Menu Zavrieť

Cyklistické sedačky

cyklisticka-sedacka

Cyklistické vychádzky a vychádzky do prírody sa v poslednom čase rozširujú a záujem o ne rastie. Cyklistika je už roky veľmi obľúbeným športom, a to aj pre rodiny s malými deťmi. Je pochopiteľné, že keď máte malé dieťa do 3 rokov, je veľmi ťažké nájsť aktivitu pre celú rodinu a určite nie je ľahké nájsť športovú aktivitu, ktorá by sa v tejto situácii páčila celej rodine. Chvalabohu, cyklistika je práve jeden zo športov, ktorý baví každého a môžete s sebou vziať dieťa, ktoré už začalo svoj 18. mesiac.

Sedadlá na bicykel, hoci sa to na prvý pohľad nezdá, sú vybavením, ktoré by sa nemalo podceňovať pri samostatnom výbere. Existuje niekoľko typov, ale predovšetkým veľmi dôležité parametre, ktoré treba sledovať, hlavne kvôli bezpečnosti vášho dieťaťa.

V dnešnom článku si teda najprv povieme o tom, kedy je čas dieťa do sedačky usadiť a vziať ho von. Ďalej sa pozrieme na sedem základných krokov, ktoré by ste mali pri výbere dodržať. Bezpečnosť tu bude zohrávať dôležitú úlohu a budeme sa na ňu odvolávať v každej kapitole tohto článku. Ako vždy bude nasledovať kapitola s názvom „Typy“, v ktorej si prejdeme 3 typy sedadiel na bicykel a povieme si, aký je medzi nimi rozdiel a aké sú ich výhody a nevýhody.

Ďalšia kapitola sa volá „Parametre“, kde je jasné, že budeme hovoriť o základných parametroch, ktorým je potrebné venovať naozaj veľkú pozornosť. Ďalej sme venovali špeciálnu kapitolu označovaniu sedadiel na bicykel, pretože to je parameter, ktorý vám o výrobku povie najviac, a keď poznáte označenie, všetko vám bude hneď jasné. Poslednou kapitolou sú vždy ceny. Ako vždy ich rozdelíme do troch cenových kategórií a povieme vám, čo môžete očakávať.

Cyklistické sedačky: Porovnanie 10 najlepších cyklistických sedačiek podľa hodnotení, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších cyklistických sedačiek. Ako sme vybrali tieto sedačky na bicykel? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Potom sme tieto cyklistické sedačky zaradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty potom môžete triediť podľa svojich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť cyklistické sedačky podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si najlacnejšiu a najlepšiu cyklistickú sedačku.

NázovVzhľadNosnosť (v kg)Hmotnosť (v kg)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Hamax SiestaCyklistická sedačka Hamax Siesta224,385Zobraziť v obchodoch
Thule RideAlongCyklistická sedačka Thule RideAlong225119Zobraziť v obchodoch
Hamax KissCyklistická sedačka Hamax Kiss223,853,1Zobraziť v obchodoch
Thule RideAlong LiteCyklistická sedačka Thule RideAlong Lite224,385Zobraziť v obchodoch
Hamax CaressCyklistická sedačka Hamax Caress224,6139Zobraziť v obchodoch
Thule Yepp Nexxt MiniCyklistická sedačka Thule Yepp Nexxt Mini151,9104,19Zobraziť v obchodoch
Thule Yepp MiniCyklistická sedačka Thule Yepp Mini153,579Zobraziť v obchodoch
Hamax SleepyCyklistická sedačka Hamax Sleepy223,884Zobraziť v obchodoch
Polisport KoolahCyklistická sedačka Polisport Koolah223,2535Zobraziť v obchodoch
Hamax Caress PlusCyklistická sedačka Hamax Caress Plus225,1146,33Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Tam si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia sedadiel na bicykel od ich používateľov.

Kedy je správny čas na umiestnenie dieťaťa do sedačky?

Správny čas nie je nikde predpísaný ani prikázaný, preto vám môžeme len poradiť, ako určiť správny čas, kedy je vaše dieťa pripravené sadnúť si a ísť na prvú jazdu. Je to veľmi individuálne, pretože každé dieťa dospieva iným tempom, takže môžeme poskytnúť len orientačné údaje. Touto hranicou je ukončený 18. mesiac, keď by dieťa malo byť schopné udržať hlavu v stabilnej polohe napriek nárazom. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že dieťa má veľmi slabú chrbticu, ktorá je veľmi zraniteľná. Ak si nie ste istí, že vaše dieťa dokáže na 100 % udržať hlavu a chrbát v rovnej polohe aj napriek nárazom, mali by ste ešte chvíľu počkať alebo aspoň zaobstarať dieťaťu cyklosedačku so silným odpružením, ktoré aspoň čiastočne tlmí nárazy a otrasy spôsobené nerovným povrchom.

Ako si vybrať cyklistickú sedačku?

Ako sme už spomenuli v úvode, výber takejto cyklistickej sedačky nie je veľmi zábavný, preto sme pre vás pripravili niekoľko bodov, ktoré by ste mali zvážiť a premyslieť si ich ešte pred tým, ako budete hľadať „tú pravú“. V dnešnom článku sme dôkladne rozobrali jednotlivé časti, aby ste sa v typoch a parametroch nestratili.

Ako je na tom vaše dieťa?

Tejto témy sme sa už zľahka dotkli v úvode, kde sme hovorili o nepresnej vekovej hranici. Pri výbere cyklosedačky (alebo autosedačky na bicykel) však musíte myslieť aj na to, aké je vaše dieťa a či znesie obmedzenie pohybu, ktoré ho čaká kvôli popruhom, ktoré ho budú musieť držať kvôli bezpečnosti.

Pri výbere typu autosedačky zohráva dôležitú úlohu povaha vášho dieťaťa. Pre deti, ktoré sú živšie a potrebujú byť videné, sú určite vhodné sedačky, ktoré sa zmestia dopredu, aby ste mali neustály prehľad o tom, čo vaše dieťa robí.

Ak ste si istí, že sa vaše dieťa usadí za vami a bude dobré a pokojné, môžete si dovoliť umiestniť sedadlo dozadu, čo je pre jazdca (teda vás) oveľa pohodlnejšie.

Pánske alebo dámske sedadlo na bicykel?

Existujú rôzne typy sedadiel, ktoré možno namontovať na pánsky alebo dámsky bicykel. Väčšina sedadiel na trhu už dnes vyrába sedadlá, ktoré sú vhodné pre oba typy, ale stále môžete nájsť typy, ktoré sú vhodné len pre jeden z bicyklov. Preto je lepšie tento parameter skontrolovať.

Ako často budem sedačku odnímať a nasadzovať?

Treba tiež zvážiť, ako často sa bude sedadlo nasadzovať a vyberať. To zase zohráva kľúčovú úlohu pri výbere držiaka na bicykel. Na trhu sú dva typy upevnení:

  • Upevnenie na sedlovú trubku, ktorej vzpery sú pripojené k zadnej vidlici.
  • Montáž do stojana, ktorá je trvalejšieho typu.

Obom typom pripojenia sa budeme podrobnejšie venovať v časti nazvanej parametre. Aby sme však zhrnuli informácie v tejto kapitole, budeme sa zaoberať základnými charakteristikami týchto typov.

Prvý typ, t. j. upevnenie na sedlovú trubku, ktorého vzpery sa pripevňujú k zadnej vidlici, je typ, ktorý je vhodný, ak potrebujete sedadlo z času na čas odňať a prípadne ho pridať na iný bicykel. Druhý typ, držiak na nosič, je typ, ktorý bude pravdepodobne slúžiť ako trvalé upevnenie a je ťažšie ho z bicykla odstrániť.

Bezpečnosť na prvom mieste

Ako sme už spomenuli v úvode, o bezpečnosti budeme dnes hovoriť často a práve tomuto parametru musíme venovať najväčšiu pozornosť. Najdôležitejším bezpečnostným prvkom je bezpečnostný pás, ktorý by mal viesť okolo ramien dieťaťa a cez rozkrok alebo okolo ramien a za pásom. Existujú aj prípady, keď sú bezpečnostné pásy cez ramená, rozkrok a pred trupom. Bezpečnostné pásy by mali byť široké aspoň 20 milimetrov a ich dĺžka by mala byť nastaviteľná. Vyhnite sa kúpe sedadla, ktoré nemá príslušnú certifikáciu. V Európe by malo sedadlo spĺňať prísne európske bezpečnostné schválenie EN 14344.

Okrem toho na sedadle nesmú chýbať opierky na nohy, ktoré by mali zakrývať aj nohy kvôli riziku zachytenia o bicykel alebo iné predmety, ktoré budete prechádzať. Pre tých, ktorí nie sú chudobní, odporúčame zaobstarať si aj sedadlo na bicykel, ktoré bude mať zároveň opierky na nohy a zároveň aj kvapky na nohy, čo môže vyzerať desivo, ale z dôvodu bezpečnosti je to veľmi vhodné.

Pohodlie

Jedným z najdôležitejších ukazovateľov, na ktoré je potrebné sa pri výbere zamerať, je aj pohodlie vášho dieťaťa. Správna sedačka na bicykel by mala byť dostatočne široká a vysoká a vaše dieťa by sa z nej nemalo za žiadnych okolností „prehnúť“. Ak si kúpite sedačku na bicykel, môžete predpokladať, že vaše dieťa v nej bude jazdiť niekoľko rokov, preto je veľmi dôležité vybrať sedačku, ktorá spĺňa všetky dnes uvedené kritériá. Je lepšie si sedadlo najprv vyskúšať a potom ho kúpiť online.

Malé, ale dôležité parametre

Niektoré parametre, ktoré tu dnes spomenieme, sa na prvý pohľad nemusia zdať veľmi dôležité a pravdepodobne im nebudete chcieť venovať pozornosť, ale pozor. Výber cyklosedačky je veľmi náročný a tieto malé parametre, ktoré sa na prvý pohľad nemusia zdať dôležité, sú prvkami, ktoré môžu vaše dieťa ochrániť pred zranením. Medzi tieto parametre, na ktoré sa často zabúda, patrí upínací mechanizmus, polstrovanie, reflexné prvky a podrúčky, prípadne zvýšené operadlo.

Ukazovateľ cena/výkon

Po prečítaní tejto časti ste určite pochopili, že na sedadle na bicykel sa rozhodne neoplatí šetriť, ale považujeme za dôležité spomenúť to v samostatnej podkapitole. Keďže ide o pohodlie a bezpečnosť vášho dieťaťa, musíte naozaj dodržať svoje požiadavky a vybrať si tú najlepšiu. Pre tieto prípady sme pripravili tabuľku s TOP 10 CYKLISTIKAMI, ktoré si môžete jednoducho rozkliknúť priamo v obchode. Základné pravidlo pre určenie ceny je jednoduché – nikdy neklesnite pod 2 000 Kč.

Typy sedadiel na bicykel

Existujú len dva typy sedadiel na bicykel (ak neberiete vozíky na bicykel, o ktorých sa tiež zmienime v ďalšej kapitole). V úvode a v kapitole „Ako si vybrať sedačku na bicykel“) sme už uviedli, že existujú sedačky, ktoré sa zmestia dopredu, a tie, ktoré sa zmestia dozadu. Každý z týchto typov má svoje výhody a nevýhody a v nasledujúcich riadkoch si ukážeme, ktoré to sú.

Umiestnenie predných sedadiel

Predné umiestnenie sedačky je vhodné najmä pre malé deti, najmä do 15 kg, a pre malé batoľatá, na ktoré je potrebné neustále dohliadať. Je tu veľa výhod. Môžete pohodlne komunikovať so svojím dieťaťom a väčšina sedačiek je navrhnutá aj na pohodlný spánok. Dieťa si tiež oveľa viac užíva jazdu, pretože cez riadidlá všetko vidí. Určite treba spomenúť, že predné sedenie dieťaťa má aj svoje nevýhody, najmä z hľadiska bezpečnosti. Ide najmä o chýbajúcu ochranu v podobe opierky chrbta, ktorá drží dieťa vo vzpriamenej polohe a chráni tak chrbát, a tiež o ochranu pred poveternostnými vplyvmi. To znamená najmä vietor, hmyz a iné nečistoty, ktoré sa pri vysokých rýchlostiach môžu ľahko dostať do tváre. Ďalšou nevýhodou, ktorú je potrebné spomenúť, je napríklad horšia ovládateľnosť pre vodiča. Keďže máte pred sebou dieťa, riadidlá sú ďalej od seba, a tak sa môže zhoršiť ovládateľnosť bicykla.

Tento spôsob – t. j. umiestnenie na prednom sedadle – je najvhodnejší len na príležitostné jazdy, napríklad na rovných cyklotrasách alebo v mestách.

Klady

Predné polohovanie je vhodné pre deti od 9 do 15 kilogramov.

Komunikácia s dieťaťom je jednoduchšia.

Neustály dohľad nad pohybom dieťaťa.

Lepší výhľad pre dieťa.

Pohodlnejší spánok.

Nevýhody

Zhoršená manévrovateľnosť vodiča bicykla.

Znížená bezpečnosť.

Riziko vniknutia hmyzu a iných nečistôt do tváre dieťaťa.

Menej pohodlné, keď ste hore.

Umiestnenie zadného sedadla

Určite je potrebné vopred povedať, že typ s umiestnením zadného sedadla na bicykli je oveľa bežnejší a tiež praktickejší. Tento typ považujeme za lepší nielen my v Testine, ale aj odborníci, ktorí sa na tejto skutočnosti jednoznačne zhodujú. Tieto sedadlá majú nosnosť až 22 kg, čo je až o 7 kg viac ako predchádzajúci typ. Keďže ťažisko je umiestnené v zadnej časti bicykla, vyššia hmotnosť týchto sedadiel vám vôbec neprekáža a naopak, sú pre vás oveľa pohodlnejšie ako predné sedadlá.

Z hľadiska bezpečnosti a pohodlia je tento typ tiež oveľa výkonnejší. Bezpečnosť sa zvyšuje až niekoľkonásobne, pretože vzadu je chránená opierkou chrbta a opierkami nôh, ktoré by mali chrániť celé dieťa zozadu, a spredu chránime dieťa vlastným telom – konkrétne chrbtom. Preto poskytuje oveľa väčšiu ochranu v prípade kolízie alebo pádu z bicykla. Komfort vášho dieťaťa sa niekoľkonásobne zvyšuje najmä preto, že jeho telo je úplne držané a fixované, takže sa žiadna časť tela nehýbe. Sedačky majú veľmi príjemné polstrovanie a niektoré z nich majú aj „uši“, ktoré slúžia v prípade, že dieťa chce spať – to je aj prípad bežných autosedačiek.

Jazda v tomto type sedadla je pohodlnejšia nielen pre dieťa, ale aj pre vás, pretože o dieťati v podstate „neviete“ a neprekáža vám v pohodlnom a bezpečnom ovládaní riadidiel a pedálov.

Ale ani tento typ nie je úplne bezchybný a existuje niekoľko nevýhod, ktoré je tiež potrebné spomenúť. Existuje napríklad veľké obmedzenie z hľadiska zaťaženia. Bohužiaľ, ak máte za sebou dieťa, nie je tu miesto pre batoh ani inú batožinu, ktorú by ste chceli nosiť na chrbte. Ďalšou nevýhodou je napríklad obmedzený výhľad na dieťa. Nanešťastie, zorné pole detí je veľmi obmedzené, a tak počas väčšiny jazdy vaše dieťa uvidí len váš chrbát. Treba spomenúť aj určitý aspekt, ktorý je veľmi individuálny. Ak je vaše dieťa – povedzme – divoké, je ťažšie ho napomenúť alebo skrotiť. V tomto prípade nemáte inú možnosť, ako ho zastaviť a pokarhať.

