Menu Zavrieť

Sušičky ovocia a potravín

susicky potravin

Sušičky potravín sú už leta obľúbeným pomocníkom v domácnosti. Nielen, že dokáže urobiť perfektné krížalky, alebo iné ovocie, ale dokážu aj sušiť mäso a iné potraviny, ktoré nie sú štandardne sušené. Výber takejto sušičky ovocia / potravín vám môže ale pekne zamotať hlavu. Preto sme tento článok napísali dopodrobna. Dnes si predstavíme všetky parametre, ktoré je dobré pri takomto výbere poznať. Väčšinou sa u výbere najviac zameriava pozornosť na počet plat, a doplnkové funkcie, ktoré sú v prípade sušičiek naozaj rozmanité.

Sušičky ovocia a potravín: Porovnanie 10 najlepších sušičiek potravín podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších sušičiek potravín. Ako sme tieto sušičky potravín vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto sušičky potravín sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť sušičky podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie sušičku potravín na sušenie ovocia, zeleniny, rýb a mnoho ďalšieho.

Názov sušičkyVzhľad sušičkyPočet plátovPríkon (W)Minimálna teplota (°C)Maximálna teplota (°C)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Silvercrest SDA 350 A2 LidlSušička ovocia potravín Silvercrest SDA 350 A2 Lidl5350407034,99Zobraziť v obchodoch
G21 BreezerSušička ovocia potravín G21 Breezer66503575176,90Zobraziť v obchodoch
Sencor SFD 851GRSušička ovocia potravín Sencor SFD 851GR5240357032,28Zobraziť v obchodoch
G21 Paradiso BIGSušička ovocia potravín G21 Paradiso BIG6550407063,90Zobraziť v obchodoch
Concept SO 1060Sušička ovocia potravín Concept SO 10609230357059,90Zobraziť v obchodoch
Sencor SFD 2105WHSušička ovocia potravín Sencor SFD 2105WH5250308035,00Zobraziť v obchodoch
Domo DO 600SSušička ovocia potravín Domo DO 600S4700206063,90Zobraziť v obchodoch
Concept SO 2041Sušička ovocia potravín Concept SO 20417500357079,00Zobraziť v obchodoch
Concept SO1020Sušička ovocia potravín Concept SO10209245357047,00Zobraziť v obchodoch
Gorenje FDK 24 DWSušička ovocia potravín Gorenje FDK 24 DW5240357040,00Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia sušičiek potravín od ich užívateľov.

Ako vybrať sušičku potravín / ovocie

Ako už bolo povedané v úvode – sušičku, Kór tú pravú, nie je ľahké vybrať, a tak je dôležité vedieť na aké parametre je najdôležitejšia sa zamerať. Asi u žiadneho produktu neradno sa zameriavať len na nízku cenu, ale u tohto produktu to platí dvojnásobne, preto sa nezaoberajme hľadiska ceny, ale poďme sa zamerať na podstatné údaje.
V tomto článku si teda povieme, aký tvar sa dá na trhu zohnať, z akých veľkostí, materiálov a hmotnosťou budete mať na výber aj aký výkon zvoliť, aby vám sušička stačila. Ďalej si rozoberieme všetky vlastnosti a funkcie, ktoré sušička môže ponúknuť. Ku koncu článku si predstavíme správnu prípravu potravín i údržbu, aby s vami tento milý spoločník mohol stráviť čo najviac času. V poslednej rade si ako vždy predstavíme cenové rozpätie, ktoré možno u tohto produktu čakať.

Typy sušičiek ovocie

Než sa vrhneme do samotných parametrov, bolo by dobré poznať základné rozdelenie sušičiek, ktoré je veľmi prehľadné. Na trhu možno nájsť iba dva typy, ktoré sa od seba líšia len tvarom a vnútorným usporiadaním. Na trhu lez nájsť tieto typy sušičiek ovocia:

  • Okrúhly tvar
  • Hranatý tvar

Okrúhly tvar

Okrúhly tvar býva najčastejšou voľbou. Motor týchto sušičiek je v dolnej časti uprostred a tak ich horúci vzduch stúpa smerom nahor a sušia najviac uprostred plat. K vyšším poschodiam navyše dôjde vzduch o menšie sile a v menšom množstve. Platí teda, že čím vyššie je plato umiestnené, tým neskôr sa potraviny na ňom usuší. Aby sa tieto dva nežiaduce efekty čo najviac eliminovali, môžete medzi sebou jednotlivé poschodia v priebehu sušenia prehadzovať.

Nevýhody

Nevýhodou týchto sušičiek je fakt, že aj keď sú priehľadné, pre kontrolu všetkých miest, musíte všetky pláty, ktoré sú položené na sebe zložiť a opätovne naložiť. S tým tiež súvisí nepríjemnosť prehadzovania plat, keďže žiadna sušička vám nevysuší potraviny na všetkých miestach rovnako, takže je nutné v priebehu sušenia plata prehadzovať.

Výhody

Výhodou môže byť fakt, že počet plat sa dá zvyšovať, či ľubovoľne zvyšovať. Ďalšou nespornou výhodou je aj nižšia obstarávacia cena. Pre používateľov, ktorí majú v pláne sušičku využívať len príležitostne je teda najvhodnejšie tento typ. Pre náročnejších užívateľov, ktorí využívajú sušičku častejšie a nechcú sa obťažovať s přeskládáváním plat, je vhodnejšie druhá varianta o ktorej si hneď povieme.

Hranatý tvar

Teplý vzduch vďaka bočnému umiestnenie prúdi oveľa rovnomernejšie. Prúdi totiž horizontálne, čo znamená, že sa netreba obávať, že by sa potraviny a ovocie na nižších platoch usušili skôr, než tie vrchná, vzduch sa dostáva všade v rovnakom množstve. Tým pádom nie je ani potrebné tácky prehadzovať. Aj keby však nastala situácia, kedy je potrebné vrchný plato posunúť nižšie, alebo spodnej dať vyššie, pôjde o oveľa ľahšiu manipuláciu. Rovnako tak pri kontrole priebehu sušenia. Plata v hranatých sušičkách sú totiž vysúvacie.

Výhody

Výhodou teda týchto sušičiek je fakt, že sú výkonnejšie a úplne samostatné. Dobrá správa je, že tieto sušičky sa dajú zaobstarať od troch plat až do štrnástich!

Nevýhody

Nevýhodou sa iste dá počítať fakt, že cena je vyššia, než je tomu u okrúhleho tvaru. Ďalej je však nutné zmieriť sa s faktom, že kapacita, s ktorou sušičku kupujete, je konečná a počet plat sa už nedá navyšovať.

Parametre pre výber sušičky ovocia

Keď už viete aký tvar je pre vás vhodný, je dobré poznať aj niektoré konkrétne parametre, s ktorými sa u výbere možno stretnúť.

Veľkosť sušičky

Veľkosť u sušičiek nie je práve odvykli parameter, pretože sa nepočíta na centimetre, ale skôr na počet plat. My si však aj napriek to rozoberieme oba typy veľkosti.

Veľkosť

Veľkosť nie je síce moc smerodajný parameter, ale ak vás zaujíma aj celkový vonkajší objem, tak tense ohybom okolo 30 až 40 cm. Priemer potom môže činiť aj viac ako pol metra ..

Počet a nastaviteľná výška plat

Veľkosť sušičiek potravín sa v špecifikáciách najčastejšie určuje počtom plat, ktorými sušička disponuje. Spravidla sa jedná o päť plat, počet sa však môže líšiť výrobcom i prevedením sušičky. Zatiaľ čo niektoré sušičky majú počet plat pevne daný, k iným je môžete ešte dodatočne dokúpiť. Menšie sušičky s malým počtom plat voľte najmä ak používate sušičku naozaj pravidelne a s menším množstvom potravín. Pokiaľ ale na záhrade celé leto zbierate väčšie množstvo ovocia či zeleniny, ktoré je potrebné rýchlo usušiť, voľte väčší model.

Materiál sušičky

Sušičky potravín sa vyrába z dvoch druhov materiálov. Z plastu alebo z nerezu. Materiál má vplyv na kvalitu a životnosť sušičky.

