Menu Zavrieť

Autoalarmy

autoalarm

Každý rok sa desiatky tisíc vodičov stanú obeťami zlodejov automobilov. Možno za takýchto okolností zanedbávať bezpečnosť vášho vozidla? Samozrejme že nie. A je lepšie nešetriť na autoalarmy, rovnako ako na kvalitu systémov proti krádeži. Ako ukazuje prax, zločinci sa už dlho naučili obchádzať lacné modely autoalarmov.

Navyše lacná zariadenie často nefungujú správne a ak bolo vozidlo skutočne vystavené neoprávnenému prístupu, nemusí vôbec hlásiť krádež a húkať.
Ak si chcete naozaj zabezpečiť váš automobil, je dobré si vybrať správny a kvalitný model autoalarmu. Preto sme pre vás pripravili porovnanie najlepších autoalarmov podľa recenzií a hodnotenia zákazníkov.

Ďalej sme pre vás pripravili aj príručku pre výber autoalarmu. Dozviete sa teda tu, ako vybrať autoalarm.

Autoalarmy: Porovnanie 10 najlepších autoalarmov podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších autoalarmov. Ako sme táto zabezpečovacie zariadenia pre autá proti krádeži vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto autoalarmy sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie autoalarm.

NázovVzhľadVýrobcaOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Autoalarm SPY CAR spy09Autoalarm Autoalarm SPY CAR spy09Spy28,42Zobraziť v obchodoch
FLAJZAR - EMA Electronic Micro AlarmAutoalarm FLAJZAR - EMA Electronic Micro AlarmFlajzar95,24Zobraziť v obchodoch
Tomahawk TW-9010Autoalarm Tomahawk TW-9010Tomahawk113,69Zobraziť v obchodoch
BENE 102 AAutoalarm BENE 102 ABene27Zobraziť v obchodoch
AMiO Alarm CA14Autoalarm AMiO Alarm CA14AMiO31,3Zobraziť v obchodoch
BENE 302Autoalarm BENE 302Bene34Zobraziť v obchodoch
Autoalarm STU spy13Autoalarm Autoalarm STU spy13Spy26,74Zobraziť v obchodoch
TYTAN DS 410 Can BUSAutoalarm TYTAN DS 410 Can BUSTytan86,99Zobraziť v obchodoch
Autoalarm STU spy10Autoalarm Autoalarm STU spy10Spy60,31Zobraziť v obchodoch
NOXON PLV T200 P1Autoalarm NOXON PLV T200 P1Noxon37,5Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia autoalarmov od ich užívateľov.

Ako vybrať autoalarm?

Autoalarmy môžeme rozdeliť na niekoľko kategórií. Najprv si ich rozdelíme podľa spôsoby zapojenia. Potom je dobré poznať aj ďalšie odlišnosti medzi jednotlivými typmi automobilových alarmov. Na to sa tu tiež pozrieme.

Na trhu si môžete vyberať z imobilizérov, jednocestných a dvojcestných alarmov. Ďalej potom si môžete vyberať z GSM alarmov do auta</​​strong> alebo GPS autoalarmov. O týchto všetkých typoch a podtypoch si povieme v nasledujúcich kapitolách. Okrem týchto parametrov sa tu už tradične pozrieme aj na cenovú ponuku autoalarmov na trhu.

Rozdelenie alarmov podľa pripojenie do auta

Podľa pripojenia do auta môžeme autoalarmy rozdeliť na dva základné typy. Ktoré to sú? Na to sa pôjdeme teraz podrobnejšie pozrieť. Spôsob zapojenia voľte podľa toho, či váš automobil podporuje toto pripojenie autoalarmu. Záleží teda hlavne na celkovom starobu vášho vozidla (roku výroby.)

Typ zapojenie pomocou analógových káblov

Tento typ sa hodí skôr do starších áut. Autoalarm sa jednoducho pripojí káblom na iný kábel a to je prakticky všetko. Autoalarm by mal byť prepojený s takými vodičmi, ktoré má strážiť. Ak to sú napríklad svetlá, musí byť spojený so svetlami. Analógové autoalarmy sa hodí predovšetkým do starších automobilov, ktoré majú jednoduchú elektroinštaláciu vnútri.

Typ zapojenia na zbernici CAN BUS

Novším typom zapojenia autoalarmu je pripojenie na zbernicu CAN BUS. Touto zbernicou je vybavená väčšina moderných automobilov. Ide o opak analógového pripojenia, je to teda digitálne pripojenie autoalarmu k vozidlu.

Jedná sa o jednoduché pripojenie k automobilu, ktoré je aj časovo nenáročné. Nemusíte napájať kábel na kábel ako u predchádzajúceho analógového typu. Táto zbernica vie poskytnúť celý rad rôznych informácií autoalarmu. Je to napríklad rozsvietenie svetiel, otvorenie kufra a mnoho ďalšieho.

Typ autoalarmu podľa miery zabezpečenia vášho vozidla

Keď sme sa už pozreli na typy autoalarmov podľa ich pripojenia, je vhodné si ich aj rozdeliť podľa ich miery zabezpečenia. Môžeme to nazvať aj tým najdôležitejším parametrom pri výbere nového autoalarme pre vaše vozidlo pre ochranu pred zlodejmi.

S akými typmi podľa úrovne zabezpečenia sa môžete na trhu stretnúť? Predovšetkým sa jedná o tieto druhy autoalarmov:

  • DIY Autoalarm
  • Imobilizér
  • Jednocestný autoalarm
  • Dvojcestný alarm do auta
  • GSM alarm do auta
  • GPS alarm do auta

Autoalarm DIY: Najlacnejší variant autoalarmu

Autoalarm DIY patrí medzi najlacnejšie typ autoalarmov. Ide o základný autoalarm, ktorý má dvojzónový otrasový snímač a prúdový snímač. Naviac má autoalarm aj sirénu, ktorá bude húkať ak sa niekto bude snažiť váš automobil ukradnúť. Inštalácia je jednoduchá a možno ju zvládnete aj sami. Autoalarm sa aktivuje pomocou diaľkového ovládača. Zlodeja odradí húkaním. Jedná sa o najčastejšie predávaný typ autoalarmu na našom trhu.

Imobilizér: Zamedzí v rozbehnutí auta

Imobilizér je o niečo lepší ako DIY, pretože skutočne zabráni v rozbehnutí sa. Najčastejšie ho spoznáte podľa problikávajícího svetielka v automobile. Niektoré modely tohto typu autoalarmu sú naopak menej nápadné. Imobilizér zablokuje časť elektronického obvodu a teda s ním nikto bez prítomnosti kľúčika v zapaľovaní auta neodíde.

Imobilizér sa aktivuje zamknutím vozidla cez diaľkové ovládanie na klíčku. Toto zariadenie je možné dodatočne namontovať do vášho automobilu ak ho už nemáte z výroby. Imobilizér výrazne sťažuje zlodejom odcudziť váš automobil.

Jednocestný autoalarm

Tento typ alarmu je elektrický. Jednocestný znamená, že signál je vysielaný len jedným smerom z diaľkového ovládača. Aktivujete a deaktivujete ho stlačením tlačidla. Jednocestný alarm môže byť navyše osadený aj ďalšími senzormi navyše. Tie tak môžu napríklad strážiť otvorenie kufra, blokovať štart motora a mnoho ďalšieho.

Dvojcestný autoalarm

Jedná sa vylepšený jednocestný alarm do auta. Ako názov už napovedá, dokáže vysielať signály oboma smermi. Ak sa s vašim autom niečo deje, dozviete sa to na vašom diaľkovom ovládaní. Zvyčajne dostanete k takému autoalarmu pager s LCD displejom, ktorý vám zobrazí všetky informácie o stave vášho auta ktorými disponuje daný model alarmu do auta.

