Menu Zavrieť

Mini rúry

mini rura

Nemáte v kuchyni dostatok miesta na bežnú rúru? Potom vám bude vyhovovať mini stolný rúra. Ak ste jedným z takých ľudí, nemusíte sa vzdávať chutných koláčov alebo pečených pokrmov, ktoré poznáte z bežnej vstavanej rúry. Mini rúry sú k dispozícii na trhu práve pre vás. Ich kapacita je samozrejme obmedzená, ale sú dobrou alternatívou k bežným rúram do malých miestností.

A čo viac, vďaka svojim malým rozmerom sa ľahko mini rúry premiestňujú.

Trh je bohužiaľ plný rôznych modelov a medzi nimi sú aj tie, ktorým sa treba vyhnúť. Preto sme pripravili pre vás tento článok, v ktorej vám povieme, čo hľadať pri nákupe a akú mini rúru si vybrať, aby vám slúžila dobre po veľmi dlhú dobu. Pomôžeme vám vybrať tie najlepšie stolné rúry pre vašu domácnosť.

Jedná sa o voľne stojace rúry. Na rozdiel od klasických rúrach sú tieto voľne stojace rúry výrazne lacnejšie.

Stolné rúry: Výber 10 najlepších stolných rúr

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších stolných rúr. Ako sme tieto mini rúry vyberali? Vybrali sme stolné rúry podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto stolné rúry sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto rúry si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena mini rúr, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

Názov rúryVzhľadTyp rúryObjem rúry (l)Výkon (kW)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Orava EC 320Mini rúra Orava EC 320S platničkami283,273,95Zobraziť v obchodoch
Tefal OF444834Mini rúra Tefal OF444834Bez platničiek191,3879,9Zobraziť v obchodoch
Sencor SEO 2028BKMini rúra Sencor SEO 2028BKS platničkami283,489,9Zobraziť v obchodoch
Severin TO 2052Mini rúra Severin TO 2052Bez platničiek90,834Zobraziť v obchodoch
Ardes 6245Mini rúra Ardes 6245Bez platničiek451,8118,3Zobraziť v obchodoch
Tefal OF464810Mini rúra Tefal OF464810Bez platničiek331,6109Zobraziť v obchodoch
Clatronic MPO 3520Mini rúra Clatronic MPO 3520Bez platničiek12142Zobraziť v obchodoch
Rommelsbacher BG 1600Mini rúra Rommelsbacher BG 1600Bez platničiek401,6153,9Zobraziť v obchodoch
Concept ET 5050Mini rúra Concept ET 5050Bez platničiek381,8109Zobraziť v obchodoch
Guzzanti GZ 362Mini rúra Guzzanti GZ 362Bez platničiek421,3103,8Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia mini stolových rúr od ich užívateľov.

Ako vybrať stolný rúru

Malé stolné rúry sú populárne najmä v domácnostiach, kde je málo miesta. Môžu byť vhodné aj na chalupu alebo chatu. Vďaka tomu začínajú zákazníci stále viac dopytovať tento typ spotrebiča do kuchyne na pečenie. Na trhu je vďaka tomu k dispozícii celý rad rôznych modelov mini rúr. Každý z nich môže mať rozdielne parametre. Aby ste nestrávili študovaním týchto parametrov niekoľko dní, pripravili sme pre vás tento návod, kde sa dozviete, ako vybrať najlepší rúru podľa dostupných parametrov.

Veľkosť mini rúry

Veľkosť mini rúry je u tohto malého spotrebiča veľmi dôležitým parametrom. Veľkosť malé stolné rúry úzko súvisí s priestorom vo vašej kuchyni. Ak je priestor malý, odporúča sa zakúpiť o niečo menšie zariadenia. Okrem toho je dobré vziať do úvahy, ako často rúru budete používať.

Ak pravidelne pripravujete veľké jedlá pre celú rodinu, bude lepšie investovať do väčšieho modelu. Bohužiaľ sa môže ukázať, že menšie spotrebiče nebudú chápať celé vaše jedlo a budete ich musieť rozložiť do dvoch pečúcich kolies.

Pri hľadaní vhodnej veľkosti spotrebiča skontrolujte rozmery vonkajšej veľkosti zariadenia. Vďaka tomu sa uistíte, že zariadenie sa hodí tam, kam ho chcete umiestniť.

Stolná rúra s platničkami alebo bez platničiek?

Pri výbere stolné rúry je nutné sa rozhodnúť nad tým, či budete chcieť mini stolný rúru s platničkou a alebo bez platničky.

 • Stolná rúra s platničkami – Stolné rúry s platničkami majú na svojej hornej časti zabudovaných niekoľko platničiek, na ktorých môžete ohrievať jedlo v hrncoch a variť. Väčšinou malé rúry ponúkajú okolo dvoch až troch platničiek. Tieto rúry sa viac podobajú klasickým šporákom a sú tak oveľa viac multifunkčné. Ich nevýhodou však je vyššia hmotnosť a o niečo vyššia rozmery. Nevýhodou pre niekoho tiež môže byť o niečo vyššia nákupná cena.
 • Stolná rúra bez platničiek – Typ stolné rúry bez platničiek je základným modelom, ktorý skôr pripomína mikrovlnnú rúru. V tejto rúre môžete jedine piecť, čo obmedzuje funkčnosť tejto mini rúry. Výhodou tohto typu je nižšia cena a tiež nižšia hmotnosť. Ďalšou výhodou sú aj o niečo nižšia rozmery.

Materiál platničky u stolné rúry

Ak sa rozhodnete pre typ stolné rúry s platničkami, je nutné potom riešiť i materiál platničky. V zásade si môžete vyberať z dvoch typov platničiek u minirúry.

Ide o tieto typy platničiek:

 • liatinové platničky – Tieto liatinové platničky patria medzi lacnejšie materiály. Môžete na ne položiť takmer akýkoľvek hrniec alebo rôzne panvy. U tohto typu sa stretnete s oddeleným ovládaním pečenie a varenie na platničkách.
 • Sklokeramická platnička – Sklokeramický materiál je drahším materiálom. Stretnete sa s ním pri drahších modeloch mini rúr. Ich výhodou je krajší vzhľad. Nevýhodou u tohto typu je, že musíte používať iba riad, ktoré je určené iba pre tento typ sklokeramickej dosky. Ovládanie u tohto typu môže byť aj dotykové. Nevýhodou tohto typu je drahšia cena dostupných modelov sa sklokeramickými platničkami.

Výkon stolné rúry

Výkon je jeden z najdôležitejších parametrov elektrických zariadení a stolné rúry nie sú výnimkou. Čím väčší je výkon rúry, tým rýchlejšie a presnejšie pripraví naše jedlo. Je však potrebné zabezpečiť, aby naša mini rúra mala svoj regulátor výkonu. U najnovších modelov je to štandardná výbava, niektoré staršie produkty ju však nemusí mať. Je vhodné, aby regulátor výkonu mal plynulú zmenu, vďaka čomu bude prevádzka zariadenia jednoduchý. Je však dôležité, aby bol výkon prispôsobiteľný vašim potrebám. Pri pečení mnohých pokrmov budete potrebovať inú hodnotu výkonu.

Výkon je potrebné zohľadniť voči veľkosti stolné rúry. Tiež berte do úvahy to, ktoré riad budete v stolnej rúre používať.

Od výkonu sa odvíja aj príkon. Tieto hodnoty sú spolu skoro pevne späté. Čím vyšší je výkon, tým je aj vyššie príkon. Dajte si však pozor na to, že modely s moc vysokým príkonom vás budú stáť viac na vyúčtovanie za elektrinu.

Cena

Koľko peňazí by ste mali investovať do novej stolné rúry? To sa odvíja predovšetkým od predchádzajúcich parametrov. Dovolíme si vás upokojiť predovšetkým tým, že malé stolné rúry nie sú tak drahú investíciou ako klasické vstavané rúry.

Cena mini rúry do 40 € s DPH

Táto najlacnejšie cenová kategória ponúka veľmi základné modely mini rúr. Minitrúby tu ponúkajú najmä nižší výkon a menší objem pre pečenie. U týchto modelov nenájdete veľa funkcií a regulácia výkonu býva tiež značne obmedzená. Ak ste nenáročným užívateľom, ktorý potrebuje iba základné modely, možno si vyberiete v tejto najlacnejšej cenovej kategórii.

Cena mini rúry od 40 € do 80 € s DPH

Táto cenová kategória od 40 € do 80 € s DPH ponúka širší sortiment ako najlacnejší cenová kategória mini stolných rúr. Tieto modely ponúkajú aj výkon, ktorý presahuje až 2 kW. Objem rúry tu býva pomerne dostatočný. Tieto modely ponúkajú už aj funkcie ako je horúci vzduch alebo gril.

Cena mini rúry nad 80 € s DPH

Tieto modely ponúkajú najlepšie funkcie. Vyberiete si tu z najväčšej ponuky dostupných modelov mini stolných rúr. Ak hľadáte modely, ktoré majú vysokú ponuku príslušenstva a funkcií, vyberiete si medzi najdrahšími modelmi stolových rúr. Tie najdrahšie modely stolných rúr sa môžu pohybovať s cenovkou okolo 270 € s DPH.

Funkcie stolových rúr

Pri prezeraní rôznych modelov stolových rúr by ste mali venovať pozornosť ponúkaným funkciám, ktoré rozširujú a zjednodušujú použiteľnosť mini rúry.

Môžete si vyberať u rôznych modelov mini rúr najmä z týchto funkcií:

 • Gril – Funkcia grilu v rúre umožňuje grilovanie rôznych pokrmov. Táto funkcia je prítomná v mini rúrach z rôznych cenových relácií.
 • Rozmrazovanie potravín – Funkcia rozmrazovania je funkciou, ktorá je podobná tej, ktorú vidíte u štandardných rúr. Umožňuje rýchlejšiu rozmrazovanie potravín.
 • Udržiavanie jedla v teple – Keď mini stolný rúra dokončí varenie či pečenie, môže si stále udržiavať svoju teplotu, aby bolo jedlo na dostatočne dlhý čas dosť teplé. Nikdy sa vám teda už nestane, že by ste servírovali studené jedlo na váš stôl.
 • Variabilná výška podnosu – Malá rúra môže byť vybavená len jedným podnosom, ktorý je možné umiestniť iba uprostred zariadení alebo mať možnosť zmeniť výšku podnosov, vďaka čomu sa dovnútra vojde riadu riadu a plechy na pečenie rôznych veľkostí.
 • Pečenie horúcim vzduchom – U klasickej rúry je horúci vzduch štandardné voľbou a pre miniatúrne modely rúr nie je vždy k dispozícii. Horúci vzduch uľahčuje pečenie pokrmov vyžadujúcich vysokú teplotu, ako je pizza. Horúci vzduch dokáže pomôcť pre to, aby ste získali chrumkavú a opečenou krustu pri pečení. Táto funkcia sa hodí napríklad pri pečení kurčaťa.
 • Funkcia časovača – Táto funkcia prináša možnosť nastaviť konkrétny čas prevádzky zariadenia. Takmer každý mini elektrický sporák má časovač.

Recenzia, test a popis najlepších mini rúr

Poďme sa pozrieť na opis, test a recenzie od užívateľov na jednotlivé modely malých stolových rúr.

Stolná rúra Professor PT 422X

Prvým veľmi dobrým modelom v našom porovnaní malých rúr je Professor PT 422X. Jedná sa o malú kompaktnú rúru, ktorá sa hodí do každej malej kuchyne. Je vybavená otočným roštom pre grilovanie mäsa. Medzi funkciami tohto modelu nájdete aj funkciu časovača, ktorá je veľmi užitočná. Umožňuje vám nastaviť dobu, kedy sa spustí pečenie.

Táto mini rúra ponúka objem 42 l. Umožňuje vám piecť v rozmedzí od 100 ° C do 250 ° C. Maximálny príkon rúry je 3,3 kW. Hmotnosť tejto mini rúry je 5 kg. Model je vybavený aj akustickým signálom, ktorý vás upozorní po dokončení pečenia, takže nikdy nezmeškáte dobu, kedy je jedlo dopečenie. Rozmery tejto mini rúry sú: 41,4 cm, 57,3 cm a 37,2 cm. Model ponúka spodný a horný ohrev.

Stolná rúra Tefal OF444834 Optimo 19l

Model stolné rúry Tefal Optimo 19l je ďalší dobrou mini rúrou. Tentokrát sa jedná o model mini rúry od značky Tefal. Model má vo vybavení mechanický termostat, funkciu časovača a ponúka aj šesť režimov prípravy pokrmu. Model ponúka aj vyberateľný rošt. Táto stolová rúra ponúka objem 19 l. Model ponúka prípravu pokrmov pomocou horúceho vzduchu, grilovanie. Ďalej ponúka režim pre pečivo, koláče a torty. Posledným režimom je režim vodného kúpeľa pre náročných recepty.

Model mini rúry ponúka aj funkciu rozmrazovania, ktorá vám značne urýchli dobu rozmrazovania už zmrazených potravín.

Maximálny príkon tejto stolný rúry je 1,38 kW. Rozmery modelu sú 51 cm, 46,2 cm a 32,7 cm.

Táto stolné rúra Tefal OF444834 Optimo 19l sa predáva za cenu okolo 79,90 € s DPH.

Stolná rúra Severin TO 2058

Táto malá stolová rúra Severin TO 2058 má výšku 36,5 cm, šírku 52 cm a hĺbku 43 cm. Kapacita rúry je 42 litrov a jej príkon je 1800 W. Tento model by mal byť obzvlášť zaujímavý pre milovníkov pizze, a to preto, že výrobca pridáva do zariadenia špeciálnej kameň na pizzu.

Pečenie na kameni znamená, že cesto na pizzu nie je tak vlhké v porovnaní s prípravou tohto jedla na pečenie plechu. Výsledkom je oveľa chrumkavejšie pizza. Kameň tiež distribuuje teplo rovnomerne a pripravuje pizzu za niekoľko málo minút. Kameň pripojený k tejto peci má priemer 29 cm.

Okrem toho nájdeme pri modeli mriežku 38,5 x 31,5 cm, ktorú možno umiestniť do štyroch úrovní.

Zariadenie rúry má tiež kontrolnú lampu a funkciu časovača s možnosťou nastavenia maximálne 120 minút. Akonáhle malá rúra dokončí pečenie, ozve sa zvukový signál. Čo je pre mnoho užívateľov dobrou funkciou, pretože nikdy nezabudnú na to, že pečú. Teplotný rozsah, v ktorom rúra funguje, je od 60 ° C do 230 ° C.

Táto malá rúra je tiež vybavená horúcim vzduchom a tiež horným a dolným kúrením. Spotrebitelia si tiež cení rýchlosti ohrevu mini rúry. Recenzia tiež kladne hodnotí ďalšie vybavenie a vhodnú veľkosť zariadenia.

Severin TO 2058 je mini rúrou o maximálnom príkone 1800 W. Zariadenie pre pečenie pokrmov má objem 42 litrov. Vonkajšie rozmery tejto malej rúry sú nasledovné: výška – 36,5 cm, šírka – 52 cm a hĺbka – 43 cm. Túto rúru odporúča veľa zákazníkov v rôznych recenziách.

Cena tejto mini rúry Severin TO 2058 sa pohybuje okolo 131,40 € s DPH.

Stolné rúry a ich značky

S akými značkami sa môžete stretnúť u bežne ponúkaných mini stolných rúr? Na to sa poďme pozrieť tu.

Stolné rúry od značky Sencor

Značka Sencor pochádza pôvodne z Japonska. Zaoberá sa predajom a výrobou spotrebného tovaru a vznikla v roku 1969 v Japonsku. Od 90. rokov túto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor sa zaoberá predajom mnohých spotrebičov, ktoré sú dobre cenovo dostupné. Od značky Sencor zakúpite aj mini stolný rúry. Medzi ponúkaním rúrami sa značka Sencor dokáže predrať medzi modelmi, ktoré ponúkajú dobrý pomer cena / výkon. Na našom trhu nájdete niekoľko rôznych modelov mini rúr od značky Sencor. Medzi najpopulárnejšie modely patria tieto stolný mini rúry: Sencor SEO 1710BK, Sencor SEO 3628SS a ďalšie. Modely od Sencor ponúka rôzne funkcie ako je regulácia výkonu, časovač a ďalšie. Nájdete ich skladom v mnohých predajniach.

Stolné rúry od značky Tefal

Firma Tefal je známa tým, že v roku 1954 vynašla nepriľnavou panvicu. Zaoberá sa výrobou mnohých domácich spotrebičov, ktoré sú pekné a zároveň kvalitné a cenovo dostupné. Od tejto firmy nájdete rôzne stolové rúry. Okrem tohto si vyberiete aj ďalšie kuchynské príslušenstvo. Stolné rúry od značky Tefal sú veľmi kvalitné a ponúka mnoho užitočných funkcií. Od tejto značky si vyberiete najmä tieto modely mini stolových rúr: Tefal OF444834 či Tefal OF464810 a ďalšie.

Stolné rúry Sage

Značka Sage vstúpila na slovenský trh len nedávno. Zaoberá sa výrobou a predajom domácich spotrebičov. Sage sa zaoberá predovšetkým predajom spotrebičov, ktoré sa týkajú jedla a prípravy kávy. Nie je teda prekvapením, že ponúka aj malé stolné rúry. Značka Sage pochádza od austrálskej firmy Breville. Tá vznikla v roku 1932.

Stolné rúry Klarstein

Od firmy Klarstein a ich produktov môžete očakávať neopozeraný dizajn, ktorý sa len tak rýchlo neopozerá. Klarstein je nemecká značka, ktorá vsádza na inovácie a vysokú kvalitu svojich výrobkov. Nájdete od nej na našom trhu aj rýchlovarné kanvice a samozrejme aj stolné rúry. Tieto stolné rúry majú tiež nádherný a inovatívny dizajn. Ak vás zaujímajú dizajnové malé rúry, potom je táto značka skvelou voľbou. Majú mnoho funkcií a sú vysoko kvalitné a zároveň pekné. S touto značkou si určite vo svojej kuchyni neurobíte hanbu.

Stolné rúry DOMO

Domo je pôvodne belgická značka s viac ako 30 ročnou tradíciou. Výrobky tejto firmy sú dodávané na náš trh od roku 2009. Stolné rúry od značky DOMO majú pekný dizajn a kvalitné spracovanie. Stolné rúry od značky DOMO sú medzi zákazníkmi veľmi často obľúbené.

Stolné rúry Clatronic

Clatronic je na našom trhu už známou značkou po niekoľko rokov, ktorá si získala na obľube u českých zákazníkov. Môžete si u nej zakúpiť ako veľmi lacné modely, ktoré sú dostupné pre každého, tak i kvalitné a drahšie modelový rad stolových rúr. U značky Clatronic si tak každý nájde model, ktorý bude presne pre neho. Hlavnými cieľmi tejto značky sú kvalita a atraktívny dizajn. Vďaka týmto prioritám si zakúpite vzhľadné modely stolných rúr, ktorá vám budú slúžiť po mnoho rokov.

Stolné rúry Guzzanti

Firma Guzzanti sa zaoberá výrobou domácich spotrebičov, domácich pekární a nájdete od nej aj rôzne modely stolných Turb. Zakúpite si od nej kvalitné mini stolný rúry, ktoré sú za dobré ceny a poskytujú zároveň aj vysokú kvalitu a spoľahlivosť.

Stolné rúry sú od tejto značky veľmi dobre hodnotené zákazníkmi a majú veľmi dobré recenzie.

Ďalej si môžete vybrať mini stolný rúry aj od týchto značiek:

 • Professor
 • Ardes
 • Laretti
 • Rommelsbacher
 • Stebe
 • Severin

a ďalšie.

Stolná rúra a pár slov záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú stolný mini rúru nielen na domáce použitie. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej mini rúry pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a upečiete v tejto mini rúre veľa dobrôt.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt mini rúry zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Stolné rúry nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na portál Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom stolné rúry. Dozviete sa tam tiež, kde sú stolové rúry skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie u rôznych stolových rúr).

4.4/5 - (16 votes)

Mohlo by vás zaujímať