Menu Zavrieť

Navigácie na motorku

Navigácie na motorku

Doby papierových máp a častého zastavovanie, aby ste do nich nahliadli, sú dávno preč. K tomu, aby vaša cesta mala cieľ, je dnes potrebná len menšieho zariadenie v podobe práve navigácie. Hoci sa tieto zariadenia svojim vzhľadom príliš často nelíši, je potrebné hľadieť predovšetkým na ich proporcie a funkcie.

Na rozdiel od automobilových navigácií totiž navigácia na motorku disponujú funkciami navyše, sú oveľa odolnejšie proti otrasom, prachu a poveternostným podmienkam a navyše sú oveľa kompaktnejšie. Či už teda idete na cestu s cieľom, alebo len na okružnú jazdu, bude sa vám navigácia určená na motorku hodiť.

Poďme sa teda na tieto prístroje, ktoré si možno ľahko zavesiť na riadidlá motorky, pozrieť a ukázať si, ktorá je pre vás tá pravá.

Navigácie na motorku: Porovnanie 10 najlepších GPS navigácií na motorku podľa hodnotenia, testy a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších navigácií na motorku. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto navigácie na motorku si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie navigáciu na motorku.

NázovVzhľadTypRozlíšenie displejaUhlopriečka (palce)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Navitel G550Navigácia na motorku Navitel G550Motocyklové480 x 2724,3128,9Zobraziť v obchodoch
TomTom Rider 550 Premium PackNavigácia na motorku TomTom Rider 550 Premium PackMotocyklové480 x 2724,3414Zobraziť v obchodoch
Garmin Zümo XT MT-SNavigácia na motorku Garmin Zümo XT MT-SMotocyklové1280 x 7205,5498Zobraziť v obchodoch
Garmin Zümo 396 LMT-S LifetimeNavigácia na motorku Garmin Zümo 396 LMT-S LifetimeMotocyklové480 x 2724,3395Zobraziť v obchodoch
Garmin Zümo 595 Lifetime Europe45Navigácia na motorku Garmin Zümo 595 Lifetime Europe45Motocyklové800 x 4805735,79Zobraziť v obchodoch
TomTom Rider 500 EUNavigácia na motorku TomTom Rider 500 EUMotocyklové480 x 2724,3359Zobraziť v obchodoch
Garmin Zümo 396S Lifetime Europe45Navigácia na motorku Garmin Zümo 396S Lifetime Europe45Motocyklové480 x 2724,3355,38Zobraziť v obchodoch
Navitel E500 MagneticNavigácia na motorku Navitel E500 MagneticMotocyklové800 x 480574Zobraziť v obchodoch
Garmin Montana 610Navigácia na motorku Garmin Montana 610Motocyklové480 x 2724404,99Zobraziť v obchodoch
TomTom Rider 500 EUNavigácia na motorku TomTom Rider 500 EUMotocyklové480 x 2724,3359Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz “ Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia GPS navigácií na motorku od ich užívateľov.

Ako vybrať navigáciu na motorku

Navigácia, či už v aute, alebo na motorke býva často nevyhnutnou pomôckou a vybavením na vašich cestách. Ak si chcete tento prístroj zaobstarať, bolo by dobré poznať základné rozdiel medzi práve tou do automobilu a tou na motorku.

V tomto článku si teda predstavíme základné druhy, možnosti funkcií a tiež základné parametre, ktoré pri konečnom výbere hrajú hlavnú úlohu. Ako vždy sa na konci zameriame aj na samotné ceny a predstavíme si, čo od akej cenovej kategórie možno očakávať.

Alternatíva všestrannosti (nielen na motorku)

Často vodiči s chytrým telefónom volí práve mobilnú navigáciu, ktorá už je súčasťou. V automobile sa síce telefón oplatí, ale na motorke to nie je moc vhodný prostriedok. Telefón sa vám v okamihu môže rozbiť, pretože pri jazde chytá veľa otrasov, zanesie sa do neho prach a celkovo v prípade nechceného pádu sa nenávratne rozbije. Aby sme vás však nestavali pred hotovú vec, predstavíme si všetky varianty.

Navigácia na motorku

Toto zariadenie je najviac kompaktný a tiež presne prispôsobené na užívanie na motorke, preto je tiež najvhodnejšie. Navigácia je totiž odolná proti prachu, poveternostným podmienkam i otrasom a dá sa pohodlne ovládať aj v rukaviciach.

Tieto navigácie majú mnoho variantov, ktoré sa líšia predovšetkým vo funkciách. Niektoré sa dajú nastaviť presne na citlivosť podľa vašich rukavíc a iné sa dajú preklápať na šírku, či výšku. Niektoré sú dokonca vybavené priamo mapami, ktoré sú pre motorkárov najvhodnejšie a tak sa vyhnete cestám, ktoré nie sú vhodné. Iné zasa dokážu medzi vaším bodom A a B ukázať prekrásnu okružnú jazdu, takže zážitok z jazdy bude o to väčšia.

Navigácie do auta

Navigácie do auta sú predovšetkým odlišné svojou konštrukciou. Majú väčší displej a tiež sú menej odolné – zato však oveľa viac citlivé. Na užívanie na motorke nie sú vhodné, pretože je len ťažko nainštalujete na riadidlá tak, aby vám pohľad vyhovoval.

Mobilné aplikácie

Mobilná aplikácia je tá najobľúbenejší a tiež najdostupnejšie variant navigáciou. Na výber je buď z offline alebo oline máp, ktoré vám ukazujú aj aktuálnu dopravnú situáciu na vašej trase. Tým to však výhody končí, pretože o svoj telefón ľahko na motorke prídete. Telefón nie je vôbec stavaný na také podmienky, aké sú pri jazde na motorke, pretože sa ľahko poškodí prachom, otrasy aj poveternostnými podmienkami.

Ďalšou nevýhodou používania navigácie na mobilných telefónoch je aj čerpanie batérie telefónu.

Navigácia na motorku: Komponenty a parametre

Navigačné zariadenia všeobecne poskytuje a ponúka veľa parametrov a funkcií, ktorými sa líši od svojej konkurencie. Je teda na mieste si sa zhrnúť a vybrať si medzi nimi to, čo sa najviac páči a hodí práve vám.

Veľkosť displeja u navigácia na motorku

Veľkosť displeja navigačných zariadenie určené pre motorky sú menšie, než klasické automobilové, pretože na riadidlách nie je dostatok miesta ako napríklad na čelnom skle. Uhlopriečka sa teda pohybuje okolo 4,3 „, teda asi 11 cm.

Ak máte obavy, že sa menší displej bude horšie ovládať, nenechajte sa zmýliť. Tieto displeje sú vytvorené práve pre ovládanie aj v rukaviciach a všetky potrebné tlačidlá sú úplne prístupný.

Dôležité je u displeja, okrem jeho veľkosti, sledovať aj údaj rozlíšení. Všeobecne platí, že čím vyššie rozlíšenie máte, tým vyššia bude kvalita obrazu. Väčšinou sa na trhu stretnete s buď 480 × 272 px alebo 800 × 480 px.

Mapy

Mapa je to, na čom celý prístroj spočíva. Najčastejšie sa stretnete s mapovými balíčky, ktoré obsahujú napríklad Českej republiky, Českej republiky a vybraných krajín, Európy alebo ďalších kontinentov, alebo sveta.

Samozrejme je možné kedykoľvek balíčky dokúpiť. Dôležité je ale sledovať aj aktualizácie, ktorú môžete mať od predajcu predplatenú potrebné na let, ale aj na doživotie, takže si navigáciu môžete aktualizovať podľa ľubovôle.

Navigácia: Hmotnosť

Hmotnosť, hoci sa to nemusí zdať dôležitá, má svoju úlohu pri výbere. Niekto si navigáciu bude chcieť zavesiť na stred riadidiel a iní zase na stranu. Podľa toho si teda voľte ľahší a ťažšie varianty. Hmotnosť sa samozrejme odvíja od celkovej veľkosti a jej údaje sa pohybujú okolo 200 – 400 g.

Funkcie navigácie na motorku

Ako už bolo povedané, funkcie a parametre sú tým, čím sa produkty od seba líšia a predháňajú tak svoju konkurenciu. Predstavíme si teda v krátkosti tieto funkcie:

 • 3D zobrazenie – Umožňuje ukázať prehľadnejšie variantu trasy.
 • Asistent jazdných pruhov – Displej vám presne ukáže, do akého pruhu sa máte zaradiť, čo sa oplatí napríklad v prípade zložitých križovatiek.
 • Voľba kľukaté trasy – Vášnivý motorkári, ktorí si užívajú každú zákrutu, túto funkciu ocenia, pretože vám navigácia zvolí čo najkľukatejšia cestu.
 • Voľba okružné jazdy – Navigácia vám automaticky dokáže vygenerovať inú spiatočné trasu, než ktorú ste išli tam.
 • Kompatibilita s Google now a Siri – Vďaka tejto funkcii dokážete telefonovať aj za jazdy a to bezpečne zo vzdialene pripojeného telefónu.
 • Bluetooth – Spôsob pripojenia vášho android telefónu.
 • Wi-Fi – Áno aj navigácia sa dokážu pripojiť na wifi, takže si budete môcť svoje mapy aktualizovať, kedy sa vám zapáči.
 • Pamäťová karta – Na pamäťovú kartu je možné ukladať dáta pre rýchlejšie spätné zadávanie.
 • RDS-TMC – Funkcia, ktorá umožňuje sa navigáciu pripojiť na aktuálnu dopravnú situáciu pomocou siete.
 • QuickGPSfix – S pomocou tejto funkcie dôjde k rýchlejšiemu zameranie GPS navigácie.
 • Databáza radarov – Dokáže vás včas varovať pred radarom pred vami.
 • Parkovací asistent – Táto funkcia vás dokáže nanavigovat na najbližšie parkovisko.
 • Multimediálny prehrávač – Mimo trasy, vám navigácia môže umožniť aj príjemný počúvanie hudby.

Príslušenstvo navigácií na motorku

K samotnej navigáciu na motorku si môžete kúpiť aj doplňujúce príslušenstva. Medzi ne určite patrí:

 • Šilty umožňujúci vidieť na navigáciu aj pri prudkom slnečnom žiarení.
 • Držiak na riadidlá, ktorý je väčšinu už súčasťou balenia.
 • Vodeodolné obaly zabraňujúce preniknutiu vody k navigácii.
 • Záložné napájacie moduly.
 • Redukcia na USB konektory.
 • Kĺbové držiaky pre lepšie nastavenie navigácie.
 • Napájacie káble, konektory a ďalšie podobné pomôcky.

Navigácia na motorku a cena

Ako už býva zvykom, rozdelíme si ceny na 3 kategórie a predstavíme si, čo môžeme od akej čakať. Nie je múdre na navigáciu na motorku šetriť, pretože v niektorých krajných situáciách vám môže byť veľmi užitočná – a to nie len k nájdeniu cesty domov.

Cena navigácie na motorku do 150 €

Najlacnejšie modely možno zakúpiť už v cene 130 €, ale od tejto kategórie nemožno očakávať vôbec žiadne zázraky. Budete sa musieť zmieriť s veľmi obmedzenou a nekvalitné obrazovkou, ktorá bude mať v obstarávacej balíčku len chabý okruh máp. Nemožno ani očakávať, že s nákupom kúpite aj doplnkové príslušenstvo, ktoré je v podstate nevyhnutné.

Cena navigácie na motorku od 150 € do 400 €

Táto cenová kategória už vám ponúkne funkcie, ako napríklad Bluetooth, pamäťovú kartu, RDS-TMC, ale aj asistent jazdných pruhov či Wi-Fi pripojenie. V tejto kategórii si príde na svoje každý motorkár.

Čo sa týka okruhu máp, môžete tu počítať s minimálnym okruhom Českej republiky a doplnkové príslušenstvo už by v balíčku tiež nemalo chýbať.

Cena navigácie na motorku nad 400 €

Ak pôjdete nad rozpočet 400 €, budete zrejme patriť medzi tých najnáročnejších zákazníkov, ktorí do svojej jazdy mienia dať naozaj všetko. V tejto cenovej kategórii už nájdete úplne všetky funkcie u navigácia na motorku, s ktorými sa možno stretnúť.

Navigácia na motorku a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú navigáciu na motorku. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej navigácia na motorku pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný navigáciu na motorku, ktorá bude fungovať presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a táto navigácie dovedie tam, kam budete potrebovať.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej navigácie na motorku zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na portál Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom GPS navigácie na motorku. Dozviete sa tam tiež, ktorá GPS navigácia na motorku je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

4.5/5 - (8 votes)

Mohlo by vás zaujímať