Menu Zavrieť

Špionážne kamery

spionazni-kamera

Každý pozná tie super filmy o tajných agentoch, ktorí sú vybavení supertajnú kamerou skrytú kdesi na tele. Hoci by si niekto mohol myslieť, že to existuje len vo filmoch, sú tieto skryté kamerky voľne dostupné na trhu v nespočetných variantov.

Prekvapením pre vás možno bude aj fakt, že sa v posledných rokoch radí medzi veľmi často kupované predmety aj ľuďmi, do ktorých by ste ani nepovedali, že ich potrebujú.

Ďalej je potrebné si uvedomiť, že pokrok na týchto technológiách sa dosť podpísal a dnes môžeme skrytú kamerku nájsť v hodinkách, pere, slnečných okuliaroch aj klíčkov od auta.

Na výber je z nespočetných možností a sú od seba diametrálne odlišné. Poďme sa teda pozrieť na tahle šikovná zariadení z blízka a preskúmajme spolu možnosti, ktoré nám dnešný trh ponúka.

Špionážne kamery: Porovnanie 10 najlepších špionážnych kamier podľa hodnotenia zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších špionážnych kamier. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto špionážne kamery si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie špionážne kameru.

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Meilin PQ199 IIŠpionážna kamera Meilin PQ199 II113,50Zobraziť v obchodoch
DI-WAY 600TVLŠpionážna kamera DI-WAY 600TVL33,31Zobraziť v obchodoch
Skrytá kamera v pere BENTECHŠpionážna kamera Skrytá kamera v pere BENTECH36,00Zobraziť v obchodoch
Secutron UltraLifeŠpionážna kamera Secutron UltraLife280,00Zobraziť v obchodoch
Skrytá kamera SmajlíkŠpionážna kamera Skrytá kamera Smajlík58,00Zobraziť v obchodoch
Zoneway NC920Špionážna kamera Zoneway NC92082,07Zobraziť v obchodoch
Eonboom MHD-HM35-200Špionážna kamera Eonboom MHD-HM35-20027,33Zobraziť v obchodoch
Skrytá kamera v kľúčenke BENTECHŠpionážna kamera Skrytá kamera v kľúčenke BENTECH28,00Zobraziť v obchodoch
Cel-Tec PSC72-WiFiŠpionážna kamera Cel-Tec PSC72-WiFi111,61Zobraziť v obchodoch
R8 QB158Špionážna kamera R8 QB15839,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz “ Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia špionážnych kamier od ich užívateľov.

Ako vybrať špionážnu kameru?

Ako už bolo povedané, na trhu sa možno stretnúť s nespočetným množstvom druhov a rôznych parametrov. Ak nehľadíme na konkrétnu podobu kamerky, je potrebné sa zamerať predovšetkým na technické parametre, medzi ktoré patrí najmä rozlíšenie, zorný uhol, veľkosť vnútornej pamäte a svetelná citlivosť.

Ak sa špionážne kamery rozhodnete vyberať po vzore klasických kamier, budete zrejme sklamaní, pretože sa kvalitou záznamu nemôžu rovnať.

Ďalej si teda predstavíme jednotlivé druhy aj parametre a doplnkové funkcie a rozoberieme si ich možnosti.

Typy špionážnych kamier

Keďže sa trh snaží prispôsobiť svojim zákazníkom, ako to len ide, nájdeme na trhu viacero typov. Medzi tie základné patrí:

 • Drôtové špionážne kamery
 • Bezdrôtové skrytej kamery
 • Minikamery so záznamom
 • Fotopasce
 • Inšpekčná kamery

Každý druh (typ) si teda predstavíme a ukážeme si, čo od akého možno očakávať. Neskôr sa samozrejme dostaneme aj ku konkrétnym cenám, ale to si ako vždy necháme na poslednú kapitolu tohto článku.

Drôtové špionážne kamery

Ako už je z názvu zrejmé, jedná sa o kamery, z ktorých vedie drôt pripojený na externé rekordér. Tento rekordér teda ukladá všetky záznamy a je z neho čerpaná energie pre funkciu samotnej kamery.

Hoci sa môže zdať, že s tým krytím to tu bude horšie, nenechajte sa zmýliť.

Kamerky sú stále maličké a takmer nepostrehnuteľné, len z nich vedie drôtik.

