Menu Zavrieť

Vysávače lístia

vysavac-listia

Nebaví vás zhrabovať lístie hrablami? Potom je tu pre vás pohodlné a moderné riešenie. Volá sa vysávač lístia. S vysávačom lístie jednoducho vysajete všetko popadané lístie zo záhrady. Výhodou je, že sa nemusíte ohýbať. Nebudú vás tak bolieť chrbát, za krkom a celkovo si ušetríte energiu od namáhavej práce a tiež váš drahocenný čas.

Môžete si vyberať z niekoľkých rôznych druhov vysávačov lístia. Niektoré fungujú ako dúchadlá, iné ako bežné vysávače.

Na trhu nájdete celý rad rôznych modelov od všelijakých výrobcov. Známych i tých menej známych. Rôzne modely majú tiež rozdielne parametre. Vďaka tomu je ťažké sa v týchto všetkých parametroch a modeloch vyznať. Ak nechcete stráviť študovania vysávačov lístia mnoho hodín alebo dokonca aj dní, potom ste tu správne. Preto sme pre vás spísali tento článok, kde sa dozviete, ako vybrať vysávač lístia. Pripravili sme pre vás tiež porovnanie 10 najlepších vysávačov na lístie pre vašu záhradu.

Vysávače lístia: Výber 10 najlepších vysávačov lístia podľa hodnotenia užívateľov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších vysávačov lístia dostupných v tomto roku. Ako sme tieto vysávače na vysávanie lístia vyberali? Vybrali sme tie najlepšie modely podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely vysávačov lístia sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena produktov, môžete si zoradiť tieto produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadZnačkaTyp napájaniaVýkon (W)Objem koša (l)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Black & Decker GW3030Vysávač lístia Black & Decker GW3030Black & DeckerElektrický30005092Zobraziť v obchodoch
Fieldmann FZF 4010-EVysávač lístia Fieldmann FZF 4010-EFieldmannElektrický26004534,53Zobraziť v obchodoch
Fieldmann FZF 4050 EVysávač lístia Fieldmann FZF 4050 EFieldmannElektrický30004550,9Zobraziť v obchodoch
Gardena ErgoJet 3000 9332-20Vysávač lístia Gardena ErgoJet 3000 9332-20GardenaElektrický30004593,6Zobraziť v obchodoch
Fieldmann FZF 4030-EVysávač lístia Fieldmann FZF 4030-EFieldmannElektrický30004541,87Zobraziť v obchodoch
Makita DUB362ZVysávač lístia Makita DUB362ZMakitaAkumulátorovýFúkanie257,9Zobraziť v obchodoch
Bosch ALS 25Vysávač lístia Bosch ALS 25BoschElektrický25004585Zobraziť v obchodoch
Hecht 9254Vysávač lístia Hecht 9254HechtBenzínový75050109,99Zobraziť v obchodoch
Husqvarna 125 BVXVysávač lístia Husqvarna 125 BVXHusqvarnaBenzínový80064,35329Zobraziť v obchodoch
Black & Decker GW3031BPVysávač lístia Black & Decker GW3031BPBlack & DeckerElektrický30007292,69Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia vysávačov lístia od ich užívateľov.

Ako vybrať vysávač lístia

Na trhu v dnešnej dobe môžeme vyberať zo širokého sortimentu vysávačov lístia. Vďaka tomu nie je úplne jednoduché si vybrať ten správny model. Pri každom vysávača je veľa rôznych parametrov a nie je jednoduché sa medzi nimi orientovať. Ak nechcete výberom stráviť desiatky hodín, spísali sme pre vás tento článok, kde sa dozviete, ako vybrať vysávač lístia pre vašu záhradu. Prečítate si tu všetky dôležité informácie, ktoré je potrebné poznať pre výber nového a dobrého vysávača lístia. Pozrieme sa tu na parametre ako je výkon, spôsob napájania, typ vysávača lístia, cena a mnoho ďalšieho.

Typ vysávača na lístie

Vysávače na lístie môžeme rozdeliť na niekoľko typov podľa spôsobu fungovania. Tieto modely sa líšia podľa toho ako fungujú. Môžete si vyberať medzi vysávačmi, dúchadlá a kombinovanými prístrojmi, ktoré kombinujú dva predchádzajúce typy vysávačov a dúchadiel.

Vysávače

Vysávač vysáva lístia. Okrem lístie vysávajú i vetvičky a malý odpad, ktorý sa nachádza na vašej záhrade. Jedná sa o prístroj, ktorý má len funkciu vysávania.

Fukary

Fukáre sú opakom vysávačov. Namiesto vysávanie vyfukujú vzduch, ktorý ide von z prístroja. Lístie fúkate pred sebou. Lístie vyfúkame na jedno miesto, ktoré potom musíte upratať. Ide o menej pohodlnú variantu upratovania lístia.

Kombinované prístroje

Kombinované prístroje spájajú výhody dvoch predchádzajúcich typov. Jedná sa o veľmi praktický prístroj na upratovanie listov z vašej záhrady. Jedná sa o najdrahší typ vysávača na lístie.

Spôsob napájania / pohon vysávača lístia

Najprv je dôležité sa zamerať na to, aký typ pohonu má vysávač, ktorý vás zaujíma.

Môžete si vyberať z týchto typov vysávačov lístia:

 • Benzínové vysávače – majú spaľovací motor a musíte do nich kupovať benzín. Majú vysoký výkon.
 • Elektrické vysávače s káblom – Tieto vysávače patrí medzi najlacnejšie. Musíte je zapojiť do zásuvky a ťahať kábel za sebou po záhrade.
 • Elektrické vysávače s akumulátorom – Vysávače s batériou, ktoré musíte najprv nabiť. Nemusíte kupovať benzín a pri vysávaní vám nikde nevadí kábel.

Benzín
Prvým typom zariadenia sú benzínovej vysávače, ktoré sú obľúbené, pretože majú vysoký výkon. Takéto zariadenie sa odporúča ľuďom, ktorí budú vysávač lístia používať nielen na v celej záhrade. Vďaka dostatočnému výkonu sú vysávače tohto typu schopné vysávať nepretržite niekoľko desiatok minút.

Výhodou týchto produktov je tiež absense kábla, ktorý vám pri vysávaní listov dosť často prekáža. Musíte však vziať do úvahy náklady prevádzku, tzn. dodatočné náklady na benzín. Benzínový modely vysávačov patrí obvykle medzi tie najdrahšie modely vysávačov lístia, ktoré si môžete zakúpiť na našom trhu.

Elektrické vysávače napájané zo zásuvky
Druhým typom vysávačov sú elektrické vysávače napájané elektrinou zo zásuvky. Z tohto dôvodu sa pred zakúpením uistite, aký dlhý je kábel. Štandardne sú modely vybavené káblom s dĺžkou cca 30 m, takže stroj bude dobre fungovať aj na malých pozemkoch. Medzi výhody produktu patrí tichá prevádzka a nízka hmotnosť.

Ich výhodou je nízka hmotnosť. Ak je kábel nedostatočne dlhý, musíte k nemu dokúpiť aj predlžovací kábel. Tieto elektrické vysávače sa predávajú za cenu, ktorá sa pohybuje od cca 55 € s DPH do 200 € s DPH.

Elektrické vysávače s batériou
Tretím typom sú batériové vysávače, ktoré vás neobmedzujú svojím káblom počas vysávania na záhrade alebo balkóna.

Vďaka tomu môžete vyčistiť každý štvorcový meter pozemku. Nezabudnite však, že batéria má obmedzenú dobu fungovania, takže je potrebné vysávať rýchlo.

V prospech týchto vysávačov hovorí predovšetkým jednoduché premiestňovanie. Nevýhodou je menší výkon ako ostatné typy vysávačov. Výdrž batérie sa pohybuje od 10 minút do jednej hodiny. Niektoré modely zvládajú aj väčšiu výdrž, ale tieto modely sú drahšie.

Dávajte si tiež pozor na to, či vami kupovaný model vysávača lístia je vybavený akumulátorom v balení. Niektoré modely sú síce lacné, ale musíte si k nim dokúpiť ešte batériu zvlášť.

Pri výbere batériových vysávačov sa ešte pozrite na parametre ako je kapacita batérie a doba dobíjania vysávača na lístie.

Akumulátorové modely vysávačov sa predávajú za cenu okolo 170 € s DPH.

Príkon a sací výkon vysávača listov

Príkon sa udáva vo Wattoch. S ním ide ruka v ruke aj sací výkon. Čím vyšší je výkon, tým je aj vyššie príkon. A čím je vyšší príkon, tým vyššia je spotreba energie daného spotrebiča.

Najlepšie vysávač by mal mať dostatočne výkonný motor pre rýchly a efektívnu prevádzku. Slabá zariadenie nemusí zvládnuť vysávanie veľkých plôch. Nízky výkon nás navyše núti robiť si pravidelné prestávky v práci, pretože by sa mohol motor prehrievať.

Výkon benzínových vysávačov

Benzínové vysávače majú zvyčajne výkon, ktorý sa pohybuje od 2 500 W do 3 000 W. Z tohto dôvodu sú tieto modely doporučované majiteľom veľkých nehnuteľností. Stroj môže bežať nepretržite niekoľko hodín, takže sa počas jedného dňa zbavíte všetkých nežiaducich popadaných listov na záhrade.

Výkon elektrického vysávača listov

Elektrické vysávače majú výkon, ktorý zvyčajne nepresahuje 1 000 W. Z tohto dôvodu je odporúčame používať na malých plochách, kde celkový pracovný čas nepresahuje 30 minút.

Množstvo wattov tiež ovplyvňuje sací výkon, čo priamo ovplyvňuje pohodlie našej práce. Čím silnejší je motor, tým rýchlejšie môžete listy vysať. Ak však zvolíte zariadenie s nízkym výkonom, sací výkon bude tiež nižšia, takže sa predĺži čas potrebný na vysávanie celej záhrady.

Vysávač lístia a jeho hmotnosť

Pri výbere je dobré myslieť nielen na efektivitu vysávača, ale aj na pohodlie pri vysávaní. Optimálna hmotnosť vysávača značne zvyšuje komfort užívateľa a po vysávaní nie ste tak unavení.

Pred nákupom preto skontrolujte, koľko váži model vysávača lístia, o ktorý máte záujem. Ľudia s väčšou fyzickou zdatnosťou si samozrejme môžu dovoliť ťažšie vybavenie a slabší užívatelia to ľahšie. Hmotnosť vysávačov lístia sa obvykle pohybuje od 2 kg až po 10 kg. Niektoré modely môžu byť aj ťažšie.

Ak však máte záujem o ťažké vysávače lístia, investujte do ďalšieho opasku, pomocou ktorého si môžete výstroj zavesiť na rameno a uľahčiť si tak záťaž na ruky a chrbát.

Hlučnosť vysávače lístia

Pretože je vysávač lístia počas prevádzky veľmi blízko k nášmu telu, má generovaný zvuk silný dopad na naše uši. Veľa hluku môže užívateľovi spôsobiť migrénu a negatívne ovplyvniť jeho pohodu.

Najtichší vysávače lístia vydávajú zvuk na úrovni 90 dB a jedná sa o elektrické zariadenia. Na druhej strane sú benzínové vysávače, ktoré sú schopné generovať hluk presahujúci 100 dB.

Venujte pozornosť tomuto parametru a pokiaľ zvolíte hlasnejší zariadenie, investujte do slúchadiel alebo štupľov do uší, ktorá chráni váš sluch. Pri niektorých modeloch vysávačov nájdete slúchadlá či špunty do uší ako súčasť balenia vysávača.

Kapacita zberného koša

Veľmi dôležitým prvkom zariadenia je nádoba, v ktorej sa hromadia nasávanej listami. U tej nás bude zaujímať hlavne jej kapacita.

Je dôležité, aby bol zberný kôš dostatočne priestranný. Čím väčšia bude zberný kôš, tým menej budete musieť kôš vyprázdňovať.

Zároveň pri výbere berte ohľad na veľkosť vašej záhrady. Zberné koše s objemom okolo 20 litrov budú ideálne pre malé záhrady, terasy a balkóny. Ak však máte veľkú záhradu, investujte do vybavenia s aspoň 70 litrovým zberným košom.

Ku kapacite zberného koša je dobré tiež sledovať parameter drviacej / mulčovací pomer. Aby sa do zberného koša zmestilo čo najviac odpadu, dokáže ho vysávač drviť.

Je dôležité si uvedomiť, že drvené listy majú objem až 10 krát menšie, čo vám umožní vysávať dlhšie, bez toho aby ste museli vyprázdňovať zberný kôš. Nazbieraný organický materiál možno potom použiť na prípravu prírodného hnojiva – stačí ho umiestniť do kompostéru.

Rýchlosť prúdenia vzduchu

Rýchlosť prúdenia vzduchu je tiež dôležitým parametrom pri výbere tohto spotrebiča. Rýchlosť prúdenia ovplyvňuje hlavne aj výkon motora. Tento údaj sa udáva v kilometroch za hodinu. Kvalitné prístroje majú zvyčajne rýchlosť prúdenia vzduchu (rýchlosť fúkania) okolo 180 až 200 km / h alebo viac.

Materiál vysávače lístia

Ak si chcete vybrať naozaj kvalitný vysávač lístia, mali by ste sa zaujímať aj o tento parameter. Vysávač lístia môže byť vyrobený z niekoľkých rôznych materiálov.

Vonkajšia časť vysávača je obvykle vyrobená z plastu. Mal by vás zaujímať hlavne materiál ventilátora, ktorý sa nachádza vo vnútri vysávača. Ten môže byť vyrobený z mäkkého plastu, tvrdeného plastu alebo kovu. Lopatky ventilátora by mali byť kvalitné aby sa nerozbili o rôzne kamienky.

Drahšie modely majú kvalitnejšie vnútro. Myslite však na to, že keď je model vyrobený z kvalitnejšieho materiálu, býva zvyčajne ťažšie.

Ovládanie vysávača

Pri výbere vysávača sa pozrite na to, aké ovládanie má vami vybraný vysávač. Ovládanie by malo byť čo najjednoduchšie. Avšak u týchto vysávačov nebýva veľa zbytočných ovládacích prvkov. Jedným tlačidlom pridávate výkon fúkania / vysávania.

Pri elektrických modelov je ovládanie značne jednoduchšie. Naopak, u benzínových modelov musíte dosť často ovládať stroj i pomocou sýtiča a lanka.

Príslušenstvo vysávačov lístia

Príslušenstvo k vysávačom lístia vám uľahčí ich používanie. Môžete si vyberať z niekoľkých rôznych doplnkov, ktoré sú naozaj užitočné. Ktorá to najčastejšie sú? Poďme sa na to pozrieť.

 • Prídavné rukoväť u vysávača – Prídavné rukoväť vám zlepší úchop vysávača počas vysávania. Vysávanie je potom pohodlnejšie.
 • Pracovné opasok / popruh – Toto príslušenstvo uľaví vášmu telu. Nenamáhate si toľko chrbát. Hodí sa k ťažkým modelom.
 • Nadstavce na vysávač – Na tento vysávač si môžete vyberať mnoho rôznych nástavcov. Tie vám uľahčí vysávanie či fúkania.
 • Kolieska – Môžete si vybrať špeciálnu pojazdné kolieska. Nemusíte držať váhu vysávacej trubice. Tá je prenesená na kolieska. Zvyčajne sa tieto kolieska dajú vytiahnuť.
 • Protihluková slúchadlá – K niektorým modelom sú dodávané aj protihluková slúchadlá. Tie zvyčajne nájdete u modelov, ktoré sú veľmi hlučné (benzínové vysávače lístia)

Cena vysávače lístia

Ďalším dôležitým parametrom, na ktorý sa určite veľa zákazníkov zameria, je cena vysávača lístia. Koľko peňazí by ste mali do nového vysávača investovať? Poďme sa tu pozrieť na cenovej hladiny rôznych vysávačov na lístie.

Cena vysávača do 50 € s DPH

Čo vám ponúkne najlacnejšie cenová kategória s týmito produktmi? Tu nájdete základné modely vysávačov lístia. Všetky modely tu majú elektrický motor a sú celkovo vyrobené z plastových materiálov. Tieto modely majú tiež nižší výkon a horšie ergonomické spracovanie.

Cena vysávače od 50 € s DPH do 200 € s DPH

Táto cenová kategória ponúka širokou ponukou rôznych vysávačov. Vyberiete si tu akumulátorové, elektrické vysávače, ale aj niektoré benzínové. Tieto vysávače majú zvyčajne aj funkciu vyfukovania alebo kombinované funkcie vysávanie a fúkanie. Kôš na odpad má obvykle väčší objem okolo 40 až 50 litrov. V ponuke príslušenstva bývajú aj popruhy a modely sú vyrobené z kvalitnejších materiálov.

Cena vysávače lístia nad 200 € s DPH

Nad túto cenu si zakúpite výkonné elektrické modely i veľmi výkonné benzínové vysávača na lístie. Objem koša na odpad je tiež oveľa väčšia. Býva veľký až okolo 50 litrov a viac. Môžete si vybrať aj oveľa drahšie modely vysávačov lístia. Tie zvyčajne stojí aj viac ako 560 € s DPH. Tu si vyberiete modely pre veľmi veľké záhrady a hodí sa skôr pre komerčné služby ako pre domáce použitie na vašu bežné záhrade.

Ako funguje vysávač lístia?

Vysávač na listy, bez ohľadu na to, ako je napájaný, vám pomôže pomerne dokonale vyčistiť vašu záhradu. Zariadenie vťahuje lístia a ďalší drobný prírodný odpad, ktorý sa nachádza na vašom trávniku alebo dlažobných kockách.

Nie je teda nutné používať hrable a venovať veľa času tomu, aby naša záhrada vyzerala úhľadne.

Elektrický model môže byť napájaný zo siete alebo batérie. V prípade prvého zariadenia je zariadenie pripojené k zdroju napájania, aby bolo možné ho používať. Ak sa rozhodneme kúpiť model vybavený batériou, budeme môcť vysávač používať bez ohľadu na to, či máme voľný prístup k zdroju energie alebo nie.

Výhody a nevýhody elektrických a benzínových vysávačov na listy

Už viete, v čom sa rôzne typy zariadení líšia a čo robiť, aby ste ich mohli používať. Teraz je čas pozrieť sa na ich výhody a nevýhody. Ich vymenovanie určite rozptýli vaše možné pochybnosti o tom či si vysávač lístia kúpiť.

Začnime elektrickými vysávači na listy. Mnoho ľudí zdôrazňuje, že jednou z najväčších výhod modelu sú jeho kompaktné rozmery a nízka hmotnosť. Zariadenie je obvykle vybavené pohodlným ramenným popruhom, čo znamená väčšie pohodlie pri používaní. Nemusíte sa báť, že kvôli hmotnosti zariadenia budete mať problém s jeho manévrovaním.

Ak zvolíte model vysávača lístia, ktorý je napájaný batériou, sme si istí, že nič nebude obmedzovať vašu mobilitu počas vysávania či fúkania lístia. Medzi výhody patrí tiež skutočnosť, že elektronické zariadenia nevydávajú výfukové plyny a počas prevádzky obvykle nevytvárajú príliš veľa hluku. Nevýhodou môže byť, že mnoho modelov dostupných na trhu má pomerne nízky výkon, čo sa prejavuje nižšou efektivitou práce.

Pri výbere elektrického vysávača lístia musíte mať na pamäti, že napájací kábel môže obmedzovať váš pohyb. Pri modeloch s batériami je nutné dbať na systematické nabíjanie batérie.

Najväčšou výhodou benzínového vysávača na listy je jeho vysoký výkon. Vďaka tomu môžete pomocou zariadenia veľmi rýchlo vysať popadané listy na záhrade.

Ďalšou výhodou zariadenia je, že ho možno používať na veľkých plochách bez obáv z prehriatia. Je tiež výhodné, že model nemusí byť pripojený ku zdroju energie ani nabíjaný.

Nevýhodou je, že zariadenie vydáva výfukové plyny, takže nie je tak ekologické ako jeho elektrická alternatíva. Medzi nevýhody zariadenia patrí jeho značná hmotnosť a skutočnosť, že často vydáva väčší hluk. K tomu odporúčame zakúpiť si štuple do uší alebo protihluková slúchadlá na uši.

Značky vysávače lístia

S akými značkami vysávačov lístia sa na našom trhu môžete stretnúť? Stretnete sa s viacerými známymi i menej známymi značkami vysávačov lístia. Niektoré značky predávajú kvalitné modely a iné zase veľmi lacné modely. Poďme sa podrobnejšie pozrieť na informácie o konkrétnych značkách vysávačov lístia.

Vysávače lístia Black & Decker

Black & Decker je americkou značkou elektrického náradia a záhradných zariadení. Jej výrobky sú známe svojím oranžovo-čiernym zafarbením. Firma vznikla v roku 1910 v meste Baltimore v štáte Maryland v USA. Firma má tradíciu už vyše 108 rokov vo výrobe kvalitného elektrického náradia. Pri kúpe výrobkov od tejto firmy si môžete byť istí ich kvalitami a dokonalým spracovaním sa radom vychytávok. Zakúpite si od nej aj kvalitné vysávače lístia, ktoré budú slúžiť po dlho dobu na vašej záhrade.

Na trhu si zvyčajne zakúpite tieto modely vysávačov lístia od tejto značky: Black & Decker 3000 W BEBLV300-QS, Black & Decker GW3031BP, Black & Decker GW3050, Black & Decker GWC3600L20, Black & Decker BEBLV260, Black & Decker BEBLV301, Black & Decker GW3030, Black & Decker GW2500, Black & Decker GW2810 a mnoho ďalších zaujímavých modelov vysávačov lístia a dúchadiel lístia. Zákazníci si modely od tejto značky chvália a v mnohých recenziách a testoch sa umiestňujú na prvých miestach. Jedná sa o kvalitné modely sa nezameniteľným oranžovo-čiernym vzhľadom.

Vysávače lístia Bosch

Firma Bosch je nielen u nás veľmi dobre známa. Jedná sa o Nemeckou firmu založenú Robertom Boschom. Bosch produkuje výrobky už takmer 130 rokov. Robí veľa domácich spotrebičov, ktoré potrebujete každý deň vo svojej domácnosti vrátane vysávačov lístia. Od tohto výrobcu si môžete vybrať dostupné vysávače lístia ako pre domáce použitie tak i pre profesionálne použitie.

Medzi najčastejšie predávané vysávače lístia od značky Bosch sa radí tieto produkty: Bosch ALS 25 0.600.8A1.000, Bosch GBL 18 V-120 Professional 0.601.9F5.100, BOSCH UniversalGardenTidy 06008B1000, Bosch ALB 36 LI 0.600.8A0.401, BOSCH ALS 28 06008A1102, Bosch ALB 36 LI 0.600.8A0.402, Bosch ALB 18 LI 0.600.8A0.302, Bosch ALB 18 LI 0.600.8A0.501 a ďalšie.

Od značky Bosch si vyberiete najmä elektrické modely vysávačov na lístie pre vašu záhradu.

Vysávače lístia Fieldmann

Fieldmann je rýdzo česká značka. Táto značka ponúka náradie, ktoré uplatníte vo svojom dome i na záhrade. Fieldmann, to je značka, ktorá začala na našom trhu pôsobiť už v roku 2011. Ponúka široký sortiment náradia vo svojej typickej zelenožltej farbe. Vysávače lístia od značky Fieldmann sa vyznačujú spoľahlivosťou, pekným designom a dôrazom na ergonomické spracovanie rukoväťou.

Od značky Fieldmann si zakúpite predovšetkým tieto modely vysávačov lístia: Fieldmann FZF 4010-E, Fieldmann FZF 4030-E, Fieldmann FZF 4050-E, Fieldmann FZF 1001-0 a ďalšie modely vysávačov.

U všetkých výrobkov Fieldmann sa stretnete s pekným dizajnom a cenovou dostupnosťou. Výrobky môžu použiť aj profesionálni zákazníci, ktorí dbajú na vysokú kvalitu a zároveň na prijateľnú cenu, ktorá nevyprázdni ich peňaženku.

Vysávače lístia Hecht

Hecht prináša na trh tovar, ktorý sa týka záhrady, dielní a stavieb. Vyberiete si od tejto značky aj špeciálne vysávače na popol a vysávače na lístie. Od tejto značky si vyberiete mnoho zaujímavých modelov pre vysávanie lístia nielen na záhrade. Populárne modely od tejto značky Hecht: Hecht 9254, Hecht 9020, Hecht 9259, Hecht 9440, Hecht 3311, Hecht 9280 atď. Od tejto značky si vyberiete benzínové vysávača aj elektrické a akumulátorové vysávače lístia.

Na trhu nájdete aj tieto ďalšie značky vysávačov lístia:

 • Stiga
 • Grizzly
 • Parkside
 • Gardena
 • Makita
 • McCulloh
 • Husqvarna
 • Fuxtec
 • Riwall
 • Oleo-Mac
 • Güde
 • Powerplus
 • Ryobi
 • Gardenius
 • Greenworks

a ďalšie značky vysávačov a dúchadiel lístia.

Recenzie a hodnotenie najlepších vysávačov lístia

Vysávač lístia Stiga SBL 327 V

Čistý trávnik, altánok i záhrada – to všetko zvládne model vysávača lístia Stiga SBL 327V. Tento model dobrého vysávača vám uľahčí prácu na záhrade. Zabudnite na únavné čistenie pomocou hrablí, vysávač urýchli všetky čistiace práce. Zariadenie má dvojtaktný spaľovací motor, takže sa nemusíte obávať, že sa počas prevádzky náhle vybije.

Musíte sa len zásobiť palivom a môžete na záhrade vysávať po dlhé hodiny. Model má palivovú nádrž s objemom 0,45 l.

Vyfukovacie výkon – 460 m / h – poskytuje skvelé výsledky za krátku dobu. Maximálna rýchlosť vzduchu je 72 m / s. Kapacita koša na odpad je 55 l, vďaka čomu môžeme vyčistiť veľkú plochu bez nutnosti jej vyprázdnenia.

Sada obsahuje tiež jeden postroj, ktorý vám poskytuje vynikajúcu oporu pri práci. Zariadenie má mäkkú, ergonomickú rukoväť, ktorá nám uľahčí prácu. Nenamáhate si teda toľko svoje telo pri vysávaní lístia.

Hmotnosť 4,8 kg navyše umožňuje pohodlné používanie. Antivibračný systém je ďalším pohodlným riešením, ktoré spríjemňuje prácu s týmto zariadením. Užívatelia tohto produktu ocenili jeho skvelé, odolné púzdro aj rýchly, spoľahlivú prevádzku a bezporuchovú prevádzku.

Stiga SBL 327V je zariadenie s 55 l nádržou. Spaľovací motor má kapacitu 0,45 l. Prietok vzduchu predloženého modelu je 460 m / h. Zariadenie váži 4,8 kg.

Na našom trhu sa tento model predáva za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 173 € s DPH. Tento model nájdete skladom v mnohých rôznych obchodoch. Vďaka tejto cene v nich nájdete pre tento model vysávača aj dopravu zadarmo.

Vysávač lístia Parkside PLS 3000 A1

Veľmi dobrý vysávač lístia od značky Parkside. Konkrétne sa jedná o model vysávača Parkside PLS 3000 A1. Predáva sa hlavne v obchodoch Lidl. Hodí sa na menšie záhrady. Obsahuje fukár aj vysávač lístia. Rýchlosť vzduchu je až 320 km / h. Prietok vzduchu: až 14 m³ / min. Objem záchytného vreca: cca 55 l. Dĺžka sieťového kábla: cca 30 cm. Rozmery Vysávač: 121,2 x 97,5 x 22,2 cm. Fukar: 94,0 x 33,7 x 22,2 cm. Hmotnosť Vysávač: 3,830 kg. Fukar: 2,867 kg. Pomer drvenia: 16: 1.

Tento model vysávača lístia je veľmi lacný. Predáva sa totiž za cenu okolo 30 € s DPH.

Ďalšie zaujímavé odporúčané modely vysávačov lístia:

 • PARKSIDE PLSA 40-Li B1 b
 • Fieldmann FZF 4010-E
 • Black & Decker 3000 W BEBLV300-QS
 • Gardena ErgoJet 3000 9332-20
 • PARKSIDE PLSA 40-Li B1, 2x 2 Ah
 • Fieldmann FZF 4030-E
 • Grizzly EĽS 2614-2E 390465

Tieto modely vysávačov nájdete skladom v mnohých rôznych obchodoch a e-shopoch na internete aj v kamenných predajniach. Vďaka svojej cene majú zvyčajne aj doručenie zdarma až k vám domov.

Vysávač lístia a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať užitočný nový vysávač lístia pre vašu záhradu, balkón či terasu. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového vysávača lístia pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového vysávača záhrady zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík. Vysávače na lístie a fukáre nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na portál Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom vysávača. Dozviete sa tam tiež, kde sú produkty skladom a za akú sa predávajú cenu. Vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie u rôznych modelov vysávačov lístia.

5/5 - (7 votes)

Mohlo by vás zaujímať