Menu Zavrieť

Holiace strojčeky

holiaci strojcek

Nevyhnutným pomocníkom každého muža, ktorý túži po hladko oholené tvári, je kvalitný holiaci elektrický strojček. Elektrický holiaci strojček je elektrické zariadenie, ktoré fúzy dokáže nadvihnúť a odstrihnúť priamo u pokožky. Elektrické holiace strojčeky zaistí komfortnejšie a bezpečnejšie oholenie, než strojčeky žiletkové.

Holenie s elektrickým strojčekom je ľahké, precízne, šetrné k pokožke a nehrozí riziko porezania. Oholíte sa ním prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. S elektrickým holiacim strojčekom sa lepšie manipuluje, a holenie, ktoré môže byť pre mnoho mužov obťažujúce záležitosťou, sa stane príjemnou súčasťou úpravy pleti.

Elektrické holiace strojčeky môžu byť vybavené displejom, indikáciou nabitia, čistiace stanicou s funkciou nabíjacieho doku alebo napríklad zastrihovačom fúzov a kotliet. Napájané môžu byť z elektrickej siete alebo akumulátorom, alebo kombináciou oboch možností. Niektoré modely sú vodotesné a môžete ich bez obáv používať v sprche. Môžu tiež disponovať rôznymi technológiami holenie – buď planžetami alebo frézkami a ďalšími užitočnými vlastnosťami a funkciami zvyšujúcimi komfort ich užívania.

Holiace strojčeky: Najlepšie holiace strojčeky podľa hodnotenia zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších strojčekov na holenie. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto holiace strojčeky si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepší holiaci strojček.

NázovVzhľadHoliaci systémVýdrž batérie (min)Hmotnosť (g)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Braun Series 3 3030sHoliaci strojček Braun Series 3 3030sPlanžetové4536266,8Zobraziť v obchodoch
Braun Series 3-3020Holiaci strojček Braun Series 3-3020Planžetové45475106,48Zobraziť v obchodoch
Philips Series 1000 S1231/41Holiaci strojček Philips Series 1000 S1231/41Frézičkový4036059,99Zobraziť v obchodoch
Philips S5100/06Holiaci strojček Philips S5100/06Frézičkový4029593,7Zobraziť v obchodoch
Braun Series 7-7899ccHoliaci strojček Braun Series 7-7899ccPlanžetové50940170,8Zobraziť v obchodoch
Braun Series 1130Holiaci strojček Braun Series 1130Planžetové3025027,6Zobraziť v obchodoch
Braun Series 9 9390ccHoliaci strojček Braun Series 9 9390ccPlanžetové601003319,3Zobraziť v obchodoch
Sencor SMS 4013RDHoliaci strojček Sencor SMS 4013RDFrézičkový7530915,99Zobraziť v obchodoch
Braun Series 5 5140sHoliaci strojček Braun Series 5 5140sPlanžetové50510113Zobraziť v obchodoch
Braun Series 9 9280CCHoliaci strojček Braun Series 9 9280CCPlanžetové501213469,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia holiacich strojčekov od ich užívateľov.

Popis a hodnotenie najlepších holiacich strojčekov

Opis, recenzie a hodnotenia najlepších holiacich strojčekov zo porovnaní vyššie. Pozrieme sa tu na podrobnejšie parametre a hodnotenie od zákazníkov.

Holiaci strojček Braun Series 3 3030s

Zaujímavý holiaci strojček, ktorý sa umiestnil v našom porovnaní na prvom mieste. Ide o model Braun Series 3 3030s. Model ponúka trojitý holiaci systém. Ten si prispôsobí mnohým rôznym tváram. Je dobrý na dlhé aj krátke fúzy. Funguje rýchlo a je vodeodolný. Jeho holiaci systém je planžetový. Umožňuje mokré holenie. Má výkyvnú hlavu a vo výbave nájdete aj zastrihávací nástavec. Výdrž batérie je úctyhodných 45 minút. Možno ho nabíjať aj pomocou rýchlonabíjanie. Tento holiaci strojček má 3 holiace hlavy.

Zákazníkom sa páči dobrý pomer cena / výkon. Má dobrý ergonomický dizajn. Podľa zákazníkov hladko palíc bez poškodenia pokožky. Zákazníci a užívatelia sú napospol spokojní.

Tento holiaci strojček Braun Series 3 3030s sa predáva za cenu, ktorá sa pohyubje okolo 66,80 € s DPH.

Holiaci strojček Philips Series 1000 S1231 / 41

Ďalším holiacim strojčekom v poradí je rotačný holiaci strojček Philips Series 1000 S1231 / 41. Patrí medzi frézičkové holiace strojčeky. Má 4D otočné hlavy v 4 smeroch. V balení nájdete zastrihávací nástavec. Doba nabíjania holiaceho strojčeka je 8 h. Model je vybavený aj indikátorom nabíjania. Hmotnosť tohto strojčeka je 360 ​​g.

Za koľko sa tento model holiaceho strojčeka predáva?

Na našom trhu sa tento model holiaceho strojčeka od značky Philips predáva za cenu okolo 50,70 € s DPH.

Ako vybrať holiaci strojček

Elektrické holiace strojčeky umožňujú pohodlné oholenie s vysokým komfortom, rýchlejším výsledkom a bez rizika porezania. Oproti žiletkám sú drahšie, avšak pri častom holení sa investície do nich, oproti častému kupovanie žiletiek, oplatí.

Strojček by ste si mali vybrať taký, aby vyhovoval vášmu životnému štýlu a spĺňal, čo od neho očakávate – túžite ak po hladkom oholení alebo si chcete fúzy iba zastrihávať.

Holiace mechanizmy

Holiaci mechanizmus by mal zodpovedať vašim holiacim návykom, typu fúzov a stavbe tváre. Existujú dva typy holiacich mechanizmov – planžetové strojčeky a frézkové strojčeky. Planžetové strojčeky sú vhodné pre mužov, ktorí si holí kratšie fúzy pravidelne. Pre dlhšie fúzy je lepšie frézkový strojček. Podľa ceny holiaceho strojčeka si môžete zaobstarať strojček s pevnými, výkyvnými alebo špeciálnymi 3D hlavicami, ktoré sa dokonale prispôsobí vášmu tvári.

Planžetové strojčeky

Planžetové holiace strojčeky sú vhodné predovšetkým pre pravidelné holenie kratších fúzov a pre mužov s citlivou pokožkou. Základom hlavica planžetových holiacich strojčekov sú planžety, pod ktorými sú umiestnené vibrujúca nože. Vous zájde do otvoru v planžete, kde je následne pomocou britu skrátený. Planžety obvykle bývajú pohyblivé a prispôsobujú sa tvaru tváre.

Môžete naraziť na planžetové holiace strojčeky s odlišným počtom planžiet, nožov i ich vibrácií. Najmodernejšie holiace strojčeky môžu mať až niekoľko tisíc vibrácií, vďaka čomu je oholenie hladšia a precíznejšie. Planžetovými holiacimi strojčeky by ste sa mali holiť dlhými rovnými pohybmi.

Frézkové strojčeky

Frézkový holiaci systém možno označiť ako rotačné – frézkové holiace strojčeky obsahujú dve alebo tri rotujúce holiace hlavy. Počas rotácie dochádza k zastrihávanie fúzov. Čím vyšší počet otáčok hlavy majú, tým kvalitnejšieho a rýchlejšieho oholenie je dosiahnuť. Frézkové holiace strojčeky sú ideálne pre holenie dlhších a hustejších fúzov vďaka kanálikom obsiahnutým vo vhodne prispôsobených rotačných hlavách. Kvôli rozmiestnenie hlavíc by holenie malo prebiehať kratšími krúživými pohybmi. Frézkové holiace strojčeky sú oproti strojčekom planžetovým, tichšie.

Spôsob holenia

Pred nákupom strojčeka by ste si mali ujasniť, aký spôsob holenie preferujete – či holenie suché alebo mokré.

Suché holenie

Počas suchého holenie nepotrebujete pre zvlhčenie pokožky tváre žiadnu vodu. Výhodou je, že tento spôsob holenia môžete použiť takmer kdekoľvek a oholiť sa v práci alebo v aute, ak ste to doma nestihli.

Mokré holenie

Mokré holenie pravdepodobne uprednostní muži s citlivejšou pleťou a tí, ktorí sú pri holení zvyknutí používať vodu, penu na holenie alebo gél. Niektoré modely strojčekov na mokré holenie obsahujú priestor, do ktorého nalejete gél na holenie, ktorý je následne na tvár počas holenia dávkovaný. Holiace strojčeky pre mokré holenie sú vodeodolné, nemusíte mať teda obavy z holenia v sprche.

Napájanie

Elektrickú energiu, ktorá je pre prevádzku strojčeka nutná, možno získať rôznym spôsobom. Podľa spôsobu napájania sa holiace strojčeky delia na sieťové holiace strojčeky, akumulátorové strojčeky a batériové holiace strojčeky.

Ak ste zvyknutí sa holiť len doma a nevadí vám, že musíte mať holiaci strojček vždy zapojený v sieti, môžete si zaobstarať lacnejšie holiacich strojčekov – sieťový holiaci strojček. Ak plánujete holiaci strojček využívať aj na cestách či v sprche, bude pre vás vhodný holiaci akumulátorový alebo batériový strojček.

Používanie holiacich strojčekov upravujú nariadenia spojená s akumulátormi, transformátory a zdrojmi, vo forme technických noriem STN. Predovšetkým potom norma zvláštnych požiadaviek a skúšok napájacích jednotiek holiacich strojčekov.

Sieťové holiace strojčeky

Sieťové holiace strojčeky majú sieťový kábel, ktorý je pred použitím nutné zasunúť do elektrickej zásuvky. Musíte teda mať pre pripojenie strojčeka pri zrkadle zásuvku. Sieťový strojček sa nesmie používať v sprche.

Akumulátorové holiace strojčeky

Akumulátorové strojčeky sú tiež napájané pomocou elektrickej siete, avšak na rozdiel od strojčekov sieťových, obsahujú špeciálne akumulátor, ktorý sa musí pravidelne dobíjať. Dobíja sa buď pripojením odnímateľného kábla alebo za pomoci nabíjacích modulov, do ktorých sa strojček posadí. Vďaka akumulátoru sa s nabitým strojčekom môžete holiť aj na miestach, kde nie je elektrická zásuvka. Doba použitia na jedno nabitie sa líšia podľa konkrétneho modelu – niektoré strojčeky vydrží 20 minút, iné hodinu. U strojčeka môže byť jeho výdrž uvedená v počtoch holení. Niektoré akumulátorové strojčeky umožňujú kombinované používanie. Podľa potreby ich môžete pripojiť do siete alebo na akumulátor.

Batériové holiace strojčeky

Batériové holiace strojčeky sú podobné strojčekom akumulátorovým. Namiesto akumulátora však fungujú s klasickými AA alebo AAA batériami. Výhodou je možnosť ich používanie nezávisle na tom, či ste v blízkosti elektrickej zásuvky. Nevýhodou je ich menšia výdrž a neekonomický prevádzku.

Funkcie

Mnoho elektrických holiacich strojčekov má originálny a elegantný vzhľad a disponuje rôznymi užitočnými funkciami, ktoré z nich robia nepostrádateľného a univerzálneho pomocníka. Pokiaľ nie je vaším hlavným kritériom cena strojčeka, zamerajte s na funkcie, ktoré strojček má, či je vodeodolný, ako rýchlo sa nabíja alebo či umožňuje výmenu zastrihávač nástavcov.

Rýchlonabíjanie

Vďaka funkcii rýchlonabíjania strojček nabijete za zlomok času oproti bežným modelom. V praxi to znamená, že na nabitie nemusíte čakať napríklad 3 hodiny, ale len 1 hodinu. Vďaka funkcii rýchlonabíjania môžete holiaci strojček sprevádzkovať v priebehu niekoľkých málo minút a oholiť sa, keď na to nemáte dostatok času.

Vodeodolnosť

Vodeodolné holiace strojčeky výrazne rozširujú možnosti ich použitia. Môžete sa holiť s pomocou vody, peny na holenie alebo holiaceho gélu, ale aj počas kúpeľa alebo v sprche. Vodeodolné strojčeky sa navyše jednoducho čistí – stačí ich opláchnuť pod prúdom tečúcej vody. Dôležité je tiež, do akej miery sú strojčeky vodeodolné. Niektoré holiace strojčeky sa môžu oplachovať pod tečúcou vodou, ale nesmie sa používať pre mokré holenie a v sprche.

Strihač

Ak máte tvár z časti pokrytú fúzy, bude pre vás ideálnou holiaci strojček, ktorého súčasťou je zastrihávač. Prídavné nástavce môžu byť súčasťou holiacich strojčekov planžetových aj frézkových. Zastrihávače sú podľa svojho tvaru vhodné na zastrihávanie briadky, fúzov alebo kotliet. Pomocou zastrihávačov vytvarujete fúzy do ľubovoľného strihu. Niektoré typy strojčekov môžu mať aj nástavce pre holenie chĺpkov na tele. Primárne sú však vždy určené pre holenie fúzov.

Indikátor nabitia

Súčasťou akumulátorových strojčekov sú indikátory ich nabitie. Lacnejšie modely majú LED kontrolky červenej a zelenej farby, ktoré ukazujú stav nabitia akumulátora. Drahšie holiace strojčeky už mávajú LCD displej, ktorý môže byť aj dotykový. Zobrazujú sa na ňom nielen údaje o nabití strojčeka, ale aj ďalšie informácie.

Údržba

Aby vám holiaci strojček čo najdlhšie vydržal a holil bez problémov a komfortne, je nevyhnutná jeho pravidelná údržba. Po každom holení je nutné strojček očistiť. Podľa typu strojčeka ho môžete čistiť štetcom, pod tečúcou vodou alebo prostredníctvom čistiacich staníc.

Pri drahších holiacich strojčekov s pokročilými technológiami je ich údržba pohodlnejšie a rýchlejšie. Okrem základnej údržby je po niekoľkých mesiacoch nutné kompletne vymeniť holiace hlavy, ktoré sa postupne otupujú a opotrebovávajú.

Údržba štetčekom

Najlacnejšie holiace strojčeky nebývajú vodeodolné a musí sa čistiť štetcom. Po holení je nutné zo strojčeka odňať planžetový či frézkový mechanizmus a starostlivo štetčekom očistiť. V sade na čistenie strojčekov býva niekoľko štetčekov pre vymetenie fúzov a špeciálne spreje, ktoré môžu slúžiť tiež pre mazanie konkrétnych prvkov.

Omývanie pod tečúcou vodou

Vodeodolné holiace strojčeky sa omývajú manuálne pod tečúcou vodou bez obáv, že voda do strojčeka zatečie. Je to rýchla, jednoduchá a časovo úsporná metóda údržby.

Čistiace stanice

Čistiaca stanica – Clean and Charge (vyčisti a nabi) je najprecíznejšie a najjednoduchšou metódou čistenie holiacich strojčekov, kedy je spojená čistiaca jednotka s jednotkou nabíjacie. Odpadnú vám vďaka tomu všetky starosti a zdržovanie sa s manuálnou údržbou strojčekov.

Po oholenie sa holiaci strojček umiestni do stanice, ktorá ho zbaví nielen fúzov a chĺpkov, ale aj baktérií a pri drahších modeloch stojok ešte premaže. Jediná vaša starosť po holení teda je, strojček umiestniť do stanice a pred ďalším holením ho budete mať nabitý a čistý.

Cena holiacich strojčekov

Výber holiacich strojčekov na trhu je veľmi široký. Strojčeky sa od seba líšia svojou mechanikou, parametre, funkciami, ale aj materiálmi použitými na holiace čepele, titán, keramiku a telo holiaceho strojčeka.

Cena holiaceho strojčeka do 40 €

Najlacnejšie holiace strojčeky kúpite už za cenu od asi 20 €. Môžu to byť strojčeky planžetové aj frézkové, so základnými funkciami, menšie kvalitou použitých materiálov – predovšetkým potom kvality hlavíc. Už aj v tejto cenovej kategórii však narazíte na vodeodolné strojčeky alebo strojčeky sa zastrihávačom.

Cena holiaceho strojčeka od 40 € do 110 €

V strednej cenovej kategórii kúpite kvalitný rotačné alebo planžetový holiaci strojček od popredných svetových výrobcov. Strojčeky disponujú mnohými užitočnými funkciami, LCD displejmi a rôznymi nadstavcami. Môžu byť napájané zo siete alebo fungovať na akumulátor.

Cena holiaceho strojčeka nad 110 €

Najdrahšie holiace strojčeky sú pre skutočných milovníkov dokonalého oholenie a vysokého komfortu pri holení. Vybrať si môžete vybrať medzi frézkovými a planžetovými strojčeky s nabíjací a čistiace stany, prehľadnými LED displeji, rôznymi nadstavcami, titánovými lištami aj cestovným balením. Strojčeky sú precízne vyrobené z vysoko kvalitných materiálov.

Ako sa správne holiť

Pretože je každá mužská tvár svojím tvarom špecifická, a tiež fúzy môžu vyrastať rôznym smerom, neexistuje univerzálny návod, ako holiaci strojček používať. Pre čo najhladší oholenie by ste sa však mali držať niekoľkých základných odporúčaní.

Ak je to možné, hoľte sa radšej večer ako ráno. Večer je pokožka menej náchylná k podráždeniu a začervenanie.

Pripravte fúzy na holenie – ak máte tvrdé fúzy, voľte mokré holenie, vďaka ktorému fúzy zmäknú. Ku zmäkčenie fúzov môžete použiť horúcu vodu, mydlo, gél alebo penu na holenie.

Najprv si ohoľte tváre a až potom fúzy a bradu. Na brade a pod nosom sú fúzy tvrdšie a potrebujú dlhšiu dobu, než zmäknú a pôjdu lepšie oholiť.

Miesto, ktoré holíte, sa snažte čo najviac napnúť.

Počas holenia na strojček netlačte, mohol by vám pokožku podráždiť.

Holiacim strojčekom pohybujte všetkými smermi.

Po oholenie tvár len ľahko osušte prikladaním uteráka – vyvarujte sa jeho trenie a podráždenie pleti.

Po holení pokožku ošetrite krémom alebo balzamom po holení.

O holiaci strojček pravidelne a dôkladne starajte. Modely, ktoré si to vyžadujú, mažte olejčekom, ktorý je na to určený.

Ekologický aspekt holenie

Zamyslite sa na dopadu spôsobu holenie na našu planétu. Pri používaní jednorazových holiacich strojčekov produkujete veľké množstvo plastového odpadu, ktorý našu planétu zaťažuje. Okrem plastu, z ktorého sú jednorazové holiace strojčeky zvyčajne vyrobené, bývajú balené do plastových obalov, čím množstvo odpadu rastie.

Z pohľadu recyklovateľnosti, potreby použitia kozmetiky k holenie, produkciu obalov a spotreby vody, je oproti jednorazovým holiacim strojčekom elektrický strojček ekologickejšie.

Ak chcete čo najviac šetriť životné prostredie, dajte prednosť elektrickým strojčekom, ku ktorým často nemusíte používať žiadnu penu ani gél. Vodu používate až pri záverečnom prepláchnutie strojčeka. Časť holiace hlavy meníte až po niekoľkých mesiacoch, niekedy aj po roku až roku a pol – v závislosti na tom, ako často strojček používate a ako tvrdé fúzy máte. Oproti tomu vám jednorazový holiaci strojček vydrží maximálne iba niekoľko týždňov, a počas holenia spotrebujete väčšie množstvo kozmetických prípravkov a vody.

Elektrické strojčeky majú dlhú životnosť, menšiu spotrebu vody, je možné ich recyklovať, sú bezpečnejšie a vhodné aj pre citlivú pokožku.

Nevýhody elektrických holiacich strojčekov

Medzi nevýhody elektrických holiacich strojčekov patrí ich vyššie obstarávacie náklady a zložitejšie údržba.

Ako dlho na jedno nabitie holiaci strojček vydrží?

Podľa druhu a typu použitej batérie sa doba výdrže na jedno nabitie môže pohybovať od cca 40 do 60 minút. Následne sa strojček minimálne hodinu nabíja.

Možno používať holiaci strojček v sprche?

Holiace strojčeky môžu mať voči vode rôznu odolnosť. Niektoré typy strojčekov nesmie do kontaktu s vodou prísť vôbec. Pri iných holiacu hlavu môžete umývať vodou, ale nesmiete vodu ani holiace gély alebo peny používať počas holenia. Drahšie holiace strojčeky bývajú vodotesné a môžete ich bez obáv používať na mokré holenie a na holenie v sprche.

Je nutné vymieňať u holiacich strojčekov čepieľkami?

Brity pri elektrických strojčekov sa postupom času v závislosti od frekvencie ich používania a tvrdosti fúzov, otupujú. Stačí je však vymeniť až po niekoľkých mesiacoch alebo rokoch.

Značky holiacich strojčekov

S akými značkami holiacich strojčekov sa môžete najčastejšie na našom trhu stretnúť? Poďme sa na to pozrieť tu.

Holiace strojčeky od značky Philips

Holandská spoločnosť Philips patrí medzi známe značky, ktorá sa zaoberá výrobou radu spotrebičov a produktov. A vyrába aj holiace strojčeky, ktoré majú dobrý pomer ceny / výkon. Od značky Philips si môžete aktuálne vybrať mnoho modelov holiacich strojčekov. Od tejto značky zakúpite modely strojčekov Philips Series 1000 S1231 / 41, Philips S5100 / 06, Philips AquaTouch S5400 / 06, Philips S6620 / 11 Series 6000, Philips Series 1000 S1133 / 41, Philips BRL140 / 00, Philips S9031 / 12 a ďalšie. Tovar od značky Philips je veľmi obľúbené medzi zákazníkmi.

Holiace strojčeky od značky Braun

Firma Braun vznikla v roku 1921 v Nemecku. Braun je súčasťou firmy Gillette. Značka Braun ponúka veľmi kvalitné holiace strojčeky a zakúpite od nej modely zo širokého sortimentu. Táto vysoká kvalita je vykúpená o niečo drahšie cenou. Pokiaľ zháňate veľmi kvalitný holiaci strjky, ktoré toho ponúkajú naozaj veľa, potom je pre vás značka Braun skvelou voľbou. Od značky Braun nájdete na našom trhu niekoľko modelov, z ktorých si určite vyberiete ten ideálny model holiaceho strojčeka.

Holiace strojčeky Sencor

Značka Sencor vznikla v Japonsku. Zaoberá sa predajom a výrobou spotrebného tovaru a vznikla v roku 1969 v Japonsku. Od 90. rokov túto značku vlastní česká firma Fast ČR. Zaoberá sa predajom mnohých spotrebičov, ktoré sú cenovo dostupné. Kúpite od nej aj holiace strojčeky Sencor.

Od tejto firmy zakúpite veľa holiacich strojčekov v rôznych cenových hladinách a prevedeniach. Zakúpite si lacné modely. Zakúpite tak modely s rôznou vybavenosťou a funkciami. Prednosťou tejto značky je hlavne dostupná cena, ktorá je dostupná naozaj pre každého.

Holiace strojčeky a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový holiaci strojček. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového holiaceho strojčeka pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model pre holenie, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového holiaceho strojčeka zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom holiaceho strojčeka. Dozviete sa tam tiež, ktoré modely sú kde skladom.

5/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať