Menu Zavrieť

Tlačidlové telefóny

tlacidlovy-telefon

V dnešnej dobe sa môže zdať, že klasické telefóny s tlačidlami sú už na ústupe. Všade okolo seba vidíme chytré telefóny bez akýchkoľvek tlačidiel.

Avšak pre užšiu skupinu zákazníkov sú tlačidlové telefóny stále výhodné. Na trhu nájdete aj tak pomerne široký výber tlačidlových telefónov. Majú rôzne parametre a nemusí byť jednoduché sa medzi nimi vyznať.

Mnoho ľudí tiež preferuje „hlúpy telefón“ bez operačného systému, pretože má oveľa dlhšiu výdrž batérie. A ak potrebujete len telefonovať alebo posielať SMS, môže pre vás byť výber tlačidlového telefónu tou správnou voľbou.

Aby ste nemuseli stráviť veľa hodín študovaním parametrov, ktoré je potrebné poznať na výbere nového telefónu s tlačidlami, spísali sme pre vás tento návod. Preto sme pre vás spísali tento článok, kde sa dozviete, ako vybrať ten najlepší tlačidlový telefón. V tomto článku sa pozrieme na parametre, ktoré je dobré poznať k výberu telefónu. Pozrieme sa tiež na najlepšie modely tlačidlových telefónov, ktoré sú dostupné na našom trhu v tomto roku.

Tlačidlové telefóny: ​​Výber 10 najlepších tlačidlových mobilov podľa hodnotenia užívateľov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších tlačidlových mobilov dostupných v tomto roku. Ako sme tieto telefóny bez dotykového displeja vyberali? Vybrali sme tie najlepšie modely podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely tlačidlových telefónov sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena produktov, môžete si zoradiť tieto produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadKlávesnicaOperačný systémVeľkosť displejaFotoaparátKapacita batérieWi-FiOrientačná cenaDostupnosť
Nokia 230Tlačidlový telefón Nokia 230KlasickáNie2.8 "2 Mpix1200 mAhNie66,98Zobraziť v obchodoch
Nokia 3310 2017 Dual SIMTlačidlový telefón Nokia 3310 2017 Dual SIMKlasickáNie2.4 " 2 Mpix1200 mAhNie57,99Zobraziť v obchodoch
Aligator A900 GPS SeniorTlačidlový telefón Aligator A900 GPS SeniorKlasickáNie3.2 "0,3 Mpix1600 mAhNie59,99Zobraziť v obchodoch
Nokia 230 Dual SIMTlačidlový telefón Nokia 230 Dual SIMKlasickáNie2.8 "2 Mpix1200 mAhNie56,5Zobraziť v obchodoch
Nokia 3310 2017 Single SIMTlačidlový telefón Nokia 3310 2017 Single SIMKlasickáNie2.4 "2 Mpix1200 mAhNie57,49Zobraziť v obchodoch
CPA Halo 11Tlačidlový telefón CPA Halo 11KlasickáNie2.4 "0,3 Mpix900 mAhNie34,9Zobraziť v obchodoch
Evolveo EasyPhone XDTlačidlový telefón Evolveo EasyPhone XDKlasickáNie2.3 "1,3 Mpix1000 mAhNie38,9Zobraziť v obchodoch
Alcatel 1066GTlačidlový telefón Alcatel 1066GKlasickáNie1.8 "0,08 Mpix400 mAhNie19,99Zobraziť v obchodoch
Aligator A670 SeniorTlačidlový telefón Aligator A670 SeniorKlasickáNie2.2 "1,3 Mpix900 mAhNie37,99Zobraziť v obchodoch
Nokia 105 2019 Dual SIMTlačidlový telefón Nokia 105 2019 Dual SIMKlasickáNie1.77 "Nie800 mAhNie22,67Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia tlačidlových telefónov od ich užívateľov.

Ako vybrať tlačidlový telefón

Na trhu nájdeme celý rad rôznych tlačidlových telefónov a vyznať sa medzi nimi môže byť tak trochu fuška. Aby ste sa mohli správne rozhodnúť a vybrať si ten správny tlačidlový telefón, najprv sa musíme pozrieť na to, aké dôležité parametre je potrebné poznať pre výber. Preto sme pre vás spísali tento návod na výber nového tlačidlového telefónu.

Po zakúpení stojí za to vybaviť si svoje nové zariadenie ďalším príslušenstvom, ktoré zvyšuje ochranu a predlžuje životnosť tlačidlového telefónu. Tým je napríklad puzdro na telefón.

Tlačidlá (klávesnica)

Môžete si vyberať z dvoch druhov tlačidiel na tlačidlových telefónoch.
Ide o tieto typy tlačidiel:

  • Klávesnica QWERTZ – Túto klávesnicu poznáme z počítačov či notebookov. Je to vlastne rovnaká klávesnice, len sú všetky tlačidlá na malej ploche. Pre niekoho môže byť ťažké stlačiť jedno tlačidlo, ak je príliš malé.
  • Klasická tlačidla na telefóne – Klasická klávesnica je taká, kde jedným tlačidlom prepínate medzi niekoľkými písmenami či číslicami. Tu je dôležitý aj materiál tlačidiel. Medzi jednotlivými tlačidlami by malo byť dostatok miesta aby ste nekrčil jedným prstom viacerých tlačidiel naraz.

Batérie tlačidlového telefónu

Používatelia inteligentných telefónov sú už zvyknutí na to, že sa batéria telefónu rýchlo vybíja na rozdiel od tlačidlových telefónov. V zásade každý deň, pri niektorých modeloch každé dva dni, musíme batériu dobiť. U tlačidlových telefónov obvykle taký problém nie je. Taký telefón vám vydrží nabitý pokojne aj týždeň. Záleží však hlavne na tom, akými všetkými funkciami je telefón vybavený.

Tlačidlové telefóny majú zvyčajne oveľa menšiu kapacitu batérie ako smartphone. A napriek tomu majú oveľa väčšiu výdrž. Niektoré modely vám vydržia nabité aj 300 hodín. U úplne tech najlepších telefónov sa pohybuje výdrž od cca 400 do 500 hodín.

Tlačidlový telefón a jeho hmotnosť

Tlačidlový telefón by nemal byť rozhodne nijako ťažký. Potom vás môže z neho bolieť ruka. Vyberajte modely, ktoré sú ľahké. Tlačidlové telefóny obyčajne vážia okolo 100 g, čo je prijateľná hodnota pre naprostú väčšinu užívateľov.

Veľkosť telefónu

Malý telefón je ťažšie držať, ale príliš veľký telefón môže byť tiež nepohodlný. Premýšľajte vopred nad tým, ako veľký telefón vám vyhovuje.

Displej tlačidlového telefónu

Pri výbere tlačidlového telefónu je nutné sa pozrieť na tieto kritériá displeja: jas, rozlíšenie, veľkosť a čitateľnosť textu. U väčšiny mobilných telefónov sa však veľkosť textu dá upraviť v nastaveniach mobilu. Jas si môžete upraviť tiež, zaujímať by vás teda mala maximálna hodnota jasu. Čo si ale nemôžete upraviť je rozlíšenie displeja. Čím väčšia bude mať displej rozlíšenie, tým lepšie bude čitateľné a bude zobrazovať viac detailov. Väčšia displeja by mali mať aj zároveň väčšie rozlíšenie.

Ďalším dôležitým parametrom je viditeľnosť displeja na slnku. Väčšina predajcov vám tento údaj zrejme neposkytne, preto je vhodné sa pozrieť na skúsenosti zákazníkov s daným mobilom. Tam sa väčšinou dozviete, či je mobil dobre viditeľný aj keď vonku svieti slniečko.

Neodporúčame modely, ktoré majú malé rozlíšenie displeja a zároveň väčší displej.

Funkcie a príslušenstvo tlačidlového telefónu

Tlačidlové telefóny vám neponúknu toľko funkcií ako moderné chytré telefóny. Stretnete sa u nich s klasickými funkciami, ako je FM rádio, budík, Mp3 prehrávač a dokonca aj fotoaparát. Niektoré modely ponúkajú možnosť použitia dvoch SIM kariet (tzv. DUAL SIM.)

FM rádio

Ak počúvate radi hudbu alebo máte obľúbenú rozhlasovú stanicu, potom vás poteší funkcia FM rádia. Vďaka nemu môžete počúvať klasické rádio. Ovšem zvyčajne potrebujete na počúvanie i slúchadlá. Rádio sa väčšinou nedá počúvať bez slúchadiel. Tie si musíte buď dokúpiť alebo u niektorých modelov môžu už byť súčasťou balenia.

Budík

Klasická funkcia budíka. Podobná funkcie ako na chytrých telefónoch, akurát máte o niečo viac obmedzenú funkcionalitu budíka a možno zvyčajne vyberať len z predstavených melódií.

Baterka

Svietidlo je užitočný pre každého, najmä v noci alebo za zhoršenej viditeľnosti. Možno si s ňou posvietiť kamkoľvek a možno ju ľubovoľne vypnúť.

Fotoaparát

Pokiaľ chcete občas niečo odfotiť, bude sa vám hodiť fotoaparát. Ovšem neočakávajte od neho kvalitu ako u najlepších chytrých telefónov. Všeobecne možno povedať, že je lepšie mať mobil s fotoaparátom ako bez neho, pretože sa vám bude občas hodiť. Myslite na to, že kvalita u tlačidlových telefónov je v 90% mizerná.

Dióda

To je skvelé príslušenstvo pri nákupe telefónu niekomu, kto nosí sluchadlo. Je dobré, keď zariadenie naviac aj vibruje.

Wi-Fi

Ak sa chcete pripájať na domácu bezdrôtovú internetovú sieť alebo verejnej siete napríklad v kaviarni, bude sa vám hodiť funkcie Wi-Fi. Tú nájdete u drahších modelov.

Cena tlačidlového telefónu

Koľko by mal váš nový tlačidlový telefón stáť? Ceny tlačidlových telefónov začínajú už na cca 20 € s DPH. Môžete si zakúpiť i drahšie modely. Záleží hlavne na tom aké funkcie potrebujete a ako daný telefón má byť odolný. Tiež veľa záleží na značke. Môžete si vyberať mobily od značiek Siemens, Alcatel, Nokia, Aligator, Evolveo a ďalších.

Tlačidlový telefón a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať tlačidlový telefón. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového telefónu s tlačidlami pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového tlačidlového mobilného telefónu zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík. Tieto mobily nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávací portál Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom mobilu. Dozviete sa tam tiež, kde sú produkty skladom a za akú sa predávajú cenu. Vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie u rôznych modelov tlačidlových telefónov.

4.7/5 - (6 votes)

Mohlo by vás zaujímať