Menu Zavrieť

Stolné umývačky riadu

stolna umyvacka riadu

Kuchyňa je zvyčajne vo slovenských bytoch celkom malá. Čo robiť, keď nenávidíte umývanie riadu alebo naň nemáte čas, ale chceli by ste predsa len umývačku a tá klasická umývačka sa vám nikam nezmestí? Riešením je malá stolný umývačka riadu. Môžete ju umiestniť aj do karavanu.

Umývačka riadu je v dnešnej dobe zariadením, ktoré nájdete v mnohých domácnostiach. Dôvodom, prečo sa väčšina ľudí rozhodne kúpiť umývačku, nie je len túžba ušetriť čas, ale je to jeden z hlavných faktorov, ktoré nás k nákupu umývačky najčastejšie presvedčí. Kupujeme tiež umývačku riadu obvykle z dôvodu, aby sme šetrili vodou. Nie je pravdou, že umývačka riadu spotrebuje veľa vody. Pri klasickom umývaní v dreze spotrebujete oveľa viac vody.

Spotrebiče novej generácie, najmä stolný umývačky riadu, spotrebujú behom jedného umývanie len okolo 8 litrov vody. Oproti tomu pri bežnom ručnom umývanie riadu spotrebujete až 3 krát viac vody.

Tento typ umývačky riadu samozrejme tiež spotrebováva elektrinu, ale s prihliadnutím na spotrebu čistiacich prostriedkov, vody, času a ďalších aspektov sa nákup umývačky riadu ukazuje ako najlepším riešením.

Klasickým umývaním riadu rukami si ničíme ruky a nechty, a to aj keď používame rukavice. Ďalej nie je možné dať si ruky do vody s teplotou 60 ° C, ktorú zvyčajne používa umývačka riadu na umývanie. Iba táto teplota vody zaistí správnu hygienu a odstránenie všetkých baktérií na vašom riadu.

Teraz, keď vieme, prečo sa oplatí umývačku riadu kúpiť, je čas prejsť k tomu, ako vlastne takú stolný umývačku riadu vybrať. V tomto článku sa zameriame na stolný umývačky riadu. Nie sú príliš známe a nie práve každý výrobca je vo svojej ponuke. A to je chyba, pretože ako sa dozviete v tomto článku, malé stolové umývačky sú naozaj užitočným pomocníkom. Okrem do kuchyne si vyberiete modely, ktoré možno využiť aj v karavanoch.

V tomto článku sa pozrieme na test a recenzie najlepších modelov. Najlepšie modely stolných umývačiek riadu nájdete v rebríčku nižšie.

Stolné umývačky riadu: Výber 10 najlepších stolných umývačiek podľa hodnotenia užívateľov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších stolných umývačiek dostupných v tomto roku. Ako sme tieto stolný umývačky riadu vyberali? Vybrali sme tie najlepšie modely podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely stolných umývačiek sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena produktov, môžete si zoradiť tieto produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadZnačkaHlučnosť (dB)Počet programovPočet sád riaduOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Beko DTC 36610 WStolná umývačka riadu Beko DTC 36610 WBeko4966192,9Zobraziť v obchodoch
Beko DTC 36810 WStolná umývačka riadu Beko DTC 36810 WBeko4968190,9Zobraziť v obchodoch
Silvercrest STG 1200 A1Stolná umývačka riadu Silvercrest STG 1200 A1Silvercrest5166219Zobraziť v obchodoch
Goddess DTC656MW8Stolná umývačka riadu Goddess DTC656MW8Goddess4966198,9Zobraziť v obchodoch
Candy CDCP 8/EStolná umývačka riadu Candy CDCP 8/ECandy5168226,9Zobraziť v obchodoch
Hyundai DTC657DW8Stolná umývačka riadu Hyundai DTC657DW8Hyundai4976198,9Zobraziť v obchodoch
Candy CDCP 6/E SStolná umývačka riadu Candy CDCP 6/E SCandy5166227,4Zobraziť v obchodoch
Bosch SKS 51E22Stolná umývačka riadu Bosch SKS 51E22Bosch4856406Zobraziť v obchodoch
PHILCO PDT 671Stolná umývačka riadu PHILCO PDT 671Philco4976218,9Zobraziť v obchodoch
Candy CDCP 8/E-SStolná umývačka riadu Candy CDCP 8/E-SCandy5168215,1Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia stolových umývačiek riadu od ich užívateľov.

Stolná umývačka riadu: Ako vybrať stolnú umývačku

Na trhu môžeme nájsť rôzne modely stolných umývačiek. Aby ste mali však výber čo najjednoduchší, spísali sme pre vás tento návod, kde sa dozviete, ako vybrať stolný umývačku. Vďaka tomu nemusíte študovať parametre a dohľadávať si dôležité informácie niekoľko hodín. Tu nájdete všetko dôležité na jednom mieste.

Stolné umývačky sa vyberajú podobne ako klasické umývačky riadu. Aj tu musíte myslieť na dôležité parametre, podľa ktorých vyberiete ten najlepší model stolný umývačky riadu. Je dobré sa zamerať na parametre ako sú rozmery modelu, funkcie, kapacita riadu a ďalšie dôležité parametre a funkcie. Pozrieme sa tu aj na príslušenstvo a samozrejme cenovej hladiny dostupných modelov umývačiek riadu stolových.

Pre koho je malá stolová umývačka určená?

Stolné umývačky riadu sú určené hlavne zákazníkom, ktorí žijú sami v malom byte alebo pre páry bez detí. Tento spotrebič je ideálny pre malú kuchyňu. Do tohto typu vybavenia sa zmestí maximálne 6 súprav riadu. Pre veľkú rodinu sa tento spotrebič nehodí. Nie je v ňom dosť miesta, ale pre jednu osobu je taká umývačka perfektné. Než by jeden človek naplnil klasickú umývačku, trvalo by to pokojne aj niekoľko dní.

Stolová umývačka a energetická trieda

Pri výbere umývačky je dôležité sa pozrieť na to, akú energetickú triedu má daná umývačka riadu. Čím vyššia je, tým viac ušetríte za účty za elektrinu. Stolné modely majú energetickú triedu od A + do D. Zďaleka najbežnejšie sú A + a A. A + a A sú najlepšie triedy. Umývačky označené energetickou triedou B až D nie sú energeticky úsporné.

Veľkosť stolné umývačky

Stolný umývačku si väčšina ľudí kupuje kvôli tomu, že nemá doma miesta nazvyš. Preto je veľmi dôležitým parametrom jej veľkosť. Najčastejšie si vyberiete umývačky, ktoré majú šírku okolo 55 cm, hĺbku okolo 45 cm a výšku tiež okolo 45 cm. Veľkosť stolný umývačky zodpovedá zhruba trom mikrovlnkám.

Design stolové umývačky a jej farba

Tiež stojí za to venovať pozornosť pri výbere vzhľadu danej stolové umývačky. Stolné umývačky nie sú určené k zabudovaniu, takže ich vzhľad je celkom dôležitý. Najobľúbenejšie farby sú nerezová a biela. Zvyčajne je také vybavenie jednoduché a nepriťahuje pozornosť. Vyberajte si modely predovšetkým podľa toho, ako sa hodí do vašej kuchyne. Lacnejšie modely budú mať zvyčajne horšie dizajn naopak tie drahšie majú lepší vzhľad. Vzhľad je veľmi individuálnym parametrom a preto záleží hlavne na vás, ktorý model si vyberiete.

Kapacita umývačky

Najlepšie stolové umývačka riadu je tá, ktorá splní naše očakávania, aj pokiaľ ide o kapacitu. Väčšina stolných modelov pojme cca 6 sád riadu, tj. 6 veľkých tanierov, 6 dezertných tanierov, 6 hlbokých tanierov, 6 pohárov a šálok a tiež príbory.

Pre porovnanie, pri modeloch s priemerom 45 cm pojme tiež poháre, hrnce a ďalšie riadu. Stojí za zmienku, že môžeme nájsť aj menšie umývačky riadu, ktoré pojmú cca 4 sady riadu. Takéto zariadenie by malo byť vybrané s ohľadom na vaše vlastné potreby a vašu spotrebu riadu počas dňa. Premýšľajte teda najskôr nad tým, koľko súprav riadu počas dňa ušpiníte a použijete. Kapacita umývačky ide ruka v ruke s veľkosťou umývačky. Čím väčšia bude kapacita stolové umývačky, tým logicky bude väčší aj jej celková veľkosť.

Spotreba vody a elektriny

Spotreba elektriny je jedným problémom, zatiaľ čo spotreba vody druhým. Ako sme už spomenuli, moderné umývačky riadu sú z hľadiska množstva spotrebovanej vody veľmi hospodárne. V prípade stolových minimyček je najbežnejší spotreba vody okolo 6 až 8 l. Napríklad štandardná umývačky riadu používajú pri umývaní približne okolo 10 l.

Hlučnosť spotrebiča

Staré umývačky zvyčajne vydávali pomerne veľa hluku pri umývaní riadu. V dnešnej dobe to už nie je takým problémom ako predtým. Nikto z nás nemá rád príliš veľa hluku a preto parameter hlučnosti je pomerne dôležitý. Pri výbere novej stolové umývačky rozhodne nezabudnite na hlučnosť. Umývačka síce nepobeží neustále, ale aj tak môže byť príliš hlučná umývačka riadu veľmi otravná. A o to je to dôležitejšie, pretože stolové umývačky obvykle vyberáme do malých bytov či karavanov.

Pokiaľ chcete domov tichú stolný umývačku, vyberajte modely, ktorých hladina hluku sa pohybuje okolo 45 dB. Dobré je, ak umývačka riadu neprekročí hlučnosť cca 55 dB. Tu začína byť hlučnosť už pomerne nepríjemná.

Ovládanie umývačky

Pretože potrebujeme ušetriť čas, malo by byť ovládanie čo najjednoduchšie. Nechcete predsa niekoľko minút zízať na ovládací panel a premýšľať, čo stlačiť aby sa už konečne riadu začalo umývať.

Ovládanie umývačky pomocou tlačidiel alebo kolieska

Môžete si vybrať z modelov, ktoré ponúkajú ovládanie vo forme klasických tlačidiel. Obvykle ovládate umývačku zapomocí kolieska. Tým meníte jednotlivé umývacie programy. Ďalej si ním môžete nastaviť aj ďalšie funkcie.

Dotykové ovládanie umývačky

Ak ste vyznávačom moderných technológií, určite vás budú zaujímať modely, ktoré disponujú dotykovým panelom, cez ktorý umývačku ovládate. Tieto umývačky sú obvykle zároveň vybavené aj displejom, ktorý vás informuje o zvolených programoch a ďalších dôležitých informáciách.

Programy stolné umývačky

S akými programy sa u stolné umývačky riadu obvykle stretnete? U stolný umývačky nájdete menej programov ako u klasickej umývačky riadu. Avšak aj tieto malé spotrebiče nie sú ochudobnené o tradičné programy, ktoré sú pre umývanie riadu nevyhnutné. Stretnete sa s programami ako je predumývanie, intenzívne umývanie, normálne umývanie, ekonomické umývanie alebo rýchle umývanie riadu. Každý výrobca môže mať trochu rozdielne programy alebo ich môže inak nazývať. Programy sa dosť často líši aj u rôznych modelových radov umývačiek riadu.

Vzhľadom k menšej kapacite týchto umývačiek riadu nenájdeme program na umývanie pri polovičnej naplnenosti umývačky.

Počet programov

Počet programov sa líši podľa modelov a modelových radov stolových umývačiek riadu. Umývačky riadu sú vybavené počtom programov od 3 do 11, z ktorých 4 sa najčastejšie používajú tieto programy: rýchly program (pre mierne znečistený riad), ekonomický program (pre stredne znečistený riad), precízne program (pre silne znečistený riad) a kombinácie namáčanie ( bez použitia čistiacich prostriedkov) s niektorým z režimov pre zmäkčenie zaschnutých zvyškov jedla.

Ako ďalšie programy existujú jemné programy umývanie pre riad z porcelánu a krištáľu (jedná sa o krehké riadu), úsporné režimy s rôznym nastavením teploty, bio programy, v ktorých sa používajú detergenty obsahujúce enzýmy. Rôzne programy môžu byť navrhnuté tak, aby neničili krehké riadu. Nemali by zmývať vzory, obrázky či rôzne potlače na riad.

Funkcia stolových umývačiek

Rovnako ako u celého radu ďalších spotrebičov do kuchyne sa aj u stolových umývačiek stretnete s rôznymi funkciami, ktoré vám uľahčia používanie tohto spotrebiča.

Výrobcovia stolových umývačiek roka na rok vybavujú svoje produkty novými funkciami a ďalšími prvkami, aby ich zariadenie bolo atraktívnejšie a viac sa predávalo.

U stolových umývačiek riadu zvyčajne narazíte na funkcie, ktoré sú vo výbave aj u klasických umývačiek riadu. Ktoré funkcie to najčastejšie sú?

  • Funkcia Aqua Stop – Táto funkcia Aqua Stop zabráni úniku vody z umývačky pri vyberaní riadu zo spotrebiča von.
  • Funkcia odloženého štartu – táto funkcia odloženého štartu je veľmi užitočná. Môžete si totiž jednoducho nastaviť dobu, kedy sa má spustiť umývanie riadu. Možno tak odložiť spustenie umývacieho programu až o 24 hodín.
  • Funkcia detskej poistky – Táto poistka zablokuje ovládacie tlačidlá. Nestane sa vám, že by dieťa ovládalo umývačku počas zapnutí tejto funkcie detskej poistky.

Stretnete sa aj s ďalšími funkciami pri stolných umývačiek riadu, ktoré sú zaujímavé a užitočné.

Cena stolné umývačky

Koľko by ste mali investovať peňazí do novej stolný umývačky riadu? Cena nákupu produktu tohto typu sa odvíja od jeho vlastností, vzhľadu a záleží aj na samotnom výrobcovia a značke modelu.

Cena stolových umývačiek do 200 € s DPH

Môžete si vyberať stolný umývačky kuchynského riadu, ktoré stoja od cca 150 € do 200 € s DPH. To sú najlacnejšie modely, ktoré sú malé a vojde sa do nich okolo 4 až 6 súprav riadu. Nájdete tu klasické programy. Nečakajte tu technologické vymoženosti. Dizajn je zvyčajne základné a nie je nijako extrémne premyslený.

Cena stolových umývačiek od 200 € s DPH do 300 € s DPH

Ak chcete ísť strednou cestou, vyberajte v cenovej hladine, ktorá sa pohybuje od 200 € s DPH do 300 € s DPH. Nájdete tu o niečo lepšie vybavené modely stolných umývačiek riadu. Táto cenová kategória ponúka zvyčajne najväčší počet modelov, ktoré si môžete na našom trhu zakúpiť. Modely majú bohatšie programovú ponuku. V nich sa dá umyť okolo 8 súprav riadu.

Cena stolových umývačiek nad 300 € s DPH

Tieto modely ponúkajú najväčšiu ponuku programového vybavenia a príslušenstva. Sú tu rôzne pokročilé funkcie a ovládanie je tu aj možné si vybrať dotykové, ktoré je moderné a dizajnovo zaujímavé.

Stolová umývačka a jej značka

Na našom trhu je medzi týmto typom domácich spotrebičov najbežnejšie značka stolových umývačiek Bosch, pod ktorou sa predáva obrovské množstvo umývačiek riadu úplne odlišných modelov (ako vo veľkosti, tak aj vo vybavení.)
Ďalšia najobľúbenejšou značkou je napríklad Siemens. Frázy nemecká kvalita tu hovorí sama za seba.

Zvyšok trhu predstavujú výrobcovia stolových umývačiek ako je Zanussi, Electrolux, Indesit, Beko či Candy a ďalšie.

Stolné umývačky Electrolux

Electrolux je švédsky koncern. Je to najväčší výrobca domácich aj profesionálnych spotrebičov. Môžete ho poznať vďaka mnohým výrobkom, ktoré sa používajú nielen v domácnosti. Zaujímavosťou je, že výraz „vysávať“ vychádza z pôvodného názvu Lux. Za úspechom Luxu stojí aj to, že sa zo značky stalo synonymum pre vysávanie, teda vysávanie. V roku 1912 bol pod názvom Lux I uvedený na trh prvý vysávač vyrobený spoločnosťou Lux v Štokholme. Jeho cena bola 44 dolárov. Od tej doby sa vysávanie u nás hovorí tiež luxovanie. Od výrobcu Electrolux nájdete širokú ponuku produktov.

Na slovenskom trhu sa jedná o veľmi dobre etablovanou značku. Od tejto značky si zakúpite kvalitnú stolný umývačky riadu.

Stolné umývačky Beko

História tejto firmy a značky siaha do roku 1967 a vlastní ju turecká firma. Firma Beko je známa predovšetkým pre výrobu televíziou, mrazničiek a ďalších domácich spotrebičov.

Od firmy Beko si môžete vybrať stolný umývačky riadu, ktoré sú kvalitné a ponúka rôzne programy a funkcie. Očakávajte u nich vyššia cenovú hladinu než u ostatných značiek.

Stolné umývačky Bosch

Firma Bosch je u nás veľmi dobre známa. Jedná sa o Nemeckou firmu založenú Robertom Boschom. Robert Bosch produkuje výrobky už takmer 130 rokov. Robí veľa domácich spotrebičov, ktoré potrebujete každý deň vo svojej domácnosti vrátane stolových umývačiek riadu. Od tohto výrobcu si zakúpite zaujímavé stolové umývačky, ktoré sú kvalitné a dizajnovo zaujímavé.

Stolné umývačky riadu Philco

Stolné umývačky riadu Philco majú zaujímavý dizajn, ktorý vyzerá čisto a nadčasovo. Aktuálne je na našom trhu dostupných niekoľko modelov umývačiek riadu od značky Philco.

Značka Philco pochádza z USA a bola založená v roku 1892. Firma vyrába veľmi kvalitné výrobky a kladie dôraz na kvalitné spracovanie. Na svoje výrobky poskytuje až 5 ročnú záruku. U tejto značky sa predovšetkým dbá na efektívne využitie elektrickej energie a na šetrnosť k životnému prostrediu.

Zhodnotenie: Oplatí sa nákup stolové umývačky?

Nákup malé stolové umývačky riadu je výhodný pre nezadaných alebo mladé páry, ktoré nemajú vlastné deti. Pre takéto zákazníky sú veľké klasické umývačky riadu k ničomu. V kuchyni budú len zaberať vela miesta. Výber malého spotrebiča ušetrí čas na umývanie riadu.

Akákoľvek stolný umývačka riadu spotrebováva málo vody a energie, malá spotreba týchto energií vedie k podstatným úsporám. Narozdiel od ručného umývania riadu.

Samozrejme nemožno povedať, že stolové umývačky stojí málo peňazí, ale jeho cena je stále rádovo nižšie ako u štandardných umývačiek riadu.

Nákup malé umývačky je dobrou voľbou pre malú kuchyňu, pre malé byty, kde v kuchyni taká umývačka riadu zaberá len málo miesta. Do slovenských kuchyňa v bytoch sa dosť často klasické umývačky riadu vôbec nezmestia. Tu je malá stolová umývačka veľmi užitočným spotrebičom.

Stolná umývačka riadu a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať užitočnú novú stolný umývačku riadu. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej stolnej umývačky riadu pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej umývačky riadu zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík. Stolnú umývačku riadu nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávací portál Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom stolové umývačky. Dozviete sa tam tiež, kde sú produkty skladom a za akú sa predávajú cenu Vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie u rôznych modelov stolových umývačiek riadu.

Recenzie a hodnotenie najlepších stolných umývačiek riadu

Stolná umývačka Bosch SKS 51E22

Jedna z najmenších umývačiek riadu. Rozmery stolové umývačky sú 55,1 cm x 45 cm x 50 cm. Svetlý a zaujímavý dizajn umožňuje, aby sa táto technika stala zaujímavým zvýraznením vašej kuchyne. Panel umývačky je zároveň čo najjednoduchšie, bez zbytočných ozdôb. Trieda spotreby energie je 0,61 kW / h a trieda účinnosti umývania je A – to je na slušnej úrovni. Účinnosť sušenia je tiež A.

Stolná umývačka Candy CDCP 8 / E

Ako jediná stolný umývačka riadu Candy CDCP 8 / E v tejto klasifikácii ponúka kapacitu 8 súprav riadu. To má samozrejme za následok mierne väčšie rozmery ako iné stolové nádoby, konkrétnejšie je táto umývačka vyššia. Má výšku 59,5 cm. Väčšine z vás sa stále táto umývačka ľahko vojde do kuchyne, napr. Na kuchynskú linku.

Táto umývačka ponúka veľmi základné funkcie, ale priznajme si to – väčšina minimyček na riad v tomto ohľade nemá o mnoho viac funkcií ako táto umývačka. Umývačka má vo výbave funkciu odloženia štartu alebo základné indikátory – informácie o konci cyklu umývania, indikátor soli alebo indikátor leštidla.

Je to malá a ľahko použiteľná malá umývačka pre jednotlivca. Porazil iné modely hlavne s väčšou kapacitou, čo ocenia napríklad ľudia žijúci vo skromné ​​domácnosti.

Stolná umývačka Hyundai DTC657DW8

Ďalšou dobrou stolný umývačkou je model od značky Hyundai. Jedná sa konkrétne o typ stolný umývačky riadu Hyundai DTC657DW8.

Táto stolová umývačka patrí medzi tiché umývačky. Generovaný hluk počas umývania dosahuje úroveň 49 dB. A čo umývacie programy? Teoreticky máme o jeden prací program viac ako v prípade umývačky Candy a cena je tiež o niečo nižšia. Môžete si teda vybrať z týchto programov: intenzívne čistenie, štandardné čistenie, EKO, umývanie pohárov, 90-minútovej program, rýchle čistenie a údržba umývačky.

Koniec koncov sa zdá, že ide o relatívne lacnú malú umývačku riadu. Keď k tomu pridáme pomerne nízku spotrebu vody alebo niekoľko bezpečnostných poistiek, dá sa povedať, že táto Hyundai umývačka je veľmi dobrou voľbou. Jedná sa o dobrý pomer cena / výkon.

4.4/5 - (23 votes)

Mohlo by vás zaujímať