Menu Zavrieť

Antiperspiranty

Antiperspirant

Letná sezóna je tu a s ňou prichádza aj nepríjemné potenie, ktoré, žiaľ, postihuje každého. Existuje však osvedčený spôsob, ako tomu zabrániť. Antiperspiranty pozná každý, ale nie každý vie, ako tento výrobok vlastne funguje a ktorý je pre koho vhodný.

V dnešnom článku odpovieme na základné otázky správneho výberu, vysvetlíme problematiku hliníka v antiperspirantoch, predstavíme si rôzne typy antiperspirantov a ako vždy sa pozrieme na tri cenové kategórie a na to, čo od nich môžete očakávať. Na samom konci článku vám odpovieme na najčastejšie kladené otázky.

Antiperspiranty: Porovnanie 10 najlepších antiperspirantov podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme vybrali 10 najlepších antiperspirantov. Ako sme vybrali tieto antiperspiranty? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Potom sme tieto antiperspiranty zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty potom môžete zoradiť podľa svojich preferencií. Ak vás zaujíma napríklad nízka cena, môžete si zoradiť antiperspiranty podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si najlacnejší a najlepší antiperspirant.

NázovVzhľadAktívna zložkaPercento účinnej látky (%)TypParfemácia?Alkohol?Objem balenia (ml)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
DriclorAntiperspirant DriclorHexahydrát chloridu hlinitého20Roll-onNieÁno206,6Zobraziť v obchodoch
Jenvox roll-onAntiperspirant Jenvox roll-onChlorid hlinitý13Roll-onNieNie5015,6Zobraziť v obchodoch
Jenvox sensitiveAntiperspirant Jenvox sensitiveChlorid hlinitý8Roll-onNieNie5016,9Zobraziť v obchodoch
Vichy Stress Resist roll-onAntiperspirant Vichy Stress Resist roll-onChlorohydrát hliníku15Roll-onÁnoNie509,6Zobraziť v obchodoch
Eucerin Intenzívny 30 mlAntiperspirant Eucerin Intenzívny 30 mlChlorid hlinitý a Chlorohydrát hliníku11 (?)SprejÁnoNie309,67Zobraziť v obchodoch
Everdry roll-on 50 mlAntiperspirant Everdry roll-on 50 mlChlorid hlinitý14Roll-onNieNie5023,9Zobraziť v obchodoch
Anhydrol ForteAntiperspirant Anhydrol ForteHexahydrát chloridu hlinitého20Roll-onNieÁno6015,18Zobraziť v obchodoch
Perspirex OriginalAntiperspirant Perspirex OriginalChlorid hlinitý8Roll-onNieÁno2010,6Zobraziť v obchodoch
Perspirex StrongAntiperspirant Perspirex StrongChlorid hlinitý25Roll-onNieÁno2011,6Zobraziť v obchodoch
SweatStop Forte roll-onAntiperspirant SweatStop Forte roll-onChlorid hlinitý13Roll-onNieÁno5013,65Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Tam si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia antiperspirantov od ich používateľov.

Deodorant vs. antiperspirant

Ako funguje deodorant?

Ak vám vadí len zápach, siahnite po deodorante. Dezodorant je určený na blokovanie zápachu baktérií na pokožke a čiastočnú absorpciu vlhkosti. Takže po použití dezodorantu sa budete stále potiť, ale váš pot nebude zapáchať a vy budete voňať. Najčastejšie obsahuje dezinfekčné prostriedky s antibakteriálnymi vlastnosťami a alkohol na podporu vône. Účinok dezodorantu je krátkodobý, ale môžete ho použiť niekoľkokrát počas dňa. Najčastejšie ich dostanete vo forme spreja.

Aký je rozdiel medzi deodorantom a antiperspirantom?

Ako funguje antiperspirant?

Ak máte problém s nadmerným potením a chcete zabrániť poteniu, vyberte si antiperspirant. Pôsobí v mieste aplikácie na potné žľazy, ktoré uzatvára a zabraňuje tak tvorbe potu. Baktérie sa potom nemajú na povrchu tela čo rozkladať. To je zásadný rozdiel medzi dezodorantom a antiperspirantom. Práve antiperspiranty najčastejšie obsahujú toľko skloňovaný chlorid hlinitý alebo aluminium chlorid. Môžete ich nájsť v guľôčkovej (roll-on), tuhej forme alebo v spreji. Ich účinnosť sa líši. Na mieste nájdete niektoré, ktoré dokážu úplne zastaviť potenie.

Je účinnejší antiperspirant alebo dezodorant?

Antiperspirant účinne zabraňuje poteniu (v závislosti od koncentrácie hliníka vo výrobku a vašej pokožky). Vo všeobecnosti ani jeden z nich nezabraňuje poteniu úplne, ale antiperspiranty výrazne znižujú produkciu potu. Dá sa teda povedať, že sú účinnejšie a najmä v letných dňoch by sme ich mali uprednostniť. Ak si kúpite neperfumovaný antiperspirant, nemusíte sa vzdať svojho obľúbeného parfumu alebo dezodorantu. V kombinácii s antiperspirantom bez vône môžete použiť dezodorant alebo parfum.

A čo hliník? Mali by sme sa jej báť?

Hliník sa prirodzene vyskytuje v prírode (nachádza sa v íle), je to kov, ktorý patrí medzi najrozšírenejšie prvky. Je doslova všade okolo nás, v našich potravinách, dokonca aj vo vode, ktorú dostávame z pôdy počas kyslých dažďov.

Hoci sa hliník spája najmä s jeho používaním v antiperspirantoch, nachádza sa aj v iných výrobkoch, ako sú napr:

  • zubné pasty – ako abrazívum na odstránenie nečistôt zo zubov
  • ako pigment v dekoratívnej kozmetike (rúže, laky na nechty, očné tiene a linky)
  • v kuchyni – môže byť súčasťou práškov na pečenie alebo vo forme hliníkového riadu
  • v liekoch – tzv. antacidách ( znižujúcich kyslosť žalúdočného obsahu)
  • v opaľovacích krémoch (hydroxid hlinitý)

V kozmetickom priemysle nájdete viac ako 20 rôznych foriem hliníka. Najbežnejšie sú chlorid hlinitý, chlorohydrát hlinitý, hydroxid chloridu hlinitého a zirkoničitého, hliník draselný alebo hliník amónny.

Pot tvorí z 99 % iba voda a zvyšok je soľ, bielkoviny a vylúhované nečistoty. Aj toto malé percento stačí na to, aby sa podpazušie stalo príjemným domovom pre baktérie, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach.

Mnohí ľudia považujú hliník za kontroverzný, ale nebolo dokázané, že by bol škodlivý. V súčasnosti je to jediná funkčná látka, ktorá skutočne zabraňuje poteniu. Hliník je obľúbený najmä pre svoje silné antiperspiračné vlastnosti. Zlúčeniny hliníka spolu s ďalšími látkami v bežných antiperspirantoch veľmi účinne zabraňujú poteniu.Zužujú póry a potné žľazy v podpazuší, čím zabraňujú poteniu. Po použití antiperspirantu sa pot nemá šancu zmyť, ale stále sa tvorí, ale nepreniká do pokožky.

Je teda dôvod na obavy?

Ako už bolo povedané, hliník je všade okolo nás a nachádza sa takmer na každej veci, ktorej sa dotýkame a ktorú jeme. Vedci už roky skúmajú nepriaznivé účinky hliníka v antiperspirantoch, ale zatiaľ sa nič nepotvrdilo. Hliník je jediná účinná látka, ktorá blokuje potenie. Neexistuje iný spôsob, ako zastaviť potenie, ako hliník.

Hliník sa kvôli veľkosti molekúl nemá ako dostať do krvného obehu. Z tohto dôvodu môžu výrobky používať tehotné a dojčiace ženy.

Ako si vybrať ideálny antiperspirant?

Pri výbere antiperspirantu je dôležité zvážiť, či sa zaoberáte nadmerným potením a zápachom, a preto si vyberiete antiperspirant, alebo sa zaoberáte len kontrolou zápachu, a preto si vyberiete dezodorant. Pre začiatok existujú dve formy aplikátorov – roll-on (guľôčkový), tuhý a sprej – vždy záleží na tom, na aký problém ich budeme používať a tiež na tom, aká aplikácia je pre koho pohodlná.

Akú značku si mám vybrať?

Na trhu je veľa rôznych značiek, z ktorých si môžete vybrať. V drogériách a supermarketoch sa stretnete so značkami ako Nivea, Rexona a ďalšími. V lekárňach a špecializovaných predajniach si môžete kúpiť produkty ako Driclor, Eucerin, Jenvox. Najmä Driclor je jedným z najsilnejších antiperspirantov.

Čo na citlivú pokožku?

Štátny zdravotný ústav tiež skúmal, či zloženie výrobkov zodpovedá informáciám na obale a či niektoré látky (komplexy hliníka a zirkónia) neprekračujú povolené limity. Vo všetkých testovaných vzorkách boli hladiny škodlivých látok v poriadku.

Napriek tomu sa pri testoch podráždenia pokožky ukázalo, že niektoré spreje a antiperspiranty obsahujúce zirkón môžu spôsobiť problémy ľuďom s citlivou pokožkou.

Zo sprejov to bola len Rexona Men Invisible. Spomedzi tuhých antiperspirantov môžu byť všetky okrem Old Spice Sweat Defence a Gillete Sport High Performance (bez zirkónu) dráždivé. Rexona MenCobalt a Axe Dry Dark-Temptation obsahovali najviac dráždivých látok. „Antiperspiranty sú vždy dôkladne testované odborníkmi na toxikológiu a pri pravidelnom používaní sú bezpečné. Zároveň spĺňajú všetky globálne, európske a miestne normy a legislatívne požiadavky,“ ubezpečuje Veronika Kúšiková zo spoločnosti Unilever, ktorá tieto značky vyrába.

Hyperhidróza – nadmerné potenie

Hyperhidróza je stav, pri ktorom dochádza k nadmernému vylučovaniu potu z mnohých rôznych príčin (genetika, lieky, choroba, tehotenstvo, obdobie v prechode a mnohé ďalšie). Hyperhidrózou trpia muži aj ženy.

Hyperhidróza je abnormálne nadmerné potenie, ktoré nemusí nevyhnutne súvisieť s teplom alebo cvičením. Môžete sa potiť tak výdatne, že vám pot presiakne cez oblečenie alebo vám kvapká z rúk. Okrem toho, že tento typ silného potenia narúša bežné denné aktivity, môže spôsobovať sociálnu úzkosť a pocit zahanbenia.

K hyperhidróze patrí aj vyplavovanie tela, pri ktorom sa takpovediac kúpete v pote už pri niekoľkých krokoch. Môžete sa potiť aj v zime, keď nie je horúco. Ide o mokré kruhy na oblečení, spotené nohy, ruky, brucho, hruď, čelo a nepríjemný zápach. Slabé antiperspiranty vám nepomôžu, musíte siahnuť po silnejších produktoch, ako je napríklad Driclor.

Dôsledkom hyperhidrózy sú udivené tváre ľudí. Otázky, či ste pred stretnutím bežali, hoci ste sa prepravovali autom a urobili len málo pohybov, stále ste spotení, akoby ste bežali maratón.

Ak trpíte hyperhidrózou, nezabudnite veľa piť.

Ako silný účinkuje antiperspirant pri hyperhidróze?

Pri nadmernom potení sa zvyčajne odporúča koncentrácia chloridu hlinitého hexahydrátu 1015 %. Na kontrolu potenia rúk alebo nôh sú potrebné vyššie koncentrácie – zvyčajne okolo 2030 %.

Odborníci vo všeobecnosti odporúčajú systematický prístup k boju proti hyperhidróze pomocou antiperspirantov. Začnite s výrobkami, ktoré sú najšetrnejšie k pokožke (tradičné voľnopredajné výrobky), a prejdite na voľnopredajné antiperspiranty s klinickou silou, potom skúste čoraz silnejšie výrobky (napr. výrobky na lekársky predpis), kým nenájdete úľavu. Mnohí výrobcovia antiperspirantov podporujú činnosť Medzinárodnej spoločnosti pre hyperhidrózu (IHhS) a zameriavajú sa na potreby ľudí trpiacich hyperhidrózou.

Odporúčané produkty na hyperhidrózu:

  • Driclor – Chlorid hlinitý hexahydrát – 20 % účinnej látky
  • Anhydrol Forte – Chlorid hlinitý hexahydrát – 20 % účinnej látky
  • Perspirex Strong – Chlorid hlinitý – 25 % účinnej látky
  • Jenvox roll-on – Chlorid hlinitý – 13 % účinnej látky

Typy antiperspirantov

Tak ako existuje rôzna intenzita potenia, existujú aj rôzne sily antiperspirantov, ktoré toto potenie riešia. Existuje tu priama úmernosť. Čím silnejšie je potenie, tým silnejší antiperspirant je potrebný. Prečo je to tak? Antiperspiranty fungujú na princípe povrchových ochranných vrstiev, ktoré zabraňujú poteniu. Akonáhle antiperspirant nie je dostatočne silný, pot túto vrstvu skôr či neskôr prekoná a my sa môžeme paradoxne potiť presne tak isto ako pred použitím antiperspirantu. Keď je však antiperspirant dostatočne silný, ochranná vrstva nielenže odolá náporu potu, ale často funguje aj niekoľko dní.

To prináša pohodlie a toľko potrebný pocit, keď sa môžeme na antiperspirant úplne spoľahnúť, čo je rozhodujúci krok k tomu, aby sme sa cítili lepšie. Treba však spomenúť aj to, že ak sa potíme aj v mierne zvýšenej miere, nie je potrebné automaticky zvoliť najsilnejší možný antiperspirant s maximálnou intenzitou. Potenie sa dá spoľahlivo zastaviť, ale treba mať na pamäti, že potenie je fyziologický proces, ktorý má svoj účel a jeho cieľom nie je úplne ho zastaviť na mnoho dní. Preto nie je potrebné používať antiperspirant ani v období, keď nás potenie neobťažuje atď.

Kulička alebo sprej

Nie je možné povedať, či je z hľadiska účinnosti lepšie používať spreje alebo roll-ony, ľudovo nazývané „guličky“. Záleží na tom, čo vám viac vyhovuje z hľadiska aplikácie a použitia. Ako ukázal náš test, účinnosť oboch foriem je podobná, vždy závisí od konkrétneho produktu.

Parametre antiperspirantu

Veľkosť balenia

Tekuté a tuhé dezodoranty a antiperspiranty sú k dispozícii v baleniach s objemom 20 až 150 ml. Menšie balenia sú vhodné na cestovanie, do tašky alebo na šport. Na každodenné použitie sú lepšie väčšie. Vo všeobecnosti platí, že čím väčšie je balenie, tým lacnejší je obsah (v rámci toho istého výrobku). Veľkosť kryštálov a niekedy aj pevných prípravkov sa udáva v gramoch a pohybuje sa od 45 do 100 gramov.

Typ vône

Dámske dezodoranty a antiperspiranty majú zvyčajne sladkú alebo ovocnú vôňu, zatiaľ čo pánske dezodoranty sa vyznačujú silnejšou korenistou vôňou. Unisex výrobky majú zvyčajne neutrálnu alebo žiadnu parfumáciu. Najsilnejšie antiperspiranty sú zvyčajne bez vône (Driclor, Jenvox alebo Perspirex).

Koncentrácia hliníka

Pri výbere sa zamerajte aj na to, koľko hliníka je v objeme výrobku. Niektoré antiperspiranty neuvádzajú, koľko hliníka obsahujú. Platí to najmä pre lacné výrobky a môžete si byť istí, že výrobca neuvádza koncentráciu, pretože vo výrobku je málo hliníka. Na koncentráciu hliníka sa zamerajte najmä vtedy, ak trpíte nadmerným potením.

Ak s antiperspirantmi len začínate, vyberte si menej koncentrované produkty. Ak na vás nepôsobí a stále sa potíte, vyberte si koncentrovanejšie produkty.

Aké sú najbežnejšie typy hliníka, ktoré môžete nájsť?

  • Chlorid hlinitý hexahydrát (rozpustný len v alkohole, ale najúčinnejší)
  • Chlorid hlinitý
  • Chlorohydrát hliníka

Obsah alkoholu

Niektoré antiperspiranty sú s alkoholom. Platí to najmä pre tie s vyšším obsahom hliníka. Ak výrobok obsahuje hexahydrát chloridu hlinitého, môžete si byť istí, že v ňom nájdete aj alkohol, pretože tento typ hliníka je rozpustný len v alkohole. Ak máte citlivú pokožku, vyberte si produkty bez alkoholu. Alkohol tiež vysušuje pokožku.

Cena antiperspirantu

V tejto kapitole sa ako vždy pozrieme na tri základné cenové kategórie a na to, čo od nich môžete očakávať.

Cena antiperspirantu do 4 € s DPH

V tejto cenovej kategórii sa najčastejšie stretávame so známymi značkami ako Nivea a Balea, ktoré nájdete v každej drogérii. Tieto antiperspiranty majú svoju účinnosť, ale nemožno ich porovnávať s inými kategóriami.

Cena antiperspirantu od 4 € do 10 € s DPH

Tu sa už stretávame s kategóriou luxusnejších značiek a značiek, ktoré nájdeme skôr vo vybraných e-shopoch a pobočkách drahších drogérií alebo v lekárni. Pokiaľ ide o výrobky, ktoré nájdete v lekárni, musíme tu počítať s účinnosťou, ale aj s výrobkami bez parfumu alebo unisex.

Cena antiperspirantu nad 10 € s DPH

Ak si radi doprajete luxus alebo máte citlivú pokožku, ktorá si vyžaduje zvýšenú starostlivosť, je dobré zamieriť do tejto kategórie, kde nájdete prírodné produkty známych a luxusných značiek.

Test MF Dnes – antiperspiranty

Spomedzi sprejov mal najlepšiu nameranú účinnosť neviditeľný antiperspirant Rexona (a stal sa víťazom testu v tejto kategórii). Po celodennom nosení dokázal znížiť potenie v priemere o tretinu a po dvoch dňoch dokonca o štyridsať percent.

Podobnú účinnosť preukázal aj Nivea Men Cool Kick, ktorý dosiahol rovnaký výsledok ako víťaz po jednom dni testovania, ale po 48 hodinách znížil potenie menej.

Na druhej strane, na konci rebríčka sa umiestnil Cien Men, predávaný v predajniach Lidl, ktorý dokázal znížiť potenie o takmer trinásť percent po celodennom nosení a o 11,5 percenta po dvoch dňoch.

Len o niečo účinnejšia bola značka Care Just Men od spoločnosti Kaufland po celodennom nosení. Počas druhého dňa už tento výrobok nebol účinný, ale keďže na obale bola uvedená účinnosť len 24 hodín, táto hodnota sa do výsledku testu nezapočítala. Obe značky sa v obchodoch predávali približne štyrikrát lacnejšie ako cena najdrahšieho výrobku.

Spoločnosť Lidl bola výsledkom testu prekvapená. Jeho hovorkyňa Jitka Vrbová však poprela, že by nízka cena mala akýkoľvek vplyv na zloženie výrobku.

„Zloženie nášho výrobku je navrhnuté tak, aby bolo veľmi účinné, v našom teste sa ukázalo, že tento výrobok znižuje potenie v priemere o 39 percent po 24 hodinách aplikácie,“ povedala a dodala, že výsledky nemôže bližšie komentovať bez podrobnejšej znalosti metodiky a podmienok testovania.

Na druhej strane spoločnosť Kaufland uznala vplyv ceny a výkonu. Podľa jej hovorcu Michaela Sperla však zákazníci majú o výrobok záujem. „Nemáme žiadne signály od zákazníkov, že by boli s výrobkom nespokojní. Po výrobku je dopyt. Zákazníci oceňujú pomer ceny a kvality,“ povedal. Testovací zdroj – TEST MF DNES.

Antiperspiranty: Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi dezodorantom a antiperspirantom?

Dezodoranty sú kozmetické výrobky, ktoré dokážu prekryť zápach potu, ale nezabránia samotnému poteniu. Najčastejšie sa predávajú ako sprej a obsahujú dezinfekčné prostriedky s antibakteriálnymi vlastnosťami a alkohol na zintenzívnenie vône. Ich účinok je krátkodobý, takže sa môžu používať niekoľkokrát denne. Antiperspiranty sú prípravky, ktoré zabraňujú poteniu. Ich účinok je však len čiastočný a často závisí od zloženia samotného antiperspirantu. Tieto výrobky zvyčajne obsahujú látku nazývanú chlorid hlinitý alebo aluminium chlorid, ktorá stojí za znížením potenia. Antiperspiranty sú dostupné v rôznych aplikačných formách – roll-on (guľôčkový), tuhý antiperspirant alebo sprej a nikdy neobsahujú alkohol.

Ako fungujú antiperspiranty?

Účinné látky v antiperspirantoch pôsobia na potné žľazy v mieste ich vývodu. Denaturovaním proteínov zužujú vývod, čím zabraňujú odtoku potu, a tým znižujú potenie v mieste aplikácie. Okrem bežných výrobkov, ktoré krátkodobo zabraňujú poteniu len čiastočne, sú na trhu dostupné aj silnejšie verzie antiperspirantov, ktoré dokážu potenie úplne zastaviť.

Je možné používať antiperspirant každý deň?

Áno, antiperspirant môžete používať každý deň. Ak máte citlivú pleť, odporúčame používať jemný prípravok určený pre tento typ pleti.

Zo začiatku sa zvyčajne odporúča používať antiperspirant každý deň, ale keď potenie ustúpi, môžete ho používať menej často. Prípravky, ako je Driclor, je možné používať len raz týždenne počas dlhšieho obdobia.

Kedy by ste mali používať antiperspirant?

Antiperspirant nanášajte najlepšie večer na suchú a čistú pokožku. Ráno ho opláchnite. Ak sa večer sprchujete a kúpete a vaša pokožka nie je úplne suchá, môžeme vám odporučiť osušenie fénom. Ak nemáte suchú pokožku, môže dôjsť k podráždeniu alebo nesprávnemu fungovaniu výrobku, pretože výrobok sa nebude dostatočne vstrebávať cez vlhkú pokožku, aby sa obmedzili potné žľazy.

Je možné používať antiperspirant na čerstvo oholené podpazušie?

Holenie podpazušia môže znížiť potenie a zápach a malo by byť súčasťou vašej základnej hygienickej rutiny, a to nielen v letných mesiacoch. Táto starostlivosť však nie je dostatočná a nezabráni poteniu ani zápachu. Po holení používajte antiperspiranty, ktoré sú špeciálne určené na túto starostlivosť a upokojujú podráždenú pokožku. Pred použitím obľúbeného antiperspirantu je tiež dobré použiť krémy po holení na upokojenie pokožky.

Čo je to ani-transpirant?

Antitranspirant je len iný výraz pre antiperspirant. Vo funkčnosti medzi nimi nie je prakticky žiadny rozdiel.

Je možné použiť antiperspirant na tvár?

Áno, je to možné. Na tvár však odporúčame prípravky, ktoré neobsahujú alkohol. Alkohol môže podráždiť vašu tvár a spôsobiť jej začervenanie.

Jsem mimozemšťan. Antiperspirant na mňa nefunguje, ako to?
Nie ste mimozemšťan. Antiperspiranty fungujú približne u 90 % používateľov. Záleží aj na tom, kde výrobok aplikujete, pretože potné žľazy sa morfologicky líšia na celom tele.

Antiperspiranty: Antiperspiranty a niekoľko slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli, ako si vybrať nový antiperspirant. Hovorili sme o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere tohto druhu výrobku. Dúfame, že sme vám pomohli s touto úlohou výberu správneho antiperspirantu. Dúfame, že vás už nikdy nebudú trápiť „koláče v podpazuší“ a pot.

Teraz už stačí urobiť len niekoľko krokov k nákupu. Stačí, ak si zakúpite vybraný antiperspirant v jednom z online obchodov a naplníte tam svoj virtuálny nákupný košík.

Z vyššie uvedenej porovnávacej tabuľky sa prekliknite na porovnávací portál Heureka, kde môžete porovnať jednotlivé antiperspiranty a ich ceny vrátane recenzií a skúseností používateľov s konkrétnym antiperspirantom. Môžete tiež zistiť, ktorý antiperspirant je kde skladom a za akú cenu sa predáva v rôznych obchodoch.

4.8/5 - (14 votes)

Mohlo by vás zaujímať