Otázkou teda je, prečo by som si kupoval drôtové zariadenia, keď je možné na trhu nájsť bezdrôtové a za rovnakú cenu? Obrovskou výhodou týchto kamier je kvalita záznamu. Nielen, že sa vám na „disk“ v podobe rekordéri zmestí oveľa viac záznamu, ale kvalitou sa s bezdrôtovými nemôže rovnať.

Tieto kamery väčšinou nahrávajú aj zvuk, čo nie vždy býva samozrejmosťou a odporúčame sa na tento detail pri výbere zamerať.

Bezdrôtové skrytej kamery

Opakom drôtového riešenie je to bezdrôtové. U týchto výrobkov oceníte absenciu akéhokoľvek kábla. Komunikácia s prijímačom prebieha cez vysielaciu frekvenciu. Jej dosah sa môže pohybovať od 10 metrov až do 500 metrov alebo i viac. Súčasťou týchto produktov sú malé batérie slúžiace ako zdroj potrebnej energie.

Tento druh špionážnych kamier možno považovať za vrchol. Kamerka zaberá Miniman priestor a jej vysielanie frekvencií je bezpečné (2,4 GHz).

Kameru je možné zabudovať do akéhokoľvek predmetu, pretože je miniatúrne a takmer nepostrehnuteľná.

Minikamery so záznamom

Tento produkt, ako už je napovězeno z názvu, disponuje ako kamerou, tak i zvukovým záznamom. Tieto kamery majú svoje úložisko aj zdroj batérie, takže sa to podpísalo aj na veľkosti produktu.

Aj cez všetky benefity a funkcia je však kamera celkom maličká a nenápadná, ako jej konkurenti.

Fotopasce

Fotopasce predstavujú špecifickú kategóriu špionážne techniky. Primárne ide o prístroje slúžiace k robeniu fotografického materiálu. To všetko za pomoci špeciálneho pohybového senzora, čo zaručuje dlhú výdrž na batérie. Zariadenie totiž fotí len pri okolitom pohybe.

Tieto kamery sa primárne umiestňujú do prostredia prírody, takže nie je kladený dôraz na veľkosť, ale skôr na nenápadnosť.

Aj preto máte možnosť naraziť na maskovaný vzhľad v zodpovedajúcich farbách. Tieto produkty môžu byť obohatené o GSM modul.

Najčastejšie sa fotopasce využívajú na stráženie hraníc a to predovšetkým v prírode, takže sú veľmi odolné a z väčšiny prípadov i vodeodolné.

Inšpekčná kamera

Tento druh špionážnych kamier, je úplne výnimočný svojím vzhľadom i použitím. Základom všetkého je telo, napríklad v podobe pištole, na ktorej je pripevnený malý displej. Najdôležitejšou časťou je dlhý kábel s aplikovanou kamerou na konci.

Inšpekčné kamery sa teda najčastejšie umiestňujú na nenápadná a zle prístupné miesta a ich obraz je premietaný na oddelenom displeji.

Výnimočné nie je ani LED osvetlenie a kábel aj niekoľko metrov dlhý.

Najčastejšie sa používajú na stavbách, továrňach aj u automobilového priemyslu.

Statické vs. prenositeľné kamery

Ďalšie rozdelením možno brať aj rozdelenie špionážnych kamier na statické a prenositeľné. Je to tiež dôležité rozdelenie a kritérium, ktoré by malo pri vašom výbere brať podstatnú úlohu.

Statické kameru sú pevne zabudované prístroje, takže najčastejšie disponujú káblom, ktorý je pripojený na externý disk. Jej záznam teda možno pozorovať aj na externé obrazovke.

Prenositeľné, ako už z názvu zrejmé sa dajú prenášať a väčšinou majú zdroj energie aj disk, na ktorý sa záznam ukladá rovno v přístrojku, ktorý je možné umiestniť kamkoľvek.

Parametre a funkcie špionážne kamery

Veľmi dôležitú úlohu hrajú i konkrétne parametre a doplnkové funkcie kamery, ktorá sa principiálne líšia hlavne daným druhom a typom.

Niektoré typy kamier však majú tieto parametre a funkcie rovnaké, alebo podobné, takže je dobré poznať do väčších detailov aj túto kapitolu.

Rozlíšenie kamery

Rozlíšenie kamery býva tým dôležitým parametrom, na ktorý by ste sa mali zamerať medzi prvými. Možno odhadovanú kvalitu záznamu odvodiť rovno z druhu kamery aj ceny, ale aj niektoré lacnejšie produkty, vás môžu príjemne prekvapiť a naopak tie drahé sklamať.

Je dobré sa teda aspoň letmo orientovať v rozlíšeniach a ich skratkách, ktoré možno zhrnúť týmto spôsobom:

 • Rozlíšenie 640 × 480 px označované ako VGA
 • Rozlíšenie 1024 × 768 px označované ako XVGA alebo XGA
 • Rozlíšenie 1280 × 720 px označované ako HD
 • Rozlíšenie 1920 × 1080 px označované ako Full HD
 • Rozlíšenie 3840 × 2160 px označované ako 4K

Zorný uhol

Zorný uhol je tiež celkom zrejmý parameter. Je to šírka záberu, ktorý si spätne budete môcť z kamery prehrať či už cez disk, alebo externý prijímač.

Na trhu existujú zorné uhle cca od 65 ° do 140 °. Tu ani tak nezáleží, koľko to daného produktu vložíte peňazí, ale na aký účel a v akej podobe je. Napríklad u zabudované kamerky v hodinkách nemožno čakať, že jej zorný uhol bude presahovať práve 65 °.

Svetelná citlivosť

Tento údaj poukazuje na schopnosť kamery zhotovovať uspokojivé zábery podľa svetelné viditeľnosti. Niektoré kamery sú citlivé a pri pološere a šere už kvalitný záznam nemajú šancu nahrať (vhodné do vnútorných priestorov s umelým osvetlením). Niektoré kamery sú však na tieto nepriaznivé podmienky vybavené a dokážu robiť aj nočné zábery.

Výsledné hodnoty sú predkladané v luxoch a označované skratkou „lx“. Čím nižšia hodnota, tým väčšia šanca na obstaranie záznamu v zhoršených svetelných podmienkach. Aby ste mali predstavu o tom, akú hodnotu voliť, prinášame vám svetelnú citlivosť v odlišných situáciách.

 • Osvetlenie v bežnej miestnosti cca 100 lx
 • Zamračená denná obloha cca 3 lx
 • Jasná noc cca 0,25 lx
 • Jasná obloha bez mesiace cca 0,001 lx
 • Absolútna tma cca 0,00005 lx

Čiernobiele vs. farebné špionážne kamery

Pri robení kameru, budete mať na výber aj z kamier, ktoré obstarávajú iba čierno-biely záznam a z kamier, ktoré zachytávajú farby na obrazoch. Tento parameter sa samozrejme podpíše aj na výslednej cene. Avšak aj čiernobiele kamery majú svoj dôvod pre umiestnenie na trhu!

 • Čiernobiele kamery
  • často označované, ako B / W
  • lepšie snímanie v zhoršených svetelných podmienkach
  • svetelnú citlivosť.
 • Farebné kamery
  • lepšiu a rýchlejšiu orientáciu v robení obraze
  • Niektoré Aj sami prepínajú medzi farebným a čiernobielym obrazom

Veľkosť pamäte a akumulátora

Interná pamäť

Tieto Špionážne kamery majú v sebe port na microSD a SDHC, takže si ich záznam možno neskôr pretiahnu do vami zvoleného zariadenia. Na trhu je samozrejme na výber z veľkého množstva pamätí týchto kartičiek, takže sa nebojte zainvestovať aj do karty s veľkosťou i 128 GB.

V závislosti na kvalite obrazu, respektíve rozlíšenie, docielite zodpovedajúcej dĺžky záznamu. Napríklad záznam špionážne kamery s HD rozlíšením 1280 × 780 px a s rýchlosťou 30 snímok za sekundu zaberá zhruba 8GB za jednu hodinu. Sami si tak môžete urobiť predstavu o tom, akú veľkú pamäť budete potrebovať.

Akumulátor špionážne kamery

O dĺžke obstarávaného video záznamu nerozhoduje len pamäťová karta, ale aj uložený typ akumulátora. Obvykle ide o Li-Ion a Li-Pol akumulátory menších kapacít, aby sa dosiahla čo najmenšieho vyhotovenia špionážne kamery. V prospech Li-Pol batérií hovorí vyššiu tvárnosť, pretože ich súčasťou nie je kvapalina, ale formovatelnější gél.

V tomto prípade je potrebné si uvedomiť, že čím vyššia kvalita obstarávaného záznamu je, tým zaberá viac pamäti aj sa dlhšie nahráva.

Na výber je aj z väčších skrytých kamier, do ktorých sa vkladajú klasické batériové články AAA.

Funkcie a ostatné parametre

Ak ste náročnejší zákazníci a chcete od špionážne kamery čo najviac, budú vás zaujímať aj doplnkové funkcie, ktoré špionážne kamery môžu mať.

 • Detektor pohybu – Toto je veľmi praktické. Akonáhle kamera zaznamená pohyb, tak spustí automatické nahrávanie. Vo finále tak šetrí pamäť aj batériu danej kamery.
 • Hlasový spínač – Kamera sa spustí pri detekcii zvuku.
 • LED diódy – Niektoré kamery majú aj signalizujúci diódy, ktoré upozorňujú na rôzne stavy v aktuálnej chvíli. Nejedná sa však o prvok, ktorý by kameru a jej prítomnosť mohol prezradiť.
 • Vstavaný mikrofón – Toto je prvok, ktorý zaznamenáva okrem obrazu aj zvuk.
 • Diaľkový ovládač – Väčšinu špionážnych kamier, je možné ovládať iba manuálne, ale sú aj také, ktoré možno korigovať diaľkovým ovládaním.
 • „Snake“ – Kamery, ktoré majú veľmi malú hlavicu so zabudovanou kamerou.
 • Nočný prísvit – Kamery sú vybavené jemne viditeľným červeným prisvietením zlepšujúcim kvalitu nahrávaného záznamu v nočných podmienkach.
 • PIR – Toto je technológia, ktorá reaguje na teplo. Ako už z ľudí, tak zvierat, takže je prevažne používaná u fotopascí.
 • Označovanie nahrávok – Moderné skrytej kamery vedia zaobstarávaný záznam označovať vodoznak s časom, poprípade ďalšími identifikátormi.
 • Wifi modul – Umožňuje kameru ovládať diaľkovo, vďaka sieťovému pripojenie.
 • Prepisovanie nahrávok – Toto je praktická funkcia, ktorá v prípade plnej karty, či disku, začne prekrývať tie najstaršie záznamy.
 • All-In-One – Tieto kameru sú úplne samostatné, pretože majú vlastný zdroj aj úložisko.
 • Časovač – Umožní vám presne nastaviť čas, kedy kamera začne automaticky nahrávať.

Cena špionážne kamery

Ak už ste si zvolili presný typ kamery, ktorý by sa vám Šikl, je potrebné sa dozvedieť aj výslednú cenu. Berme do úvahy, že to sú maličká a veľmi inteligentné zariadenia, ktoré sa radia do jemnej techniky, takže ich cena bude vyššia.

Ako vždy si teda predstavíme tri základné cenovej kategórie a ukážeme si, čo v nich možno nájsť a čo od kamier očakávať.

Cena do 80 €

Tie najlacnejšie kamerky môžete kúpiť aj od 20 €, ale musíte počítať s úmernou úrovňou záznamu aj schopností robení záznamu. Aj kvalita a možnosti sa vám touto cenovú kamerou veľa zúži.

Tieto kamerky sa teda najčastejšie kupujú pre domáce použitie. Kvalita požadovaného záznamu väčšinou nepresiahne 2Mpix.

Okrem nenápadných otočných IP kamier je to napríklad podoba zapaľovače, písacieho pera, flash disku či obyčajných hodiniek.

Cena od 80 € do 400 €

V tejto cenovej kategórii možno nájsť aj fotopasce a prijímača bezdrôtových kamier. Niektoré kamerky sa tiež môžu chváliť možnosťou robiť zvukový záznam a pripojenie na chytrý mobilný telefón. Chýbať vám nebudú detektory pohybu, PIR, ukladanie záznamu v MPEG4 a riadenie prostredníctvom Wifi. V rámci originálneho maskovania si budete vyberať zo špionážnych kamier v podobe dioptrických okuliarov, kľúčenky od automobilu, makety mobilného telefónu alebo na prvý pohľad obyčajné vodeodolné baterky.

Cena nad 400 €

V tejto kategórii možno nájsť ozajstné skvosty. Možno tu zaobstarať dokonale vybavené kamery, ktoré môžu disponovať akýmkoľvek vybavením a doplnkovými funkciami, ktoré sme si dnes vymenovali.

Originálne zabudovanie vám tu tiež chýbať nebude.

Špionážne kamery a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú špionážne kameru. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nových špionážne kamier pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitné špionážne kameru, ktorá bude fungovať presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej špionážne kamery zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na portál Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom špionážne kamery. Dozviete sa tam tiež, ktorá špionážna kamera je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

4.8/5 - (12 votes)

Mohlo by vás zaujímať