Menu Zavrieť

Elektrické zubné kefky

elektricka-zubna-kefka

Čistíte si zuby, ale neustále máte zubné kazy a neodvádíte tak úplne dobrú prácu? Potom tu sú pre vás elektrické zubné kefky. Elektrické kefky vďaka svojim kmitom urobia väčšinu práce za vás. Navyše preučiť sa na správnu techniku ​​čistenia zubov s klasickým kefkou môže byť po toľkých rokoch čistení zlou technikou náročné.

Ak ste sa už pozerali ponuku produktov elektrických zubných kefiek, určite ste si mohli všimnúť, že sortiment elektrických kefiek je široký a je ťažké si vybrať ten správny model. Na internete možno nájsť stovky modelov od rôznych výrobcov s rôznymi vlastnosťami.

Ak nechcete stráviť výberom niekoľko desiatok hodín, spísali sme tento článok presne pre vás. Nájdete tu prehľadnú príručku pre výber nového elektrickej kefky. Tiež sa tu pozrieme na najlepšie hodnotené modely elektrických kefiek. Zubná elektrická kefka si môžete vybrať podľa niekoľkých rôznych parametrov. Na všetky dôležité sa tu zameriame.

Pozrieme sa napríklad na parametre ako je cena, výdrž batérie, režimy čistenia zubov, výkon a ďalšie parametre, ktoré je potrebné poznať na výbere kvalitného elektrickej zubnej kefky. Pozrite sa s nami na výber elektrickej kefky.

Elektrické zubné kefky: Porovnanie 10 najlepších elektrických kefiek podľa hodnotenia, testy a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších elektrických zubných kefiek. Ako sme tieto zubné kefky vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto elektrické zubné kefky sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie elektrickú zubnú kefku.

NázovVzhľadTypČasovačPočet hlavíc v baleníUV čistenie hlavícOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
TrueLife SonicBrush UVElektrická zubná kefka TrueLife SonicBrush UVSonická kefkaÁno3Áno59,90Zobraziť v obchodoch
Philips Sonicare EasyClean HX6511 50Elektrická zubná kefka Philips Sonicare EasyClean HX6511 50Sonická kefkaÁno1Nie47,95Zobraziť v obchodoch
TrueLife SonicBrush Compact DuoElektrická zubná kefka TrueLife SonicBrush Compact DuoSonická kefkaÁno4Nie69,90Zobraziť v obchodoch
Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836 24Elektrická zubná kefka Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6836 24Sonická kefkaÁno1Nie89,90Zobraziť v obchodoch
Oral-B Pro 790 Cross ActionElektrická zubná kefka Oral-B Pro 790 Cross ActionRotačná kefkaÁno1Nie57,20Zobraziť v obchodoch
Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29Elektrická zubná kefka Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29Sonická kefkaÁno1Nie109,90Zobraziť v obchodoch
Magnitudal QuakeElektrická zubná kefka Magnitudal QuakeSonická kefkaÁno1Nie147,00Zobraziť v obchodoch
Philips Sonicare ProtectiveClean 4300 HX6803/04Elektrická zubná kefka Philips Sonicare ProtectiveClean 4300 HX6803/04Sonická kefkaÁno1Nie69,90Zobraziť v obchodoch
TrueLife SonicBrush CompactElektrická zubná kefka TrueLife SonicBrush CompactSonická kefkaÁno2Nie34,99Zobraziť v obchodoch
Oral-B Pro 2500 Black EditionElektrická zubná kefka Oral-B Pro 2500 Black EditionRotačná kefkaÁno1Nie49,55Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia elektrických zubných kefiek od ich užívateľov.

Ako vybrať elektrickú zubnú kefku?

Elektrické zubné kefky umožňujú skutočne účinné, dôkladné a pohodlné čistenie zubov. Niet divu, že sú tak populárne a často ich odporúčajú zubárovi. Ponuka zariadení tohto typu však nie je malá, čo sťažuje rozhodnutie o kúpe konkrétneho modelu zubnej elektrickej kefky. Jednotlivé elektrické zubné kefky sa v mnohých ohľadoch líšia, takže pred nákupom stojí za to sa pozrieť na ponuku týchto zariadení a pozrieť sa na niekoľko dôležitých parametrov.

Veľkosť kefky – elektrické zubné kefky sú k dispozícii v mnohých veľkostiach, čo umožňuje ich prispôsobenie veku užívateľa a individuálnym preferenciám. Elektrické zubné kefky však možno rozdeliť na deti a tie pre dospelých – rozdiely vo veľkosti a dizajnu je možné vidieť na prvý pohľad.

Tvrdosť štetín – rovnako ako v prípade ručných zubných kefiek môžu mať elektrické zubné kefky tiež štetiny rôznej tvrdosti. Mäkké kefky možno odporučiť najmladším a ľuďom s veľmi citlivými ďasnami. Stredná sú pomerne univerzálne a väčšinou vyhovujú skoro všetkým. Tvrdé štetiny budú vyhovovať ľuďom, ktorí nemajú žiadne problémy s citlivými ďasnami.

Počet kmitov – Čím je tento údaj vyšší, tým rýchlejšie si dokážete vyčistiť zuby.

Výdrž batérie – čím je dlhšia výdrž batérie, tým samozrejme lepšie.

Ďalšie funkcie – elektrické zubné kefky sa môžu nielen určitým spôsobom pohybovať, ale majú aj ďalšie možnosti, ako je tlakový senzor, časovač, regulácia rýchlosti a indikátor batérie. Cena vymeniteľných hlavíc – stojí za to si vopred skontrolovať ceny príslušenstvo vami vybraného zubnej elektrickej kefky. To sú niektoré z najdôležitejších bodov, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri nákupe elektrickej zubnej kefky. Aby ste sa uistili, že nie je prehliadané žiadne dôležité tému, stojí za to sa pozrieť na nášho sprievodcu nákupom, ktorý podrobne opisuje výber najlepšieho elektrickej zubnej kefky.

Typ elektrickej kefky

Názov elektrická kefka sa používa na opis všetkých kefiek napájaných z batérií a čistenie sa vykonáva elektrickým pohybom čistiace hlavice alebo jej štetín. Vďaka použitým technológiám sú v súčasnej dobe na trhu dva typy elektrických zubných kefiek: rotačné elektrické kefky a sonické elektrické kefky.

Rotačné / oscilačná elektrické kefky

Rotačné elektrické zubné kefky majú guľatú hlavicu pripomínajúce profesionálne zubné zariadenia. Špička vykonáva oscilačný a rotačný pohyb a u vyšších modelov tiež pulzujúci pohyb, ktorý umožňuje extrémne účinné odstraňovanie baktérií a iných nečistôt z vašich úst.

Sonické zubné kefky

Dnes sú však sonické zubné kefky považované za najmodernejšie a najefektívnejšie modely elektrických zubných kefiek. Ich účinnosť je založená na generovanie zvukových vĺn, ktoré sú schopné zabezpečiť, aby čistiace hlavice pracovala s frekvenciou až niekoľko desiatok tisíc vibrácií za minútu. Sonické kefky majú podlhovastú hlavicu, ktorá je podobná tej, ktorú poznáme z klasických ručných zubných kefiek. Účinnosť sonických zubných kefiek potvrdzujú názory používateľov, ktorí sú s týmto typom zariadení spokojní.

Elektrický kefka a počet kmitov

Ak ste sa už rozhodli aký typ elektrickej kefky zvolíte, je dôležité sa pozrieť na parameter, ktorý sa volá počet kmitov. Všeobecne môžeme povedať, že čím väčší je počet kmitov, tým rýchlejšie a zároveň lepšie si vyčistíte vaše zuby. Počet kmitov nám ovplyvní cenu daného kefky. Neočakávajte teda príliš vysoký počet kmitov pri lacných modeloch elektrických kefiek. Lacnejšie modely majú zvyčajne do 10 tisíc kmitov za minútu. Tie lepšie elektrické kefky dosahujú až 40 tisíc kmitov za minútu a viac.

Výdrž batérie

Aby bol tento typ kefiek funkčný, musí byť samozrejme bezdrôtový. Elektrické kefky sú napájané nabíjateľnými batériami umiestnenými v rukoväti. V tomto prípade sa veľkosť a kapacita líši podľa produktu. Každá batéria má udanú svoju hodnotu miliampérov, výrobcovia ju často nedávajú, pretože je ľahšie spotrebiteľovi oznámiť, koľko také batéria v skutočnosti vydrží na jedno nabitie, zvyčajne sa udáva v počte dní, napr. 7 dní, 14 dní a tak ďalej. Priemerná výdrž batérie u elektrickej kefky je zhruba dva týždne.
Poprední výrobcovia sa u svojich špičkových produktov chváli dĺžkou výdrže batérie cez 14 dní. Neodporúča sa nechať kefka úplne vybiť, pretože to môže mať negatívny vplyv na životnosť batérie. Niektoré modely majú indikátor nabíjania, ale ak si kúpite model bez neho, potom spoznáte vybitie batérie podľa jeho zvuku a toho, ako funguje. Ak klesá jeho výkon, treba ho nechať dobiť v nabíjacej stanici.

Snímač tlaku

Snímač tlaku je užitočná vec, najmä pre začiatočníkov, ktorí s takým zariadením nemajú žiadne skúsenosti a často si pri čistení príliš tlačí na svoje zuby. Štetiny kefky by mali jemne čistiť zuby a silnejší stlačení kefky nie je dobrým nápadom.

Aká je dostatočná sila tlaku sa pravdepodobne z pokynov nedozvieme, pretože je ťažké ju akýmkoľvek spôsobom merať, takže po sérii testov a štúdií výrobcovia umiestnili tlakový senzor do lepších modelov elektrických kefky, ktoré sú optimálne umiestnené tak, aby keď to používateľ s tlakom preženie, tak dokážu signalizovať veľký tlak.

Signalizácia závisí model od modelu a môže to byť napríklad svetelný signál na rukoväti, zvukový signál alebo sa kefka môže jednoducho prepnúť do iného módu čistenia zubov. Ak k tomu dôjde, musíte iba znížiť silu tlaku na zuby aby ste mohli pokračovať v čistení zubov.
Príliš silné čistenie môže viesť v priebehu času k zhoršeniu skloviny, ústupu ďasien a citlivosti zubov na teplo a chlad. Kefka s integrovaným tlakovým senzorom toto riziko minimalizuje, takže tiež stojí za to, aby váš prvý elektrický kefka mal snímač tlaku.

Intenzita čistenie

Ide o schopnosť individuálne meniť množstvo energie dodávanej motorčekom elektrickej kefky. Niekedy je užitočné, keď chceme zmeniť intenzitu kefky, napríklad keď začíname s používaním elektrickej zubnej kefky. Môžete začať s najnižším nastavením výkonu. A keď si naň zvyknete, môžete výkon postupne zvyšovať.

Niektoré modely túto možnosť ponúkajú. Môžeme si vybrať z nízkeho, stredného a maximálneho výkonu. Pokiaľ sa jedná o model s jedným režimom intenzity čistenia, bude obvykle nastavený na najvyšší možný výkon.

Hlučnosť kefky

Elektrická zubná kefka potrebuje na pohon vnútornej elektrický motorček aby sa štetiny mohli pohybovať. Vedľajším produktom tejto situácie je hlučnosť. Všetky kefky vydávajú určitý hluk, ale jeden bude hlasnejší a druhý bude tichší.

Tento parameter je dôležitý ak vám vadí alebo členom vašej rodiny vysoký hluk. Ak nechcete prebudiť členmi rodiny ráno alebo večer čistením zubov, potom si vyberajte kefku tak, aby bol čo najviac tichý.

Prevádzková cena elektrickej kefky

V závislosti na modeli by samotná hlavica mala vydržať asi 3 mesiace bežného používania. Je to celkom dlhá doba, takže samotné náklady na výmenu sú v niektorých ohľadoch tiež rozložené v čase a nebude to pre vás toľko citeľné.

Najlepšie je nakupovať príslušenstvo vo väčších baleniach, potom sa táto cena za položku trochu zníži. Na trhu síce existujú lacné náhrady, ale neplní plne svoju úlohu a opotrebovávajú sa oveľa rýchlejšie ako tie originálne od výrobcu kefky. Náklady síce nie sú malé, ale je to určite vo výsledku nižšia cena než za ošetrenie kazov u zubára (konkrétne ich zaplombovanie, čo kvalitné plombou stojí aj niekoľko stoviek €).

Dobíjacie stanice

Spočiatku boli elektrické zubné kefky napájané batériami AA alebo AAA, teraz sú to dobíjacie batérie zabudované do vodotesného puzdra. Kapacita sa líšia, ale dobré modely môžu na jedno nabitie vydržať až dva týždne, ak je váš zubná kefka slabý alebo nemá žiadnu energiu na prevádzku, mal by byť pripojený k nabíjacej stanici.

Jedná sa o funkčný prvok, ktorý má malý špendlík, na ktorý položíme kefku. To umožňuje indukčné nabíjanie, vďaka čomu máme pohodlný spôsob bezpečného nabíjania bezdrôtových sietí, spolu s technologickým pokrokom sa tiež mení nabíjačky, nové modely majú možnosť nabíjania cez USB kábel. To môže byť užitočné napríklad pri cestovaní do zahraničia, kde je iný typ zástrčky do elektrickej zásuvky.

Doplnkové funkcie elektrickej kefky

Výrobcovia elektrických kefiek so zavádzaním nových vymožeností a funkcií neustále prekonávajú. Technologický pokrok je v plnom prúde a my z neho môžeme ťažiť. Napríklad teraz môžu špičkové modely ukazovať presne, kedy má užívateľ vymeniť hlavicu. Oral-B má vo svojich produktoch SmartRing, ktorý signalizuje napríklad tlak.
Môžeme použiť špeciálnu aplikáciu pre výber farby podsvietenia kefky, ktorá sa nám páči. Nemožno tiež zabudnúť, že vďaka spojeniu s aplikáciou v telefóne môžeme sledovať čas a to, či si zuby riadne čistíme. To je možné vďaka senzorom v zubnej kefke, ktoré sú na našom smartphonu priebežne spracovávané a analyzované bezdrôtovým prenosom cez Bluetooth.

Automatické vypnutie

Ako názov napovedá, máme možnosť automaticky vypnúť zariadenia po určitej dobe, zvyčajne 2 minútach. Týmto spôsobom zariadenie nielen šetrí batériu, ale tiež informuje, že proces čistenia bol úspešný a v odporúčanom čase. Niektoré modely majú túto funkciu štandardne zapnutú, ale samozrejme ju môžete vypnúť. Lacnejšie modely nemajú takú ochranu ako štandard. Pre používateľov to nie je nepríjemné, pretože táto funkcia vám má pomôcť a neruší vás, ale ak sa zubná kefka po určitej dobe vypne, môžete ho znovu zapnúť.

Bluetooth

Bluetotoh slúži na komunikáciu s telefónom alebo tabletom pomocou aplikácie v nich nainštalované. Možno ho nájsť v mnohých rôznych zariadeniach, svoje miesto si našiel tiež v zubných kefkách a postupom času je dostupný u stále väčšieho počtu dostupných modelov zubných elektrických kefiek. Pri všetkých, ktoré podporujú bezdrôtové pripojenie, sa v základnej verzii zobrazí čas čistenia a základné návyky čistenie zubov.

Pokročilé verzie s radom senzorov umiestnených v kefke analyzujú vaše zvyky a pomáhajú eliminovať chyby pri čistení zubov. Možno to prirovnať k dentistovi alebo zubnému lekárovi, ktorý stojí za vami a zachytí vaše chyby a povie vám, ako ich napraviť. Táto funkcia nie je pri výbere nutná, ale môže to byť užitočné najmä pri prvých krôčikoch, kedy sa učíte s takýmto zariadením si čistiť zuby.

Môže to byť poučné a tiež vám to umožní zlepšiť svoj prístup k starostlivosti o zuby.

Sledovanie správneho čistenia zubov

Pomocou kamerky a senzorov monitoruje zubná kefka či si správne čistíme zuby. Ak to robíme zle, aplikácia vám navrhne, na ktorých oblastiach je potrebné zapracovať. Nevýhodou toho môže byť to, že systém môže počas príliš intenzívnych pohybov často zamrznúť, takže musíte stáť čo najviac v pokoji a minimalizovať pohyby kefky.

Dezinfekcia kefke pomocou zabudovaného UV svetla

Ak chcete udržiavať svoje zariadenie hygienicky čisté, stojí za to venovať pozornosť tomuto parametru. V dnešnej dobe si môžete vybrať z pár modelov, ktoré ponúkajú dezinfekciu hlavica kefky pomocou UV svetla. To dokáže efektívne zničiť vírusy a baktérie. UV svetlo je obvykle zabudované do nabíjacej stanice. Jeho úlohou je ožarovať štetinky kefky UV žiarením. Vďaka tomuto ošetrenia sú všetky baktérie a ďalšie mikroorganizmy úplne neutralizované behom 10 minút. Táto funkcia je úplne bezpečná pre ľudské zdravie.

Vodeodolnosť

Väčšina moderných kefiek má takú funkciu, ale pre istotu, pred prvým použitím stojí za to skontrolovať príručku. Kefky logicky prídu do styku s vodou pri každom použití, takže je dokonca nutné mať túto funkciu. Mnoho ľudí si s nimi čistí zuby v sprche, aby ušetrili čas. Bez ohľadu na to, kde si čistíte zuby, je vždy dôležité, aby kefka bol vodeodolný.

Ikona režimu čistenia

Iba tie najlepšie elektrické kefky majú v rukoväti zabudované ikony alebo LED diódy, ktoré po rozsvietení presne naznačujú, aký režim čistenia používate. Colgate a Philips majú tendenciu ponúkať túto funkciu na svojich produktoch, zatiaľ čo u Oral-B je to obvyklé najmä u špičkových modelov. Sonicare a Colgate majú u väčšiny modelov LED nad názvom režimu, zatiaľ čo Oral-B má podsvietenú grafiku, ktorá zobrazuje režim čistenia. Keď máme niekoľko režimov, samozrejme musí existovať tlačidlo, ktoré je ovláda, zvyčajne sa tak deje opakovaným stlačením tlačidla napájania.

Praktické puzdro

Je určené najmä pre uschovanie náhradných hlavíc. Môžu mať rôzne podoby podnosu alebo stojanu, na ktorom sú uložené ďalšie a vymeniteľné hlavice. Puzdro je užitočné a pohodlné, pretože máte všetko po ruke na jednom mieste, môžete ho kedykoľvek zmeniť na iné, alebo ak zubnú kefku používa viac ako jedna osoba, stačí hlavicu zubnej kefky kedykoľvek vymeniť, čo uľahčuje to, že majú často rôzne farby, ktoré možno ľahko priradiť danej osobe. Ak puzdro nie je súčasťou balenia predávaného s kefkou, môžete ho ľahko zakúpiť samostatne.

Funkcia bielenie

Ide o zaujímavú funkciu, ktorá napomáha k belším zubom.

Cena elektrickej kefky

Keď už sme si prešli všetky dôležité parametre, je dobré sa pozrieť aj na to, koľko by takýto elektrická kefka mal vlastne stáť peňazí. Pre prehľadnosť sme rozdelili zubné kefky na rôzne cenovej kategórie. Za rozumný elektrická kefka však nemusíte minúť veľa peňazí.

Cena elektrických zubných kefiek do 40 € s DPH

V tejto kategórii nájdete najlacnejšie modely kefiek. V tejto kategórii sa vyberiete predovšetkým detské modely elektrických zubných kefiek. Tie najlacnejšie začínajú svojou cenou už na cca 8 € s DPH. Vyberiete si tu aj kefky pre dospelých. Ovšem nemôžete od nich očakávať príliš veľa funkcií. Väčšinou zvládajú len čistenie zubov a mávajú horšie parametre ako drahšie zubné elektrické kefky.

Cena elektrických kefky od 40 € do 120 € s DPH

Táto cenová kategória ponúkne väčší sortiment dostupných kefiek. Tieto modely ponúkajú väčší počet kmitov za minútu. Ak sa cenovka blíži už k 120 € s DPH, potom modely ponúkajú už viac funkcií ako je dobíjacia stanica a väčší príslušenstvo v balení.

Cena elektrických zubných kefiek od 120 € s DPH do 160 € s DPH

Tieto kefky už disponujú kvalitným prevedením a celým radom rôznych funkcií. Tieto modely ponúkajú funkcie časovača, senzory tlaku a funkciu bielenie zubov. Tieto modely ponúkajú v cene aj dobíjacej stanici a rôzne ďalšie funkcie ako je konektivita pripojenie k PC a ďalšie.

Cena elektrických zubných kefiek nad 160 € s DPH

Čo vám ponúknu najdrahšie kefky? Okrem už spomínaných funkcií bielenie zubov či časovača vám ponúknu dodatočné funkcie ako je masáž, pripojenie cez Bluetooth, aplikácie do mobilu a mnoho ďalších pokročilých funkcií. Tu si vyberiete najmä z modelov značky Philips.

Recenzia, popis a hodnotenie najlepších elektrických zubných kefiek

Poďme sa podrobnejšie pozrieť na jednotlivé zubné kefky z nášho porovnania.

Zubná kefka TrueLife SonicBrush UV

Prvým modelom elektrickej kefky na zuby v našom porovnaní je model TrueLife SonicBrush UV. Jedná sa o sonická typ kefky. Výrobca udáva, že tento kefka vydrží nabitý až po dobu 19 dní. Model je vybavený UV technológiou na ničenie baktérií a vírusov na hlavici kefky. Model je vybavený aj režimom bielenie a módom masírovanie ďasien. Model umožňuje až 40 tisíc kmitov za minútu. Kefka vám ponúka 4 režimy – čistenie, masáž, bielenie a super jemný režim pre citlivé zuby. Doba nabíjania tohto modelu je 24 hodín.
Model ponúka tiež funkciu časovača, ktorá po 2 minútach kefka vypne. Táto funkcia je voliteľná. Vďaka tomu kefka postráži správnu dobu čistenia zubov za vás.
V balení nájdete 3 náhradné hlavice, nabíjaciu stanicu vrátane UV sterilizačné funkcie.

Elektrické zubné kefky: Elektrické kefky a pár slov záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový elektrickú zubnú kefku. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového elektrickej zubnej kefky pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný kefka, ktorý bude fungovať presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového elektrického zubnej kefky zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na web Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé elektrické zubné kefky a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom zubnej kefky. Dozviete sa tam tiež, ktorý model kefky je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

4.9/5 - (7 votes)

Mohlo by vás zaujímať