Menu Zavrieť

Lisy na citrusy

lisy-na-citrusy

Lisy na citrusy sú malé zariadenia, ktoré umožňujú vyrobiť si chutné a zdravé šťavy z rôznych citrusových plodov. Elektrické lisy na citrusy sú tichšie a čistí sa ľahšie než doteraz používané klasické odšťavovača. Okrem toho vám umožní uchovať vo vylisovanej šťave cennejšie živiny. Lis na citrusy je ľahko použiteľné a veľmi funkčné zariadenie, ktoré nezaberá veľa miesta. Takže sa vám vojde do každej kuchyne, aj tej malej. Môžeme si vyberať z ručných lisov alebo elektrických lisov na citrusy.

Ak vás lis na citrusy zaujal, poďte sa s nami pozrieť na to, ako taký lis na citrusy vybrať. Pozrieme sa tu už tradične na výber najlepších lisov na citrusy. Vybrali sme lisy na citrusy podľa hodnotenia užívateľov.

Lisy na citrusy: Porovnanie 5 najlepších lisov na citrusy podľa hodnotenia, testy a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 5 najlepších lisov na citrusy. Ako sme tieto odšťavovača citrusov vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto lisy na citrusy sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto prístroja si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie lis na citrusy.

NázovVzhľadVýkon (W)PákaObjem nádoby (l)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Sage SCP 800Lis na citrusy Sage SCP 800110Áno0248,00Zobraziť v obchodoch
Concept CE-3520Lis na citrusy Concept CE-3520160Áno0,7549,90Zobraziť v obchodoch
G21 ActiveLis na citrusy G21 Active160Áno0,251,50Zobraziť v obchodoch
Rohnson R-411Lis na citrusy Rohnson R-411121Áno045,70Zobraziť v obchodoch
Braun CJ 3000Lis na citrusy Braun CJ 300020Nie0,3516,60Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia lisov na citrusy od ich užívateľov.

Ako vybrať lis na citrusy?

Pokiaľ chcete chudnúť alebo piť zdravšie džúsy, musíte si ich vyrobiť doma. V obchodoch nájdete džúsy, ktoré obsahujú ďalšie pridané látky ako je cukor alebo ďalšie prísady, ktoré v prírodných šťavách z citrusov nenájdete.

Väčšina z nich je plná nezdravých cukrov, vďaka ktorým neschudnete a spôsobíte si príliš vysokými dávkami cukru mnoho ďalších problémov. Ak sa teda chcete starať nielen o svoj vzhľad, ale aj o svoje zdravie a pohodu, odporúčame vám, aby ste si šťavy zo svojich obľúbených citrusových plodov vytlačil sami.

Tieto plody sú zdrojom vitamínov a ďalších cenných zložiek. Samostatne pripravené šťavy navyše neobsahujú zbytočné cukry, iba tie, ktoré sa prirodzene vyskytujú v ovocí. Preto sme pripravili tento návod, kde vám povieme, na čo si pri nákupe tohto zariadenia dať pozor a ktorý lis na citrusy zvoliť.

Typ lisu na citrusy

Na trhu sa môžete stretnúť s 2 typy výrobníka džúsov z citrusových plodov:

  • Manuálne lisy – Tento typ funguje tak, že citrus musí stláčať ručne a z neho vytečie šťava. Môžete si vybrať modely s pákou alebo bez páky. Najlepšie sú modely s pákou, pretože pákový mechanizmus vám uľahčí stláčanie citrusových plodov. Naopak základné modely bez páky môžu byť namáhavé na stláčanie.
  • Elektrické lisy – Tento typ elektricky otáča hrot na ktorý dávate citrusy. Čo značne uľahčí vaše stláčanie citrusov. Rovnako ako pri manuálnom type si tu vyberiete modely s pákou aj bez páky. Na tento typ sa v nasledujúcich riadkoch hlavne zameriame, pretože u manuálnych typov už nie je moc ďalších parametrov. Na trhu nájdete predovšetkým elektrické modely, pretože väčšinou nikoho nebaví stláčať citrusy ručne.

Elektrické lisy na citrusy

Výkon lisu na citrusy

Pri nákupe elektrického lisu na citrusy sa riaďte pravidlom, že čím vyšší výkon, tým rýchlejšie bude zariadenie fungovať. Tiež, ak plánujete používať toto zariadenie aj pre tvrdé ovocie, mali by ste si zaobstarať model s vyšším výkonom. V predaji sú lisy na citrusy s výkonom od 20 W do 250 W.

Kužeľ

Je to jedna zo základných zložiek akéhokoľvek odšťavovača citrusov. Jeho priemer je dôležitý, pretože určuje veľkosť ovocie, z ktorého môžete získať šťavu. Ak sa rozhodnete kúpiť drahšie stroj, dostanete, v sade niekoľko vymeniteľných kužeľov. Môžete potom vytvárať nápoje z ovocia, ktoré majú rôzne veľkosti.

Konštrukcia lisu na citrusy

Kvalita lisu je nesmierne dôležitá. Model musí mať predovšetkým pevnú konštrukciu. O tom, ako dlho nám lis na citrusy bude slúžiť, rozhodujú materiály, z ktorých je vyrobený.

Ak plánujete používať toto zariadenie každý deň, oplatí sa investovať do solídneho modelu. V takejto situácii si vyberte model, ktorý má vysoko kvalitné plasty vystužené kovovými prvkami. Povrchová úprava z nerezovej ocele zabezpečuje dlhú životnosť odšťavovača na citrusy.

Ak však viete, že džúsy budete robiť len príležitostne, premyslite si, či vám bude stačiť menej dokonalý model. Nemá zmysel míňať príliš veľa za prístroj, ktorý bude tráviť väčšinu času v skrini a bude na neho padať prach.

Zberná nádoba na šťavu

Každý citrusový odšťavovač má nádobu, do ktorej vytečie šťava. V závislosti od modelu majú rôzne kapacity. Ak si chcete kúpiť zariadenie, ktoré pripraví nápoj pre celú vašu rodinu, je lepšie zaobstarať si model s veľkou nádobou na šťavu. Vďaka tomu bude proces prípravy šťavy rýchlejší a oveľa efektívnejšie. V súčasnej dobe sú na trhu lisy na citrusy s nádobou s objemom okolo 1 litra. Vyberiete si ale aj modely, ktoré pojmú až 1,5 litra šťavy do nádobky.

Nádoba na šťavu by navyše mala byť odnímateľná. To uľahčí naliatie nápoja a následné čistenie nádoby. Niektoré modely lisov na ovocie majú špeciálne profilovanú nádobku, ktorá umožňuje naliatí šťavy priamo do hrnčeka alebo pohára. Takéto zariadenie je však značne drahší. Malo by ste tiež pamätať na to, že nádoba by mala byť priehľadná, aby ste mohli sledovať množstvo získanej šťavy.

Niektorí výrobcovia pridávajú do svojich lisov na citrusy sklenenú nádobu. Je to však spojené s vyššou cenou a rizikom rozbitie danej nádobky na šťavu.

Vzhľad a farba modelu

Farba lisu na ovocie nie je len otázkou dizajnu. Ak je vaše zariadenie biele, jeho povrch bude určite sfarbený citrusovou šťavou. To neznižuje účinnosť zariadenia, ale výsledné škvrny budú vyzerať zle. Preto pre skrytie škvŕn odporúčame vyberať modely s tmavšou farbou.

Ak viete, že váš lis na odšťavovanie citrusov bude často používaný, môžete zvážiť nákup modelu s farbou, ktorá bude zodpovedať vášmu kuchynskému dekoru.

Ďalšie funkcie lisu na citrusy

Niektoré lisy na citrusy ponúkajú ďalšie funkcie, ktoré zvyšujú komfort používania. Na trhu existujú modely, kde môžete upraviť hustotu šťavy. To vám umožní získať nápoje rôznych konzistenciou.

Ľudia, ktorí radi pijú džús s kúskami dužiny, si túto možnosť určite obľúbia. Navyše poteší aj deti, ktoré väčšinou dávajú prednosť plne priehľadnému džúsu bez ovocných častíc. Niektoré modely majú možnosť naklopenia nádoby na šťavu. Vďaka tomu môžete priamo naplniť pohárik bez toho, aby ste museli šťavu z nádoby ručne vylievať.

Cena lisu na citrusy

Cena lisu na citrusy závisí od viacerých faktorov. Cena sa najmä odvíja od toho, či ide o elektrický alebo ručný model lisu na citrusy. Ručné modely sú najlacnejšie na trhu a ich ceny začínajú od 4 € s DPH. Taktiež je potrebné vziať kapacitu nádobu na šťavu. Ak vám nevadí malá nádobka obsiahnutá v balení, ušetríte tým nejaké peniaze navyše.

Čím väčšiu nádobu chceme, tým vyššia bude cena odšťavovače na citrusy. Taktiež je potrebné vziať do úvahy materiály použité pri výrobe zariadení. Ak nás zaujíma vysoko kvalitný oceľový produkt, jeho cena môže byť vysoká – dokonca až 40 € s DPH a viac. Na druhú stranu sú plastové modely relatívne lacné a stojí okolo 20 € s DPH.

Lisy na citrusy: Lis na citrusy a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový lis na citrusy. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového lisu na citrusy pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný lis na citrusy, ktorý vydrží presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového odšťavovača citrusov zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na web Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé lisy na citrusy a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom lisu na citrusy. Dozviete sa tam tiež, ktorý lis na citrusy je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

5/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať