Menu Zavrieť

Nerf zbrane

Nerf zbrane

Každý malý nezbedník by sa rád zahral na vojaka, indiána alebo dokonca superhrdinu s dokonale vyvinutou zbraňou budúcnosti, ktorá má za úlohu zachrániť ľudstvo. Aj keď ide o malých chlapcov a dievčatá, žiadna mama nerada vidí svoje dieťa so zbraňou v ruke, pretože má prirodzený strach, že si vystrelí oko alebo niečo podobné. Preto spoločnosť Nerf prišla v roku 2010 s plastovými pištoľami so zaoblenými stranami a penovými nábojmi, ktoré napriek svojej odolnosti nikoho nezrania, ani keď má strelec zbraň tesne pri hlave.

Značka ponúka množstvo produktov, v ktorých sa dá ľahko orientovať, pretože sú rozdelené do kategórií podľa odporúčaného veku dieťaťa.

V tomto článku si prejdeme, ako vybrať tú správnu pre vaše dieťa, predstavíme si najznámejšie série a bližšie sa pozrieme aj na základné špecifikácie a príslušenstvo, ktoré môže byť k zbrani priamo dodávané alebo ho treba dokúpiť. V poslednej kapitole dnešného článku sa ako vždy zameriame na ceny, rozdelíme ich do troch základných kategórií a rozoberieme si, čo od nich môžete očakávať.

Nerf zbrane: Porovnanie 10 najlepších Nerf zbraní podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších zbraní Nerf. Ako sme vybrali najlepšie zbrane Nerf? Vybrali sme ich na základe hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Potom sme tieto Nerf zbrane zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty potom môžete zoradiť podľa svojich preferencií. Ak vás zaujíma napríklad nízka cena, môžete si zoradiť pištole Nerf podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšiu a najlepšiu pištolu Nerf.

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Nerf Fortnite Sneaky Springer blásterNerf pištoľ Nerf Fortnite Sneaky Springer bláster15,50Zobraziť v obchodoch
Nerf Elite Echo CS-10Nerf pištoľ Nerf Elite Echo CS-1039,58Zobraziť v obchodoch
Hasbro Nerf Elite 2.0 Shockware RD 15Nerf pištoľ Hasbro Nerf Elite 2.0 Shockware RD 1532,61Zobraziť v obchodoch
Nerf N-Strike Elite Stryfe BlasterNerf pištoľ Nerf N-Strike Elite Stryfe Blaster24,30Zobraziť v obchodoch
Nerf Turbine CS 18Nerf pištoľ Nerf Turbine CS 1851,25Zobraziť v obchodoch
Hasbro Nerf Fortnite HC E E7515EU4Nerf pištoľ Hasbro Nerf Fortnite HC E E7515EU412,05Zobraziť v obchodoch
Nerf Elite CommanderNerf pištoľ Nerf Elite Commander13,70Zobraziť v obchodoch
Nerf Modulus TriStrikeNerf pištoľ Nerf Modulus TriStrike46,98Zobraziť v obchodoch
Nerf Elite VoltNerf pištoľ Nerf Elite Volt12,10Zobraziť v obchodoch
Nerf Laser OPS Delta BurstNerf pištoľ Nerf Laser OPS Delta Burst42,59Zobraziť v obchodoch
Kliknutím na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Tam si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia zbraní Nerf od ich používateľov.

Využitie Nerf zbraní

Nerf zbrane môžu byť manuálne alebo elektrické. Manuálne pušky sú vybavené napínacou pákou alebo závorou, ktorú napína strelec. Potom sa stlačením spúšte uvoľní mechanizmus a vzduchový valec uvoľní vzduch nahromadený napínaním záveru cez hlaveň a vystrelí projektil. Zásobníkové blastery fungujú podobne ako ostré zbrane, s tým rozdielom, že po každom výstrele sa musí napnúť záver (a zásobníky CS majú len 1 rad nábojov).

Elektrické Nerf zbrane potrebujú na napájanie batérie. Podržaním spúšte motora sa roztočia 2 protichodné motory v prednej časti blastera. Stlačením hlavnej spúšte sa rýchlo vysunie súčiastka v strednej časti, ktorá vystrelí projektil smerom k motorom, konkrétne medzi ich kolesá, ktoré urýchlia projektil a vystrelia hlaveň. Niekedy sú tieto blastery vybavené „Hopperom“, ktorý ovplyvňuje smer letu projektilu. Prevažná väčšina elektrických vystreľovačov je kompatibilná so zásobníkmi.

Ako si vybrať pištoľ Nerf?

