Menu Zavrieť

Fondue

fondue sada

Máte radi fondue? Čo takto si pripraviť pravé fondue sa sadou na fondue? Fondue je lahodný pokrm, ktorý pochádza zo Švajčiarska. Pôvodne sa jednalo o pokrm z roztaveného syra nad ohňom.

V dnešnej dobe ho nemusíte pripravovať iba zo syra a nad ohňom. Môžete si vyberať z rôznych sád na prípravu populárneho jedla fondue.

Toto jedlo sa pripravuje v nádobe, ktorá je ohrievaná ohňom. Na trhu si môžete vyberať z niekoľkých druhov fondue. Je dôležité si ho vyberať podľa toho, aké jedlo v ňom chcete pripravovať a pre koľko osôb budete pokrm servírovať.

Súprava fondue je skvelým pomocníkom pre všetkých milovníkov francúzskej kuchyne. Je to skvelá voľba pre servírovanie jedál, ako sladkých – vo forme tekutej čokolády a kúskov ovocia, tak slaných – namočíte chlieb do tekutého syra.

Pre koho je vhodná fondue sada?

Je to ideálny voľby pre všetkých, ktorí radi trávia čas v spoločnosti svojich blízkych a zdieľajú s nimi lahodné pochúťky. Okrem toho pokrm fondue vyzerá veľmi zaujímavo a vďaka tomu upúta pozornosť vašich hostí a členov rodiny.

Pôvodná verzia fondue sa skladá zo žltého syra, ktorý nemá menej ako 50 % tuku. Do syra môžete ponoriť a namočiť chlieb, zeleninu i mäso.

Modernejšie fondue sú fondue založené na vývaru alebo olivovom oleji. Kúsky mäsa a rýb sú ponorené do vývaru. Čokoládové fondue je ďalším typom fondue. Toto fondue je skvelé pre všetkých milovníkov sladkostí. Jedná sa o veľmi jednoduchý dezert, ktorý sa skladá z miešania horkej čokolády s mliekom.
Nakrájané ovocie sa dáva na špízy a máča v lahodnom fondue.

V tomto článku sa pozrieme na to, ako vybrať fondue. Pozrieme sa tu na dôležité parametre, ktoré je potrebné poznať pre výber nového fondue.

Fondue sady: Výber 10 najlepších fondue sád

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších fondue. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme fondue podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena fondue, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
LAMART LT7008 TYPIAFondue LAMART LT7008 TYPIA15,20Zobraziť v obchodoch
Mäser Fondue set pre 6 osôbFondue Mäser Fondue set pre 6 osôb23,99Zobraziť v obchodoch
Kela Fondue NATURAFondue Kela Fondue NATURA79,20Zobraziť v obchodoch
Kela Fondue sada ASTANA 23 dílůFondue Kela Fondue sada ASTANA 23 dílů108,60Zobraziť v obchodoch
Tescoma Fondue SIESTAFondue Tescoma Fondue SIESTA159,00Zobraziť v obchodoch
LAMART LT7007 CARNE, 23 ksFondue LAMART LT7007 CARNE, 23 ks38,80Zobraziť v obchodoch
Lamart LT7031 sada FONDUEFondue Lamart LT7031 sada FONDUE18,70Zobraziť v obchodoch
Banquet Sada fondue MONKEYFondue Banquet Sada fondue MONKEY9,22Zobraziť v obchodoch
Beka Fondue syrové sada 9 - dielnaFondue Beka Fondue syrové sada 9 - dielna45,49Zobraziť v obchodoch
Orion Fondue liatina 11 dielovFondue Orion Fondue liatina 11 dielov33,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia fondue od ich užívateľov.

Fondue: Ako vybrať fondue sadu

Môže sa zdať, že na vybratie fondue toho nepotrebujete moc vedieť. Ale ak chcete mať čo najlepšie jedlo, je dobré si vybrať kvalitné fondue sadu, ktoré má kvalitnú konštrukciu. Prečítajte si nasledujúci návod, kde sa dozviete, ako vybrať fondue sadu. Pri výbere je dôležité sa zamerať najmä na tieto parametre: konštrukcia, vzhľad, veľkosť fondue sady, materiál, cena a ďalšie. Všetko potrebné k výberu fondue sady sa dozviete v tejto časti článku.

Fondue sada a jej konštrukcia

Z hľadiska konštrukcie fondue sady si môžete vyberať z niekoľkých prevedení. Je dobré si vyberať konštrukčné vyhotovenie podľa toho, akým spôsobom budete takýto produkt používať. Ak len občas, mal by vám stačiť najzákladnejšie typ, ktorý je zároveň najlacnejšie a základné.

Typy fondue podľa konštrukcie:

  • Fondue sada bez stojančeku – Tento typ je konštruovaný ako jeden celok. Často býva vyrobený z keramiky. Fondue sa ohrieva pomocou sviečky, ktorú umiestnite do spodnej časti sady. Tento typ je malý a hodí sa pre menší počet stravníkov.
  • Fondue sada so stojanom – Tento typ produktu má stojan, ktorý je zvyčajne z nerezovej ocele. Do hornej časti umiestnite nádobu. Uprostred stojančeku potom plápolá oheň. Jeho zdrojom je väčšinou tiež sviečka.
  • Fondue sada s vlastným zdrojom ohrevu – Ak nechcete fondue pokrm ohrievať pomocou sviečky, je pre vás k dispozícii aj verzia, ktorá je vybavená vlastným zdrojom ohrevu, ktorý je napájaný elektrinou. Táto elektrická verzia je o niečo drahšie, však odpadá riziko, že sa popálite alebo dokonca niečo podpálíte. Je to bezpečnejšie varianta.

Vzhľad fondue sady

Sady fondue dostupné v obchodoch sa líšia predovšetkým svojím dizajnom. Mnoho z nich má moderné tvary – hrnca so štvorcovým alebo oválnym dnom. Oplatí sa vybrať model, ktorý sa zladí už s vaším existujúcim riadom, prípadne bude ladiť do miestnosti, kde budete fondue pripravovať a servírovať.

Veľkosť fondue sady

Veľkosť je jedným z dôležitých parametrov pri výbere novej fondue sady. Veľkosť ovplyvňuje predovšetkým to, pre koľko osôb budete servírovať pokrm. Čím väčší počet stravníkov, tým bude aj väčšiu veľkosť celej fondue sady. Počte osôb sú obvykle prispôsobený jednotlivé časti fondue.

Najmenší fondue sady zvyčajne dokážu obslúžiť max 2 až 4 stravníkov. Môžete si vybrať aj stredné a najväčšie veľkosti. Stredná bude stačiť približne pre 5 až 6 ľudí. Tie najväčšie uspokojí okolo 10 ľudí. Tieto informácie berte len orientačne, pretože veľa záleží na tom, ako veľmi veliace jedáci sú vaši hostia.

Vidličky u fondue sady

Súprava fondue obsahuje tiež sadu vidlíc alebo špízov z nerezovej ocele. Najčastejšie je ich počet okolo 4 až 8. To záleží hlavne na veľkosti hrnca u fondue sady.

Materiál fondue sady

Pri výbere je dobré sa pozrieť aj na to, z akých materiálov sa jednotlivé časti fondue sady skladajú. Zvyčajne si môžete vyberať z keramického fondue alebo z nerezového fondue. Keramická verzia je vhodnejšie pre sladké pokrmy a nerezová pre tých slané.

Cena fondue

Koľko by nová sada fondue mala stať? Koľko do nej investovať? Na to sa poďme pozrieť v tejto časti článku. Vopred pre vás máme dobrú správu.

Sady fondue nebývajú zvyčajne moc drahé. Avšak záleží na tom, pre koľko stravníkov chcete fondue pripravovať. Cena sa tak môže pohybovať od 7 € s DPH do 220 € s DPH. Čo je celkom veľké cenové rozpätia.

Ak vám bude stačiť malá fondue sada pre štandardnú veľkosť rodiny, vyberiete si v cenovej kategórii do 40 € s DPH. Pre početnejšie rodinné stretnutia hľadajte v cenovom rozpätí od 40 € s DPH do 110 € s DPH. Nad 110 € s DPH nájdete veľmi kvalitné fondue, ktoré sú určené pre fajnšmekrov. Majú skvelý a funkčný dizajn a niektoré modely majú dokonca aj svoj vlastný ohrev.

Fondue a pár slov záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú sadu fondue. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej fondue sady pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady pri vašej príprave fondue.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Fondue sadu nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom fondue sady. Dozviete sa tam tiež, kde sú fondue sady skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie).

5/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať