Menu Zavrieť

Paralyzéry

paralyzer

Ako sa ubrániť bez nutnosti poznať bojové umenia? Ako ochrániť seba a svojich blízkych bez nutnosti použitia zbrane? Môžete sa spoliehať na šťastie alebo počítať s tým, že vám polícia vždy včas pomôže, ale ak sa dostanete do nebezpečnej situácie, nemusí vám v tú dobu zrovna nikto byť nablízku.

Preto je dobré myslieť preventívne. V tom vám pomôžu užitočné nástroje. Jedným z nich je paralyzér. Je to účinné zariadenie, ktoré rýchlo upokojí agresora a ochráni vás i vašich blízkych.

Je to nesmrtiace obranný prostriedok. Nemusíte k nemu mať nejaký výcvik alebo dokumenty a skúšky. Paralyzér si môže zakúpiť každý. Paralyzéry sú v dnešnej dobe stále viac obľúbené. Sú kompaktné a efektívne proti agresorom.

V tomto článku sa pozrieme na najlepšie modely paralyzérov a tiež sa pozrieme na to, ako vybrať paralyzér pre obranné použitie. Pozrieme sa tu na dôležité parametre, ktoré je dobré poznať k výberu nového paralyzéra.

S paralyzérom sa už nikdy nebudete báť vyjsť von a to najmä v noci za tmy.

Paralyzéry: Najlepšie paralyzéry podľa hodnotenia zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších paralyzérov. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto paralyzéry si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie paralyzér.

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Police 1101 75000 KVParalyzér Police 1101 75000 KV9,89Zobraziť v obchodoch
Police eRD 2013Paralyzér Police eRD 20139,4Zobraziť v obchodoch
Blacked paralyzér s LED svietidlomParalyzér Blacked paralyzér s LED svietidlom12,8Zobraziť v obchodoch
TFY 910A Paralyzér s baterkou a zoomom čiernyParalyzér TFY 910A Paralyzér s baterkou a zoomom čierny14,8Zobraziť v obchodoch
Securaptor Paralyzér Etna 10Paralyzér Securaptor Paralyzér Etna 1058,8Zobraziť v obchodoch
Police Baterka s paralyzérom 88Paralyzér Police Baterka s paralyzérom 8817,8Zobraziť v obchodoch
TMN Paralyzér s baterkou ZZ-8810 ZOOMParalyzér TMN Paralyzér s baterkou ZZ-8810 ZOOM15,9Zobraziť v obchodoch
TMN Paralyzér baterka POLICE 288 s laseromParalyzér TMN Paralyzér baterka POLICE 288 s laserom13,89Zobraziť v obchodoch
ESP Paralyzér Scorpion 200 s OC sprejomParalyzér ESP Paralyzér Scorpion 200 s OC sprejom37Zobraziť v obchodoch
SCORPY MAX Elektrický paralyzérParalyzér SCORPY MAX Elektrický paralyzér36Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia paralyzérov od ich užívateľov.

Ako vybrať paralyzér?

Ak si chcete vybrať nový paralyzér, ale neviete ako ho vybrať, potom ste tu správne. Tu sa pozrieme na dôležité parametre, ktoré je nutné poznať pre výber nového paralyzéra. Aby ste nemuseli hodiny študovať parametre pre výber paralyzéra, spísali sme pre vás všetko dôležité na jedno miesto. O tom ako vybrať sa tu dozviete všetko. Prečítajte si túto príručku pre výber nech viete, na čo sa zamerať.

Paralyzéry sa líšia hlavne výkonom, veľkosťou, typom výkonu, prevádzkové dobou, výdržou a typom batérie, alebo generovaným napätím a hlavne cenou.

Napätie paralyzéra

Hodnoty napätia nám udávajú, ako silno zasiahne paralyzér útočníka. Ak chcete, aby ste mali istotu, že paralyzér zneškodní útočníka aj cez oblečenie, je dobré si vybrať paralyzér s vyššími hodnotami napätia. Sortiment na našom trhu ponúka modely s napätím od 200 000 V do 500 000 V.

Elektrický prúd

Veľké dávky elektrického prúdu sú nielen pre ľudské telo nebezpečné. Paralyzéry sú preto limitované maximálnou hodnotou prúdu 10 mA. Väčšinou si vyberiete paralyzéry, ktoré ponúkajú hodnotu prúdu okolo 3 mA. Nikdy si nevyberajte modely s prúdom nad 10 mA. Jednak budete porušovať zákon a navyše také paralyzéry sú veľmi nebezpečné pre ľudské zdravie. Zásah príliš silným elektrickým prúdom môže spôsobiť vážne popáleniny a dokonca aj smrť.

Batérie

Na trhu sú k dispozícii paralyzéry, ktoré sú napájané integrovaným akumulátorom (dobíjacie) alebo 9 voltovú batérií. Prvá sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti nízkym teplotám. Zakúpením tohto typu si navyše zaistíte dlhšiu dobu fungovania. Existujú tiež paralyzéry, ktoré sú napájané z 9 V batériou.

Je dobré, keď si zakúpite paralyzér, ktoré vás dokáže informovať aktuálnom stave batérie a upozorniť vás na nízky stav batérie.

Doba fungovania

Tento parameter veľa závisí na tom, ako sa zariadenie používa. Najbežnejšia je maximálna prevádzková doba zariadenia za predpokladu, že používate režim úspory energie.

Veľkosť paralyzéra

Veľkosť paralyzéra je dôležitým parametrom aj keď sa to tak nemusí na prvý pohľad zdať.

Menší paralyzér ľahšie schováte. Dobre sa s ním manipuluje.

Na druhú stranu väčšie paralyzéry vás nenúti byť tak blízko útočníka a môžete ho paralyzovať z väčšej vzdialenosti, čo je pre vás ďaleko bezpečnejšie.

Funkcie paralyzéra

U ponúkaných paralyzérov si v dnešnej dobe môžete vyberať z celého radu rôznych dodatočných funkcií. Tieto funkcie vám pomôžu byť ešte viac v bezpečí pred prípadným útočníkom alebo agresívnym zvieraťom.

S akými funkciami sa u paralyzérov najčastejšie stretnete?

  • Pepřový sprej – Niektoré modely ponúkajú vstavaný pepřový sprej, ktorý vám pomôže zneškodniť útočníka na väčšie vzdialenosti.
  • Vstavané svietidlo – Veľmi užitočný doplnok je LED svietidlo. Tá vám umožní osvetliť tmavé miesta, takže lepšie uvidíte nebezpečenstvo.
  • Pútko – Bezpečnostné pútko vám umožní predísť tomu, aby vám paralyzér zobral útočník.
  • Alarm – Zvukové alebo svetelné upozornenie alebo kombinácia oboje. Upozorní okolie a vydesí útočníka bez nutnosti použiť paralyzujúce efekt paralyzéra.

Cena paralyzéra

Tento parameter určite bude zaujímať každého návštevníka. Koľko by mal váš nový paralyzér stáť? Koľko do neho investovať peňazí? Pozrieme sa tu na prehľad cenových kategórií a čo jednotlivé kategórie ponúkajú za modely paralyzérov. Vďaka tomu získate základný prehľad o tom, v akej cenovej kategórii si paralyzér zakúpiť.

Cena paralyzéra do 20 € s DPH

Tie najlacnejšie paralyzéra môžete zakúpiť veľmi lacno. Tie najlacnejšie sa predávajú za cenu, ktorá nepresiahne 20 € s DPH. Tieto modely hoci sú lacnejšie, tak fungujú spoľahlivo. Napätie u nich sa pohybuje od 200 tisíc V do 1 mil. V. Nájdete u nich však menší výber funkcií, ale aj tu nájdete modely, ktoré sú vybavené napríklad LED svetlom alebo zabudovaným pepřákem.

Cena paralyzéra od 20 € s DPH do 40 € s DPH

Čo vám ponúkne táto stredová cenová kategória? Tu sú paralyzéry s dobrým pomerom cena výkon. Ponúkajú lepší napätie a výber z širšej ponuky užitočných funkcií. Modely v tejto kategórii sú tiež veľmi často dobre hodnotené ich zákazníkmi na rôznych recenznú portáloch. Vyberiete si tu paralyzéry so zabudovanými batériami alebo s 9 voltovými batériami.

Cena nad 40 € s DPH

V tejto cenovej kategórii nad 40 € s DPH nájdete veľmi dobré modely, ktoré ochránia naozaj každého. Tieto modely sú zvyčajne vybavené rôznymi kvalitnými funkciami ako je napríklad pepřový sprej, kvalitné LED svietidlo, alarm a mnoho ďalšieho. Obvykle tu výrobca dbá aj na ergonomický dizajn a dobrú skladnosť paralyzéra.

Prečo si zakúpiť paralyzér?

Nebezpečenstvo na nás čaká takmer na každom kroku. Z tohto dôvodu si zariadenie, ako sú elektrické sebaobranné paralyzéry, získavajú obrovskú popularitu u širokého spektra spotrebiteľov. Tento typ zariadenia je skvelou voľbou, ktorá nám pomôže zvládnuť aj tie najrizikovejšie situácie. Moderné paralyzéry zaisťujú kvalitu použitých prvkov a ich spoľahlivosť. Produkty sebaobrany sú vyspelejšie a spoľahlivejšie než obranné plyny. Táto skutočnosť vyplýva hlavne z použitia elektriny v paralyzér. Tieto zariadenia poskytujú svojim užívateľom dlhšiu imobilizáciu protivníka. Na rozdiel od korenistého spreja však paralyzéry vyžadujú priamy kontakt s telom útočníka, čo sa v niektorých situáciách môže ukázať ako veľká obtiaž.

Medzi najväčšie výhody paralyzérov treba rozlišovať malú veľkosť tohto vybavenia. Vďaka svojej veľkosti sa zariadenie ľahko zmestí do malej dámskej kabelky, batohu alebo vrecka bundy. Sebaobrana s použitím paralyzéra spočíva v znehybnenie agresívneho človeka. K tomu sa používa vysoké napätie od 20 000 do 500 000 V. Elektrický prúd pretekajúci telom útočníka je však veľmi nízky. V dôsledku činnosti paralyzéra je nervový systém pravidelne paralyzovaný, čo agresorovi bráni v normálnom fungovaní oveľa dlhšie ako v prípade použitia populárnych plynov sebaobrany.

Ako sme si už spomenuli, sebaobrana pri používaní paralyzéra spočíva v malom množstve elektrického prúdu, ktorý preteká telom útočníka. Voľba výkonu je však ďalším aspektom, ktorý stojí za zváženie. V súčasnej dobe na trhu máme kapacitu od 20 000 do 50 000 V. V závislosti na našich individuálnych potrebách a požiadavkách je výber daného riešenia veľmi individuálnou záležitosťou. Výrobcovia, ktorí splnili očakávania svojich zákazníkov, sa rozhodli použiť moderné alternatívy a vybaviť štandardné paralyzéry ďalšími funkciami. Tento typ vybavenie zahŕňa zabudovaný pepřový sprej. Týmto spôsobom zariadenie zaručuje schopnosť okamžite reagovať na krízové ​​situácie, a to ako pri priamom útoku, tak z väčšej vzdialenosti.

Paralyzér: Paralyzéry a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako vybrať paralyzér pre obranu vás i vašich blízkych. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového paralyzéra pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model pre sebaobranu, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady. Dúfame, že vám tento prístroj pomôže sa ochrániť pred útočníkmi.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe paralyzéra zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom paralyzéra. Dozviete sa tam tiež, ktoré modely sú kde skladom.

5/5 - (2 votes)

Mohlo by vás zaujímať