Menu Zavrieť

Boxovacie vrecia

boxovacie-vrece

Boxovacie vrecia patrí medzi športové a hobby vybavenie, ktoré vám zlepšia vašu fyzičku. Navyše si s nimi užijete aj veľa zábavy. Toto vybavenie nie je len pre milovníkov bojových športov. Ale milovníkom bojových športov pomôže výrazne zlepšiť kondíciu a môžete sa s nimi naučiť rad nových bojových techník. Ďalej sú boxovacie vrecia skvelým pomocníkom a sú vhodné pre uvoľnenie stresu a napätia. Boxovacie vrece si môžete snímať z mnohých rôznych dôvodov. Či už je to však akýkoľvek dôvod, pomôžeme vám s jeho výberom.

Na internete nájdete výber mnohých rôznych boxovacích vriec a nemusí byť jednoduché si vybrať ten správny. Preto sme pre vás spísali tento článok kde vás prevedieme kompletne celým procesom výberu nového boxovacieho vreca do vašej domácnosti či posilňovne.

Môžete si vyberať z rôznych typov boxovacích vriec. Navyše každý vrece na boxovanie má rôzne parametre. Či už to sú použité materiály, veľkosť, hmotnosť, rozmery a mnoho ďalších parametrov. Na všetky tieto parametre a mnoho ďalšieho sa zameriame v tomto článku – ako vybrať boxovacie vrece.

Do tohto článku sme investovali veľa hodín aby sme vám mohli priniesť tú najlepšiu príručku pre výber boxovacieho vreca. Okrem návodu na výber sa tu pozrieme aj na porovnanie a recenziu najlepších boxovacích vriec, ktoré nájdete na slovenskom trhu v tomto roku.

Boxovacie vrecia: Porovnanie 10 najlepších boxovacích vriec podľa hodnotenia, testy a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších boxovacích vriec. Ako sme tieto boxovacie vrecia vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto boxovacie vrecia sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto boxovacie vrecia na boxovanie alebo kopanie si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena boxovacieho vreca, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie boxovacie vrece.

NázovVzhľadZnačka výrobcaHmotnosť (v kg)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Katsudo 90 x 30 cmBoxovacie vrece Katsudo 90 x 30 cmKatsudo2539,9Zobraziť v obchodoch
Merco GP1600 boxovací trenažérBoxovacie vrece Merco GP1600 boxovací trenažérMerco2292,95Zobraziť v obchodoch
Katsudo 150x35cmBoxovacie vrece Katsudo 150x35cmKatsudo6083,9Zobraziť v obchodoch
DBX Bushido 80cm/30cm 15-20kgBoxovacie vrece DBX Bushido 80cm/30cm 15-20kgBushido1539,9Zobraziť v obchodoch
Master vrece 120 cm 28-30 kgBoxovacie vrece Master vrece 120 cm 28-30 kgMaster3077,5Zobraziť v obchodoch
Merco BC160 BasicBoxovacie vrece Merco BC160 BasicMerco0,822,95Zobraziť v obchodoch
Shindo Sport 200 cmBoxovacie vrece Shindo Sport 200 cmShindo5085,9Zobraziť v obchodoch
Spartan vrece 5 kgBoxovacie vrece Spartan vrece 5 kgSpartan522,1Zobraziť v obchodoch
Master vrece 120 cm 28-30 kgBoxovacie vrece Master vrece 120 cm 28-30 kgMaster3077,5Zobraziť v obchodoch
Shindo Sport 35x150 cmBoxovacie vrece Shindo Sport 35x150 cmShindo3558,4Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia boxovacích vriec od ich užívateľov.

Ako najlepšie vybrať boxovacie vrece?

Boxovacie vrece je dokonalým cvičebným zariadením pre spaľovanie kalórií a posilňovanie svalov. Pomáha nám tiež zrýchliť tep a odreagovať sa po rôznych stresových situáciách. Pri výbere boxovacieho vreca musíte venovať pozornosť jeho veľkosti, typu a mnohým ďalším aspektom. Tento sprievodca výberom nového boxovacieho vreca vám pomôže kúpiť produkt, ktorý bude pre vás ten pravý.

Typ boxovacieho vreca

Môžete si vyberať z niekoľkých boxovacích vriec. Niektoré boxovacie vrecia takto označované v skutočnosti nie sú boxovacím vreci. Máme namysli predovšetkým boxovacie hrušky a boxovacie trenažéry.

Boxovacie vrece

Klasický boxovacie vrece je ten, ktorý je zavesený zo stropu. Je vyplnený špeciálnou náplňou. Do boxovacích vriec nemusíte len boxovať, ale môžete do nich aj kopať. Boxovacie vrece si môžeme rozdeliť na 3 podtypy.

  • Boxovacie vrece plniace – Tento boxovacie vrece si vyberiete s náplňou podľa toho, akému boxovanie vzdávate hold. Alebo podľa toho, aké máte skúsenosti s boxovaním. Tento vak je vhodný predovšetkým pre začiatočníkov s boxovaním. Môžete si sami vytvoriť váhu boxovacieho vreca podľa toho čím ho naplníte a ako veľmi ho naplníte.
  • Boxovacie vrece vopred vyplnený – Tento boxovacie vrece je už vopred vyplnený a nemôžete ho teda vyplniť ani nijako doplniť podľa vašej vôle. Tento model má vopred danú váhu. Vďaka tomu sa hodí pre skúsených boxery. Mali by ste už vedieť, čo od takéhoto modelu máte očakávať.
  • Boxovacie vrece nevyplnené – Tu si vyberiete prázdny boxovacie vrece, ktorý si musíte sami doplniť. Záleží teda len a len na vás čím tento typ klasického boxovacieho vreca naplníte. Tento typ je vhodný pre tých, kto vedia čo robia. Teda pre skúsených športovcov a užívateľov s boxovacom vrecami.

Boxovacia hruška

Boxovacia hruška je to najmenšie cvičebný zariadení. Jej výška je zvyčajne 35 cm. Priemer tohto vaku je obvykle okolo 25 cm. Náplň hrušky sú zvyčajne handry, rezne, guma alebo dokonca vzduch. Je zdobený kožou alebo vinylom. Je veľmi dobrý nápad kúpiť si plošinu s otočným kĺbom. Vďaka tomuto zariadeniu sa nám hruška po každom zásahu vráti. Obvykle sa používa pre rýchlostné tréning.

Môžeme tiež nájsť stand-up hrušku so základňou naplnenou vodou alebo pieskom. Ďalším typom tohto boxovacieho vreca je reflex. Má oválnejšie tvar. Je pripevnený k háčikom na oboch stranách. Vďaka tomu sa vracia pri náraze, čo je dobrá simulácia útoku. Vďaka tomu je boxovacia hruška ideálny pre nácvik uhýbanie.

Makiwara

Je to boxovacie vrece na stenu. Má rôzne tvary, ale zvyčajne je toto zariadenie obdĺžnikové alebo štvorcové. Veľmi často sa používa niekoľko vankúšov z kože a výplň je z peny alebo handier. Populárna veľkosť makiwara je 40 cm x 40 cm. Odporúča sa pre priame údery rúk a nôh.

MMA tréningové boxovacie vrece

To, čo ho odlišuje od ostatných boxovacích vriec sú nárazové roviny usporiadané v rôznych uhloch. Vďaka tomu je vhodný na precvičovanie všetkých typov úderov – dokonca aj lakte a kolenami. Môžete tiež trénovať pozemnej techniky a dokonca aj MMA. To všetko vďaka jeho dobrému profilovanie. Je to vybavenie pre profesionálov alebo ľudí spojené so zmiešaným bojovým umením.

Boxovacie vrece s háčikmi – špeciálne navrhnutý pre tréning úderov bradou a úderov háčikom. Jeho priemer je takmer dvakrát tak veľký hore ako dole. Dĺžka vybavenia je od 80 cm do 160 cm. V závislosti na jeho náplni sa jeho hmotnosť pohybuje od 20 kg do 100 kg.

Stojaci boxovacie vrece

Jeho inštalácia je veľmi jednoduchá, pretože ho stačí umiestniť kamkoľvek. Nemusíme ho pripevňovať k stropu pomocou háku. Vrece je veľmi stabilný, pretože jeho podstavec je 100 kg naplnený vodou a 140 kg naplnený pieskom. Môžeme si teda byť istí, že váš boxovacie vrece zostane na svojom mieste, aj keď vyviniete silné rany. Bez plnenie váži takéto zariadenie iba 10 kg. Pri prenášaní vám to nebude spôsobovať žiadne problémy. Je ideálny pre zlepšenie vašej kondičky. Prvkom spájajúcim základňu s trubkou je stĺpik. Jeho výšku je možné upraviť. Vďaka tomu môžeme upraviť výšku boxovacieho vreca podľa našich potrieb.

Trubica sa ľahko vymieňa a navyše máme možnosť zvoliť si jej rôzne veľkosti. To je zvyčajne vyrobené z peny alebo gumy zdobené textilom alebo z tvrdeného vinylu. Základňa tašky je zvyčajne 30 cm vysoká a celá je medzi 140 cm a 180 cm.

Tréningový boxovacie vrece – figurína

Jedným typom stojaceho boxovacieho vreca je figurína. Rúrka tohto typu je vyrobená v tvare človeka. Takýto boxovacie vrece bude vhodný pre ľudí, ktorí cvičia bojové umenia Krav Magic alebo Combat.

Ťažký alebo ľahký boxovacie vrece – ktorý boxovacie vrece je lepší?

Hneď na začiatku by sme mali zvážiť, kde budete s boxovacom vrecom trénovať.

Pokiaľ ho doma potrebujete pre amatérsky tréning, najlepšou voľbou je stredná váha boxovacieho vreca. Nie je príliš veľký a ťažký, takže pre neho nemusíte hľadať veľa voľného miesta. Takýto boxovacie vrece obyčajne vážia od 30 kg do 50 kg. Jeho priemer sa pohybuje od 35 cm do 40 cm a jeho výška je od 130 cm do 140 cm.

Boxovacie vrece s hmotnosťou od 50 kg do 60 kg sa nazýva ťažký boxovacie vrece. Tento typ je najvhodnejší pre profesionálne cvičenie v športovej hale.

Priemer ťažkého boxovacieho vreca sa pohybuje od 40 cm do 45 cm a jeho výška je 150 cm, 160 cm alebo 180 cm. Vďaka svojej hmotnosti a veľkosti je ideálna pre tréning napríklad kickboxu.

Boxovacie vrece a jeho materiál

Materiál je prvým dôležitým parametrom. Zaujíma nás materiál z ktorého je vrece obalený. Do neho sa vkladá výplň. Tá nás v tejto chvíli nebude zaujímať. O tej až neskôr.

Najodolnejšie boxovacie vrecia sú tie, ktoré majú poťahy vyrobené z kože. Ich cena je však pomerne vysoká, najmä ak plánujete kúpiť vaše prvé tréningové vybavenie. Lacnejšie, ale nie najhoršie alternatívou je plawil. Tento materiál sa vyznačuje vysokou trvanlivosťou aj estetickým vzhľadom. Boxovacie vrecia tiež sú vyrobené z umelej kože a vinylu. Nie sú však tak odolné ako tie z kože. Vyberiete si aj boxovacie vrecia, ktoré sú vyrobené z textilného plátna.

Najmenej sa opotrebovávajú boxovacie vrecia z pravej kože.

Vzhľad boxovacieho vreca

Materiál boxovacieho vreca nám ovplyvní aj celkový vzhľad. Môžete si vyberať z rôznych farieb. Niektoré modely ponúkajú aj rôzne farebné kombinácie. Záleží len na vás akému vzhľadu dáte prednosť.

Boxovacie vrece a jeho výplň

Ak sa rozhodnete kúpiť boxovacie vrece bez výplne, jednou z najlacnejších možností výplne bude výber textilného šrotu. Nájdeme ich v každom krajčírstvo. Je dôležité je veľmi tesne napchať. Tým zabránite deformácii vaku. Pre začiatočníkov môžete napchať boxovacie vrece obyčajnými pilinami. V takom prípade bude boxovacie vrece ľahký a ľahšie sa na ňom bude trénovať. Keď naplníme vrece pieskom, urobíme ho oveľa ťažšie a hustejšie. Tento spôsob je určený skôr pre profesionálov, pretože tak ťažké vybavenie vás môže zraniť. Niektoré modely môžu byť vyplnené kožou alebo gumou či plastovými kúsky. Najdrahší možnosť výplne je naplnenie boxovacieho vreca vzduchom.

Reťaze

Pri výbere reťaze by sme mali najprv venovať pozornosť upevňovacím páskam. Najlepšie páska je čo najdlhšia, meria najmenej 10 cm. Je dobré, keď je reťaz zdobený okolitým opaskom – posilní sa jeho odolnosť a navyše sa skryje.

Vďaka tomu si neublížime, keď reťaz náhodou zasiahneme. Neodporúča sa kupovať kruhové úchytky. Pásky by nimi boli preťažené, čo by mohlo viesť k odtrhnutiu vaku. Takže stojí za to investovať do trochu drahších, ale pevnejších trojuholníkových úchytov.

Vak, ktorý na nich visí, rovnomerne rozloží váhu. Stojí za to skontrolovať, či je držiak otočný. Bez tohto prvku sa reťaze môžu skrútiť, čo nám počas tréningu spôsobí problémy. Rovnako sa neodporúča kupovať reťaz so skrutkovými karabínami. Najodolnejšie bude ten s prvkami zváranými z výroby.

Veľkosť boxovacieho vreca

Veľkosť boxovacieho vreca je tiež veľmi dôležitým parametrom. Zaujíma nás predovšetkým dĺžka boxovacieho vreca. Veľkosť vrecia sa odvíja predovšetkým od toho, ako budete boxovacie vrece používať. Zjednodušene povedané záleží hlavne na tom, či budete iba boxovať alebo budete vrece využívať aj ku kopom.

S veľkosťou vreca sa mení aj jeho priemer. Môžete si vyberať vrecia s priemerom od 20 cm do cca 60 cm u tých najväčších boxovacích vriec.

Vrecia na boxovanie by mali podľa vašej výšky sa pohybovať od 80 cm do cca 120 cm.

Vrecia na trénovanie kopov by mali byť o veľa väčší. Ich dĺžka by mala byť aspoň 140 cm. Môžete si však vybrať vrecia na kopanie aj s veľkosťou 200 cm a viac.

Cena boxovacieho vreca

Cena boxovacieho vreca sa odvíja od predchádzajúcich parametrov ako je hmotnosť, veľkosť, výplň a typ boxovacieho vreca. Poďme sa teraz pozrieť na jednotlivé cenovej kategórie boxovaích vriec, ktoré sú dostupné na našom trhu. Pre jednoduchosť a prehľadnosť sme ich rozdelili do 3 skupín.

Cena boxovacieho vreca do 40 € s DPH

Táto cenová kategória vám ponúkne predovšetkým malé boxovacie vrecia. Tie sú určené najmä pre deti. Vyberiete si tu boxovacie vrecia ktorých hmotnosť nepresahuje cca 15 kg. Vyberiete si tu modely, ktoré sú vyrobené z umelej kože alebo textilného materiálu. Tieto modely nie sú nijak extrémne kvalitné. Ak to myslíte s boxovaním naozaj vážne, hľadajte v ďalších cenových kategóriách.

Cena boxovacieho vreca od 40 € s DPH do 130 € s DPH

Cenová kategória s cenovkou od 40 € s DPH do 130 € s DPH ponúka pomerne veľmi široký sortiment boxovacích vriec. Vyberú si tu ako amatéri, ako aj pokročilejší boxeri. Vyberiete si tu boxovacie vrecia s priemernou dĺžkou okolo 125 cm. Tie majú aj väčší priemer. Vyberiete si tu aj boxovacie hrušky.

Najdrahší boxovacie vrecia: Cena boxovacieho vreca s cenovkou nad 130 € s DPH

Ak miniete za boxovacie vrece viac ako 130 € s DPH, potom si môžete vybrať z neobmedzených možností boxovacích vriec. Môžete si tu vybrať boxovacie vrecia na MMA, trenažéry, hrušky a mnoho ďalšieho. Boxovacie trenažéry stojí aj viac ako 400 € s DPH.

Aké boxerské rukavice pre začiatočníkov?

Výrobcovia spravidla nevyrábajú špeciálne boxerské rukavice pre ľudí začínajúcich s boxerským tréningom. Ak si chcete kúpiť rukavice, ktoré majú byť dobré pre začiatočníkov, potom si vyberte tie najlacnejšie boxerské rukavice.

Iba keď zistíte, že box je našou vášňou a chcete sa rozvíjať týmto smerom, stojí za to si obliecť lepšie boxerské rukavice. Bez ohľadu na to, či si vyberiete profesionálne alebo amatérske rukavice, mali by ste si zvoliť vhodnú veľkosť pre vaše ruky a vyskúšať, ako je upevniť a prispôsobiť vašim rukám.

Ako začať cvičiť s boxovacom vrecom?

Než začnete agresívne boxovať do boxovacieho vreca, mali by ste vedieť niekoľko vecí. Najdôležitejšou vecou je prístup. Ak nebudete venovať pozornosť správnemu držaniu tela hneď na začiatku, môže to mať dôsledky pre nasledujúce tréningy a takú chybu je potom bohužiaľ ťažké napraviť. Na začiatku stojí za to precvičiť si správne polohovanie tela. Okrem toho tiež nemôžete ignorovať, ako sa pri údere držíte správne za ruky. Zo začiatku je lepšie boxovacie vrece nepoužívať a trénovať naprázdno bez boxovacieho vreca. To vám dáva príležitosť vyvinúť vhodné pohyby a následné cvičenie s boxovacom vrecom vám prinesie oveľa lepšie výsledky.

Ako bezpečne boxovať do boxovacieho vreca?

Počas prvých tréningov s boxovacom vrecom je dôležité sa dobre chrániť. Zranenia sa môžu stať aj profesionálom, najmä potom amatérom, ktorí práve začínajú svoju boxerskú kariéru. Pamätajte na všetky bezpečnostné pravidlá počas boxovanie do boxovacieho vreca.

Niektorí ľudia volia boxerské rukavice, čo zvyčajne nestačí. Než si nasadíte rukavice, zabaľte si ruky špeciálnou boxovacie páskou. Vďaka nej sú zranení menej pravdepodobná. Najväčšou chybou je zabudnutie na nohy. Uistite sa, že nosíte veľmi pohodlnú obuv, ktorá zaistí odpruženie. Mnoho ľudí, čo je veľmi dobrý nápad, volí chrániče kolien. Počas tréningu sú kĺby silne zaťažované, preto pri každom cvičení noste chrániče kolien.

Boxovacie vrecia: Boxovacie vrecia na boxovanie a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový boxovacie vrece na amatérske či profesionálne trénovanie. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového boxovacieho vreca pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný boxovacie vrece, ktorý bude vyzerať presne podľa vašich predstáv a výdržou vám na boxovanie dlho. Dúfame, že vám dobre vybraný boxovacie vrece pomôže v tréningu, odreagovanie od stresu a mnoho ďalších príležitostí.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového boxovacieho vreca zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na web Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom boxovacieho vreca na boxovanie či kopanie. Dozviete sa tam tiež, ktorý boxovacie vrece je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch. Dozviete sa tam tiež vývoj historických cien a mnoho ďalších užitočných parametrov a informácií.

4.3/5 - (6 votes)

Mohlo by vás zaujímať