Menu Zavrieť

Variče vajec

varice vajec

Milujete vajíčka? Čo tak si ich pripraviť naozaj jednoducho. Ušetríte čas a nevydáte žiadnu svoju energiu. Čo sa hodí najmä ráno, keď si chcete pripraviť raňajky a ste ešte ospalým tvorom. Človekom sa stanete až po raňajkách. S uvarením vajec v akúkoľvek dennú dobu vám pomôže varič vajec, známy tiež ako vajíčkovar.

Vajíčkovar je moderným kuchynským prístrojom, ktorý vám uľahčí proces prípravy varených vajec. Celé varenie zvládne sám a vy nemusíte tráviť veľa minút varením. Vajíčka sú výdatným zdrojom bielkovín a vie vás poriadne nakopnúť. Ak nemáte radi námahu, potom je pre vás varič vajíčok veľmi dobrým prístrojom, ktorý sa vo vašej kuchyni rozhodne nestratí.

Ak nechcete tráviť výberom nového variče vajec veľa hodín, prečítajte si tento náš článok na Testovo.sk. Dozviete sa tu, ako vybrať varič vajec. Pozrieme sa tu na dôležité parametre, ktoré je nutné poznať pre výber kvalitného spotrebiča do kuchyne, ktorý nesie názov varič vajec. Niektoré modely varičov vie pripraviť aj volské oká. Okrem návodu na výber tu nájdete aj najlepšie hodnotené modely varičov vajec. O tomto type spotrebiča sa tu dozviete naozaj všetko.

Variče vajec: Výber 10 najlepších varičov vajec podľa hodnotenia užívateľov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších varičov vajec. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme variče vajec podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena variče vajec, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadPríkon (W)Počet vajecOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Silvercrest SED 400 A1 LidlVarič vajec Silvercrest SED 400 A1 Lidl400711,99Zobraziť v obchodoch
Sencor SEG 710BPVarič vajec Sencor SEG 710BP380715,27Zobraziť v obchodoch
De Gusto PM-1123Varič vajec De Gusto PM-1123360714,99Zobraziť v obchodoch
Silvercrest SEKT 400 A1 LidlVarič vajec Silvercrest SEKT 400 A1 Lidl400712,99Zobraziť v obchodoch
Severin EK3051Varič vajec Severin EK3051400623,39Zobraziť v obchodoch
Steba EK 6Varič vajec Steba EK 6400732,66Zobraziť v obchodoch
Sencor SEG 720BSVarič vajec Sencor SEG 720BS380717,45Zobraziť v obchodoch
Solis 977.87 7EggVarič vajec Solis 977.87 7Egg400751,76Zobraziť v obchodoch
Clatronic EK3497Varič vajec Clatronic EK3497400615,75Zobraziť v obchodoch
Steba EK3 plusVarič vajec Steba EK3 plus350625,43Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia varičov vajec od ich užívateľov.

Ako vybrať varič vajec

So stúpajúcou popularitou varičov vajec stúpa aj ponuka modelov na trhu. Vďaka tomu už nie je úplne jednoduché sa medzi týmito modelmi orientovať a rozpoznať tak, ktorý model je dobrý. Aby ste to zvládali ľavou zadnou, je dobré najprv poznať všetky dôležité parametre. Ty si predstavíme tu v tejto časti článku. Zameriame sa tu na kapacitu prístroja, dizajn, príkon, funkcie a cenu.

Z čoho sa varič vajec skladá?

Tento typ zariadenia pozostáva z ohrievacie misy, do ktorej sa nalieva voda. Má tiež vaječnú vložku a obal. Prístroj je často vybavený aj ihlou a to z toho dôvodu, aby pri varení nedošlo k prasknutiu vajcia. Ďalej býva v obsahu balenia aj odmerka na vodu.

Materiál variče

Pokiaľ ide o materiály, z ktorých by mali byť jednotlivé prvky variče vyrobené, odporúčame si vybrať varič z nerezovej ocele. Je to drahšie materiál, ale ľahšie sa udržuje a čistí.

Alternatívou je keramický varič. Kryt je zvyčajne plastový, ale na trhu sú k dispozícii aj kovové verzie krytu. Tento materiál je rozhodne odolnejšie. Má však jednu nevýhodu – nemôžete si pozrieť proces varenia vajec.

Vajíčkovar a jeho nádoba na vodu

Nádoba na vodu by mala mať stupnicu udávajúci, koľko vody je potreba k varenie vajec. Pre mäkké a tvrdé varenie je často potrebné iné množstvo vody. Odmerka nám veľmi uľahčí varenie vajec.

Príkon variča vajec

Príkon nám udáva, koľko elektrickej energie potrebuje daný varič k svojmu fungovaniu. Príkon sa udáva vo Wattoch a ovplyvňuje zároveň aj celkový výkon prístroja. Zariadenia tohto typu majú príkon okolo 200 W, aj keď je lepšie zvoliť silnejší zariadenie, ktoré dosahujú hodnoty od 300 W do 500 W. Príkon zariadenia súvisí s tým, koľko vajec môžeme variť vo variči súčasne. Ak je to len 300 W a zariadenia pojme asi 7 vajec, môže byť výsledné varenie príliš pomalé a variči vajec bude chýbať výkon. Vyberajte preto modely varičov s dostatočným výkonom.

Kapacita variče vajec

Tento parameter nám udáva, koľko vajec vie daný varič uvariť v jeden okamih. Na trhu nájdete variče, v ktorých môžete variť 3 vajcia naraz, ale aj modely s ktorými pripravíte až 8 vajec v jeden okamih.

Veľkosť zariadenia by mala byť vybraná s ohľadom na vaše potreby. Je zrejmé, že väčšia rodina potrebuje väčší počet vajec. Ale čo keď denne máte malú spotrebu, ale existujú dni, kedy potrebujete pripraviť viac vajec? Stačí si vybrať zariadenie pre 8 vajec, ktoré dokáže variť 1-2 kusy vajec. Veľmi základné modely túto možnosť nemajú a vždy musíte variť maximálne množstvo, prípadne o jedno vajce menej. Takisto sa oplatí skontrolovať, či sa do variča zmestia aj väčšie vajcia.

Čas varenia vajec

Dôležitým parametrom pri výbere je aj doba varenie vajec. Pokiaľ je zariadenie málo výkonné, môže to trvať dlhšie. To samozrejme ovplyvňuje funkčnosť a čas varenia. Preto si vyberajte dostatočne výkonné modely variča vajec.

Varenie vajcia namäkko

Dobrý varič vajec by mal mať vstavaný systém časovača a regulácia výkonu, ktorý nám umožňuje variť vajcia ako namäkko tak aj natvrdo. Mnoho užívateľov tohto typu zariadenia si tejto funkcie váži predovšetkým preto, že vajcia v ňom uvarené vždy vyjdú perfektne. Takéto zariadenie je zvláštny výhodou pre ľudí, ktorí majú radi vajcia uvarené namäkko a ktorých príprava je obtiažna aj pre profesionálnych kuchárov. Len pár sekúnd dlhšieho varenie a miesto vajcia namäkko máme vajcia natvrdo.

Zabezpečenie variče vajec

Rovnako ako všetky spotrebiče pripojené k napájaniu musí mať aj varič vajec zodpovedajúcu ochranu a zabezpečenie. Medzi nimi je tepelný spínač, ktorý zastaví proces varenia, keď sa všetka voda vyparí z nádoby na vodu, kde sa varí vajcia. To vás ochráni pred prehriatím či spálením. Zariadenie tohto typu nás zvyčajne informuje o ukončení varenia zvukovým signálom. Varič vajec by mal mať plášť s tepelnoizolačnými vlastnosťami, ktorý chráni užívateľa pred popáleninami. Veľmi užitočný je aj systém, ktorý zamedzí spustenie, keď zariadenie na varenie vajec nie je naplnené vodou.

Veľkosť prístroje

Varič vajec je relatívne malý spotrebič, takže nezaberá príliš veľa priestoru vo vašej kuchyni. Oplatí sa však skontrolovať, ako vyzerá jeho konštrukcia. Odporúčame predovšetkým výber takých zariadení, ktoré majú miesto pre skrytie kábla, takže vám nebude nikde prekážať a dá sa jednoducho uložiť do skrinky.

Čistenie variča na vajcia

Čistenie zariadenia je veľmi dôležitým aspektom. Pred nákupom stojí za to sa pozrieť na to, či sa daný model variča dá dobre umývať a čistiť. Ak má zariadenie nepravidelnú štruktúru a materiál je ťažko čistiteľný, môže to spôsobovať veľa problémov s používaním prístroja.

Varič vajec a ovládanie

Variče vajec sú relatívne ľahko ovládateľná, aj keď existujú modely, v ktorých môže byť systém pre nalievanie vody značne komplikovaný. Pozrite sa teda, ako vyzerá ovládanie u vami vybraného variča vajec. Veľmi dôležitým prvkom zariadenia je tiež indikátor, ktorý vám ukazuje súčasný stav variče vajec.

Funkcia vajíčkovaru

Rovnako ako u mnohých iných spotrebičov do kuchyne sa stretnete aj u vajíčkovarů s rôznymi funkciami, ktoré vylepšia používanie tohto typu prístroja. Okrem základných varičov vajec si môžete vybrať aj modely, ktoré vám vajíčko usmaží a niektoré dokonca zvládajú aj variť zeleninu v pare.

S akými funkciami sa u varičov najčastejšie stretnete?

 • Časovač – Funkcia časovača vám umožňuje nastaviť si požadovaný čas varenia vajec.
 • Zvukový signál – zvukový signál vám dá vedieť vtedy, keď sú vajcia už uvarené. Vďaka tomu nezmeškáte tento okamih.
 • Displej – Displej je užitočným doplnkom, ktorý vám pomôže s ovládaním a zobrazia rôzne dôležité informácie. Lepšie modely majú zároveň aj podsvietený displej, ktorý uvidíte aj vtedy, keď je málo svetla vo vašu kuchyňu.

Cena vajíčkovaru

Koľko by ste mali investovať do nového vajíčkovaru? Máme pre vás dobrú správu, varič na vajcia nie je drahým prístrojom a najlacnejšie modely môžete zakúpiť aj do 15 € s DPH. Jedná sa o naozaj lacný spotrebič, ktorý vám ušetrí veľa času a nervov pri varení vajíčok.

Najlacnejšie variča vajec s cenou do 15 € s DPH

Tieto modely sú dostačujúce pre nenáročných užívateľov. Ak ste v domácnosti maximálne dva a nepotrebujete variť veľa vajec a stačí vám základné funkcie, potom sú tieto modely s cenovkou do 15 € s DPH presne pre vás!

Variče vajec s cenou od 15 € do 20 € s DPH

Čo vám ponúkne táto cenová kategória, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 15 € do 20 € s DPH? V tejto kategórii si vyberiete mnoho modelov, ktoré už ponúkajú aj nejaké tie funkcie a vyberiete si tu aj modely pre početnejšie rodiny. Tieto modely majú vyšší príkon a vyberiete si tu aj variče, ktoré sú multifunkčné a umožňujú pripraviť aj volské oká.

Varič s cenou nad 20 € s DPH

Tieto modely sú vhodné pre užívateľov, ktorí potrebujú dobrý výkon a chcú aj nejaké tie lepšie funkcie navyše. Tieto modely ponúkajú príkon, ktorý sa pohybuje v hodnotách okolo 450 W. Tieto modely ponúkajú aj lepší dizajn a dobré kvalitné materiály. Pokiaľ chcete modely, ktoré sú označené ako profesionálny, môžete za takýto varič vytiahnuť z peňaženky až okolo 40 € a viac.

Značky varičov vajec

S akými značkami varičov vajec sa stretnete na našom trhu? Ide najmä o tieto značky. Mnoho z nich určite už poznáte.

Značky varičov vajec, ktoré najčastejšie uvidíte na našom trhu:

 • Silvercrest – privátne značka reťazca Lidl, ponúka i kvalitné variča vajec.
 • Sencor
 • De Gusto
 • Severin
 • Stebe
 • Tefal
 • WMF
 • Krups
 • Domo
 • Princess
 • Rommelsbacher
 • ProfiCook
 • Russell Hobbs

Variče vajec a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať varič vajec. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového variče vajec pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a uvarí vám veľa vajec, ktoré budú chutiť presne podľa vašich predstáv.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Varič vajíčok nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom variče vajec. Dozviete sa tam tiež, kde sú variče vajec skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie).

4.7/5 - (6 votes)

Mohlo by vás zaujímať