Menu Zavrieť

Pokosové píly

pokosova-pila

Pokosové píly sú veľmi zaujímavou alternatívou k iným rezacím zariadeniam, ako sú stolové píly. Je to určite veľmi dobré riešenie pre neskúsených ľudí, ktorí potrebujú efektívny spôsob, ako rezať nie príliš veľké prvky. Dôvodom je predovšetkým mnoho ochranných opatrení, ktorými bolo zariadenie vybavené. Pokosové píly môžete nájsť tiež pod označením kapovacie píly. S pokosovú pílou jednoducho vykoná uhlové rezy. Je použiteľná na mnohých rôznych materiáloch.

Využiť ju môžete pri mnohých rôznych príležitostiach. Svoje využitie nájde pri robení rozvodov z rôznych rúrok. Môžete si s ňou tak vyrobiť dokonalé fotorámčeky. Existujú ručné a elektrické pokosové píly.
V dnešnej dobe si môžete vybrať aj akumulátorové pokosové píly, kde vám pri použití nebude prekážať žiadny kábel. Ich nevýhodou je naopak o niečo nižší výkon. Nájdenie tohto dokonalého produktu však nie je ľahké. Veľmi dobrá pokosová píla nám musí predovšetkým zaručiť pomerne vysokú všestrannosť, čo je v tejto kategórii produktov veľmi dôležité. Optimálny výkon je samozrejme tiež zásadný. Ktorá pokosová píla bude teda najlepšie?

V tomto článku sa pozrieme na porovnanie najlepších pokosových píl a zameriame sa tiež aj na to, ako vybrať pokosovú pílu. To zahŕňa všetky dôležité parametre, ktoré je potrebné poznať na výber novej pokosovej píly.

Pokosové píly: Porovnanie 10 najlepších pokosových píl podľa hodnotenia, testy a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších pokosových píl. Ako sme tieto pokosovej píly vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto pokosové píly sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšiu a zároveň najlepšiu pokosovú pílu.

NázovVzhľadVýrobcaPríkon (W)S pojazdomOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Metabo KGS 216 MPokosová pila Metabo KGS 216 MMetabo1500Áno169,90Zobraziť v obchodoch
PARKSIDE PKS 1500 B3 LidlPokosová pila PARKSIDE PKS 1500 B3 LidlParkside (Lidl)1500Nie64,99Zobraziť v obchodoch
Metabo KGS 254 MPokosová pila Metabo KGS 254 MMetabo1800Áno289,90Zobraziť v obchodoch
Scheppach HM 216Pokosová pila Scheppach HM 216Scheppach2000Nie115,89Zobraziť v obchodoch
Scheppach HM 254Pokosová pila Scheppach HM 254Scheppach2000Nie174,99Zobraziť v obchodoch
Scheppach HM 110 MPPokosová pila Scheppach HM 110 MPScheppach2000Áno214,90Zobraziť v obchodoch
SCHEPPACH HM 90 SLPokosová pila SCHEPPACH HM 90 SLScheppach2200Áno193,00Zobraziť v obchodoch
Metabo KS 216 M LasercutPokosová pila Metabo KS 216 M LasercutMetabo1350Áno128,79Zobraziť v obchodoch
Metabo KGS 305 MPokosová pila Metabo KGS 305 MMetabo2000Áno358,99Zobraziť v obchodoch
Bosch GCM 12 GDLPokosová pila Bosch GCM 12 GDLBosch2000Áno714,34Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia pokosových píl od ich užívateľov.

Pokosová píla: Ako vybrať pokosovú pílu?

Pri výbere novej pokosovej píly je dôležité sa zamerať predovšetkým na tieto parametre:

  • Výkon pokosovej píly (otáčky, príkon)
  • Priemer kotúča u pokosovej píly
  • Dĺžka rezu a hĺbka rezu
  • Príslušenstvo k pokosovej píle
  • Cena pokosovej píly

Pri nákupe dokonalého zariadenia pre rezanie materiálov podobných drevu alebo dokonca o niečo tvrdších materiálov musíme pamätať na mnoho aspektov. Kým pokosová píla je o niečo bezpečnejším riešením než štandardné píly, musíme si tiež pamätať, že zariadenie musí byť vybavené všetkými potrebnými mechanizmy, aby bola zaistená naša ochrana. Okrem problémov súvisiacich s výkonom alebo rýchlosťou otáčania si preto musíme pamätať na bezpečnostné systémy, ktoré sa starajú o našu bezpečnosť.
Medzi ďalšie funkcie, ktoré sa tiež ukážu ako veľmi dôležité, patrí rozsah nastavenia. Okrem toho sa funkcie zariadenia ukáže ako zásadný.
Medzi ďalšie parametre, ktoré vám pomôžu vybrať perfektné zariadenie, patrí priemer kotúča a dostupnosť funkcií a príslušenstva. Pohodlie (ergonómia nástroje) pri používaní je tiež rovnako dôležitým parametrom.

Určenie pokosovej píly

Než si kúpime pokosovú pílu, zamyslime sa nad tým, ako ju použijeme. To je dôležité, pretože každý model je prispôsobený rezanie iného materiálu. Ak sa chystáme sami vyrábať nábytok, vyrábať elegantný obloženie alebo opravovať parkety, budeme potrebovať pokosovú pílu na drevo. Väčšina z tohto typu zariadenia taktiež umožňuje rezať materiály podobné drevu, napr. Drevotrieskové dosky. Existujú tiež zariadenie prispôsobené na rezanie plastov a dokonca aj kovov, vrátane železa alebo hliníka.

Priemer kotúča pokosovej píly

Priemer kotúča je veľmi dôležitým parametrom pri výbere novej pokosovej píly. Priemer rezného kotúča má vplyv na výsledok našej práce. Najčastejšie si môžete vybrať modely, ktoré majú priemer kotúča od 200 mm do 300 mm. Ak chcete využiť pokosovú pílu pre profesionálne použitie, môžete si vybrať aj modely s väčším priemerom kotúča než je 300 mm. Priemer kotúča nám ovplyvní aj to, aká veľká je hĺbka rezu.

Posuv pokosovej píly

Pri rozhodovaní, ktorú pokosovú pílu zvoliť, by sme mali venovať pozornosť tomu, či je model vybavený posuvom. Táto funkcia bude užitočná pri rezaní panelov, záhradných stĺpikov a plotov. Ak máme v úmysle rezať hlavne malé prvky, nemusíme investovať do podávacieho zariadenia, pretože pravdepodobne nebudeme mať veľa príležitostí ho použiť.

Výkon pokosovej píly a rýchlosť otáčania

Jedným z najdôležitejších parametrov pokosových píl je výkon motora. Ovplyvňuje efektivitu zariadení, a tým aj jednoduchosť rezania. Ak sa pozrieme bližšie na zariadení dostupná na trhu, všimneme si, že ich výkon sa obvykle pohybuje v rozmedzí od 1 200 W do 3 600 W.

Otáčky

Výkon pokosové píly však určuje aj ďalšie, rovnako dôležitý parameter. Hovoríme o rýchlosti otáčania. Maximum je zvyčajne 3750 – 5500 ot./min. Malo by sa pamätať na to, že píla určená na rezanie napr. Hliníka by mala pracovať pri rýchlosti pod pri rezaní dreva. Každý materiál má inú hustotu a štruktúru, preto vyžaduje individuálne vybranú metódu spracovania. Ak nesprávne nastavíme rýchlosť otáčania zariadenia, bude to mať negatívny vplyv na presnosť rezu, tak na našu bezpečnosť.

Uhol rezu pokosovej píly

Ako názov napovedá, pokosová píla je navrhnutá na rezanie materiálov pod uhlom. Zvyčajne sa jedná o uhol až 45 alebo 90 stupňov. Niektoré zariadenia možno nakloniť iba na jednu stranu, k dispozícii sú aj obojstranné modely. Tie, ktoré sú zahrnuté v druhej skupine, sú vhodné pre pokročilejšie úlohy, ktoré vyžadujú rezanie na oboch stranách. Nemali by sme mať problém s rozhodnutím, aká je najlepšia pokosová píla, pretože väčšina výrobcov uvádza maximálnu hĺbku a šírku rezu pre daný uhol.

Funkcia naklonenia

Ak si kúpime pokosovú pílu s funkciou náklonu, budeme schopní rezať dva uhly súčasne. To všetko vďaka hlave, ktorá sa nakláňa do strany, a preto sa tiež otáča na pracovnom stole. Funkcia náklonu sa osvedčí najmä pri stavbe nábytku.

Rozmery a hmotnosť pokosové píly

Pokosové píly majú väčšinou kompaktné rozmery, takže výrazne neobmedzujú voľný priestor v dielni. Avšak neváži rovnako, niekedy je to 7-8 kg a niekedy oveľa viac, dokonca 15 alebo 25 kg. Ak máme v úmysle používať zariadenie na jednom mieste, môžeme sa rozhodnúť pre ťažšie model, pretože v tomto prípade nie je hmotnosť taká dôležitá.

Príslušenstvo pokosové píly

Pri nákupe pokosovej píly nemôžete zabudnúť na ďalšie vybavenie, pretože má veľký vplyv na pohodlie a bezpečnosť práce. Jedným z nich je vstavané osvetlenie, ktoré zlepšuje viditeľnosť a pomáha byť presný.

Systém odsávanie pilín a prachu je tiež veľmi užitočný. Hobliny vytvorené pri rezaní materiálu znižujú viditeľnosť a môžu im prekážať. Ak sú priebežne nasávaný do špeciálneho vrecka, práca v dielni sa ukáže ako pohodlnejšie a bude pre nás ľahšie udržiavať ho v poriadku.
Píla na zvyčajne dodáva s jedným pílovým kotúčom príslušného priemeru (najčastejšie 21 až 36 cm). Môže však byť občas nutné ho vymeniť. Nebude to ťažké, ak zvolíme zariadenie so zámkom vretena.

Ukazovateľ línie rezu – Užitočným príslušenstvom je tiež laserový indikátor línie rezu, ktorý ukazuje, kde sa má daný prvok orezať.
Zarážky – Píla môže byť tiež vybavená napríklad zarážkou pre zapichovanie alebo bočnými podperami.

Cena pokosovej píly

Samozrejme sa aj tu u tohto porovnávacieho článku zameriame na jednotlivé cenovej kategórie pokosových píl. Pozriem sa, čo vám ponúknu modely z najlacnejší kategórie a čo naopak tých z tej najdrahšie cenovej kategórie. Odpovieme si tu na otázku, koľko by takáto pokosová píla mala stáť peňazí. Podľa toho si môžete predstaviť, koľko bude potrebné investovať peňazí do novej pokosovej píly.

Cena pokosovej píly do 200 € s DPH

Čo vám ponúknu pokosové píly, ktoré sa svojou cenovkou vojdú do rozpočtu do 200 € s DPH? Nečakajte tu veľký výber sortimentu. Väčšina modelov je určená na základné domáce použitie. Avšak tety modely vám ponúknu základnú funkčnosť s ktorou sa uspokojí nenároční občasní užívatelia. Môžete si tu vyberať modely s príslušenstvom ako je laserové ukazovátko, ľad osvetlenie a nastaviteľnosť uhla rezania. Vyberiete si tu aj modely s pojazdom.

Cena kapovacie a pokosové píly od 200 € s DPH do 450 € s DPH

Tieto modely vám ponúknu vyšší výkon a oveľa viac funkcií a príslušenstva. Tieto modely majú zvyčajne robustnú hliníkovú konštrukciu. Majú dobrú životnosť, dobrý výkon a mnoho ďalších dobrých parametrov.

Cena pokosovej píly nad 450 € s DPH

Pokosové píly s cenovokou nad 450 € s DPH sú určené pre náročnejších užívateľov. Samozrejmosťou je pojazd, ľubovoľné nastavovanie, LED osvetlenie, odsávanie pilín a väčšiu možnosť nastavenia uhla pri rezaní. Vyberiete si aj modely, ktoré svojou cenou prekračujú aj vyše 2 000 € s DPH.

Pokosové píly: Pokosová píla a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú pokosovú pílu do vašej dielne. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej pokosovej píly pomohli a vy teraz využijete pokosovú pílu pri mnohých rôznych projektoch a bude vám slúžiť dlho bez jedinej závady.
Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej pokosovej píly zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.
Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na web Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé pokosovej píly a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom pokosovej píly. Dozviete sa tam tiež, ktorá pokosovej píly je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

3.7/5 - (11 votes)

Mohlo by vás zaujímať