Menu Zavrieť

Teplovzdušné ventilátory

Teplovzdusny-ventilator

Teplovzdušný ventilátor je zariadenie, ktoré sa používa všade tam, kde nie je možné zakúriť klasickým kúrením alebo iným tepelným zariadeniam.

Teplovzdušný ventilátor vám umožní vykurovať miestnosť mimo vykurovaciu sezónu, kedy sú chladné dni a noci. Je k dispozícii v niekoľkých variantoch, vďaka ktorým je nákup celkom problematický. Preto sme pripravili návod na výber teplovzdušného ventilátora, ktorý vám povie, aký teplovzdušný ventilátor si vybrať. Pozrieme sa tu na dôležité parametre a najlepšie modely teplovzdušných ventilátorov. Je to veľmi dobrý pomocník nielen do domácnosti. Niektoré modely sú určené do auta a iné len do kúpeľne.

Teplovzdušné ventilátory: Porovnanie 10 najlepších teplovzdušných ventilátorov podľa hodnotenia, testy a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších teplovzdušných ventilátorov. Ako sme tieto ventilátory na horúci vzduch vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto teplovzdušné ventilátory sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto prístroja si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie teplovzdušný ventilátor.

NázovVzhľadVýkon (W)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
ETA 0622.90000Teplovzdušné ventilátory ETA 0622.90000200019,90Zobraziť v obchodoch
HomeLife MINI HEATER KLW-007ATeplovzdušné ventilátory HomeLife MINI HEATER KLW-007A40015,99Zobraziť v obchodoch
ECG TV 30Teplovzdušné ventilátory ECG TV 30200013,00Zobraziť v obchodoch
CONCEPT VT-7020Teplovzdušné ventilátory CONCEPT VT-7020150023,60Zobraziť v obchodoch
HomeLife NSB-200CTeplovzdušné ventilátory HomeLife NSB-200C200012,99Zobraziť v obchodoch
Concept VT5000Teplovzdušné ventilátory Concept VT50002500109,00Zobraziť v obchodoch
ECG KT 10Teplovzdušné ventilátory ECG KT 10150028,00Zobraziť v obchodoch
SENCOR SFH 7055WHTeplovzdušné ventilátory SENCOR SFH 7055WH200018,30Zobraziť v obchodoch
Concept VT-7010Teplovzdušné ventilátory Concept VT-7010150016,90Zobraziť v obchodoch
SENCOR SFH 6011RDTeplovzdušné ventilátory SENCOR SFH 6011RD6009,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia teplovzdušných ventilátorov od ich užívateľov.

Ako vybrať teplovzdušný ventilátor?

Typy – ktorý teplovzdušný ventilátor zvoliť?

V obchodoch je veľa typov teplovzdušných ventilátorov. Líšia sa navzájom, pokiaľ ide o parametre a použitia. Dostupné modely preto zahŕňajú zariadenia:

Teplovzdušné ventilátory do domácnosti

Pre domácnosť – klasické tepelné ventilátory určené na použitie doma. Stojí však za to zvoliť dostatočný výkon do miestnosti, v ktorej má ohrievať. Malo by sa však pamätať na to, že tento typ prenosného zariadenia sa nikdy nebude dobre zahrievať v miestnosti väčšia ako 20 m2. V obchodoch nájdete modely s možnou reguláciou teploty aj modely s rôznymi režimami fúkania.

Teplovzdušné ventilátory do kúpeľne

Pre kúpeľňu – jeden z najpopulárnejších modelov. Mnoho starších domov nemalo v minulosti kúpeľňové radiátory. Preto je v tomto prípade dokonalým riešením teplovzdušný ventilátor. Malo by však byť prispôsobené na ohrievanie v ťažkých podmienkach – hovoríme o vysokej vlhkosti. Taká ventilátor musí byť tiež vodeodolný. Postriekaniu vodou akéhokoľvek druhu môže štandardný model venitlátoru poškodiť.

Teplovzdušné ventilátory do auta

Ventilátor pre auto – k dispozícii sú aj ventilátory do áut. Tento typ zariadenia je veľmi malý a je pripojený k zásuvke zapaľovača cigariet. Zvyčajne hovoríme o zariadení napájanom napätím 12 V. Pri výbere takéhoto zariadenia nezabudnite venovať pozornosť dĺžke jeho kábla. V prípade krátkeho kábla tu nie je možné vyhrievať zadné sedadlá, ak nie je k dispozícii ďalší zapaľovač cigariet v aute. Je tiež potrebné pripomenúť, že tento typ zariadenia je celkom neefektívne.

Výkon teplovzdušného ventilátora

Pri výbere teplovzdušného ventilátora nezabudnite starostlivo skontrolovať výkon zariadenia. Čím vyššia je jeho hodnota, tým teoreticky je ohrievanie efektívnejšie. Je však potrebné pripomenúť, že to nefunguje v každej situácii. Vysoký výkon tiež znamená viac energetických strát, čo znamená vyššie účty za elektrinu. Štandardné zariadenie má hodnotu výkonu od 750 W do 2 kW.

Regulácia výkonu

Za pozornosť stojí tiež regulácia výkonu. Dobrý teplovzdušný ventilátor je zariadenie, v ktorom môžete ľubovoľne meniť nastavenia týkajúce sa výkonu fúkanie, smeru a teploty. To znamená, že môžeme zariadenie prispôsobiť našim potrebám.

Funkcie

Dobrý teplovzdušný ventilátor by mal mať mnoho funkcií. Hoci tradičné modely zvyčajne mali len jeden gombík, ktorým môžeme zariadenie zapínať a vypínať, novšie majú stále zaujímavejšie funkcie, ktoré vám vylepšia možnosti využitia tohto prístroja.

Medzi ne patrí okrem iného termostat. Toto je veľmi užitočná funkcia. Ohrievač vzduchu inteligentne prispôsobia teplotu ohrevu teplote vzduchu v danej miestnosti. Vďaka tomu nemusíme zariadenie ovládať a nebude dochádzať k veľkým energetickým stratám.

Okrem toho je tiež možné nastaviť časovač. To nám umožňuje povoliť spustenie ventilátora iba po určitý čas. Po uplynutí zadaného času sa ventilátor automaticky vypne.

Spôsob montáže

V obchodoch sú na výber modely ventilátorov, ktoré možno nainštalovať dvoma spôsobmi. Prvá je trvalá montáž, čo znamená inštaláciu zariadenia na stenu. Druhým je prenosný teplovzdušný ventilátor, ktorý stačí pripojiť iba k elektrickej zásuvke a môžete začať ohrievať okolitý vzduch.

Úsporný režim

Moderné teplovzdušné ventilátory majú režim úspory energie. To znamená, že zariadenie nebeží na maximálny výkon a vy ho môžete prispôsobiť vašim konkrétnym potrebám.

Veľkosť vykurovaného rozsahu

Pri výbere teplovzdušného ventilátora nezabudnite skontrolovať parameter veľkosti vykurovaného rozsahu. Toto ovplyvní hlavne výkon modelu.

Veľkosť prístroje

Je potrebné si uvedomiť, že veľkosť teplovzdušného ventilátora je veľmi dôležitá. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o prenosné zariadenie, malo by byť tiež relatívne malé. To nám umožní umiestniť ho kamkoľvek, zároveň sme si istí, že bude účinne distribuovať teplo vo zvolených smeroch.

Bezpečnostné poistky

Pri nákupe takéhoto zariadenia sa uistite, že má všetky ochranné opatrenia, ktoré ho chráni pred prehriatím. Tento model sa automaticky vypne, keď teplota prekročí maximálnu prahovú hodnotu. Vďaka tomu si môžeme byť istí, že vaše zariadenie bude odolnejší a funkčnejšie.

Cena teplovzdušného ventilátora

Koľko peňazí by mal stáť nový teplovzdušný ventilátor? Ceny teplovzdušného ventilátora začínajú už na 8 € s DPH. Ide teda o veľmi lacné zariadenie na ohrievanie vzduchu. Lepšie modely sa predávajú za cenu okolo 20 € až 40 € vrátane DPH.

V akých situáciách je vhodné použiť teplovzdušný ventilátor?

Nákup teplovzdušného ventilátora je vynikajúcim riešením, najmä pre ľudí, ktorí sú citliví na chlad. Niekedy sa členovia domácnosti medzi sebou hádajú, akú teplotu nastaviť na termostate.
Ak aj po zapnutí kúrenia máme dojem, že je v danej miestnosti príliš chladno, môžete ju ohriať pomocou teplovzdušného ventilátora. Tento typ zariadenia je ideálny napríklad v spálni alebo v detskej izbe, pretože v prípade potreby možno rýchlo zvýšiť teplotu vzduchu v danej miestnosti.
Teplovzdušný ventilátor možné navyše použiť aj na vykurovanie miestností, kde zostávame relatívne zriedka, ale kde v nich nechcete používať klasické kúrenie alebo nemôžete.
Hovoríme napríklad o garáži, suteréne alebo pracovne. Zariadenie stačí odniesť do miestnosti, kde plánujete zostať dlho, aby ste sa v nej cítili pohodlne. Treba dodať, že teplovzdušné ventilátory sa často používajú na vykurovanie letných chat, športových hál a tak ďalej. Jedná sa teda o zariadenie univerzálneho použitia.

Ako bezpečne používať ventilátor?

Pred prvým zapnutím zariadenia si prečítajte pokyny v manuáli. Ten býva súčasťou balenia. Týmto spôsobom zistíte, ako môžete nastaviť optimálny výkon ohrievače vzduchu alebo dobu jeho aktivácie a deaktivácie – ak máme model s takou možnosťou. Predovšetkým treba mať na pamäti, že zariadenie sa môže počas prevádzky zahriať a dotknutie sa tela ventilátora môže viesť k popáleninám. Z tohto dôvodu musíme byť obzvlášť opatrní, ak sú vo vykurovanej miestnosti malé deti alebo domáce zvieratá.

Teplovzdušný ventilátor by sa nemal používať vo vonkajšom prostredí. Väčšina zariadení tiež nie je prispôsobená na vykurovanie kúpeľne a iných miestností s vysokou vlhkosťou vzduchu. Okrem toho musia byť tieto typy tovaru umiestnené tak, aby neboli blokované otvory pre prívod a odvod tepla.

Teplovzdušné ventilátory: Ventilátory a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový teplovzdušný ventilátor. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového teplovzdušného ventilátora pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitné ventilátor, ktoré bude fungovať presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a ohreje vás kedykoľvek budete potrebovať.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového teplovzdušného ventilátora zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na web Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzie a používateľských skúseností s konkrétnym modelom teplovzdušného ventilátora. Dozviete sa tam tiež, ktorý ventilátor na ohrev vzduchu je kde skladom a za akú sa predáva cenu v rôznych obchodoch.

5/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať