Menu Zavrieť

Kozmetické kufríky

kozmeticky kufrik

Máloktorá žena sa zaobíde bez používania kozmetických prípravkov. Rôzne dekoratívna kozmetika a výrobky určené na starostlivosť o telo, vlasy aj nechty sú neodmysliteľnou súčasťou každodenného života väčšiny žien.

Problém však nastáva vo chvíli, keď riešite, ako a kam kozmetiku uložiť, aby neprekážala, ale napriek tomu ste ju mali stále k dispozícii.

Nevyhovuje vám mať kozmetiku rozostavanú na toaletnom stolíku alebo v spleti kozmetických prípravkov pri rannom zhone nemôžete nájsť rúž, ktorú práve potrebujete?

Pokiaľ chcete mať stolík uprataný, ale kozmetiku mať stále po ruke a prehľadne roztriedené, nie je nič jednoduchšie než si zaobstarať kozmetický kufrík. Vďaka kufríka si urobíte v kozmetike dokonalý poriadok. Kufrík navyše využijete pri cestovaní a môžete tak mať svoju obľúbenú kozmetiku všade sebou.

Typ kozmetického kufríka musí zodpovedať vášmu životnému štýlu, množstvo kozmetiky, ktorú v ňom chcete mať uloženú a vašim preferenciám. Preto je dôležitá veľkosť kufríku, prevedenie vnútorného priestoru, ale aj materiál a dizajn.

Do väčšieho kozmetického kufríka uložíte nielen telovú a dekoratívnu kozmetiku, ale aj natáčky, fén, žehličku na vlasy, kulmu a pomôcky pre modelovanie nechtov. Zmestia sa vám do neho aj dokumenty a veci, ktoré potrebujete mať po ruke.

Kufríky môžu byť doplnené praktickými držadlami na prenášanie, ramennými popruhmi alebo kolieskami, vďaka čomu sa dobre prenášanie a cestovanie s nimi je pohodlné.

Dostatočne priestranný a ľúbivý kozmetický kufrík, sa pre vás čoskoro stane nepostrádateľným a verným spoločníkom doma i na cestách.

Kozmetické kufríky: Najlepšie kozmetické kufríky

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali najlepšie kozmetické kufríky. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme kozmetické kufríky podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena kozmetického kufríka, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Top-Nechty kufrík čierny 5531Kozmetický kufrík Top-Nechty kufrík čierny 553129,90Zobraziť v obchodoch
Top-Nechty ružový kufrík 11796Kozmetický kufrík Top-Nechty ružový kufrík 1179621,90Zobraziť v obchodoch
NANI kozmetický kufrík NN39 Pink RainbowKozmetický kufrík NANI kozmetický kufrík NN39 Pink Rainbow21,99Zobraziť v obchodoch
NANI dvojdielny kozmetický kufrík NN47 PinkKozmetický kufrík NANI dvojdielny kozmetický kufrík NN47 Pink41,99Zobraziť v obchodoch
Top-nechty Čierno červený 3929Kozmetický kufrík Top-nechty Čierno červený 392929,90Zobraziť v obchodoch
NANI dvojdielny kozmetický kufrík BlackKozmetický kufrík NANI dvojdielny kozmetický kufrík Black41,99Zobraziť v obchodoch
Top-Nechty čierny Kozmetický kufor s 3D vzorom 5657Kozmetický kufrík Top-Nechty čierny Kozmetický kufor s 3D vzorom 565721,99Zobraziť v obchodoch
Top-Nechty Kozmetický kufrík s ružovým 3D vzorom 4604Kozmetický kufrík Top-Nechty Kozmetický kufrík s ružovým 3D vzorom 460419,90Zobraziť v obchodoch
Wings Albatross kufrík na kozmetiku 402Kozmetický kufrík Wings Albatross kufrík na kozmetiku 40223,00Zobraziť v obchodoch
Sibel BASKETFULLKozmetický kufrík Sibel BASKETFULL49,00Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia kozmetických kufríkov od ich užívateľov.

Ako vybrať kozmetický kufrík

Cestovné sady

V súčasnej dobe je na trhu k dostaniu naozaj veľa typov kozmetických kufríkov rôznych veľkostí, materiálov a farieb. Cestovné kozmetické kufríky bývajú vyrábané aj v rovnakom dizajne ako cestovné kufre. Sú teda súčasťou cestovné sád a mnohokrát je možné ku kufrom špeciálnymi popruhmi pripevniť. Máte tak všetky svoje batožinu pohromade a nehrozí, že kozmetický kufrík niekde zabudnete, pričom batožinu takto oveľa lepšie prenesiete do autobusu, vlaku alebo lietadla.

Druhy kozmetických kufríkov

Kozmetické kufríky môžeme rozdeliť na kufríky určené pre domáce použitie a kufre na kolieskach pre profesionálne použitie.

Kozmetické kufríky pre domáce použitie

Pre domácich účel a prehľadné zoradenie kozmetiky vám postačí klasický kozmetický kufrík. Kufríky sa vyrábajú v rôznych dizajnoch a širokej škále farieb a vzorov. Kufrík môžete kúpiť za cenu do 40 €.

Záleží na tom, aký veľký kufrík potrebujete, ako uspôsobený má mať vnútorný priestor a akému materiálu dáte prednosť. Ale v každom z nich máte možnosť všetku kozmetiku dobre a prehľadne zorganizovať.

Menšie kufrík pohodlne z miesta na miesto prenesiete pomocou madla, ale u väčších typov by nemal chýbať kvalitný nosný systém s pevným ramenným popruhom.

Niektoré modely sú vybavené aj kódovaným zámkom, aby ste svoju kozmetiku ochránili pred zlodejmi a tiež pred všetečnými deťmi, pre ktoré je kufrík plný kozmetiky lákadlom.

Profesionálne kozmetické kufríky na kolieskach

Profesionálny kufrík na kozmetiku je voľne stojaca kufor na kolieskach. Pre použitie na profesionálnej úrovni pre kozmetičky, maskérky, manikérky alebo kaderníčka sú vhodné veľké kozmetické kufre, ktoré majú aj niekoľko poschodí a hravo tak zvládnu pojať všetko potrebné vybavenie.

Profesionálne kufríky majú zosilnené hrany chrániace obsah pred poškodením, a vnútorný priestor potiahnutý hrubšou vrstvou látky, ktorá pomáha tlmiť nárazy.

Vnútro je tvorený posuvnými priehradkami, do ktorých prehľadne usporiadate všetku svoju kozmetiku.

Dolná časť kufríka umožňuje uloženie väčšieho vybavenie, ako sú fén, žehlička na vlasy, kulma alebo UV lampa.

Horná časť kufríku je možné používať samostatne na uloženie osobných predmetov a kozmetiky, ktorú potrebujete mať vždy ihneď po ruke.

Kufríky sú uspôsobené tak, aby sa predmety v nich nepoškodili ani pri menej opatrné manipulácii s ním.

Vnútorný priestor kufríka

Najdôležitejšie u kozmetického kufríka je dômyselnosť organizácia jeho vnútorného priestoru a dostatočné množstvo zón a priehradiek. Len tak svoju kozmetiku zorganizujete tak, aby ste všetko mali uložené prehľadne, a ľahko a rýchlo ste našli prípravky, ktoré práve potrebujete.

Praktické sú výklopné a vyberateľné priehradky, ktoré sú u modelov na kolieskach štandardom.

Polstrovanie kufríkov ponúka kombináciu praktickosti a luxusu – chráni ich obsah pred nárazmi a poškodením, navyše je estetické a príjemné na dotyk.

Materiál kufríka

Pri výbere kozmetického kufríka venujte pozornosť aj jeho vonkajšiemu materiálu. Odolnejší materiál znesie aj menej šetrné zaobchádzanie a nárazy. Obvykle sa používa vrúbkovaný plast alebo hliník.

Vrúbkovaný plast je lacnejší, avšak náchylný na prasknutie a rýchlejšie sa ošúcha.

Hliníkové kozmetické kufríky sú drahšie, avšak vysoko odolné voči nárazom a tvarovo i farebne stále.

Môžu byť vyrobené aj z textilného vodeodolného materiálu alebo odolného polykarbonátu.

Pád na hranu kufra je často príčinou jeho prasknutie, pretože materiál nevydrží tlak, ktorý je koncentrovaný do jedného bodu. Preto by mali byť dodatočne chránené rohy, ktoré pri cestovaní trpia najviac. Ideálne by mali byť osadené kovovými alebo plastovými krytkami, ktoré zvýšia ich odolnosť.

Dizajn kufríku

Väčšina žien si potrpí na krásne a dizajnové veci. Výnimkou nie je ani výber kozmetického kufríka, ktorý by mal zodpovedať životnému štýlu a vkusu majiteľky. Výrobcovia ponúkajú nepreberné množstvo kufríkov rôznych veľkostí, prevedení a farieb. Stačí si vybrať.

Starostlivosť o kozmetický kufrík

Životnosť kozmetického kufríka sa odvíja od kvality daného modelu, materiálu, nášho zaobchádzania s ním a starostlivosť, ktorú mu venujete.

Aby vám kufrík vydržal čo najdlhšie v stave, v akom ste si ho kúpili, musíte o neho zodpovedajúcim spôsobom starať. Vyvarujte sa používaniu chemických čistidiel a mechanického čistenia drsnými hubami a kefami.

Vonkajší povrch zvyčajne stačí utrieť navlhčenou handričkou a nechať kufrík samovoľne uschnúť. Neodporúča sa kufrík kvôli urýchleniu schnutia pokladať na kúrenie, materiál by na to mohol reagovať nežiaducim spôsobom.

Niekedy sa stane, že zle zaskrutkujete viečko gélu alebo iného kozmetického prípravku a ten sa vám do batožiny vyleje. Akonáhle zistíte, že došlo k znečisteniu vnútorného priestoru, čo najskôr vyberte poškodenú priehradku a vyčistite ju vodou alebo šetrným čistiacim prípravkom na škvrny.
Ak vyčistenie odložíte na neskôr, môže sa stať, že sa škvrna „zažerou“ do látky tak, že pôjde odstrániť iba za použitia špeciálneho chemického čistidlá.

Pri dlhšom cestovaní odolnosť kufríku zvýšite tým, že ho zabalíte do fólie. Predídete tým aj jeho poškriabaniu.

Cena kufríku

Koľko peňazí kufrík bude stáť, záleží na tom, či potrebujete kufrík iba pre svoje osobné použitie alebo profesionálny model pre kozmetičky a kaderníčky.

Cena kufríku do 20 €

Aj za cenu do 20 € si môžete zaobstarať praktický a pekný kozmetický kufrík. Niektoré aj z týchto lacnejších modelov môžu byť doplnené popruhom. Sú však menšie, a tiež nepočítajte s kolieskami. Tá nájdete až u drahších typov. Cestovné kufríky môžu byť vyrobené z odolného hliníka alebo tvrdené plastové škrupiny. Kufríky pre domáce použitie bývajú naviac ešte potiahnuté látkou pre príjemný dotyk a estetickejšie vzhľad.

Cena kufríku od 20 € do 55 €

V tejto cenovej kategórii si na svoje príde väčšina žien. Kufríky obsahujú okrem drobných schránok aj priestor pre uloženie fénu, žehličky na vlasy alebo UV lampy. Niektoré z kufríkov už môžu byť vybavené kolieskami. Sú odolné a väčšinou s hliníkovým obalom.

Cena kufríku nad 55 €

V tejto vyššej cenovej triede si vyberú aj najnáročnejší zákazníci. Kufríky sa vyznačujú vysokou odolnosťou, kvalitou prevedenia, veľkým vnútorným priestorom a luxusným dizajnom.

Kozmetický kufrík a pár slov záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať kozmetický kufrík. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového kozmetického kufríka pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Kozmetický kufrík nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom kozmetického kufríka. Dozviete sa tam tiež, kde sú kozmetické kufríky skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie).

5/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať