Menu Zavrieť

Boxerské rukavice

boxerske-rukavice

Výber tých správnych boxerských rukavíc býva mnohokrát dosť ťažké. Je potrebné, aby vám vyhovovali a padli tak, ako Rockymu.

Nájsť si tie pravé, ktoré vám budú sedieť vzhľadom, veľkosťou a cenou je veľakrát ťažké a u výbere môžete stráviť aj niekoľko hodín. Preto sme pre vás pripravili práve tento text, ktorý vás nielen zoznámi s celým svetom boxerských rukavíc, ale tiež vám významne uľahčí výber.

Boxerské rukavice: Porovnanie 10 najlepších boxerských rukavíc podľa hodnotenia zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších boxerských rukavíc. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto rukavice sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto boxerské rukavice si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie boxerské rukavice.

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
King Fighter BASICBoxerské rukavice King Fighter BASIC24,90Zobraziť v obchodoch
Venum Challenger 3.0Boxerské rukavice Venum Challenger 3.045,95Zobraziť v obchodoch
Outshock 100Boxerské rukavice Outshock 1007,49Zobraziť v obchodoch
Venum Contender 2.0Boxerské rukavice Venum Contender 2.036,54Zobraziť v obchodoch
DBX Bushido B-2v10Boxerské rukavice DBX Bushido B-2v1023,93Zobraziť v obchodoch
Sedco TG8Boxerské rukavice Sedco TG88,60Zobraziť v obchodoch
Master TG8Boxerské rukavice Master TG813,47Zobraziť v obchodoch
Bushido MMA e1v3Boxerské rukavice Bushido MMA e1v321,60Zobraziť v obchodoch
Spartan GloveBoxerské rukavice Spartan Glove15,60Zobraziť v obchodoch
Master TG10Boxerské rukavice Master TG1013,50Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia boxerských rukavíc od ich užívateľov.

Ako vybrať boxerské rukavice?

Ako teda vybrať tie pravé rukavice pre vás?

Medzi prvé kritériá, na ktoré by ste sa mali zamerať je typ rukavíc. O konkrétnych typoch sa dozviete v odseku nižšie.

Ďalším veľmi dôležitým kritériom v rozhodovaní je určite veľkosť, ktorej značenie sa líši od klasického oblečenia (aj o veľkostiach sa konkrétnejšie bavíme nižšie).

Mimo veľkosť je dôležité zamerať sa aj na materiál, z ktorého je rukavice vyrobená. Na trhu možno nájsť už 3 základné druhy, od ktorých je samozrejme odvíjaná cena.

Veľký pozor si dávajte aj na spôsob zapínania a prítomnosť ochrany palca (Thump-lock).

Jedna z posledných kategórií je samozrejme cena, ktoré sme v spodnej časti ako vždy venovali celý odsek a rozdelenie do 3 základných kategórií.

Deťom môžete s kľudom zaobstarať na boxovanie do vreca klasickej boxerské rukavice. Deti nemajú toľko sily, aby rukavice zničili. Rukavice tak môžu používať ako na boxovacie vrece, tak na tréningy. Aj prax u dospelých je rovnaká. Málokto na tréningu mení klasické boxerské rukavice za vrecovky, keď ide búchať do vriec a boxerských aparátov. Rukavice dostávajú síce poriadne zabrať a skracuje sa ich životnosť, ale rovnako vám pár rokov budú slúžiť. A potom si zaobstaráte ďalšie. Ak u mňa, budem rád.

Typy boxerských rukavíc

Hlavnú úlohu pri výbere bude určite hrať typ daných rukavicou. Tie sa dajú rozdeliť podľa účelu, ku ktorému budú v budúcnosti slúžiť. Rozdelenie je jednoduché a tak nehrozí, že by ste sa pomýlili. Pokiaľ si však aj tak nie ste istí, obráťte sa pri výbere typu napríklad na svojho trénera, alebo iného odborníka, ktorý presne vie, čo budete potrebovať.

Klasické boxerské rukavice

Všetkým iste známe vojne s oddeleným palcom. Okrem klasického boxu nachádzajú uplatnenie aj v kickboxe prípadne ako ochrana sparing partnerov pri tréningu akéhokoľvek bojového športu.

U týchto typov sa často stretávame s „lajkama“ ktorí búši s klasickými boxerskými rukavicami do vriec a potom zúri, pretože sa ich rukavice po týždňoch úplne zdeformovali. Tieto rukavice nie sú na tento typ tréningu vôbec stavané a ich hmota sa časom posúva do krajov.

MMA rukavice

MMA sa v posledných rokoch stalo nesmierne populárnym športom. Je to zmes bojových športov bez použitia zbrane a tak je potrebné mať pre prevádzku väčšiu voľnosť a cit v rukách – už len kvôli úchopom, ktoré sú v MMA oveľa častejšie.

Klasické boxerské rukavice teda nevyužijete, pretože by vás obmedzovali. Rukavice na MMA sú oveľa odľahčenejší a menej chráni prsty.

V ponuke sú varianty s otvoreným aj uzavretým palcom, záleží len na odvahe a konkrétnom bojovom štýle. Tiež platí, že bezpečnejšie uzavreté rukavice sú užívané u sparing, zatiaľ čo pomôcky s voľným palcom zase v zápasoch.

Vrecové rukavice

Vrecové rukavice, nelíšia „pytlovky“ sú už podľa názvu určené práve k tréningu s vrecom. Tieto rukavice sú viac ploché, než tie klasické a tiež menej vypchaté, vďaka ktorým majú aj nižšiu cenu. Oproti klasickým rukaviciam tiež o niečo málo dlhšie vydrží. Pri tréningu sa sparing partnerom by ste ich však využívať nemali, pretože ho môžete ľahko zraniť.

Ich spoľahlivá fixácia zápästia zaisťuje, že sa nemusí báť zranenia ani, keď sa poriadne rozvášnite.

Boxerské rukavice: Parametre

Parametre boxerských rukavíc sú na rozdiel od rozdelenia do typov dosť rozmanitejšie. Vybrať správny materiál a veľkosť je úloha skoro pre odborníka.

Veľkosť rukavice

Pri výbere boxerských rukavíc zabudnite na klasické číslovanie, ako je to napríklad pri oblečení. Veľkosti sa riadi jednoduchou rovnicou. Hmotnosť a následná veľkosť sa vyjadruje v unciach (skratka OZ). Jedna unca zodpovedá približne 28 gramom. Zaujímavosťou je, že hmotnosť, poťažmo veľkosť rukavice musia zodpovedať hmotnosti boxera.

 • 6 oz – menej ako 45 kg
 • 8 oz – 45-65 kg
 • 10 oz – 48-60 kg
 • 12 oz – 78-90 kg
 • 14 oz – nad 90 kg
 • 16 oz – nad 90 kg pre extra ochranu

Dámska kategória veľkosti boxerských rukavíc

Číslovanie ani stupnica sa u dievčat a žien nelíši od mužov. Najčastejšie sa však stretávame s týmito veľkosťami:

 • 8oz (drobné dievčatá)
 • 10 oz (úplná väčšina žien)
 • 12oz (väčšie dámy)

Detská kategórie veľkosti boxerských rukavíc

 • 4oz (pre deti do 6 rokov)
 • 6oz (pre deti od 6 do 10) rokov
 • 8oz (pre staršie deti a juniorov)

Tu sa taky nestretneme so zmenou veľkosti, ale je potrebné dávať pozor na rozdiel medzi recesiou a serióznymi rukavicami. Často sa totiž na trhu stretávame s boxerskými rukavicami pre deti, ktoré sú skôr určené na hranie a pre zábavu. Tie, ktoré sú určené na serióznemu tréningu sú však odolné, pevné a bezpečné ako je tomu u dospelých.

Materiál boxerských rukavíc

Záleží na tom, ako často mienite trénovať a koľko toho budú musieť boxerské rukavice vydržať.

Najkvalitnejšie a najodolnejšie sú boxerské rukavice z pravej kože. Kožené boxerské rukavice znesú naozaj veľkú záťaž. Sú určené hlavne profesionálom alebo bojovníkom, ktorí vyhľadávajú kvalitu. Za kvalitu je však potreba priplatiť.

Tie ostatné sú vyrobené z umelých materiálov (syntetická alebo umelá koža, PU). Nenechajte sa však zmiasť, aj tieto rukavice sú dobré. Pokiaľ máte boxerský tréning 2-3x týždenne, budú vám tieto rukavice dobre slúžiť veľmi dlhú dobu. Ohromnú výhodou je ich nižšia cena.

Funkcia Thump-lock

Je potrebné sledovať aj zapínanie rukavíc. Existujú na trhu dva druhy:

 • Šnúrovacie zapínanie
 • Zapínanie na suchý zips

Ťažko povedať, ktorá varianta je lepšia, preto je na trhu nájdeme v celku rovnakom počte. Záleží tak na vašej voľbe a preferenciu.

Rozhodne sa hľadajte produktoch vybavených modernou funkciou Thump-lock. Stará sa o ochranu palca pred vyvrtnutím a ďalšími nepríjemnými poraneniami.

Boxerské rukavice: Údržba rukavíc

Kúpou však s rukavicami nekončíte, inak by ste si za pár týždňov kupovali nové. Na čo teda dávať pozor, čo robiť a nerobiť?

 • Po tréningu nechajte rukavice vyschnúť.
 • Neklaďte na radiátor.
 • Chráňte ich pred slnečným žiarením.
 • Nikdy neperte rukavice v práčke.
 • Otierajte iba vlhčených handrou.
 • U výrobkov z kože venujte pozornosť aj starostlivosti práve o povrch, aby vám nepraskala.

Cena boxerských rukavíc

Budete iste nadšení z faktu, že boxerské rukavice nepatrí medzi extra drahé tovar a tak box a s ním spojené športy, sú celkom šetrné k vašej peňaženke. Ako vždy si rukavice rozdelíme do troch cenových kategórií a predstavíme si, čo v akej možno očakávať.

Cena rukavíc do 20 €

V tejto cenovej kategórii možno nájsť rukavice určené predovšetkým začiatočníkom. Väčšina z nič je vyrobená z umelej kože.

Nájdeme tu napríklad aj rozmanitý výber detských rukavíc. Na pultoch obchodov nájdete ako klasické náčinie, tak aj výrobky určené zápasníkom MMA a pytlovky.

Cena rukavíc od 20 € do 80 €

Tu už nájdeme kvalitné rukavice strednej triedy aj pre dospelých jedincov. Zaiste tu nájdeme všetky tri typy boxerských rukavíc aj s benefitom materiálu, ktorým sa stáva väčšinou z hovädzou kožou.

Nie len materiál a veľkosti sú v tejto cenovej kategórii k nájdenie. Je tu aj rozmanitý výber v dizajne a druhu zapínania.

Cena rukavíc nad 80 €

V cenovej relácii nad 80 € už nájdeme nepreberné množstvo prírodných materiálu, ktoré znesú naozaj veľkú záťaž. Pokiaľ si zaobstaráte boxerské rukavice v tejto cenovej kategórii, určite budete mať istotu, že s vami (pri správnej údržbe) vydrží aj niekoľko rokov.

Boxerské rukavice a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nové boxerské rukavice. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nových boxerských rukavíc pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitné boxerské rukavice, ktoré vás nikdy nenechajú v štichu a pomôžu vám udrieť čo najviac presne mierených rán na všetkého súpera.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nových boxerských rukavíc zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom boxerských rukavíc. Dozviete sa tam tiež, ktoré boxerské rukavice sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

5/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať