Menu Zavrieť

Kuchynské nože

Kuchynské nože

Nože všeobecne sú neodmysliteľnou súčasťou našich životov a sú potrebné v mnohých situáciách i mimo kuchyňu, avšak dnes si podrobne rozoberieme práve tie, čo nám v kuchyni pomáhajú.

Hoci je táto činnosť (varenie) nie pre každého príjemná záležitosť a niekto skrátka neoplýva umením šéfkuchára, kuchynský nôž budete potrebovať aj na nakrájanie jablká a preto je tento článok poňatý rozsiahlo, aby sa v ňom aj neznalý dokonale vyznal a vybral si ten pravý nôž pre neho.

Prečo je dôležité si vybrať ten správny nôž? Je to prosté, pretože ak zvolíte zlý, hrozí zranenie vás aj zničenie samotného noža. Každý druh má svoj účel a preto sa kuchynské nože z veľkej časti predávajú o celých sadách.

V tomto článku si teda vysvetlíme základné parametre, ktoré je potrebné pre nákup poznať, ukážeme si tie najlepšie nože podľa testov, popíšeme si správnu údržbu i skladovanie a ako vždy nakoniec si kuchynské nože rozdelíme do troch cenových kategórií a predstavíme si, čo od aké možno očakávať.

Kuchynské nože: Porovnanie 10 najlepších kuchynských nožov podľa hodnotenia, testy a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších kuchynských nožov. Ako sme tieto kuchynské nože vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto kuchynské nože sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť kuchynské nože podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie kuchynský nôž.

NázovVzhľadNožov v sade (ks)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Tojiro Japonský nôž FD-1595Kuchynský nôž Tojiro Japonský nôž FD-15951279Zobraziť v obchodoch
Tescoma Nôž japonský AZZA SANTOKU 18 cmKuchynský nôž Tescoma Nôž japonský AZZA SANTOKU 18 cm128,9Zobraziť v obchodoch
Tescoma Azza blok na nože so 6 nožmiKuchynský nôž Tescoma Azza blok na nože so 6 nožmi695,4Zobraziť v obchodoch
Fiskars 978791 sada nožů Edge 5ksKuchynský nôž Fiskars 978791 sada nožů Edge 5ks594Zobraziť v obchodoch
Fiskars Štartovací set 5 ks Functional Form 1014201Kuchynský nôž Fiskars Štartovací set 5 ks Functional Form 1014201543Zobraziť v obchodoch
Fiskars 1014190 Functional Form 5 ksKuchynský nôž Fiskars 1014190 Functional Form 5 ks570,77Zobraziť v obchodoch
CS SOLINGEN Nôž santoku damascénska nerezová oceľ 18 cmKuchynský nôž CS SOLINGEN Nôž santoku damascénska nerezová oceľ 18 cm154,7Zobraziť v obchodoch
Klarstein Kissaki sada nožovKuchynský nôž Klarstein Kissaki sada nožov749,9Zobraziť v obchodoch
Klarstein Katana KG10Kuchynský nôž Klarstein Katana KG10879,9Zobraziť v obchodoch
WÜSTHOF Nôž Santoku s výbrusom EPICURE 17 cmKuchynský nôž WÜSTHOF Nôž Santoku s výbrusom EPICURE 17 cm6157Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia kuchynských nožov od ich užívateľov.

Ako vybrať kuchynský nôž

V tomto odseku si predstavíme základné otázky, ktoré by ste si mali klásť ešte pred samotným zameraním na parametre a ceny. Je potrebné poznať základné rozdiely medzi kuchynským a kuchárskym nožom a tiež rozdiel v materiáli, ktorý sa základni rozdeľuje na keramické a nerezové. V neposlednom rade je tiež dobré poznať účely využitia a zamyslieť sa nad tým Vaším, aby ste zvolili ten správny nôž pre vás.

Aký je rozdiel medzi kuchynským a kuchárskym nožom?

Táto otázka by vás treba ani v prvom rade nenapadla, ale je dobré na nej poznať odpoveď nech už si nôž kupujete cez internet, alebo v špecializovanej predajni.

  • Kuchynský nôž je v podstate všeobecné označenie nožov používaných v bežnej kuchyni.
  • Kuchársky nôž značí, že sa jedná o profesionálny nôž používaný nielen v domácnostiach, ale aj šéfkuchári v špičkových reštauráciách. Ak teda neváhate do noža trochu viac investovať, doprajte si luxus a krájajte ako šéfkuchári.

Aký je rozdiel medzi keramickým a nerezovým nožom?

Rozdiel medzi nerezovým a keramickým nožom spoznáte na prvý pohľad, pretože nože nerezové sa lesknú už z diaľky, kdežto keramické nože sú matné. Ale to je len otázka vkusu.

  • K eramické noža pri krájaní zachovávajú v ovocí a zelenine vitamínmi. To ocenia predovšetkým mamičky, ktoré pripravujú zeleninové pokrmy pre svoje deti, ale aj všetci priaznivci zdravého životného štýlu. Keramická čepeľ je navyše veľmi pevná a odolná a nôž vám teda bude dlho spoľahlivo slúžiť. Keramické nože môžete umývať v umývačke riadu, bez toho aby ste sa museli obávať, že sa vám poškriabu.
  • Nerezové nože sa vyznačujú extrémnou odolnosťou, neobyčajnú pevnosťou a veľkou ostrosťou. Sú vhodné predovšetkým na mäso, ale môžete s nimi krájať i zeleninu, ovocie, bylinky, proste všetko , čo vás napadne.

Rozmyslite si účel využitia kuchynského noža..

Než sa rozhodnete pre nákup nejakého nože, zamyslite sa, na čo ho potrebujete a čo s ním budete najčastejšie krájať. Ak je vaša odpoveď „všetko“ od zemiakov až po rezne, bude pre vás tým pravým univerzálny nôž. Jeho výkony nie sú úplne ideálne, ale poradí si s každou potravinou. Ak sa varenie a príprave pokrmov venujete viac, zamerajte sa na špecializované nože, ktoré majú veľkosť, materiál a tvar čepele i celého noža dokonale prispôsobené konkrétnym surovinám. Na trhu nájdete špeciálnu vykosťovací, filetovací, steakové aj dekoračné nože.

Ak si zariaďujete svoju kuchyňu a potrebujete viac kusov naraz, zvážte nákup celej sady nožov, kde nájdete najpoužívanejšie typy. Sady sú často doplnené drevenými bloky, ktoré slúžia ako stojan.

Typy kuchynských nožov

Nôž univerzálny

Univerzálny nôž je dobre vyvážený, spoznáte ho podľa stredne dlhé ocele pohybujúce sa medzi 10 až 15 cm. Využijete ich na krájanie všetkých druhov potravín.

Nôž na mäso

Má masívna čepeľ s dĺžkou až 20 cm. Slúži predovšetkým na porciovanie surového, ale aj tepelne upraveného mäsa.

Nôž na šunku

Jeho čepeľ je štíhla a dlhá asi 30 cm. Používa sa na orezávanie šuniek rôznych veľkostí.

Nôž na syr

Tento nôž vždy bezpečne spoznáte, pretože má perforovanou čepeľ s niekoľkými otvormi a zatočenú vidličkou s dvoma tŕňmi.

Nôž na maslo

Disponuje výrazne zaoblenou čepeľou s dĺžkou pohybujúcou sa medzi 10 a 12 cm. Zaoblenou čepeľou ide dobre mazať maslo, syr aj margaríny.

Nôž na pečivo

Vyznačuje sa 20 až 30 cm dlhou čepeľou, ktorej ostrie je na konci obloučkovitě zvlnené. Vďaka tomu ľahko prerežú kôrku aj nadýchané pečivo.

Nôž na ovocie a zeleninu

Čepeľ je dlhá 15 až 22 cm. Na krájanie mäkkých plodov je vhodné použiť nôž so zvlneným ostrím, ktoré si ľahko a rýchlo poradí s tuhou šupkou aj mäkkou dužinou.

Nôž lúpací

Rovnako ako škrabka sa používa pre lúpanie šupiek z ovocia či zeleniny. Charakteristická je pre nich 4-10 cm dlhá čepeľ so špicatým vrchom zahnutým dovnútra. Vďaka tomuto prevedeniu sa šupka ľahšie lúpe a jednoducho sa vykrajujú nedostatky.

Nôž dekoračný

Ide o model, ktorý slúži na vykrajovanie či krájanie ovocia, zeleniny, masla aj syru. Ostrie a čepeľ sú perforované alebo upravené tak, aby mal rez rôzne tvary.

Nôž filetovací

Spoznáte ho podľa dlhé pružné čepele, ktorá môže merať 15 až 25 cm. Využívajú sa na čistenie a porcovanie rýb.

Nôž vykosťovací

Je charakteristický dlhú a úzku čepeľou, ktorá vedie do špičky. Vďaka tomuto prevedení sa hodí pre oddeľovanie kostí a kĺbov od mäsa. Čepeľ môže merať 10-16 cm.

Nôž steakový

Používa sa na porciovanie mäsa priamo na tanieri tak, aby z neho nevytiekla drahocenná šťava. Čepeľ dosahuje dĺžku 12-14 cm. Čepeľ je veľmi ostrá a poradí si aj mäsom úplne vypečeným.

Nôž japonský

Japonské kuchynské nože sú charakteristické svojou ostrosťou a tenkou čepeľou. Ryby aj zeleninu nakrájate na presné kúsky. Čepeľ je vyrobená z veľmi tvrdej ocele náchylnejšie ku korózii. S nožmi sa teda musí zaobchádzať opatrne a ihneď po umytí je potrebné ich usušiť. Pre brúsenie sa nepoužíva ocieľka, ale jemné brúsne kamene.

Sekáčiky

Špeciálny typ nožov, ktorých masívna čepeľ má obdĺžnikový tvar, a pritom je kolébkovitě prehnutá. Dĺžka ostria je 15-25 cm, výška približne 5 cm. Sekáčiky sa používajú pre porciovanie a sekanie veľkých kusov mäsa.

Parametre pre výber kuchynského noža

Konečne sa dostávame k samotným parametrom. Sú to údaje, ktoré treba sledovať pri výbere konkrétneho noža. Vybrali sme tie najdôležitejšie parametre, na ktoré je potrebné brať ohľad vzhľadom na následné využitie vášho vybraného produktu.

Pozrieme sa teda bližšie na kvalitu, materiál čepele aj rukoväte, na samotnú čepeľ čo sa týka tvaru, ostrie i klinu. Následne nás čaká pár větiček o záštitě nože a samotné ideálnej hmotnosti, ktorá úzko súvisí s vyváženosťou.

Kvalita

Kvalitu noža veľa ovplyvňuje tvrdosť a húževnatosť materiálu. Nože musí mať vyváženú tvrdosť, pružnosť a odolnosť voči korózii. Tvrdosť nájdete pod označením HCR a dosahuje hodnôt 52 až 60. Pričom HCR 52 je stanovené ako minimum a HCR 60 predstavuje vysokú tvrdosť.

Niektoré moderné ocele na výrobu nožov dosahujú tvrdosti 64 až 68 HCR.

Tvrdosť materiálu je len jedným z faktorov, ktorý určuje kvalitu nože, pretože platí, že čím je oceľ tvrdšia, tým je čepeľ krehkejšie. Tvrdé nože sa horšie brúsi, ale zároveň majú trvanlivejšie ostrie.

Materiál

Nože, či už ide o čepeľ, alebo rukoväť sa vyrába z rôznych materiálov. Práve materiál a spôsob výroby má najväčší vplyv na kvalitu a funkčnosť noža. Samozrejme je potrebné počítať s tým, že s kvalitnejším materiálom nám rastie aj cena.

U čepeľou teda možno určiť tri základné materiály:

  • Oceľ
  • Keramika
  • Bambus

Oceľové nože

U oceľových nožov je potrebné brať ohľad na fakt, že existujú rôzne druhy. Existujú nože z nerezovej ocele, uhlíkovej ocele, alebo tiež vysoko odolné damaškové ocele.

Nerezová oceľ je zliatinou železa a ďalších prvkov, ku ktorým patrí chróm molybdén alebo napríklad nikel, ktoré zvyšujú odolnosť materiálu proti korózii.

Uhlíková oceľ je mäkšia a menej odolné voči korózii ako tie z nerezovej ocele. Ich výhodou je ľahké brúsenie. Najodolnejším druhom je damašková oceľ, ktorá kombinuje mäkšie a pružnejšie oceľ s tou tvrdou.

Damašková oceľ, je často nazývaná tiež damascénska, oceľ stojí na princípe vrstvenie dvoch druhov ocele. Jeden s vysokým obsahom uhlíka, ktorý je veľmi tvrdý, ale krehký, a druhý mäkšie a ohybnejšie s nižším obsahom uhlíka. Výsledná zmes v sebe kombinuje ako tvrdosť, tak ohybnosť. Na prvý pohľad spoznáte Damaškové oceľ podľa mramorovanie, ktoré je viditeľné na povrchu. Pri lacných nožov z damaškové ocele, ktorých cena sa pohybuje v rádoch stoviek korún, buďte obozretní a zistite si, či sa nejedná o napodobeninu, v ktorej je na bežnú oceľ natlačený vzor pripomínajúce vrstvenie, ale inak nemajú s kvalitnými nožmi z damaškové ocele nič spoločné .

Keramické nože

Tieto nože sa vyrába zo zirkónu uhličitého a nevstrebávajú pachy ani vône, takže neovplyvňujú výslednú chuť jedla. Nevýhodou je vyššia krehkosť.

Ak spadnú na zem alebo narazí do niečoho tvrdého, môžu sa zlomiť. Sú ideálnou voľbou na mäkké potraviny, ako sú ovocie a zelenina, v ktorých zachovávajú všetky vitamíny a minerály.

Bambusové nože

Sú ľahké a pri krájaní potravín na tanieroch či inom riadu nespôsobujú nevzhľadné zárezy. Hodí sa na porciovanie zeleniny, ovocia, masla a syrov. Ich ostrie sa dá ľahko nabrúsiť.

Materiál rukoväte

Tá môže byť z:

  • Dreva

Drevené rukoväte sú príjemné na dotyk, ale musíte ich občas ošetriť voskom, aby si udržali hladký povrch.

  • Kovu

Kovové rukoväte sú pevné a odolné. Ich nevýhodou je hladký a v kombinácii s vodou klzký povrch.

  • Plastu

Striekaná plastová rukoväť je náchylnejšie na poškodenie ako tá prinitované a pri väčšom tlaku môže prasknúť.

Čepeľ

Čepeli je potrebné okrem materiálu venovať samostatnú kapitolu, pretože na tej z celého noža logicky závisí najviac. Pozrieme sa teda na tvary čepelí, ostrie, dĺžku i klin.

Tvar čepele

Tvar čepele by mal zodpovedať niektorému z klasických typov kuchynských nožov. Tvar je vždy prispôsobený účelu, pre ktorý je nôž využívaný. Tvar teda vyberajte vždy podľa toho, či ho chcete na plátkovanie mäsa, na krájanie zeleniny a ovocia, na vykosťovanie, na filetovanie atď. Veľmi obľúbené sú nože univerzálne, ktoré môžete použiť takmer na všetko.

  • čepeľ s hladkým ostrím – krájanie zeleniny, mäsa a ovocia
  • čepeľ s vlnitým ostrím – krájanie pečiva
  • čepeľ so zúbkovaným ostrím – najčastejšie sa používajú na krájanie paradajok

Ostrie čepele

Ostrosť je najdôležitejšou vlastnosťou noža. Ostrie noža by malo byť po celej dĺžke čepele, tj. Od špičky až k záštitě. Niekedy môžete natrafiť na nôž, u ktorého ostrie končí kúsok pred záštitou. S takým nožom sa vám môže horšie pracovať. Ostrie by malo byť hladké a rovnomerne opracované.

Ostrie je to, čo budete postupom času u noža vnímať najviac. Všeobecne platí, že čím vyššia je tvrdosť materiálu, tým bude ostrie trvanlivejšie.

Treba si však uvedomiť, že čím tvrdší materiál zvolíte, tým kŕčov bude nôž.

Žiadny nôž sa tiež nevyvaruje opotrebenie, však voľba správneho ostrie ovplyvní dĺžku takéhoto opotrebovaniu.

Väčšina nožov vyžaduje po zakúpení najskôr poriadne naostriť, ale veľa kvalitnej kúsky alebo keramické nože môžete zapriahnuť rovno do ostrej prevádzky. Osvedčeným testom ostrosti noža je krájanie paradajky. Ak nôž mäkké paradajka prerezaní, bez toho aby ho rozmliaždil, je považovaný za ostrý.

Klin čepele

Klin čepele by sa od tupé k ostrej strane mal zužovať v klinovitý tvare. Len tak si môžete byť istí správnou tuhosťou noža a tiež tým, že ľahko prejde potravinami. Ak je čepeľ rovnako široká vo všetkých svojich častiach, je nôž pravdepodobne vyrobený z plechu, čo nie je znamenie kvalitného noža.

Dĺžka čepele

Pokiaľ pri výrobku nebude rovno účel použitia daného noža, môžete sa tiež riadiť dĺžkou čepele. Každá dĺžka je totiž vhodná na krájanie iného druhu potravín.

  • lúpací (vykrajovací) nože – vhodná dĺžka čepele je pod 10 cm
  • dekoračné nože – vhodnou dĺžkou čepele max. 8 cm
  • nože na ovocie a zeleninu – dĺžka čepele býva u týchto nožov stanovená na 12 až 15 cm
  • nože na mäso – dlhá čepeľ o veľkosti 15 až 20 cm
  • nože na pečivo – býva najčastejšie s dlhou čepeľou o veľkosti 20 cm

Záštita nože

Dôležitú úlohu predovšetkým kvôli bezpečnosti hrá záštita medzi rukoväťou a ostrím, ktorá by mala zabrániť skĺznutiu prstov na ostrie.

Môže byť kovová ako súčasť čepele, alebo môže byť sa rovnakého materiálu ako rukoväť a napospol je jedno, akú zvolíte, musí však plniť svoj účel. Niektoré lacnejšie nože záštitu postrádajú, takým sa odporúčame vyhnúť. Ak nájdete nôž bez záštity u nejakej kvalitnej značky, pravdepodobne sa jedná o dizajnový kúsok.

Rukoväť

Rukoväť zvierame dlaní, a preto by nám mala dobre padnúť do ruky a zároveň by tvar rukoväte mal brániť skĺznutiu ruky na čepeľ. Protišmyková úprava je preto výhodou.

Rukoväť slúži na uchopenie noža a ovplyvňuje celkové pohodlie pri manipulácii s nožom. Zvierajú ju dlaňou, a preto by nám mala dobre padnúť do ruky a zároveň by tvar rukoväte mal brániť skĺznutiu ruky na čepeľ. Protišmyková úprava je preto výhodou.

Rukoväť slúži na uchopenie noža a ovplyvňuje celkové pohodlie pri manipulácii s nožom. Zvierajú ju dlaňou, a preto by nám mala dobre padnúť do ruky a zároveň by tvar rukoväte mal brániť skĺznutiu ruky na čepeľ. Protišmyková úprava je preto výhodou.

Čepeľ by mala v rukoväti pevne sedieť. Ak rukoväť nie je celistvú súčasťou noža, je najčastejšie tvorená dvoma črienkami upevnenými k nožu nitovaním. Nikde nesmie byť voľné miesto alebo spoje, kde by sa mohli usadzovať baktérie. Nesmie sa na nej nachádzať žiadne hrbolčeky ani nerovnosti. Rukoväť by mala byť optimálne vyvážená s čepeľou.

Čo sa týka materiálu rukoväťou, už sme si ho hovorili vyššie v podkapitole „materiály“, ale pre istotu si sem dáme zhrnutie.

  • Drevo

Drevené rukoväte sú príjemné na dotyk, ale musíte ich občas ošetriť voskom, aby si udržali hladký povrch.

  • Kov

Kovové rukoväte sú pevné a odolné. Ich nevýhodou je hladký a v kombinácii s vodou klzký povrch.

  • Plast

Striekaná plastová rukoväť je náchylnejšie na poškodenie ako tá prinitované a pri väčšom tlaku môže prasknúť.

Hmotnosť kuchynského noža

Ak zvierate nôž dlhší čas, príde vám vhod, aby nôž bol pri práci pohodlný. Čím bude nôž ľahší, tým ľahšie s ním budete manipulovať, ale zároveň je u ľahkej čepeli väčšie riziko poškodenia.

Ťažké nože sú síce „nepríjemnejšie“ u dlhší práce, za to sú však oveľa viac odolné voči poškodeniu a všeobecne sa môžu chváliť dlhšou životnosťou.

Hmotnosť závisí podľa veľkosti a druhu materiálu. Malé nože váži iba niekoľko desiatok gramov, ale masívne sekáčiky na mäso môžu mať hmotnosť minimálne 1 kg.

Starostlivosť a údržba kuchynského noža

Pred samotným záverom článku o kuchynských nožoch si tiež povieme základy práce s nimi. Je to dôležité, aby celá skladačka zapadala do seba, a aby ste nevyhadzovali peniaze zbytočne z okna.

Povieme si teda niečo o ukladaní, správnej údržbe aj používanie a nakoniec si popíšeme aj samotný proces brúsenia.

Správne uloženie noža

Životnosť nože ovplyvňuje okrem iného aj správne ukladanie nože počas doby, keď sa nôž nevyužíva. Ak budete nôž skladovať spoločne s ostatnými alebo ďalším kuchynským náradím, môže rýchlo dôjsť k jeho otupeniu alebo poškodeniu ostria. Najlepším riešením je nože skladovať v drevenom stojane na kuchynské nože alebo na magnetickom držiaku, kde sa nebudú vzájomne dotýka t.

Údržba a čistenie

Veľké dilema je, či sa smejú nože umývať v umývačke riadu. Odpoveď je, že nie, aj keď to občas výrobcovia na obale odporúčajú. Agresívne chemické čistenie spôsobuje mikroskopické narušovania povrchu a nože by mohli stratiť niektoré z deklarovaných vlastností. Umývajte je vo vlažnej vode, jemným čistiacim prostriedkom, mäkkou hubkou bez hrubé abrazívne vrstvy a hneď po použití, aby na čepeli nedošlo k zasychaniu zvyškov.

Používanie

K správnemu používaniu sa dá riadiť iba raz jednoduchou radou – a to, aby ste nôž nepoužívali na účel, na ktorý nie je určený. Ako už bolo totiž niekoľkokrát povedané – môžete ohroziť seba i životnosť noža.

Brúsenie

Každý nôž treba brúsiť, či už menej, či viac. Zveriť ich môžete do rúk profesionálov v brusírnách alebo si ich doma nabrúsiť sami pomocou ručného brúsky či elektrické brúsky s kotúčom na brúsenie kuchynských nožov. Používanie brúsneho kameňa alebo ocieľky vyžaduje určitú zručnosť.

Čoho sa pri práci s nožom vyvarovať?

  • Nikdy nepoužívať tupý nôž.
  • Krájajte so spevnenou rúk a pri pritlačenie dávajte pozor, aby vám nôž neskĺzol ku zvyškom prstov.
  • U prenášanie nožov pozor! Zabaľte ho radšej do utierky, alebo bezpečnostného obalu na to určený.
  • Nenechávajte tento nebezpečný predmet nikde ležať a už vôbec né na kraji stola, či kuchynskej linky.

Cena kuchynských nožov

Konečne sa dostávame k poslednej kapitole článku. V tejto kapitole si ako vždy rozoberieme tri cenovej kategórie, do ktorých možno kuchynské nože rozdeliť, a predstavíme si, čo od aké možno očakávať.

Berte však na zreteľ fakt, že kvalita u kuchynských nožov je na nezaplatenie a tak sa rozhodne oplatí do takých predmetov investovať aj vyššiu sumu. Nebudete totiž svoje investície aj dlhé leta ľutovať.

Cena kuchynských nožov do 30 €

V tejto cenovej kategórii získate akýkoľvek druh noža (podľa účelu využitia) a dokonca sa aj tu možno stretnúť s označenie „profesionálne“. Väčšina týchto nožov je vyrobená z nerezovej ocele a disponuje plastovou rukoväťou. Možno sa výnimočne stretnúť aj s niektorými z keramických materiálov.

Cena kuchynských nožov od 30 € do 80 €

Tu sa už štandardne stretnete s keramickými nožmi. Dokonca sa s cenou vojdete aj do menej kvalitných setov. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade hrá prím nerezová oceľ, zvyčajne v spojení s kovou rúčkou. Tá môže byť aj plastová s adekvátnym pogumovaním.

Cena kuchynských nožov od 80 € a vyššie

V tejto kategórii sa možno stretnúť so sety pre klasické účely domácností, ale predovšetkým už s naozaj profesionálnymi nožmi, s ktorými krája pravý šéf kuchári. Keďže táto cenová kategória nie je limitovaná sumou, prakticky možno povedať, že sa tu stretnete so všetkým, čo má kvalitu a overenú značku. Možno sa tu stretnúť s čiastkami prevyšujúce aj 1 500 € s DPH.

Kuchynské nože: Kuchynské nože a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nové kuchynské nože. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového kuchynského noža pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitné nože, ktoré budú presne podľa vašich predstáv a vydrží vám krájať po veľa dlhú dobu.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového kuchynského noža zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na web Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé kuchynské nože a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom kuchynského noža. Dozviete sa tam tiež, ktorý kuchynský nôž je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

1/5 - (1 vote)

Mohlo by vás zaujímať