Menu Zavrieť

Popkornovače

popkornovace

Milujete popcorn? Popcorn pripravený doma chutí najlepšie. Je neoddeliteľnou súčasťou každého sledovanie filmov a oddychových aktivít. Preto, aby ste si mohli kedykoľvek vychutnať jeho chuť, stojí za to mať špeciálny stroj na popcorn. Tento prístroj sa volá popcornovač a pukancovač. Stretnete sa aj s označením popkornovač.

Ponuka na trhu popcornovačov je pomerne široká, preto sme pripravili tento návod, kde sa dozviete, ako najlepšie vybrať popcornovač. Pri rozhodovaní o kúpe nového popkornovača stojí za to sa pozrieť na dôležité parametre. Jedným z nich je výkon popkornovača. Pamätajte, že čím väčšia je, tým rýchlejšie si pripravíte popcorn. Väčšina prístrojov dostupných na trhu mí výkon približne okolo 1000 W až 1600 W, takže môžete pripraviť niekoľko porcií popcornu za minútu.

Mali by ste tiež vziať do úvahy výrobné materiály, z ktorých je zariadenie vyrobené. Najlepším riešením je nerezová oceľ kombinovaná s tvrdeným sklom.
Zaisťuje mimoriadnu trvanlivosť prístroja na tvorbu popcornu a sú odolné voči vysokým teplotám a akémukoľvek mechanickému poškodeniu. Okrem toho sa tieto materiály veľmi ľahko čistia a udržujú. Pred nákupom tiež stojí za to skontrolovať, či má popcornovač odnímateľnú nádobu v ktorej sa pražia kukurice.

Toto riešenie uľahčuje čistenie prístroja. Dôležitým prvkom je tiež vyhrievané dno alebo priehľadná vitrína. Vďaka nim si môžeme byť istí, že časť pripraveného popcornu bude pri podávaní dostatočne teplá. Ak máte radi popcorn s maslom, skontrolujte, či je zariadenie vybavené špeciálnou nádobou do ktorej môžete maslo umiestniť. Maslo sa následne rozpustí na popcorn. Vhodným príslušenstvom sú tiež protišmykové nožičky, ktoré zabraňujú pohybu zariadenia počas prípravy popcornu.

Jednoduché ovládanie prístroja je tiež veľmi dôležité. Príprava popcornu je pre deti skvelá zábava, takže najlepšie domáce stroj na popcorn by nemal spôsobovať veľké problémy s ovládaním. V tomto článku sa na tieto parametre pozrieme o niečo podrobnejšie. Pozrieme sa tu tiež na výber tých najlepších popcornovač podľa hodnotenia a recenzií používateľov.

Pukancovače: Porovnanie 10 najlepších popkornovačov podľa hodnotenia, testy a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších Popkornovač. Ako sme tieto popcornovača vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto popkornovače sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepší pukancovač.

NázovVzhľadVýkon (W)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Guzzanti GZ 134Popkornovač - pukancovač Guzzanti GZ 134120043,10Zobraziť v obchodoch
Klarstein VolcanoPopkornovač - pukancovač Klarstein Volcano30094,90Zobraziť v obchodoch
R.B. Easy CinemaPopkornovač - pukancovač R.B. Easy Cinema100058,78Zobraziť v obchodoch
Guzzanti GZ 130A RetroPopkornovač - pukancovač Guzzanti GZ 130A Retro120031,33Zobraziť v obchodoch
Clatronic PM 3635Popkornovač - pukancovač Clatronic PM 3635120028,80Zobraziť v obchodoch
Guzzanti GZ 135 RetroPopkornovač - pukancovač Guzzanti GZ 135 Retro85031,81Zobraziť v obchodoch
Severin PC 3751Popkornovač - pukancovač Severin PC 3751120022,00Zobraziť v obchodoch
Esperanza EKP005W POOFPopkornovač - pukancovač Esperanza EKP005W POOF12009,86Zobraziť v obchodoch
Beper 90590YPopkornovač - pukancovač Beper 90590Y120038,80Zobraziť v obchodoch
Camry CR 4480 PopkornovačPopkornovač - pukancovač Camry CR 4480 Popkornovač120029,00Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia popkornovačov od ich užívateľov.

Ako vybrať pukancovač?

Až donedávna bol popcorn spájaný len s nezdravým občerstvením konzumovaným počas premietania filmu v kinách.

Popcorn bez ďalšej soli alebo iných omáčok, pripravený doma, sa ukazuje byť ako oveľa zdravšie alternatíva k bežným čipsom, soleným tyčinkám a ďalším crackerům a vyprážaným pochutinám. Ak chcete si pripraviť zdravé občerstvenie bez oleja, mali by ste investovať do špeciálneho zariadenia na výrobu popcornu.

Už sme si Popkornovač predstavili v úvode. Ako ho však vybrať? Pri výbere je dôležité sa zamerať na niekoľko parametrov. Aby výber bol čo najviac jednoduchý, spísali sme pre vás túto časť článku, kde sa zameriame na parametre, ktoré je dobré poznať k výberu popcornovača.

Typ popkornovača

Na trhu existuje mnoho variantov prístrojov na výrobu popcornu. K dispozícii sú domáce verzie, ktoré vám umožní pripraviť popcorn za krátky čas. Kúpite si ale aj profesionálnejšie modely, ktoré sú určené na party alebo do kín, ktoré zvládnu pripraviť veľa popcornu za veľmi krátku dobu.

S akými typmi popkornovačov sa na trhu stretnete?

Elektrické popkornovače – Elektrické napájanie je najjednoduchším riešením v každej kuchyni. Tento typ zariadenia vám umožní rýchlo pripraviť popcorn a po dokončení vás bude informovať špeciálna dióda alebo zvukové upozornenie.

Plynové popkornovače – Tento typ je novinka na trhu. Tento typ zariadenia je určený pre profesionálnejší použitie. Prívod plynu LPG sťažuje inštaláciu zariadení predovšetkým do domácnosti. Mnoho z týchto modelov má tiež možnosť prepnutia na elektrickú energiu. Stroje na popcorn na plynový pohon sú ideálne pre jedálne, párty, stánky, kiná alebo miestne festivaly.

Kapacita výrobníka na popcorn

Kapacita popcornových strojov závisí na ich zamýšľanom použití. Malé modely pre domáce použitie sú obvykle vysoké 30 centimetrov, z toho asi 20 centimetrov je ich teflónová nádoba, v ktorej je vysypaná kukurica.

To znamená, že prvok, do ktorého nasypeme kukuricu, je veľký len 10 cm. Samozrejme v takomto zariadení pripravíme popcorn pre celú rodinu, ale musíme urobiť niekoľko kompromisov. Je však potrebné zdôrazniť, že zariadenie praží kukuricu pomerne rýchlo. U profesionálnych modeloch môže teflónová nádoba pojať až 6 kg kukurice. Toto je veľkosť porcie pre viac ľudí.

Pukancovač a jeho výkon

Výkon výrobníka na popcorn je veľmi dôležitým parametrom, ktorý ovplyvňuje rýchlosť prípravy popcornu. Prístroje pre domáce použitie majú zvyčajne výkon okolo 1 100 Wattov. Vďaka tomu môžete popcorn rýchlo upiecť. Profesionálne verzie majú naopak väčší výkon. Ten sa pohybuje až okolo 1600 W.

Myslite však na to, že modely s vyšším výkonom spotrebujú väčšie množstvo elektrickej energie, čo sa môže negatívne prejaviť na vašom vyúčtovanie za elektrinu.

Kalorická hodnota popcornu

Dobrý prístroj na popcorn je ten, ktorý splní všetky vaše očakávania. Jeho najdôležitejšou funkciou je pripraviť popcorn, ktorý bude dokonale upražené. Je tiež dôležité, či dané zariadenie absorbuje kukuričný tuk, čo znižuje počet kalórií. Zariadenie by malo byť tiež vybrané podľa kapacity a jeho účinnosti.

Rýchlosť prípravy popcornu

Ak hľadáte stroj na popcorn, ktorý by obohatil večerné posedenie, malý výrobník na popcorn bude skvelou voľbou. Domáce Popkornovač pripraví popcorn iba za 3 až 4 minúty. Vaša občerstvenie bude nielen chutné, ale aj zdravé.

Vzhľad popcornovača

Popcornovača majú často zaujímavý dizajn, a preto určite nebudú robiť vo vašu kuchyňu hanbu. Obzvlášť populárne sú stroje v retro štýle, štylizované ako tie z amerických barov z obdobia okolo 60. rokov 20. storočia.

Profesionálne popkornovače

Pre potreby gastronomického zariadenia odporúčame zakúpiť profesionálny prístroj na popcorn.

Hovoríme o elektricky poháňaných modeloch s veľmi veľkou kapacitou. Takéto zariadenie vám umožní pripraviť časť popcornu aj pre tucet ľudí naraz a neustále ohrievanie popcornu ho udrží dlhú dobu čerstvú. Mnoho modelov má navyše veľmi zaujímavý a originálny dizajn, vďaka ktorému upútajú pozornosť každého zákazníka.

Tento typ vybavenia, napriek svojim rozmerom, je často k dispozícii v prenosnej verzii na kolieskach, ktorá bude ideálny pre rôzne akcie a festivaly. Rovnako profesionálne sú stroje na popcorn poháňané plynom. Aj keď samotná inštalácia môže byť obtiažna, jeho účinnosť je oveľa vyššia ako u elektrickej verzie. V tomto type zariadení ste schopní rýchlo pripraviť popcorn pre veľký počet ľudí.

Cena popkornovača

Koľko peňazí by ste mali investovať do nového Popkornovač? V závislosti od typu a značke sa ceny prístrojov na popcorn môžu výrazne líšiť. Najmenej platíme za domáce spotrebiče s nízkou kapacitou a relatívne nízkym výkonom.

Na trhu nájdeme také vybavenie za približne za cenu do 40 € s DPH, aj keď za solídne model s vysokým výkonom musíte zaplatiť približne okolo 50 € s DPH a viac. U profesionálneho stroja na popcorn poháňaného elektrinou musíme zaplatiť približne í viac ako 120 €.

Tieto typy modelov sú však veľmi veľké, takže ich cena je úmerne vyššia ako u drobných domácich spotrebičov. Najdrahšími strojmi na popcorn sú stroje poháňané LPG. Takéto modely dokonca stojí vyše 800 €. Nezabudnite však, že nejde o vybavenie, ktoré dáte na kuchynskú linku. Profesionálny popcornovač bude zaujímavejšie pre profesionálne reštaurácie, kiná alebo festivaly.

Popkornovač: Výrobníky popkornu a pár slov záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový výrobník na domáce popcorn. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového popcornovača pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný popcornovač, ktorý vydrží presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového Popkornovač zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na web Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé modely popcornovač a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom popcornovača. Dozviete sa tam tiež, ktorý model popcornovača je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

4.9/5 - (8 votes)

Mohlo by vás zaujímať