Menu Zavrieť

Reproduktory

Reproduktory

Segment reproduktorov je celkom široký. Vlastne je v tejto oblasti ťažké zovšeobecňovať. Každý potenciálny zákazník má totiž iné potreby a od svojho nového reproduktora (či reproduktorov) vyžaduje niečo iné. Zatiaľ čo niekto už sa pozerá len po bezdrôtovom pripojení, prenosnom prevedení a systéme „všetko v jednom“, konzervatívnejší spotrebitelia stále dávajú prednosť skôr roky osvedčenému káblu a stereo prevedeniu.

V dnes pomerne neprehľadné oblasti reproduktorov je zložité vyznať sa, a ešte zložitejšie tu niečo vybrať. Stále obľúbenejšie sú rôzne soundbary , pokojne aj v kombinácii so subwooferom, a to opäť v káblovom aj bezdrôtovom prevedení. Stále si ale môžete kúpiť klasické stĺpové alebo regálové reproduktory, prípadne samostatné stredové riešenia (v podobe napríklad oných soundbarov ) doplniteľné o ďalšie kúsky. Samostatnou kategóriou sú potom zostavy reproduktorov, kedy každý kanál nájdeme v samostatnom tele. Jednotlivé reproduktory tak môžete rozmiestniť ľubovoľne po miestnosti – niekedy je možné rozmiestnenie kalibrovať, napríklad cez mobilnú aplikáciu – a vo výsledku tak nezískate „len“ virtuálny, ale skutočný a reálny priestorový zvuk.

Reproduktory: Porovnanie 10 najlepších reproduktorov podľa hodnotení, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších reproduktorov. Ako sme tieto reproduktory vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií užívateľov a zákazníkov. Tieto reproduktory sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť reproduktory podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejší a zároveň najlepší reproduktor.

NázovVzhľadTypVýkon (W)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Logitech Z-906Reproduktor Logitech Z-906Regálový500282,88Zobraziť v obchodoch
Logitech Z200Reproduktor Logitech Z200Regálový529,9Zobraziť v obchodoch
Presonus Eris E3.5Reproduktor Presonus Eris E3.5Aktívny reproduktor5093,26Zobraziť v obchodoch
Magnat Monitor Supreme 202Reproduktor Magnat Monitor Supreme 202Regálový200179Zobraziť v obchodoch
Yenkee YSP 2001Reproduktor Yenkee YSP 2001Regálový65,5Zobraziť v obchodoch
Genius SP-HF1800AReproduktor Genius SP-HF1800ARegálový5071,9Zobraziť v obchodoch
Magnat Monitor Supreme 102Reproduktor Magnat Monitor Supreme 102Regálový6054,5Zobraziť v obchodoch
KRK Classic 5Reproduktor KRK Classic 5Prenosný50121,37Zobraziť v obchodoch
Yenkee YSP 2025Reproduktor Yenkee YSP 2025Aktívny reproduktor4057,17Zobraziť v obchodoch
Edifier R1700BTReproduktor Edifier R1700BTRegálový66145,12Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia reproduktorov od ich užívateľov.

Ako vybrať reproduktory?

Výber reproduktora (reproduktorov) je potrebné prispôsobiť rôznym faktorom, najmä tomu, na aké účely reproduktory potrebujete, aký na ne máte rozpočet, kde budete reproduktory používať a čo od nich vlastne očakávate. Na cenu sa zameriame v poslednej sekcii článku, ostatné faktory výberu si zhrňme tu.

Účel kúpy

Na čo si vlastne chcete reproduktor kúpiť? Pokiaľ potrebujete mobilitu, kupujte samozrejme bezdrôtový reproduktor. U toho sledujte výdrž batérie a možnosti konektivity. Čím vyššie číslo štandardu Bluetooth, tým vyšší potenciálny dosah k zdrojovému zariadeniu, ale zároveň väčšia výdrž batérie. Väčšina Bluetooth reproduktorov vám môže zmoknúť a môžete ich prenášať napríklad v batohu alebo zavesené na krku.

Pokiaľ chcete mať v obývačke domáce kino, budete zase voliť iné reproduktory ako v prípade „minimalistického“ sterea v spálni. Nezameriavajte sa len na počet kanálov (pozri nižšie), ale aj na celkový výkon a na ďalšie faktory, ktoré popisujeme v sekcii Parametre. Iné reproduktory budete vyberať pre gramofón a iné pre televíziu. A pokiaľ máte externý zosilňovač, možno vás budú zaujímať skôr reproduktory pasívne, ale to už je väčšinou trochu iná cenová kategória.

Výkon reproduktorov

Čím vyšší výkon, tým väčšia kvalita zvuku? Tak úplne to zase neplatí. Hlavne príliš vysoký výkon v domácom prostredí bežne ani nevyužijete. Ak budete už vyberať reproduktory podľa výkonu, je vhodné si prejsť aj recenzie na internete, a to ako recenzie odborníkov, tak tie užívateľské.

Veľkosť priestoru

Reproduktory by ste mali prispôsobiť aj veľkosti priestoru vo vašej domácnosti, respektíve v miestnosti, kam sa ich chystáte umiestniť. Do obývačky o ploche 16 metrov štvorcových budete ťažko pchať 5.1 kanálovú zostavu so stĺpovými reproduktormi. Veľkosť a hmotnosť jednotlivých kúskov tak skrátka musíte prispôsobiť miestu, na ktoré ich chcete položiť. Výkon a veľkosť reproduktorov radšej prispôsobte aj miestu, kde bývate, teda hlavne susedom. Pokiaľ žijete v paneláku, v ktorom sa do vedľajšieho bytu prenáša aj šepot, 200wattovými stereo reproduktormi so subwooferom by ste ostatným asi príliš veľkú radosť neurobili.

Druhy reproduktorov

V nasledujúcej kapitole sa pozrieme na to, aké druhy reproduktorov môžete na trhu zaobstarať. Informácie o reproduktorových zostavách platia ako pre najlacnejšie kúsky, tak pre Hi-Fi riešenie za desiatky tisíc. Najprv sa ale zamerajme na samostatné reproduktory podľa jednotlivých typov.

Prenosné reproduktory

Prenosné alebo tiež Bluetooth reproduktory sú určené na využitie na party, vonku na pikniku, na záhrade, v prírode. Skrátka všade tam, kde je potrebný pohyb a mobilita. Zásadné je, že všetky prenosné reproduktory používajú ako hlavný zdroj energie integrovanú batériu, ktorá má výdrž bežne niekoľko hodín na jedno nabitie. Výnimkou ale nie sú ani kúsky s výdržou nad 10 alebo 15 hodín.

Pretože sa prenosné reproduktory využívajú vo vonkajšom prostredí, sú tomu prispôsobené aj svojou odolnosťou. Mnohé z nich sú odolné voči prachu a vode (podľa rôznych úrovní certifikácie IP), a to väčšinou tak, že síce môžu zmoknúť, ale ponorenie pod vodu by ich aj tak mohlo zničiť. Odolnejšia konštrukcia znamená aj to, že si prenosné reproduktory často poradia aj s nárazmi a otrasmi.

Niektoré Bluetooth reproduktory sú vybavené aj mikrofónom a môžu tak slúžiť ako handsfree sada pre volanie. Ovládacími prvkami priamo na tele reproduktora môžete ovládať napríklad hlasitosť, preskakovať medzi jednotlivými songami alebo zastavovať hudbu. A tiež prijímať či odmietať hovory.

Regálové reproduktory

Tu sa už dostávame ku kategóriám domácich reproduktorov. Reproduktory regálové sú určené na položenie na poličku, na dedikovaný stojan alebo na stôl. Predávajú sa poväčšine ako stereo (teda v zostave 2.0) a prípadne ich voliteľne môžete doplniť o subwoofer, teda samostatný hĺbkový reproduktor. Aj regálové reproduktory dokážu byť dosť kvalitné, len sú vo výkone obmedzené rozmery. Minimálne v porovnaní s nasledujúcou kategóriou reproduktorov.

Stĺpové reproduktory

Stĺpové reproduktory bývajú veľké, vysoké a ťažké. A tiež drahé. Vďaka svojej veľkosti ale majú dostatočne veľkú ozvučnicu a môžu tak vyludzovať kvalitnejší a hutnejší zvuk ako iné typy reproduktorov. Reproduktory v tejto kategórii môžete zohnať pokojne aj za stovky tisíc – záleží len na vašom rozpočte. Mávajú vysoký frekvenčný rozsah, ktorým často dokážu pokryť všetky úrovne zvukov zachytiteľné ľudským uchom. Komplexné sady reproduktorov sa môžu skladať z kombinácie regálových a stĺpových reproduktorov, prípadne aj jedného stredového soundbaru a jedného subwoofera. Stĺpové sú prakticky vždy dostupné ako stereo.

Stredové reproduktory

Stredové reproduktory bývajú predávané samostatne, a to klasicky v podobe soundbaru . Teda dlhého, nízkeho a nie príliš hlbokého reproduktora, ktorý svojim tvarom a poňatím vhodne dopĺňa napríklad televízory. Ich frekvenčný rozsah je síce vysoký, ale vzhľadom na svoju veľkosť nedokážu vylúdiť tak hutné basy ako iné typy reproduktorov. Občas sú teda dodávané v zostave so subwooferom. Ako samotný soundbar , tak subwoofer môžu byť k zdroju hudby (napríklad televízii) pripojené bezdrôtovo cez Bluetooth a rovnakým spôsobom vzájomne spárované.

Subwoofery

Subwoofer je špecializovaný reproduktor na prehrávanie hĺbkových tónov. Väčšinou slúži ako doplnkový reproduktor k regálovým modelom, prípadne stredovému soundbaru . Subwoofer buď kúpite zvlášť alebo si ho môžete kúpiť už ako súčasť hotových zostáv (ktoré bývajú označované ako x.1 kanálové, viď nižšie).

Reproduktorové zostavy

Reproduktory nemusíte kupovať samostatne, ale môžete si ich zohnať v sade. Bežne to býva výhodnejšie a tiež logickejšie – napríklad sebakvalitnejší regálový reproduktor vám v mono prevedení úplne dokonale hrať nebude. Počet kanálov pri repro- zostavách sa udáva dvoma číslami oddelenými bodkou. Číslo pred bodkou udáva počet reproduktorov vybavených výškovými a stredovými meničmi, číslo za bodkou potom počet subwooferov, teda hĺbkových reproduktorov. Ten ale býva v drvivej väčšine prípadov iba jeden.

Stereofónne reproduktory

Úplne najbežnejšia a najklasickejšia stereofónna reprosústava nesie označenie 2.0 a pozostáva z dvojice stĺpových, prípadne dvojice regálových reproduktorov. So stereofónnymi reproduktormi bola v minulosti predávaná väčšina Hi-Fi veží a zostáv a nie inak je tomu aj dnes. Hoci v dnešnej dobe bývajú Hi-Fi zostavy nahradzované skôr modernejšími all – in – one systémami. Zdroje hudby sa za posledné roky predsa len zmenili, ale to už je trochu iný príbeh.

V prípade, že je stereo zostava doplnená o subwoofer, označujeme ju ako 2.1 kanálovú, teda najmenšiu zostavu osadenú plnohodnotným basovým meničom. Dva hlavné reproduktory v tomto type zostavy bývajú väčšinou aktívne.

5.0 a 5.1 kanálové zostavy

Tieto sady pozostávajú z piatich alebo šiestich reproduktorov, podľa toho, či je ich súčasťou aj subwoofer. Inak sa skladajú z dvoch reproduktorov regálových, dvoch stĺpových a jedného stredového. Stĺpové reproduktory však alternatívne môžu byť nahradené ďalšími dvoma regálovými kúskami, vyberajte podľa toho, koľko priestoru máte v miestnosti, kde ich chcete používať.

7.1 kanálové zostavy

Stále hovoríme o tých najbežnejších typoch. Počet kanálov reprosústavy totiž môžete do značnej miery prispôsobiť obrazu svojmu. Pri 7.1 kanálových zostavách je klasická 5.1 zostava doplnená ešte o dvojicu zadných priestorových reproduktorov, vďaka ktorým sa môžete cítiť, akoby ste doma skutočne mali kino. Pokiaľ vie jednotlivé kanály spracovať aj zdroj, dočkáte sa priestorového zvuku – keď napríklad za hrdinom vo filme bude niekto chodiť, budete si pripadať, ako by ten niekto chodil priamo za vami.

Aktívne a pasívne reproduktory

Zvláštnym typom delenia reproduktorov je delenie na reproduktory aktívne a pasívne. Súčasťou tých aktívnych je integrovaný zosilňovač, a tak ich môžete pripájať priamo do zdrojových zariadení. A to či už káblom alebo bezdrôtovo. Drvivá väčšina prenosných bezdrôtových reproduktorov a klasických reproduktorov je aktívnych.

Na druhú stranu pasívne reproduktory patria spravidla k tým drahším, aj keď si k nim pre ich správne fungovanie musíte prikúpiť samostatný zosilňovač. Možno to znie paradoxne, ale hlavný dôvod tkvie v tom, že aby v tele reproduktora mali priestor dostatočne výkonné a dostatočne kvalitné meniče, zosilňovač sa už dovnútra nezmestí. Pri prepojení s ďalšími reproduktormi je možné prostredníctvom zosilňovača optimalizovať rozdelenie výkonu.

Reproduktory: Parametre

Reproduktory musia spĺňať isté technické parametre, ktoré nám povedia, akú kvalitu zvuku od daného kúsku – alebo zostavy – môžete očakávať.

Výkon reproduktora

Výkon reproduktora sa delí na maximálny výkon a tzv. RMS výkon, ktorý je oproti tomu maximálnemu približne polovičný. Zdroj hudby by mal mať zhruba rovnaký alebo vyšší výkon ako reproduktory – pokiaľ ho bude mať o dosť nižší, mohlo by sa stať, že by reproduktory nehrali dosť nahlas. RMS výkon udáva, aký výkon je možné do reproduktorov privádzať bez toho, že by aj pri dlhšom hraní došlo k ich potenciálnemu poškodeniu.

Frekvenčný rozsah reproduktora

Ide o rozpätie frekvencií, v ktorých dokáže reproduktor prehrať zvuk. Niektoré reproduktory dokážu prehrávať hudbu vo frekvenciách, ktoré sú mimo rozsahu počuteľnosti pre ľudské ucho. Rozsah frekvencií sa udáva v Hz až kHz.

Impedancia

Impedancia alebo odpor sa uvádza v ohmoch (Ω) a určuje, aké množstvo elektriny musí prechádzať reproduktorom, aby mohol hrať naplno. Čím je toto číslo nižšie, tým nižší je logicky aj odpor a ak si chcete užiť naozaj profesionálnu reprodukciu hudby, mala by byť impedancia reproduktora (či zostavy reproduktorov) nižšia ako minimálna uvádzaná impedancia zosilňovača.

Citlivosť

Citlivosť pri reproduktore znamená v zásade hlasitosť prehrávania na 1 watt výkonu. Vyššia citlivosť býva pri výškových reproduktoroch.

Možnosti pripojenia

U reproduktorov modernejšej koncepcie sa prirodzene rieši aj bezdrôtová konektivita, avšak všeobecne prirodzene musí existovať určitý štandard, na základe ktorého sa k zdroju hudby môže pripojiť akýkoľvek reproduktor. U bežných reproduktorov, ktoré sú stacionárne a zostávajú teda celý čas na jednom mieste, budeme riešiť len to, aby ich bolo kam pripojiť do elektriny a následne cez konektor (spravidla 3,5 mm jack ) buď cez zosilňovač alebo priamo k zdroju hudby. Prístup k elektrine však nebýva vždy podmienkou. Napríklad niektoré menšie reproduktory môžete v priebehu hrania napájať cez USB konektor notebooku či iného zariadenia.

Nielen prenosné reproduktory sa však v dnešnej dobe pripájajú aj bezdrôtovo, a to spravidla prostredníctvom technológie Blueooth (alternatívne aj Wi-Fi). Technológiu Bluetooth zároveň využíva drvivá väčšina prenosných reproduktorov, ktoré sa napokon inak označujú aj ako Bluetooth reproduktory. Tie často bývajú poháňané batériou s výdržou rádovo v hodinách na jedno nabitie. Niektoré zdroje však Bluetooth nepodporujú, a tak by ste v prípade prenosných reproduktorov pre kombináciu napríklad s MP3 prehrávačom alebo klasickou Hi-Fi zostavou mali siahnuť radšej po kúskoch, ktoré sú navyše vybavené 3,5 mm jackom .

Z možností pripojenia je možné spomenúť napríklad ešte FM alebo DAB tuner na naladenie rádia, USB konektor na pripojenie externého pevného disku či flash disku alebo pamäťovej karty, napríklad typu SD. Bezdrôtové párovanie reproduktorov môže prebiehať nielen cez Bluetooth alebo Wi-Fi, ale aj cez štandard NFC ( near field communication ).

Materiál tela reproduktora

Aj to, z čoho je reproduktor vyrobený, ovplyvňuje jeho finálne vlastnosti. Fajnšmekri nedajú dopustiť na masívne drevo, namiesto ktorého občas býva používaná lacnejšia preglejka alebo drevotrieska. Drvivá väčšina predovšetkým lacnejších reproduktorov však máva plastové telo, niektoré modely bývajú kovové. V prípade reproduktorov je potrebné dbať na kvalitu spracovania, pretože zle upevnené komponenty môžu viesť k rezonancii jednotlivých dielov, čo negatívne ovplyvňuje kvalitu zvuku.

Rozmery reproduktora

Od najmenších reproduktorov určite nemôžete čakať zázraky, ale inak rozmery reproduktora nie sú úplne stopercentne priamo úmerné kvalite vyluzovaného zvuku. Do väčšieho tela reproduktora sa ale zmestí výkonnejší menič, a navyše je väčšie prevedenie vhodné aj pre subwoofery, v ktorých sa vo väčšom priestore môžu lepšie prehĺbiť basy. Okrem rozmerov sa zamerajte aj na hmotnosť, najmä vtedy, ak reproduktory potrebujete dimenzovať na poličku alebo na dedikovaný stojan.

Funkcie reproduktora

Tu je to jednoduché – funkciou reproduktorov je skrátka prevádzať analógový či digitálny zdroj zvuku na zvukové vlny počuteľné ľudskému uchu. Zásadnou funkciou je teda prehrávanie hudby či hovoreného slova. U bezdrôtových reproduktorov je sekundárnou funkciou ešte prenos hlasu, respektíve telefonovania. V kombinácii so smartfónom dokáže takýto reproduktor zosilniť hlas vášho kontaktu na druhej strane „drôtu“ a navyše vďaka mikrofónu prenášať aj váš hlas. To sa hodí napríklad v aute, keď potrebujete voľné ruky na riadenie (a navyše je držanie telefónu vodičom počas jazdy zakázané zákonom).

Príslušenstvo reproduktorov

Príliš veľa príslušenstva k reproduktorom si úplne predstaviť nedokážeme. Ostatne ak sa na to pozrieme trochu inou optikou, možno za príslušenstvo považovať samotné reproduktory. Z príslušenstva pre reproduktory nás tak napadajú jedine rôzne stojany a držiaky, a to buď univerzálne alebo určené pre konkrétny model reproduktora. Vďaka stojanom a držiakom môžete reproduktory lepšie rozmiestniť v priestore a vďaka tomu lepšie nakonfigurovať ich finálny zvuk. Správne na kalibrovať reproduktory ale aj tak dokáže len profík, ktorý to má tzv. „v uchu“.

Údržba reproduktorov

Údržba reproduktorov spočíva snáď len v ich pravidelnom čistení. Meniče bývajú náchylné na prach, ktorého vrstva môže ovplyvňovať kvalitu prehrávanej hudby (pokiaľ nie je telo reproduktora certifikované ako odolné prachu) a je tak potrebné zo šasi zariadenia prach pravidelne utierať, prachovkou či vlhčeným obrúskom. Bežné domáce reproduktory nevystavujte vonkajšiemu prostrediu a poveternostným podmienkam, pretože by mohli rýchlo degradovať. Aj v interiéri ich uchovávajte v suchom, čistom prostredí.

Cena reproduktorov

Rovnako ako v akejkoľvek inej kategórii tovaru, aj u reproduktorov náš výber do značnej miery ovplyvňuje cena. Rozdeľme si teda na tieto účely reproduktory do troch cenových kategórií – hoci vzhľadom na šírku záberu tejto kategórie je akékoľvek zovšeobecňovanie pomerne ťažké.

Reproduktory do 80 € vrátane DPH

V tejto kategórii zoženiete kúsky, ktoré by mohli uspokojiť väčšinu nenáročných poslucháčov. Či už sa jedná o stereo reproduktory pre počítače, 2.1 kanálové zostavy pre menšie domáce kiná alebo Bluetooth reproduktory, môžete do 80 € kúpiť slušné reproduktory, ktoré svoju službu urobia. Väčšinou sa bude jednať o aktívne modely s nižším výkonom od bežne dostupných spotrebiteľských značiek, ktoré ani neurazia, ani nenadchnú.

Také reproduktory bude možné pripojiť hlavne cez klasický 3,5 mm jack , prípadne u prenosných reproduktorov bezdrôtovo. Niektoré menšie reproduktory k notebooku budú mať k dispozícii nabíjanie cez USB. Úplne dokonalý zvuk nečakajte, a ideálne sa vyvarujte úplne najlacnejších kúskov, ktoré môžu znieť príliš umelo a ploche. K tomu vám poslúžia užívateľské aj profesionálne recenzie. Pokiaľ však vyložene len potrebujete počuť, napríklad váš náprotivok pri videohovoroch alebo hovorené slovo v on-line videách, potom za reproduktory nemusíte míňať viac ako pár stoviek.

Reproduktory od 80 € do 400 € s DPH

V strednej kategórii si už vyberie väčšina spotrebiteľov. Cenový rozsah je dostatočne široký na to, aby uspokojil zákazníkov pri rôznych scenároch využitia. V kategórii Bluetooth reproduktorov už tu zoženiete top modely av ponuke sú aj veľmi slušné stereo zostavy a celkovo reprosústavy do 5.1 kanálového zvuku. Veľmi obľúbené sú aj soundbary k televíziám, často v kombinácii so subwooferom, ktoré v balení typu „všetko v jednom“ dokážu vylúdiť pomerne príjemný zvuk. Stále sa samozrejme bavíme o spotrebiteľských riešeniach. Reproduktory pre audiofily a „ hifisty “ sú stále niekde inde. Ale väčšina smrteľníkov tam jednoducho ten rozdiel za stovky tisíc nepočuje.

Po reproduktoroch v tejto kategórii teda siahnite, pokiaľ túžite po kvalite, ale zároveň máte stále obmedzený rozpočet. Do 400 € zoženiete aj lacnejšie modely vcelku prémiových značiek, ktoré budú nielen dobre hrať, ale zároveň budú aj dobre vyzerať. Či už pri televízii, na poličke alebo zavesené na stene.

Reproduktory nad 400 € s DPH

Rozpočet na reproduktory môže byť obmedzený len vašimi finančnými možnosťami. Naozaj kvalitné reprosústavy nezriedka stoja aj stovky tisíc. Hovoríme o väčšinou pasívnych modeloch, pri ktorých ale ich plný potenciál nevyužijete, ak k nim za primeranú cenu nezoženiete aj zosilňovač a ďalšie komponenty. Byť skutočne zapálený audiofil, to si vyžaduje nielen nadšenie, ale tiež to predpokladá dostatok peňazí.

Drahšie reproduktory podporujú napríklad multiroom funkcie, čo je možnosť prepojenia viacerých reproduktorov v rámci domácnosti do jedného celku tak, aby vás hudba sledovala kamkoľvek idete, a to bez odozvy. Samozrejmosťou je možnosť spárovania so smartphonom a niekedy aj ovládanie práve cez chytrý telefón. Ostatne už aj konzervatívnejší výrobcovia začínajú chápať, že aj zarytí hifisti žijú „digitálnejšie“ ako predtým. A preto im pomaly ale iste prispôsobujú funkcionality.

Pri reproduktoroch v cenových reláciách okolo tisíc eur už odporúčame využiť rady odborníka. Predsa len sa jedná o niečo, čo nekupujete každý deň a siahnuť vedľa by ste rozhodne nechceli. Či tak alebo onak, prajeme príjemné počúvanie.

Reproduktory: Reproduktory a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nové reproduktory / repráky . Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať na výber tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu nových reproduktorov pomohli.

Teraz už vám na nákup stačí iba pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nových reproduktorov zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávací portál Heureka, kde si môžete porovnať reproduktory a ich ceny vrátane recenzie a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom reproduktora . Dozviete sa tam tiež, ktoré reproduktory sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

5/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať