Menu Zavrieť

Veslovacie trenažéry

veslovaci trenazer

Stalo sa módou byť fit a štíhly alebo sa jednoducho snažiť o štíhlu, vypracovanú postavu. Samozrejme, v kombinácii so zdravou stravou. Aktívny životný štýl v kombinácii s kvalitnou stravou nám zabezpečí nielen atraktívny vzhľad, ale aj zdravie. Výskum ukazuje, že ľudia, ktorí pravidelne cvičia, žijú dlhšie a majú menej zdravotných problémov. Samozrejme, veľa závisí od športu, ktorý hráme. Ak však všetko robíme hlavou, sme na ceste k úspechu. Z pohybových aktivít je veľmi obľúbený beh alebo bicyklovanie, ale čoraz častejšie si vyberáme posilňovňu. Ak nechcete chodiť do posilňovne, vyberte si trénera svalov.

Väčšina ľudí stále chodí do telocviční na sídliskách alebo v školách, ale dosť veľa ľudí sa snaží vytvoriť si vlastné miesto na cvičenie. Doma nemusíme stáť v rade na vybavenie, čo nie je v telocvičniach nezvyčajný problém. Navyše môžete cvičiť, kedy chcete, a nemusíte nikam dochádzať, čím strácate drahocenný čas a šetríte peniaze za dochádzanie a členstvo v posilňovni. Dobrým zariadením na domáce cvičenie je muskulárny trenažér.

Ak hľadáte cvičebné zariadenie, ktoré poskytne cvičenie pre všetky časti tela, veslovacie trenažéry stoja za pozornosť. Ide o nepostrádateľný prostriedok na posilnenie všetkých svalových partií. Samozrejme, začiatky môžu byť ťažké, ale keď sa dostanete do rytmu veslovania, rýchlo si všimnete účinky cvičenia. Je dôležité si uvedomiť, že pohyb, ktorý vykonávame pri tejto činnosti, núti pracovať takmer všetky svaly tela.

Tento pohyb je akousi kombináciou silového tréningu s kardio cvičením a okrem toho cvičenie na tomto nástroji robí naše telo pružnejším a svaly sa harmonicky rozvíjajú vo všetkých častiach tela.

Veslovacie trenažéry: Porovnanie 10 najlepších veslovacích strojov podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších veslovacích trenažérov. Ako sme tieto veslovacie trenažéry vybrali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Potom sme tieto veslovacie trenažéry zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty potom môžete zoradiť podľa svojich preferencií. Ak vás zaujíma napríklad nízka cena, môžete si zoradiť veslovacie trenažéry podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si najlacnejší a najlepší veslovací trenažér.

NázovVzhľadRegulácia záťažeBrzdový systémMax. nosnosť (kg)Sklápacia konštrukcia?RozmeryOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Hop-Sport Magnetic air HS-070R RushVeslovací trenažér Hop-Sport Magnetic air HS-070R RushMechanickáMagnetické130Áno198 x 64 x 77,5 cm339Zobraziť v obchodoch
Domyos 100Veslovací trenažér Domyos 100MechanickáPopruhy110Áno150 x 42 x 97 cm159,99Zobraziť v obchodoch
inSPORTline inCondi RW60Veslovací trenažér inSPORTline inCondi RW60ElektronickáMagnetické150Nie223 x 50 x 96 cm699Zobraziť v obchodoch
Concept2 RowErgVeslovací trenažér Concept2 RowErgElektronickáMagnetické227Áno244 x 61 x 51 cm1250Zobraziť v obchodoch
NORDICTRACK RX800Veslovací trenažér NORDICTRACK RX800MechanickáVzduch130Áno220 x 56 x 107 cm769,70Zobraziť v obchodoch
inSPORTline inCondi RW600Veslovací trenažér inSPORTline inCondi RW600ElektronickáMagnetické150Áno233 x 56,5 x 102 cm899Zobraziť v obchodoch
Hop-Sport HS-030R BoostVeslovací trenažér Hop-Sport HS-030R BoostMechanickáMagnetické120Nie177 x 52 x 46 cm249Zobraziť v obchodoch
NordicTrack RW850Veslovací trenažér NordicTrack RW850ElektronickáVzduch130Áno220 x 56 x 120 cm999Zobraziť v obchodoch
Hop-Sport HS-060R CrossVeslovací trenažér Hop-Sport HS-060R CrossMechanickáMagnetické120Áno180 x 47 x 51,5 cm255Zobraziť v obchodoch
HMS ZM 1801Veslovací trenažér HMS ZM 1801MechanickáMagnetické120Áno190 x 49 x 60 cm315Zobraziť v obchodoch
Kliknutím na odkaz „Zobraziť v predajniach“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Tam si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia veslovacích trenažérov od ich používateľov.

Ako si vybrať veslovací trenažér

Na trhu existuje mnoho rôznych modelov veslovacích trenažérov. Výber nového veslovacieho trenažéra tak môže byť pomerne komplikovaný. Aby ste nemuseli stráviť desiatky hodín výberom, napísali sme tohto sprievodcu, ktorý vám pomôže vybrať si veslovací trenažér. Tu sa pozrieme na dôležité parametre, ako je konštrukcia, nosnosť, cena a ďalšie.

Regulácia zaťaženia

Určuje, či je intenzita zaťaženia riadená mechanicky alebo pomocou elektronického spínača.

  • Mechanické ovládanie záťaže – otáčaním regulátora meníte záťaž
  • Elektronické riadenie záťaže – Záťaž je riadená počítačom. Mení sa podľa zvoleného programu alebo pomocou elektronických tlačidiel.

Konštrukcia: Skladacia alebo pevná

Existujú dva typy veslovacích trenažérov na domáce použitie – skladacie a pevné konštrukcie. Skladacie veslovacie trenažéry zaberajú menej miesta, zatiaľ čo pre pevné trenažéry musíme vyhradiť o niečo viac miesta. Skúsení používatelia však poukazujú na to, že pevné stroje sú odolnejšie.

Typ veslovacieho trenažéra – brzdový systém

Ďalšou dôležitou vecou, ktorú je potrebné zvážiť pri kúpe stroja na domáce použitie, je typ stroja. Existuje 6 typov veslovacích trenažérov v závislosti od brzdového systému: vodný, vzduchový, hydraulický, magnetický, elektromagnetický a s gumovými lanami.

Prvé dve možnosti sú najtichšie a najčastejšie ich používajú profesionáli. Hydraulické veslovacie trenažéry sú ľahké a ľahko sa skladujú. Preto sú najvhodnejšie na domáce použitie. Na druhej strane, magnetické veslovacie trenažéry majú nastaviteľný systém odporu. Okrem toho sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči poškodeniu.

Predtým, ako sa rozhodnete pre najlepší veslovací trenažér pre vašu domácu posilňovňu, je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Najprv si musíte vybrať správny typ zariadenia. Veslovacie trenažéry sa od seba líšia systémom odporu. Aké sú typy veslovacích trenažérov?

  • Hydraulické (mechanické) veslovacie trenažéry – sú vybavené špeciálnymi piestami, ktoré vytvárajú odpor. Ide o základnú verziu veslovacieho trenažéra vhodnú pre začiatočníkov. Profesionálni športovci zriedka používajú hydraulické modely, pretože neumožňujú presné nastavenie odporovej sily, a tým znemožňujú zmenu tréningového plánu.
  • Magnetické veslovacie trenažéry – majú špeciálne magnetické brzdy, ktoré kladú počas cvičenia odpor. Magnetické veslovacie trenažéry umožňujú meniť intenzitu tréningu, takže sú vhodné pre začiatočníkov aj profesionálnych športovcov. Okrem toho pracujú veľmi ticho, takže sú vhodné do domácich posilňovní. Stretnete sa s ním v lacnejších modeloch.
  • Vodné veslovacie trenažéry – najviac sa podobajú skutočným veslovacím trenažérom, pretože ako systém odporu využívajú vodu. Nastavenie intenzity tréningu je pri týchto veslovacích trenažéroch jednoduché, stačí pridať alebo naliať príslušné množstvo tekutiny. Vodotesný systém je tichý, jediným zvukom je jemné šumenie vody. Výsledkom je, že používateľ má pocit, akoby sedel v skutočnom kajaku.
  • Veslovací trenažér využívajúci gumu ako odporový systém – najlepší veslovací trenažér pre začiatočníkov. Strečové gumy, ktoré sú často zameniteľné, umožňujú efektívne cvičenie celého tela.
  • Vzduchové trenažéry – Patria medzi tiché brzdové systémy. Stretnete sa s ním v drahších modeloch veslovacích trenažérov.

Materiál veslovacieho trenažéra

Veslovacie trenažéry by mali byť vyrobené z odolného materiálu a mať pevnú rukoväť, ktorá uľahčuje veslovanie. Okrem toho je dôležitá aj dĺžka posuvnej tyče a materiál sedadla. Je lepšie skontrolovať tieto veci pred samotným nákupom, aby ste sa uistili, že kupujete odolný veslovací trenažér. Preto je vhodné si stroj vopred vyskúšať aj v kamennom obchode.

Maximálna nosnosť

Pred kúpou veslovacieho trenažéra je dobré uistiť sa, aká je jeho maximálna nosnosť. Niektoré domáce zariadenia môžu uniesť maximálne 100 kg. Ak vážite viac, je dobré hľadať veslovací trenažér s vyššou záťažou. V obchodoch ľahko nájdete veslovacie trenažéry s maximálnou nosnosťou do 150 kg.

Mechanizmus odporu

Veslovacie trenažéry sú k dispozícii s dvoma rôznymi typmi odporových mechanizmov. Po prvé, magnetický rezistor, ktorý sa ľahko používa a je veľmi tichý. Vďaka tomu je ideálny pre bytové domy, kde môže byť hluk spôsobený používaním tohto typu zariadenia niekedy pre susedov nepríjemný a my sa kvôli nemu vzdávame svojich aktivít. Na druhej strane systém odporu vzduchu nám poskytuje evolučný spôsob tréningu. Vďaka tomu je počet úrovní odporu nespočetný a stroj si môžeme prispôsobiť vlastným potrebám.

Rozmery veslovacieho trenažéra

Pri výbere veslovacieho trenažéra musíte mať na pamäti jeho veľkosť. Nemala by byť príliš veľká, aby nezaberala veľa miesta. Samozrejme, ak si môžeme dovoliť zariadiť posilňovňu, záleží na tom menej, ale musíme si uvedomiť, že väčšie vybavenie je ťažšie, a preto menej mobilné.

Počítač s displejom

Vďaka technologickému pokroku je dnes na každom zariadení v posilňovni konzola (počítač), ktorá nás informuje o čase cvičenia, prejdenej vzdialenosti alebo rýchlosti a, čo je pre mnohých ľudí najdôležitejšie, o spálených kalóriách. Oplatí sa však hľadať počítače, ktoré majú trochu viac možností. Ak cvičíte rekreačne, monitor tepovej frekvencie je samozrejme menej dôležitý, ale je to naozaj užitočné riešenie.

Samozrejme, môžete si ho kúpiť samostatne vo forme hodiniek a remienka pripevneného na hrudi, ale ak existuje táto možnosť, je lepšie vybrať si pádlo, ktoré má tento typ riešenia už zabudovaný. Ak začínate a neviete, ako cvičiť, vyberte si pádlo, ktoré má pripravené tréningové programy. Ďalším problémom je vzhľad samotnej konzoly. Pri lacných modeloch je obrazovka často zle podsvietená a ťažko sa používa. Pri kúpe sa oplatí skontrolovať, či všetko skutočne funguje bez problémov a pohodlne.

Atesty a certifikácie veslovacích trenažérov

Pri všetkých zariadeniach je vhodné venovať pozornosť atestom a certifikátom. Informujú nás, či je zariadenie naozaj bezpečné a či sa nemusíme obávať úrazu. Veľmi dôležitým aspektom je skontrolovať, či sú všetky systémy zariadenia dobre skonštruované. To platí aj pre účinnosť cvičenia.

Po prečítaní vyššie uvedených rád ste sa určite dozvedeli užitočné informácie o tomto zariadení a viete, ktoré cvičebné pádlo si vybrať. Je ťažké jednoznačne určiť, ktorá spoločnosť ponúka najlepšie vybavenie, každá z nich má určité nevýhody. Teraz však už viete, na čo sa pri výbere zamerať a čím sa riadiť, keď idete do športového obchodu. Vždy si zariadenie vyskúšajte, aby ste si boli stopercentne istí, že kupujete zariadenie, ktoré spĺňa vaše očakávania.

Ďalšie vybavenie veslovacieho trenažéra

Pohodlie pri používaní veslovacieho trenažéra ovplyvňuje aj ďalšie vybavenie, najmä tréningový počítač. Je dôležité, aby mal prehľadný a ľahko použiteľný displej. Počítač umožňuje monitorovať tréning, kontrolovať tepovú frekvenciu, čas cvičenia alebo počet spálených kalórií. Mnohé moderné veslovacie trenažéry možno pripojiť k mobilným zariadeniam, ako je smartfón alebo tablet. Cvičenie môžete zaznamenávať a sledovať svoj pokrok. Niektoré zariadenia môžu používať aj program, ktorý napodobňuje profesionálnu súťaž alebo skupinový tréning.

Cena veslovacieho trenažéra: lacnejší veslovací trenažér neznamená horší

Hoci si často myslíme, že výrobky za nižšiu cenu sú menej kvalitné, v skutočnosti môžeme nájsť dobré vybavenie za málo peňazí. Preto je dobré určiť si cenové rozpätie, ktoré nás zaujíma. Určením cenového rozpätia vieme, akému vybaveniu by sme nemali venovať pozornosť. Hoci nás zvyčajne lákajú tie najlacnejšie, pretože sú nepochybne ekonomicky výhodné, mali by sme sa pozerať na modely s ohľadom na životnosť alebo kvalitu spracovania. Podľa nasledujúcich rád určite nájdete veslovacie trenažéry za dobré ceny.

Ako cvičiť na veslovacích trenažéroch?

Cvičenie na veslárskych trenažéroch stimuluje niekoľko rôznych svalových skupín, čo nám umožňuje posilniť nielen ruky a chrbát, ale aj brucho, zadok a nohy. Skôr ako začneme používať veslovací trenažér, musíme sa naučiť, ako na ňom správne trénovať, aby sme neriskovali zranenie.

Technika veslovania na trenažéri

Tréning na veslovacom trenažéri je založený na štyroch fázach. Tieto fázy sú. Každá z týchto činností si vyžaduje koncentráciu a udržiavanie tela v správnej polohe. Aj chvíľka nepozornosti stačí na to, aby ste si náhodne natiahli sval alebo spôsobili bolestivejšie zranenie. Okrem toho zlá technika veslovacieho trenažéra spôsobuje príliš rýchlu únavu, ktorá nás môže účinne odradiť od ďalšieho používania tohto cvičebného stroja.

Prvá fáza – uchopenie

Úchop je prvou statickou fázou tréningu na veslovacom trenažéri. Musíme sedieť na sedle s pokrčenými nohami a čo najbližšie k zotrvačníku. Holene musia byť kolmo k zemi a paže musia byť úplne rovné, aby zápästia tvorili líniu s predlaktiami. Trup by mal byť mierne predsunutý. Nesmiete sa však príliš nakláňať, pretože by ste mohli príliš namáhať chrbticu a potom by vás bolel chrbát.

Druhá fáza: ťah

Vo fáze mŕtveho ťahu musíme začať narovnávať nohy, čo povedie k pomalému pohybu sedla dozadu. Pri tréningu na veslárskom trenažéri zohráva najdôležitejšiu úlohu práca nôh, ruky by mali počas tejto fázy zostať uvoľnené a rovné. Horná časť tela by mala byť do cvičenia zapojená len vtedy, keď je úchop zariadenia nad kolenami.

Tretia fáza: Odklon

Odtlačenie alebo tretia fáza cvičenia je moment, keď sú naše nohy už úplne rovné. Preto musíme rukoväť pritiahnuť k bruchu a zároveň sa mierne zohnúť. Predlaktia by mali byť rovnobežne so zemou.

Čtvrtá fáza: Návrat

Vo štvrtej fáze sa vraciame do pôvodnej polohy, čo znamená, že celý pohyb vykonávame opačne. Preto sa mierne nakloníme dopredu, oddelíme ruky a začneme ohýbať nohy, keď je úchop nad kolenami. Dôležité je, aby ste všetkými vyššie opísanými fázami prešli plynule, takže sa nezastavujte a nerobte si prestávky, napr. aby ste skontrolovali, či máte správne nastavené ruky. Spočiatku sa cvičenia budú pravdepodobne vykonávať pomaly, ale časom si ich určite osvojíte.

Pohyby, ktoré znižujú účinnosť cvičenia

Spomenuli sme, že nesprávne cvičenie na veslárskych trenažéroch môže spôsobiť zranenie. Nepríjemné situácie vznikajú najmä vtedy, keď sa príliš skoro predkloníme – chrbát je potom veľmi zaťažený, čo môže spôsobiť nepríjemné bolesti chrbta. Začiatočníci často veslujú s pokrčenými lakťami alebo ohnutím zápästia v poslednej, štvrtej fáze cviku, čo často vedie k preťaženiu svalov. Mali by sme si tiež dať pozor, aby sme počas prvých tréningov nenastavili príliš veľký odpor, pretože by sme mohli mať problémy s odtláčaním a príliš zaťažovať kĺby.

Cvičenie na veslárskych trenažéroch nám dáva príležitosť vyformovať si siluetu a posilniť telo. Nesmieme však preháňať intenzitu tréningov ani ich frekvenciu. Najlepšie je používať veslovací trenažér každý druhý deň, skúsenejší ľudia môžu cvičiť o niečo častejšie, až päťkrát týždenne. Dúfame, že teraz už dobre viete, ktoré veslovacie trenažéry sa odporúčajú do vašej domácej posilňovne a ako by ste na nich mali trénovať.

Aké sú výhody cvičenia na veslovacom trenažéri?

Pravidelné cvičenie na veslovacom trenažéri pozitívne ovplyvňuje vzhľad postavy a umožňuje posilniť svaly. Tréning zlepšuje fyzickú kondíciu a má pozitívny vplyv na celkovú pohodu. Cvičenie na veslovacom trenažéri umožňuje zapojiť väčšinu svalov v tele. Výsledkom je zlepšenie vzhľadu postavy, zvýraznenie a pekné tvarovanie jednotlivých svalov. Okrem toho tréning na veslovacom trenažéri ovplyvňuje nielen vzhľad, ale aj kondíciu tela. Cvičenie zlepšuje prietok krvi a zrýchľuje metabolizmus. Veslovací trenažér tak pomáha schudnúť a zlepšiť kondíciu. Je obľúbený najmä preto, že zariadenie sa dá ľahko prispôsobiť vašim schopnostiam a môžete meniť intenzitu cvičenia, t. j. silu odporu pri ťahaní za rukoväť.

Koľko kalórií môžete spáliť na veslovacom trenažéri?

Tréning na veslovacom trenažéri je náročný. Zapája svaly nôh, ale aj svaly rúk a brucha. Vzhľadom na vysoký odpor si vyžaduje použitie sily. Preto sa cvičenie na veslovacom trenažéri odporúča ľuďom, ktorí sa chcú zbaviť nadmerného tukového tkaniva. Odhaduje sa, že jeden tréning trvajúci približne 30 minút pomáha spáliť až 400 kcal. Počet spálených kalórií závisí nielen od intenzity cvičenia, ale aj od hmotnosti cvičiacej osoby. Osoba vážiaca 80 kg môže za pol hodiny spáliť približne 370 kcal, zatiaľ čo osoba vážiaca 60 kg môže spáliť približne 180 kcal. Veslovanie sa však odporúča pri chudnutí, pretože pri ňom môžete zapojiť až 95 % svalov počas jedného tréningu.

Veslárske stroje a niekoľko slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli, ako si vybrať nový veslovací trenažér. Povedali sme vám o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu nového veslovacieho trenažéra pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý vám vydrží dlho bez jedinej poruchy a budete na ňom cvičiť mnoho hodín. Dúfame, že sa váš veslovací trenažér nestane len ďalším drahým stojanom vo vašej domácnosti, ale že na ňom budete skutočne cvičiť.

Teraz stačí urobiť len niekoľko krokov, aby ste si ho kúpili. Stačí, ak si v niektorom z online obchodov zakúpite nový vrhací stroj a naplníte svoj virtuálny nákupný košík.

Z vyššie uvedenej porovnávacej tabuľky sa prekliknite na porovnávaciu stránku Heureka, kde môžete porovnať jednotlivé veslovacie trenažéry a ich ceny vrátane recenzií a skúseností používateľov s konkrétnym modelom veslovacieho trenažéra. Môžete tiež zistiť, ktorý vrhací stroj je kde skladovaný a za akú cenu sa predáva v rôznych obchodoch.

4.8/5 - (9 votes)

Mohlo by vás zaujímať