Menu Zavrieť

Prístupové systémy

pristupove systemy

Tiež nemáte radi, keď chcete vojsť do svojho domu a nejde vám otvoriť, pretože zámok je poškodený alebo poškriabaný? Najmä u bytových jednotiek sa často stáva, že sa do nich pokúša dostať nevítaná návšteva, ktorá zámok rôznym páčením pokazí. Potom vám na dverách visí ceduľka v štýle „Po 22h zamykajte dvere.“ Dá sa táto nepríjemnosť nejako pohodlne vyriešiť? Áno, v dnešnej dobe vedia trh nájsť riešenie pre čokoľvek a ani tento problém nie je výnimkou.

Tento problém sa dá jednoducho vyriešiť pomocou prístupového systému. Přístupové systémy sú v dnešnej dobe cenovej dostupné a môžete si tento skvelý systém dovoliť. Naviac vám zvýši bezpečnosť a spohodlnie život.

Prístupové systémy: Kľúče už nepotrebujete!

Prístupový systém má jednu hlavnú výhodu. Nepotrebujete k nemu už kľúče, ktoré môžete kedykoľvek stratiť. Navyše nemusíte riešiť otravné procesií pri strate kľúča, kedy musíte o tomto informovať správcu domu a ďalšie obyvateľov.

A čím si otvoríte miesto kľúčov? Namiesto kľúčov sa používajú RFID čipy, RFID karty alebo biometrické čítačky, ktoré dokážu prečítať váš tvár alebo odtlačku prsta. Túto technológiu môžete poznať u niektorých smartphonov ako je napríklad Apple iPhone. Prečo nemať túto skvelú novú technológiu aj pri vstupných dverách? Nikto nepovolaný sa nedostane dovnútra! Z vnútornej strany je normálne kľučka, takže von sa dostane každý jednoducho.

Niektoré produkty vám ponúkajú aj možnosť prístupu pomocou aplikácie vo vašom smartfóne. Chytrý telefón má dnes prakticky každý po ruke alebo po vrecku.

Čipovú kartu, RFID čip ani vaše biometrické údaje nikto neokopíruje. To je tiež dobrá výhoda oproti klasickým kľúčom.

Prístupový systém: Jednoduchá inštalácia prístupového systému

Prístupové systémy nie sú pohodlné len pre koncových užívateľov, ale aj pre tých, ktorí ho chcú nainštalovať a prevádzkovať. Inštalácia prístupového systému je veľmi jednoduchá a nebude vás stáť mnoho investícií. Jednoduchý je tiež prevádzka. Môžete ľahko pridávať nových používateľov alebo je odoberať zo systému, takže sa dovnútra nepovolaní už nedostanú.

Kombinácia prístupového systému s ďalšou bezpečnostnou technológiou

Prístupové systémy môžete jednoducho skombinovať s ďalšími prvkami bezpečnostnej infraštruktúry. Napríklad ich môžete prepojiť z bezpečnostnými kamerami. Môžete vďaka tomu jednoducho dohľadať kto a kedy vstupoval do budovy pokiaľ by došlo k nejakej znenazdania udalosti.

Prístupové systémy a pár slov záverom

Aká je teda odpoveď na našu úvodnú otázku? Áno! Prístupový systém je rozhodne potrebný do vášho domu. Môžete ho použiť aj do komerčných budov, ktoré vďaka prístupovým systémom skvele zabezpečíte. Dnes sa jedná už o dostupnú technológiu, ktorú si môžete vybrať u mnohých predajcov. Prístupové systémy sú veľmi bezpečné a poslednou dobou naberajú na popularite.

5/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať