Menu Zavrieť

Bežecké topánky

Bežecké topánky

Sotva sa človek naučil chodiť, tak druhou prirodzenou aktivitou bol beh. Už malé deti behajú, utekajú, alebo len tak popobiehajú. K tejto fyzickej aktivite v podstate nič nepotrebujete. Stačí mať pevné odhodlanie, trochu fyzickej kondície, a cieľ. Tiež nepôjdete behať vo sviatočnom oblečení, ale jednu vec predsa len mať musíte. A to sú dobré bežecké topánky.

Tytam sú časy, kedy sme mali tenisky na všetko. Dnes nájdeme na trhu nepreberné množstvo bežeckých topánok, ako pre mužov, ženy aj deti. Ďalej na beh po tvrdých povrchoch ako je asfalt, betón, potom na dráhu, a nakoniec aj do voľného terénu, či už sú to lesné cestičky, alebo napríklad poľná cesta. Toto všetko spomíname preto, že nech už beháte kdekoľvek, pri dopade nohy na zem dochádza k 2x – 3x vyššej záťaži svalov, kĺbov a šliach, čo pri použití zle zvolenej obuvi môže viesť k zraneniu, alebo oveľa rýchlejšiemu poškodeniu všetkých uvedených častí vášho pohybového aparátu.

Kvalitná a dobre zvolená obuv dobre tlmí nárazy, dobre fixuje chodidlo, je priedušná a cítite sa v nej dobre. V tomto článku sa dozviete, ako si vybrať najlepšie bežecké topánky a tiež tu nájdete porovnanie najlepších bežeckých topánok.

Bežecké topánky: Porovnanie 10 najlepších bežeckých topánok podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších bežeckých topánok. Ako sme tieto bežecké topánky vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií užívateľov a zákazníkov. Tieto bežecké topánky sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť bežecké topánky podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie bežecké topánky.

TOP 10 dámskych bežeckých topánok

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
On Running Cloudventure WDámska bežecká obuv On Running Cloudventure W176,89Zobraziť v obchodoch
On Running CloudDámska bežecká obuv On Running Cloud156,27Zobraziť v obchodoch
Salomon Speedcross 5 GTX WDámska bežecká obuv Salomon Speedcross 5 GTX W151,78Zobraziť v obchodoch
adidas UltraBOOST 20 WDámska bežecká obuv adidas UltraBOOST 20 W126Zobraziť v obchodoch
On Running Cloudflyer Waterproof WDámska bežecká obuv On Running Cloudflyer Waterproof W205,75Zobraziť v obchodoch
Salomon Speedcross 5 Gtx WDámska bežecká obuv Salomon Speedcross 5 Gtx W103,9Zobraziť v obchodoch
adidas Performance Runfalcon 2.0 TR 8Dámska bežecká obuv adidas Performance Runfalcon 2.0 TR 841,89Zobraziť v obchodoch
Nike Tanjun Slip On Ladies TrainersDámska bežecká obuv Nike Tanjun Slip On Ladies Trainers41,7Zobraziť v obchodoch
On Running Cloudstratus WDámska bežecká obuv On Running Cloudstratus W197,51Zobraziť v obchodoch
Under Armour Charged VantageDámska bežecká obuv Under Armour Charged Vantage54,5Zobraziť v obchodoch

TOP 10 pánskych bežeckých topánok

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Salomon Speedcross 5 GtxPánska bežecká obuv Salomon Speedcross 5 Gtx157Zobraziť v obchodoch
Salomon Sense Ride 4Pánska bežecká obuv Salomon Sense Ride 4114,67Zobraziť v obchodoch
Nike Revolution 5Pánska bežecká obuv Nike Revolution 543,9Zobraziť v obchodoch
Salomon Speedcross 5Pánska bežecká obuv Salomon Speedcross 5129Zobraziť v obchodoch
La Sportiva Lycan IIPánska bežecká obuv La Sportiva Lycan II110Zobraziť v obchodoch
Under Armour UA HOVR Phantom 2Pánska bežecká obuv Under Armour UA HOVR Phantom 279,99Zobraziť v obchodoch
La Sportiva Ultra Raptor GTXPánska bežecká obuv La Sportiva Ultra Raptor GTX127Zobraziť v obchodoch
Salomon ULTRA GLIDE MPánska bežecká obuv Salomon ULTRA GLIDE M119,59Zobraziť v obchodoch
Salomon XA Pro 3D V8 GTXPánska bežecká obuv Salomon XA Pro 3D V8 GTX115Zobraziť v obchodoch
La Sportiva Akyra GTXPánska bežecká obuv La Sportiva Akyra GTX158Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia bežeckých topánok od ich užívateľov.

Ako vybrať bežecké topánky

Než sa vydáte za nákupom nových bežeckých topánok, mali by ste si rozmyslieť zopár vecí. Tak v prvom rade, na akom povrchu budete najviac behať. Bude to asfalt, dráha alebo voľný terén s mäkkou podložkou. Je jasné, že budete povrchy kombinovať, ale rozmyslite si, na ktorom najviac. Každý z nás má aj iný došľap, inak tvarované chodidlo. Aj na to výrobcovia pamätajú, a tak je možné kúpiť topánky pre rôzne typy týchto parametrov nohy. Ďalej porozmýšľajte, či budete behať od jari do jesene, alebo aj v zime, koľko km týždenne nabeháte, av neposlednom rade, koľko € chcete do nákupu investovať.

 • Výber podľa terénu – na ceste alebo iný spevnený terén zvoľte ľahšiu obuv, ale na druhú stranu by mala lepšie tlmiť nárazy, predsa len sú tieto plochy dosť tvrdé, naproti tomu na beh v prírode môžu byť topánky ťažšie, aby vás lepšie chránili pred možným zranením pri pošmyknutí alebo došliapnutí na nejakú nerovnosť, ale pretože podložka býva mäkšia, nemusí toľko tlmiť nárazy. A potom niečo medzi tým je behanie po dráhe, ktorá je spevnená, ale je tvrdá tak akurát.
 • Výber podľa tlmenia – to je z nášho pohľadu dosť dôležitý parameter. Noha od bedra dole dostáva pri behu poriadne zabrať. Určite je dobré poznať svoju hmotnosť, pretože aj tu výrobcovia delia topánky do niekoľkých kategórií. A tiež ako sme písali vyššie, do akého terénu si topánky kupujete. Takže bežec, ktorý váži 90 kg a viac a bude behať po ceste, potrebuje obuv s najväčším tlmiacim efektom, naproti tomu bežec, ktorý neváži ani 60 kg a bude behať po lesoch, využije topánky s oveľa menším tlmením.
 • Miera komfortu – asi nie je potrebné hovoriť, že je lepšie zvoliť s vyšším komfortom, ktoré zaisťujú pohodlie, a tým pádom aj vyššiu bezpečnosť. Než pôjdete topánky kupovať, prezrite si doma svoje ošľapané topánky. Niekto má podrážku zošliapanú rovnomerne, niekto viac na vnútornej strane a niekto naopak na vonkajšej. Tiež si navlhčite nohu, a urobte odtlačok napríklad na papier, aby ste videli, či máte dobrú klenbu, alebo máte ploché nohy. A informujte sa, aký drop – teda rozdiel výšky medzi špičkou a pätou je pre vaše nohy vhodný.
 • Výber správnej veľkosti – to platí pri každej obuvi, ktorú si kupujete, ale tu je voľba veľkosti trochu iná. Pamätajte, že bežecké topánky by mali byť minimálne o pol čísla väčšie. Noha pri behu opuchne, a potom vás môžu topánky začať tlačiť. A nie je nič horšie ako niekde v lese začať riešiť, ako sa doklopýtate domov. Dobrý predajca má šikmú plochu, a keď si topánky skúšate, tak špičkou dole. Najdlhší prst sa nesmie dotýkať špičky.
 • Cenová relácia – bežecké topánky môžete kúpiť aj do 40 €, ale také topánky sú vhodné pre naozaj rekreačných bežcov, ktorí si párkrát za mesiac idú zabehať do lesa. Pokiaľ však budete chodiť behať pravidelne, niekoľkokrát za týždeň, a zakaždým je to viac ako 5 km, tak uvažujte o topánkach, ktoré vás môžu stáť 120 € aj viac. Uvidíte, že sa vám táto investícia vráti na pohodlie a bezpečie. A ak si budete chcieť svoju formu overiť na pretekoch, mali by ste mať topánky dvoje – tréningové a potom závodné.

Topánky podľa terénu

Stanoviť si, v akom teréne budete behať, je pre výber bežeckej obuvi kľúčový. Dnes už výrobcovia ponúkajú pre každý terén iný druh. Možno sa to nezdá, ale rozdiely sú diametrálne. Kto celkom pravidelne strieda povrchy, na ktorých behá, bude si musieť najskôr zakúpiť dvoje topánky, a to pre každý druh povrchu iné. Možno sa to zdá nadnesené, ale komfort, bezpečie a pohodlie za to budú stáť. Ostatne sa môžete na sociálnych sieťach spojiť s nejakým človekom, ktorý už dlhšiu dobu behá, a opýtať sa ho na to. Dobrý predajca vám však povie to isté. Teraz sa poďme bližšie zoznámiť s topánkami na rôzne povrchy.

Cestné bežecké topánky

Tento typ, ako názov napovedá, primárne určený na beh na cesty, a iné spevnené plochy. Môžu to byť napr. cyklotrasy, ale aj upravené poľné cesty. Tieto topánky sa vyznačujú predovšetkým vysokým tlmením, nízkou hmotnosťou a väčšou podporou odrazovej sily. Majú tiež podošvu s veľmi dobrou priľnavosťou, a poskytujú maximálne pohodlie pri behu. Bývajú tiež dobre priedušné. Aj tu je však možné si vybrať z viacerých typov, a tak ich tu prinášame a určite sa tu dokáže vybrať každý, a to ako amatér či profesionál.

 • Ľahké tréningové topánky – tie sú primárne určené na rýchlostný beh. Vyznačujú sa minimálnou hmotnosťou, sila tlmenia je skôr nižšia. Niektorí výrobcovia ich označujú ako tempové topánky.
 • Objemové cestné topánky – ako ich názov napovedá, ide o topánky, ktoré sú vhodné na každodenný tréning. Tento druh topánok má oveľa vyššie tlmiace schopnosti, ale už sa tu nevyžaduje taká nízka hmotnosť. Kto má vyššiu hmotnosť, tak ocenia práve silu tlmenia. Tu je tiež dôležité pohodlie, ktoré prispieva k príjemnému a zdravému behu.
 • Závodná cestná obuv – tieto topánky slúžia iba na absolvovanie závodov. Majú súčasne nízku hmotnosť, veľmi malé tlmenie, ale bežec určite ocenia ich vyššiu odrazovú silu, ktorá je pri pretekoch dôležitá. Veď výskumy v tejto oblasti potvrdili, že také topánky dokážu bežci ubrať až 10 sekúnd na 1 ubehnutom km. Majú tiež kratšiu životnosť oproti tréningovým topánkam.

Bežecké topánky na dráhu

Tieto topánky sa nehodia ani na ceste, ani do terénu. Dráha a beh na nej je dosť špecifický, pretože špecifický je povrch. Či už je to tartan, alebo ďalšie umelé povrchy, sú rovné, relatívne mäkké, takže aj topánky na ne sú iné. Vyznačujú sa nízkou hmotnosťou, a nižším tlmením. Nemajú takú stabilitu, ale tu tak nehrozí zranenie zo zlého došľapu. Sú určené na krátke behy a šprinty. Nemusí dlho vydržať, pretože sa v nich behá na krátku vzdialenosť. Tým pádom je aj ich živostnosť kratšia. Vlastnosti týchto modelov sa môžu prelínať s charakteristikou ľahkých cestných topánok. Je to taká bodka za obuvou na upravený terén.

Bežecké topánky do terénu

Obuv určená pre prírodný terén sa často nazývajú krosové alebo traily. Konštrukcia a stavba topánky je primárne určená na prírodný terén. Ten sa vyznačuje relatívnou mäkkosťou povrchu, ale je viac členitý. Hrozí teda viac nebezpečenstva úrazu. Veď behanie po lese môže zahŕňať ihličie, korene, kamene, piesok, štrk, blato, vodu. Preto býva tento druh obuvi ťažší, čo je dané stavbou topánky, ktorá má zaisťovať vyššiu bezpečnosť pri došliapnutí, a viac chrániť pred prípadným zranením. Aj podvrtnutie členka môže byť veľmi bolestivé. U tohto druhu topánok nájdeme silnejšiu podrážku, hrubú podošvu, topánky majú vyššiu hmotnosť, vysoko odolnú vrchnú časť, často vodoodpudivosť a nepremokavosť, čo však môže spôsobovať horšie odvádzanie vlhkosti. Aj tu platí, že topánky do terénu je možné ďalej deliť, a tak si jednotlivé kategórie viac priblížime.

 • Topánky do ľahkého terénu – sú relatívne ľahké, dobre priedušné, a priľnavé. Taká lesná cestička vystlaná opadaným ihličím je ideálna.
 • Offroad bežecké topánky – táto skupina je určená do voľného terénu, ako sú poľné a lesné cesty. Podrážky majú silnejšie, vybavené hrubšou vzorkou, a bývajú ťažšie, kvôli ochrane pred úrazom.
 • Topánky do kombinovaného terénu – spájajú vlastnosti pre beh na tvrdých a náročných terénoch, ale majú niečo odlišné. Sú to také univerzály, ktoré vám ponúknu dobrú priľnavosť, vďaka hrubej podošve, dobrú stabilitu a primerané tlmenie. Navyše sú dosť odolné.

Na čo je dobré si kupovanie topánok dávať pozor, je, či budete v teréne behať, alebo skôr chodiť. Pokiaľ budete viac chodiť, tak bežecké topánky nebudú to pravé. Jednak vás v nich pri dlhšej chôdzi budú bolieť nohy a tiež ich oveľa skôr zničíte. Preto radšej stavte na topánky pre pešiu turistiku. A podobné to bude pri cyklistike. Na prejdenie z dediny do dediny a naspäť vám stačia bežné topánky. Kto však počíta s dlhšou trasou, mal by si zakúpiť topánky na jazdu na bicykli. To sú však iné kategórie obuvi, a tými sa dnes zaoberať nebudeme.

Bežecké topánky: Tlmenie

To, ako topánky tlmia nárazy pri došliapnutí súvisí s povrchom, na ktorom budete behať. To po prvé. A za druhé by ste vždy mali prihliadnuť na vašu hmotnosť. Žiadne ďalšie parametre pre výber bežeckej obuvi, čo sa týka miery tlmenia nárazov, neskúmajte. Vždy platí, že pre tvrdé povrchy sú určené topánky s vyšším tlmiacim účinkom ako do voľného terénu, kde je povrch obvykle oveľa mäkší. A rovnaké pravidlo platí pre hmotnosť bežca. Čím viac človek váži, tým vyššia má byť tlmiaci účinok topánok. Miera tlmenia má vplyv na pohodlie, a tiež dokáže značne uľaviť vašim členkom, väzom, svalom aj dlhým kostiam až po bedrové kĺby. Tu rozdeľujeme obuv do 3 kategórií podľa váhy bežca.

Došľap chodidla

Pamätajte, že aj pri behaní si môžete dopriať maximálny komfort, a to pre vaše zdravie aj pohodlie. Záťaž, ktorá pôsobí pri došliapnutí na podložku, je 2x až 3x vyššia ako pri bežnej chôdzi. To mnohí vôbec netušia. Teraz je teda jasné, že pri voľbe bežeckých topánok hrajú dôležitú úlohu aj najmenšie detaily. Jedným z nich je to, ako došľapujete na podložku. Laicky povedané, ako máte vychýlené členky. Špecializované predajne si nahrajú váš beh na kameru, ten následne zanalyzujú a pomôžu vám s výberom správnych topánok. Trochu si pomôcť môžete už doma, kde sa pozriete na vaše obnosené topánky. Niekto ich má viac zošliapané z vnútornej strany, niekto z vonkajšej, niekto súmerne. A podľa toho delíme došľap do troch kategórií.

 • Neutrálny došľap – títo ľudia nemajú členok vychýlený na žiadnu stranu. Záťaž pri chôdzi aj pri behu je tak rozložená rovnomerne, a nemusíte mať topánky s pronačnou podporou.

Pronácia – takto nazývame vychýlenie členka mierne dovnútra, takže sa topánka najviac opotrebováva na vnútornej strane. Najviac týmto vychýlením trpia ľudia, ktorí majú nohy do X. Vo väčšine sa to týka žien. Tu je nutné zvoliť topánky, ktoré majú podporu pronácie, teda podporu na vnútornej strane topánky.

 • Supinácia – posledná skupina ľudí má členky vychýlené do vonkajšej strany, a teda najviac zaťažujú vonkajšie strany topánok. Typicky ide o ľudí s nohami do O. Tu si vyberajte obuv, ktorá má podporu supinácie. Viac delenia už tu nenájdeme.

Klenba nohy

Došľap chodidla je iba jedna z vecí, na ktoré je nutné sa pri výbere topánok zamerať. Ďalšia klenba nohy. V špeciálkach vám klenbu zmerajú, ale pokiaľ idete nakupovať do bežného obchodu so športovými potrebami, môžete si klenbu zmerať doma. Stačí navlhčiť bosú nohu, a obtlačiť plosku na papier. Tak uvidíte, či máte klenbu normálnu, vysokú alebo máte ploché nohy.

 • Normálne chodidlo – to prezentuje dokonale vykrojená stopa, kde sa dotýkate podložky vonkajšou stranou chodidla od päty až k prstom. Vám stačí si zakúpiť topánky s priemernou a stabilnou kontrolou.
 • Ploché chodidlo – to majú ľudia, ktorým sa na podložku obtlačí v podstate celé chodidlo bez vykrojenia. Pre vás potom budú vhodné bežecké topánky s vyššou stabilitou, ktoré súčasne znižujú mieru pronácie. Vyššia stabilita obuvi bude brániť vyššej miere možného zranenia, ku ktorému sú ľudia s plochými nohami oveľa viac náchylnejší.
 • Vysoká klenba – a konečne posledný typ je opak plochej nohy. Pokiaľ pri odtlačku chodidla na podložke vidíte, že medzi prednej a zadnej časti nohy nemáte v podstate žiadnu, alebo len veľmi úzku spojnicu, máte vysokú klenbu. Aj keď budete mať členky bez vychýlenia, hrozí vám pri behu pronácie aj supinácie. Preto sa pri nákupe zamerajte na bežeckú obuv, ktorá podporuje voľnejší pohyb chodidla, teda topánky sú viac flexibilné, a lepšie umožňujúce kontrolu pri pohybe.

Drop

Pod týmto pojmom si predstavte rozdiel výšky medzi pätou a špičkou. Medzi predajcami je pomerne známy, a dobrí predajcovia sa vás naň budú pýtať. Teda na to, aký veľký drop pri svojich topánkach chcete. Udáva sa v mm. Všeobecne platí, že menší drop vám umožní beh viac cez špičku, a vyššia viac došľapovať na pätu. Bežci začiatočníci sú zvyknutí skôr došľapovať na pätu, a tak volia drop vyšší. Ten môže byť aj 12 mm. Za zlatú strednú cestu je možné považovať drop medzi 5 až 9 mm. Najnižšia je potom 0 až 4 mm. Najlepšie je drop postupne znižovať, aby ste naučili behať cez špičku nohy. Beh je tak viac efektívny a prirodzenejší.

Veľkosť bežeckých topánok

O tom, že každý máme inak veľkú nohu, nemá zmysel písať. Takmer každý pozná veľkosť topánok, ktoré si kupuje. Rozdiel v značení veľkosti je v USA kde sa značí US, v Anglicku UK, av Európe EÚ. Niekde sa veľkosť topánok uvádza v mm. Pre vás, ktorí si idete bežeckú obuv kúpiť napríklad prvýkrát, sú však dôležitejšie iné veci. Pamätajte, že bežecké topánky by mali byť vždy aspoň o pol čísla väčšie. Jednoduchá pomôcka – obujte si topánky, postavte sa na naklonenú rovinu smerom dole, a najdlhší prst sa nesmie dotýkať topánky v špičke. Zároveň si dávajte pozor na pár ďalších vecí. Nebojte sa vyskúšať topánky o číslo menšie aj väčšie, než si štandardne kupujete. Topánky by vás nemali tlačiť na dĺžku, ale ani na šírku. Každý máme inak široké chodidlo. Pohodlie musíte cítiť aj zospodu. Lepšie je skúšať topánky popoludní, kedy je chodidlo trochu opuchnuté po celodennom pohybe. Aj vaše prsty by mali mať možnosť sa v topánke pohodlne roztiahnuť, a to ako do dĺžky, tak aj do šírky. Určite si skúšajte topánky obe, každý z nás má nohy rôzne dlhé. A v neposlednom rade si topánky skúšajte na ponožky, v ktorých budete najviac chodiť behať.

Ďalšie funkcie bežeckých topánok

Čo sa týka ďalších funkcií bežeckých topánok, nie sú až také nevyhnutné, a tak si pamätajte, že si za ne priplatíte. Všetko bude záležať na vás, a na tom, v akých podmienkach budete chodiť behať. Medzi najbežnejšie doplnky patrí odvetranie topánok, a to nielen zvrchu, ale aj po stranách. Ďalej si môžete zakúpiť topánky s priehľadnými gélovými prvkami, ktoré sa primárne starajú o lepšie tlmenie. Existujú však aj ďalšie vychytávky. Napríklad rôzne tvary, farebné kombinácie a vzhľad topánok. V základnej výbave nenájdete membrány proti vlhkosti. Tie zabraňujú prenikaniu vody do topánok, a zároveň odvádzajú pot a vlhkosť z topánky von. Výrobcov, ktorí tento systém ponúka je celkom dosť, a asi najznámejší je Gore-tex. Existujú však aj ďalší výrobcovia bežeckých topánok.

Cenové kategórie bežeckých topánok

Pokiaľ ste niekedy navštívili predajne športových potrieb, snáď v žiadnom inom sortimente nie je taký výber ako v obuvi. Výrobcov je celý rad, takže svoje potreby dokáže uspokojiť každý. Od malého dieťaťa po dospelého muža, od úplného začiatočníka po profesionála, ktorý nabehá stovky km mesačne. Medzi značkami nájdeme Adidas, Nike, Salomon, Diadora, Shimano, Mizuno, Asics, Saucony, Bagheera, La Sportiva, Craft a ešte mnoho ďalších. Medzi ne patria aj neznáme firmy, ktoré vyrábajú hlavne topánky v nízkych cenových reláciách, ale aj málo kvalitné.

Cena bežeckých topánok do 20 € s DPH

Topánky v tejto cenovej kategórii sú iba základné modely, a to ešte pre deti. Obvykle ide o obuv s najnižšou výbavou, ktorá spĺňa to najpodstatnejšie minimum z pohľadu komfortu pre deti. Tieto topánky väčšinou patria do kategórie tzv. univerzálnych topánok, kedy je možné podrážku použiť na ceste aj v ľahšom teréne. Ich životnosť však bude rovnako nízka, ako je cena.

Cena bežeckých topánok od 20 € do 60 € s DPH

V tejto cenovej kategórii si už môžu vybrať nenároční a začínajúci bežci aj bežkyne. Tu už sú modely rozdelené na cestný a spevnený terén. Topánky už majú vo výbave slušné tlmenie, celkom nízku hmotnosť, a spravidla aj atraktívny vzhľad. Viac však očakávať nemožno. Pretože sú topánky dosť ľahké, nie sú tak odolné.

Cena bežeckých topánok od 60 € do 120 € s DPH

Tu už nájdeme topánky viac-menej všetkých významných výrobcov, a to aj rozdelené podľa povrchov, sily tlmenia, rôznych druhov podošvy, niekedy aj ochranných membrán, odvetrania, a taktiež pre rôzne druhy chodidiel. Rovnako tak pre mužov, ženy, začiatočníkov, pokročilých aj profesionálov. V tejto cenovej relácii sa používajú špičkové technológie aj materiály, a to sa prejavuje na kvalite a trvanlivosti.

Cena bežeckých topánok nad 120 € s DPH

Po topánkach v tejto cenovej kategórii siahnite, pokiaľ to s behaním myslíte naozaj. Určite tu nájdete špeciály na beh na tvrdom povrchu, na objemové behanie, závodné, ďalej na dráhové povrchy aj do voľného terénu. A všetky ďalšie nevyhnutnosti pre došľap, tvar chodidla, špičkové materiály, úpravy a ďalšie. Avšak nad 200 € nakupujú topánky profesionálni bežci. Na druhú stranu, ak zvážime, že okrem času je to jediná investícia, tak sa oplatí. Beh má byť pre radosť z pohybu, a nie sa pri ňom spolužiť zo zle zvolenej obuvi.

Tak len s chuťou do toho, a vydržať. Ten pocit že ste prekonali vlastnú pohodlnosť za to určite stojí.

Bežecké topánky: Bežecké topánky a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nové bežecké topánky. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať na výber tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu nových bežeckých topánok pomohli.

Teraz už vám na nákup stačí iba pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nových bežeckých topánok zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávací portál Heureka, kde si môžete porovnať bežecké topánky a ich ceny vrátane recenzie a užívateľských skúseností s konkrétnymi bežeckými topánky. Dozviete sa tam tiež, ktoré bežecké topánky sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

Hlasovanie

Mohlo by vás zaujímať