Menu Zavrieť

Solárne nabíjačky

solarni-nabijecky

Technológie, ktoré súvisia s obnoviteľnými zdrojmi energie sa vyvíjajú veľmi rýchlym tempom. Nikto nie je prekvapený, že sa strechy domov pokrývajú solárnymi panelmi. Technológia predtým vyhradená pre priemysel a domácnosti, je dnes k dispozícii aj pre malé elektronické zariadenia. Túto technológiu vám prináša solárna nabíjačka. Solárne nabíjačky sú perfektným doplnkom napríklad k power banke.

10 najlepších solárnych nabíjačiek

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších solárnych nabíjačiek. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto solárne nabíjačky si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadVýkon vo WattochHmotnosť (v g)BatérieOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Allpowers SP5V21WSolárna nabíjačka Allpowers SP5V21W21600Nie60,02Zobraziť v obchodoch
Suntech 285WpSolárna nabíjačka Suntech 285Wp285?329Zobraziť v obchodoch
Goal Zero Guide 10 plus sadaSolárna nabíjačka Goal Zero Guide 10 plus sada71812300 mAh153,46Zobraziť v obchodoch
Invisua 12V 2.4WSolárna nabíjačka Invisua 12V 2.4W2.475070 Ah24,99Zobraziť v obchodoch
Berger SC-903Solárna nabíjačka Berger SC-903301200Nie55,06Zobraziť v obchodoch
Goal Zero NOMAD 7 PLUSSolárna nabíjačka Goal Zero NOMAD 7 PLUS7363Nie122,69Zobraziť v obchodoch
Solar 50W/12VSolárna nabíjačka Solar 50W/12V50??149,04Zobraziť v obchodoch
Micronix TPS-946Solárna nabíjačka Micronix TPS-9461.5?Nie22Zobraziť v obchodoch
Allpowers AP-SP-014-BLASolárna nabíjačka Allpowers AP-SP-014-BLA155056000 mAh59,99Zobraziť v obchodoch
GoalZero Nomad 20Solárna nabíjačka GoalZero Nomad 20201100Nie227,06Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia solárnych nabíjačiek od ich užívateľov.

Recenzie, popis a hodnotenie najlepších solárnych nabíjačiek

Opis a hodnotenie 10 najlepších solárnych nabíjačiek. Poďme sa pozrieť na podrobnejší popis a recenzie od užívateľov.

Solárna nabíjačka Allpowers SP5V21W

Solárna nabíjačka, ktorá sa umiestnila ako prvá v našom porovnanie, je Allpowers SP5V21W. Nabíjačka je vybavená 2 USB porty. Ponúka dobrý výkon. Výkon nabíjačky je 21 W. 1. výstup pri priamom slnečnom žiarení ponúka 5 V / 2,4A a 2. výstup tiež 5V / 2,4A. Účinnosť solárnych panelov podľa výrobcu je 22 až 25%.

Vďaka jednoducho složitelnému prevedení sa dá ľahko prenášať. Je teda vhodná na cesty. Môžete ju použiť kdekoľvek. Táto solárna nabíjačka ponúka dobrú skladnosť, nízku hmotnosť. Je vybavená pútkami na karabíny. Užívatelia túto solárnu nabíjačku Allpowers hodnotí veľmi kladne.

Za koľko sa solárna nabíjačka Allpowers SP5V21W predáva na našom trhu? Možno ju zakúpiť za cenu okolo 1 399 € s DPH.

Speed ​​S100

Táto solárna nabíjačka Speed ​​S100 je veľmi univerzálny a navyše vám ponúkne aj žiarovku vo forme LED diódy, ktorú si možno posvietiť. Je vybavená praktickým háčikom na zavesenie. Solárny panel ponúka parametre 0,8W / 5V. Nabíjačka dokáže nabiť mobilný telefón zhruba za dobu okolo 90 minút. V balení nájdete 3,5 m dlhý USB micro kábel. Svietidlo na nabíjačke zvládne svietiť až 8 hodín.

Goal Zero Guide 10 plus

Goal Zero Guide 10 Plus je univerzálnym typom solárne nabíjačky. Ponúka solárne nabíjanie vrátane dobitie batérií. Možno ju použiť aj ako baterku. Ak sa chystáte veľa cestovať, určite vás poteší, že nabíjačka má nízku hmotnosť. Model nabíjačky ponúka 7 W výkon. Má výstup 5 V. Jeho hmotnosť je 181 g.

Za koľko peňazí zoženiete Goal Zero Guide 10 plus na našom trhu? Túto nabíjačku možno zakúpiť za cenu okolo 44,07 € s DPH.

SolarPower N-113

Ďalším produktom v kategórii solárnych nabíjačiek je SolarPower N-113. Jedná sa o univerzálnu nabíjačku, ktorá sa hodí pre mobily, GPS, kamery do auta a mnoho ďalších prístrojov. Na nabíjačke nájdete LED svietidlo. V nabíjačke je vstavaná batéria typu Li-Ion s kapacitou 10 000 mAh. Na nabíjačke nájdete výstupy: DC 5V, 1000 mA a DC 5v, 2000 mA. Nechýba ani indikátor nabitia batérie. Solárny panel má výkon 1 W. V balení nájdete USB / micro USB kábel.

Berger SC-903 30W

Vhodná solárna nabíjačka na cestovanie, to je model nabíjačky Berger SC-903. Produkt vyniká veľmi dobrou skladovateľnosťou. Možno ho použiť prakticky kdekoľvek, kde máte zdroj slnečného svitu. Môžete s ňou napájať čelovky, mobil a ďalšie drobné elektronické zariadenia. Nabíjačka disponuje solídnym výkonom 30 W. Takže zvládne nabíjať aj notebook. Má hmotnosť len 1200 g a vďaka svojmu prevedeniu sa veľmi ľahko prenáša. Jej rozmery sú 325 x 205 x 30 mm. Jedná sa len o nabíjačku bez akumulátora.

Za koľko je možné zakúpiť nabíjačku Berger SC-903? Túto nabíjačku zakúpite za cenu okolo 55,06 € s DPH.

Goal Zero NOMAD 7 PLUS

Inovatívny a moderný nabíjačka sa solárnou technológiou Goal Zero Nomad 7 Plus. V čom táto nabíjačka vyniká? V nabíjačke je pokročilý hardvér, ktorý vám zaistí nabíjanie na mieru pripojenému zariadení. Na modeli nájdete indikátor, ktorý vám uľahčí prácu s týmto prístrojom. Indikátor vás upozorní na intenzitu slnečného svitu. Na nabíjačke ďalej nájdete funkciu auto reštart, ktorá zaistí znovu nabíjanie pri poklese elektrickej energie vo vašom nabíjanie zariadenia. U prístroja nájdete aj stojan, ktorý umožní panely lepšie nasmerovať na slnečný svit. Výkon tejto nabíjačky je 7 W. Voltáž je 8 až 9 V. Výstup – porty: 2.5mm (super, Guide 10+) 8-9V, až 0.8A (800 mA), (7W max).

Tento produkt Goal Zero Nomad 7 Plus zakúpite na našom trhu za cenu okolo 122,69 € s DPH.

DOCa Panel DSL-21

DOCa Panel DSL-21 je solárny nabíjačkou s akumulátorom. Plnia teda funkciu i powerbanky. Táto nabíjačka je pre náročnejších užívateľov, pretože ponúka výkon až 21 W. K dispozícii má 2 USB vstupy a možno s ním ponúkať ľubovoľné zariadenie. Ponúka USB-C a Micro-USB. Ďalej ponúka aj lightning výstup pre mobilný telefón Apple iPhone. Možno s ním nabíjať teda skoro každé elektronické zariadenie bez nutnosti dokupovania adaptéra.

Recenzia na tento produkt sú veľmi pozitívne. Je dobre skladný a ľahký. Užívatelia ďalej oceňujú aj dobrý výkon.

Anker PowerPort Solar Lite

Anker PowerPort Solar Lite je solárny nabíjačkou, ktorá obsahuje technológiu PowerIQ. Nabíjanie je pomerne rýchle vďaka prúdu až 2,1 A na priamom slnečnom svite. Solárne plocha má výkon 15 W. Môžete nabíjať až 2 rôzne zariadenia súčasne. Jednoducho sa prenáša a skladuje a vďaka tomu je veľmi užitočná na cesty. Môžete ju jednoducho zložiť a zase rozložiť. Nabíjačka neobsahuje batériu, takže slúži len na nabíjanie a neuchováva energiu ako iné nabíjačky s akumulátorom. Výrobca odporúča si k tejto nabíjačke dokúpiť ešte samotnú POWERBANK zvlášť.

V balení nájdete micro USB kábel, ktorý má dĺžku 90 cm.

Allpowers AP-SP-014-BLA

Táto solárna nabíjačka Allpowers AP-SP-014-BLA je sadou nabíjačky a batérie typu Li-Pol s kapacitou 6 000 mAh. Nabíjačka ponúka rozhranie 1 x dobíjacie 5V / 2A vstup a 2 x USB výstup až 5V / 3A a 1 x USB typu C (až 5V / 3A) výstup. Nabíjačka má hmotnosť 505 g. Je vybavená LED diódou, ktorá ukazuje kvalitu slnečného svitu. Dokáže sama detekovať slnečné žiarenie a ihneď začať dobíjať.

Za koľko peňazí nájdete túto solárnu nabíjačku Allpowers AP-SP-014-BLA na našom trhu? Zakúpite ju za cenu okolo 59,99 € s DPH.

Goal Zero Nomad 13W

Goal Zero Nomad 13W je nabíjačkou, ktorá sa hodí na dlhšie cesty. Dokáže kompletne nahradiť zdroj elektrickej energie. Ponúka výkon 13 W. Na nabíjačke nájdete veľmi ľahký solárny panel, ktorý je zároveň výkonný. Nabíjačka zvládne nabiť všetko cez USB 12V výstup. Nabíjačka sa veľmi dobre skladuje a jej hmotnosť je 726 g.

Ako vybrať solárnu nabíjačku

Solárna nabíjačka pre telefón alebo drobnú elektroniku vám umožňuje nabíjať prakticky zadarmo len za pomocou slnečných lúčov. Stačí pripojiť smartphone a vystaviť nabíjačku na slnku. Je to ideálny produkt pre prázdninové výlety a ďalšie cestovanie.

Dobrá solárna nabíjačka je užitočná po celý rok. Väčšinu solárnych nabíjačiek si môžete pripnúť na batoh a nabíjať tak svoje elektronické zariadenie aj keď ste na túre alebo kamkoľvek idete. Solárna nabíjačka je veľmi užitočným produktom, ktorý využije prakticky každý človek. Medzi výhody môžeme zaradiť aj nízku cenu a získavanie elektrickej energie úplne zadarmo.

Typ solárne nabíjačky

Prvým parametrom, na ktoré je dobré sa zamerať, je aký typ solárne nabíjačky je dobré si zvoliť. Solárne nabíjačky môžeme rozdeliť na dva typy. Prvým je samostatná solárna nabíjačka. Druhým typom je solárna nabíjačka s batériou (tiež známa ako solárne PowerBank). Ak ju chcete používať pre nabíjanie mobilného telefónu a inej elektroniky citlivé na stálosť elektrického prúdu, potom je dobré si vybrať solárnu nabíjačku so zabudovanou batériou. V opačnom prípade si budete musieť k nabíjačke dokúpiť POWERBANK zvlášť. Solárne nabíjačky s batériou sú zvyčajne oveľa drahšie ako tie bez nej.

Výkon

Výkon nám udáva, ako rýchlo zvládne nabíjačka dobiť vaše elektronické zariadenie. Výkon je udávaný vo Wattoch. Väčšinou musíte počítať s tým, že maximálneho výkonu nebudete dosahovať po celú dobu nabíjania. Nie vždy je totiž možné mať nabíjačku na priamom slnku. Niekedy sa dostanete do tieňa a výkon môže ovplyvňovať aj rad ďalších faktorov. Je preto dobré počítať s tým, že udávaný výkon môže byť v skutočnosti menší, pretože dosiahnutie ideálnych podmienok nie je vždy možné.

Aký výkon je vhodné zvoliť?

  • Výkon do 2 W – Taká nabíjačka sa hodí len ako núdzové riešenie, kedy potrebujete oživiť vybitý telefón pre núdzové volanie.
  • Výkon od 2 do 4 W – Do tejto kategórie sa zmestí malá elektronika. Tou sa myslí napríklad starší mobilný telefón a menej náročné zariadenia.
  • Výkon od 4 do 10 W – Nabíjačky s týmito parametrami zvládne nabiť o niečo náročnejšie zariadení. Nabijete s ňou GPS navigáciu, smartphone, kameru do auta alebo MP 3 prehrávač.
  • Výkon od 10 do 20 W – S týmto výkonom nabijete tablety alebo malé netbooky.
  • Výkon nad 20 W – Tieto nabíjačky už zvládnu nabiť klasický notebook. Menšie zariadenia vám nabijú veľmi rýchlo oproti menej výkonným modelom.

Výstup

Najčastejšie sa stretnete s USB káblom na výstupe. Najčastejšie sa jedná o micro USB kábel s ktorým pohodlne nabijete mobil. Ďalej sa môžete stretnúť aj s konektormi pre Apple iPhone, ale aj mnohými inými konektory. Lepšie a drahšie nabíjačky ponúkajú väčší výber dostupných konektorov pre výstup.

Vodeodolnosť

Niektoré nabíjačky môžu byť navyše vodeodolné. To sa hodí keď zaprší a hrozí, že si solárnu nabíjačku namočíte. Vodeodolné produkty bývajú drahšie.

Batérie

Ak si vyberiete model s batériou, myslite na veľkosť jej kapacity. Čím je kapacita väčšia, tým lepšie pre vás.

Záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať solárnu nabíjačku či solárne POWERBANK. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej solárnej nabíjačky pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady. Dúfame, že odteraz budete mať vždy dostatok elektrickej energie nech už ste kdekoľvek.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom solárne nabíjačky.

4.4/5 - (8 votes)

Mohlo by vás zaujímať