Menu Zavrieť

Filtračné kanvice

filtracna-kanvica

Filtračné kanvice sa hodí všade tam, kde je zlá kvalita vody alebo je z vody príliš cítiť chlór. Tiež sa môže hodiť pre cestovateľov, ktorí cestujú na rôzne miesta a na každom mieste je iná kvalita kohútikovej vody.

V poslednej dobe sa čoraz častejšie v domácnostiach nachádzajú kanvice, ktoré sú navyše vybavené špeciálnym filtrom. Čo od tohto typu zariadenia môžete očakávať a akým parametrom by ste mali venovať svoju pozornosť? Na toto sa zameriame v tomto článku o filtračných konviciach. Pozrieme sa tu tiež aj na najlepšie filtračné kanvice, ktoré sú dostupné na našom trhu.

Filtračné kanvice sa od rýchlovarné kanvice zásadne líšia. Predovšetkým nevarí vodu a iba ju prefiltrujú. Nepotrebujete tak na jej prevádzku väčšinou žiadnu elektrickú energiu. Navyše vyzerá ako elegantný džbán. Hodí sa aj pre cestovateľov.

7 najlepších filtračných kanvíc

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 7 najlepších filtračných kanvíc. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto filtračná kanvica si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadKapacita kanvice (l)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Brita Marella XLFiltračná kanvica Brita Marella XL3.512.66Zobraziť v obchodoch
Brita Maxtra Style Plus 2,4lFiltračná kanvica Brita Maxtra Style Plus 2,4l2.430.1Zobraziť v obchodoch
BWT Vida 2.6 lFiltračná kanvica BWT Vida 2.6 l2.68Zobraziť v obchodoch
Aquaphor ProvanceFiltračná kanvica Aquaphor Provance4.219Zobraziť v obchodoch
Brita Marella Cool MemoFiltračná kanvica Brita Marella Cool Memo2.416.82Zobraziť v obchodoch
Brita Maxtra Style XL 3,6lFiltračná kanvica Brita Maxtra Style XL 3,6l3.621.5Zobraziť v obchodoch
LAICA J81-CA FirenzeFiltračná kanvica LAICA J81-CA Firenze3.729.9Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia filtračných kanvíc od ich užívateľov.

Prečo si vôbec kúpiť filtračnú kanvicu?

Stojí za to si kúpiť filtračný kanvicu? Môže existovať len jedna odpoveď – áno! Je to produkt, ktorý nám umožní odstrániť nežiaduce látky, ako sú ťažké kovy, chlór, pesticídy a iné nečistoty z vody. Filtračné džbán vám tiež ušetrí peniaze, pretože liter vody získanej filtračným procesom je lacnejšie ako v prípade balenej vody.

Ďalšou vecou, ​​ktorá hovorí v prospech filtračných džbánov / kanvíc, je ekológia. To znamená, že znížite odpad z plastových fliaš. Tento nákup vám tiež umožní získať vysoko kvalitnú vodu kedykoľvek počas dňa. Sklenený alebo plastový filtračné džbán splní svoju úlohu veľmi dobre.

Ako vybrať filtračnú kanvicu

Pravidelné pitie vody je pre naše zdravie veľmi dôležité. Väčšina obyvateľov slovenských miest môže ľahko piť vodu z vodovodu. Je čistá a vhodná pre priame pitie bez varenia. Naviac je kohútiková voda rozhodne lacnejšie ako balená voda.

Jej jedinou nevýhodou je, že je v nej zvyčajne veľa vodného kameňa, a ak žijete v starých budovách so starým potrubím, môžete mať vďaka nim kontaminovanú vodu. To však neznamená, že takúto vodu nemôžete piť. Naopak má často k dispozícii viac minerálov. Pred požitím takejto vody však stojí za to ju filtrovať. To nám umožní sa zbaviť malých nečistôt a vodného kameňa.

Pri výbere filtračná kanvica s vodným filtrom je potrebné sa zamerať na niekoľko dôležitých parametrov. V tomto prípade je obzvlášť dôležité zvoliť také zariadenie, v ktorom bude výmena filtračných vložiek bezproblémová a samozrejme tiež dostatočne lacná. Okrem toho sa musíte zamerať na nižšie popísané parametre.

Výber filtračné kanvice nemusí byť jednoduchý. Či už je to z dôvodu širokej ponuky sortimentu alebo rozdielnych dostupných parametrov. Ak nechcete výberom filtračná kanvica stráviť niekoľko hodín či dní, potom ste tu správne. Túto časť článku sme pripravili presne pre vás. Dozviete sa tu o veľmi dôležitých parametroch na výber novej filtračnej kanvice.

Ako vlastne filtračná kanvica funguje?

Filtračná kanvica má jednoduchú konštrukciu – je zložená z džbánu s výmenným filtrom, zvyčajne uhlíkovým. Takýto filter zadržuje organické zlúčeniny, chlór, hrdzu a ťažké kovy. Zároveň nijako nemení chuť vody. Navyše ju zmäkčuje odstránením solí vápnika a horčíka, vďaka ktorým sa zbavíte vodného kameňa. Vďaka filtračnú kanvicu sa vám už nebude usadzovať vodný kameň v klasickej rýchlovarnej kanvici. Namiesto drahšie balenej vody môžete použiť filtrovanú vodu vďaka filtračnej kanvici.

Testy navyše ukazujú, že použitie filtrovanej vody pre varenie v kanvici alebo dokonca v kávovare tiež znižuje poruchovosť u týchto spotrebičov. Treba však poznamenať, že pre lepšiu účinnosť by mal byť filter pravidelne vymieňaný za nový.

Kapacita filtračná kanvica

Toto je jeden z najdôležitejších parametrov u filtračná kanvica. Voľba kapacity zariadenia by mala byť založená predovšetkým na vašich konkrétnych potrebách.

Filtračná kanvica na doma by mala mať takú kapacitu, aby všetci prítomní mohli piť nápoj spoločne. Menšie kanvica bude dobrou voľbou pre menší počet ľudí v domácnosti.

Ak sa však filtračná kanvica často používa a počet členov domácnosti je veľký, vyplatí si zaobstarať filtračnú kanvicu s väčšou kapacitou.

Na trhu nájdete kanvica s kapacitou od 1 litra do 2,3 litra. Vyššia kapacita je spojená s dlhšou dobou filtrovania. Výber správnej kapacity by mal byť prispôsobený vašim potrebám.

Ak si chcete kúpiť filtračnú kanvicu do kancelárie, budete zrejme potrebovať kanvicu s väčším objemom ako do domácnosti.

Materiál

Plastové filtračná kanvica

Najbežnejšie filtračná kanvica budú vyrobené z plastu. Jedná sa o lacné riešenie, ktoré sa vyznačuje zníženou odolnosťou. Niektorí ľudia môžu mať strach z plastových kanvíc. Avšak také obavy musíme vyvrátiť, pretože plastové kanvice sú vyrábané z nezávadných moderných plastových materiálov.

Sklenené filtračná kanvica

Medzi kanvicami s vodným filtrom nájdete tiež modely zo skla. Sú veľmi ľahké, vyzerajú skvele a sú považované za zdravotne nezávadné. Nevýhodou je zvýšená náchylnosť k mechanickému poškodeniu. Jedná sa o dizajnové kúsky filtračných kanvíc, ktoré majú pekný dizajn.

Filtre

Najčastejšie natrafíte na filtračnej vložky s aktívnym uhlím, ktoré je často obohatené o ďalší typ filtrácie, napríklad iónovo-výmennou živicou, ktorá ovplyvňuje tvrdosť vody. Takže ak je voda vo vašom meste veľmi tvrdá, stojí za to siahnuť po tomto type filtra.

Okrem toho sú tiež k dispozícii filtre k zlepšeniu pH vody. Potom sa filter skladá z aktívneho uhlia a alkalického lôžka. Ten obohacuje filtrovanú vodu sodnými, vápenatými a draselnými iónmi a súčasne zvyšuje pH. Okrem toho nájdete aj na filtračné kanvice, ktoré sú vybavené kazetami obohacujúce vodu o horčík. Takéto filtračné kanvice sú stále populárnejšie medzi zákazníkmi. Oplatí sa vybrať modely osvedčených značiek, ktoré majú všetky potrebné certifikácie.

Ďalej je dobré sa pri výbere zamerať aj na to, koľko vás bude stáť výmena filtrov u danej filtračná kanvica. Každý filter má obmedzenú životnosť a jeho výmena vás bude niečo stáť. Na filtračnú kanvicu nájdete aj indikátor, ktorý vám ukáže aktuálny stav filtra a či je potrebné ho vymeniť.

Proces filtrovania je u filtračných kanvíc zvyčajne veľmi rýchly, záleží však na type použitej filtrácie.

Náklady na prevádzku

To je pravdepodobne jeden z najdôležitejších problémov, ktoré väčšina ľudí pri nákupe mnohých produktov ignoruje. Musíte však vedieť, že pre všetky zariadenia s vymeniteľnými súčasťami je jedným z najdôležitejších parametrov poznať cenu nových filtrov.

Filtračné kanvice sú hlavne o filtroch. Každá značka, ktorá vyrába džbány tohto typu, má tiež v ponuke filtre. Taký džbán často kupujete v sade s filtrami, ale jedná sa o maximálne 2 kusy, ktoré vydržia maximálne 2 mesiace. To znamená, že budete čoskoro musieť zakúpiť ďalšie nové filtre.

Niekedy sú dostupné náhrady za iné značky, ale nie všetky sú tak efektívne ako originálne filtre. Musíte si teda dopredu zistiť, koľko stojí náhradné filtre pre vami vybranú filtračnú kanvicu, ktorá vás zaujala. Takisto sa oplatí skontrolovať, ako rýchlo daný filter dokáže filtrovať liter vody.

Cena filtračné kanvice

Každého zákazníka zrejme bude zaujímať aj cena filtračná kanvica. Za koľko sa dá zaobstarať? Filtračné kanvice si môžete zakúpiť v niekoľkých cenových hladinách. Záleží veľa na tom, ako kvalitné chcete mať filtráciu a koľko funkcií navyše potrebujete u danej filtračná kanvica. Na trhu si vyberiete z celého radu rôznych značiek a variabilita cenových hladín je tiež pomerne široká. Možno si zakúpiť filtračnú kanvicu už do 20 € s DPH, čo je celkom málo peňazí.

Záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať filtračný kanvicu na filtrovanie vody. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej filtračnej kanvice pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady. Dúfame, že odteraz budete mať vždy dostatok čistej vody a nebudete si ju už musieť kupovať v obchodoch vo forme balenej vody, ktorá býva zvyčajne drahá.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom filtračná kanvica.

Hlasovanie

Mohlo by vás zaujímať