Tento typ sedačky na bicykel je teda určite lepšou voľbou, a ak plánujete vziať svoje dieťa na dlhšie cesty alebo do terénu, je tento typ absolútne nevyhnutný.

Klady

Tieto sedačky sú vhodné pre väčšie deti (do približne 22 kg).

Väčšia bezpečnosť.

Pohodlnejšia jazda pre dieťa aj jazdca.

Nevýhody

Menšia kontrola nad pohybom dieťaťa.

Dieťa má obmedzený zrak.

Nemôžete nosiť batožinu na chrbte.

Sedadlo na bicykel vs. nosič na bicykel

Určite ste si v posledných rokoch všimli, že na cyklotrasách už nejazdia len deti v cyklosedačkách, ale aj v kočíkoch, ktoré sú namontované s medzerou až za bicyklom. Táto metóda je čoraz populárnejšia, preto si myslíme, že stojí za zmienku. Čo je lepšie, sa nedá tak ľahko určiť a výber je veľmi individuálny. Táto metóda je určite praktickejšia, ak máte napríklad viac detí – podmienkou však je, že deti musia byť dobré a nesmú sa vo vozíku vrtieť.

Pozrime sa v krátkosti na rozdiely v parametroch medzi cyklosedačkami a cyklistickými vozíkmi.

Veľkosť

Z hľadiska veľkosti je tu jasný víťaz a jasný porazený. Na prvý pohľad je zrejmé, že cyklovozíky sú oveľa väčšie, čo je často najväčší problém pri jazde na úzkych cestách alebo napríklad pri vyhýbaní sa protiidúcim bicyklom alebo iným vozidlám. Výraznou nevýhodou je aj manévrovateľnosť, ktorá je obmedzená nákladom, ktorý musíte ťahať za sebou.

Hmotnosť a stabilita

Hoci je hmotnosť v sedačke na bicykli o niečo nižšia, je dôležité si uvedomiť, že celá váha vrátane dieťaťa spočíva na nosnej rúrke bicykla, čo môže pri jazde výrazne narušiť vašu rovnováhu. Invalidný vozík má v tomto prípade veľkú výhodu, pretože má vlastné kolesá.

Spracovanie

Pokiaľ ide o manévrovateľnosť, je to tak či onak. Každý typ má svoje výhody a nevýhody. Sedačky na bicykel majú tú nevýhodu, že celá váha dieťaťa spočíva na rúrke, ktorá je súčasťou bicykla, čo narúša prirodzené ťažisko bicykla, a preto musíte byť veľmi opatrní pri otáčaní a nastupovaní a vystupovaní z bicykla. S vozíkom však hrozí aj horšia ovládateľnosť, najmä v zákrutách a pri brzdení, keď sa vaša brzdná dráha trochu predĺži.

Bezpečnosť

Ani tu nie je jednoznačný víťaz v oblasti bezpečnosti. Cyklovozíky, hoci majú tú výhodu, že sa v prípade pádu toho, kto bicykel riadi, neprevrátia, tiež nie sú stopercentne bezpečné, najmä v horšom teréne.

Pohodlie

Ak si vyberiete správne, určite tu označíte jasného víťaza. Vozíky sú pre dieťa oveľa pohodlnejšie, pretože mu umožňujú aspoň trochu sa pohybovať a navyše chránia cestujúceho pred slnkom, dažďom, vetrom a hmyzom.

Cyklistické sedačky: Parametre cyklistických sedačiek

Ako sme sľúbili, budeme sa venovať aj špecifickým parametrom, s ktorými sa možno stretnúť pri sedadlách na bicykli. Patrí medzi ne bezpečnosť, spôsob upevnenia, nosnosť a príslušenstvo.

V ďalšej kapitole predstavíme samostatne ďalší parameter, ktorým je označenie miest cyklu, ale oddeľujeme ich, aby sme zdôraznili dôležitosť tohto parametra.

Spôsob pripojenia

Spôsobu montáže sme sa už venovali v kapitole „Ako vybrať sedadlo na bicykel“, ale sľúbili sme, že sa tomuto parametru budeme venovať podrobnejšie. Tak to urobme. Hoci na trhu existujú dva základné typy prídavných zariadení, existujú štyri ďalšie pojmy, ktoré vysvetlíme v nasledujúcich riadkoch.

Rám

Držiak na rám, ako už názov napovedá, sa pripevňuje na rám bicykla. Tento spôsob ponúka veľa variantov, ale je vhodnejší pre trekingové, horské alebo mestské bicykle, ktoré ponúkajú viac priestoru na montáž. Tu je tiež veľmi dôležité, aby vám sedadlo neprekážalo pri pedálovaní.

Sedlo

Sedlový držiak je držiak pre sedadlá, ktoré majú vlastné sedadlo, takže ide len o sedadlá, ktoré sú namontované vzadu. Tento typ upevnenia ponúka viac možností.

Samonosné

Samostatný držiak zvyčajne vyzerá ako samostatný držiak, ktorý sa pomocou imbusovej skrutky pripevní k zadnému kolesu a na ktorý sa potom umiestni sedadlo. Tento spôsob je veľmi praktický, najmä v teréne, pretože ponúka lepšie odpruženie.

Montáž na nosič

Montáž na nosič je tiež jednou z veľmi praktických metód, ktoré možno použiť na akýkoľvek druh bicykla. Ďalšou výhodou týchto držiakov je aj ich jednoduchá montáž a demontáž, ktorú možno ľahko opakovať.

Cyklistická sedačka a bezpečnosť

Bezpečnosť je parameter, ktorý spomíname v každom odseku, ale ako vôbec vieme, či je sedadlo bezpečné? Je to jednoduché. Každé sedadlo na bicykel musí mať platnú certifikáciu s označením EN14344. Toto označenie je povinné podľa európskej bezpečnostnej normy. Necertifikované sedadlá sú bezvýznamné a nemajú na trhu čo robiť.

Každá sedačka by teda mala mať trojbodový alebo päťbodový bezpečnostný pás, ktorý je vždy cez ramená a môže byť aj cez rozkrok alebo pred trupom. Takýto pás musí byť široký aspoň 20 milimetrov a mal by byť odolný proti odopnutiu dieťaťom – preto musí mať aj bezpečnostný zámok. Ďalším povinným prvkom je držiak na nohy, ktorý môže vyzerať rôzne, ale z bezpečnostných dôvodov by mal obopínať zadnú časť a boky nôh. Takéto opierky nôh môžu byť obohatené o ďalšie pásy na fixáciu nôh dieťaťa.

Bezpečnostná trieda

Cyklistické sedačky možno tiež zaradiť do rôznych bezpečnostných tried, čo uľahčuje orientáciu na rozmanitom trhu. Zamerajme sa na tri základné.

  • C15 – nosnosť 9 – 15 kg
  • A15 – nosnosť 9 – 15 kg (vyššie operadlá a boky ako C15)
  • A22 – nosnosť 9 – 22 kg

Cyklistické sedačky: Nosnosť

Nosnosť sme už spomenuli, ale pre prehľadnosť si tento parameter zhrňme. Cyklistické sedadlá umiestnené vpredu, teda pred vodičom, majú nosnosť do 15 kg. Zadné sedadlá na bicykli majú nosnosť až 22 kilogramov. Invalidné vozíky, ktoré boli dnes tiež spomenuté, majú najvyššiu nosnosť, až 35 kilogramov.

Príslušenstvo pre cyklistické sedačky

Pokiaľ ide o sedačky na bicykel, dostupné príslušenstvo nie je obmedzené a existuje množstvo spôsobov, ako vylepšiť sedačku a bicykel, aby ste vy a vaše dieťa mohli jazdiť ľahšie. Sedadlo môže mať napríklad kryt proti dažďu, svetlá alebo reflexné prvky. Bezpečnosť môžete tiež posunúť na vyššiu úroveň pomocou ochranného plexiskla alebo môžete pridať opierku hlavy či zámok.

Správne označenie sedadla na bicykli

Správne označenie sedadla na bicykli je dokonalým signálom, že ide o kvalitný výrobok. Aby bolo možné takýto výrobok rozpoznať, mal by mať tieto prvky:

Odznak zhody s európskou bezpečnostnou triedou – EN14344.

Štítok výrobcu a distribútora.

Musí byť uvedená bezpečnostná trieda – C15,A15 alebo A22.

Musí byť uvedený mesiac a rok výroby.

Označenie kompatibility s rôznymi typmi kolies.

Označenie ťažiska na vonkajšej strane.

Na každom výrobku musí byť uvedené upozornenie: „Ďalšie bezpečnostné zariadenia musia byť vždy zapnuté“.

Pri výrobkoch, ktoré sa montujú na rám bicykla, sa musí uviesť priemer rámovej rúrky.

Ostré hrany, rohy, praskliny a odreniny sú neprípustné (skontrolujte pohľadom a hmatom).

Musí byť uvedená výška operadla a bočných koľajníc predného sedadla bicykla.

Výška operadla – 110 mm

Výška bočnice – viac ako 30 % hĺbky sedadla

Výška operadla a bočných koľajničiek pre zadné cyklistické sedadlo (do 22 kg)

Výška operadla – minimálne 350 mm

Výška bočného panelu – minimálne 100 mm

Cena cyklistickej sedačky

Ako sme sľúbili v úvode, teraz sme sa dostali k poslednej kapitole, a tou sú ceny. Rozdelíme ich do troch hlavných cenových kategórií a povieme vám, čo môžete a čo nemôžete od každej z nich očakávať.

Cena sedadla na bicykel do 40 € s DPH

V predchádzajúcich kapitolách sme už spomenuli naše dôrazné odporúčanie, že sedačku na bicykel do 80 € sa neoplatí kupovať, a za svojím tvrdením si stojíme, ale je potrebné túto cenovú kategóriu spomenúť aj tu. Tieto sedadlá bývajú veľmi nepohodlné pre vás aj vaše dieťa. Ani z hľadiska bezpečnosti nemožno tieto výrobky považovať za bezpečné, hoci sa môže nájsť zlatá ihla v kope sena, ktorá spĺňa bezpečnostné požiadavky na používanie.

Cena sedadla na bicykel od 40 do 130 EUR s DPH

Túto kategóriu vždy nazývame šťastná stredná cesta a nemá len názov. Je to kategória, v ktorej nájdete kvalitné výrobky, ktoré bohato uspokoja začiatočníkov aj náročnejších používateľov. Nie je to inak ani v prípade sedadiel na bicykel a nájdete tu množstvo produktov s rôznymi variantmi.

Cena sedadla na bicykel nad 130 € s DPH

Tu sa stretnete len s najvyššou kvalitou, najlepšími značkami a luxusom, ktorý doprajete sebe aj svojmu dieťaťu. Tu sa môžete spoľahnúť na stopercentnú bezpečnosť a stretnúť sa môžete aj s príslušenstvom v podobe pláštenky a ďalších doplnkov, ktoré ešte viac zvýšia pôžitok z jazdy.

Cyklosedačka: Cyklosedačka a niekoľko slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli, ako si vybrať novú cyklosedačku. Hovorili sme o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám pomohli pri výbere novej sedačky na bicykel.

Teraz už stačí urobiť len niekoľko krokov k zakúpeniu. Stačí, ak si v niektorom z internetových obchodov zakúpite svoj vysnívaný produkt v podobe nového sedadla na bicykel a naplníte svoj virtuálny nákupný košík.

Z vyššie uvedenej porovnávacej tabuľky prejdite na porovnávací portál Heureka, kde môžete porovnať jednotlivé cyklosedačky a ich ceny vrátane recenzií a skúseností používateľov s konkrétnym modelom cyklosedačky. Môžete tam tiež zistiť, ktoré sedadlo na bicykel je kde na sklade a za akú cenu sa predáva v rôznych obchodoch.

Hlasovanie

Mohlo by vás zaujímať