Menu Zavrieť

Odvlhčovače vzduchu

odvlhcovace-vzduchu

Odvlhčovač vzduchu je zariadením, ktoré by sa malo používať v miestnostiach, kde je značne zvýšená vlhkosť vzduchu. To platí najmä pre miestnosti, v ktorých máme vybavenie citlivé na vlhkosť – napríklad elektroniku či iné zariadenia. Zvýšená vlhkosť tiež môže spôsobovať plesne, ktoré nie sú vôbec vhodné pre naše zdravie a môžu byť až nebezpečné. Zvýšená vlhkosť môže taky prispievať k rôznym alergiám či iným ochorením dýchacieho ústrojenstva.

Vieme, že nájdenie správneho modelu je veľmi časovo náročné, a preto sme pripravili stručné zhrnutie tých najlepších produktov dostupných na našom trhu pre odvlhčenie vzduchu. Pozrieme sa tu tiež na to, ako vybrať najlepší odvlhčovača vzduchu.

Odvlhčovač vzduchu je vlastne opačným prístrojom od zvlhčovače vzduchu. Prístroje síce vyzerajú podobne, ale majú opačný účinok.

Najlepšie odvlhčovače vzduchu

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších odvlhčovačov vzduchu. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov, ktorí si tento produkt zakúpili. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Tieto odvlhčovače vzduchu si môžete zoradiť podľa vašich preferovaných parametrov. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak čo najlacnejšie produkt dostupný na trhu.

NázovVzhľadHlučnosť (v dB)VýkonObjem nádržky v litrochOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Stadler Form Albert LittleOdvlhčovač vzduchu Stadler Form Albert Little3210 l / 24 h2358.99Zobraziť v obchodoch
BIET DC40L HEPAOdvlhčovač vzduchu BIET DC40L HEPA4640 l / 24 h6369Zobraziť v obchodoch
Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°Odvlhčovač vzduchu Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°00111.4Zobraziť v obchodoch
Klarstein DryFy Pro Odvlhčovač vzduchu Klarstein DryFy Pro?20 l / 24 h4229Zobraziť v obchodoch
Concept OV1000 Perfect AirOdvlhčovač vzduchu Concept OV1000 Perfect Air480,6 l / 24 h1.571Zobraziť v obchodoch
ROHNSON R-9290 UVOdvlhčovač vzduchu ROHNSON R-92203920 l / 24 h4266Zobraziť v obchodoch
Noaton DF 4123 HEPAOdvlhčovač vzduchu Noaton DF 4123 HEPA4624 l / 24 h4.5235.92Zobraziť v obchodoch
Noaton DF 4114Odvlhčovač vzduchu Noaton DF 41143614,7 l / 24 h2172Zobraziť v obchodoch
Klarstein Shetland 600Odvlhčovač vzduchu Klarstein Shetland 6000,22 l/24 hod0.559.9Zobraziť v obchodoch
ROHNSON R-9320Odvlhčovač vzduchu Rohnson R-93204020 l / 24 h4.7224Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz “Zobraziť v obchodoch” budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia odvlhčovačov vzduchu od ich užívateľov.

Recenzie a popis najlepších odvlhčovačov vzduchu

Bojujete s nadmernou vlhkosťou v byte? Plánujete využitie priestoru v dome pre sušiareň? Alebo možno máte reuma, alergiu alebo astmu? Ak áno, nákup odvlhčovače pre vás bude zrejme dobrou voľbou. Nájsť dobrý a lacný model nie je vôbec jednoduché. Nasledujúce hodnotenia, popis a recenzie by vám v tom mali pomôcť.

Stadler Form Albert Little

Prvým modelom odvlhčovače v našom porovnaní je Stadler Form Albert Little. Je to zariadenie, ktoré vyzerá veľmi elegantne a prívetivo pre všetkých užívateľov. Prevádzka tohto odvlhčovače nie je vôbec hlučný – jeho prevádzka generuje okolo 32 decibů. Vďaka tomu môže bežať aj v noci, pretože nijako nenaruší váš spánok. Zariadenie bude fungovať perfektne v miestnostiach s rozlohou cca 30 m2.

Model je vybavený elektronickým riadiacim systémom. Vďaka tomu je jeho ovládanie veľmi intuitívne a je ľahké prispôsobiť zariadenie vašim potrebám. Má vstavaný vlhkomer, ktorý bude informovať o stupni vlhkosti v miestnosti u vás doma.

Tento odvlhčovač vzduchu má veľmi užitočnú funkciu, ktorá bude sledovať bezpečnosť a touto funkciou je sledovanie aktuálnej hladiny vody v nádrži. Ak je nádrž plná, odvlhčovač sa automaticky vypne.

Stojí za to dodať, že výrobca umožňuje pripojiť hadicu, ktorá bude použitá na vypúšťanie vody. Tým môžete značne zvýšiť efektívnosť a účinnosť tohto zariadenia. Tento produkt je hodnotený od zákazníkov veľmi pozitívne – zákazníci sú s jeho nákupom veľmi spokojní.

Tento model odvlhčovače rozhodne odporúčame. Na našom trhu ho nájdete skladom v mnohých e-shopoch a možno ho zakúpiť za cenu okolo 359 € s DPH.

Ako vybrať odvlhčovač vzduchu

Ak ste sa rozhodli zakúpiť nový odvlhčovač vzduchu z dôvodu zvýšenej vlhkosti vo vašej miestnosti, potom prídete na to, že výber nemusí byť úplne jednoduchý. Na trhu je dostupných mnoho modelov, ktoré majú rozdielne parametre a nie je jednoduché sa medzi všetkými týmito informáciami vyznať. Preto sme pre vás pripravili túto časť článku, kde sa dozviete o dôležitých parametroch. Tieto parametre je výhodné poznať pred nákupom odvlhčovače vzduchu. V dnešnej dobe nestačí zakúpiť prvý model, ktorý vám padne do oka. Je dobré si vybrať model, ktorý vám bude vyhovovať presne podľa vami preferovaných parametrov.

Kedy zakúpiť odvlhčovač vzduchu?

V zásade sa jedná o zariadenie, ktoré sa hodia do každej domácnosti so zlou ventiláciou alebo vysokou vlhkosťou. Takisto stojí za zmienku, že existujú určité priestory, kde odvlhčovač vzduchu musíme použiť. Hladinu vlhkosti možno skontrolovať pomocou špeciálneho zariadenia, ktorým je vlhkomer, a ak je vlhkosť vyššia ako 60%, mali by sme použiť také zariadenie, ktorým je odvlhčovač vzduchu. Na jeseň av zime sú prvým príznakom vysokej vlhkosti zaparená okná a balkónové dvere. V zime je pre nás veľmi ťažké zahriať byt či miestnosť pri vysokej vlhkosti. Navyše to nie je vôbec príjemné.

Okrem toho sa na dlaždiciach a v skriniach objavia pleseň. Odevy sa suší dlhšie a ovocie a zelenina sa kazia rýchlejšie. Okrem toho vysoká vlhkosť nesvedčí niektorým rastlinám. Vysoká vlhkosť v dome tiež môže zhoršovať kašeľ alebo alergiu.

Ak máte istotu, že vo svojom obydlí máte vysokú vlhkosť, potom je pre vás odvlhčovač vzduchu nutnosťou a jeho nákupu sa nevyhnete.

Typy odvlhčovačov

Existuje niekoľko typov odvlhčovačov: kondenzačná, absorpčné a s granulami. Aké sú vlastnosti týchto modelov a ktorý z nich stojí za to si ich vybrať? Tu uvádzame ich kľúčové vlastnosti.

Kondenzačné odvlhčovač vzduchu

Kondenzačné typ je vysoko účinný, ale najlepšie funguje v závislosti od teploty a vlhkosti. Funguje najlepšie pri vysokých teplotách – tzn. okolo 30 stupňov Celzia a vysokej vlhkosti okolo 80 %. Takže ak sa problém s vlhkosťou objavia počas vykurovacieho obdobia v zime, nebude tento typ pre vás tou najlepšou voľbou, pretože teplota v miestnostiach určite nie je 30 °C. Na druhú stranu, keď sa v lete objaví vysoká vlhkosť vo vašej domácnosti, je tento typ skvelou voľbou, pretože je v tej chvíli najviac efektívnym riešením. Nevýhodou takýchto absorbérov vlhkosti je ich veľká veľkosť a hmotnosť a závislosť od teploty okolia.

Absorpčné odvlhčovače vzduchu

Absorpčná odvlhčovače nie sú tak účinné, ale ich prevádzka nezávisí od okolitej teploty a vlhkosti. Sú preto vhodné pre ľudí, ktorí bojujú s vlhkosťou najmä v zimnom a jesennom období. V lete je ich použiteľnosť znateľne horšie. Ich výhodou je nízka hmotnosť a vysoká praktickosť.

Odvlhčovač s granulami

Odvlhčovač s granulami je najlacnejší možností, a to ako pri nákupe, tak i pri samotnej prevádzke. Takéto zariadenia však nie sú príliš účinné, fungujú dobre iba lokálne v malých miestnostiach. Budú perfektné, ak sa vám zahmlievajú okná alebo máte vysokú vlhkosť v suteréne. Nezabudnite však pravidelne meniť granule. Ide o najmenej efektívny typ tohto tovaru.

Výkon

Výkon je dôležitou veličinou pri výbere odvlhčovače vzduchu. Väčšinou sa udáva v litroch za hodinu. Ak pri zariadení takéto informácie nie sú k dispozícii, väčšinou nestojí za to sa na také produkty vôbec zameriavať.

Nezabudnite tiež, že zrejme zariadenie s najvyšším výkonom vôbec nepotrebujete. Je dôležité si vybrať výkon zodpovedajúci veľkosti vašej miestnosti.

Pre stredne veľké izby potrebujete produkt s výkonom 5 l / 24 h. Ak máte malý byt, vyberte si model, ktorý má kapacitu 10 l / 24 h. Pre veľmi mokré kúpeľne odporúčame odvlhčovače s kapacitou cca 10l / 24 h. Ak máte veľký dom , budete potrebovať väčšiu vybavenie, najlepšie zariadenie, ktoré má výkon aspoň 20 l / 24 h.

Tu musíme zdôrazniť, že každý typ je k dispozícii v inom prevedení. Najväčšie kondenzačný modely majú výkon od 10 l do 45 l / 24 h (pri 30 stupňoch Celzia a vlhkosti cca 80%). V prípade absorpčného typu je to však 4 až 20 l / 24 h. V prípade typu s granulami sú to zvyčajne oveľa nižšie parametre, ktoré je často ťažké určiť.

Vzduchový výkon

Ďalším parametrom, ktorý je dôležitý pri výbere nového odvlhčovače a určuje objem vzduchu, ktorý môže zariadenie v danom čase vyschnúť, je vzduchový výkon. Udáva sa v jednotke (m3 / h). Odvlhčovače vzduchu môžu mať prietok vzduchu v rozmedzí od 100 m3 / h do 850 m3 / h.

Spotreba elektrickej energie

Kondenzačné typ a absorpčné typ odvlhčovače sú zvyčajne napájané z elektrickej siete. Príkon takéhoto zariadenia je obvykle od 200 Wattov do 850 Wattov. Veľa záleží na samotnom výkonu zariadenia. Rovnako je potrebné zdôrazniť, že v niektorých modeloch nie je spotreba energie konštantná – záleží na skutočnej vlhkosti a teplote. Výkonnejšie modely spotrebujú oveľa viac elektrickej energie ako tie lacné s malým výkonom.

Kapacita kondenzačné nádržky na vodu

Veľkosť kondenzačný nádržky na vodu môže byť od 0,5 l do 8 l. Čím vlhkejšie a väčšia miestnosť, tým väčšia kondenzačné nádržku budeme potrebovať. Niektoré modely môžu byť vybavené možnosťou pripojenia hadice, ktorá bude vodu odvádzať. Takéto modely však bývajú pomerne drahé.

Ovládanie

Klasické modely odvlhčovačov sú zvyčajne mechanicky ovládané na ovládací paneli, ale stále viac sa zavádzajú moderné riešenia, ktoré zlepšujú funkčnosť zariadenia. Jedným z nich je automatické elektronické ovládanie. Tieto modely majú špeciálne automatické programy, ktoré upravujú výkon na relatívnu vlhkosť. Ďalej je dobré, ak je model vybavený diaľkovým ovládaním. Občas sa môžete stretnúť aj s chytrým odvlhčovačom, ktorý môže byť ovládaný pomocou aplikácie na vašom mobile.

Funkcie a príslušenstvo

Môžete si vyberať z mnohých dostupných funkcií a príslušenstva. Výrobcovia stále viac zavádzajú zaujímavé funkcie, vďaka ktorým bude zariadenie fungovať oveľa jednoduchšie napríklad úplne bez našej kontroly. Vďaka tomu sa oveľa ľahšie používa.

Medzi zaujímavé funkcie, ktoré môžeme nájsť v odvlhčovače patria tieto funkcie.

  • Automatické vypnutie
  • Automatické reštartovanie – obnoví činnosť sušičky po výpadku elektrického prúdu
  • Filter na čistenie vzduchu
  • Vlhkomer – zariadenie používané na riadenie úrovne vlhkosti v miestnosti. Vďaka tomu sa odvlhčovač zapne, keď je vlhkosť vyššia
  • UV lampa – ničí baktérie a baktérie, schopnosť vypúšťať vodu
  • LCD displej – Na ňom si zobrazíte rôzne dôležité informácie a dostupné programy pre odvlhčovací.

Cena

Za koľko si zaobstarať odvlhčovač vzduchu? Koľko peňazí investovať, nad tým si bude lámať hlavu zrejme každý, kto si chce zakúpiť odvlhčovač vzduchu do svojej domácnosti. Odvlhčovače vzduchu si môžeme pre zjednodušenie rozdeliť na tri cenové kategórie. Poďme sa teraz pozrieť na to, čo jednotlivé cenovej kategórie vlastne ponúkajú.

Cena do 240 €

Čo možno očakávať od najlacnejšej modelov odvlhčovačov, ktoré sú dostupné na našom trhu? Za cenu okolo 20 € s DPH si kúpite typ odvlhčovače s granulami. Za cenu nad 80 € s DPH si možno vybrať elektrickej odvlhčovače vzduchu. Tieto modely ponúkajú dostačujúci výkon pre nenáročných užívateľov a hodí sa do menších miestností. Nenájdeme tu široký výber modelov, ani oslňujúci funkcie. Očakávajte od nich základnú funkčnosť čím je odvlhčovanie vzduchu vo vašej miestnosti.

Cena od 240 € do 450 €

Táto cenová kategória ponúka pomerne široký sortiment odvlhčovačov vzduchu. Zakúpite si tu kvalitné modely, ktoré sú často odporúčané zákazníkmi. U týchto modelov sa stretnete aj s rôznymi filtrami, ktoré vám budú zároveň vzduch čistiť a odvlhčovať. Jedná sa teda o kombináciu odvlhčovače a čističky vzduchu.

Cena nad 450 €

Za túto cenu si zakúpite veľmi pokročilých modely. Zároveň tu nájdete aj najširšiu ponuku rôznych produktov. V tejto kategórii nájdete veľké odvlhčovače, ktoré sú určené do veľkých miestností. Hodí sa skôr pre priemyselné použitie ako do domácnosti.

Záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať vhodný odvlhčovač vzduchu. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového odvlhčovače vzduchu pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model pre odvlhčovanie vzduchu, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady. Dúfame, že odteraz budete mať ideálnu vlhkosti vo vašej domácnosti alebo v priemyselnom objekte. Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom odvlhčovače.

Odvlhčovače vzduchu
5 (100%) 2 votes

Mohlo by vás zajímat