Menu Zavrieť

Robotické kosačky

robotická kosačka

Ak máte veľkú záhradu, iste trávite sobotné dopoludnie upravovaním vášho trávnika. Robotické kosačky sú na trhu nováčikom, ale už teraz si získali radu priaznivcov. Kto by sa nechcel kochať čerstvo posekaným trávnikom bez námahy.

Zvažujte kúpu robotické kosačky? Potom ste tu správne. Na trhu je celý rad rôznych modelov robotických kosačiek a môže byť ťažké sa medzi tým vyznať. A to najmä z toho dôvodu, že robotické kosačky sú stále viac populárne. Na trhu nájdete desiatky rôznych modelov od rôznych výrobcov. Ako však rozoznať ktoré modely sú dobré a ktoré nie? S týmto vám pomôžeme v tomto článku. Ďalej sa tu dozviete aj dôležité parametre, ktoré je potrebné poznať k výberu robotické kosačky. Tento článok vám ušetrí čas pri výbere novej robotickej kosačky.

Robotické kosačky: Výber 10 najlepších robotických kosačiek

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších robotických kosačiek. Ako sme tieto kosačky vyberali? Vybrali sme robotické kosačky podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely kosačiek sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena robotické kosačky, môžete si zoradiť tieto produkty podľa orientačné ceny s DPH.

Názov robotaVzhľadHlučnosť (dB)Plocha (m2)Mulčovanie?Rezná šírka (v cm)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
GARDENA smart SILENO life 750Robotická kosačka GARDENA smart SILENO life 75058750Áno221036Zobraziť v obchodoch
Gardena SILENO city 500Robotická kosačka Gardena SILENO city 50058500Áno16921Zobraziť v obchodoch
Matrix MOW 800Robotická kosačka Matrix MOW 80072800Nie20564Zobraziť v obchodoch
Gardena SILENO City 250Robotická kosačka Gardena SILENO City 25058250Áno16729Zobraziť v obchodoch
Bosch Indego 350Robotická kosačka Bosch Indego 35061350Áno19622Zobraziť v obchodoch
WORX Garden WR141E Landroid M500Robotická kosačka WORX Garden WR141E Landroid M50065500Nie18727Zobraziť v obchodoch
Robomow RC 304Robotická kosačka Robomow RC 30468400Nie281049Zobraziť v obchodoch
Robomow RS 615 PRORobotická kosačka Robomow RS 615 PRO693000Nie562099Zobraziť v obchodoch
Belrobotics ParkmowRobotická kosačka Belrobotics Parkmow10000Nie6511990Zobraziť v obchodoch
Robomow RC 308 ProRobotická kosačka Robomow RC 308 Pro68800Nie281290Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia robotických kosačiek od ich užívateľov.

Recenzie, test a popis najlepších robotických kosačiek

Worx garden WR142E Landroid M700 – nízka cena

Pre menšie záhrady do 700 m² je ideálna tichá robotická kosačka Worx garden WR142E Landroid M700, ktorá je vybavená systémom Cut to Edge, vďaka ktorému sa robotická kosačka dostane k i okrajom. Technológia AIA zaisťuje precízne pokosenie aj v ťažko prístupných miestach, napríklad medzi kríkmi.

Worx PowerShare Landroid môže zdieľať svoju batériu so všetkými bezdrôtovými nástrojmi Worx 20V.

Automatické aktualizácie softvéru je samozrejmosťou.

Výška rezu 30-60 mm. Šírka rezu 180 mm.

Automower Husqvarna 315x – najlepšie na ovládanie aplikácií

Robotická kosačka Automower Husqvarna 315x je moderný robotická kosačka na trávu, ktorá je vybavená mnohými funkciami, vrátane GPS, Bluetooth a mobilné technológie.

Oproti iným robotickým kosačkám nemá senzor dažďa, pretože ho ani nepotrebuje. Kosačka pracuje aj v daždi.

Model kosačky Husqvarna Automower 315x pracuje s dobre navrhnutou mobilnou aplikáciou, ktorá vám umožní používať telefón na spustenie a zastavenie kosačky, sledovať jej postup, vytvárať plány a zistiť, kde sa nachádza na mape vášho pozemku. Vďaka užívateľsky prívetivým možnostiam programovania, vynikajúcemu reznému výkonu a tichej prevádzke je patrí medzi TOP.

Robomow RS622 – pre veľký pozemok

Robomow RS622 je veľmi účinná robotická kosačka na trávu, ktorá po nastavení úplne preberá vaše povinnosti pri kosení trávnika.

Vynikajúce rezné schopnosti, naprostá bezhlučnosť a bezchybné ovládanie zo zariadenia iOS alebo Android sú dôvodom vyššie ceny. Okrem ceny je ďalší nevýhodou kosačky dlhá príprava, keď ju je však všetko pripravené, Robomow robí skvelú prácu, aby udržal váš trávnik bezchybne posekaný.

Vstavané senzory nárazníka zastaví nože v otáčaní a donúti kosačku zmeniť smer, keď príde do kontaktu s akýmkoľvek predmetom. Kosačka používa konštrukciu plávajúce plošiny, ktorá jej umožňuje prispôsobiť sa kontúram vášho trávnika a môže prechádzať svahy až do 20 stupňov.

Robomow nepoužíva technológiu mapovanie, v skutočnosti je jeho model kosenie úplne náhodný a pokrytie je založené na veľkosti zóny a úrovni intenzity kosenia.

Honda Miimo HRM 310 – najlepšie pre tiché kosenie

Robotická kosačka Honda Miimo HRM 310 má veľa kladov, ale aj záporov. Medzi jej klady patrí predovšetkým naprostá bezhlučnosť, rovnomerná úprava trávnika, ľahká váha a alarm proti krádeži. Na jemno pokosená tráva je vhodná do kompostu.

Kosačka však vyžaduje profesionálnu inštaláciu, nemá Wi-Fi alebo Bluetooth, chýba ovládacie aplikácie a nemá dažďový senzor.

Miimo je elegantný robotická kosačka na trávu, ktorá využíva pokročilý senzorový systém, viac možností programovania a palubný počítač pre kosenie trávnika.

Dokáže zvládnuť svahy až 25 stupňov a má nastaviteľnú výšku rezu. Má vstavané bezpečnostné senzory, ktoré vypnú kosačku, ak príde do kontaktu s akýmkoľvek pevným predmetom.

GARDENA smart šialený city 500

Táto robotická kosačka Gardena Smart šialený City 500 na trávu je ideálny pre ľudí, ktorí chcú perfektný robotickú kosačku na trávu do 500 m2.

Tento model umožňuje kosiť trávnik vo výške až 6 centimetrov, čo je po zime veľmi dobré. Začína to novým krokovým kosením. Neštandardné trávniky nie sú problém. Táto robotická kosačka Gardena Smart šialený City 500 je za veľmi dobrú cenu. Má vysoko účinnú 18V batériu.

Tento model je tiež veľmi tichý a môže fungovať aj za dažďa. Robota môžete ovládať pomocou mobilnej aplikácie do vášho smartphone.

Táto robotická kosačka váži iba 7,2 kg s kompaktnými rozmermi 55 cm dlhými a 38 cm širokými a 23 cm vysokými.

Ako vybrať robotickú kosačku?

Robotické kosačky na trávu, ktoré sú k dispozícii pre trávniky všetkých tvarov a veľkostí, sa ľahko nastavujú a programujú, a pretože sú poháňané nabíjateľnými batériami, sú veľmi tiché, čo znamená, že ich môžete nechať robiť svoju prácu každú hodinu dňa bez obťažovania susedov.

Nie sú však práve lacné a zaplatíte viac za funkcie, ako sú dažďové senzory a senzory proti krádeži, pripojenie Bluetooth alebo Wi-Fi, mobilné aplikácie a flexibilné možnosti plánovania. Platíte tiež viac za model, ktorý zvládne väčšie trávniky, ktoré majú strmé stúpanie a prekážky, ako sú kvetinové záhony, stromy a ozdobné dekorácie.

Oblasť na kosenie

Plocha na kosenie je jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere robotické kosačky. Naozaj si musíte vybrať model, ktorý vie pracovať na požadovanom povrchu. Výrobcovia poskytujú tento parameter pre všetky modely. Batérie tiež umožňuje väčšie alebo menšie autonómiu. O tomto probléme budeme diskutovať nižšie.

Vymedzenie hraníc kosenia – hraničný kábel

Aby robotická kosačka na trávu fungovala, musí rešpektovať určenú plochu na kosenie (inak môže poškodiť napr. Kvetiny). Za týmto účelom označte trávnik inštaláciou ohraničujúceho kábla.

Je to hranica, ktorú robot nemôže prekročiť, a ktorá ho pri práci nasmeruje k dokonalému kosenie, a to aj pozdĺž nízkych múrov alebo ďalších hraníc. Ak dĺžka hraničného kábla nie je prispôsobená povrchu, robot bude sekať náhodne všade a môže spôsobiť poškodenie iných rastlín či iných prvkov na vašej záhrade. Nevhodným umiestnením hraničných pásik môžete poškodiť aj vašu robotickú kosačku.

Vodiace drôt môže byť umiestnený na záhradu viacerými spôsobmi. Najčastejšie budete postupovať takto. Môžete si vybrať z viacerých spôsobov v závislosti na vami zvolenom modeli robotické kosačky.

  1. Ťahanie hraničného kábla po povrchu – tu musíte hraničné kábel zvyčajne zabezpečiť kolíky. Výhodou tohto spôsobu je, že sa jedná o jednoduchú inštaláciu, ktorú zvládnete zvyčajne sami. Nehrozí tu, že by kosačka vodiaci drôt presekli. Nevýhodou tohto spôsobu je, že sa v oblasti vodiaceho drôtu nedá robiť vertikulace.
  2. zarezanie hraničného kábla do zeme – Ďalším spôsobom je zarezanie hraničného kábla do zeme. Zvyčajne sa kábel uloží cca 5 cm pod povrch zeme. Výhodou je, že tento spôsob umožňuje vertikulaci. Nevýhodou je zložitejšia a náročnejšia inštalácia, ktorú nemusí zvládnuť neskúsený užívateľ.

Typ vašej záhrady

Než sa rozhodnete, spýtajte sa sami seba na povrch a tvar našej záhrady. Má naša záhrada jednoduchý tvar: štvorec alebo obdĺžnik? Alebo je rozdelený do niekoľkých zón, sa stromy, masívy, kvetinami, zenovej záhradou? Pokiaľ sa jedná o druhý prípad, bude záhrada vyžadovať oddelenie niekoľkých plôch pre kosenie, aby robotická kosačka mohla vykonávať svoju prácu bez poškodenia iných rastlín. Túto obtiažnosť možno prekonať výberom správneho modelu. Stačí len stráviť viac času výberom a nastavením.

Diaľkovo ovládané zariadenia?

Zariadenie s diaľkovým ovládaním. Stále viac výrobcov ponúka automatické kosačky, ktoré možno ovládať pomocou vášho chytrého smartphonu. Týmto spôsobom je možné ovládať cyklus sekanie na diaľku. Aplikácia poskytuje informácie, ktoré vám umožní upraviť rez sekanie. Môže byť tiež užitočné zjednodušiť používanie zariadenia v raných fázach sekanie.

Robotická kosačka a jej výkon

Výkon pri robotickej kosačky je tiež dôležitým údajom. Výkon sa udáva v pokosenej ploche za hodinu (tzn. M ² / hod – metre štvorcové za hodinu).

Čím vyššia je výkon robotické kosačky, tým viac to ovplyvní výdrž kosačky. Výkonnejšie kosačky by mali mať väčšiu kapacitu batérie. Ak nemajú väčšiu kapacitu, potom je ich výdrž značne nižšia.

Nože

U robotických kosačiek je dôležitým parametrom tiež to, akými nožmi sú vybavené. Môžete si vyberať robotické kosačky s dvoma typmi nožov: žiletkové nože a klasické nože.

Klasické nože

Klasické nože sú viac bežné u klasických kosačiek než u tých robotických. Avšak nabehnete je aj u robotických modelov. Ostrie je noža je vyrobené z jedného kusu kovového materiálu. Jeho výhodou je dlhšia životnosť a nemusíte ich moc často meniť. Nevýhodou je, že klasické nože musíte čas od času nabrúsiť. Tento typ nožov sa hodí predovšetkým pre kosenie dlhšej trávy.

Žiletkové nože

Pokiaľ chcete mať krátko strihaný trávnik, potom si vyberte robotické kosačky s žiletkovým nožmi. Tie sú zvyčajne bežnejšie u robotických kosačiek. Na otočnom disku sa zvyčajne nachádzajú 3 až 4 žiletky. Medzi nevýhody patrí kratšia životnosť. Po skončení životnosti je jednoducho vymeníte, čo so sebou môže prinášať ďalšie náklady.

Terén

Každá záhrada má svoje vlastné rozmery, rovnako ako každý robot má špecifickú oblasť, v ktorej je schopný pracovať. Prvá dôležitá vec je zladiť tieto dve veľkosti dohromady. Kosačka môže byť obmedzená vo svoje schopnosti vykonávať svoju prácu niekoľkými spôsobmi. Oblasť činnosti modelu bude určite určená dĺžkou hraničného drôtu, ktorý obmedzuje jeho oblasť, kde kosí trávu.

Okrem toho je dôležitým určujúcim faktorom prevádzkový rozsah dokovacej základne, do ktorej sa musí robot vrátiť. Preto stojí za to skontrolovať, či plocha výrobca zodpovedá aspoň tomu, čo má vaša záhrada. V opačnom prípade nebude mať nákup príliš zmysel, pretože robotická kosačka nebude plniť svoju úlohu. Stojí za zmienku, že niektoré modely fungujú aj v oblasti od 1 000 m2 do 3 000 m2, takže si určite každý nájde kosačku pre svoju záhradu.

Šírka a výška rezu kosenia

Čím väčšia je rezná šírka, tým lepšia je kvalita kosenia a kratšia doba. Tento parameter určuje veľkosť oblasti, ktorú zariadenie pokrýva jedným ťahom. Na trhu existujú modely, kde je táto veľkosť väčšia ako 50 cm, čo významne ovplyvňuje účinnosť kosenie trávnikov s veľkou plochou.

Výška rezu je zodpovedná za dĺžku čepele, ktorú bude čepeľ robota rezať. Najčastejšie sa jedná o mieri nastaviteľnou užívateľom v určitom rozmedzí, v rozsahu od 20 mm do 80 mm / 100 mm.

Správne nastavenie oboch týchto premenných umožňuje komplexné prispôsobenie režimu kosenia potrebám konkrétneho trávnika a preferenciám jeho vlastníka. Je potrebné venovať pozornosť tomu, či je možné upraviť pomocou nastavenia robota.

Hlučnosť

Nikto z nás nechce v našej záhrade mať príliš vysoký hluk od robotické kosačky. Než sa teda rozhodnete zakúpiť kosačku, skontrolujte, aký hluk bude generovať počas kosenia. Je potrebné vedieť, že udávaná hodnota hluku je zvyčajne vydávaná pri voľnobehu. Akonáhle robot na kosenie trávy začne pracovať, tento hluk sa zvýši. Pamätajte na to, že robotická kosačka bude vydávať taký hluk po niekoľko hodín. Síce si môžete naplánovať sekanie na dobu, kedy nebudete doma, ale tento hluk môže obťažovať aj vašich susedov, ktorí v túto dobu naopak doma budú.

Zvyčajne dostupné modely záhradných robotov generujú hlučnosť od 55 dB do 80 dB. Na druhú stranu nezabudnite, že ručné kosačky tiež vydávajú veľa hluku. Nezabudnite kombinovať parameter generovaného hluku s výkonom motora robota, pretože nechcete kupovať zariadenie, ktoré je tiché, ale tiež zároveň neefektívne a málo výkonné.

Funkcie robotické kosačky

Robotické kosačky sú veľmi inovatívnym zariadením. Okrem plnenia základné funkcie, ktorou je kosenie trávy, sú vybavené radom zaujímavých doplnkových funkcií, ktoré zvyšujú ich účinnosť a pohodlie pri používaní.

Najzaujímavejšie z nich sú tieto dostupné funkcie u rôznych modelov robotických kosačiek:

  • Senzor výšky trávy – tráva nemusí byť pokosená všade. Ak je váš záhradný sejacie robot vybavený snímačom výšky trávy, bude ho kosiť iba tam, kde je príliš vysoká tráva. Tým dochádza k oveľa efektívnejšiemu sekanie a kosačka nebude jazdiť tam, kde nemusí.
  • Mulčovacia funkcia – nemusíte hrabať a zbierať trávu, keď má robot mulčovací funkciu. Mulčovanie je špeciálny typ spracovania trávy. Po rezaní sa pomelie tráva na veľmi malé kúsky. Takýto systém má mnoho výhod. Najprv nemusíte zbierať takto sekanú trávu. Po druhé, drvená a správne rozptýlená tráva sa rýchlo rozpadne a stane sa prirodzeným kompostom. Záhradný robot s funkciou mulčovanie je dobrým pomocníkom, ktorý vám prináša plný komfort pri použití.
  • Automatické nabíjanie batérie – robot kosačky môže mať funkciu, ktorá detekuje nízky stav batérie a potom sa vráti do dokovacej stanice samostatne. Taký záhradný robot s dokovacou stanicou je úplne bezúdržbový.
  • GPS modul – GPS modul uľahčuje pohyb kosačke po vašom trávniku. Vďaka tomu kosačka inteligentne vypočíta najkratšiu trasu. Nestane sa vám teda, že by kosačka zachádzala už na rovnakú plochu.

Dažďový senzor

Záhradná robot s dažďovým senzorom
Počasie sa niekedy môže za pár okamihov doslova zmeniť. Pri kosení trávy môže znenazdajky začať pršať. Preto by mala byť robotická kosačka vybavená senzorom dažďa.

Horšie však u sekané trávy počas dažďa je, že mokrá tráva nie je vhodná na kosenie. Pod vplyvom dažďa stráca svoju pružnosť a jednoducho sa začne ohýbať k zemi. Vďaka tomu je presnosť robotické kosačky a dokonca aj strih veľmi obtiažny počas dažďa.

Preto stojí za to investovať do záhradného robota, ktorý je vybavený dažďovým senzorom. Takéto zariadenie okamžite zistí, že začne pršať, prestane kosiť a je schopné sa samo vrátiť sa do dokovacej základne. Keď sa počasie zlepší, vráti sa do práce a robot bude pokračovať tam, kde prestal. Funkcia dažďového senzoru je teda veľmi uľahčujúce funkcií a robí z kosačky veľmi chytrého pomocníka.

Napájanie kosačky

Môžete si vybrať z robotickej elektrické kosačky napájané akumulátorom alebo robotické kosačky s benzínom.

  • Robotické kosačky elektrické – napájanie akumulátorom alebo solárne
  • Benzínové robotickej kosačky

V závislosti na veľkosti oblasti kosenia je potrebné zvoliť automatickú kosačku, ktorá dokáže celý úlohu vykonávať bez jej počas práce museli dobíjať. Výkon batérie sa líši od modelu k modelu a pohybuje sa od 30 minút do sekanie do 150 minút pre najúčinnejší sekanie robota.

Robotické kosačky sú zvyčajne napájané pomocou elektromotora a akumulátorom. Nemusíte mať teda kosačku s napájacím káblom, čo by zrovna u tohto typu zariadenia nebolo výhodné. Vo väčšine prípadov sú robotické kosačky vybavené modernými batériami typu Li-Ion. Tie sú odolné a majú veľa dobíjacích cyklov, takže vám vydrží dlhšiu dobu ako staršie typy akumulátorov. Tento typ batérie tiež umožňuje robotické kosačke pracovať s vyšším výkonom.

Pokiaľ chcete ušetriť za elektrickú energiu a máte cítenie pre ekológiu, môžete si vybrať na trhu i robotické kosačky so solárnym nabíjaním. Nevýhodou tohto typu je však vyššia cena a nižší výber takýchto modelov.

Benzínové robotické kosačky – tieto kosačky sú napájané benzínom. Tieto kosačky bývajú lacnejšie. Ich nevýhodou je neekologičnost a menší výber modelov. Väčšina zákazníkov si dnes kupuje akumulátorové modely robotických kosačiek.

Výdrž batérie

U robotických kosačiek je tiež veľmi dôležité, ako dlho vám vydrží robotická kosačka fungovať na jedno nabitie. To má vplyv na dobu prevádzky a veľkosť oblasti, ktorá je kosačka schopná pokosiť. Niektoré kosačky môžu fungovať na jedno nabitie okolo 45 minút. Tie lepšie modely môžu kosiť až po dobu 4 hodín, čo už je veľmi dobrá doba výdrže.

Myslite však tiež na to, že výdrž batérie môže ovplyvniť veľa externých faktorov. Medzi hlavné faktory patrí členitosť a svahovitosť vášho terénu. Spotrebu energie ovplyvní tiež ako veľmi máte vysokú trávu. Náročný terén tiež spotrebuje viac elektrickej energie z batérie kosačky. Niektoré modely umožňujú to, že sa robotická kosačka dôjde dobiť do dobíjacej stanice počas kosenie trávnika.

Bezpečnosť

Robotická kosačka na trávu je inteligentný zariadenie vybavené mnohých senzory, ktoré umožňuje rozpoznať blízkosť napríklad zvieraťa alebo dieťaťa. Ak je detekovaná živá prekážka, je naprogramovaná zmena smeru. Väčšina modelov je naprogramovaná týmto spôsobom, ale pred zakúpením ich musíte skontrolovať.

Podobne niektoré modely majú počas prevádzky snímač zdvihu, nože sa zastaví a zatiahnu, aby sa zabránilo riziku nehody. Ak sa deti rozhodnú hrať vonku, keď je robot naprogramovaný na sekanie, je tiež užitočná funkcia pauzy, tj. dočasné zastavenie práce.

Cena

Je zrejmé, že najúčinnejšie modely, schopné kosenie veľkých plôch, zaujímajú najvyššiu cenovú hladinu. Ale čas, ktorý získame vďaka požití automatickej kosačky, je nedoceniteľný. Pre menšie záhrady existuje mnoho lacnejších modelov. Je lepšie pozrieť sa na parametre, ktoré hľadáte (bezpečnosť, hladina hluku) a konzultovať názory zákazníkov, ktorí si tento model už vybrali. Všeobecne platí, že čím väčšiu plochu je schopná robotická kosačka obslúžiť, tým viac si za ňou priplatíte.

Cena robotickej kosačky do 1 100 € s DPH

Čo vám ponúknu modely, ktoré sa zmestia do cenovej kategórie s cenovkou, ktorá nepresiahne 1 100 € s DPH? V tejto kategórii si vyberiete predovšetkým kosačky, ktoré sú určené pre menšiu plochu trávnikov. Plocha sa pohybuje zvyčajne okolo 500 až 600 m2. Kosačky v tejto cenovej kategórie sú určené skôr pre nenáročných užívateľov. Pri lacných robotov vám bude schádzať napríklad GPS modul, ktorý spresňuje oblasť kosenia a vypočítava najkratšiu trasu po vašej kosné ploche.

Cena robotické kosačky od 1 100 € do 2 200 € s DPH

Táto cenová kategória vám ponúkne modely, ktoré vám umožní kosiť väčšie plochy. Vďaka tomu majú tieto modely lepšie batérie a lepšiu výbavu. Zvyčajne vydrží fungovať niekoľko hodín na jedno nabitie.

Cena robotické kosačky nad 2 200 € s DPH

Tieto modely kosačiek s takouto cenou sú určené pre veľké plochy (2 000 m2 až 5 500 m2). Tieto modely majú najlepšie vybavenie. Nájdete u nich kvalitné ultrazvukové senzory, GPS modul a mnoho ďalšieho vrátane dažďových senzorov. Samozrejmosťou je aj možnosť nastavenia kosačky cez mobilnú aplikáciu vo vašom smartfóne. Špeciálnou kategóriou sú modely kosačiek, ktoré sú určené na sekanie napríklad futbalových ihrísk alebo plôch na golfových ihriskách. U týchto modelov je ponuka veľmi obmedzená a tiež sú tieto modely veľmi drahé oproti modelom kosačiek, ktoré sú určené pre menšie plochy.

Ako robotické kosačky na trávu fungujú

Robotické kosačky na trávu vyzerajú podobne ako robotické vysávače.

Všetky kosačky používajú motor na batériu s rezacími nožmi, základňovou stanicou napájanú striedavým prúdom, obvodovým drôtom a senzory, ktoré im bránia v putovanie z vášho pozemku. S jedným koncom obvodového kábla pripojeného k terminálu na základňovej stanici sa kábel položí pozdĺž okrajov trávnika. Druhý koniec kábla končí na základnej stanici a je pripojený k druhej svorke. Základňa nielen nabíja kosačku, ale poskytuje kábla elektrický náboj. Senzory na kosačke používajú nabitý vodič k tomu, aby ho viedol pozdĺž hraníc a aby sa vrátil k základni, keď je potrebné batériu dobiť.

Programovanie sa zvyčajne vykonáva pomocou zabudovaného ovládacieho panelu, ktorý má tlačidlá zapnutá a vypnutá, ako aj ponuky pre nastavenie sezónnych časovačov, plánovanie časov rezanie, vytváranie zón, konfiguráciu nastavenia rezanie hrán, diagnostiku sekanie a prezeranie histórie rezanie. Takmer všetky robotické kosačky sú veľmi tiché a pracujú v rozsahu 55 dB až 60 dB, ale existuje niekoľko modelov, ktoré dokážu vydať až 75 dB zvuku. Tichšie kosačky môžete zapnúť v noci (niektoré dokonca majú svetlomety).

Všetky robotické kosačky vám umožňujú nastaviť výšku kosenia pomocou číselníka na kosačke a niektoré modely umožňujú toto nastavenie elektronicky na ovládacom paneli alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Značky robotických kosačiek

Aké značky robotických kosačiek nájdeme na trhu? Na to sa poďme pozrieť v tejto sekcii článku. Medzi lídrov na trhu v oblasti robotických kosačiek patria značky Robomow a Husqvarna. Slušná ponuka je tiež od firmy Worx, Honda, Garden alebo Stiga a ďalšie.

Robotické kosačky od značky Husqvarna

Švédska spoločnosť Husqvarna pôsobí na trhu už od roku 1689. Málokto však vie, že pôvodne sa spoločnosť zaoberala výrobou zbraní.

V dnešnej dobe sa firma sústredí na výrobu šijacích strojov, motocyklov a samozrejme robotických kosačiek alebo reťazových píl. Husqvarna je najväčším výrobcom lesnej a záhradnej techniky na svete.

Robotické kosačky od značky Robomow

Značka Robomow patrí medzi lídrov na trhu v sortimente robotických kosačiek. Robomow patrí medzi značky, ktoré majú širokú modelovú radu robotických kosačiek. Zaujímavosťou je, že pokročilé modely od značky Robomow môžete napríklad prepojiť s osobným asistentom Alexa vďaka funkcii RoboConnect.

Značka Robomow sama seba označuje ako najinovatívnejšieho výrobca robotických kosačiek na svete. Kosačky od tejto značky sa ľahko ovládajú.

Robomow má dlhoročné skúsenosti s výrobou robotov pre kosenie trávnikov. Už v roku 1998 bol uvedený do predaja klasický model robosekačky – Robomow Classic, a medzi rokmi 1998 až 2001 sa ho predalo na 4 000 kusov.

Od tejto značky Robomow si zakúpite na našom trhu napríklad tieto populárne modely robotických kosačiek: Robomow RC 304 U, Robomow RS 615U, Robomow RC 308 Pre S01862, Robomow RC 308 U Connect, Robomow RS 615 Pre S01865 a ďalšie.

Modely robotických kosačiek od značky Robomow sú veľmi dobre hodnotené medzi zákazníkmi. Firma prináša mnoho inovatívnych postupov v oblasti robotického kosenie trávnikov.

Robotická kosačka a pár slov záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú robotickú kosačku pre váš trávnik. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej robotickej kosačky pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a budete mať krásne úhľadný trávnik.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe robotické kosačky zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Robotické kosačky nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na portál Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom robotické kosačky. Dozviete sa tam tiež, kde sú robotické kosačky skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie u rôznych robotických kosačiek).

5/5 - (6 votes)

Mohlo by vás zaujímať