Menu Zavrieť

Kuchynské váhy

kuchynske-vahy

V kuchyni sa celkom zle varí bez váženia surovín. Môžete síce variť, ako sa hovorí, od oka, ale to nie vždy dopadne dobre. Pokiaľ chcete mať dokonalú chuť vášho jedla, budete musieť použiť váhu, ktorá zvládne merať presne. Kuchynská váha by mala byť súčasťou každej kuchyne.

Kuchynské váhy sú moderným malým spotrebičom do kuchyne. Dokážu vážiť s presnosťou na 1 gram. Môžete si vyberať z mechanických váh a digitálnych váh. Na internete nájdete celý rad rôznych parametrov a preto nemusí byť jednoduché si vybrať správnu váhu do kuchyne. Preto sme pre vás spísali tento článok, kde sa dozviete, ako správne vybrať kuchynskú váhu. Okrem toho sme pre vás pripravili aj rebríček najlepšie hodnotených kuchynských váh.

Či už prechádzate z varenia štýlom od oka alebo sa vaša súčasná kuchynská váha rozbila, pomôžeme vám s výberom nové moderné kuchynské váhy.

Kuchynské váhy: 10 najlepších kuchynských váh

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších kuchynských váh. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme kuchynské váhy podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena kuchynské váhy, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadTypMaximálna nosnosť (v kg)Presnosť (v g)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Emos TY 3101Kuchynská váha Emos TY 3101Digitálne519,24Zobraziť v obchodoch
Soehnle 67080Kuchynská váha Soehnle 67080Digitálne15128,69Zobraziť v obchodoch
Sencor SKS 4001Kuchynská váha Sencor SKS 4001Digitálne519,82Zobraziť v obchodoch
Beurer KS 19Kuchynská váha Beurer KS 19Digitálne15118,70Zobraziť v obchodoch
Emos EV 023Kuchynská váha Emos EV 023Digitálne15112,90Zobraziť v obchodoch
ETA Lori 2777Kuchynská váha ETA Lori 2777Digitálne5116,38Zobraziť v obchodoch
ETA Dori 6778Kuchynská váha ETA Dori 6778Digitálne5120,48Zobraziť v obchodoch
Sencor SKS 5700Kuchynská váha Sencor SKS 5700Digitálne na stenu3117,45Zobraziť v obchodoch
Sencor SKS 4004Kuchynská váha Sencor SKS 4004Digitálne5112,00Zobraziť v obchodoch
ETA 0790 90000Kuchynská váha ETA 0790 90000Digitálne5129,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia kuchynských váh od ich užívateľov.

Kuchynská váha: Ako vybrať kuchynskú váhu

Pri výbere kuchynskej váhy je potrebné si ujasniť niekoľko vecí. Prvou takou vecou je, akú váhu chcete. Či budete chcieť digitálne alebo mechanickú kuchynskú váhu. V tejto časti sa pozrieme na parametre ako je typ váhy, materiál, presnosť, nosnosť, funkcie, cena a ďalšie.

Digitálna alebo mechanická váha do kuchyne?

Klasická mechanická kuchynská váha je stále viac nahradzovaná elektronickou digitálnou verzií.

Jednoduché, mechanické modely s hmotnosťou v základni sú veľmi atraktívne, najmä ak boli vyrobené v retro štýle, ale majú jednu významnú nevýhodu. Keď nám šípka ukazuje výsledok, čítanie hmotnosti je pomerne ťažké a s presnosťou váženia si nemôžeme byť vždy istí. Z tohto dôvodu sú elektronické digitálne zariadenia s displejom stále populárnejšie. Ukazujú nám výsledok s presnosťou až na 1 gram.

U mechanických modelov je rozsah chybovosti váženia až 20 g, čo môže v kuchyni spôsobiť veľa nejasností počas varenia. To môže byť zlé aj pre ľudí s cukrovkou alebo s inými ťažkosťami.

Nosnosť kuchynské váhy

Nosnosť je dôležitým parametrom pri výbere každej váhy. Nosnosť sa udáva v kilogramoch (v kg). A kuchynská váha nie je v tomto smere výnimkou. Väčšina kuchynských váh má nosnosť 1 až 2 kg. Avšak existuje aj širšia ponuka kuchynských váh, ktoré majú vyššiu nosnosť.

Pokiaľ chcete vážiť suroviny potrebné na prípravu cesta, stačí vám kuchynská váha s nosnosťou 1 až 2 kg. Ak však chcete vážiť zeleninu na džem, mäsa alebo iné pomerne ťažké suroviny, oplatí sa vyberať si váhu do kuchyne, ktorá má nosnosť 5 až 6 kg. Môžete si vybrať aj váhy, ktoré majú nosnosť až 10 kg a niektoré dokonca aj viac. Záleží na vás, čo budete pri varení vážiť vo vašu kuchyňu. V domácnosti avšak pri bežnom používaní budú stačiť váhy s nižšou nosnosťou (tj. Okolo od 1 kg do až 5 kg).

Konštrukcia kuchynské váhy

Na trhu existuje niekoľko konštrukčne odlišných riešení kuchynských váh.

Stretnete sa s týmito rozdielnymi konštrukčnými riešeniami kuchynských váh:

  • Závesné kuchynské váhy
  • Váhy s hladkou plochou
  • Váhy s odnímateľnou misou

Závesné váhy

Takéto modely váh nezaberajú veľa miesta, ale ak na nich chcete vážiť, musíte si uvedomiť, že nie všetky ingrediencie sa na nej dajú jednoducho zvážiť. Zložky sa sypkú a tečúcou konzistenciou vyžadujú použitie ďalšej nádoby, ktorú na váhu položíte. Ďalšou nevýhodou je, že musíte mať váhu kam umiestniť. Táto váha bude zvyčajne na danom mieste natrvalo. Obvykle sa tento typ váhy prirobí – zavesí na stenu.

Váhy s hladkou plochou

Váhy s hladkou plochou sú naskrz digitálne. Ingrediencie môžete rovno pokladať na hladkú plochu a vďaka tomu vážite ingrediencie veľmi jednoducho. Avšak ak potrebujete zvážiť niečo v miske, musíte zvážiť zvlášť misku a tú potom od váhy ingrediencie odpočítať. Ak by vás toto nebavilo robiť, môžete si vybrať zariadenie s funkciou TARE. Vďaka tomu nemusíte zvlášť počítať celkovú váhu a odčítať váhu misky.

Váhy s odnímateľnou miskou

Tento typ je vybavený špeciálnou miskou, ktorú možno odňať a umyť napríklad v umývačke (záleží na modeli). U tohto typu je dobré myslieť aj nad objemom misky. Výhodou kuchynské váhy s touto konštrukciou je, že sa na ňu ľahko váži sypké materiály a nemusíte nijako prepočítavať výslednú hmotnosť a počítať s hmotnosťou misky tak ako u váhy s hladkou plochou.

Materiál váhy

Môžete si vyberať keramické, sklenené, plastové alebo kovové váhy do kuchyne. Kuchynská váha by mala byť odolná proti poškodeniu a poškriabaniu. Plastové kuchynské váhy sú dobre cenovo dostupné. Naopak tie nerezové váhy do kuchyne majú oveľa dlhšiu životnosť.

Odchýlka váženia

Odchýlka nám určuje ako veľmi presné meranie je u danej kuchynskej váhy. Odchýlky sú u všetkých typov a modelov kuchynských váh. Výnimka by však nemala byť moc veľká. Oveľa presnejšie váhy sú digitálne. Mechanické váhy sú menej presné. Môžete si vybrať váhy s odchýlkou ​​od 0,5 g do 1 g. Tie patria medzi tie najpresnejšie. Horšie odchýlka je okolo 10 g až 20 g.

Veľkosť váhy

Mnoho ľudí nemá príliš miesta v kuchyni a skladovanie rôznych spotrebičov je pre nich veľmi ťažké. Preto pri výbere kuchynskej váhy je tiež vhodné zvážiť aj jej veľkosť.

Mechanické kuchynské váhy sú väčšie ako elektronické, ale niektoré modely sú dostatočne pekné, aby boli ozdobným prvkom kuchyne.

Pri výbere elektronického zariadenia stojí za to skontrolovať, či môže byť uložené zvisle, vďaka čom ušetríme miesto počas uloženia váhy v skrini.

Funkcie kuchynské váhy

Kuchynské váhy môžu ponúkať rôzne funkcie. Tieto funkcie nájdete z 99% pri digitálnych váh do kuchyne. Funkcia vám uľahčí používanie konkrétneho produktu a zlepší celkovo váženie potravín.

S ktorými funkciami sa môžete u kuchynských váh stretnúť?

  • Funkcia TARE – TARE je funkciou, ktorá umožňuje odčítať hmotnosť nádoby / misky. Vďaka tomu je váženie oveľa jednoduchšie.
  • Výpočet nutričné ​​hodnoty – Funkcia výpočtu nutričných hodnôt je užitočným doplnkom. Zvyčajne je táto funkcia spojená aj s aplikáciami, ktoré si môžete nainštalovať do vášho inteligentného telefónu.
  • Displej – Displej vám ukáže celú radu užitočných informácií. Hlavným údajom je však dobre viditeľná hmotnosť váženej ingrediencie.

Kuchynská váha a jej cena

Koľko by ste mali do kuchynskej váhy investovať? Dobrou správou je, že kuchynské váhy nie sú drahým spotrebičom do kuchyne. Kuchynskú váhu si v dnešnej dobe môže dovoliť prakticky každý.

Cena váhy do 15 €

Táto cenová kategória, ktorá je najlacnejší, ponúka pomerne široký výber digitálnych váh do kuchyne. Vo výbave týchto modelov nájdete displej, funkcia dovažovania, dobrú presnosť váženia. Tieto modely ponúkajú nosnosť okolo 5 kg, čo bude stačiť pre naprostú väčšinu domácností.

Cena od 15 € do 22 €

V kategórii od 15 € do 22 € s DPH nájdete modely, ktoré ponúkajú aj vlastné misu. Tieto modely sú vyrobené z lepších materiálov, takže si tu môžete vybrať nerezové váhy, plastové alebo dokonca aj keramické váhy.

Cena váhy nad 22 €

Modely s cenovkou nad 22 € s DPH ponúkajú veľmi pekný dizajn, vysokú presnosť váženia, dobrú nosnosť a mnoho ďalších skvelých parametrov. S rastúcou cenou sa tiež zvyšuje lepšia kvalita spracovania, takže tu nájdete najmä kvalitné materiály.

Kuchynská váha a pár slov záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať kuchynskú váhu. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej váhy do kuchyne pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a zváži vám mnoho potravín a ingrediencií .

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Kuchynské váhy nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom váhy do kuchyne. Dozviete sa tam tiež, kde sú váhy skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie).

5/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať