Menu Zavrieť

Brúsky na nechty

bruska na nechty

K upravenému vzhľadu nestačí mať zladený padnúce outfit, slušivý účes a dokonalý make-up. Či už ste v každodennom kontakte s ľuďmi alebo sa chystáte na večierok, upravené nechty sú vašou vizitkou.

Predovšetkým pri prvom stretnutí má na dojem z vás veľký vplyv aj úprava vašich nechtov – pri pracovnom pohovore, schôdzke s obchodným partnerom, na prvom rande, skrátka vždy, keď ste v kontakte s ľuďmi. A práve v tom vám pomôže dobrá brúska na nechty.

Základom sú čisté nechty, zapilované všetky do rovnakej dĺžky a tvaru. Tie tam sú časy, kedy sa nechty zapilovávaly pracne a dlhé minúty, často nekvalitnými pilníčky, ktoré mnohokrát spôsobovali štiepeniu nechtov. Dnes zdĺhavé a niekedy aj bolestivé pilovanie ručnými pilníčky už nahrádzajú plne automatizované prístroje – brúsky na nechty, ktoré sa o všetko postarajú.

Ak si chcete úpravu svojich nechtov uľahčiť a docieliť profesionálneho výsledku, brúsku na nechty si rozhodne kúpte. Pri jej výbere sa riaďte niekoľkými kľúčovými parametrami, aby ste si vybrali takú brúsku na nechty, s ktorou budete po všetkých stránkach spokojní. V tomto článku si povieme o tom, ako vybrať brúsku na nechty.

Brusky na nechty: Výber 10 najlepších brúsok na nechty

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 TOP brúsok na nechty. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme brúsky podľa hodnotenia a dostupných recenzií zákazníkov a používateľov. Tieto produkty náš tím zoradil do prehľadnej tabuľky. Tieto brúsky na nechty si môžete sami zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena produktu, môžete si zoradiť brúsky na nechty podľa orientačné ceny.

NázovVzhľadZnačka brúskyMaximálne otáčkyVýkon (W)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Beautylushh 8945Brúska na nechty Beautylushh 8945Beautylushh200001016,98Zobraziť v obchodoch
Beautylushh 8946Brúska na nechty Beautylushh 8946Beautylushh20000109,56Zobraziť v obchodoch
JSDA JD200Brúska na nechty JSDA JD200JSDA300003551,99Zobraziť v obchodoch
JSDA JD500Brúska na nechty JSDA JD500JSDA300003558,9Zobraziť v obchodoch
Beautylushh 8943Brúska na nechty Beautylushh 8943Beautylushh200001229,64Zobraziť v obchodoch
Allepaznokcie 8662Brúska na nechty Allepaznokcie 8662Allepaznokcie200001014,99Zobraziť v obchodoch
JSDA Power JD8M 35WBrúska na nechty JSDA Power JD8M 35WJSDA300001561,99Zobraziť v obchodoch
JSDA Power JD700 35WBrúska na nechty JSDA Power JD700 35WJSDA300003563,99Zobraziť v obchodoch
Allepaznokcie F008Brúska na nechty Allepaznokcie F008Allepaznokcie2000011,49Zobraziť v obchodoch
Promed brúska 2020Brúska na nechty Promed brúska 2020Promed2000022269,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia brúsok na nechty od ich užívateľov.

Ako vybrať brúsku na nechty

Najdôležitejšie je materiál jednotlivých fréz a ich tvar. Prevedenie fréz výrazne ovplyvňuje ich kvalitu a životnosť. Každý z tvarov má v úprave nechtov inú úlohu, aby na záver bola docielená komplexnej starostlivosti.

Zvážte spôsob napájania – či vám bude lepšie vyhovovať priame pripojenie k sieti alebo batérie. Praktická je aj možnosť zmeniť smer chodu podľa toho, na aké ruke alebo nohe práve nechty upravujete.

Zistite si, či a aké sú dokúpiteľný náhradné diely a za akú cenu.

Brúsky na nechty pre domáce použitie

Brúsky na nechty pre domáce použitie predpokladajú ich používanie maximálne niekoľkokrát za mesiac – teda sú vhodné na vykonávanie pravidelnej, Každotýždenná údržbe nechtov. Každodennú prevádzku by brúska nemusela zvládnuť, dajte si teda pozor, aby ste ju nepreťažovali. Medzi výhody patrí ich nízka cena. Nevýhodou je nižšia kvalita prevedenia – niektoré lacnejšie modely môžu vibrovať, čo sťažuje prácu a celkovo sú vibrácie u brúsky nepríjemné a nežiadúce. Môžu mať obojstranný chod.

Brúsky na nechty pre začínajúcich nehtařky

Pre každodenné použitie sú vhodné brúsky strednej triedy – poloprofesionálne brúsky, ktoré vďaka svojmu vyššiemu výkonu zvládnu úpravu nechtov dvom až trom ľuďom za deň. Sú kvalitnejšie, než brúsky pre domáce použitie, majú len slabé vibrácie a tichší chod. Ľahko sa s nimi manipuluje, možno regulovať otáčky a prepínať chod dopredu a dozadu. Nie sú však vhodné pre nepretržitú prevádzku.

Brúsky na nechty pre profesionálne použitie

Brúsky na nechty pre profesionálne použitie sú určené pre nechtové štúdia. Na profesionálnej brúske sa neoplatí šetriť. Mala by byť jednoducho obsluhovateľná aj udržiavateľná, mať vysoký počet otáčok a výkon, tichý chod, odsávanie prachu z opilovaných nechtov, rukoväť bez vibrácií, možnosť nastavenia rýchlosti otáčok, možnosť nožného ovládania a elegantný atraktívny dizajn.

Materiál brúsky na nechty

Ponuka materiálov, z ktorých sú frézy vyrobené, je široká. Zvyčajne sa stretnete s týmito piatimi materiálmi, z ktorých niektoré sú určené na údržbu prírodných a iné gélových alebo akrylových nechtov.

  • Diamant a zafír
  • Titan
  • Karbid
  • Keramika
  • Papier
  • Silikón

Diamant a zafír

Diamantové a zafírové frézy sú najtvrdšie a najefektívnejšie. Používajú sa pre úpravu prírodných nechtov alebo UV gélu. Ak by ste nimi chceli upravovať nechty s klasickým gélom, mohlo by dôjsť obrúsenie a narušenie nechtov. Diamantovými frézami sa tiež skvele podbrušují nechty a upravujú nechtovej kožtičky. Zafír, ktorý je mäkší ako diamant, sa využíva v pedikúru.

Titan

Titan patrí medzi najpevnejšie kovy, a rovnako tak pevné sú aj titánové nástavce. Titánové nástavce sú vhodné pre drobnejšie úpravy nechtov, pre UV gél a akryl.

Karbid

Karbidové frézy sú najodolnejšie a veľmi tvrdé. Počas práce s nimi sa nezahrievajú a môžu sa bez obáv sterilizovať teplom. Aj preto sú ideálne na profesionálne použitie v nechtových štúdiách. Prípadné nežiaduce vibrácie obmedzuje mohutnosť materiálu. Životnosť aj využiteľnosť týchto fréz je takmer neobmedzená. Samozrejme základom je správne zaobchádzanie s nimi.

Papier

Pre obrúsenie akrylu alebo starého laku na nechty sú ideálne jednorazové papierové brúsne kotúče. Jedná s o lacnú variantu, pričom môžete využiť tri základné hrubosti – hrubé, stredne hrubé a jemné.

Silikón

Silikónové frézy sa používajú na odstránenie zrohovatených miest a kožičky okolo nechtov. Môžu byť tiež v troch hrúbkach – hrubé, stredne hrubé a jemné.

Tvar frézy a jemnosť

Každá fáza úpravy nechtov vyžaduje tiež špecifický tvar frézy.

Používajú sa tieto tri tvary:

  • Podlhovastý nadstavec na odstraňovanie nechtovej kožtičky
  • Kužeľovitý nástavec pre podbrusovanie nechtov a pre odstránenie starého UV gélu a akrylu.
  • Valcovitý nástavec slúži na rýchle odstránenie UV gélu a akrylu. Je vhodný pre citlivejšie jedinca.

Okrem tvaru fréz je dôležitá aj ich jemnosť. Najjemnejšie nástavce slúži na odstránenie nechtovej kožičky a na ošetrenie najcitlivejších miest. Stredne hrubé sú vhodné pre detailné úpravy nechtov. Nejhrubějšími sa odstraňujú staré vrstvy gélu alebo akrylu.

