Menu Zavrieť

Pultové mrazničky

pultove mraznicky

Pultové mrazničky je možné vybrať laickým spôsobom, to vám však nezaručí, že budete spokojní s výsledným výberom. Hoci sa to môže zdať jednoduché, mrazničky, Kór tie pultové, skrývajú dosť nástrah pri výbere a neradno sa v tom zamotať. Od toho sme vytvorili tento článok.

Pokúsime sa vám načrtnúť tento produkt, zhrnúť do jednoduchej tabuľky tie najlepšie a ukázať vám podľa čoho si následne vybrať ten pravý z nich.

Ešte než sa začítate do kapitol v tomto článku je potrebné si určiť, na aký účel, by ten váš mal slúžiť. Na rozdiel od mrazničiek v tvare skrine, totiž tie pultové vydávajú oveľa zvýšené raketa. Je to síce veľká nevýhoda, ale ak máte možnosť mraznička uskladniť na mieste, kde nikoho nebude rušiť, máte vyhrané.

Na rozdiel od tých skriňových má pultový mrazák aj podstatnú výhodu. Zmestí sa do neho oveľa viac a je oveľa výkonnejší ako klasický mraznička pod chladničkou.

Pultové mrazničky: Porovnanie 10 najlepších pultových mrazničiek podľa hodnotenia zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších pultových mrazničiek. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto pultové mrazničky si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie pultový mrazák.

NázovVzhľadObjem (l)Hlučnosť (dB)Mraziaci výkon (kg/24h)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Whirlpool WH 1410 A + EPultová mraznička Whirlpool WH 1410 A + E1334113149,99Zobraziť v obchodoch
Whirlpool WHM 22113Pultová mraznička Whirlpool WHM 221132154220329Zobraziť v obchodoch
Whirlpool WHS 2121Pultová mraznička Whirlpool WHS 21212044116209Zobraziť v obchodoch
Beko HSA 29540NPultová mraznička Beko HSA 29540N2843817299Zobraziť v obchodoch
Philco PCF 1981Pultová mraznička Philco PCF 1981198419291Zobraziť v obchodoch
Whirlpool WHM4611Pultová mraznička Whirlpool WHM46114544221349,99Zobraziť v obchodoch
HISENSE FT237D4BW21Pultová mraznička HISENSE FT237D4BW211824015236,9Zobraziť v obchodoch
Philco PCF 2002 iPultová mraznička Philco PCF 2002 i2004215,5279,9Zobraziť v obchodoch
Liebherr GP 1486Pultová mraznička Liebherr GP 148610311419Zobraziť v obchodoch
Zanussi ZCAN31FW1Pultová mraznička Zanussi ZCAN31FW13084221339Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia pultových mrazničiek od ich užívateľov.

Ako vybrať pultový mrazák?

Ako teda vybrať ten pravý pultový mrazák pre vás a vaše účely? Najprv je potrebné (ako už bolo povedané v úvode) povedať si, na aký účel pultový mrazák zaobstarávate a či ho máte kam umiestniť. Ide tak o najlepšie kľudné miesto, kde vás vyššia hlučnosť mrazničky nebude rušiť.

Ak máte určený účel i priestor, je potrebné prebádať možnosti týchto mrazničiek. V tomto článku budeme hovoriť o tých veľkých (aj s objemom 500l), tak aj o tých menších a kompaktnejších modeloch. Väčšina mrazničiek sa v dnešnej dobe spravidla drží v klimatickej triede a triede mrazenie tých najlepších výsledkov, ale aj medzi nimi sa nájdu tzv. Červavá jablká. Aj na rozpoznanie týchto prípadov sa dnes zameriame.

Čo sa týka funkcií, o ktorých si viac povieme nižšie, nedajú sa čakať zázraky. Je ich pomenej. Medzi ne ale môžeme zaradiť napríklad rýchle zmrazenie, svetelnú, či zvukovú signalizáciu, vnútorné osvetlenie a v niektorých výnimočných prípadoch dokonca aj nenámrazový systém.

Ďalej treba spomenúť, že pultové mrazničky môžu pôsobiť trochu chaoticky, ale nemajte obavu, vybrané typy sú automaticky vybavené košíky pre lepšiu organizáciu.

V celku dôležité je sa vyznať aj v samotnej spotreby a spotrebné triedach mrazničky, ktoré si tiež nižšie podrobnejšie rozoberieme.

Ku koncu tohto článku si predstavíme ako s mrazničkou zaobchádzať a ako ho správne udržiavať aby jeho životnosť bola čo najdlhšia.

Typy pultové mrazničky

Samostatné mrazničky možno rozdeliť do dvoch jednoduchých typov. Jedná sa o typ pultový a skriňový. Ako už názov napovedá, pultový sa otvára smerom zdola nahor a skriňový (alebo tiež šuplíkový) sa otvára ako dvere. Treba sa však zamerať aj na ďalšie rozdelenie a to či budete robiť mraznička vstavaný, alebo voľne stojaca mraznička.

Podľa konštrukcie

Voľba konštrukčného typu sa riadi predovšetkým možnosťami a vkusu, ktorý máte. Účel oboch typov totiž zostáva dosť rovnaký. Oba ponúka podobné funkcie aj možnosti využitia. Tu je potrebné si teda rozmyslieť konkrétnej veľkosti vecí, ktorý do daného mrazničky chcete vkladať.

Skriňové (šuplíková) mrazničky

Tomuto mrazničky sa hovorí skriňový, alebo tiež zásuvková, pretože je podobný skrini, alebo klasické chladničke. Otvára sa klasicky smerom k sebe. Vnútro tohto mrazničky je rozdelený policami, alebo plastovými zásuvkami. Ich prevedenie je tak vo výsledku veľmi prehľadné.

Tento typ je tiež oveľa skladnejší vďaka zaberanie priestoru do výšky a né šírky, ako je tomu u pultových mrazničiek. U chladničiek amerického typu si možno všimnúť, že tieto mrazničky sú súčasťou, ale je tu samozrejme možnosť tieto mrazničky zaobstarať aj samostatne a to v rôznych dizajnových prevedení.

Ale aj tieto mrazničky majú na rozdiel od pultových aj svoje nevýhody. Tou hlavnou je, že sa do nich zmestí menej surovín a ich cena býva oveľa vyššia ako u tých pultových.

Pultové mrazničky

Pultové mrazničky, alebo tiež truhlicovej typy mrazáku možno nájsť väčšinou v garážach, alebo na odľahlejších miestach mimo vnútorné priestory domácnosti, pretože na rozdiel od skriňového typy vydávajú o niečo väčší hluk, ktorý by vám po nejakom čase začal veľmi vadiť. Ďalším dôvodom, prečo nie je rozumné si pultový mrazák stavať doprostred kuchyne je priestor, ktorý zaberá. Keďže sa rozpína ​​do šírky a né do výšky, ako je tomu u predchádzajúceho typu, zaberá oveľa väčšiu plochu.

Ďalšou vlastnosťou týchto mrazničiek je aj ľahká neprehľadnosť, a ak sa vydáte hľadať jedného konkrétneho nanuk, ktorého ste kupovali pred mesiacom, určite sa pri pátraní pekne zapotíte. Avšak ak by ste sa rozhodli mraziť napríklad väčší kus mäsa, určite vám príde vhod, pretože do skriňového typu by ste ho len ťažko bili.

Pultové mrazničky tiež bývajú o poznanie lacnejšie na rozdiel od tých skriňových a mnohokrát majú aj nižšiu spotrebu. Ďalšou nespornou výhodou pre vaše potraviny bude aj lepšia tepelná izolácia, ktorá zabezpečí, že sa vaše potraviny neroztopia a nebudú vystavované zbytočnému teplu pri otváraní a zatváraní.

Mrazničky podľa umiestnenia

Trend vstavaných spotrebičov je vcelku novota a tak je novo napríklad do základného rozdelenia zaradiť aj typy podľa umiestnenia v priestore. Poďme si teda podrobnejšie predstaviť aj tieto typy, z ktorých je potrebné si vybrať, pretože aj tu má každý svoje výhody a nevýhody.

Vstavané

S vstavanými mrazničky sa najčastejšie stretneme s typom skriňového mrazničky. Je to logické, pretože sa často stáva súčasťou kuchyne. Aby vaša kuchyňa nebola „každý pes iná ves“ treba poriadne vyberať podľa rozmerov aj podľa dizajnu, takže sa vám výber stáva ešte zložitejším než u tých voľne stojacich.

Ak zvolíte tento typ, je potrebné počítať aj s vyššími obstarávacími a následnými nákladmi. Skriňový typ mrazničiek býva už sám o sebe drahší (nepočítajúc náklady následnej spotreby), než ten pultový, ale ak si vyberiete variant vstavaného designu, budete k nemu potrebovať aj na zákazku vyrábanú skriňu – teda aspoň rám skrine, do ktorej mraznička následne vložíte.

Následne je tiež zložité mraznička presúvať, či sa dostať k prípadnej poruchovej časti na zadnej strane.

Voľne stojace

Voľne stojace mrazničky môžete kúpiť vo verzii pultového aj skriňového typu. Tento typ je oveľa praktickejšie, pretože v prípade potreby je možné s mrazničkou hýbať podľa ľubovôle.

Navyše si aj ušetríte náklady spojené s prvým typom.

Tento typ sa často kupuje aj do predajní, aby v prípade sťahovania mohol mraznička putovať s vami.

Pultová mraznička a mraziaci výkon

Mraziaci výkon je jeden z najdôležitejších parametrov na ktorý by ste sa mali pri výbere zamerať. Jednotka mraziaceho výkonu udáva koľko kilogramov potravín je mraznička schopný priviesť na teplotu -16 ° C za deň.

Mraziaci výkon je znázorňovaný značkou hviezdičky (*) a platí tu jednoduché pravidlo – čím viac hviezdičiek, tým lepšie.

Odporúčaná hodnota je teda minimálne 3 hviezdičky.

* Cca -6 ° C Niekoľko dní
** Cca -12 ° C Niekoľko týždňov
*** Cca -18 ° C Niekoľko mesiacov
**** Nižšie než -18 ° C Dlhodobo

Klimatická trieda pultové mrazničky

Klimatickú triedou u mrazničky sa myslí klíma, do ktorého chcete daný mraznička umiestniť. Rozdeľuje sa na štyri základné typy ST, SN, T a N.

 • ST – subtropické podmienky (18-38 ° C)
 • SN – subnormálna podmienky (10-32 ° C)
 • T – tropické podmienky (18-43 ° C)
 • N – normálne podmienky (16-32 ° C)

Ďalšie parametre pre výber pultové mrazničky

V tejto kapitole sa zoznámime s ďalšími parametrami mimo energetické údaje a klimatickej triedy. Načrtneme si energetický štítok, akumulačné dobu, ale aj doplnkové funkcie, ktorým mraznička môže disponovať.

Energetický štítok

S energetickým štítkom sa stretne každý, kto sa vydá na nákup akéhokoľvek domáceho spotrebiča. Tento štítok nás informuje o niekoľkých dôležitých údajoch:

 • Energetická trieda
 • Ročná spotreba elektriny
 • Hlučnosť spotrebiče
 • Objem mrazničky

Energetická trieda a ročná spotreba

Písmeno, ktoré označuje energetickú triedu, nám dá prvý znamenie o tom, ako je daný spotrebič úsporný. Delíme ich podľa písmen idúce v rade ako u abecedy. Najčastejšie sa stretneme na trhu s mrazničky triedy A, A +, A ++ a A +++, ale je tiež možné nájsť označenia B aj C.

Spotreba mrazničky sa odvíja z niekoľkých faktorov. Medzi tie najdôležitejšie patrí napríklad celkový objem. Nedá sa teda s určitosťou povedať, aké hodnoty sú vhodné, pretože pre každý objem je vhodné iné číslo. Dôležité teda je riadiť sa jednotkovým pomerom, pretože hoci má mraznička 100l a má danú spotrebu a mraznička s objemom 300l vyššia, obaja môžu mať vo finále rovnaké hodnoty.

Kapacita

O kapacitách mrazničky sme sa už párkrát zmienili v predchádzajúcich kapitolách. Nie je teda potrebné zachádzať do detailov. Dôležitou informáciou je, že pultový mrazák má spravidla väčší objem, než ten šuplíkový. Za „normálne“ hodnoty na osobu možno považovať:

 • Pultový mraznička – 40l
 • Zásuvková mraznička – 25l

Pri výbere by ste mohli naraziť na označenie brutto objem a netto objem. Brutto objem znamená celkový objem mrazničky, vrátane priestorov, ktoré nemožno využiť na mrazenie. Netto objem zase značí objem, či priestor pre vaše využitie.

Hlučnosť

Mrazničky sú spotrebiče, ktoré idú non-stop, je preto úplne prirodzené, že u svojej činnosti vydávajú aj nejaký zvuk. Pokiaľ zháňate mraznička do kuchyne, určite zvoľte mraznička zásuvková, pretože hluku vydáva minimálne. Hoci má pultový mraznička mnoho výhod, hlučnosť medzi ne určite nepatrí. Je teda na mieste pultový mrazák umiestňovať na miesta, ktoré v prípade nadmerného hluku budú mraznička izolovať od vás.

Medzi tie menej hlučné možno zaradiť mrazničky s hodnotami okolo 40dB. Tie hlučnejšie (väčšinou pultové) majú hodnoty až 45dB.

Akumulačná doba

Každý sa niekedy stretol s krátkodobým výpadkom prúdu. Pre tieto prípady je vhodné sa zamerať aj na túto hodnotu. Akumulačná doba, je doba, ktorá vaše jedlo zachová zmrazené aj v prípade výpadku elektriny.

Model od modelu sa tieto hodnoty líšia, takže bacha! Doba sa môže pohybovať od 5 až 30 hodín.

Funkcie pultové mrazničky

Hoci sú mrazničky celkom primitívne zariadení, môžu za istý príplatok vlastniť aj nejaké tie doplnkové funkcie. Výrobcovia sa čím ďalej tým viac snažia dohnať svoju konkurenciu a tak sa snažia s klasickou službou zmrazeniu potravín poskytnúť svojim zákazníkom aj niečo navyše.

Funkcia alarmu

Funkcia alarmu je veľmi praktickou funkciou, ktorá chráni nielen našej spotrebu a tým peniaze, ale aj naše potraviny. Akonáhle totiž nezatvoria dvere, signalizačné zvuk vás na tento problém upozorní.

No Frost

Ak máte starší typ mrazničky, iste sa stretávate s nepríjemnou vrstvou ľadu lemujúce celý vnútrajšok mrazničky. Je to nepríjemné a navyše to o dosť zvyšuje spotrebu daného spotrebiča. Táto funkcia vďaka naháňanie suchého vzduchu zabraňuje k tvorbe práve týchto nepríjemností. Je pravda, že sa tým zvyšuje spotreba, ale tá sa nevyrovná tej, keby ste túto funkciu nemali vôbec.

Super Frost

Funkcia super frost vám umožňuje dočasne zvyšovať rýchlosť mrazenia, čo je praktické v prípade, že si prinesiete domov polorozmražený nákup. Naviac pokiaľ potraviny zmrazíte rýchlo, uchováva sa viac vitamínov.

Mraznička automaticky po čase svoju teplotu stabilizuje.

Antibakteriálna ochrana

Tu už sa síce nejedná vyložene o funkciu, ale mrazničky s týmto označením majú na vnútorných stranách nanesený akýsi povlak na báze nanostriebra, ktorý zabraňuje tvoreniu a hemženie baktérií a plesní.

Regulácia teploty

Teda termostat je súčasťou mrazničiek už veľmi dlho, skôr sa však teplota regulovala na základe termostatické hlavice a teplomeru, ktoré sme si do mrazničiek dávali. Dnes už môžeme regulovať teplotu priamo na displeji mrazničky.

Zámok dverí

Túto funkciu ocenia najmä rodičia neposlušných detí. Tým, že zamknete chladničku, môžete predísť prípadným nehodám. Predtým sa kaštieľ pripevňoval na kraj mrazničky, ale dňa už existujú varianty, kde si heslo jednoducho zvolíte na displeji mrazničky.

Výrobník ľadu

Funkcia výrobníka ľadu je nadštandardom u skriňových (zásuvkových) mrazničiek a je potrebné si pred jej obstaranie rozmyslieť, či máte možnosť mraznička napojiť aj na ďalší zdroj vody.

Väčšina mrazáku pred samotným vytvorením ľadu filtrujú danú vodu cez rôzne filtre a niektoré dokonca vie aj ľad nadrviť na voliteľné veľkosti.

Tipy pre používanie pultové mrazničky

V tejto kapitole sa zoznámime s niekoľkými tipy a radami, ktorými by bolo dobré sa riadiť pred zakúpením mrazničky.

Aké potraviny sú vodné pre mrazenie?

Väčšina ľudí do mrazničky skrátka frkne všetko, čo momentálne potrebuje zmraziť, ale nie všetky potraviny sú k mrazenia vhodné.

Mäso je potravina, ktorá sa do mrazničky strká najčastejšie. Je pravda, že chudé kúsky mrazenia znáša lepšie, ale aj tie tučnejšie to zvládnu.

U ovocia a zeleniny platí jednoduché pravidlo – čím menej vody, tým je ovocie, či zelenina vhodnejšie na mrazenie.

Huby by sa mali mraziť iba tepelne spracované.

Bylinky môžete mraziť podľa ľubovôle.

Mliečne výrobky, najmä tie tučné možno tiež bez problému mraziť.

Všeobecne platí, že do mrazničky patria iba studené potraviny. Vyvarujte sa teda teplým pokrmom a iných surovín. Mrazáku to nerobí dobre a jeho spotreba tak rapídne rastie. Navyše vystavujete mraznička možnosti námrazy.

Ako zabaliť potraviny vkladané do mrazničky?

Všetko jedlo, ktoré chcete do mrazničky vkladať, by malo byť perfektne zabalený, pretože odkryté jedlo usychá a pohlcuje okolité pachy.

Najlepšie je, keď jedlo zabalíte do vrecka, či krabičky a snažte sa v prípadnom balení zanechať čo najmenej vzduchu.

Často sa potraviny, predovšetkým tekutiny, dávajú do mrazničky v skle. Je to však zle. Sklo a ani plechovky nemajú v mrazničke čo robiť, pretože hrozí ich prasknutie.

Pokiaľ chcete pri nasledovnom rozmrazovaní dosiahnuť rýchlejších výsledkov, je dobré porcie baliť po menších veľkostiach.

Ako dlho uchovávať potraviny v mrazničke

Ani mraznička nie je poistka na nekonečne čerstvé jedlo. Každá potravina v mrazáku vydržia len určitý čas. Ak jej dátum spotreby prejde, nie je múdre tieto potraviny konzumovať. Mohli by ste si zamaskovať na žalúdočné problémy aj niečo vážnejšie. Je dobré si pri balení a vkladanie do mrazničky jedla značiť dátumom pre lepšiu prehľadnosť. Ktoré jedlá teda vydrží? A ako dlho?

Potraviny Odporúčaná doba uchovávania
Mäso 2-10 mesiacov
Ryby 3-12 mesiacov
Pečivo 3-6 mesiacov
Maslo Až 6 mesiacov
Ovocie a zelenina 8-12 mesiacov
Bylinky a huby Až 12 mesiacov
Údeniny 1-2 mesiace
Zmrzlina Až 12 mesiacov
Omáčky a pyré 1-2 mesiace

Ako rozmraziť potraviny z mrazničky?

V podstate existujú len 3 spôsoby rozmrazovanie potravín.

Ako prvý možno označiť spôsob rozmrazovanie v chladničke, ktorý je síce najpomalší, ale potraviny sú stále studené a vydrží k následnej spotrebe dlhšie.

Rozmrazovanie v studenej vode je síce oveľa rýchlejší, než prvý variant, je však potrebné každú pol hodiny vodu meniť a následne rozmrazenú potravinu okamžite spracovať.

Rozmrazovanie v mikrovlnnej rúre je síce v podstate najrýchlejší a v podstate bez starostí, ale spája sa s tým aj pár nepríjemností. Nielen že to nie je moc šetrný spôsob, ale často sa stáva, že povrch potraviny je horúci, až spálený a vnútro potraviny je stále na bode mrazu.

Údržba mrazničky

Údržba mrazničky je vcelku jednoduchá činnosť, na ktorú si však musíte vyhradiť časť dňa. Táto činnosť sa tak opakuje 1 – 2 do roka. Postup je nasledujúci:

 1. Strih potraviny

Pred samotným začiatkom procesu treba všetky potraviny vybrať von a uchovať ich na chladnom mieste. Ak je vonku zima, vystavte ich von, pokiaľ nie je, zabaľte ich napríklad do novín, alebo uterákov. Ak máte miesto v chladničke je i toto vhodné miesto.

 1. odmraziť

V prvom rade musíte zaistiť odtok vody. Niektoré mrazničky majú na tento účel odtokovú hadičku, iné skrátka musíte obložiť handry a počítať s menšou potopou. Pri odmrazovanie je vhodné používať namočený uterák v horúcej vode, alebo nádobu s horúcou vodou umiestnenou v otvorenom mrazničke. Kovové nástroje, alebo fén nie sú vhodné, pretože môžu vnútro mrazničky nenávratne poškodiť.

 1. Umyť mraznička

Po celkovom odmrazenie je teda nasledujúci krok vyčistenie mrazničky. Vrátane tesnenie, vnútorných košov a priehradiek. Umyť mraznička môžete octovou vodou, alebo vhodnými saponáty. Pri použití saponátu sa odporúča mrazák dôkladne umyť vodou.

Po tomto kroku mraznička kvalitne vytrite a nechajte nejaký čas doschnúť – tým zabránite vzniku ďalšej námrazy.

 1. Znova zamraziť potraviny

Do odmrazeného a čistého mrazničky môžete vrátiť potraviny. K opätovnému zamrazenie použite funkciu rýchleho zmrazenia, alebo mraznička pustite na maximum, kým teplota neklesne pod -18 ° C.

Cena pultové mrazničky

Klasickým spôsobom si na konci článku rozdelíme ceny na tri kategórie. Ceny sa v tomto prípade Neri len kvalitou produktu, ale tiež objemom celkového spotrebiča, nenechajte sa teda zmýliť.

Cena pultové mrazničky do 200 €

Tu nájdeme predovšetkým mrazničky energetickej triedy A, alebo A + a nie sú moc bohaté na funkcie. Tieto modely sú skôr pre menej náročných zákazníkov, a ak pultový mrazák kupujete napríklad na účely uskladnenia mäsa po veľká zabíjačke, odporúčame zainvestovať do drahšieho modelu. Na skriňové mrazničky tu narazíte len zriedka a ich kvalita bude veľmi chudobný.

Cena pultové mrazničky od 200 € do 400 €

V tejto kategórii už narazíme na oveľa kvalitnejšie kúsky energetickej triedy A +++. Tieto mrazničky môžu disponovať niekoľkými funkciami a nájdete tu aj prispôsobivejšie kúsky k vášmu dizajnu.

Cena pultového mrazáku nad 400 €

S cenou nad 400 € už máte na výber z mnohých objemov aj funkcií, ktoré trh ponúka. Objem daného spotrebiča tu môže dosahovať až 500l!

Väčšina pultových mrazničiek v tejto cenovej kategórii disponuje aj nenámrazový funkciou, ktorú rozhodne oceníte v oblasti údržby.

Pultové mrazničky a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový pultový mrazák. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového pultového mrazničky pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitné pultový mrazák, ktorý vydrží presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového pultového mrazničky zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na portál Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom pultového mrazničky. Dozviete sa tam tiež, ktorý pultový mrazák je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

4.7/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať