Menu Zavrieť

Hevery na auto

zdvihak na auto

Chcete si jednoducho a pohodlne zdvihnúť auto? Potom potrebujete hever na auto – teda zdvihák na auto. Tá býva súčasťou prakticky každého servisu a môžete ho mať aj doma v garáži. Hever na auto väčšinou využijete pri výmene pneumatík a iných opravách. Proste vždy, keď potrebujete jednoducho a bezpečne nadvihnúť auto.

Pri nových áut zvyčajne už nenájdete hever v kufri. Ak chcete vymeniť prepichnuté koleso alebo vykonávať akúkoľvek inú prácu pod autom, mali by ste mať dobrý hever. Pomôžeme vám si vybrať ten najlepší hever.

Môžete si vyberať z mechanického alebo hydraulického zdviháka. Jedná sa o jednoduché zariadenie. Ich výber teda nie je úplne zložitou záležitosťou. Avšak aj napriek tomu sa môžete pri výbere nového hever stretnúť s niekoľkými záludnosťami.

Spísali sme pre vás tento článok, kde sa dozviete, ako vybrať hever na auto. Povieme si tu o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu nového zdviháka na auto. Pozrieme sa aj na najlepšie modely hever, ktoré sme vyberali podľa užívateľských recenzií. Tieto modely vám ukážeme v prehľadnej tabuľke, kde si môžete porovnať jednotlivé parametre hever na auto.

Hevery na auto: Porovnanie 10 najlepších zdvihákov na auto podľa hodnotenia a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších hever na auto. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto hevery na auto si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepším heverom na auto.

NázovVzhľadTyp heveraNosnosť (tony)Max. výška zdvihu (mm)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Geko G02046Hever na auto Geko G02046Hydraulický2,538544,49Zobraziť v obchodoch
Alca Nožnicový zdvihák X-Power 2 tHever na auto Alca Nožnicový zdvihák X-Power 2 tNožnicový241817,8Zobraziť v obchodoch
Sixtol Pojízdný SX Jack 2,5 tHever na auto Sixtol Pojízdný SX Jack 2,5 tHydraulický2,538547,3Zobraziť v obchodoch
Elmax Pojízdný Nízkoprofilový hydraulický zdvihák 2,5 tHever na auto Elmax Pojízdný Nízkoprofilový hydraulický zdvihák 2,5 tHydraulický2,536034,99Zobraziť v obchodoch
Compass Hever hydraulický pojízdný 2 tHever na auto Compass Hever hydraulický pojízdný 2 tHydraulický234223,04Zobraziť v obchodoch
Geko G02194 Nožnicový zdvihák 1,5tHever na auto Geko G02194 Nožnicový zdvihák 1,5tNožnicový1,538012,99Zobraziť v obchodoch
4Cars Nožnicový zdvihák 2 tHever na auto 4Cars Nožnicový zdvihák 2 tNožnicový219,7Zobraziť v obchodoch
Güde Hydraulický zdvihák GSH 5THever na auto Güde Hydraulický zdvihák GSH 5THydraulický536516,11Zobraziť v obchodoch
Güde Zdvihák hydraulický GSH 2THever na auto Güde Zdvihák hydraulický GSH 2THydraulický229612,47Zobraziť v obchodoch
Road Star Hydraulický pojazdný hever 2 tHever na auto Road Star Hydraulický pojazdný hever 2 tHydraulický233025,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz “ Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia hever na auto od ich užívateľov.

Ako si vybrať hever na auto?

Ak si chcete sami vykonávať údržbu vášho vozidla, potom je pre vás vlastné hever nevyhnutnosťou. Ešte pomerne nedávno bol hever na auto súčasťou povinnej výbavy každého motoristu. Teraz už to síce neplatí, ale hever sa vám bude hodiť pri mnohých príležitostiach.

Akonáhle sa stanete vlastníkom hever, nemusíte navštevovať servis hneď kvôli každej prkotine. Ak ste zručným vodičom, môžete si na svojom aute opraviť veľa vecí sami. Navyše na YouTube a sociálnych sieťach nájdete rôzne výukové videá, takže si veľa vecí môžete s vlastným heverom opraviť svojpomocne.

Na našom trhu dnes nájdete veľmi široký sortiment rôznych hever a nie je jednoduché sa medzi nimi vyznať. Ak nechcete stráviť výberom desiatky hodín či aj niekoľko dní, spísali sme pre vás tento návod, kde sa dozviete všetko o výbere hever na jednom mieste.

Pozrieme sa tu na parametre ako je typ hever, nosnosť, zdvih, hmotnosť hever, predajná cena a ďalšie. Zameriame sa aj na to, ako sa samotný hever na auto používa.

Hever na auto a jeho typ

S akými typmi heverov sa na trhu môžete stretnúť? Poďme sa na to pozrieť.

  • Nožnicový hever na auto – Toto je najjednoduchší typ zdviháku. Toto je štandardná výbava vozidla. V praxi ide o subtyp lichobežníkového výťahu, ale s dvoma, nie štyrmi ramenami. Pretože má malú základňu, je prispôsobený na zdvíhanie určitých modelov vozidiel (je to určené štruktúrou hornej časti nohy). To je dôležité, pretože tieto zdviháky možno pri ručnom ovládaní relatívne ľahko prevrátiť. Používajú sa iba k rýchlemu vykonanie aktuálnych opráv a v praxi k zdvihnutiu vozidla pri výmene kolesa.
  • Hydraulické hevery – Tieto hevery sú výrazne väčšie a nedajú sa prevrátiť. Nezmestia sa vám do auta. Často sú umiestnené v dielňach a auto servisoch. Sú opakom nožnicových hever na auto. Zdvíhanie Hever sa vykonáva pomocou hydrauliky. Využíva sa k tomu automatické zdvíhanie kompresorom alebo pomocou ventilu. Tieto hydraulické hevery na auto sa obvykle jednoducho posúvajú, pretože sú vybavené kolieskami. Tento hydraulicky hever je značne drahšie, väčšie a ťažšie.
  • Podpery na auto – Nejde o klasický hever. Podpery sú však dôležitou súčasťou pri zdvíhaní automobilu. Jedná sa o nastaviteľnú konštrukciu, ktorá je vyrobená z ocele. Dáte ju pod zdvihnuté auto a tým zabránite spadnutie automobilu na zem z hever či iného zdviháka. Podpery sa vám budú hodiť aj v situácii, keď máte napríklad len jeden zdvihák a potrebujete nadvihnúť celý automobil.

Nosnosť hevera na auto

Tento parameter je jedným z najdôležitejších pri výbere nového hever na auto. Určuje sa v kilogramoch a hovorí nám akú váhu dokáže hever uniesť.

Keď odborníci na opravy automobilov hovorí o nosnosti zdviháka, zameriavajú sa na jednu skutočnosť: ak bol zvolený hever s príliš nízkou nosnosťou, nebude zmysel ho mať používať.

Ako vybrať správnu nosnosť hevera na auto?

Vezmite si hmotnosť vášho automobilu a pripočítajte k nej ďalších 100 až 200 kilogramov. A to pre zohľadnenie ďalšie hmotnosti, ako sú nákupné tašky, náhradné diely či stavebné materiály – veci ktoré v aute bežne prevážate.

Až potom vyberte model pre nosnosť. Ak bol zdvihák pre tento parameter zvolený nesprávne, nielenže nezdvihne vozidlo, ale tiež sa začne zhoršovať od prvých sekúnd používania.

Majitelia ľahkých mestských áut by si mali vybrať nenáročné zdviháky s nosnosťou 1,5 až 2 tony. Obyčajný sedan či hatchback zriedka kedy preváži 1,3 tony, takže aj keď je naložený niečím ťažkým, 2 tonový zdvihák si poradí s klasickým automobilom.

Servisné pracovníci a tí, ktorí sa vo svojom voľnom čase jednoducho venujú opravám automobilov, by si mali kúpiť zdvihák, ktorého nosnosť je medzi 3 a 8 tonami – v prípade, že musíte opravovať nielen ľahké vozidlá, ale aj crossovery, SUV, ťažká dodávkové vozidlá apod.

Pre majiteľov nákladných vozidiel je výber zdviháka o niečo ťažšie. Nosnosť sa tu zdvihne od 15 do 30 ton, ale niekedy aj viac. Nosnosť zdviháka možno vypočítať podľa vzorca: hmotnosť vozidla + nosnosť vozidla.

Ak napríklad vozidlo váži 10 ton a prepravuje 15 ton, musíte vziať zdvíhací mechanizmus s hmotnosťou 25 ton alebo viac.

Čo ak si kúpite zdvihák s nadhodnotenú nosnosťou?

Potom budete čeliť len problému vyššie ceny. Zdviháky nákladných vozidiel sú vždy drahšie – oveľa drahšie ako automobilovej zdviháky.

Maximálna výška zdvihu

Ďalšie parameter, ktorému by ste mali venovať pozornosť pri výbere nového hever na auto. Táto hodnota hovorí sama za seba: výška zdviháka je maximálna hodnota, o ktorú je možné auto zdvihnúť. Pre výmenu kolies, demontáž a montáž odpruženie a demontáž prevodovky pri automobiloch s pohonom predných kolies.

Dostatočná výška zdvihu je medzi 30 a 50 centimetrami. Zvýšenie o viac ako 50 cm je nutné, ak koleso automobilu spadne do hlbokej diery a túto stranu je potrebné zdvihnúť. V ostatných prípadoch sú pod zdvihák umiestnené tehly alebo dosky.

Hmotnosť hevera

Ak si vyberáte hevera na auto, stretnete sa aj s parametrom hmotnosti. Udáva sa v kilogramoch (kg). Hmotnosť hevera budete riešiť vtedy, ak ho potrebujete často premiestňovať. S ľahším heverom sa vám bude lepšie pracovať. Nožnicové hevery na auto váži obvykle okolo 2 kg. Ďalší typ – hydraulické hevery – váži okolo 12 kilogramov. Niektoré produkty sú oveľa ťažšie. Tu sa zvyčajne jedná o špeciálne hevery, ktoré využijete v dielňach.

Cena hevera na auto

Koľko peňazí by ste mali investovať do nového hever na auto? Hevery pre domáce použitie sú zvyčajne lacnejšie ako tie profesionálny hevery do dielní a autoservisov. Najlacnejšie modely Hever zakúpiť za cenu okolo 40 € s DPH. Tie najlepšie modely Hever zakúpite za cenu, ktorá presahuje aj 400 € s DPH. Teraz sa poďme podrobnejšie pozrieť na jednotlivé cenovej kategórie a čo modely hever na auto v týchto kategóriách ponúkajú.

Cena hevera do 40 € s DPH

Čo vám ponúknu hevery na auto s cenovkou, ktorá nepresiahne 40 € s DPH? Tieto hevery sa dajú zakúpiť už za cenovku, ktorá sa pohybuje okolo 10 € s DPH. Najlacnejšie modely sú zvyčajne nožnicovým typom hever. Vyberiete si tu aj základné podpery, ktorými si podoprite auto aby vám nespadlo pri výmene kolesa na aute.

Cena hevera od 40 € do 80 € s DPH

Čo vám ponúkne kategórie s cenovkou od 40 € do 80 € s DPH? Za túto cenu v obchodoch nájdete široký sortiment modelov skladom, ktoré sú určené pre amatérskych domáce použitie. Vyberiete si tu nožnicové hevery a dokonca aj niektoré hydraulické hevery.

Cena hevera na auto od 80 € do 200 € s DPH

Táto cenová kategória vám ponúkne modely hever s veľmi dobrou nosnosťou. Okrem domácich Hever na auto si tu vyberiete aj tie profesionálnejší modely Hever. Možno si tu vybrať zdviháky na motory alebo prevodovku. Tieto modely ponúkajú aj lepšia možnosť maximálneho zdvihu zdviháka.

Cena hever na auto nad 200 € s DPH

Modely s cenovkou nad 200 € s DPH ponúkajú často veľmi dobrú nosnosť. Tá sa pohybuje aj nad 10 ton. Tie najdrahšie modely sa môžu predávať za cenu, ktorá presahuje aj 400 € s DPH.

Rekapitulácia: Ako si teda vybrať hever na auto?

Výber hever na auto nie je nakoniec tak zložitý. Poďme si to jednoducho zrekapitulovať.

Musíte určiť hlavné parametre požadovaného produktu.

Určte hmotnosť svojho vozidla a pridajte k nemu od 200 do 300 kilogramov. To bude nosnosť, na ktorú sa musíte zamerať pri nákupe zdviháka.

Rozhodnite o výške stúpania. Je nepravdepodobné, že by bežný motorista potreboval zdvihák vyšší ako 50 centimetrov – stačí vymeniť niekoľko dielov a kol.

Zvážte výšku zdvihu, ak má vaša vozidlo nízku svetlú výšku.

Vyberte si medzi mechanickým, hydraulickým alebo pneumatickým zdvihákom. Posledná možnosť by mala byť vyradená pre bežných užívateľov – je vhodnejšie pre profesionálov.

Ak sa vám zdá, že sila, ktorú treba prenášať na hnacie páku, pre vás nie je prekážkou, dajte prednosť mechanickému zdviháka. Ak potrebujete najpohodlnejšie ovládanie, vezmite hydraulický hever na auto.

Zistite, aká je stabilita mechanizmu. Napríklad skrutkové zdviháky nie sú príliš stabilné, ale kosoštvorcové sú naopak dobre stabilné.

Niekoľko užitočných tipov

Aby ste sa vyhli problémom pri vykonávaní opráv na ceste alebo v garáži, nezabudnite na nasledujúce:

Keď vás porucha zastihne priamo na ceste, hľadajte rovnú a pevnú plochu. Nezabudnite dať vizuálne signály ostatným vodičom na ceste – rozsvietiť svetlá, umiestniť výstražný trojuholník v dostatočnej vzdialenosti. Vezmite si na seba výstražnú vestu.

Pri práci so zdvihákom nezabudnite na ďalšie stojany. Odporúčame nosiť v kufri niekoľko tvrdých blokov, statív pod.

Pri zdvíhaní vozidla dávajte pozor na pozdĺžny posun jeho tela.

Ak máte problémy v lese či na iné nespevnené ceste, odporúčame vám, aj keď je pneumatika plochá, ísť na miesto s pevným a rovným povrchom – na svahoch nebude možné meniť píchnuté koleso.

Hevery na auto a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový hever na auto. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového hever na auto pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný hever na auto, ktorý bude fungovať presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a tento hever vám zdvihne auto bezpečne kedykoľvek bude potrebné.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového hever na auto zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom hever na auto. Dozviete sa tam tiež, ktorý hever na auto je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

Hlasovanie

Mohlo by vás zaujímať