Menu Zavrieť

Leštidlá do umývačky

lestidlo-do-umyvacky

Asi nikto sa obzvlášť nevyžíva v umývaní riadu – bohužiaľ je to však súčasť povinných prác v domácnosti. Ľudia majú tendencie si prácu uľahčovať ako to len ide, a tak vymysli umývačku riadu. Hoci je to dosť samostatný stroj zabudovaný v našej kuchyni, musíme sa o jeho efektivitu aj starať.

Existuje veľa prostriedkov, ktoré vašej umývačke dodávajú efektivitu, a my si dnes jeden z nich predstavíme.

Leštidlá do umývačky: Porovnanie 10 najlepších leštidiel do umývačky podľa hodnotenia a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších leštidiel do umývačky. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto produkty sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Táto leštidla do umývačky si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie leštidlo do umývačky.

NázovVzhľadZnačkaObjem fľaše (ml)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Calgonit Finish Shine & Dry Regular leštidlo 800Leštidlo do umývačky riadu Calgonit Finish Shine & Dry Regular leštidlo 800Finish8006,4Zobraziť v obchodoch
Somat leštidlo oplachovač do myčky 750 mlLeštidlo do umývačky riadu Somat leštidlo oplachovač do myčky 750 mlSomat7504,4Zobraziť v obchodoch
Finish Leštidlo do umývačky riadu 1,15 lLeštidlo do umývačky riadu Finish Leštidlo do umývačky riadu 1,15 lFinish11505,84Zobraziť v obchodoch
Somat Rinser 3x Shine Action oplachovač 750 mlLeštidlo do umývačky riadu Somat Rinser 3x Shine Action oplachovač 750 mlSomat7505,8Zobraziť v obchodoch
Calgonit Finish Leštidlo Shine Dry Lemon 400 mlLeštidlo do umývačky riadu Calgonit Finish Leštidlo Shine Dry Lemon 400 mlFinish4005,9Zobraziť v obchodoch
Calgonit Finish Rinse Aid 0pct leštidlo do umývačky 400 mlLeštidlo do umývačky riadu Calgonit Finish Rinse Aid 0pct leštidlo do umývačky 400 mlFinish4005Zobraziť v obchodoch
Sunlight Leštidlo do umývačky 500 mlLeštidlo do umývačky riadu Sunlight Leštidlo do umývačky 500 mlSunlight5003,79Zobraziť v obchodoch
Madel Brillantante Azzurro 250 mlLeštidlo do umývačky riadu Madel Brillantante Azzurro 250 mlMadel2501,58Zobraziť v obchodoch
Miele lestidlo do umyvacky riadu 500 mlLeštidlo do umývačky riadu Miele lestidlo do umyvacky riadu 500 mlMiele5007,9Zobraziť v obchodoch
Somat leštidlo do umývačky riadu 750 mlLeštidlo do umývačky riadu Somat leštidlo do umývačky riadu 750 mlSomat7505,62Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia leštidiel do umývačky od ich užívateľov.

Ako vybrať a používať leštidlo do umývačky

Ako vybrať leštidlo?

Vybrať to pravé leštidlo nie je tak zložité. Tieto čistiace prostriedky majú celkom obmedzená kritériá, ktoré sa vzťahujú hlavne na cenu, aróma, zloženie a vzhľad obalu. Najlepšie však bude, ak sa budete riadiť zložením – a to predovšetkým obsahom účinných látok a škodlivých zložiek, ktoré niektoré produkty môžu obsahovať. Nižšie si o zložení povieme viac.

Kedy leštidlo používať?

To je pomerne tiež jednoduchá otázka a ešte jednoduchšia odpoveď. Vždy. Väčšina ľudí v dnešnej dobe používa všestranné tablety, ktoré podľa popisu, obsahujú všetko, čo vaša umývačka potrebuje. Je to síce pravda, ale obsiahnuté leštidlo v týchto malých tabletách nie je v dostatočnom množstve.

Leštidla totiž zaisťujú čistotu a sklo bez šmuch, ktoré nemá rád nikto. Pokiaľ nepoužijete tohto prostriedku dostatočné množstvo, účinnosť tabliet nebude dostačujúci. Ďalšou nespornou výhodou leštidiel je ich aróma. Ak by ste nechali umývačku ísť na voľný chod bez akéhokoľvek umývacieho prostriedku, najskôr po otvorení umývačky budete cítiť nepríjemný zápach, pretože zvyšky jedla sa možno zmyjú, ale zápach zatuchliny tam pretrvá.

Preto je teda dobré až nevyhnutné používať leštidlo do umývačky.

Proporcie

Zloženie leštidla do umývačky

Čo vlastne také leštidlo do umývačky obsahuje? Všetky leštidla určite obsahujú nasledujúce látky:

 • Voda
 • Alkohol
 • Kyselina citrónová
 • Neiónové povrchovo aktívne látky

Ďalej sa leštidla ďalším zložením môžu líšiť. Veľký pozor by ste si mali dávať na prostriedky, ktoré obsahujú chlór a fosfáty, ktoré by nemuseli robiť dobrotu. Tieto produkty sa vyznačujú predovšetkým nižšou cenou, ktorá si však so sebou odnesie veľkú daň nielen na umývačke, ale aj na vašom riadu.

V poslednej dobe sa na trhu objavujú aj produkty, ktoré majú označenie „ECO“ ich jediný rozdiel od klasických leštidiel je, že neobsahujú parfumy.

Aróma leštidla do umývačky

Aróma je veľmi dôležitá súčasť tohto produktu, ktorú oceníte asi najviac. Ktoré vône jsu teda na trhu dostupné? Najčastejšou variant je citrónová vôňa, ale niektoré značky si dokonca vytvára svoje neopísateľné vône, ktoré pripomínajú napríklad aj čerstvo vyprané prádlo.

Na trhu je nepreberné množstvo variantov, takže si každý určite nájde to svoje.

Objem balenia

Väčšina fliaš sa predáva v objeme 0,25l až 1l. Avšak tu nastáva ďalší výkričník, pretože nie je dôležitá cena za lavičku, ale za nejakú jednotku. Ak si kúpite 0,25l a 1l lavičku za rovnakú cenu, znamená to, že menšie fľaštička leštidla je 4x drahšie ako tá veľká, aj keď má rovnakú cenu.

Leštidlo riadu a jeho cena

Ako už bolo povedané v minulom odseku, musíte pozerať na cenu za určitú jednotku, preto nie je úplne na mieste popisovať cenové relácie od do. Drvivá väčšina produktov sa pohybuje pod hranicou 3,87 €, takže priplatiť si za lepší prostriedok s overeným zložením, by nemusela byť tak veľká čiara cez rozpočet. Výberom lepšieho a tiež tým pádom drahšieho produktu ušetríte vašej umývačke aj niekoľko rokov životnosti, čo sa vám z dlhodobého hľadiska určite oplatí. Môžete si vyberať z rôznych značiek leštidiel. Najčastejšie sa stretnete so značkami ako je Finish, Somat, Calgonit a ďalšie. Tieto môžete poznať predovšetkým z televíznych reklám.

Cena leštidla do umývačky do 2 €

Tieto produkty väčšinou zaobstaráte v balení nepresahujúcej 0,5l. Ak však nájdete aj väčšie balenia, je lepšie sa pozrieť na zloženie, či neobsahuje škodlivé látky, uvedenej v odseku „Zloženie“ vyššie.

Niektoré výnimky však môžu byť vo väčšom balení a môžu sa aj napriek svojej nízku cenu vyrovnať veľkým konkurenčným značkám. Je však potrebné hľadať a starostlivo si pozrieť fľaštičku.

Cena leštidla do umývačky od 2 €

Cenová kategória týchto produktu máva dosť často jeden a rovnaký znak. Dobré meno značky. Mená firiem, ktoré sú overené časom a svojím dobrým menom si môžu dovoliť na svoje produkty trochu cenovo pritlačiť. Nie je to však nič proti ničomu.

Ak hľadáte kvalitný produkt, ktorý vám nebude ničiť značku a nemáte čas skúmať každú fľaštičku v regáli, siahnite pre tieto produkty.

Leštidlá do umývačky: Leštidlo a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nové leštidlo do umývačky. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového leštidla do umývačky pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitné leštidlo do umývačky. Nové leštidlo vám pomôže ľahko umyť riad v umývačke.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového leštidla použiteľného v umývačke zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym produktom leštidla do umývačky riadu. Dozviete sa tam tiež, ktoré leštidla do umývačky sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

Ak vás toto porovnanie zaujalo, pozrite sa aj na naše ďalšie články. Ďakujeme za prečítanie.

4.6/5 - (12 votes)

Mohlo by vás zaujímať