Menu Zavrieť

Motorové píly

Motorová Píla

Motorová píla je prevažne mechanický stroj s rôznym typom pohonu, ktorý vám výrazne uľahčí prácu s drevom. Súčasný trh ponúka veľký výber rôznych modelov motorových píl, ktoré môžu disponovať najčastejšie benzínovým motorom alebo motorom elektrickým, pneumatickým alebo hydraulickým. Motorová píla je určená na opracovanie dreva, orezávanie konárov a na pílenie stromov. Píly so špeciálnym reťazou vie opracovať tiež murivo a kameň.

Profesionálne sa motorové píly používajú predovšetkým v drevárskom priemysle, v lesníctve, na údržbu sadov a záhrad, v stavebníctve, v požiarnej ochrane, ale tiež v sochárstve.

Medzi najdôležitejšie kritériá pri výbere motorovej píly patrí výkon píly a kvalita jej motora. Od týchto parametrov sa odvíja sila píly a schopnosť ľahkého rezanie.

Pred výberom motorovej píly si ujasnite, kde ju budete používať, ako veľké drevo budete rezať, či budete rúbať stromy a ako často s ňou budete pracovať. Z hľadiska jednoduchej manipulácie s pílou je dôležitá jej hmotnosť.

Profesionálne píly pre drevorubača majú spaľovací motor, hobby píly pre drobné domáce použitie môžu mať spaľovací motor alebo elektromotor. Píly pneumatické alebo hydraulické sa používajú predovšetkým v baniach a pod vodnou hladinou.

Motorové píly: Výber 10 najlepších motorových píl podľa hodnotenia užívateľov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších motorových píl tohto roka. Ako sme tieto píly vyberali? Vybrali sme najlepšie modely podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto motorovej píly sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena produktov, môžete si zoradiť tieto produkty podľa orientačné ceny s DPH.

Názov pílyVzhľad pílyTyp pílyTyp pohonuDĺžka lišty (cm)Výkon (kW)Objem motora (cm3)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
NAREX EPR 35-23Motorová píla NAREX EPR 35-23ReťazováElektrický352,391,9Zobraziť v obchodoch
DOLMAR PS - 420 SCMotorová píla DOLMAR PS - 420 SCReťazováBenzínový382,242,4359,9Zobraziť v obchodoch
Makita UC3541AMotorová píla Makita UC3541AReťazováElektrický351,8111,3Zobraziť v obchodoch
HECHT 45Motorová píla HECHT 45ReťazováBenzínový40245100Zobraziť v obchodoch
Narex EPR 40-25 HSMotorová píla Narex EPR 40-25 HSReťazováElektrický402,5212,34Zobraziť v obchodoch
Makita UC4041AMotorová píla Makita UC4041AReťazováElektrický401,8119,67Zobraziť v obchodoch
STIHL MS 180Motorová píla STIHL MS 180ReťazováBenzínový351,431,8249Zobraziť v obchodoch
STIHL MS 261Motorová píla STIHL MS 261ReťazováBenzínový372,850,2699Zobraziť v obchodoch
Husqvarna 135 Mark IIMotorová píla Husqvarna 135 Mark IIReťazováBenzínový35,561,638239Zobraziť v obchodoch
STIHL MS 362Motorová píla STIHL MS 362ReťazováBenzínový403,459799Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaci portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia motorových píl od ich užívateľov.

Ako si vybrať pílu, aby bola vhodná práve na účel, na ktorý ju budete používať?

História píly

Rezanie pomocou obiehajúceho reťaze, ktorý je osadený pílovými zubami, prvýkrát použil Bernard Heine roku 1830 vo Würzburgu na rezanie kosti pri osteotómiu .

V lese sa prvý strojové píly začali používať pred rokom 1900. V dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia v Berlíne v roku 1925 predstavil Ernst Ring (Rinca) prvá dvojmužný reťazovú pílu. Prvé sériovo vyrábané benzínové píly uviedol zakladateľ firmy Dolmar v Hamburgu – Emil Lerp, v roku 1927. Jednomužnou pílu v roku 1950 predstavila firma Stihl. V Európe prvý pílu s priamym pohonom reťaze vyvinula v roku 1957 firma SOLO (SOLO Rex). V roku 1926 vyrobila firma Stihl prvý reťazovú pílu s elektrickým pohonom.

Motorové píly sa rozlišujú podľa niekoľkých kritérií

  • Druh pohonu: spaľovací motor (dvojtaktný, štvortaktný), elektromotor (ďalej podľa druhu a úrovne napätia elektrického prúdu), hydromotor, pneumatický motor
  • Hmotnostnej a výkonovej triedy
  • Celkový charakter konštrukcie píly (píly jednomužné a dvojmužný, štandardné a vyvýšené rukoväte, spaľovací motor s vodorovným, šikmým či zvislým uložením valca, elektromotor s priečnym alebo pozdĺžnym uložením pod.)
  • Účel použitia píly (viacúčelové, jednoúčelové, špeciálne)
  • Kategória použitia píly (profesijné, farmárske, hobby) atď.

Motor píly

Pre častú prácu nielen okolo domu, ale aj v lese, je ideálna benzínová píla. Ak máte možnosť pripojenia píly k sieti a nepotrebujete príliš vysoký výkon, urobí vám dobrú službu píla na elektrický pohon. Kompromisom medzi týmito pílami je píla akumulátorová.

Profesionálna alebo hobby píla?

Ak budete pílu používať predovšetkým na základné práce, ako je orezávanie konárov stromov na záhrade a ďalšie ľahšie úkony vám bude stačiť hobby píla. Ak pílu plánujete využívať aj na náročnejšie práce, investujte do farmárskej alebo profesionálne píly.

Na rezanie silnejších kmeňov budete potrebovať pílu s dlhšou lištou a zodpovedajúcim výkonom. Pokiaľ má píla dlhú lištu, ale slabý výkon, bude sa vám pri rezaní zasekávať a čoskoro sa zničí. Pri výbere si pílu uchopte do ruky a poťažkajte, aby sa vám s ňou dobre pracovalo a nebola na vás príliš veľká a ťažká. Z ťažšie píly vás pri dlhšej práci budú bolieť ruky a celkovo sa vám s ňou bude zle manipulovať.

Zaujímajte sa o dĺžku záručnej doby píly a možnosť jej servisu. Zistite si, aké služby predajcu píl ponúka, čo sa servisu týka a aké príslušenstvo je k píle ponúkané priamo v cene a ktoré je možné prikúpiť.

Ako motorová píla funguje?

Motorová píla je tvorená niekoľkými časťami. Najdôležitejšou časťou je motor, ktorý poháňa re azové koliesko – kruhové ústrojenstvo prenášajúce výkon motora a ozubené koliesko. Toto koliesko poháňa reťaz tvorený článkami, na ktorých sú umiestnené zuby a tým sa reže drevo. Prenos krútiaceho momentu z motora na reťaz obstaráva spojka.

Typ motora

Podľa typu motora si môžete vybrať medzi benzínovým a elektrickým motorom.

Elektrický motor

Elektrické píly sú postačujúce pre občasné použitie pre užívateľov s nižšími nárokmi. Teda napríklad na prerezávanie alebo zarezanie drevín okolo domu, pretože sú poháňané elektrinou, na ktorú sa v lese nepripojíte. Elektromotor má nižší výkon a kratšie lištu, čo pílu predurčuje k rezanie dreva do priemeru cca 40 cm. Výkon sa pri elektrických píl v priemere pohybuje od 1,8 do 2,2 kW. Dĺžka lišty je cca 30 až 40 cm.

Výhody elektrických píl

Medzi výhody elektrických píl patrí ich nižšia obstarávacia cena takmer bezúdržbová konštrukcia. Elektromotor má oproti benzínovej píle tichší chod a nezanecháva žiadne splodiny.

Určitým druhom elektrických píl sú píly akumulátorové – teda poháňané akumulátorom. Akumulátor stačí dobiť a nemusíte byť odkázaní na pripojenie k elektrickej sieti. Akumulátorové píly majú väčšinou nižší výkon a kratšie lišty. Ale aj medzi nimi môžete nájsť model s lištou dlhou viac ako 30 centimetrov.

Benzínový motor

Ak budete motorovú pílu využívať častejšie, na ťažšie prácu a mimo dosahu elektrickej zásuvky, kúpte si pílu s benzínovým motorom. Veľkou výhodou benzínových píl je ich mobilita a výrazne vyšší výkon v porovnaní s motormi elektrickými.

U motorovej píly s benzínovým motorom si môžete vybrať model podľa svojich predstáv aj s dlhšou lištou a slušným výkonom, ktorá si poradí aj so stromami s priemerom väčším ako 70 centimetrov. Nevýhodou píly s benzínovým motorom je vyššia hlučnosť a výfukové splodiny, ktoré počas práce vznikajú.

Dĺžka lišty, výkon a hmotnosť píly

Najdôležitejšími parametrami pri výbere motorovej píly sú jej výkon, hmotnosť a dĺžka lišty.

Dĺžka lišty

Lišta je vyčnievajúca časť píly, po ktorej behá reťaz, ktorým sa drevo reže. Čím je lišta píly dlhší, tým väčší priemer dreva dokáže píla urezať.

Hobby píly – 35 – 45 ccm

Farmárske píly – 45 – 60 ccm

Profesionálne píly – 35 – 120 ccm

Lišty benzínových píl bývajú dlhé od 35 do 50 centimetrov. Pri elektrických píl 35 až 40 centimetrov. Pre bežnú činnosť sa používajú lišty s dĺžkou do 40 centimetrov, práca s dlhšou lištou je pre domáce použitie namáhavá a neproduktívne.

S väčšou dĺžkou lišty rastie aj potreba vyššieho výkonu píly, pretože pri rezaní dreva dochádza k väčšiemu treniu, ktoré znižuje výkon. Preto si pri kúpe píly s dlhou lištou vyberte takú, ktorá má aj zodpovedajúci výkon.

Motorová píla a jej výkon

Píla by mala mať pre danú dĺžku lišty zodpovedajúci výkon. V prípade, že je lišta dlhá, ale píla má slabý výkon, počas rezania bude dochádzať k veľkému treniu a píla sa bude zasekávať.

Motorové píly majú výkon od 1 kW až do 4 kW. Píly môžu mať aj označenie konských síl HP. 1 HP = 0,75 kW. Pílu si vyberte radšej s vyšším výkonom, ako potrebujete, nech máte rezervu.

Hmotnosť motorovej píly

Váha má významný vplyv na komfort pri rezaní. Čím je píla ľahšia, tým ľahšie sa s ňou pracuje. Výkonnejšie píly mávajú vyššiu váhu, pričom u profesionálnych píl môže presiahnuť aj 10 kilogramov. Váha bežných modelov sa pohybuje približne od 4,5 do 6,5 kilogramov. S ťažkou pílou sa však horšie pracuje, preto by ste sa mali rozhodnúť pre váhu píly podľa vašich fyzických možností. Píla by mala byť vyvážená s ergonomicky prispôsobeným držadlom.

Ďalšie kategórií, podľa ktorých sa motorové píly delia, je spôsob ich použitia:

  • Hobby motorové píly
  • Farmárske motorové píly
  • Profesionálne motorové píly

Hobby motorové píly

Hobby motorové píly slúžia k občasnému použitie – napríklad na prerezanie stromov na záhrade alebo na prípravu palivového dreva s menším priemerom. Sú ľahké, lacné, ale menej výkonné. Pre príležitostné použitie však úplne dostačujúce.

Hobby motorové píly mávajú obsah motora od 50 do asi 50 cm³.

Dĺžka lišty sa pohybuje od približne 30 do 37 centimetrov. V tejto kategórii môžete samozrejme naraziť na lacné výrobky, ale aj značkové modely.

Hobby píly mávajú zvyčajne odpruženie riešené len gumovými silentblokmi, základ tvorí primer (možnosť natlačiť benzín do valca pomocou gumového balónika). Mnoho lacnejších modelov obsahuje veľké množstvo plastových dielov s kratšou životnosťou.

Hobby motorovú pílu si môžete zaobstarať za cenu od 75 €.

Farmárske motorové píly

Výkonnejšie kategórií motorových píl sú farmárske píly. Bývajú označované aj ako poloprofesionálne nástroje. Píly tejto zlatej strednej triedy umožňujú širšie využitie a urobíte s nimi viac práce. Sú vhodné pre prípravu palivového dreva, ale aj na pílenie stromov menšieho priemeru.

Motor má obsah do 60 cm³. Dĺžka lišty býva okolo 45 centimetrov. Pokiaľ má píla vyšší výkon, často možno kratšie lištu vymeniť za dlhšie a prispôsobiť pílu účelu, pre ktorý ju aktuálne budete používať.

Farmárske píly disponujú vyspelejšími technológiami a lepšou kvalitou spracovania jednotlivých dielov. Napríklad na obsluhu jednotlivých častí nebudete potrebovať ďalšie nástroje. Oproti hobby pílam majú výrazne lepšie a prepracovaný systém odpruženia, automatický sýtič alebo dekompresný ventil pre ľahšie naštartovanie píly a tiež môžu byť vybavené elektronickými jednotkami pre riadenie chodu motora.

Ceny kvalitných farmárskych píl sa pohybujú od cca 300 €.

Profesionálne motorové píly

Najvyššia triedou sú profesionálne motorové píly, ktoré sú prispôsobené pre častý niekoľkohodinový prevádzku. Vyznačujú sa precíznosťou spracovania z vysoko kvalitných materiálov, vysokým výkonom, dlhšími lištami a dlhšou životnosťou výrobku. Profesionálne píly mávajú obsah motora od 50 do cca 130 cm³. Môžu disponovať napríklad funkciou automatickej detekcie optimálneho výkonu alebo vyhrievané rukoväte, čo oceníte predovšetkým v zime. Profesionálnymi motorovými pílami pokácíte aj stromy s väčším priemerom kmeňa.

Obstarávacie náklady sú vyššie a začínajú na cca 600 €.

Reťaz

Reťaz motorovej píly je tvorený niekoľkými desiatkami, k sebe spojených, článkov. Je nasadený na vodiacej lište s mechanizmom, ktorý reťaz uvedie do vysokých otáčok. Na reťazi sú dva typy zubov – rezacie a obmedzovacie.

Rezné zuby

Rezné zuby majú ostrú nabrúsenou hranu, ktorá postupne odoberá rezaný materiál. Následne vznikajú dlhé drevené piliny.

Obmedzovací zuby

Obmedzovací zuby sú umiestnené vždy pred rezacími zubami. Zabraňujú prílišnému zasekávanie rezného zuba do dreva (regulujú hĺbku úberu) – zabraňujú teda zasekávanie reťaze, ktoré by mohlo spôsobiť rýchlejšie opotrebovanie alebo poškodenie píly.

Reťaz musí byť nasadený v správnom smere otáčania a nemal by z lišty visieť, pretože by mohlo dochádzať k preskakovanie zubov na lište. Je potrebné nastaviť správne napnutie a počas práce ho kontrolovať – ​​pri povytiahnutí by reťaz mal zapadnúť späť do mechanizmu na lište píly.

Brúsenie reťaze

Ak sa reťaz vašej píly otupí, môžete pílu priniesť do servisu, kde sa profesionáli postarajú o jeho odbornej nabrúsení. Ak si reťaz chcete nabrúsiť sami, je nevyhnutné dodržať správny postup brúsenia. Ak získate cvik, trvá celý proces brúsenia iba 10 až 20 minút. Ale aj pri domácom brúsení píly je dobré doniesť ju raz za čas do servisu a nechať nabrúsiť profesionálne.

Pokiaľ pri rezaní prestanú byť hobliny dlhé a rovné, ale naopak vzniká drobná drť alebo pilinové prach, je to známka, že reťaz píly je tupý a potrebuje nabrúsiť.

  • Zabrzdite pílu bezpečnostnou brzdou reťaze a pevne uchyťte, aby sa nepohybovala, a podložte špičku lišty.
  • Pri brúsení pilníkom použite vodítko, ktoré by malo byť súčasťou vybavenia píly. Pomôže vám určiť správnu hĺbku ostrenia zuba.
  • Priemer pilníka vždy zvoľte podľa daného reťaze.
  • Dodržujte potrebný uhol brúsenia – u polokulatých zubov sa odporúča 30 ° a pri ostrých zubov 25 °. Vodítko vám pomôže dodržať správny uhol.
  • Reťaz sa brúsi asi tromi ťahmi dĺžkou celého pilníka smerom von zo zuba.
  • Reťaz postupne posúvajte a vždy ho zaistite bezpečnostnou brzdou, kým nedobrousíte všetky zuby.
  • Nezabudnite sa zamerať tiež na obmedzovacie zuby, ktoré musia mať správnu výšku. Ich výšku zistíte pomocou mierky, ktorá by mala byť v zakúpenej sade s pílou.
  • Až v brúsení reťaze získate praxi, zaobídete sa aj bez vodítka na pilníka a ďalších pomôcok.
  • Ak si reťaz brúsite sami, odporúča sa po každom treťom brúsení nechať reťaz nabrúsiť odborníkmi v servise.

Praktické rady na motorovým pílam

Aby kúpa motorovej píly bola výhodnou investíciou do budúcnosti a súčasne užitočným a praktickým pomocníkom s dlhou životnosťou, zamerajte sa pri jej kúpe na niekoľko parametrov.

  • Životnosť motora píly predĺžite tak, že aplikujete vnútornú vrstvu (nikalis). Vďaka tomu motor vydrží až desaťkrát viac!
  • Kúpte si pílu s kovovou kľukou, aj keď mnoho modelov má kľučku plechovú.
  • Ak možno, uprednostnite dvoupístní krúžky, ktoré sa oproti jednému krúžku vyznačujú vyššou tesnosťou.
  • Lepšie, ľahko a rýchlejšie reťaz napnete z boku motorovej píly.
  • Píla by mala byť vybavená nylonovým vzduchovým filtrom, ktorý prepustí menej nečistôt, ako filter molitanový.
  • Ak ste ochotní do motorovej píly investovať vyššiu sumu, vyberte re azové koliesko s výmenným krúžkom, ktorá je lepšia, než Ozubenie hviezdicová – nie je nutné meniť celé pohonné ústrojenstvo, vďaka čomu sú následne nižšie náklady na prevádzku.

Záruka a servis pre motorové píly

Zaujímajte sa o to, akú dlhú záruku predajca na pílu poskytuje. V prípade benzínových píl je dvojročná záruka nedostačujúce. Niektoré firmy u týchto typov píl poskytujú záruku 5 až 7 rokov. Pri nákupe si nechajte pílu predajcom odskúšať. Zistite si, ako a kde možno pílu servisovať a aké príslušenstvo a náhradné diely sa dajú dokúpiť.

Údržba motorovej píly

Pretože už po niekoľkominútové práci je motorová píla zanesená pilinami a mnohokrát tiež olejom, je potrebné po každom jej použití vykonávať údržbu. Vďaka tomu bude píla dobre fungovať a predĺžite jej životnosť.

Náradie pre údržbu motorovej píly:

  • kombinovaný kľúč
  • tenký skrutkovač používaný pri nastavovaní karburátora
  • guľaté pilníky príslušných priemerov pre ostrenie pílových reťazí môžu byť opatrené vodítkom
  • plochý pilník k znižovaniu obmedzovacích pätiek rezacích článkov
  • šablóny vylisované z plechu pre upravenie patričné ​​výšky obmedzovacích pätiek rezacích článkov
  • šablóny z plastickej hmoty pre kontrolu geometrie pílových reťazí, kontrole a čistenie líšt atď.
  • tlaková maznica určená k premazávaniu ložísk řetězek
  • držiak motorovej píly do pňa
  • nitovačky pre spájanie pílových reťazí sú vyrábané ako prenosné ručné (kliešťové) alebo stolný

Pri sústavné dennej práci s pílou je potrebné dodržiavať časový harmonogram údržby píly.

Časový harmonogram údržby:

  • Denná údržba

Celkové očistenie píly, vyčistenie čističe vzduchu, stranové obrátenie vodiace lišty a čistenie jej drážky, čistenie mazacích otvorov a priestoru okolo spojky, ostrenie reťaze, kontrola mazanie a napnutie reťaze a mazanie ložiska vodiace reťazového kolesa lišty.

  • Týždenný údržba

Čistenie rebier valca, lopatiek a krytu ventilátora, kontrola, čistenie a nastavenie zapaľovacie sviečky, prípadne jej výmena, kontrola stavu lišty (opotrebenie hrán, hĺbka lišty, atď.), Reťaze a reťazového kolesa, dotiahnutie skrutkových spojení au niektorých typov píl premazanie ložiska bubienka spojky.

  • Mesačný údržba

Vypláchnutie nádrže paliva a oleja čistým benzínom, kontrola a čistenie spúšťacieho ústrojenstva.

  • Štvrťročná údržba

Prehliadka v odbornej dielni, prípadne výmena hnacieho a vodiaceho reťazového kolesa, nastavenie bezpečnostnej brzdy.

Ako motorovú pílu udržiavať?

Lišta

Po každom rezaní odstráňte z lišty všetky nečistoty – z jej povrchu, ale aj z koľajnice, v ktorej behá reťaz. Dôležitá je časť mazacích kanálikov a vodiace hviezdice. Ak má už píla tupý reťaz a potrebujete ho nabrúsiť, pripevnite lištu k pílke hore nohami a rovnaký postup opakujte pri ďalšom brúsení reťaze.

Vzduchový filter

Vzduchový filter je umiestnený pod horným krytom motorovej píly. Aby pila bezproblémovo fungovala, nezabúdajte ho pravidelne vyfúkať napríklad vzduchovým kompresorom. Filter môžete tiež umyť vodou, ale je potrebné ho následne poriadne vysušiť.

Zapalovací sviečky

Sviečky nesmie byť zaolejované a pre správny chod motora musí hádzať dobrú iskru. Preto sviečky pravidelne kontrolujte.

Ozubenie

Pri generálnej údržbe píly nezabudnite vyčistiť re azové koliesko. Tú odmontujte a priestor okolo nej vyčistite. Pre uľahčenie práce môžete použiť kompresor.

Napnutie reťaze

Na celkový priebeh rezanie a bezpečnosť počas práce, má vplyv napnutie reťaze. Reťaz by mal byť utiahnutý tak, aby bolo možné s ním voľne pohybovať a napnutie musí byť také, že ho od vodiacej lišty napnete maximálne do viditeľnej polovice vodiaceho článku na reťazi.

Ochranné pomôcky

Pretože motorová píla je pracovným nástrojom, pri ktorého používaní môže ľahko dôjsť k úrazu, je nevyhnutné dbať na bezpečnosť práce, ktorú zvýšite používaním vhodných pracovných pomôcok.

Bezpečnosťou práce profesionálov s motorovou pílou a inými zariadeniami sa zaoberá príslušen zákon o bližších požiadavkách na spôsob organizácie práce a pracovných postupov pri práci v lese a na pracoviskách podobného charakteru.

Medzi dôležité ochranné pomôcky patrí:

  • ochranné okuliare
  • ochrannej mriežky na tvár
  • pracovné rukavice
  • kompletné ochranné prilby
  • kryt lišty pre bezpečné prenášanie
  • Protiporezové odev
  • topánky s tvrdou špičkou
  • slúchadlá

Každá píla by mala spĺňať bezpečnostné normy. Motorovým pílam sa venuje norma STN o poľnohospodárskych a lesných strojoch.

Cena motorových píl

Cenové rozdiely motorových píl môžu byť v závislosti od kategórie píly, markantné.

Cena motorovej píly do 300 €

Ak vás stačí píla pre občasné použitie – na orezanie konárov z ovocných stromov alebo narezaní palivového dreva menšieho priemeru, vyberte si v najlacnejšej cenovej kategórii. Môžete si podľa miesta, kde budete pílu využívať, vybrať prístroj s benzínovým alebo elektrickým motorom. Tieto píly majú kratšiu lišty s dĺžkou do asi 38 centimetrov a nižšiu hmotnosť 4 až 7 kilogramov.

Cena motorovej píly od 300 € do 600 €

V strednej cenovej kategórii si môžete vybrať kvalitnejšie pílu s vyšším výkonom. Prevažná väčšina píl v tejto kategórii je benzínová. Ich výkon sa pohybuje približne od 2,2 kW do 3,4 kW. Lišta je dlhá 39 až 45 centimetrov. Vyššia cena sa premietne do kvality spracovania jednotlivých dielov výrobkov.

Cena motorovej píly nad 600 €

V najdrahšie cenovej kategórii si zaobstaráte to najlepšie, čo výrobcovia motorových píl ponúkajú. Vysoko výkonného pomocníka, ktorý zdolá aj stromy s veľkým priemerom kmeňa. Výkon týchto benzínových píl môže byť aj vyššia ako 3,5 kW. Dĺžka líšt dosahuje k 50 centimetrov a tieto modely umožňujú ich výmenu podľa práce, na ktorú pílu aktuálne potrebujete. Nevýhodnú je vyššia hmotnosť, ktorá môže dosiahnuť aj viac ako 10 kg.

Motorové píly a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú motorovú pílu. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej motorovej píly pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej motorovej píly zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Motorovú pílu nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom motorovej píly. Dozviete sa tam tiež, kde sú produkty skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie u rôznych modelov motorových píl).

4.7/5 - (7 votes)

Mohlo by vás zaujímať