Plast

Plastové sušičky potravín sú samozrejme menej pevné a menej vydrží. Ale nie je plast ako plast. Pokiaľ si zaobstaráte sušičku ovocia z odolného plastu, nie je potrebné sa obávať, že by to bol nekvalitný výrobok. Kvalitné a nekvalitné plast spoznáte jednak pohľadom a jednak poklepaním. Pri poklepaní nechtom na sušičku z nekvalitného, ​​tenkého plastu počujete drnčivý zvuk.

Nerez

V prípade, že zvolíte nerezovú sušičku môžete si byť istí kvalitným prevedením a dlhoročnou výdržou. Počítajte však s vyššou hmotnosťou.

Hmotnosť sušičky ovocia

Hmotnosť je nutné riešiť iba v prípade častého premiestňovania. Váha bežných sušičiek začína na hodnote niečo málo cez 1 kg a končí na približne 8 kg. Vplyv na hmotnosť má predovšetkým materiál, z ktorého je sušička vyrobená (plastová sušička ovocie bude vážiť výrazne menej ako nerezová). Musíme ale upozorniť na to, že bytelnost a vyššia váha sušičky vypovedajú o lepšej kvalite spracovania a spravidla sa potom môžete spoľahnúť na to, že vám taká sušička ovocia bude dlho a dobre slúžiť. Naopak sušičky, ktoré unesiete v jednej ruke a pri poklepaní prstom podivne drnčí, nemusí mať dlhú životnosť.

Výkon a príkon

Tento parameter už znalejší považujú za naozaj dôležitý a smerodajný. Tento parameter nám totiž hovorí nakoľko je naša sušička výkonná a teda za ako dlho a koľko je schopná vysušiť.

Výkon sušičky

Výkon teda značí čas, za aký je schopný sušička vysušiť naše požadované potraviny. Hodnota výkonu sa pohybuje od 200 do 700 W, ale nájdete aj sušičky s väčším výkonom. Tie sa však opäť hodí skôr pre komerčné účely. Ale pri sušenie potravín väčšinou nejde o rýchlosť ale o správnu teplotu. Preto sa sústreďte aj na to, či má sušička ovocia termostat, ktorým si navolíte správnu teplotu alebo voliteľné programy pre rôzne druhy potravín.

Príkon sušičky

Príkon nám zas naopak ukazuje, koľko energie sušička „zožerie“ v prevádzke. Teda čím vyššia príkon, tým vyššia spotreba energie. Príkon sušičiek ovocia sa bežne pohybuje v rozmedzí od 220 W do 1 000 W s tým, že sušičky s najvyšším príkonom sú vhodné skôr pre komerčné účely, pretože umožňujú vyšší výkon, a teda aj rýchlejšie sušenie. Pre bežné domáce použitie odporúčame príkon 400-500 W. Sušičky ovocia s menším príkonom by nemuseli utiahnuť napríklad pridaná sita navyše. Motor by nezvládol všetko usušiť a mohol by sa prehrievať. Vyšší príkon je zase zbytočný.

Sušička potravín a jej hlučnosť

Hlučnosť niekto môže považovať za banálnosť, najmä, keď sa zapnutou sušičkou potravín nezdieľate jednu miestnosť. Ak však patríte medzi tých, čo si potrpia na tichý chod je dobré aj o tomto parametri niečo vedieť. Pokiaľ má sušička ovocia tichý chod, môžete potraviny sušiť aj v noci, bez toho aby ste boli rušení. Ak máte pre sušičku vyhradenú miestnosť, kam moc nechodíte, hlučnosť riešiť nemusíte. Veľmi tichá prevádzka ponúka sušička s 20 dB, väčšina sušičiek však dosahuje hlučnosti 45-55 dB, čo je stále ešte prijateľné. Hlasnejšie sušičky by vás už mohli rušiť, a to predovšetkým pri nočnej prevádzke. Väčšinou platí, že drahšie prémiové sušičky ponúka veľmi tichý chod a s nižšou cenou hlučnosť stúpa.

Počet sít a ich rozmery

Počet

Na trhu sa najčastejšie stretnete so štandardným počtom, čo je asi 5 až 6 sít. Možno však nájsť aj sušičky, ktoré majú až 10 alebo 14 sít. Väčšina okrúhlych sušičiek poskytuje možnosť dokúpenia ďalších tácok a tým zväčšenie plochy na sušenie. Niekedy sa jedná až o dvojnásobok. Túto možnosť si ale zistite vopred. Niektoré sušičky toto neumožňujú. Predovšetkým hranaté modely so šuplíkovým systémom tácok a motorom umiestneným v zadnej časti konštrukcie. Pre občasné sušenie postačí 5-6 tácok. Ak sa vám zdá, že je to pre vaše účely málo, voľte sušičku sa 7-8 tácky. Záhradkári s veľkou úrodou a vyznávači RAW stravy, ktorí sušenie potravín berú ako bežný spôsob prípravy jedla by si mali zaobstarať sušičku ovocia s počtom tácok 9 až 10.

Rozmery sít

Okrúhle sušičky s priemerom plata 23-25 ​​cm sú z tých menších, priemer okolo 30 cm je takým zlatým stredom, a za objemnejšie považujeme sušičky s priemerom sita 33 cm a viac. Menšie hranaté sušičky ovocia majú sita s veľkosťou okolo 700 cm 2. Rozloha 800-900 cm 2 je priemerná a ako veľké hranaté sušičky ovocia možno označiť tie s veľkosťou plata 1 000 cm 2 a viac.

Vlastnosti a funkcie

V tejto kapitole sa poriadne zameriame na vlastnosti a funkcie sušičiek, ktoré z veľkej väčšiny možno nájsť len u drahších modelov.

Regulácia teploty

Táto funkcia sa nachádza najmä na modeloch, ktoré už nemajú časovač, keďže regulácia teploty umožňuje automaticky nastaviť adekvátny program podľa druhu potravín, ktoré zrovna sušíte. Ovocie, zelenina, huby, bylinky a mäso potrebujú rozdielnu teplotu k svojmu sušenia. Ak to teda so sušením myslíte vážne a chcete dosiahnuť tie najlepšie výsledky, funkciu regulácie teploty vrelo odporúčame. Vďaka nej si nastavíte teplotu sušenia podľa aktuálnej suroviny, ktorú sušíte. Štandardne majú sušičky nastaviteľnú teplotu medzi 35 ° C a 70 ° C, čo je dostačujúce pre väčšinu druhov potravín. Lacné sušičky potravín možnosť regulácie teploty postrádajú.

Časovač

Časovač nájdeme predovšetkým na lacnejších modeloch, ktoré nemajú automatické programy. Môžete si tak nastaviť, kedy chcete, aby prístroj začal fungovať, a dozviete sa, kedy dokončia svoju prácu. Elektronické časovača tak nechýba ani v moderných sušičkách na potraviny. U pokročilejších modelov si nastavíte, že chcete vyskladané potraviny sušiť potrebné dve hodiny, a keď sa oneskorili s kontrolou, nič sa nespáli, pretože sa prístroj vďaka tejto funkcii včas vypne.

Poistka proti prehriatiu

Táto poistka je dôležitá, aby ste sa nemuseli báť o bezpečnosť, preto by mala byť štandardným vybavením každej sušičky potravín. Slúži proti prehriatiu prístroja, ktorý sa v prípade nutnosti vypne.

Nastaviteľné programy

Ako už bolo povedané, lacné sušičky môžete len zapnúť a vypnúť. Ale u drahších modelov si môžete nastavovať vhodnú teplotu aj čas podľa druhu potravín lebo máte k dispozícii niekoľko prednastavených programov. Napríklad program určený pre sušenie byliniek, ktoré vyžadujú nízku teplotu a pomalé sušenie, alebo program na sušenie mäsa, ktoré vyžaduje vyššiu teplotu a rýchlejšie sušenie. Ďalej program pre sušenie šťavnatejšie, Mokrejš plodov či dokonca program RAW, ktorý zaistí teplotu dostatočne vysokú, aby potraviny usušil, ale nie natoľko, aby zničil dôležité živiny.

Sušenie za pomoci INFRA žiarenia

Infračervené žiarenie je funkcia, ktorou disponujú drahšie modely sušičiek potravín, ale stojí za to. Za pomoci INFRA žiarenia sa usuší suroviny rýchlejšie, ale hlavným benefitom je zachovanie viac enzýmov, minerálov, vitamínov a vlákniny než pri sušení bežným spôsobom. INFRA červené žiarenie pôsobí na potraviny podobne ako slnečné lúče, ale bez škodlivého UV žiarenia. Navyše pri procese sušenia mäsa, húb a rýb plní infračervené žiarenie tiež preventívnu funkciu proti rozkladu. Ak budete chcieť, infračervené svetlo možno jednoducho vypnúť a sušiť pomocou horúceho vzduchu. Príkladom infračervené sušičky ovocia sú potrebné Maxx INFRA DRY + alebo Concept SO4000 INFRA.

Priehľadné veko

Pokiaľ má sušička ovocia priehľadné veko alebo je celá z priehľadného materiálu, poskytuje vám tým okamžitý prehľad o stave sušenia.

Odkladacie tácku

Odkvapkávacia tácka sa hodí predovšetkým pri sušení šťavnatých surovín. Šťava z ovocia môže kvapkať a značne tak znečistiť vnútro sušičky alebo v horšom prípade zatiecť do motorovej časti.

Príslušenstvo sušičky potravín

Nepriľnavá vložka

Nepriľnavé vložky, ktoré je možné zaobstarať k niektorým typom sušičiek potravín. Ide o teflónovou vložku, ktorú je možné vložiť na plato a na ňu potom vyskladať potraviny, ktoré sú mokré, alebo dokonca tekuté. Pozor, niekedy sa tieto vložky dajú nahradiť špeciálnymi fóliovými miskami. Tento typ je určený hlavne pre kruhové sušičky, vyššie spomínané nepriľnavé teflónové vložky bývajú pre tých hranaté.

Súprava pohárov

Ak chcete využiť sušičku na viac, než len sušenie ovocia a zeleniny, môžete sa pozrieť po sade pohárikov priamo určených pre dané typy sušičiek. Nejedná sa o príliš typické príslušenstvo, pretože ho nemajú všetky sušičky. V prípade, že vás láka pripravovať v sušičke jogurty, sa však po typoch, ktoré sadu pohárov v príslušenstve majú, určite pozrite. Ak by ste ale zhotovovali sušičku len kvôli tejto funkcii, siahnite skôr po Jogurtovače, ktorý zaberie podstatne menej miesta.

Otočný kruh

Vo väčšine okrúhlych sušičiek sedí sitá pevne na sebe, ale pri niektorých modeloch sa môžu pohybovať (točiť) na otočnom kruhu. Otočný kruh sa používa v okrúhlych sušičkách pre lepšiu cirkuláciu vzduchu, ktorá inak pokrivkáva z dôvodu umiestnenia motora v spodnej časti.

Možnosť prípravy jogurtov

Výrobca vám v manuáli poskytuje presný návod na prípravu a môžete si prikúpiť tiež špeciálnu sadu pohárov určených priamo na výrobu jogurtu v sušičke.

Príprava potravín

Príprava

U prípravy je veľmi dôležité samotné krájanie a porciovanie potravín. Veľké a šťavnaté kusy vám len tak nejaká sušička nevysuší. Najprv je dôležité pozorne vybrať kusy, ktoré budete sušiť. Musí to byť kvalitné čerstvé potraviny, ktoré nesmú byť ani trochu nahnité. Tejto vade totiž ani sušenie nepomôže a naopak sa môže hniloba rozšíriť na ostatné kúsky. Vybranú potravinu je ďalej potrebné nakrájať na tenké plátky. Čím tenšie budú, tým rýchlejšie sa usuší. Skontrolujte si ale, aby diely neboli až príliš malé a neprepadli plátom dole. Každý tácku má totiž prieduchy, ktorými sa pohybuje vzduch, a práve nimi by mohli malej časti prepadnúť. Je dobré si vždy nechať nejakú rezervu, s ubúdajúce vodou totiž v priebehu sušenia logicky dochádza k zmenšovaniu objemu upravovaných potravín. Niektoré typy ovocie je ešte dobré vopred namočiť – napríklad slivky a broskyne.

Proces

Proces je veľmi jednoduchý a je potrebné zvoliť len dobrou teplotu a ak máte guľatý tvar sušičky, treba občas prehodiť sita Pokiaľ zvolíte teplotu príliš vysokú, zbytočne si zničíte živiny, ktoré sa v potravinách nachádza. Pokiaľ naopak zvolíte teplotu veľmi nízku, celý proces potrvá zbytočne dlho a bude energeticky náročnejšie. Niektorí výrobcovia dodávajú v návode zoznam potravín s ich odporúčanými teplotami na sušenie. Takúto hraničné uvádzanú teplotou, pri ktorej ešte nedochádza k ničeniu živín, je 42 ° C.

Skladovanie

Usušené potraviny nechajte chvíľu odstáť, aby úplne vychladli. Ale nenechávajte je na vzduchu dlho, aby nezačali naberať vlhkosť. Všetko, čo si usušíte, uskladnite najlepšie v tmavej sklenenej nádobe s dobrým tesnením. Sklenenú nádobu potom umiestnite v tmavej a suchej miestnosti. Len tak zaistíte, že potraviny nestratí svoju farbu, vôňu a chuť. Vyhnite sa uchovávanie sušených potravín v textilných sáčkoch. Potraviny potom nasajú vlhkosť a pachy z okolia. Dobre usušené a správne skladované potraviny vám v plnej chuti a chrumkavosť vydrží zhruba rok, teda až do ďalšej úrody.

Údržba sušičky ovocia

Pravidelné čistenie sušičky ovocia prispieva k predĺženiu jej životnosti a správnej funkčnosti. Sušičku čistite navlhčenou handričkou namočenou vo vode, prípadne v neagresívnom čistiacom prostriedku. Pre jednoduchú údržbu sušičky ovocia je dôležitý odkvapkávacia tácka. Veľkou výhodou je možnosť umývať jednotlivé podnosy v umývačke. Nezabúdajte na to, že sušičku môžete čistiť vždy až potom, čo vychladne a je odpojená z elektrickej siete.

Cena sušičky potravín a ovocie

Ako už to býva zvykom, ku koncu článku (a že tejto bol dlhý) si predstavíme tri základné cenovej kategórie a ukážeme si, čo od aké možno očakávať.

Cena do 80 € s DPH

V tejto cenovej kategórii nájdete pravdepodobne kruhový typ sušičky na potraviny. Hoci sa jedná o úplný základ výbavy, ich príkon je uspokojivý a ani s hlukom na tom nie sú úplne zle. Nevýhodou však je, že disponujú iba jedným programom a čo sa týka funkcií, bude táto kategória disponovať maximálne časovačom. Navyše do týchto typov sa väčšinou nedajú prikúpiť náhradné plata.

Cena od 80 € do 200 € s DPH

Tu už s istotou nájdete oba dva typy sušičiek (guľatý, hranatý). Tu už nájdete produkty, ku ktorým možno prikúpiť ďalšie pláty (platí len pre kruhový typ). Navyše toho všetkého budú mať tieto sušičky aj množstvo programov, takže sa zmierite aj s absenciou časovača.

Cena nad 200 € s DPH

Táto cenová kategória patrí skôr obchodom, ktoré vyrába sušené potraviny, pretože sa už jedná o zbytočne nákladný prístroj do domácich priestorov. Nájdeme tu takmer výhradne hranaté sušičky, prevažne z nerezového materiálu, ktorých podnosy sa dajú umývať v umývačke. Tieto spotrebiče sú schopné dosahovať naozaj veľkého výkonu, pokojne až 1000 W, a bez problémov poslúži aj komerčné účely.

Sušičky ovocia: Sušičky potravín a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú sušičku na potraviny. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere novej sušičky potravín pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitnú sušičku, ktorá bude fungovať presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.
Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej sušičky potravín zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.
Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé sušičky potravín a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom sušičky. Dozviete sa tam tiež, ktorá sušička ovocie je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

5/5 - (7 votes)

Mohlo by vás zaujímať