Menu Zavrieť

Strojčeky na cestoviny

strojcek-na-cestoviny

Najlepšie a najlacnejšie je používanie domácich surovín. Ak si chcete pripraviť aj domáce cestoviny či rezance, bude sa vám určite hodiť strojček na cestoviny. Môžete si vytvoriť cestoviny rôznych tvarov a veľkostí. Moderné strojčeky na cestoviny vám domácu prípravu cestovín značne urýchli a zjednoduší.

Strojček na cestoviny je jednoduchým praktickým zariadením, ktoré dokáže používať skoro každý. Aby ste nemuseli hľadať ten správny spotrebič desiatky hodín, spísali sme pre vás tento článok, kde sa dozviete, ako vybrať strojček na cestoviny. Zároveň si tu povieme aj o najlepších modeloch strojčekov na cestoviny. S nami si zvládnete vybrať ten najlepší strojček na cestoviny.

V návode na výber sa pozrieme na parametre ako je typ strojčeka na cestoviny, sila cestovín, cena a mnoho ďalších dôležitých parametrov.

Strojčeky na cestoviny: Výber 10 najlepších strojčekov na cestoviny

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších strojčekov na cestoviny. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme strojčeky na cestoviny podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena strojčeka na cestoviny, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadTypHmotnosť (v kg)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Marcato Atlas 150Strojček na cestoviny Marcato Atlas 150Ručné287,00Zobraziť v obchodoch
Tescoma Strojček na prípravu cestovín DELÍCIAStrojček na cestoviny Tescoma Strojček na prípravu cestovín DELÍCIARučné2,944,90Zobraziť v obchodoch
Orion strojček na cestoviny FranceskoStrojček na cestoviny Orion strojček na cestoviny FranceskoRučné5,337,99Zobraziť v obchodoch
MagicHome Strojček na cestoviny PM-117Strojček na cestoviny MagicHome Strojček na cestoviny PM-117Ručné?19,83Zobraziť v obchodoch
BANQUET Strojček na cestoviny Culinaria 56177Strojček na cestoviny BANQUET Strojček na cestoviny Culinaria 56177Ručné1,9918,70Zobraziť v obchodoch
Marcato Strojček na cestoviny Atlas 150 ClassicStrojček na cestoviny Marcato Strojček na cestoviny Atlas 150 ClassicRučné3,548,00Zobraziť v obchodoch
Imperia Titania strojček na cestovinyStrojček na cestoviny Imperia Titania strojček na cestovinyRučné?54,58Zobraziť v obchodoch
PHILIPS Elektrický strojček na výrobu cestovín HStrojček na cestoviny PHILIPS Elektrický strojček na výrobu cestovín HElektrický5,2129,00Zobraziť v obchodoch
HENDI Elektrický strojček na cestoviny 224847Strojček na cestoviny HENDI Elektrický strojček na cestoviny 224847Elektrický?175,42Zobraziť v obchodoch
Küchenprofi ATLAS 150Strojček na cestoviny Küchenprofi ATLAS 150Elektrický556,95Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia strojčekov na cestoviny od ich užívateľov.

Ako vybrať strojček na cestoviny

Stroj na cestoviny je jedinečným zariadením, ktoré vám veľmi ľahko dokáže pomôcť pri príprave domácich cestovín. S pomocou takéhoto vybavenia pripravíme všetky druhy cestovín či rezancov, bez toho aby sme sa museli starať o náročný postup prípravy rezancov z cesta. Aby sme vám uľahčili výber, pripravili sme tento návod, ktorý vám povie, aký strojček na cestoviny si vybrať. Pozrieme sa tu totiž na dôležité parametre. Na trhu nájdete celý rad rôznych strojčekov na cestoviny a nemusí byť jednoduché sa medzi nimi vďaka tomu vyznať. Každý model strojčeka na cestoviny môže mať rozdielne parametre a preto je veľmi dôležité sa v nich vyznať. S týmto vám pomôžeme v niekoľkých nasledujúcich odsekoch.

Typ strojčeka na cestoviny

Strojčeky na cestoviny sú ponúkané v dvoch variantoch. Môžete si vyberať elektrické a ručné strojčeky na cestoviny.

Elektrické strojčeky na cestoviny

Elektrické strojčeky na cestoviny sú zariadením napájaným z elektrickej siete. Umožňujú vám rýchlo pripraviť cestoviny prevrátením cestá cez špeciálny prekrytie. Také vybavenie uľahčí našu prácu v kuchyni a ušetrí veľa času pri príprave cestovín. Je to užitočné ako pre skúsených kuchárov, tak i pre tých, ktorí práve začínajú s varením.

Ručné strojčeky na cestoviny

Ručné zariadenia na cestoviny nám umožňuje ovládať celý proces prípravy cestovín, pretože takéto prístroje ovládate ručne. Toto tradičné zariadenie vyžaduje veľa sily. Pre netrénované ľudí môže byť použitie takéhoto cestovinovo prístroja veľkým problémom. Preto odporúčame si zakúpiť radšej elektrický strojček na cestoviny.

Výkon elektrického strojčeka na cestoviny

Pri výbere elektrického strojčeka na výrobu cestovín nezabudnite venovať svoju pozornosť aj výkonu elektrického motora. Výkon vášho zariadenia sa odvíja od príkonu. Štandardná hodnota príkonu sa pohybuje od 100 W do 180 W.

Pri modeloch, ktoré majú funkciu miešanie cesta je zvyčajne výkon vyšší. Je však potrebné si uvedomiť, že čím vyššia je jeho hodnota, tým vyšší je aj spotreba energie, čo môže mať vplyv na naše účty za elektrinu. Avšak strojček na cestoviny zrejme nebudete používať každý deň, takže by to zas taký veľký zásah do rodinného rozpočtu byť nemusel.

Kľučka u ručného strojčeka na cestoviny

Ak ste sa rozhodli kúpiť ručný stroj na cestoviny, nezabudnite venovať pozornosť kľučke. Tá je veľmi dôležitou súčasťou ručného strojčeka na cestoviny. Vďaka kľuke sa miesiace a rezacie kotúče cesta uvedú do pohybu. Čím ľahšie je otočiť, tým rýchlejšie a efektívnejšie je vaša práca. Oplatí sa vybrať model zariadenia, ktorého kľučka má pohodlnú rukoväť.

Pamätajte, že proces prípravy cestovín a rezancov je pomerne časovo náročný a miesenie cesta ručne môže byť pre mnohých z nás veľmi únavné. Preto si vyberajte model, ktorý má dobre vyriešenú rukoväť u kľuky.

Materiál strojčeka

U strojčeka na cestoviny je značná časť materiálov namáhaná. Preto je dobré si vybrať dobre vyrobený model, ktorý je skonštruovaný z kvalitných materiálov. Výrobky z lacných materiálov sa môžu veľmi rýchlo rozbiť. Z toho dôvodu je dobré si vyberať len kvalitné strojčeky na cestoviny. Pokiaľ chcete veľmi kvalitný materiál, potom si vyberajte modely, ktoré sú vyrobené z nerezu alebo chrómu. U nich máte istotu, že tieto materiály sú veľmi pevné.

Lacnejšie modely sú vyrobené z hliníka. Tie zvyčajne majú kratšiu životnosť.

Hrúbka cestoviny

Kvalitný stroj na výrobu cestovín by mal mať schopnosť nastaviť hrúbku valcovaného cesta. Je to veľmi praktické riešenie, ktoré vám umožní pripraviť mnoho druhov cestovín. Silu cesta si môžete nastavovať po krokoch. Zvyčajne sa tak deje po milimetroch. Táto hrúbka sa líši v závislosti od modelu. Je dobré si vybrať model, kde si môžete ľubovoľne zvoliť hrúbku cestoviny.

Prichytenie k stolu

Tento parameter je dôležitý hlavne u ručného strojčeka na cestoviny.
Ručné výrobca cestovín by mal mať stolové svorku. Úlohou takejto svorky je udržiavať zariadenie na jednom mieste a v stabilnej polohe. To vám pomôže pripraviť pripraviť cestoviny bez toho, aby sa vám celý prístroj pohyboval po kuchynskej linke. Je potrebné si uvedomiť, že tento typ má držadlo pre miesenie cestovín, ktorého rotácie môže spôsobiť, že zariadenie nesprávne umiestnené na pracovnej doske začne kĺzať či sa inak hýbať po jeho povrchu.

Hmotnosť strojčeka

Nezabudnite tiež na celkovú hmotnosť vami vybraného zariadenia. Taký stroj na cestoviny je najčastejšie vyrobený z nerezovej ocele. Hoci je tento materiál veľmi odolný, významne ovplyvňuje tiež celkovú hmotnosť zariadenia. Najlepšie je vybrať stroj na cestoviny, ktorého hmotnosť nepresiahne 2 kg. Potom sa vám s ním ľahko manipuluje a ľahko ho aj môžete uložiť. Čím je strojček ľahšie, tým lepšie pre vás. Záleží však aj na ďalších parametroch, ktoré môžu hmotnosť strojčeka na cestoviny ovplyvňovať.

Strojček na výrobu cestovín a jeho cena

Iste vás i zaujíma cena strojčeka na cestoviny. Koľko by ste do neho mali investovať peňazí? Cena strojčeka sa odvíja predovšetkým od toho, či si vyberiete ručný strojček alebo elektrického výrobcu cestovín. Strojčeky môžeme rozdeliť do 3 cenových kategórií. Poďme sa teraz pozrieť, čo jednotlivé cenovej kategórie nám ponúka.

Cena strojčekov do 40 € s DPH

Čo nám ponúknu modely s cenovkou do 40 € s DPH? Táto najlacnejšej kategórie nám ponúkne predovšetkým ručné strojčeky na cestoviny. Zakúpite si tu predovšetkým lacnejšie modely na výrobu cestovín, ktoré sú menšie a nemusí mať tak kvalitné materiály ako drahšie cenovej kategórie.

Cena strojčekov na cestoviny od 40 € s DPH do 80 € s DPH

Tu si kúpite aj elektrické strojčeky na tvorbu cestovín. Tieto strojčeky sú kvalitnejšie a prinášajú oveľa lepšiu presnosť v tvorbe cestovín a rezancov. Môžete si tu nastaviť hrúbku cesta a viac parametrov.

Cena strojčekov na cestoviny nad 80 € s DPH

Nad 80 € s DPH si zakúpite modely, ktoré spadajú medzi kvalitné modely. Nájdete tu vysoko kvalitné ručné modely, tak aj kvalitné elektrické modely, ktoré ponúkajú mnoho nastavení a prispôsobenie. Vyberiete si tu aj rôzne sady nástavcov.

Strojčeky na cestoviny a pár slov záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový strojček na cestoviny. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového strojčeka na cestoviny pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a pomôže vám s prípravou mnohých domácich cestovín a rezancov.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Strojček na cestoviny nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom strojčeka na cestoviny. Dozviete sa tam tiež, kde sú variče vajec skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie).

4.7/5 - (15 votes)

Mohlo by vás zaujímať