Tento autoalarm dokáže sledovať veľa informácií. Ukáže vám napríklad aj teplotu vo vnútri vášho automobilu.
Myslite však na to, že dosah dvojcestného autoalarmu nie je nekonečný. Obvykle výrobcovia uvádza dosah až 2 km za vhodných podmienok (nič nestojí signálu v ceste.) V realite však očakávajte horší dosah. Dva kilometre to sú obvykle iba za ideálnych laboratórnych podmienok. Reálny dosah takéhoto autoalarmu je zvyčajne iba tretinový.

Certifikácia alarmu do auta

Pri výbere alarmu do auta skontrolujte, či má certifikát uznávaného certifikačného orgánu. Samozrejme existuje veľa certifikačných orgánov. Stojí za to vybrať si autoalarm s certifikátom subjektu, ktorého značku uznáva poisťovaciu spoločnosť, kde máte poistený svoj automobil. Vďaka tomu môžete získať výrazné zníženie poistného.

Predajcovia automobilov podporujú inštaláciu továrenských autoalarmov, často ju dokonca vynucujú novým kupujúcim a hrozí, že zruší záruku, ak bude alarm nainštalovaný na inom mieste. To je nezákonné. Podľa odborníkov na automobilovú elektroniku sa navyše súhlas s inštaláciou továrenského alarmu môže ukázať ako nepriaznivý krok. Výrobcovia zvyčajne do daného automobilu inštalujú rovnaký model alarmu, vždy na rovnaké miesto. Dávajú tak darček zlodejom automobilov, ktorí, keď sa chystajú ukradnúť danej auto, veľmi dobre vedia, ako alarm zneškodniť a ako sa k nemu dostať.

Na trhu sú aj zariadenia, ktoré nie sú samotnými alarmy, ale ktorá dokážu účinne ochrániť vaše auto. Ide o bezúdržbové spúšťací zámky motora. Zvonka sú úplne neviditeľné, pretože v aute neblikajú žiadne LEDky. Väčšinou fungujú na báze čipovej karty. Keď sa majiteľ priblíži k autu s kartou vo vrecku, blokovanie sa deaktivuje. Keď opustí auto, je tak sa zámok zasa zamkne. Táto bezpečnosť je účinná, pretože zlodej nevie, kde je, a má ťažkú ​​úlohu dosiahnuť blokády a zneškodnenia tohto autoalarmu.

Alarmy s prenosom dát

Výrobcovia autoalarmov hľadajú riešenia, ktoré majiteľa vozidla informujú, že auto je okrádanie nielen kvílením sirény a blikajúcimi svetlami, ale aj využitím moderných metód prenosu dát. Autoalarmy nájdete na trhu:

  • s rádiovým oznámením
  • s oznámením GSM

Alarmy s rádiovým oznámením

Alarmy s rádiovým upozornením majú nainštalovaný rádiový vysielač a prijímač. V čase krádeže je signál odoslaný do prijímača, ktorý má majiteľ vozidla v diaľkovom ovládaní. Bohužiaľ tieto riešenia nie sú príliš účinné, pretože súčasné „davy ľudí“ v éteri môžu spôsobovať rušenie a existuje šanca, že sa signál zaslaný majiteľovi k majiteľovi nedostane. Túto technológiu nahrádzajú novšie GSM autoalarmy.

GSM autoalarmy

Alarmy upozornenia GSM sú efektívnejšie a ponúkajú viac možností. Taký alarm je vybavený akousi bunkou so SIM kartou nabitú v predplatenom systéme. Tieto alarmy fungujú u operátorov mobilných sietí. Keď dôjde ku krádeži automobilu alebo niekto vnikne, alarm automaticky odošle príslušný signál na mobilný telefón majiteľa. V tomto prípade nezáleží na vzdialenosti – auto môže byť v Prahe a majiteľ v Brne.

Akýkoľvek zásah do vozidla zvonku bude zaznamenaný a majiteľ o tom bude informovaný prostredníctvom SMS alebo hlasovej správy. Majiteľ môže ďalej posielať SMS príkazy ako: „stop“ alebo „aktivovať zámok motora“. Predstavte si zlodejov prekvapenie, keď auto pri páchaní trestného činu odmietne poslúchnuť a nebude mu umožnené znovu naštartovať.

Môžete tiež zavolať do svojho auta. Potom sa spustí funkcia odpočúvania. Vďaka tomu môžete počuť, čo sa deje vo vnútri auta.
Zariadenie spravidla umožňujú spoluprácu s niekoľkými telefónnymi číslami a umožňujú ovládanie cez internet.

Mnoho alarmov tohto typu má navyše zabudovaný modul GPS. Nájsť ukradnuté auto vybavené takým alarmom bude trvať len malú chvíľu.
Samozrejme to nie je 100% isté riešenie. Profesionálny zlodeji automobilov majú v tomto prípade tiež svoje vlastné metódy, ktoré môžu alarm zneškodniť. Ale dokáže to riadne zlodeji znepríjemniť a následne ho odradiť od krádeže vášho automobilu.

Ďalšie funkcie autoalarmu

Na trhu existuje rad ďalších funkcií, ktoré môžu byť vybavené modernou autoalarmy. Za zmienku stojí niekoľko z nich:

  • senzory
  • zatváranie okien, strešné okno, zamykanie centrálneho zamykania
  • zámok štartu motora
  • samo zapnutia
  • takzvaná funkcia paniky
  • funkcia proti únosu

Senzory

Vďaka nim alarm reaguje na rôzne typy udalostí. Za zmienku stojí niekoľko typov senzorov:

  • pohyb (ultrazvuk)
  • gravitačné senzor
  • tlakový senzor
  • polohový snímač
  • zvukový detektor

Snímač pohybu pracuje na základe ultrazvuku emitovaného v chránenom priestore, napríklad vnútri automobilu. V okamihu, keď je rozbité okno a zlodejov ruka je vo vnútri automobilu, ultrazvuk detekuje pohyb a aktivuje alarm. Inštalácia takéhoto snímača sa odporúča ľuďom, ktorí chcú nielen chrániť svoje vozidlo pred krádežou, ale aj vybavenie vnútri, napr. Zvukové zariadenie.
Pohybový senzor môže byť jedno alebo dvojzónový, pracujúci vnútri aj vonku.
Senzor nárazu sleduje rázy a nárazy. Výstraha sa spustí, akonáhle dôjde k nárazu do vozidla.

Pri zodpovedajúcom nastavení citlivosti spustí aj mierne kliknutí poplach. Použitie takéhoto riešenia pomôže chrániť auto pred krádežou, a to nielen. Takisto vás informuje o vandalizmu a zvýši vaše šance na zadržanie páchateľov.
Existujú tiež snímače nárazu a pohybu, ktoré kombinujú výhody oboch vyššie uvedených.

Gravitačné senzor, známy tiež ako senzor ťahanie, ťahanie a náklonu. Zaznie poplach, keď sa auto začne hýbať alebo je zdvihnuté. Odhodlaní zlodeji majú rôzne spôsoby ovládania – jedným z nich je použitie odťahovky. Gravitačné senzor má proti týmto krádežiam pôsobiť.

Detektor zvuku nie je nič iné ako mikrofón inštalovaný vo vnútri automobilu. Poplach sa spustí pri príjme zvuku s určitou frekvenciou, napr. Rozbitie skla. Doporučené pre ľudí žijúcich napríklad v oblasti so zvýšenou krádeží autorádia.
Existujú alarmy, ktoré môžu pracovať s niekoľkými (dokonca troma) rôznymi senzory súčasne. Odborníci sa však domnievajú, že je lepšie zvoliť jeden senzor. Inštalácia príliš mnohých zariadení na jednu zbernicu môže spôsobiť chyby v počítači vozidla.

Zatváranie okien, strešné okno, zamykanie centrálneho zamykania

Výhody takéhoto riešenia nie je treba ani vymenovávať. Výstražné zariadenie si pamätá, že všetky vyššie uvedené činnosti musia byť vykonané pred opustením vozidla. Vďaka inštalácii takého alarmu zlodejom nielen uľahčíte život, ale tiež sa vyhnete nepríjemným prekvapením, ako je mokré sedenie, ak necháte strešné okno otvorené a zmení sa počasie.

Zámok štartovanie motora

Alarm s touto funkciou zabráni spusteniu motora v čase zapnutia alebo vydania príslušného príkazu (v prípade ovládania modulu GSM).

Samočinné zapnutie

Veľmi užitočná funkcia. Predstavte si situáciu: potom, čo opustíte auto, aktivujete alarm a odídete, ale vložením kľúčov do vrecka omylom stlačíte tlačidlo, ktoré zariadenie vypne. Alarm nezostane vypnutý. Pokiaľ do určitej doby (20-30 sekúnd) neotvoríte dvere, alarm sa znova aktivuje.

Funkcia paniky

Hodí sa v rôznych situáciách. Jediným tlačidlom môžete aktivovať poplach, keď napríklad dostanete infarkt za volantom alebo keď vás niekto napadne na semaforoch a pokúsi sa uniesť vaše auto. Týmto spôsobom upútate pozornosť ostatných účastníkov cestnej premávky. Poplach preto môže zabrániť únosu automobilu, ale tiež zachrániť životy.

Funkcia proti únosu

Ako názov napovedá, má chrániť vozidlo pred únosom spoločne s majiteľom. Stlačením tlačidla skrytého na mieste známom majiteľovi sa po prejdení určitej vzdialenosti motor zablokuje. V konaní nebude možné pokračovať. Táto funkcia sa odporúča majiteľom drahých automobilov, ktoré môžu byť odcudzené.

Cena autoalarmu

Náklady na nákup najjednoduchšieho zariadení iba s poplašnú sirénou a uzamknutie centrálneho zámku by nemali prekročiť cenu okolo 30 € s DPH. Ak však chcete autoalarm kompatibilný s rôznymi typmi senzorov, cena autoalarmu sa zvýši aj na viac ako 46 € vrátane DPH.

Pokiaľ chcete modely, ktoré sa dajú jednoducho pripojiť na zbernicu CAN BUS, potom počítajte s cenovkou, ktorá sa pohybuje od 115 € do 200 € s DPH. Nad cenovku 200 € s DPH si zakúpite alarmy, ktoré ponúkajú mnoho ďalších funkcií ako je GPS modul, GSM modul a mnoho ďalšieho. Ak vám ani toto nestačí, potom sa môže cena autoalarmu vyšplhať aj na 400 € s DPH a viac.

Pri nákupe autoalarmu stojí za to rozhodnúť sa o jeho okamžité inštaláciu certifikovaným odborníkom. Nezávislé, nešikovné pokusy o inštalácii zariadenia môžu mať fatálne následky – vrátane poškodenia počítača alebo spálenie častí elektrickej inštalácie.

Dobre namontovaný autoalarm nemôže ovplyvniť negatívne činnosť počítača vo vozidle. Takisto by mal poskytovať rovnaké zabezpečenie aj potom, čo palubný počítač vymenili zlodeji. Najbezpečnejšie je zakúpiť autoalarm spoločne s inštaláciou. Potom vám bude zaručená funkčnosť autoalarmu a inštalácia od rovnakého subjektu.

Autoalarmy: Alarmy do auta a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový autoalarm pre zabezpečenie vášho vozidla. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového autoalarmu pomohli a vy teraz budete mať váš automobil už navždy v bezpečí pred kriminálnikmi.
Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového autoalarmu zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na web Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé alarmy do auta a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom autoalarmu. Dozviete sa tam tiež, ktorý autoalarm je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

Hlasovanie

Mohlo by vás zaujímať