Menu Zavrieť

Výrobníky sódy

vyrobnik sody

Ako sa zbaviť nadmerného množstva plastov a zároveň si vytvoriť chutnú sódu v pohodlí domova? Riešením je výrobník sódy. Je to užitočný pomocník do kuchyne. Môžete použiť vaše šťavy, alebo kupované šťavy. Sódu si pripravíte presne podľa vašich chuťových buniek. Ďalšou výhodou je, že nebudete musieť tak často vynášať odpadky, pretože odpad z plastových fliaš sa vám už doma nebude zhromažďovať. Tým šetríte nielen životné prostredie, ale aj svoju energiu. Navyše sa nemusíte ťahať s veľkými balíkmi sýtených vôd zo supermarketu a číhať na zľavy.

Na trhu v dnešnej dobe nájdeme rôzne modely výrobníkov sódy. Nie je to len dnes všetkým známy sodastream. Aby ste sa vo výrobníkoch sódy vyznali, prinášame vám tento článok, kde sa dozviete ako vybrať výrobník sódy a tiež sa pozrieme na tie najlepšie modely. Pozrieme sa na dôležité parametre, ktoré je potrebné poznať na výbere kvalitného modelu výrobníka sódy.

Výrobníky sódy nájdu svoje umiestnenie ako v domácnosti, tak aj v reštauračnom prevádzky.

Výrobníky sódy môžu byť často označované ako sódobar.

Výrobníky sódy: Výber 10 najlepších výrobníkov sódy

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších výrobníkov sódy. Ako sme tieto výrobníky sódy vyberali? Vybrali sme najlepšie prístroje podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely rádií sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena výrobníku sódy, môžete si zoradiť tieto produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadMateriál fľašeObjem fľaše (l)Kapacita CO2 bombičky (v l)Rozmery (hĺbka x šírka x výška)Základná hmotnosť v kgOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
SodaStream Spirit BlackVýrobník sódy SodaStream Spirit BlackPlast18020 cm x 20 cm x 42 cm2,8286,98Zobraziť v obchodoch
SodaStream JET WhiteVýrobník sódy SodaStream JET WhitePlast0,98022 cm x 14 cm x 42 cm2,8265,43Zobraziť v obchodoch
Tescoma MyDrink 308610Výrobník sódy Tescoma MyDrink 308610Plast0,858518 cm x 11,5 cm x 42 cm2,699Zobraziť v obchodoch
SodaStream Crystal BlackVýrobník sódy SodaStream Crystal BlackSklo0,78020,2 cm x 29 cm x 45,1 cm5,4122,93Zobraziť v obchodoch
Sodastream Spirit One TouchVýrobník sódy Sodastream Spirit One TouchPlast18027,5 cm x 15,2 cm x 44 cm3,07136,34Zobraziť v obchodoch
LIMO BAR Eco WhiteVýrobník sódy LIMO BAR Eco WhitePlast18021 cm x 12 cm x 42 cm1,2744,05Zobraziť v obchodoch
Limo Bar Elixír TurboVýrobník sódy Limo Bar Elixír TurboPlast113523,5 cm x 13 cm x 42,7 cm1,1565,21Zobraziť v obchodoch
LIMO BAR ZOOM redVýrobník sódy LIMO BAR ZOOM redPlast18024,5 cm x 13,5 cm x 42 cm1,2756,41Zobraziť v obchodoch
Aarke Carbonator IIVýrobník sódy Aarke Carbonator IIPlast16025,8 cm x 15,3 cm x 41,4 cm1,6199Zobraziť v obchodoch
Orion AquadreamVýrobník sódy Orion AquadreamPlast1,18024,5 cm x 19 cm x 42 cm1,944,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia výrobníkov sódy od ich užívateľov.

Ako vybrať najlepší výrobník sódy

Výrobník na domáce sódu nepatrí medzi konštrukčne zložité spotrebiča a preto by ani jeho výber nemal byť nejako extra zložitý. Avšak je niekoľko parametrov, na ktoré je dôležité si pri výbere dávať pozor. Ak budete mať model s kvalitnými parametrami, môžete využiť jeho maximálny potenciál.

V nasledujúcich častiach tohto článku sa pozrieme na dôležité parametre ako je materiál, objem, bombičky a ďalšie. Pozrieme sa aj na dostupné príslušenstvo, cenovej kategórie a funkcie.

S výrobníkom sódy dokážete v pohodlí domova vytvárať sodovkové nápoje bez ťažkostí. S týmto článkom budete schopní vybrať ten najlepší výrobník sódy, ktorý je spoľahlivý a zároveň ho zakúpite za výhodnú cenu.

Typ výrobníka sódy

Základné delenie výrobníka sódy spočíva v tom, či si ho zakúpite do domácnosti alebo do reštauračného prevádzky. Prípadne do kancelárie, kde ho bude používať veľa ľudí.

Výrobník sódy do domácnosti

Výrobníky sódy do domácnosti sú artiklom, ktorý sa predáva prakticky najviac zo všetkých typov výrobníkov sódy. Z tohto dôvodu je ponuka výrobníkov sódy do domácnosti veľmi široká. Môžete si vyberať modely, ktoré ponúkajú celé sady s viacerými fľašami vrátane štiav s príchuťami. Výrobník sódy sa vo vašej kuchyni rozhodne nestratí, pretože modely do domácnosti sú vyrábané s dômyslom pre elegantné a zároveň moderný vzhľad.

U domácich výrobníkov sódy si môžete vybrať z týchto podtypov:

 • Výrobník sódy so základňou – najznámejším predstaviteľom tohto typu sú modely od značky SodaStream. Výrobník sódy je vybavený základňou, ktorá sa stará o výrobu bublinkovej vody. Samotnú fľašu do tohto typu cena výrobníku sódy buď zaskrutkujete alebo jednoducho zasuniete.
 • Sifónová fľaša – Tento typ výrobníka sódy je všeobecne známy a môžete ho pamätať už z dôb minulých. Jedná sa o lacnú verziu výrobníku sódy. Bombička sa umiestňuje do viečka sifónové fľaše.

Výrobníky sódy do komerčných priestorov

Do komerčných priestorov vám nebudú stačiť iba bežné výrobníky sódy, ktoré sú určené pre domáce prevádzku a teda len občasné použitie. Tento typ výrobníka vie veľmi rýchlo vyprodukovať nasýtenú vodu vo veľkom množstve. Takýto model je najčastejšou rovno napojený na prípojku pitnej vody. Takéto prístroje sa označujú ako sódobary. Môžete si vybrať zo sódobaru stolného alebo sódobaru podstolního. Tieto modely sú pomerne drahé a preto nemá zmysel si ich kupovať pre domáce využitie. V našom článku sa primárne venujeme výrobníkom sódy, ktoré sú určené pre domáce použitie.

Objem fľaše

Po základni u domáceho výrobníku sódy je fľaša ďalším veľmi dôležitým parametrom, ak nie priamo najdôležitejším. U fľaše nás zaujíma hlavne jej objem. Ten určuje, koľko litrov nápoja si môžete pripraviť na jedno stlačenie tlačidla. Objem fľaše k domácemu výrobníku sódy sa pohybuje zvyčajne okolo 0,5 až 1 litra. Existujú aj modely s väčším objemom. Objem sa udáva v litroch.

Materiál fľaše výrobníku sódy

Ďalším parametrom, ktorý je potrebné riešiť u výrobníka sódy, je materiál fľaše. Tú vkladáme do výrobníku sódy skrutkovaním alebo zacvaknutím. Najčastejšie si môžete vyberať buď z plastových alebo sklenených fliaš.

 • Plastový materiál fľaše – jedná sa o najčastejšie materiál u fliaš výrobníkov sódy. Môžete si vyberať fľaše rôznych tvarov a veľkostí. Plast je odolný a nerozbije sa pri padnutí fľaše ako sklenený materiál.
 • Sklenená fľaša – Ďalším typom materiálu je sklenená fľaša. Tieto fľaše sú pekné a elegantné. Sú aj drahšie. Ich nevýhodou je, že sa dajú ľahko rozbiť. Naopak ich výhodou je dlhšia trvanlivosť materiálu a ľahké umývanie.

Typ bombičky s oxidom uhličitým

Bombička s oxidom uhličitým je tou súčasťou výrobníku sódy, ktorá vám vyrobí nasýtenia nápoja. Bombičky môžu byť v rôznych veľkostiach a typoch. Môžete si vyberať z jednorazových bombičiek alebo vymeniteľných bombičiek.

Jednorázové bombičky – jednorazové bombičky majú zvyčajne menší objem. Musíte ju vyhodiť a kúpiť novú. Nedá sa znovu naplniť. S týmto typom bombičky sa stretnete najčastejšie u klasickej sifónové fľaše.

Vymeniteľné bombičky – Vymeniteľné bombičky sú výhodné. Jednak sú viac ekologické a aj ekonomicky výhodnejšie. Prakticky v každom obchode sa elektronikou si môžete nechať vymeniť bombičku za už naplnenú. Záleží však na výrobcovia a predajcovia daného výrobníku sódy.

Bombičky obvykle nie sú prenositeľné na modely výrobníkov sódy od iných výrobcov. Preto musíte mať vždy originálne bombičku s oxidom uhličitým.

Objem bombičky výrobníku sódy

Objem bombičky nám ovplyvní najmä to, koľko fliaš nápojov môžete pripraviť ako ju budete musieť vymeniť za novú. Jednorazové bombičky majú zvyčajne menší objem. Vymeniteľné bombičky do domácich výrobníkov sódy majú zvyčajne väčší objem, ktorý sa pohybuje zvyčajne okolo 80 litrov.

Výrobník sódy – jeho funkcie a príslušenstvo

Funkcie a dodatočné príslušenstvo vám uľahčí prácu pri príprave sýtených nápojov. S akými funkciami a príslušenstvom sa môžete najčastejšie u výrobníkov sódy stretnúť? Na to sa poďme zamerať tu.

Funkcia výrobníkov sódy:

 • Regulátor intenzity sýtenie – Toto tlačidlo či koliesko vám umožňuje nastaviť si intenzitu sýtenia. Môžete si sýtiť nápoj podľa svojej chuti. Zvyčajne si môžete vybrať medzi jemnú, strednej a silnou intenzitou nasýtenia nápoja.
 • Funkcia filtrovanie vody – Funkcia vám umožní filtrovať vodu ak nemáte kvalitný zdroj vody.
 • Bezpečnostné prvky – obvykle bývajú výrobníky sódy vybavené pretlakovým ventilom, ktorý slúži k vašej bezpečnosti.

Sirupy

K výrobníkom sódy si môžete dokúpiť z veľkej ponuky sirupov a štiav, ktoré perfektne dochutí váš sýtený nápoj. Pri všetkých výrobníkov sódy môžete používať akékoľvek sirupy, nie ste teda obmedzení na sirupy od výrobcu výrobníka sódy.

Môžete si zakúpiť špeciálny sirupy od značky SodaStream či Limobar. Ďalej tiež môžete použiť akékoľvek šťavy, ktoré zakúpite v supermarkete. Môžete použiť aj domáce šťavy a sirupy ak si ich viete vyrobiť.

Môžete si zakúpiť rôzne príchute sirupov. Nechýba ani príchuť Coly, Energy drinku a mnoho ďalších príchuťou.

Cena výrobníku sódy

Výrobníky sódy nie sú úplne drahú investíciou. Tie najlacnejšie modely môžete zakúpiť už za cenu menšiu ako 55 €. Výrobníky sódy sú v dnešnej dobe veľmi dobre cenovo dostupné a môže sa ich zaobstarať dnes už takmer každý. Do celkovej ceny je dobré započítať aj cenu za bombičky a ich výmenu či zaobstaranie novej bombičky. Do ceny sa tiež premietnu aj sirupy. Záleží na vás, aké sirupy si zakúpite.

Cena výrobníku sódy do 70 € s DPH

Do 70 € zakúpite veľmi lacné výrobníky sódy, ktoré majú základné dizajn a menej príslušenstva. Zakúpite si tu aj sifónové fľaše. Objem fľaše je zvyčajne menší a fľaše sú väčšinou z plastu.

Cena výrobníku sódy od 70 € do 200 € s DPH

Táto cenová kategória ponúka široký sortiment výrobníkov sódy. Vyberiete si tu modely, ktoré sú dizajnovo premyslené a ponúka celý rad rôznych funkcií. Fľaše majú aj väčšie objemy. Vyberiete si tu aj modely so sklenenými fľašami.

Cena výrobníku sódy nad 200 € s DPH

Nad 200 € s DPH si skôr zakúpite výrobníky sódy, ktoré sú určené do profesionálnych prevádzok (reštaurácie, školské jedálne a pod.) Vyberiete si tu premyslené modely, ktoré dokážu vyrobiť veľa sódovky za veľmi krátky čas.

Značky výrobníkov sódy

S akými značkami sa na našom trhu stretnete u výrobníkov sódy? Poďme sa na ne pozrieť, nech v nich máte aspoň základný prehľad.

Výrobníky sódy SodaStream

Značka SodaStream patrí asi medzi najznámejšie výrobcu a tiež patrí medzi najrozšírenejšie po celom svete. Vďaka tejto značke si nemusíte kupovať ťažké a drahé balenej vody. Od tejto značky si zakúpite širokú ponuku výrobníkov sódy. Najčastejšie si zakúpite tieto modely: SodaStream Spirit Black, SodaStream JET White, SodaStream Spirit ITAL Spritz, Sodastream Spirit One Touch, SodaStream Spirit White, SodaStream JET Black & amp; White, SodaStream Genesis a ďalšie modely.

Vyberiete si aj ďalšie značky:

 • LimoBar
 • Berger
 • Tescoma
 • Imetec

a ďalšie.

Výrobníky sódy a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový výrobník sódy. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového výrobníku sódy pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady. Dúfame, že vám vytvorí veľa litrov sódovky.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového výrobníku sódy zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Výrobník sódy nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na portál Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom výrobníka sódy. Dozviete sa tam tiež, kde sú výrobníky sódy skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie u rôznych produktov).

4.6/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať