Menu Zavrieť

Športové hodinky

sportovne-hodinky-sporttestery

Ste športoví nadšenci alebo športujete rekreačne pre udržanie dobrej telesnej kondície, a radi by ste si monitorovali svoje športové výkony? Kúpte si elektronického pomocníka – športové hodinky alebo športtester. Vďaka nim budete vedieť, akých športových výsledkov ste dosiahli a či sa zlepšujete.

Športtestery a športové hodinky sa tak môžu stať neoddeliteľnou súčasťou akejkoľvek vašej športovej aktivity a pomôcť vám k aktívnejšiemu životnému štýlu a na dosiahnutie svojich cieľov.

Na trhu nájdete širokú škálu multifunkčných športových hodiniek, chytrých hodiniek, fitnes náramkov a športtesterov. Každé z týchto zariadení je vhodné pre trochu iný účel. Poradíme vám, ako sa v ponuke tejto elektroniky zorientovať. Náš prehľad vás pri nákupe športesteru alebo športových hodiniek navedie, aby ste si kúpili zariadenie, ktoré bude vhodné práve pre vás a pre váš druh pohybovej aktivity.

Najjednoduchši je fitness náramok, ktorému sa tiež hovorí šikovný alebo športový náramok. Máva obmedzený počet funkcií, pričom drahšie modely vie aj snímať tepovú frekvenciu, pomocou GPS pripojeného telefónu merať zdolanú vzdialenosť, monitorovať spánok, vypočítať spálené kalórie. Fitness náramok kúpite za niekoľko sto korún.

Oproti tomu športtestery meria vzdialenosť, vaše tempo a spálené kalórie. Môže byť doplnený hrudným pásom pre snímanie srdcového tepu a zastane tak aj funkciu pulzmetra.

Pokročilejší športové hodinky v sebe už môžu mať vstavaný senzor tepu, GPS. akcelerometer, gyroskop, teplomer alebo barometer.

Než si niektorého z týchto pomocníkov zaobstaráte, mali by ste si zodpovedať niekoľko otázok – akému športu sa venujete a koľko peňazí ste do hodiniek ochotní investovať.

Od druhu športu, ktorému sa venujete, sa bude odvíjať počet funkcií, akými funkciami by hodinky mali disponovať. Pre bežcov sú vhodné športtestery s GPS pre presné zaznamenávanie trasy, s monitorom srdcového tepu a funkciou merania tempa. Športtestery s hrudným pásom bývajú v snímaní presnejšie, než ak by ste si zaobstarali drahší model s integrovaným senzorom. Prepracovanejšie športové hodinky umožňujú určenie kondície alebo výpočet doby, za ktorú sa po športovom výkone zregenerujete.

Podľa sumy, koľko peňazí chcete do hodiniek investovať, si vyberte aj vhodný výrobok. Športtestery so základnými funkciami pre bežcov a cyklistov zoženiete za cenu do 150 €. Za túto cenu si zaobstaráte aj hodinky, ktoré merajú pulz na zápästí, ale nemusí byť vybavené integrovanou GPS a ak ju chcete používať, je teda nevyhnutné prepojiť ju s telefónom. U iných modelov naopak tep sníma hrudný pás, ale už majú v sebe zabudovanú GPS. Drahšie modely môžu mať funkcie pre intervalový tréning.

Cena športových hodiniek záleží tiež od typu displeja, stupni odolnosti voči vode a počet a typ nadštandardných funkcií. Drahšie typy môžu mať farebný dotykový displej. Farebné displeje však oproti displejom monochromatickým väčšie nároky na batériu a je teda potrebné ju častejšie dobíjať.

Na plávanie, potápanie alebo triatlon sú vhodné športtestery s vodotesnosťou vyššou ako 5 ATM, ktoré sú už drahšie. Vo vyššej cenovej kategórii môže byť súčasťou športtesterov aj výškomer, tlakomer, navigáciu a kompas. Táto výbava sa už blíži výbave outdoorovým hodinkám.

U väčšiny modelov budete pomocou Bluetooth namerané údaje zhromažďovať v mobilnej aplikácii, ktorú si stiahnete do svojho telefónu. Kvalita aplikácií sa môže líšiť podľa výrobcu. Väčšina hodiniek má unisex dizajn, ale môžete si kúpiť aj menšie dámske fitness náramky či športtestery.

Športové hodinky a športtestery: Najlepšie športové hodinky podľa hodnotenia zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších športových hodiniek. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto športové hodinky si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie športové hodinky.

NázovVzhľadZnačkaVodotesné?Hmotnosť (g)GPS?Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Garmin InstinctŠportové hodinky - športtester Garmin InstinctGarminÁno52Áno229Zobraziť v obchodoch
Garmin Fenix6X PROŠportové hodinky - športtester Garmin Fenix6X PROGarminÁno93Áno689,99Zobraziť v obchodoch
Garmin Fenix5X SapphireŠportové hodinky - športtester Garmin Fenix5X SapphireGarminÁno98Áno457,6Zobraziť v obchodoch
Garmin Fenix6 GlassŠportové hodinky - športtester Garmin Fenix6 GlassGarminÁno80Áno579Zobraziť v obchodoch
Polar Vantage MŠportové hodinky - športtester Polar Vantage MPolarÁno45Áno224,8Zobraziť v obchodoch
Garmin Fenix5S PlusŠportové hodinky - športtester Garmin Fenix5S PlusGarminÁno69Áno356,21Zobraziť v obchodoch
Suunto 9 BaroŠportové hodinky - športtester Suunto 9 BaroSuuntoÁno76Áno469,96Zobraziť v obchodoch
Garmin Forerunner 45S OpticŠportové hodinky - športtester Garmin Forerunner 45S OpticGarminÁno32Áno188,9Zobraziť v obchodoch
Suunto Spartan Trainer Wrist HRŠportové hodinky - športtester Suunto Spartan Trainer Wrist HRSuuntoÁno66Áno219,09Zobraziť v obchodoch
Garmin Tactix Delta PROŠportové hodinky - športtester Garmin Tactix Delta PROGarminÁno97Áno744,64Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia športových hodiniek od ich užívateľov.

Podľa čoho športové hodinky / športtester vybrať

Športové hodinky alebo športtestery sú špecifické prístroje, ktoré však niekedy bývajú mylne zamieňané za chytré hodinky alebo fitness náramky. Pri výbere športových hodiniek a športtesteru, sa zamerajte okrem ich funkcií na výdrž batérie a zodpovedajúce konektivitu.

Športové hodinky

Športové hodinky bývajú označované ako Športestery, pretože vďaka pokročilému technologickému vývoju sa tieto kategórie prelínajú. Sú vlastne vaším športovým trénerom pri akýchkoľvek športových aktivitách. Oproti fitness náramkom alebo šikovným hodinkám majú väčšie množstvo funkcií zameraných na pohybové aktivity, meria viac hodnôt naraz a sú mechanicky odolné. Preto je aj ich cena vyššia.

Fitness náramky

Fitness náramky (chytré náramky) sú jednoduchšie verzií športtesterov. Fitness náramky majú iba niekoľko základných funkcií a výsledky meraní nebývajú príliš presné. Fitness náramky sú všeobecne určené pre rekreačných športovcov a všetkých, ktorí sa chcú aspoň trochu venovať športovým aktivitám a mať o svojom pohybe prehľad. Hodnoty fitness náramkov bývajú spracovávané prostredníctvom aplikácií určených pre inteligentné telefóny.

Chytré hodinky

Chytré hodinky sú vlastne taká predĺžená ruka mobilného telefónu. Informujú vás o prichádzajúcich správach, o tom, kto vám volá alebo upozorňujú na udalosti uložené v kalendári. Väčšina chytrých hodiniek vyžaduje, aby bol mobilný telefón, s ktorým sú chytré hodinky spojené, vzdialený maximálne niekoľko metrov. Drahšie chytré hodinky môžu fungovať ako základný model športtesteru.

Na čo športové hodinky a športtestery slúži?

Športové hodinky a športtestery využijú rekreačné alebo začínajúcich športovci, drahšie modely s viacerými funkciami potom využijú športovci profesionálne. Pred ich kúpou by ste si teda mali ujasniť, čo všetko nimi budete chcieť merať – ak len napríklad vzdialenosti, tep alebo spálené kalórie, bude vám stačiť základná, lacnejší model.

Aktívnejší alebo profesionálni športovci už naplno využijú drahšie modely športových hodiniek, ktoré disponujú mnohými funkciami monitorujúci všetky potrebné hodnoty a plánujú vám podľa nich a vami stanovených cieľov vaše tréningy.

Športové hodinky alebo športtester by mal zodpovedať tomu, akému športu sa budete venovať. Pre bežca je kľúčové merania ubehli vzdialenosti, rýchlosť a tempo. Milovníci pešej turistiky uvítajú športové hodinky s kompasom a s výškomerom. Športové hodinky pre plavcov by mali mať potrebný stupeň vodeodolnosti a jednoduché ovládanie. Cyklisti potrebujú model, ktorý je možné upevniť na riadidlá, aby mohli počas jazdy pohodlne sledovať namerané hodnoty. Špeciálne modely sú vyvinuté aj pre golfistov – ukazujú im silu švihu a vzdialenosť od jamky. Prevažná väčšina modelov však zvládne monitorovať viac aktivít.

Základné kritériá výberu športových hodiniek

 • Ujasnite si, na aké športy budete športové hodinky primárne používať.
 • Podľa druhu športových aktivít sa zamerajte na ich odolnosť voči vode a prachu, a na výdrž ich batérie.
 • Premyslite, na akých funkciách trváte – budete ich využívať, a ktoré sú pre vás zbytočné.
 • Vybraný model hodiniek si vyskúšajte aj na ruky, aby vám vyhovovala ich veľkosť, váha a použitý materiál.

Typy športových hodiniek a športtesterov podľa druhu aktivity

Modelové rady športových hodiniek a športtesterov sa líšia podľa účelu, ku ktorému budú využívané – pre behanie, plávanie, pre cyklistiku, pre multi šport a ostatní.

 • pre behanie
 • pre plávanie
 • pre cyklistiku
 • pre multi šport
 • ostatné

Športové hodinky a športtestery pre behanie

Športové hodinky a športtestery sa vyznačujú nižšou hmotnosťou, aby bežca neobmedzovali pri behu. U hodiniek pre bežcov býva obvykle dostačujúcich niekoľko základných funkcií. Ak sa behanie venujete viac a chcete, aby zaznamenávali aj trasu, vyberte si model s GPS senzorom. Musíte však počítať, že GPS senzor spotrebuje významnú časť kapacity batérie.

Športové hodinky a športtestery pre cyklistiku

Športové hodinky a športtestery možno umiestniť na riadidlá bicykla do špeciálneho držiaka. Pre pre lepšiu čitateľnosť údajov počas jazdy na bicykli, majú väčší displej. Niektoré z nich sú vybavené i cyklomapa.

Športové hodinky a športtestery na plávanie

Najdôležitejšou vlastnosťou športových hodiniek a športtesterov na plávanie je ich vodotesnosť. Vzdialenosť oproti hodinkám pre bežcov sa počíta iným spôsobom – moderné športové hodinky vie rozoznať plavecký štýl, ktorým práve plávate alebo spočítajú počet temp alebo bazénov, ktoré zaplávať.

Športové hodinky a športtestery pre multi šport

Športové hodinky a športtestery pre multi šport sú univerzálnymi prístrojmi, ktoré možno využívať pre viac športových aktivít. Jedny hodinky tak môžete využiť napríklad pri behu, turistike, aj plávanie. Čím drahší model si zaobstaráte, tým viac športových aktivít môže podporovať. Tie najdrahšie typy dokážu monitorovať aj 80 športových aktivít.

Ostatné športtestery a športové hodinky

Športtestery a športové hodinky športovcov neobmedzujú pri ich športových aktivitách a každému poskytnú, čo od nich očakávajú. Existujú aj športtestery a športové hodinky pre menej rozšírené športy, ako napríklad pre golfistov, horolezcov, jachtárov, fitness alebo pre lyžovanie.

Športové hodinky a športtestery pre golfistov – obsahujú databázu golfových ihrísk a ukazujú napríklad silu švihu alebo vzdialenosť od jamky.

Športové hodinky a športtestery pre horolezcov – disponujú barometrickým výškomerom alebo kompasom.

Výrobné materiály športových hodiniek

Športové hodinky a športtestery môžete nosiť nielen pri športe, ale môžete ich používať aj ako doplnok k svojmu outfitu. Preto si vyberte model, ktorý bude vyhovovať vášmu životnému štýlu, aj štýlu obliekania.

Najdôležitejšie je puzdro športových hodiniek a športtesterov, v ktorom je uložený displej. Priemer displeja môže byť od 30 do 50 milimetrov.

Puzdro môže byť vyrobené z rôznych materiálov:

 • Silikón a plast
 • Oceľ a hliník
 • Polyuretán
 • Keramika

Z rôznych materiálov môžu byť vyrobené tiež remienky športových hodiniek, ktoré podľa použitých materiálov môžu mať športové alebo elegantný vzhľad. Mnohé modely majú pásky vymeniteľné, aby ste ich podľa aktuálnej potreby mohli zladiť so svojím outfitom. Veľkosti remienkov bývajú od 206 do 220 milimetrov.

Najbežnejšími materiály na pásky bývajú:

 • silikón a plast
 • oceľ a kov
 • gumy, guma a kaučuk
 • semiš a textil
 • koža
 • nylon a polyuretán

Puzdra aj pásky sa vyrábajú v širokej škále farieb, aby si vybral skutočne každý. Od materiálu, z ktorého sú športové hodinky a športtestery vyrobené, sa odvíja aj ich váha. Pohybuje sa od cca 20 do 300 gramov.

Displej

Namerané hodnoty z vašich športových aktivít sa zobrazujú na displeji. Môžete sa stretnúť s niekoľkými typmi displejov – P-OLED displej, TFT displej a AMOLED displej.

P-OLED displej

P-OLED displej je energeticky úsporný displej

TFT displej

TFT displej je najpoužívanejším typom displeje môžu byť aj dotykové. Môžu zobrazovať niektoré dáta v inej farbe.

AMOLED displej

AMOLED displej má najcitlivejšie podanie farieb a vysoko kvalitné zobrazenie. Má však vyššiu spotrebu elektrickej energie.

Dôležitá je tiež uhlopriečka displeja. Podľa toho, aké výsledky a pri akých športoch má zobrazovať, si vyberte aj veľkosť displeja. Na väčšom displeji sa môže prehľadne zobraziť viac informácií. Uhlopriečka sa pohybuje od 0,85 palca až po 2 palce.

Vodeodolnosť

Vodeodolnosť športových hodiniek a športtesterov nevyužijú len plavci, ale všetci, kto meria vonkajšie pohybovej aktivity, počas ktorých hodinky môžu zmoknúť. Vodeodolné by malo byť nielen telo strojčeka, ale aj puzdro, v ktorom je prístroj zasadený.

Športové hodinky a športtestery by mali mať aspoň základné odolnosť pred dažďom a prachom IP47.

IP

IP (International Protection) je označenie stupňa krytia. Označenie je tvorené dvoma číslami – čím vyššie číslo, tým vyššia odolnosť prístroj má.

Prvé číslo za IP je od 0 do 6 a udáva, akú má prístroj odolnosť voči dotyku a vniknutiu pevných častíc (prachu a nečistôt).

Druhé IP číslo je od 0 do 9 a udáva, akú má prístroj odolnosť proti vode.

ATM a BAR

ATM a BAR značí odolnosť prístroja proti vode a tlaku v hĺbke.

3 ATM / 3 BAR

Vodeodolnosť 30 metrov, proti striekajúcej vode a silnému dažďu.

5 ATM / 5 BAR

Vodeodolnosť 50 metrov, proti striekajúcej vode a silnému dažďu, sprchovanie a umývanie rúk.

10 ATM / 10 BAR až 100 ATM / 100 BAR

Vodeodolnosť 100 až 1 000 metrov proti striekajúcej vode a silnému dažďu, sprchovanie a umývanie rúk, plávanie a potápanie bez dýchacieho prístroja, hlbinné potápanie. Hodnota vodeodolnosti v jednotkách ATM alebo v BAR je len teoretickým údajom, pretože športové hodinky a športtestery boli testované v laboratórnych podmienkach v čistej a pokojnej vode so stabilnou teplotou. Preto hĺbka, do ktorej sa dá v praxi skutočne potopiť, je nižšia. Záleží aj na tom, ako s hodinkami pod hladinou pohybujete, či do niečoho narážate, či sa potápate v slanej vode atď.

Všeobecne možno teda povedať, že športové hodinky a športtestery v hodnote do 3 ATM / BAR sú vhodné len pre mierne poliatie vodou, ale nie pre plávanie. Pre plávanie sú bezpečné až hodinky od 10 ATM / BAR. Pre potápanie potom 20 ATM / BAR a viac.

Senzory

Športové hodinky a športtestery merajú rôzne hodnoty podľa toho, koľko senzorov majú.

Typy senzorov:

 • GPS senzor
 • Tachometer
 • Kompas
 • výškomer
 • Akcelerometer
 • Teplomer
 • Merač tepu

GPS senzor

Športové hodinky a športtestery s integrovaným GPS modulom dokážu zaznamenávať trasu – zdolanú vzdialenosť či vaše tempo. Môžete ho využívať pri chôdzi, behu, cyklistike alebo napríklad na bežkách. Ak sa pri športe stratíte, vďaka schopnosti hodiniek zapamätať si trasu, vás po nej zas navedú späť. Prístroje disponujúci GPS modulom majú väčšie rozmery a rýchlejšie sa u nich vybíja batéria. Sú vhodné pre meranie vonkajších športových aktivít. Ak máte hodinky s GPS modulom, nemusíte sebou mať mobilný telefón.

Pokiaľ chcete prístroj, ktorý meria presne aj pri halových športoch, kúpte si Foodpod – športové hodinky a športtestery s nožným snímačom. Foodpod si pripevníte k nohe a vaše športové aktivity zmeria s presnosťou až 98%.

Kompas

Digitálny kompas využijete k rozlišovaniu svetových strán.

Tachometer

Tachometer využijete predovšetkým pri cyklistike, kedy môžete z bicykla prenášať namerané výsledky bezdrôtovo. Alternatívou k tachometra je snímač cyklistické kadencie, ktorý meria frekvenciu šliapania.

Akcelerometer

Akcelerometer sa používa na detekciu orientácie a pohybu. S gyroskopom tvorí nepostrádateľnou súčasťou športových hodiniek, ktoré dokážu s vysokou presnosťou zaznamenávať vaše celodenné aktivity.

Výškomer

Výškomer ukazuje, v akej nadmorskej výške sa práve nachádzate.

Teplomer

Na displeji vidíte, aká je teplota okolia.

Merač tepu

Merač tepu zmeria vašu tepovú frekvenciu pri akomkoľvek športe. Tepovú frekvenciu by ste mali udržiavať v optimálnej výške, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, aby ste naopak zbytočne neplytvali svojimi silami alebo aby ste efektívne zhadzovali prebytočné kilá. Meranie tepu môže prebiehať buď senzorovým meraním, alebo meraním s pomocou hrudného pásu.

Senzorové meranie
Na spodnej strane športových hodiniek a športtesterov sú umiestnené senzory, ktoré merajú prietok krvi tesne pod kožou. Tieto merače tepu vám počas športu nijako neprekáža. Nie sú však presné, ako zariadenie s hrudným pásom.

Zariadenie s hrudným pásom

Presnejšie možno tepovú frekvenciu zmerať prostredníctvom hrudného pásu. Dáta meraná hrudným pásom sú do športových hodiniek odovzdávaná s pomocou technológie Bluetooth. Hrudný pás však pri športe môže byť obmedzujúce.

Výpočet optimálnej TF:

Svoju maximálnu (SFmax) a minimálna (TFmin) tepovú frekvenciu vypočítate s pomocou vzorcom 220 – váš aktuálny vek. Minimálna TF zmerajte v pokoji na svojom zápästí. Ľahnite si na niekoľko minút na chrbát a nereagujte na žiadne okolité podnety. Po 5 minútach si na zápästí alebo inom pulznom bode (napríklad na pokrytie krčnej tepne) zmerajte TF. Počet srdcových tepov za minútu je TFmin.

Odpočítaním SFmax – TFmin získate tepovú rezervu TR.

Váš optimálny tep pre chudnutie spočítate podľa následného vzorca:

TR * 0,6 + TFmin

Napríklad:

Človek vo veku 32 rokov s nameranou pokojovú frekvenciou TFmin 70 tepov za minútu, má optimálne TF 141 tepov za minútu – podľa vzorca: ((220 – 32) – 70) * 0,6 + 70 = 140,8.

Užitočnou funkciou, ktorá vychádza z meraní tepu, je upozornenie na dlhodobý stresový stav užívateľa. Športové hodinky a športtestery dokážu dlhodobo sledovať a analyzovať tepovú frekvenciu a následne upozorniť, že meraný človek je dlhodobo v strese a odporučiť vhodná dychové cvičenia a cviky na upokojenie.

Konektivita

Keď svoje meranie športovými hodinkami a športtestery dokončíte, môžete s nameranými údajmi pracovať ďalej. Z nameraných údajov je možné zostaviť grafy a ďalšie prehľady, ktoré vám pomôžu určiť, ako postupovať v tréningu ďalej. Za týmto účelom sa dáta musia presunúť do inteligentného telefónu alebo počítača s nainštalovanou aplikáciou od výrobcu.

Dáta môžu byť prenášané týmito spôsobmi:

Bluetooth

Bluetooth je bezdrôtová technológia umožňujúca spojenie s mobilným telefónom či s tabletom.

Wi-Fi

Wi-Fi je bezdrôtová technológia, ktorá slúži primárne k prepojeniu sietí. Jej prostredníctvom možno preniesť namerané dáta do počítača alebo cloudového úložiska na internete.

USB

S využitím USB sú dáta prenášané prostredníctvom kábla, ktorý pripojíte k športovým hodinkám alebo športtesteru.

Dáta sú po nameraní v športových hodinkách a športtestery ukladaná do interného úložiska s kapacitou od 4 MB do 16 GB. Podporované bývajú všetky operačné systémy mobilných zariadení – iOS, Android a Windows Phone.

Výdrž batérie

Aké športové hodinky alebo športtester si vyberiete, záleží aj na výdrži batérie, ktorá by mala mať kapacitu potrebnú na celú dobu merania počas športu, ktorý prevádzkujete.

Pri bežnom používaní batéria vydrží 3,5 až 260 hodín.

V pohotovostnom režime batéria vydrží 21 až 56 dní.

Keď sa batéria vybije, pripojíte športové hodinky alebo športtester na nabíjačku a počas niekoľkých desiatok minút až hodín sa akumulátor dobije. Výdrž batérie športtesteru s hrudným pásom sa môže pohybovať od 500 do 3 500 hodín.

Funkcie športových hodiniek

Ujasnite si, aké funkcie by športové hodinky alebo športtester mal mať.

Intervalový tréning

Intervalový tréning je náročná a efektívna metóda, ktorú si prostredníctvom športových hodiniek a športtesterov môžete zaznamenávať. Princíp intervalového tréningu je striedanie odpočinkových a rýchlych úsekov pri danom športe.

Zobrazenie vzdialenosti

Vďaka funkcii zobrazenie vzdialenosti zistíte vzdialenosť, ktorú ste počas športu urazili. Presná vzdialenosť je zaznamenaná vďaka GPS senzora.

Tempo

Funkcia tempo zobrazí, za ako dlho urazíte danú vzdialenosť.

Rýchlosť

Funkcia rýchlosť slúži na zobrazovanie aktuálnej, priemernej a maximálnej dosiahnutej rýchlosti.

Spálené kalórie

Po skončení tréningu uvidíte, koľko ste spálili kalórií. Počet spálených kalórií je vyhodnocovaný prostredníctvom nameranej tepovej frekvencie a zadaných údajov o vašej fyzickej stavbe tela.

Krokomer

Krokomer počíta, koľko krokov ste urobili za deň alebo v danom časovom úseku.

Meranie času

Na displeji vidíte všetky časové údaje vrátane stopiek.

Indikátor stavu batérie

Indikátor stavu batérie ukazuje, v akom stave batérie je a kedy dôjde k jej vybitiu.

Monitoring spánku

Funkcia monitoring spánku vyhodnocuje dobu, v ktorej spíte – dĺžku spánku a úroveň spánku – ľahký a hlboký spánok. Spánok je mimo iného vyhodnocovaný aj na základe tepovej frekvencie.

Notifikácia z telefónu

Väčšinu športových hodiniek je možné prepojiť s mobilným telefónom a získať informácie o prichádzajúcich správach, volanie, udalostiach v kalendári atď.

Vibrácie

Ak splníte svoj stanovený cieľ alebo si nastavíte, o čom počas športu želáte byť informovaný na dosiahnutie týchto hodnôt vás upozorní ľahké vibrácie športových hodiniek alebo športtesterov.

Meranie vystoupaných poschodí

Pri stúpaní športové hodinky alebo športtestery využívajú vnútorné barometer. Počas stúpania sa nedržte zábradlia a ani nepreskakujte schody. Silný vietor môže spôsobiť odchýlky v meraní. Preto pri nepriaznivom počasí zakryte zariadení bundou alebo rukávom. Meranie vystoupaných poschodí udáva, koľko poschodí ste počas dňa vystúpili.

Záznam trasy

Športové hodinky a športtestery s integrovaným GPS modulom dokáže zaznamenať trasu pri vykonávanie danej športovej aktivity.

Budík

Športové hodinky alebo športtestery s budíkom vás zobudí alebo upozorní v dobu, ktorú si nastavíte.

Podsvietenie

Funkciu podsvietenia využijete predovšetkým počas zhoršených svetelných podmienok a v noci, čo vám umožní čítať údaje na displeji v akúkoľvek dennú alebo nočnú dobu.

Kódovaný prenos signálu

Kódovaný prenos signálu využijete, ak cvičíte v skupine s viacerými ľuďmi, čím sa vyhnete rušeniu od zariadení ostatných športovcov.

Športové hodinky a ich cena

Cena športových hodiniek a športtesterov sa odvíja od počtu funkcií, kvalite spracovania a použitých výrobných materiálov. Mali by ste staviť na značky preverených výrobcov.

Cena športových hodiniek do 40 €

Najlacnejšie modely športových hodiniek a športtesterov so základnými funkciami, monochromatickým displejom a nízkou spotrebou batérie, kúpite už za cenu do 40 €. Niektoré z týchto modelov môžu obsahovať aj hrudný pás a môžu ísť pripevniť na riadidlá bicykla. Musíte však počítať s nižšou presnosťou nameraných hodnôt.

Cena 40 € až 200 €

V strednej cenovej kategórii nájdete kvalitné modely s väčším displejom, väčším množstvom senzorov a užitočných funkcií – s GPS senzorom, možnosťou meranie počtu spálených kategórií, tepovej frekvencie atď. Sú viac vodeodolné a vybavené technológiou Bluetooth.

Cena 200 € až 450 €

Športové hodinky a športtestery v tejto vyššej cenovej relácii sú multišportovou merače z vysoko kvalitných materiálov, s veľkým displejom, vodeodolnosťou do 10 ATM, možnosťou prepojenia s chytrým telefónom, originálnym vzhľadom a s mnohými funkciami – napríklad s kompasom, barometrom a počítaním vystoupaných poschodí.

Cena nad 450 €

Medzi najdrahšími modelmi športových hodiniek a športtesterov nájdete prístroje pre profesionálnych športovcov a modely vhodné pre meranie športových aktivít v náročnejších podmienkach. Sú vyrobené kvalitne a zo špičkových materiálov, majú zaistenú vysokú vodeodolnosť, disponujú inteligentnejšími snímačmi tepu a presnosťou merania.

Športové hodinky a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nové športové hodinky / nový športtester. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu nových športových hodiniek pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady pri akejkoľvek športovej aktivite, ktorú plánujete robiť.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nových športových hodiniek zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom športových hodiniek. Dozviete sa tam tiež, ktoré hodinky a športtestery sú kde skladom.

4.9/5 - (12 votes)

Mohlo by vás zaujímať