Menu Zavrieť

Masážne pištole

masazna pistol

Pokiaľ z akéhokoľvek dôvodu nechcete chodiť pravidelne k masérovi a aj napriek tomu si chcete uvoľniť chrbát a uľaviť si od bolesti z pohodlia domova, pravdepodobne si budete chcieť kúpu nejaký ten masážny prístroj. Dnes sa teda zameriame na jeden z druhov masážnych prostriedkov a to konkrétne na masážne pištole, ktoré sú z tejto oblasti najkompaktnejší a tiež najlacnejšie. Aj cez to vám však dokážu preukázať veľkú službu.

Keďže sú masážne prostriedky nie moc prebádané trh, dnes si povieme ako si vybrať ten správny a na aké parametre by ste sa mali zamerať. Samozrejme ako vždy si na konci článku predstavíme 3 základné cenovej kategórie a ukážeme si, čo od aké možno očakávať.

Masážne pištole: Porovnanie 10 najlepších masážnych pištolí podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších masážnych pištolí. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto masážne prístroje sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto masážne pištole si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie masážne pištoľ.

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Wellife Masážna pištoľ Relax RC-MG-030Masážna pištoľ Wellife Masážna pištoľ Relax RC-MG-03074,99Zobraziť v obchodoch
inSPORTline BitigoMasážna pištoľ inSPORTline Bitigo73,1Zobraziť v obchodoch
Verk 15679 KH-320Masážna pištoľ Verk 15679 KH-32052,34Zobraziť v obchodoch
Malatec 9678Masážna pištoľ Malatec 9678110Zobraziť v obchodoch
ART 0593 4 nástavceMasážna pištoľ ART 0593 4 nástavce87,26Zobraziť v obchodoch
Bodysonic BS MG03Masážna pištoľ Bodysonic BS MG03236,7Zobraziť v obchodoch
Beauty Relax KineticforceMasážna pištoľ Beauty Relax Kineticforce192,3Zobraziť v obchodoch
HMS masážna pištole PDM3134Masážna pištoľ HMS masážna pištole PDM313483,65Zobraziť v obchodoch
HMS masážna pištole PDM3123Masážna pištoľ HMS masážna pištole PDM3123122Zobraziť v obchodoch
Bodysonic BS MG MINIMasážna pištoľ Bodysonic BS MG MINI152,1Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz “ Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia masážnych pištolí od ich užívateľov.

Ako vybrať masážnu pištoľ?

Hoci sa názov „pištole“ môže javiť nebezpečne, nie je tomu tak. Pokiaľ nakupujete masážny prístroj prvýkrát, možno sa budete cítiť neistí – a tak sa odporúča navštíviť lekára, ktorý vám vyberie ten najviac vhodný. Ak sa však chcete zaobísť bez návštevy odborníka, podrobne si prečítajte tento článok, nech nie je výsledný kúpený produkt k ničomu.

Pri výbere by ste sa teda v prvom rade mali zamerať na výkon, s ktorým sa spája predovšetkým pulz, frekvencia a hĺbka prieniku vĺn, ktoré dohromady dávajú dokonalú súhru pre vašu relaxáciu. Medzi ďalšie dôležité parametre, ktoré je potrebné sledovať je kapacita akumulátora a prevedenie konštrukcie, ktoré bude hrať úlohu vo vašom pohodlie. Ďalšími parametrami ako je potrebné veľkosť, hmotnosť a hlučnosť je tiež dobré sa zaoberať, avšak z týchto kritérií sa dá všeličo odpustiť. Nesmie sa zabúdať ani na doplnkové služby, ktoré niektoré drahšie stroje dokážu poskytnúť.

Na trhu sa nevyskytuje príliš druhov masážnych pištoľou a tak je dobrou správou, že váš výber nebude tak zložitý. V každom článku zmieňujeme jednu a tú istú vetu – Výrobcovia sa snažia predbehnúť svoju konkurenciu a tak prístroje neustále zdokonaľujú a obohacujú ich o doplnkové funkcie. V poslednej kapitolce si teda predstavíme aj cenovej kategórie a tiež čo do nich môžeme zaradiť.

Akým spôsobom funguje masážna pištoľ?

Keďže sa jedná o zdravotné pomôcku, je dobré vedieť, na akom princípe celý systém vlastne funguje a aké účinky masážne pištole vôbec má. Základný princíp spočíva v rázových vlnách a vibráciách rôznych intenzít, ktoré preniknú až do hĺbky tkanív vašich svalov a tak rozprúdi krv a zníži napätie. V ponuke väčšinou býva aj možnosť niekoľkých hlavíc, ktoré sú určené na rôzne miesta aj na iné účely.

Tieto prístroje patria medzi veľmi obľúbené pomôcky nielen profesionálnych športovcov, ale aj ľudí, ktorí trpia bolesti chrbta napríklad z práce. Z dôvodov, že tieto stroje sú naozaj účinné, sú tiež nebezpečné a pri nesprávnej voľbe by mohlo dôjsť k zhoršeniu vášho stavu, preto sa odporúča konzultácia s odborníkom.

S čím vám môže masážny stroj pomôcť

 • zrýchľuje prietok krvi
 • uvoľňuje svalové napätie
 • urýchľuje rehabilitáciu po zranení a regeneráciu po športovom výkone
 • napomáha hojeniu jaziev
 • zvyšuje tok lymfy
 • pomáha znižovať únavu

Parametre a komponenty masážneho prístroja

Aby z vás bol dokonalý znalec a dokázali ste si zaobstarať tú pravú masážne pištoli pre vás, je dôležité poznať samotnej časti, parametre a tiež doplnkové funkcie. Tie vám prezradí samú podstatu a kvalitu daného produktu, takže sa nemôžete pomýliť. V tejto kapitole si teda prezradíme tieto komponenty a podľa čoho sa meria a hodnotí.

Masážne pištole: Výkon a hĺbka

Aby ste dokázali zhodnotiť výkon masážne pištole, je dobé poznať hlavné 2 funkcie, ktoré tento údaj ovplyvňujú.

 • pulz – sila vibrácií, zvyčajne od 2 000 do 3 200 BPM
 • frekvencie – sila „úderov“, od 25 do 55 Hz

Všeobecne platí, že čím vyššie hodnoty tieto dva údaje majú, tým intenzívnejší výsledná masáž bude, avšak každému vyhovuje iná intenzita a tak je dobré zvoliť variant prístroja, ktorý ponúka výber z niekoľkých intenzít.

Hĺbka značí, ako hlboko sa hlavica dokáže dostať a k akým tkanivám až prenikne. Najlepšie urobíte, keď zvolíte vyššiu intenzitu hĺbky, pretože len tak dosiahnete maximálneho efektu.

Kapacita batérie

Batérie u masážnych pištoľou je riešená akumulátorom, ktorý je potrebné logicky pravidelne nabíjať. Né všetky majú však dostatočnú výdrž na to, aby vám zaistili dlhotrvajúcu hĺbkovú masáž niekoľkých partií. V tom prípade, by ste museli prístroj dobíjať v priebehu masáže a to je dosť nepríjemné na manipuláciu. Preto je dobré tento údaj sledovať a tiež po vykonanej masáži prístroj pravidelne dobíjať.

Masážne pištole: Prevedenie a konštrukcia

Keďže nad masážou problémových partií budete tráviť niekoľko desiatok minút denne (inak by ste nedosahovali požadovaného efektu), je dosť dôležité, aby mala pištole dobre vykonanú konštrukciu. Pri správnom madlu sa vám práca oveľa uľahčí, pretože je ťažisko správne vykonané.

Dôraz klaďte na riadne vykonanie systému tlmenia vibrácií, ktorý zabezpečí, že vás ani pri dlhšej masáži nebude bolieť ruka.

Veľký vplyv na pohodlné ovládanie počas masáže má aj umiestnenie ovládacích tlačidiel.

Hmotnosť a veľkosť masážne pištole

Keďže budete mať prístroj v ruke v celku dlhú dobu, každý gram sa počíta. Vyberajte teda prístroje s čo najnižšou hmotnosťou. Väčšina strojov sa pohybuje okolo 1 kilogramu, ale možno na trhu nájsť i ťažšie výrobky.

Mimo hmotnosti je potrebné sledovať aj celkové rozmery, tak už kvôli cestovanie a prenášanie, tak kvôli záťaži, ktorá bude vyvíjaná na vašej paži. Najvýhodnejšie je z tohto hľadiska rozložiteľná konštrukcia, ktorá umožňuje oddeliť nástavce aj prídavné rukoväti a uložiť ich v praktickom kufríku.

Väčšina týchto prístrojov je však v celku skladná a tak sa nemusíte obávať, že by sa vám do batožiny nevošiel.

Hlučnosť pištole

Keďže majú masážne pištole slúžiť predovšetkým na relaxáciu, a to nie len chrbta, či iných problémových partií, ale aj k celkovému odpočinku a uvoľnenia tela, nie je príliš hlučný stroj dobrou voľbou. Nepríjemné rachtání vám tento okamih dokáže pekne pokaziť.

Snažte sa vyberať pištole, u ktorých výrobcovia deklarujú hlučnosť nižšia ako 55 dB. Ide o hranicu medzi dobre tolerovateľnú mierou ruchu a hlukom, ktorý vás môže najmä pri dlhšej masáži začať iritovať.

Príslušenstvo masážneho prístroja

S nakupovaným výrobkom si najskôr kúpite aj nejaké to príslušenstvo. V popisku produktu väčšinou býva uvedené čo sa súčasťou ceny a tak je dobré sa pozrieť aj na tento údaj. Vhodné príslušenstvo, ako napríklad napríklad balenie, v ktorom výrobok obdržíte, vyberajte podľa vašich úmyslov, ktoré s produktom máte.

Ak budete chcieť s prístrojom cestovať, je dobré zaobstarať ho v adekvátnom puzdre, ktoré je k tomu vhodné.

Ukážme si teda, čo sa tým príslušenstvom myslí:

 • nadstavce – navrhnuté s ohľadom na starostlivosť o konkrétnej časti tela
 • rezervné akumulátor – možnosť plynulej výmeny batérie pre zaistenie nepretržitej prevádzky
 • cestovný puzdro – ľahký a bezpečný presun z miesta na miesto
 • „dokovacia“ stanice – na dobíjanie akumulátorov
 • mobilné aplikácie – ovládanie prístroja prostredníctvom mobilného telefónu, sledovanie stavu akumulátora a štatistiky

Masážna pištoľ a jej cena

Ako už býva zvykom, poslednú kapitolu venujeme konkrétnym cenovým kategóriám a predstavíme si, čo od aké možno očakávať.

Keďže sa nejedná o príliš široký sortiment, výnimočne si rozdelíme produkty len na dve časti.

Cena masážne pištole do 120 €

V tejto cenovej kategórii možno zohnať v celku kvalitné a výkonné stroje so všetkými funkciami Aj príslušenstvom, ktoré sme si vyššie spomenuli. Ak teda kupujete prvý produkt tohto typu a nejednáte priamo na odporúčanie svojho lekára, je táto cenová relácia tá správna voľba. Na rozdiel od drahších produktov síce môžu mať vyššiu hlučnosť, alebo iné parametre, ale na skúšku vám rozhodne postačí.

Cena masážne pištole nad 120 €

Ak máte s masážnymi pištoľami nejaké skúsenosti a chcete si dopriať maximálny relax v podobe dokonalého stroja so všetkým vybavením a s najdokonalejšími parametrami, pravdepodobne zablúdite do tejto kategórie.

Tieto produkty sa môžu pýšiť skvelými akumulátory, takže majú oveľa vyššiu výdrž, sú takmer nehlučné a majú skvelý výkon aj nastaviteľnú intenzitu hĺbky a vibrácií.

Masážne pištole: Masážne pištole a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú masážne pištoli. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej masážne pištole pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný masážny pištoľ, ktorá bude fungovať presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a táto pištole vám skvele namasíruje vaše telo.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej masážne pištole zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na web Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom masážne pištole na masírovanie. Dozviete sa tam tiež, ktorá masážna pištoľ je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

3.9/5 - (27 votes)

Mohlo by vás zaujímať