Brusky na nechty: Napájanie

Najčastejšie sa stretnete s dvoma základnými spôsobmi napájania – napájanie na batérie a napájanie zo siete.

Napájanie brúsky na batérie

Klasické brúsky na nechty sú napájané dvoma tužkovými batériami, čo je praktické na cesty alebo na miesta, kde nie je zdroj elektrickej energie. Majú však nižší výkon. Preto nie sú vhodné na náročnejšiu starostlivosť o nechty, ale skôr na ich priebežnú údržbu.

Sieťové napájanie brúsky na nechty

Brúsky so sieťovým napájaním musia byť pri práci samozrejme neustále pripojené na zdroj energie. Ich výhodou je vyšší výkon, sú teda ideálne pre náročnejších a komplexné manikúru a pedikúru. Napájací kábel by mal byť čo najmäkšie, aby sa nelámal.

Zmena chodu brúsky

Aby ste docielili bezpečného chodu brúsky a pohodlne sa vám s ňou pracovalo, kúpte si takú, ktorá disponuje plynulou reguláciou smeru chodu.

Údržba brúsky na nechty

Aby vám brúska na nechty slúžila dobre a čo najdlhšie, mali by ste venovať dostatočnú pozornosť jej údržbe. Ideálne je používať kvalitné odsávačky na prach. Po ukončení práce z povrchu brúsky a brúsneho perá odsajte jemný prach vysávačom a utrite povrch jemnou vlhkou handričkou. Zvyšky prachu, ktorý zostane v záhyboch frézy, dôkladne odstráňte ponorením do dezinfekčného roztoku za použitia ultrazvukového čističa. Ak používate frézky a špeciálne nadstavce na odstraňovanie nechtovej kožtičky, mali by ste ich dezinfikovať v sterilizátore. Na čistenie frézok nepoužívajte kovové kefky, mohli by ste ich otupiť a znížiť tak ich životnosť.

Servis brúsky a dostupnosť náhradných dielov

Brúsku si kúpte od výrobcu, ktorý vám na ňu poskytne v prípade potreby servis.

Pred kúpou vami vybranej brúsky si tiež zistite, aké náhradné diely sú k tomuto typu k dispozícii a koľko stojí.

Nadstavce sa postupne podľa frekvencie ich používania a kvality materiálu, opotrebovávajú. Aby ste následne neboli nepríjemne prekvapení, že cena nástavce je takmer rovnako tak vysoká, ako cena novej brúsky.

Brúska na nechty a cena

Cena brúsok na nechty sa odvíja, ako u väčšiny podobných výrobkov, od ich výkonu, kvality, výrobca a ďalšieho príslušenstva.

Cena do 55 €

V cene do 55 € zoženiete brúsku na nechty na domáce použitie, vhodnú pre manikúru i pedikúru, s obojstranným chodom, LED indikátory a rôznymi nadstavcami.

Cena od 55 € do 200 €

Brúsky v strednej cenovej relácii sú vhodné pre domáce komplexnejší použitie alebo pre menšie nechtové štúdia. Tieto drahšie brúsky majú vyšší počet otáčok, zmenu chodu, širokú škálu príslušenstva, môžu mať nožný pedál pre pohodlnejšie ovládanie a kompletne odizolovanou rukoväť pohlcujúce vibrácie vyšší komfort a lepšie výsledky práce.

Cena nad 200 €

Brúsky presahujúce cenu 200 € sú určené náročným zákazníkom a na profesionálne použitie. Drahšie modely sú vybavené priamym odsávaním odpilovaných kúskov nechtov. Môžu mať nožný pedál pre jednoduchšie ovládanie, mnoho nástavcov a príslušenstva, zmenu chodu a pamäťové funkcie, vďaka ktorým nie je nutné stále nastavovať počet otáčok. Vyznačujú sa tiež nižšou hlučnosťou.

Brúska na nechty: Brúsky na nechty a pár slov záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú brúsku na nechty. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitnú brúsku, ktorá bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady pri brúsení vašich nechtov.

Teraz už vám k nákupu brúsky na nechty stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Brúsky nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na portál Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností.

4.7/5 - (13 votes)

Mohlo by vás zaujímať