Menu Zavrieť

Šunkovary

sunkovary

Chcete si pripraviť vlastnú šunku v pohodlí domova a mať tak presnú kontrolu nad všetkými ingredienciami? Potom potrebujete prístroj menom šunkovar. V šunkovaru si pohodlne pripravíte šunku podľa vlastnej chuti. Po tom, čo ochutnáte domácu šunku, už nebudete chcieť inú šunku z obchodu.

Stroj umožňuje prípravu šunky bez použitia konzervačných látok alebo akýchkoľvek chemických prísad. Výsledná šunka z domáceho šunkovaru je zdravá a šťavnatá. Šunkovar sa veľmi ľahko obsluhuje a používa. Jednoduchá obsluha znamená, že ho môžu použiť spotrebitelia všetkých vekových skupín veľmi jednoducho.

V dnešnej dobe nemusí byť jednoduché vybrať si ten správny šunkovar. Na internete je k dispozícii mnoho modelov s rôznymi parametrami. Aby ste nemuseli hľadať ten správny spotrebič veľa hodín a plytvať tak svojim drahocenným časom, spísali sme pre vás tento článok. Dozviete sa tu ako vybrať šunkovar a pozrieme sa aj na najlepšie modely šunkovaru.

5 najlepších modelov šunkovaru

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 5 najlepších šunkovarov na prípravu domácej šunky. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto šunkovary si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadKapacita (v kg)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Tescoma Šunkovar PRESTO s teploměremŠunkovar Tescoma Šunkovar PRESTO s teploměrem126,90Zobraziť v obchodoch
Toro Šunkovar nerezŠunkovar Toro Šunkovar nerez1,219,80Zobraziť v obchodoch
Banquet Šunkovar nerezovýŠunkovar Banquet Šunkovar nerezový1,315,99Zobraziť v obchodoch
Orion šunkovar nerezŠunkovar Orion šunkovar nerez1,215,80Zobraziť v obchodoch
Orion Hrnec nerez šunkovar 3,2lŠunkovar Orion Hrnec nerez šunkovar 3,2l3,214,47Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz “Zobraziť v obchodoch” budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia šunkovaru od ich užívateľov.

Ako vybrať šunkovar

Ak si chcete vybrať najlepšie šunkovary, mali by ste sa zamyslieť nad svojimi preferenciami a potrebami vašich rodinných príslušníkov a podľa toho si vybrať konkrétne zariadenia.

Stojí za to kúpiť si produkt so širokým využitím, v ktorom pripravíme nielen šunku, ale aj slaninu, bravčové koleno, mäso, paštétu alebo dokonca aj roládu. Niektorí výrobcovia vyrábajú modely tak, aby mohli byť taktiež použité na prípravu rýb a morských plodov. To vám umožní vynechať zo svojej stravy nákup produktov, ktoré majú veľa éčok a chemických látok. To je dôvod, prečo si v súčasnej dobe toľko ľudí chce zaobstarať kvalitné šunkovary. Šunkovar vám umožňujú sa zbaviť nezdravých faktorov, ktoré negatívne dokážu ovplyvňovať naše zdravie.

Šunkovar je špeciálne zariadenie, ktoré umiestnime do hrnca. Ak neviete, ktorý výrobok je ten najlepší, po prečítaní nášho článku budete mať oveľa lepší prehľad o kvalitných modeloch. Je bezpochyby nutné, aby zariadenie vyhovovalo vašim požiadavkám, preto sa pozrieme na dôležité parametre, ktoré je dobré poznať pri výbere šunkovaru.

Materiál šunkovaru

Pri nákupe sa uistite, že model je vyrobený z materiálu, ktorý sú schválené a spĺňajú normy Európskej únie. Toto je veľmi dôležitá informácia, ktorá zaistí, že zariadenie, ktoré si chcete zakúpiť, je bezpečné. Medzi materiály, ktoré spĺňajú tieto kritériá, patrí napríklad hliník, plast alebo nerezová oceľ.

Hliník

Prvým materiálom, s ktorým sa stretnete, je hliník. Šunkovary vyrobené z hliníka sú veľmi účinné. Rýchlo sa zahrievajú a zaručujú dobrú distribúciu tepla vnútri šunkovaru, kde sa varí šunka. Vďaka tomu sa šunka robí oveľa rýchlejšie. Stojí za zmienku, že tieto typy modelov sú veľmi ľahké, čo uľahčuje ich prenášanie a manipuláciu.

Plast

Výrobky, ktoré sú vyrobené z plastu, vydržia vysoké teploty, takže sa často objavujú v kuchyni a plní svoju úlohu dobre. Zároveň zaručujú rýchle zahriatie povrchu, čo urýchľuje varenie. Ďalšou ich výhodou je cenová nenáročnosť. S plastom sa stretnete u lacnejších modelov šunkovaru.

Nerezová oceľ

Produkt z nerezovej ocele je zďaleka najbezpečnejšie a najodolnejšie variantom šunkovaru. Aj keď taký model môže mať o niečo vyššiu cenu, jedná sa o model, ktorý vám vydrží dlho. Tento typ materiálu zaručuje rovnomerné rozloženie teploty, čo zaručuje uvarení dostatočne šťavnaté a chutné šunky.

Konštrukcia

Pred nákupom by ste sa mali uistiť, že model, o ktorý máte záujem, je kompletný a obsahuje všetko potrebné príslušenstvo a konštrukčné diely.

Najdôležitejšou časťou šunkovaru je telo, ktoré je dostupné v rôznych tvaroch. To je diel, do ktorého dáte mäso. Podľa vašich preferencií si môžete vybrať model kruhový alebo obdéleníkový.

Ďalšou časťou je tlakový kus a pružiny. Ich úlohou je pritlačiť šunku ku dnu.

Poslednou časťou je veko, ktoré musí mať zámok. Okrem toho by mal byť dobre vyrobený model vybavený špeciálnym otvorom, do ktorého môžeme vložiť teplomer pre presnú kontrolu teploty šunky. Absencia otvoru nám prinesie to, že budeme musieť čas od času otvoriť veko, aby sme zmerali teplotu šunky. Pružiny je potrebné pritlačiť na kryt. Až potom môžeme pripraviť kvalitné mäso.

Ďalším dôležitým prvkom konštrukcie, ktorý vám uľahčí používanie, je spodná časť s držadlami. Prítomnosť tejto súčasti vám pomôže oveľa lepšie vyňať šunku z šunkovaru.

Kapacita šunkovaru

Pri nákupe tohto zariadenia je dôležité sa zamerať aj na parameter kapacita. Táto hodnota by sa mala odvíjať od našich potrieb a potrieb rodinných príslušníkov. Jednoducho povedané je dôležité, koľko ľudí bude jesť šunku a akú veľkú šunku potrebujete.

Ak pripravujete mäso pre jednu osobu, bude pre vás určite stačiť malý šunkovar, ktorý pojme cca 800 g šunky.

Ak chcete pripraviť jedlo pre veľkú rodinu, budete potrebovať model v ktorom sa dá pripravovať od 1 kg do 2 kg mäsa. Pre veľké rodiny alebo malé mäsiarov odporúčame investovať do vybavenia s kapacitou 3 kg.

Ak má váš šunkovar fungovať v mäsiarstve alebo reštaurácii, odporúčame investovať do produktu, ktorý vám umožní pripraviť dve šunky súčasne.

Tvar šunkovaru

Na trhu nájdete modely šunkovar v tvare obdĺžnika alebo valca. V závislosti na tom, ktorý produkt si vyberiete, sa musíte uistiť, že sa zmestí na váš sporák. Z tohto dôvodu sú najobľúbenejšie modely, ktorých telo je guľaté. U tohto typu zariadenia mäso vypĺňa celý povrch, čo znamená, že nestrácame priestor. Na trhu existujú obdĺžniková zariadení, nazývaná tiež lisovaná zariadení. Tento model má mierne zaoblené rohy a obdĺžnikový podstavec. Bohužiaľ je to oveľa menej užitočný, takže to nie je tak populárne. Pre domáce použitie sa hodia predovšetkým guľatý šunkovar.

Cena

Určite vás bude tiež zaujímať aj cena tohto produktu. Šunkovar zvyčajne nie je drahým zariadením. Možno ho zakúpiť už za cenu okolo 20 € s DPH. Zložitejšie modely, ktoré sú určené skôr do reštauračných prevádzok, môžu stáť okolo 40 € s DPH a viac.

Záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať šunkovar na domáce použitie. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového šunkovaru pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady. Dúfame, že odteraz budete mať vždy šťavnatú a skvelú varenú šunku a nebudete si ju už musieť kupovať v obchodoch.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom šunkovaru.

Šunkovary
5 (100%) 2 votes

Mohlo by vás zajímat