Za 11 rokov pôsobenia na trhu vyvinula spoločnosť vyrábajúca pištole Nerf™ množstvo modelov, ktoré sú veľmi dobre prispôsobiteľné deťom všetkých vekových kategórií. Tieto rôzne modely potom vyhovujú každému dieťaťu podľa jeho veku, hmotnosti a veľkosti.

Základným kritériom pre výber správnej zbrane pre vaše dieťa je čo najjednoduchšia manipulácia. Pištoľ by mala byť primeraná proporciám vášho dieťaťa a samozrejme jeho individuálnym preferenciám. Okrem klasických sérií existuje aj mnoho tematických sérií inšpirovaných napríklad populárnymi filmami alebo počítačovými hrami, ktoré sa trafia do vkusu takmer každého.

Základnými kritériami výberu sú aj spôsob nabíjania a počet nábojov v zásobníkoch. Všetky zakúpené pištole Nerf sa dodávajú so sadou penových nábojov, ktoré si môžete vziať domov.

Náboje sa dajú jednoducho zakúpiť a sú k dispozícii v rôznych variantoch, od klasických nábojov, cez šípky až po špeciálne svietiace náboje.

Jednoduché pravidlá výberu zbraní Nerf

 • Kompatibilita

Nie všetko príslušenstvo je vhodné pre všetky modely Nerf. Ak teda máte doma zakúpené ďalšie predmety pre samotnú zbraň, zistite, či sa hodia na novú zbraň, aby ste nemuseli kupovať ďalšie.

 • Cena

Menšie modely sa dajú kúpiť za niekoľko stoviek, za tie sofistikovanejšie zaplatíte aj viac ako tisíc korún.

 • Vek

Pre mladšie deti

Pre menšie deti je určite vhodné vybrať menšiu pištoľ s menšou hmotnosťou, aby mohli predmet držať v jednej ruke.

Pre staršie deti
Staršie deti by určite chceli väčšiu zbraň. Ak máte dieťa schopné držať ťažšiu zbraň oboma rukami, určite siahnite po týchto modeloch. Tieto zbrane ponúkajú oveľa viac funkcií, takže si zbraň viac užijú.

 • Obtiažnosť

Okrem hmotnosti zbrane zvážte aj náročnosť nabíjania, aby s ňou dieťa nemalo najmenší problém.

 • Každé dieťa má rado niečo iné

Nájdete tu modely mnohých farieb, vzorov a tematických zameraní.

Typy zbraní Nerf

Spoločnosť Hasbro, ktorá vyrába zbrane Nerf, v posledných rokoch výrazne rozšírila sortiment zbraní Nerf, a tak je dnes na trhu viac ako 20 sérií.

Okrem klasických pištolí a pušiek sa môžete stretnúť aj s kušami alebo lukmi. Ako sme už spomenuli, okrem klasickej línie vydáva spoločnosť aj tematické modely, medzi ktoré patria zbrane inšpirované Hviezdnymi vojnami, Transformers, komiksami Marvel a najnovšie aj veľmi populárnou hrou Fortnite.

Najznámejšie série zbraní Nerf:

 • N-Strike
 • N-Strike Elite
 • N-Strike Mega
 • Zombie Strike
 • N-Strike Modulus
 • N-Strike Modulus Ghost Ops
 • N-Strike Elite AccuStrike
 • N-Strike Mega AccuStrike
 • Doomlands 2169
 • Doomlands Impact Zone
 • Rival
 • Alien Menace
 • Ultra
 • SuperSoaker
 • Vortex
 • Rebelle
 • Nitro
 • DartTag
 • Sonic Ice
 • Sonic Fire
 • AlphaStrike
 • Elite 2.0

Nerf Modulus

Modulus je vlajkovou loďou celej rodiny pištolí NERF. Zbrane sa vyznačujú jasnou farbou s oranžovými detailmi a variabilitou. Vďaka nastaviteľným častiam príslušenstva možno vytvoriť až 1000 kombinácií tejto zbrane. Pištoľ Modulus je preto vždy jedinečná a nikdy neprestáva baviť. Je to tiež jeden z drahších modelov Nerf.

Veľkou výhodou tejto série je univerzálnosť jednotlivých dielov. S ich pomocou môžete vytvoriť až 1 000 rôznych kombinácií a vytvoriť jedinečnú hračku.

Nerf Mega

Séria mega je výrazne väčšia a vyznačuje sa červenou farbou. Strely majú široký priemer, čo zaručuje vyššiu účinnosť a uľahčuje zasiahnutie cieľa. Okrem klasických pištolí a pušiek nájdete v tejto produktovej rade aj luky. Strely určené pre tieto zbrane majú širší priemer, čo zaručuje vysokú účinnosť v boji. Nevýhodou je nekompatibilita nábojov Mega s inými zbraňami.

Nerf Elite

Séria Elite sa vyznačuje modrou, oranžovou a sivou farbou. Nájdete tu základné malé modely aj dlhé pušky. Ako už názov napovedá, ide o elitu týchto zbraní, pretože sú vysoko výkonné. V tejto kategórii nájdete ťažké a rozmerovo výrazné pušky, ako aj menšie pištole, ktoré slúžia ako bočné zbrane.

Nerf Rebelle

Aby sa predišlo vnímaniu, že zbrane Nerf sú len pre chlapcov, bola vytvorená špeciálna séria Rebelle len pre dievčatá. Pištole sú sfarbené do fialových a ružových odtieňov a dodávajú sa so štýlovými drobnosťami. Patria medzi ne nielen klasické pištole, ale aj luky a kuše. Strely nie sú nudne jednofarebné, ale žiaria všetkými farbami dúhy. V sérii nájdete klasické pištole a pušky, ako aj luky a kuše.

Nerf Zombie strike

Táto rada bola vyvinutá na ničenie zombíkov. V postapokalyptickom svete sú všetky modely označené písmenom Z v kruhu. Okrem základných pištolí obsahuje táto séria aj sofistikované viacbubnové pištole alebo kuše.

Nerf Doomlands

Pištole zo série Doomlands sú zvyčajne oranžové alebo žlté. Majiteľ tejto pušky sa stáva strážcom zákona bojujúcim za spravodlivosť, napríklad vďaka otočnému zásobníku. Zbrane, ktoré ju majú, vystreľujú guľky neuveriteľnou rýchlosťou. Spomínanú vysokú rýchlosť streľby zabezpečuje rotačný zásobník. Pojme až 7 nábojov, takže stačí len držať spúšť.

Nerf AccuStrike

Oranžové pištole série AccuStrike patria medzi najväčšie ponúkané modely. Špeciálne navrhnuté náboje len pre túto sériu poskytujú vyššiu presnosť rotáciou strely počas letu. Na tieto pištole možno použiť aj príslušenstvo z iných radov pištolí Nerf, okrem pištole Nerf Mega. Preto sa musíte pripraviť na značnú veľkosť a hmotnosť. Preto nie je prekvapujúce, že sú to zbrane pre najstaršie deti.

Na druhej strane ste odmenení špeciálne upravenými nábojmi, ktoré dokonale zasiahnu aj veľmi vzdialený cieľ. Pocit z ostreľovania znásobuje aj dizajn zameriavača.

Nerf Super Soaker

Pištole radu Super Soaker sú určené na vodné bitky. Nádrže týchto pištolí majú objem do jedného litra a dosah niekoľko metrov. Tieto pištole sú tiež jediné určené pre deti od 6 rokov.

Parametre zbraní Nerf

Munícia

Strely nie sú ani malé, aby ich mohlo zhltnúť dieťa alebo domáce zviera, ale ani veľké, aby rozbili vázu na poličke. Náboje sa môžu líšiť, ale väčšina zbraní má tvar šípky, valca s rozmermi 1×7 cm, okrúhlou gumovou hlavou a penovým telom.

K dispozícii sú aj šípky, Mega šípky, rakety, Ultra šípky, Rival náboje a mnoho ďalších.

Munícia sa dodáva v mnohých farbách vrátane variantu svietiaceho v tme. Priemerný dostrel je 15-20 metrov a úsťová rýchlosť je približne 70-100 stôp za sekundu. Niektoré zbrane môžu mať zásobníky (Clip System). Výrobca dodáva aj príslušenstvo. Pre potreby profesionálneho hrania sú tu Nerf arény, čo sú haly, v ktorých stoja prekážky a kryty proti streľbe.

Veľkosť zbrane

Najskôr si musíte premyslieť, akú veľkú pištoľ chcete zaobstarať. Menšie zbrane majú nesporné výhody, medzi ktoré patria najmä nižšie obstarávacie náklady. S malou pištoľou je tiež jednoduchšie pohybovať sa a prekvapiť cieľ zo zálohy. Jeho nevýhodou však môže byť kratší dosah a tiež nižšia variabilita modelu, čo však nie je pravidlom.

Väčšie modely majú viac nastaviteľných častí a tiež možnosť pripojiť ďalšie vybavenie. To umožňuje hovoriť o viacero zbraniach v jednom. Sofistikovanosť týchto väčších pištolí Nerf však odráža aj ich obstarávaciu cenu, ktorá môže byť niekoľkonásobne vyššia ako cena malých pištolí.

Metóda nabíjania zbrane

Keďže zásobníky majú len obmedzenú kapacitu, nabíjanie bude počas boja veľmi častou činnosťou.

Aby vaše dieťa nemuselo neustále dobíjať tú vašu, je oveľa jednoduchšie vybrať model s jednoduchým dobíjaním.

Príslušenstvo pre zbrane Nerf

Ako už bolo spomenuté vyššie, vďaka dodatočnej výbave pre zbrane bude hra ešte zábavnejšia. Je možné pridať náhradné zásobníky, mieridlá a ďalekohľady, tlmiče a ďalšie príslušenstvo.

Pri výbere je však opäť potrebné zohľadniť, pre ktorú sériu je prídavné zariadenie určené. Najlepšie rozšírenie pomocou príslušenstva dosiahnete so zbraňami Nerf radu Modulus a Elite.

 • Vesta

Vesta má niekoľko výhod. Nielenže dodáva pocit ochrany, ale je aj pekným doplnkom pre bojovníkov a zvyčajne má vrecká na uloženie náhradnej munície.

 • Ochranné okuliare

Zvyčajne ich môžete dostať v plastovom balení. Nie sú nevyhnutnosťou, ale môžu byť užitočné vo väčších bitkách so silnejšími zbraňami.

 • Terč

Dieťa ocení terč, keď nemá kamaráta, s ktorým by mohlo cvičiť. Týmto spôsobom môžu zlepšiť svoje zručnosti.

 • Mieridlá zbrane

Pre väčšie deti je určite dobrým nápadom zameriavací ďalekohľad na doladenie presnosti výstrelu a navyše vyzerá oveľa štýlovejšie. Užitočné je napríklad infračervené svetlo, takže sa nemusíte obávať tmy alebo hmly. Hru nezastaví ani zlé počasie alebo tma.

 • Opasok s muníciou

Úložné priestory vo veste možno nahradiť aj samostatným ramenným popruhom, do ktorého môžete vložiť náhradné náboje a zásobníky.

Upozorňujeme, že nie každé príslušenstvo je vhodné pre každý model! Najširšiu ponuku ďalšieho príslušenstva nájdete v sériách Modulus a Elite.

Zbrane Nerf: Ceny zbraní Nerf

V poslednej kapitole si ako vždy rozdelíme základné cenové kategórie do troch a ukážeme si, čo môžete od každej z nich očakávať. Ceny sa môžu niekomu zdať vysoké, ale po porovnaní s inými hračkami sú úplne priemerné. Veľkosť hračky a všetky ďalšie funkcie majú zásadný vplyv na výšku potrebnej sumy. V zásade existujú 3 cenové kategórie.

Cena zbraní Nerf do 20 € s DPH

Prevažná väčšina jednoduchších modelov, ktoré majú priestor pre jednu kazetu, sa nachádza v tejto cenovej kategórii. Neočakávajte však prevratné vybavenie a príslušenstvo.

Ceny Nerf od 20 € do 40 € s DPH

Táto cenová kategória je už oveľa zaujímavejšia a nájdete v nej masívne zbrane s luxusným vybavením a bočným príslušenstvom, ako je napríklad opasok na náhradné náboje.

Cena zbraní Nerf nad 40 € s DPH

V tejto kategórii už nájdete len vybrané najluxusnejšie série (najmä Nerf Elite), kde dostanete masívnu zbraň s kompletným vybavením a až tridsiatimi nábojmi.

Nerf zbrane: Zbrane Nerf a niekoľko slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli, ako si vybrať novú pištoľ Nerf. Povedali sme vám o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám pomohli s touto úlohou výberu pištole Nerf. Dúfame, že si s novou zbraňou Nerf užijete veľa zábavy.

Teraz už stačí urobiť len niekoľko krokov k nákupu. Stačí, ak si v niektorom z online obchodov zakúpite vybraný produkt v podobe zbraní Nerf a naplníte v ňom svoj virtuálny nákupný košík.

Z vyššie uvedenej porovnávacej tabuľky prejdite na porovnávací portál Heureka, kde môžete porovnať jednotlivé pištole Nerf a ich ceny vrátane recenzií a skúseností používateľov s konkrétnym modelom pištole Nerf. Môžete tiež zistiť, ktoré zbrane Nerf sú kde skladom a za akú cenu sa predávajú v rôznych obchodoch.

5/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať