Menu Zavrieť

Suché šampóny

suchý šampón

Asi každý z nás aspoň raz zažil ten blbý pocit mastných vlasov a zrovna v čase, kedy ste mali vyraziť medzi ľudí a už ste si hlavu nestíhali umyť. Existuje tu pre tieto prípady aj iné riešenie, než nasadenie čiapku. Suché šampóny vám dočasne zaistí, že vaše neumyté vlasy budú tvoriť dojem umytých – a čo viac, niektoré suché šampóny dokonca ponúka aj zvýšenie objemu a široký výber vôní.

Existujú dva varianty suchých šampónov: sprej a púder. Púdrové suché šampóny sú však menej obľúbené, pretože sú zložitejšie na aplikáciu a nemajú tak dobrý efekt, ako práve ten v spreji.

Ako teda tieto zázraky, do ktorých sa zamilovávajú muži aj ženy po celom svete vlastne fungujú a ako vybrať ten pravý pre vás?

Suchý šampón: Porovnanie 10 najlepších suchých šampónov podľa hodnotenia a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších suchých šampónov. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto suché šampóny si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepším suchým šampónom.

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Wella EIMI Dry Me suchý šampón 180 mlSuchý šampón Wella EIMI Dry Me suchý šampón 180 ml3,97Zobraziť v obchodoch
Batiste Dry Shampoo Clean & ClassicSuchý šampón Batiste Dry Shampoo Clean & Classic1,79Zobraziť v obchodoch
Batiste Dry Shampoo Dark Deep BrownSuchý šampón Batiste Dry Shampoo Dark Deep Brown3,42Zobraziť v obchodoch
Batiste Dry Shampoo Fruity Cheeky CherrySuchý šampón Batiste Dry Shampoo Fruity Cheeky Cherry1,92Zobraziť v obchodoch
Schwarzkopf Osis Texture Refresh Dust Dry ShampooSuchý šampón Schwarzkopf Osis Texture Refresh Dust Dry Shampoo6,6Zobraziť v obchodoch
Batiste Dry Shampoo Oriental 200 mlSuchý šampón Batiste Dry Shampoo Oriental 200 ml2,9Zobraziť v obchodoch
L'Oréal Magic Shampoo Vegetal BoostSuchý šampón L5,5Zobraziť v obchodoch
Batiste Dry Shampoo WildflowerSuchý šampón Batiste Dry Shampoo Wildflower2,95Zobraziť v obchodoch
Klorane Shampooing Au Lait D'avoine šampón s ovseným mliekom 400 mlSuchý šampón Klorane Shampooing Au Lait D15,99Zobraziť v obchodoch
L'Oréal Magic Shampoo Fresh Crush 200 mlSuchý šampón L4,6Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia suchých šampónov od ich užívateľov.

Ako funguje suchý šampón?

Suchý šampón funguje na dosť jednoduchom princípe – absorbuje mastnotu z vašich vlasov. Toto je však riešenie dočasné a tiež nie efektívne z dlhodobého hľadiska používania.

Predtým existovali suché šampóny len vo forme púdru. Púder sa nasypal ku korienkom vlasov a následne ich cucky mastné hmoty vyčesávali z vlasov. Dnes sa už oveľa častejšie používajú suché šampóny v spreji, ktoré sú oveľa sofistikovanejšie a hlavne rýchlejší na spôsob použitia.

Sprej teda nasiakne mastnotu z vašich vlasov, ale rozhodne sa to nedá považovať za umytie hlavy. Suchá koža, lupiny a ďalšie nečistoty tam zostávajú a tak to nie je nejako extra zdravé pre vaše vlasovej cibuľky a ani pokožku hlavy. V podstate do vašich prirodzených nečistôt pridávate ďalší vo forme práve suchých šampónov. Nečistoty možno z vlasov odstrániť iba klasickým šampónom.

Ďalší dôležitý fakt je, že veľa predajcov ponúka blahodarné účinku na lesk a štruktúru vašich vlasov, ale možno tieto tvrdenia považovať za kec. Čím jednoduchšie zloženie a menej parfumácie, tým lepší efekt a účinok to na vašej mastnotu bude mať.

Ako vybrať suchý šampón

Ako je tomu u normálnych šampónov, aj u suchých šampónov existuje hromada možností.

Existuje nespočetné množstvo vôní, ktoré možno nájsť aj v klasických drogériách. Než si ale kúpite suchý šampón s prísľubom vône čerešní, neváhajte si trochu streknúť do viečka, pretože nie vždy sa výrobcovia do sľubované vône trafí. Je však veľa druhov, ktoré voňajú naozaj prekrásne.

Výrobcovia svoje produkty snažia neustále prispôsobovať dopytu, takže ak máte naozaj tmavé vlasy a trápi vás biely povlak, ktorý suchý šampón na vlasoch po aplikácii zanecháva, existuje tu pre vás možnosť zakúpenia špeciálneho suchého šampónu pre tmavé vlasy.

Niektoré produkty dokonca sľubujú aj ochranu vlasov pred UV žiarením a teplom napríklad z kulmy, či žehličky na vlasy.

Správna aplikácia suchého šampónu

Rovnako ako klasický šampón, má svoje pravidlá užívanie aj suchý šampón. Hoci sa zdá, že stačí vlasy postriekať ako lakom a ísť, nie je tomu tak. Ak nebudete postupovať podľa pokynov, nemusí sa dostaviť požadovaný efekt.

  1. Šampón striekajte minimálne 15 cm od miesta, na ktoré mierite.
  2. Aplikujte produkt iba ku korienkom vlasov a na pokožku, nie na celý povrch vlasov.
  3. Po nanesení vrstvy šampónu, počkajte cca dve minúty a potom dôkladne vmasírujte do celej oblasti.
  4. Po dôkladnom vmasírovaní vyčešte (najlepšie v predklone) zvyšky prášku, ktorý tak po vstreku zostal.

Tipy a rady ako správne produkt užívať

TIP 1

Ak sa nedostavil požadovaný efekt objemu, predkloňte sa a s hlavou dole si vlasy vyfénujte. U fénovaní sa hrebeňom prečesávajte vlasy smerom nadol.

TIP 2

Ako zabezpečiť, aby vám suchý šampón vydržal celý deň? Jednoducho – nesiahajte si do vlasov v priebehu dňa a konečný účes si zalakujte miernu vrstvou laku na vlasy.

TIP 3

Nepoužívajte tento produkt viac, ako dvakrát za sebou. Vysušuje nielen korienky, ale aj končeky vlasov, ktoré potom trpia. Ak plánujete produkt používať často, kúpte si k nemu aj vyživujúce olejček, ktorý budete aplikovať po každom umývaní vodou.

TIP 4

Niektorí kaderníci suché šampóny aplikujú aj na čerstvo umyté vlasy, pretože umožňujú lepšiu styling a pridajú vlasom ilúziu objemu, avšak sa jedná o úplne inú cenovú kategóriu produktov, než by ste hľadali v obyčajnej drogérii. Ak hľadáte tento šampón, možno ich objednať napríklad na internete, alebo v naozaj veľkých a špecializovaných predajniach s drogistickým tovarom.

Výhody a nevýhody suchého šampónu

Výhody a nevýhody suchých šampónu už bolo povedané v predchádzajúcich odsekoch, avšak bolo by dobré si tieto body zhrnúť.

Výhody

  • Rýchle a jednoduché použitie v naliehavej situácii.
  • Suché šampóny vám zaistí objem aj na jemných a riedkych vlasoch.
  • Dočasné zbavenie mastnoty.

Nevýhody

  • Zanecháva zbytočné množstvo nečistôt na vašej pokožke, ktoré jej zaťažujú.
  • Biele fľaky zanechávajúcu nevhodné produkty na vlasoch.
  • Časté používanie suchých šampónov vám muža zamaskovať na poriadne patálie s lupinami.

Druhy suchých šampónov

Ako už bolo povedané, výrobcovia suchých šampónov sa snažia vyhovieť každej požiadavke zákazník, možno teda na trhu nájsť naozaj rozmanité množstvo druhov suchých šampónov.

Suché šampóny pre tmavé vlasy a svetlé vlasy – Už sme sa tu spomínali, že na trhu možno nájsť špeciálne šampóny, ktoré zabraňujú tvoreniu bielych škvŕn, čo je veľká úľava, pretože je to jeden z hlavných záporov týchto produktov . Ak však zvolíte túto variantu výrobku, nepočítajte s žiadnymi doplnkovými výhodami okrem objemu.

Suché šampóny zosilňujúce lesk – Ak ste zvolili túto variantu, môžete počítať s tým, že na vašich vlasoch nepristane len matný povlak, ale vaše vlasy budú vyzerať aj lesklo. Väčšinou sa jedná o najlacnejší produkty, pretože nezabezpečujú objem vlasov a občas zanechávajú nepríjemné biele škvrny, ktoré sa zle vyčesávajú.

Suché šampóny s keratínom – Ak nehľadíte na cenu produktu, ale na kvalitný účinok, je tento variant pre vás najlepšie. Niektoré produkty zanechávajú vlasy v hrubšej štruktúre, než by boli po klasickom umytí. Keratín by toto mal napraviť.

Suché šampóny s ochranou pred UV žiarením – Ďalšie obdoba suchého šampónu z vyššej cenovej kategórii, ktorá je vhodná najmä na slnečnú dovolenku.

Suché šampóny obsahujúce prírodné zloženie – Asi najdrahšie kategórie suchých šampónov sú BIO suché šampóny, ktoré nebudú vašu pokožku zaťažovať zbytočnými silikóny a parfumáciou.

Suché šampóny pre farebné vlasy – tieto suché šampóny sa na prvý pohľad nemusí líšiť od prvej kategórie v tomto článku, ale ide o iný efekt na vaše vlasy. Tieto šampóny totiž zabraňujú blednutiu nafarbených vlasov.

Suché šampóny pre mužov – Dnes možno nájsť aj špeciálne suché šampóny pre mužov. Jedná sa však o totožné produkty ako možno nájsť v dámskom oddelení. Líšia sa iba parfumáciou.

Cena suchého šampónu

Cena suchého šampónu do 4 €

Suché šampóny možno nájsť na trhu aj v cene 2 €, ide však väčšinou o cestovné balenie, alebo obyčajnú verziu bez doplnkových efektov.

Tieto produkty možno nájsť v klasických drogériách, ale je tu veľké riziko, že sa stretnete s nepríjemnými efektmi, ako je potrebné tvorba bielych škvŕn.

Cena suchého šampónu od 4 € do 8 €

V tejto cenovej relácii možno nájsť 90% produktov na trhu. Nájdete tu tie najviac známe značky a možno si tu kúpiť každý z druhov suchých šampónov.

Cena suchého šampónu nad 8 €

Tieto produkty možno nájsť u tých najluxusnejších značiek na trhu. Napodiv sa väčšinou jedná o výrazne menšie balenie, ako v nižších cenových kategórií. Tieto produkty sľubujú okrem odstránenie mastnoty aj starostlivosť o vaše vlasové korienky a pokožku. Väčšinou tieto produkty sprevádza aj špeciálny efekt, ktorý na vašich vlasoch šampón zanechá – výrobcovia uvádza, že obsahujú keratín, ženšen, alebo ochranu pře UV žiarením.

Suché šampóny a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový suchý šampón. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového suchého šampónu pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný suchý šampón.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového suchého šampónu zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom suchého šampónu. Dozviete sa tam tiež, ktoré suché šampóny sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

5/5 - (11 votes)

Mohlo by vás zaujímať