonom aj rýchlosťou otáčok. Vďaka tomu nástavec na tyčový mixér zvládne behom chvíle urobiť osviežujúci ľadovú triešť.

Šľahanie

Ak často pečiete alebo máte radi čerstvú domácu šľahačku, budú pre vás šľahacie metly takmer nevyhnutnosťou. S ich pomocou urobíte zo smotany chutnú šľahačku, našľaháte bielky na sneh, krémy, ľahká cesta alebo nadýchanú zemiakovú kašu.

Sekanie

Sekací nástavec behom okamihu nadrobno naseká cibuľu, cesnak, rôzne semienka, bylinky alebo orechy.

Miesenie

Nástavce na miesenie cesta u tyčových mixérov nebývajú príliš obvyklým príslušenstvom, ale ak chcete, aby mixér dokázal aj vymiesime cesto, aj taký si iste medzi širokou ponukou rôznych typov mixérov, vyberiete.

Mixovaciu nádoby

Súčasťou niektorých tyčových mixérov bývajú aj praktické mixovacej nádoby vybavenej odmerkou, viečkom, lievikom alebo uchom, v ktorých potom rozmixované suroviny či pokrmy môžete aj uchovávať v chladničke.

Držiak a nástavce

Súčasťou balenia niektorých tyčových mixérov môžu byť aj nástavce a držiaky, ktoré slúžia na prehľadné uloženie mixéra a jeho doplnkov.

Food procesor

Food procesor je väčšia nádoba s niekoľkými vymeniteľnými nožmi a strúhacími nástavcami. Nastrúhate tak najemno zeleninu na šalát a syr na syrovú nátierku alebo špagety. Tento doplnok mávajú drahšie modely.

Funkcia turbo

Funkcia turbo (pulzné funkcia) je užitočná počas mixovania tvrdých surovín, ktoré chcete rozmixovať dohladka. Hodí sa tiež, ak potrebujete potraviny rozmixovať čo najrýchlejšie. Stačí stlačiť tlačidlo turbo a mixér pôjde na plné obrátky.

Odnímateľná noha

Tyčové mixéry môžu mať odnímateľnou alebo fixné nohu. Mixéry s odnímateľnou nôh sú skladnejšie a lepšie sa čistí. Pri častom používaní však hrozí, že sa odnímateľná noha poškodí a nebude na mixéra už dobre držať. Ak však chcete mixér s viacerými výmennými nadstavcami, musí mať odnímateľnou nôh.

Príslušenstvo

Súčasťou balenia niektorých mixérov býva tiež bohaté príslušenstvo. K základným modelom si príslušenstvo zvyčajne môžete dodatočne aj zvlášť dokúpiť. Príslušenstvo by malo byť od rovnakej firmy, ako je mixér. Pred jeho kúpou si vždy overte, či je s vaším modelom kompatibilné.

Bezpečnosť tyčového mixéra

Každý mixér by mal mať ochranu motora proti prehriatiu. Niektoré mixéry idú spustiť, len ak sú všetky ich časti správne nasadené. Dôležitá je aj ergonomická protišmyková rukoväť a protišmykové nožičky, ktoré zabránia „cestovanie“ mixovacej nádoby po linke.

Cena tyčového mixéra

Tyčový mixér nepatrí k drahým kuchynským pomocníkom. Vďaka tomu je súčasťou výbavy väčšiny kuchýň.

Najlacnejšie tyčové mixéry pre občasné použitie v základnej výbave kúpite už od 20 €.

Mixéry pre častejšie používanie s rôznymi nadstavcami, mixovacím nádobami a špeciálnymi funkciami, sú drahšie, ale napriek tomu stále veľmi cenovo dostupné.

Náročnejší zákazníci si môžu priplatiť za mixéry od renomovaných značiek z vysoko odolných materiálov, s bohatým príslušenstvom a v dizajnovom prevedení.

Drahšie a kvalitnejšie mixéry vie spracovať aj veľmi tvrdé potraviny, majú vyšší počet otáčok a vďaka ďalším nástavcom, tiež široké spektrum použitia.

Tyčové mixéry vám výrazne uľahčí prípravu pokrmov a ušetrí čas.

Cena tyčového mixéra do 20 €

Najlacnejšie tyčové mixéry sú vhodné pre občasné použitie. Vyrobené bývajú z plastu, avšak často nie príliš kvalitne. Majú menší počet otáčok než mixéry v drahších cenových reláciách. Ale aj v tejto najnižšej cenovej kategórii môžete zaobstarať mixér s nástavcami alebo s mixovacou nádobou. Musíte však počítať s už spomínanou nižšou kvalitou prevedenia a s menším výkonom.

Cena tyčového mixéra od 20 € do 55 €

Stredná cenová kategória tyčových mixérov uspokojí priemernej, stredne náročných užívateľov. Za cenu do 55 € zakúpite už kvalitné mixéry s bohatým príslušenstvom, vyšším výkonom a lepšími funkciami, vďaka čomu s jeho pomocou spracujete väčšinu bežných surovín.

Cena tyčového mixéra nad 55 €

Ak si priplatíte, získate výkonného kuchynského pomocníka z vysoko kvalitných materiálov v precíznom prevedení a atraktívnom dizajne. Drahšie mixéry majú širokú výbavu a mnoho užitočných funkcií, čo vám každé použitie mixéra uľahčí a spríjemní.

Príklad výberu tyčového mixéra

Na názornom príklade vám ukážeme, ako by mal výber mixéra prebiehať a na aké parametre by ste sa mali zamerať.

Hľadáte tyčový mixér, ktorý by mal spĺňať tieto kritériá:

Mixér musia mať vymeniteľnú nohu a náhradné nástavce na šľahanie a sekanie.

Mixér musí vedieť rozmixovať aj tvrdšie potraviny.

Chcete mixér s možnosťou nastavenia minimálne 3 stupňov otáčok.

Uprednostníte ľahší, plastový mixér.

Maximum, ktoré za mixér chcete zaplatiť, je 55 €.

Zaujme vás mixér, u ktorého sú uvedené tieto údaje:

Príkon mixéra 600 W

Príkon 600 W je u tyčového mixéra dostačujúci na bežné použitie a zvládnete ním spracovať aj tvrdšie suroviny.

Výrobný materiál: plastové telo a nerezová noha

Prevažná väčšina tyčových mixérov je vyrobená z plastu. Plastové mixéry sú ľahké, lacnejšie ako mixéry kovové, dobre sa s nimi manipuluje a pri práci s nimi vás nebolí ruka. Sú však náchylnejšie k poškodeniu a zafarbenie od potravín. Ak však má mixér nerezovú nohu, ide o skvelý kompromis – mixér je ľahký, ale vďaka nerezové nohe odolnejšie a môžu sa s ním mixovať aj horúce pokrmy. Mixéry s kovovou nohou mávajú aj dlhšiu životnosť.

Funkcie a príslušenstvo: možnosť regulácie rýchlosti otáčok, nástavce na šľahanie a sekanie

Možnosť nastavovania rôzne rýchlosti otáčok počas šľahania je štandardná a veľmi dôležitá funkcia, pretože každá surovina vyžaduje inú intenzitu šľahanie, a počas šľahanie samotného je veľakrát nutné otáčky pridávať alebo uberať.

Vďaka šľahacím metlám našľaháte smotanu, sneh z bielkov, krém alebo zemiakovú kašu. Sekacie nože si poradí s cibuľou, orechy, bylinkami a rôznymi semenami.

Odnímateľná noha

Odnímateľná noha je predpokladom pre možnosť upnutie príslušenstva, ktoré ste si s mixérom zaobstarali. Takýto mixér sa dobre udržiava. Časom sa však môže stať, že noha pôjde horšie nasadzovať alebo nebude sedieť, ako má.

Cena tyčového mixéra: 55 €

Cena 55 € je hranica, ktorú ste ochotní za mixér zaplatiť. Môžete byť teda spokojní. V tejto cenovej kategórii už zaobstaráte veľmi kvalitné mixéry s dlho životnosťou, vysokým výkonom a bohatým príslušenstvom.

Značky tyčových mixérov

Tyčové mixéry Tefal

Firma Tefal je známa tým, že v roku 1954 vynašla nepriľnavou panvicu. Zaoberá sa výrobou mnohých domácich spotrebičov, ktoré sú pekné a zároveň kvalitné a cenovo dostupné. Od tejto firmy nájdete aj na trhu tiež rôzne modely tyčových mixérov či kuchynské roboty, domácich pekární a mnoho ďalších produktov. Tieto tyčové mixéry Tefal sú dobre hodnotené ich užívateľmi. Medzi populárne modely Tefal patria najmä tieto tyčové mixéry: Tefal HB656838 Quickchef 3v1, Tefal HB658838 Quickchef, Tefal QuickChef HB659838 a ďalšie modely tyčových mixérov. Tieto modely ponúkajú zaujímavé prvky a parametre vrátane zaujímavého príslušenstva.

Tyčové mixéry Redmond

Od značky Redmond si môžete na našom trhu zakúpiť niekoľko rôznych modelov. Jedná sa najmä o tieto tyčové mixéry: REDMOND RHB-2941-E, REDMOND RHB-2961-E, REDMOND RHB-2942-E a ďalšie modely od značky Redmond.

Tyčové mixéry ETA

Kto by nepoznal českú značku ETA? Mnohí z nás si ju pamätáme si ako výrobca vysávačov. Táto firma sa dnes zaoberá výrobou mnohých domácich spotrebičov vrátane tyčových mixérov. Tyčové mixéry od značky ETA toho vie naozaj veľa a ak hľadáte dobrý pomer cena / výkon a pekný dizajn, potom sú mixéry od značky ETA vhodnou voľbou. U značky ETA sa stretnete najmä s modelovými radmi ETA Sapelo, ETA Twist, ETA Rizzo a ďalšie. Najpredávanejšie modely mixérov od značky ETA: Eta Twist 0060 90000, ETA 3057 Rizzo, ETA 3013 Sapelo, ETA Sapelo 5013 90010, ETA 3056 Tasso, ETA dritt 3061 90000, ETA 1056 Tasso, ETA Tasso 5056 90000 a ďalšie.

Tyčové mixéry Sencor

Značka Sencor vznikla v Japonsku. Zaoberá sa predajom a výrobou spotrebného tovaru a vznikla v roku 1969 v Japonsku. Od 90. rokov túto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor sa zaoberá predajom mnohých spotrebičov, ktoré sú cenovo dostupné. Kúpite od nej aj tlakové hrnce či tyčové mixéry, výrobníky ľadu, fény, mikrovlnné rúry, tyčové vysávače alebo fritovacie hrnce a mnoho ďalšieho tovaru, ktoré sú prakticky všade na sklade.

Od tejto firmy zakúpite veľa tyčových mixérov v rôznych cenových hladinách a prevedeniach. Zakúpite od nej veľmi dobre cenovo dostupné modely, ktoré sú zároveň kvalitný. Ak nechcete míňať veľa peňazí za tyčový mixér, zrejme si vyberiete u značky Sencor. Od značky Sencor si najčastejšie zakúpite tieto tyčové mixéry: Sencor SHB 5501 CH, Sencor SHB 5608BK, Sencor SHB 4365VT, Sencor SHB 4110WH, Sencor SHB 4460WH, Sencor SHB 5601GR a ďalšie modely radu Sencor SHB. Produkty od značky Sencor nájdete skladom vo väčšine tuzemských obchodov.

Tyčové mixéry Concept

Značka Concept je významným dodávateľom domácich spotrebičov na náš trh. Concept je českou značkou založenou okolo roku 1991. Značka Concept má význačné portfólio domácich spotrebičov a výnimkou nie sú ani tyčové mixéry. Od značky Concept zakúpite tyčové mixéry, ktoré majú dobrý pomer ceny a výkonu.

Tyčové mixéry Russell Hobbs

Russell Hobbs je britskou značkou, ktorá vyrába mnohé prístroje do vašej kuchyne. Vyrába napríklad tyčové mixéry, Ryžovary, smoothie makier alebo pomalé hrnca. Výrobky od tejto značky sú dobre cenovo dostupné a zároveň táto značka dbá na inovácie a použitie najnovších technológií. Russell Hobbs napríklad uviedol prvý rýchlovarnú kanvicu na trh vo Veľkej Británii v roku 1960. V súčasnej dobe je Russell Hobbs jednotkou na trhu vo Veľkej Británii a získava postupne na obľube po celom svete vrátane Česka. Od tejto značky zakúpite napríklad tieto tyčové mixéry: Russell Hobbs 24700, Russell Hobbs 25230, Russell Hobbs 18976, Russell Hobbs 20320, Russell Hobbs 22240

Tyčové mixéry Electrolux

Electrolux je švédsky koncern. Je to najväčší výrobca domácich aj profesionálnych spotrebičov. Môžete ho poznať vďaka mnohým výrobkom, ktoré sa používajú nielen v domácnosti. Od výrobcu Electrolux nájdete širokú ponuku tyčových mixérov. Vyberiete si napríklad tieto mixéry: Electrolux E5HB1-8SS, Electrolux ESTM 1451, Electrolux ESTM 3300, Electrolux ESTM 3400, Electrolux EHB1-6SS, Electrolux ESTM 7500 S a ďalšie.

Rohnson

Značka Rohnson pochádza pôvodne z Grécka. Pochádza z roku 1982. Spoločnosť sa zaoberá novými technológiami. Od tejto značky nájdete mnoho výrobkov. Mixéry od tejto značky majú klasické funkcie za dobrú cenu. U tejto značky Rohnson je tiež dobrý pomer cena / výkon u tyčových mixérov.

Gorenje

Gorenje je slovinskou spoločnosťou. Bola založená v roku 1950. Patrí medzi popredných európskych výrobcov domácich spotrebičov. Dodáva spotrebiča do viac ako 70 krajín po celom svete vrátane Česka.

Kenwood

Kenwood patrí medzi popredných výrobcov domácich spotrebičov. Firma bola založená v roku 1947 v Spojenom kráľovstve. Pekárne od Kenwood zakúpite za dobrú cenu. Pekárne sú dobre spracované s jednoduchou obsluhou. U týchto modelov je tiež dobrý pomer cena / výkon.

Tyčové mixéry Braun

Značka Braun je ďalší populárny značkou, ktorá ponúka svoje tyčové mixéry a ďalšie druhy mixérov. Okrem toho ponúka značka Braun mnoho ďalších spotrebičov do kuchyne. Od značky Braun si vyberiete najmä tieto modely tyčových mixérov: Braun MQ 500 Soup, Braun MQ 9027 X, Braun MQ 725 Omelette Multiquick 7, Braun MQ 7087, Braun MQ 785 Patisserie Plus, Braun MQ 3038 Spice Multiquick 3, Braun MQ 525 Omelette Multiquick 5, Braun MQ 9047X Multiquick 9, Braun MQ 535 Sauce Multiquick 5 a ďalšie modely tyčových mixérov. Medzi najpredávanejšie patrí aj modely z radu Braun Multiquick. Tieto modely nájdete skladom v mnohých predajniach.

Tyčové mixéry Bosch

Ak je vaším hobby varenie, budete potrebovať kvalitné tyčové mixéry. Tie nájdete hlavne u značky Bosch.

Firma Bosch je nielen u nás veľmi dobre známa. Jedná sa o Nemeckou firmu založenú Robertom Boschom.

Bosch produkuje výrobky už takmer 130 rokov. Robí veľa domácich spotrebičov, ktoré potrebujete každý deň vo svojej domácnosti vrátane ručných tyčových mixérov a ďalších mixérov. Od tohto výrobcu si môžete vybrať dostupné tyčové mixéry ako pre hobby nadšencov ako aj pre profesionálne použitie.

Medzi ich hlavné výhody patrí tichý chod, rôzny počet rýchlostí či rôzne stupne nastavenia. Zákazníci si produkty od značky Bosch veľmi chváli.

Tyčový mixér od značky Bosch je skladom v mnohých internetových a kamenných predajniach.

Medzi najčastejšie predávané tyčové mixéry od značky Bosch sa radí tieto produkty: Bosch MSM67170, Bosch MSM67160, Bosch MSM 66150, Bosch MSM 6B700, Bosch MSCM 61X1, Bosch MSB 6170, Bosch MS6CB6110, Bosch MSM 2650 B, Bosch MSM 67140, Bosch MSM 14330 a ďalšie produkty od značky Bosch.

Tyčové mixéry KitchenAid

Značka KitchenAid ponúka na našom trhu zaujímavé modely tyčových mixérov. Od nej si zakúpite predovšetkým tieto modely: KitchenAid KHB2571, Kitchenaid 5KHBC414, KitchenAid 5KHBC414EOB, KitchenAid 5KHB 3581, KitchenAid KHB3581.

Tyčové mixéry Bamix

Od značky Bamix tiež zakúpite rôzne tyčové mixéry. Vyberiete si z týchto modelov: Bamix M200 Swissline, Bamix Profi Gastro, Bamix Classic M160, Bamix BBQ M200, Bamix Semiprofi Gastro, Bamix M200, Bamix DeLuxe M160, Bamix SWISS LINE M200 BakingBox, Bamix LUXURY LINE M250 a ďalšie.

Tyčové mixéry Philips

Známa holandská firma Philips sa zaoberá výrobou mnohých produktov z oblasti elektroniky. Napríklad slúchadlá, adaptéry, počítače, zubné kefky, nabíjačky, tlačiarne, vysielačky, zastrihovače, projektory, reproduktory, antény, žiarovky, videokamery, holiace strojčeky, mp4, audio a mnoho ďalšieho vrátane ručných šľahačov a tyčových mixérov. Nájdete od nej aj tyčový mixér. Firma Philips bola založená v roku 1891 v meste Eindhoven. Firma pôsobí vo viac ako 60 krajinách sveta. Od firmy Philips zakúpite niekoľko desiatok modelov mixérov. Všetky produkty pôsobí pekným a čistým dizajnom. Tyčové mixéry Philips so svojou prijateľnou cenou a pekným dizajnom rozhodne neurobia hanbu u vás v kuchyni.

Tyčové mixéry Philco

Od značky Philco si zakúpite tieto modely: PHILCO PHHB 6620, Philco PHHB 6625, Philco PHHB 6601 a ďalšie mixéry.

Tyčové mixéry a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový tyčový mixér. Povedala sme si o dôležitých parametroch, ktore je dobré spoznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového tyčového mixéra pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí ľan pár posledných krokový. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového mixéri zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík. Tyčové mixéry nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom tyčového mixéra. Dozviete sa tam tiež, kde sú produkty skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie u rôznych modelov tyčových mixérov).

5/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať