Menu Zavrieť

Príručná batožina

cestovna-batozina

Pokiaľ sa chystáte túto letnú sezónu na cesty, určite sa vám bude hodiť poriadna taška, alebo kufor na cesty, ktorý nezaberie celý priestor vášho kufra, alebo sa zmestí do základných rozmerov príručnej batožiny v lietadle. Či tak alebo tak, pripravili sme si pre vás dnes článok práve o tejto batožine.

V dnešnom článku sa dozvieme niečo málo o rozmeroch batožiny do lietadla a predstavíme si všetky druhy aj alternatívy príručnej batožiny.

Ak chcete zaistiť, že sa z bodu A do bodu B dostanete hladko, výber tej najlepšej príručnej batožiny, ktorá sa hodí drobným písmom, zníži cestovný stres. Preskočte googlovanie a postupujte podľa tohto sprievodcu, aby ste vedeli, akú veľkosť kufra si vziať na budúcu cestu – nie je potrebné žiadne TSA vyjednávania, prosby alebo, čo je najhoršie, kontrola na poslednú chvíľu.

Príručná batožina: Porovnanie 10 najlepších príručných batožín podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších príručných batožín. Ako sme túto palubnú batožinu vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií užívateľov a zákazníkov. Táto príručná palubná batožina sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť palubnú batožinu podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšiu a zároveň najlepšiu príručnú batožinu.

NázovVzhľadRozmeryHmotnosť (v kg)Objem batožiny (l)Typ batožinyOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Travelite Cabin 2w S kufr Navy 55x40x20 cmPríručná batožina Travelite Cabin 2w S kufr Navy 55x40x20 cm55 x 40 x 20 cm1,939Batožina na palubu79,66Zobraziť v obchodoch
CITIES T-830/1-55Príručná batožina CITIES T-830/1-5555 x 35 x 19 cm1,6536Batožina na palubu54,1Zobraziť v obchodoch
Travelite kufr Air Base L Ice blue 105 lPríručná batožina Travelite kufr Air Base L Ice blue 105 l77 x 51 x 30 cm3,5105Kufre149,39Zobraziť v obchodoch
Snowball 4W S 61803-55-02 červená 35lPríručná batožina Snowball 4W S 61803-55-02 červená 35l54 x 35 x 20 cm2,735Kufre60,9Zobraziť v obchodoch
Travelite kufor City 4w S Anthracite 40 lPríručná batožina Travelite kufor City 4w S Anthracite 40 l55 x 40 x 20 cm3,140Kufre99,58Zobraziť v obchodoch
SUITSUIT TR-7181/3-M Fab Seventies Antique White 60 LPríručná batožina SUITSUIT TR-7181/3-M Fab Seventies Antique White 60 L67 x 43 x 26 cm3,760Kufre192,55Zobraziť v obchodoch
Thule taška Chasm L TDSD204O olivová 90 LPríručná batožina Thule taška Chasm L TDSD204O olivová 90 L74 x 42 x 33,5 cm290Taška108,27Zobraziť v obchodoch
Travelite Kabínový kufor City 4w S Navy 40 lPríručná batožina Travelite Kabínový kufor City 4w S Navy 40 l55 x 40 x 20 cm3,140Batožina na palubu99,58Zobraziť v obchodoch
CAT trolley Industrial Plate kovová šedá 35 lPríručná batožina CAT trolley Industrial Plate kovová šedá 35 l54 x 37,5 x 23,5 cm1035Batožina na palubu91Zobraziť v obchodoch
American Tourister Summerfunk 3 WayPríručná batožina American Tourister Summerfunk 3 Way30 x 40 x 23 cm0,727Batožina na palubu50Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia príručnej batožiny od ich užívateľov.

Najlepšia palubná batožina podľa Heureky

Akú veľkosť má príručná batožina / palubná batožina?

Hoci u rôznych leteckých spoločností môžete nájsť centimeter/palec alebo dva rozdiely, štandardná veľkosť domácej príručnej batožiny je 22″ x 14″ x 9″ – toto zahŕňa aj rukoväť a kolieska. Tento limit veľkosti zaisťuje, že vaša taška – av ideálnom prípade všetky ostatné — budú môcť byť bezpečne uložené v priehradke nad hlavou pre váš let.. Zďaleka najväčšou výhodou cestovania s príručnou batožinou je možnosť prepraviť svoje veci sami bez toho, aby ste ich zverili letecké spoločnosti a dúfali, že vám doraziť do cieľa včas av jednom, nepoškodenom kuse .

Aký je hmotnostný limit pre príručnú batožinu – palubnú batožinu?

Pre mnoho veľkých vnútroštátnych leteckých spoločností – napríklad Delta, Southwest, JetBlue – neexistujú žiadne obmedzenia hmotnosti pre príručnú batožinu. Len ho budete musieť vedieť zdvihnúť nad hlavu do úložného koša. A vo väčšine prípadov, aj keď letecké spoločnosti na svojich webových stránkach uvádzajú konkrétny limit v librách alebo kilogramoch, pravdepodobne nebudú vážiť vašu príručnú batožinu. Kým sa vaša svorka nezdá byť prepchatá, pravdepodobne ste v poriadku. Hmotnosť je u malých prímestských lietadiel oveľa dôležitejšia, väčšinou kvôli bezpečnostným predpisom.

Čo je to osobná vec?

Mnoho leteckých spoločností umožňuje okrem vášho príručného kufra aj osobnú vec. Môže to byť taška na notebook, kabelka, aktovka, plážová taška – čokoľvek chcete, ak je všeobecne malá. Obmedzenia osobných položiek sa u jednotlivých leteckých spoločností líšia a niektoré sa rozhodnú neuvádzať vôbec žiadne špecifiká. V týchto prípadoch je všeobecným pravidlom položka menšia rozmerom a hmotnosťou ako vaša príručná batožina. Pre rodiny, ktoré lietajú s kočíkom alebo taškou, alebo zvláštnymi predmetmi, ako sú svadobné šaty alebo hudobný nástroj, si môžu byť istí, že väčšina dopravcov vám ich umožní vziať si ich spolu s príručnou batožinou a osobným predmetom, ale odporúčame vám kontaktovať letecká spoločnosť vopred, aby to potvrdila.

Najlepšia príručná batožina?

Rovnako ako u každého cestovného vybavenia má každý iný názor na najlepšie značky batožiny, ale najlepší nákup pre vás je nakoniec ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám ako cestovateľa. Pokiaľ ste neustále na cestách, investujte do odolnej tašky, ktorá dokáže udržať krok. Ak si vezmete jednu alebo dve dovolenky ročne, môžete ísť s niečím dostupnejším. V dnešnej dobe sa nemusíte držať starých značiek, aby ste získali kvalitný kufor. Mnoho nádejných ponúka naozaj solídne možnosti, či už dávate prednosť softside alebo hardside batožine, dvojkolesovým rollaboardom alebo štvorkolesovým spinnerom. Pred nákupom si poznačte rozmery v porovnaní s aerolinkami, ktorými lietate, aby ste mali istotu, že nakupujete bezpečne.

Čo sa dá v príručnej taške mať?

Reguluje sa aj to, čo si dáte do príručnej tašky. Okrem rovnakých pravidiel, ktoré platia pre odbavenú batožinu, ktorá zakazujú strelné zbrane, lítiové batérie a ďalšie potenciálne nebezpečné predmety, musíte pri balení príručnej batožiny dbať na tekutiny. Bez ohľadu na vašu destináciu nemôžete prostredníctvom zabezpečenia priniesť nádoby s tekutinou, pastou, aerosólom, gélom alebo krémom väčšie ako 3,4 unce. Uistite sa, že si tiež overíte špecifické pravidlá vášho dopravcu, takže nebudete nútení pri bráne nič vyhadzovať.

Cestovná taška na kolieskach

Dizajnové prvky

Priznajme si, že väčšina ľudí sa na dovolenke prebaľuje, a ak máte veľa vecí na zabalenie a/alebo veci zvláštneho tvaru, ktoré by sa nešikovne zmestili do kufra, je taška perfektným riešením. Tašky sú navrhnuté tak, aby prevážali všetky druhy vybavenia, najmä pokiaľ nosíte vybavenie pre viac ako jeden druh športu. Taška na kolieskach je ešte lepšia, pretože ju pravdepodobne pred odchodom zabalíte celú, takže sa jednoduchšie používa. Pokiaľ si zabalíte naľahko, pre vaše pohodlie sú k dispozícii malé prepravné tašky na kolieskach as týmito taškami si ich môžete vziať priamo do lietadla so sebou bez toho, aby ste to museli kontrolovať.

Funkcia

Väčšina vakov ponúka výhody, ktoré zahŕňajú nadmerne veľké, odolné kolesá a robustný podvozok, ktorý vám umožní tašku ťahať cez takmer akýkoľvek typ povrchu bez toho, aby ste ju poškodili, dokonca aj dlažobné kocky a betón. Obvykle majú bočné a predné rukoväte, ktoré sú odolné a nezlomia sa; klipy, ktoré vám umožnia pripevniť k nim ďalšie malé tašky, aby sa s vašim nákladom ľahšie manipulovalo; robustné zipsy, ktoré sú vyrobené na mnoho použití a majú vydržať veľmi dlho; a popruhy, ktoré vám umožnia urobiť vak trochu kompaktnejšie, a preto sa s ním ľahšie manévruje. Pozri tiež   Ako uchovávať Fudge (tipy pre krátkodobé a dlhodobé skladovanie).

Štýl/účel

Vzhľadom na to, že sú určené pre výlety, ako je kempovanie a rybárčenie, majú vaky odolnejší vzhľad a sú vyrobené s extra robustnosťou, takže vydržia všetko, čo s nimi urobíte. Vaky, pôvodne vyrobené pre ozbrojené sily, sú odolné, pretože ich obvykle kupujú a používajú ľudia, ktorí ich majú tendenciu veľmi podstupovať.

Veľkosti príručnej batožiny

Veľkosti batožinového priestoru sú podobné veľkostiam iných typov batožiny, pohybujú sa od 30 palcov do približne 36 palcov na výšku. Často sa ich interiéry merajú podľa toho, koľko kubických palcov materiálov drží, a toto číslo sa môže pohybovať od 5 300 kubických palcov do viac ako 6 700 kubických palcov, čo znamená, že je ľahké nájsť niečo ideálne pre vaše potreby.

Materiály

Tašky sú obvykle vyrobené z veľmi pevného ripstop nylonu alebo balistického nylonu a vnútorné vrecká sú obvykle vyrobené zo sieťoviny a ľahko sa do nich zmestia ďalšie predmety, najmä malé predmety, ktoré by sa inak mohli stratiť pri miešaní, a predmety, ktoré potrebujú trochu „dýchať“ “, alebo dokonca položky, ku ktorým potrebujete mať ľahký a rýchly prístup. Sú extra robustné a navrhnuté tak, aby sa trochu buchli bez toho, aby sa trhali alebo trhali, čo je možno ich najlepšia vlastnosť.

Příruční zavazadla na kolečkách

Dizajnové prvky

Kolesovú batožinu využívajú predovšetkým tradiční cestovatelia, tí, ktorí cestujú z osobných dôvodov alebo služobne. Obvykle majú veľa vreciek na toaletné potreby, lieky atď. a sú navrhnuté tak, aby zvládli akýkoľvek typ systému prepravy batožiny na letisku. Kolesová batožina je vhodná na cestovanie do mestských oblastí a na cesty a predstavuje pohodlný a jednoduchý spôsob, ako dostať svoje osobné veci a oblečenie z bodu A do bodu B.

Funkcia

Väčšina palubných batožín na kolieskach sa skladá z jednej alebo viacerých z nasledujúcich funkcií: D-krúžky a kompresné popruhy pre lepšiu manipuláciu s batožinou Kolesá s dezénom, ktoré ľahko manévrujú aj na nerovnom teréne Reflexné pásky, ktoré zvyšujú viditeľnosť, keď je tma Extra pevné rukoväte vyrobené tak, aby ich bolo možné tisíckrát uchopiť bez toho, aby sa zlomili Ďalšie funkcie, ako sú nárazníky, vodiace lišty, podbehy kolies a chrániče rohov, vďaka ktorým je batožina pevnejšia.

Štýly/účel

Kolesová batožina je perfektná bez ohľadu na typ cesty, ktorú plánujete, či už dlhú alebo krátku, neformálnu alebo formálnu, a či už cestujete lietadlom alebo automobilom. Je to dobrý, pevný, viacúčelový typ batožiny, ktorý môže využiť a oceniť ako osobný, tak obchodný cestujúci.

Veľkosti

Existuje toľko veľkostí batožiny na kolieskach, koľko je spoločnosťou, ktoré tento produkt vyrábajú, ale všeobecne platí, že veľkosti sa pohybujú od 18 do 32 palcov na výšku a vnútorné veľkosti sa pohybujú od 2 200 kubických palcov do viac ako 6 300 kubických palcov, takže sú ideálne ako pre tých, ktorí chcú batožinu odbaviť, tak pre tých, ktorí si ho chcú vziať so sebou do lietadla.

Materiály

Batožina na kolieskach je obvykle vyrobená z plachtoviny, ktorá je odolná proti poveternostným vplyvom a neobsahuje PVC. Vďaka tomu sa taška ľahko čistí zvnútra aj zvonku a vo vnútri obvykle obsahujú sieťované priehradky na vaše menšie predmety. Dokonca aj zipsy sú obvykle utesnené, takže vydržia veľmi dlho, čo znamená, že môžete tašku používať roky – dokonca desiatky rokov – bez toho, aby sa rozbila.

Príručná batožina – palubná batožina

Dizajnové prvky

Príručná batožina je určená na jediný účel – pohodlie. Ak cestujete a nechcete kontrolovať svoju palubnú batožinu, je príručná batožina vašou najmúdrejšou možnosťou. Vzhľadom na to, že väčšina leteckých spoločností obmedzuje veľkosť príručnej batožiny maximálne na 22” x 14” x 9”, vyrába sa príručná batožina v tomto rozsahu veľkostí, aby bola pre vás pohodlnejšia. Sú tiež navrhnuté pre cestovateľov, ktorí majú tendenciu sa baliť naľahko, nechcú platiť poplatky za batožinu alebo sú veľmi mobilné. Funkcia

Medzi vlastnosti typickej príručnej tašky patria nadmerne veľké, odolné kolieska, ktoré sa môžu prevaliť cez všetko od betónu po dlažobné kocky; vnútorné úložné vrecká na menšie predmety; vonkajšie vrecká, do ktorých sa zmestia predmety, ako sú časopisy a občerstvenie; a kompresné popruhy na vnútornej strane, ktoré pomáhajú zaistiť vaše veci, aby sa toľko neposúvali. Väčšina z nich má aj ID okna pre vaše identifikačné údaje a extra silné držadlá, ktoré sa neutrhnú ani pri páde klobúka.

Štýly/účel

Príručná batožina ( palubná batožina ) sa dodáva v rôznych veľkostiach a farbách as mnohými rôznymi funkciami, ale je špeciálne navrhnutá pre ľahké cestovateľov. Ich štýlové typy sú vyrobené s ohľadom na tieto aspekty a väčšina ľudí považuje tento typ batožiny za ideálny pre krátkodobé aj dlhodobé cesty. Vďaka tomu je cestovanie oveľa jednoduchšie a čas pri pokladni oveľa kratší, čo je obojstranne výhodná situácia pre všetkých. Celkovo je príručná batožina pre väčšinu cestovateľov najjednoduchším typom batožiny, s ktorou je možné cestovať, bez ohľadu na vašu konečnú destináciu.

Veľkosti

Vzhľadom na to, že príručná batožina nemôže prekročiť určitú veľkosť, väčšina z nich môže byť vysoká od 18 do 22 palcov a väčšina z nich pojme predmety s objemom 2 200 až 6 300 kubických palcov. Mnoho ľudí nájde veľkosť, ktorá je ideálna pre každú cestu, ktorú podniknú, zatiaľ čo iní používajú tento typ batožiny iba na krátke cesty, kde si nebalia príliš veľa oblečenia alebo iných osobných vecí. Materiály

Rovnako ako ostatné typy batožiny sú príručné batožiny obvykle vyrobené z kombinácie polyesteru a nylonu, ktorá je vyrobená tak, aby vydržala všetko, čím ich preložíte, a je tiež pevná a odolná voči poveternostným vplyvom. Niektorá príručná batožina je vyrobená z tvrdého ABS plastu podobného škrupine, takže je takmer nemožné sa rozbiť alebo poškodiť. Rovnako ako ostatné batožiny sú aj príručné batožiny vyrábané v rôznych farbách, aby vyhovovali preferenciám a vkusu každého, vrátane odtieňov, ako je červená, fialová a modrozelená.

Príručné batohy na kolieskach

Dizajnové prvky

Batohy na kolieskach, vyrobené špeciálne pre základné výlety alebo dobrodružnejšie cestovanie, kombinujú pohodlie tašky na kolieskach s funkciou, že si ju môžete prehodiť cez ramená, kedykoľvek je to nutné. Pokiaľ ste na letisku a zrazu narazíte na eskalátor, jednoducho ho nahoďte a postavte si na eskalátor pre ľahší pohyb po schodoch hore a dole. Sú tiež perfektné, keď máte dlhú cestu pešo alebo ste uprostred hustej prevádzky, pretože ich možno zdvihnúť zo zeme a umožňujú vám bez problémov manévrovať davy.

Štýly

Rovnako ako bežná batožina sú aj rolovacie batohy vybavené funkciami, ktoré zahŕňajú vnútorné popruhy na udržanie vašich vecí na mieste, odolné zipsy, ktoré sú vyrobené tak, aby vydržali, a sieťované vrecká na prenášanie menších predmetov a predmetov, ku ktorým chcete mať prístup, až sa dostanete na letisko. . Môžu tiež obsahovať špeciálne vrecká na mobilné telefóny a hudobné zariadenia, rovnako ako robustnú teleskopickú rukoväť, ktorá je vystužená gumovou rukoväťou. Batohy na kolieskach sú vyrobené pre pohodlie, ale ich mobilná veľkosť nič neuberá na tom, že sú pevné a spoľahlivé.

Účel

Ako väčšina ľudí vie, batohy na kolieskach sú ideálne pre ľudí, ktorí sa chcú zbaliť naľahko, ale napriek tomu môžu svoju batožinu nosiť ako bežný batoh. Ľahko sa používajú a sú extrémne pohodlné, sú vyrobené tak, aby vydržali a sú veľmi atraktívne, nehovoriac o rozumnejších cenách ako mnoho iných typov batožiny, čo je ďalšia výhoda výberu rolovacieho batohu.

Veľkosti

Aj keď sú batohy na kolieskach vyrobené tak, aby ich bolo možné nosiť na prenášanie a pohodlne ich prenášať, stále pojmú veľa vecí. Obvykle majú vnútro s veľkosťou 40 až 42 palcov a môžu sa pohybovať od 17 do 21 palcov na výšku, čo z nich robí perfektnú schránku na prenášanie takmer všetkého, čo potrebujete zabaliť na ďalšiu cestu.

Materiály

Hoci batohy na kolieskach môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, sú takmer vždy vyrobené z mäkkého, ale pevného materiálu, ako je nylon alebo polyester, alebo z kombinácie niekoľkých rôznych materiálov. Kvôli svojej veľkosti sú len zriedka vyrobené z tvrdého materiálu, aj keď keď sa rozhliadnete okolo seba, možno taký nájdete.

Tašky a puzdrá na tablety a prenosné počítače

Dizajnové prvky

Úžasná časť na nakupovanie obalov a tašiek na tablety a notebooky je výber, ktorý je k dispozícii, ktorý je oveľa väčší, než si väčšina ľudí uvedomuje. Tašky typu batožiny, ktoré sú vyrobené na ochranu notebookov a tabletov, sú vyrobené z rôznych typov materiálov a dodávajú sa v prevedeniach, ktoré zahŕňajú rukávy rôznych veľkostí, tašky, batohy, rolovacie tašky na notebooky a puzdrá a tašky vyrobené špeciálne pre rôzne veľkosti tablety. Či už hľadáte čokoľvek, aby ste ochránili svoj notebook alebo tablet, môžete to ľahko nájsť, najmä ak hľadáte online, a tiež sú k dispozícii v rôznych farbách.

Funkcia

Možno, že vec, vďaka ktorej tieto položky vyčnievajú, je skutočnosť, že každá z nich sa zdá byť trochu iná ako tá predchádzajúca, a môžu zahŕňať popruhy pre umiestnenie tašiek cez rameno, a tým uľahčiť ich prenášanie, rukoväte, ktoré to uľahčujú. Taška sa ľahko drží ako kabelka alebo malý kufor, zipsy, ktoré uľahčujú vstup a výstup z tašky, vrecká, ktoré vám umožnia nosiť veci, ako sú perá a vizitky, a niekedy ďalšie funkcie, ako sú klopy, ktoré vám umožňujú pre uloženie pier a ceruziek na vonkajšej strane tašky, aby ste sa k nim ľahko dostali, keď ich budete potrebovať. Či už hľadáte akékoľvek pohodlie, je veľká šanca, že ho nájdete, keď hľadáte tašku na notebook alebo tablet, najmä ak nakupujete v renomovanejších obchodoch.

Štýly

Štýly týchto položiek zahŕňajú: Tašky na notebooky: tieto sa dodávajú vo veľkostiach od 10 palcov do viac ako 17 palcov a dodávajú sa s alebo bez držadiel, rovnako ako v širokej škále farieb, vzorov a designov. Batohy na notebook: Tieto položky sú o niečo väčšie ako bežné batohy a majú ďalšie vrecká na papier a čokoľvek iné, čo by ste mohli potrebovať, akonáhle nastavíte svoj notebook na použitie. Puzdrá na notebook: jedná sa o ploché puzdrá, ktoré sa dodávajú s držadlami, vreckami, zipsami a popruhmi alebo bez nich, takže si ich môžete zaobstarať ako štandardné alebo ozdobné, ako chcete. Pojazdné obaly na notebook: sú o niečo väčšie ako tašky na notebooky, majú dostatok priestoru pre váš notebook a príslušenstvo, ktoré k nemu patria, takže sú veľmi cenné, najmä ak veľa cestujete. Puzdrá a tašky na tablety: rôzne produkty vyrobené špeciálne pre váš tablet; takmer vždy ich možno rozložiť a vytvoriť tak stojan, aby ste ho mohli postaviť na rovnú plochu a prezerať si ho bez toho, aby ste ho museli držať v rukách.

Účel

Hlavným účelom týchto tašiek je samozrejme udržať váš tablet alebo notebook v bezpečí a oddelene od ostatných vecí, ktoré ste si zbalili, a uľahčiť tak prístup k nim, keď čakáte na nástup do lietadla alebo keď nastúpite do sedadla. To je pravdepodobne hlavný dôvod, prečo prichádzajú v toľkých veľkostiach a štýloch, pretože každý používateľ bude mať iné potreby a rôzne dôvody, prečo si tašku vôbec kúpil. Mnohé z nich sú tiež dostatočne malé na to, aby ste ich mohli nosiť so sebou, aj keď máte ďalšie batožinu, a pretože sú vyrobené špeciálne pre ochranu elektronických zariadení, aj keď ich upustíte, budete vedieť, že váš notebook alebo tablet bude chránený. Sú obzvlášť užitočné pre obchodných cestujúcich, ktorí potrebujú byť vo vzduchu na svojom zariadení, pretože puzdrá majú obvykle ideálnu veľkosť pre ľahké vybalenie a opätovné zabalenie vášho zariadenia.

Veľkosti

Pretože sa notebooky a tablety dodávajú v mnohých rôznych veľkostiach, sú v mnohých veľkostiach k dispozícii aj tašky, ktoré ich chránia a prenášajú. Od puzdier, ktoré iba držia samotné zariadenie, až po tie, ktoré pojmú aj ďalšie predmety, môžu byť hrubé alebo tenké, malé alebo veľké, obyčajné alebo obsahujúce popruhy a vrecká. Stručne povedané, môžete získať akúkoľvek veľkosť, ktorú potrebujete, a vyrobiť si ju ako štandardnú alebo podľa ľubovôle pri nákupe týchto puzdier. Viac ako väčšina ostatných typov batožiny sa tašky na tablety a notebooky dodávajú v toľkých rôznych veľkostiach, že je nemožné nenájsť niečo, čo sa hodí práve pre zariadenia, ktoré vlastníte.

Materiály

Obaly na notebooky a tablety môžu byť vyrobené z vinylu, polyesteru alebo nejakého typu zmesi, ale mnohé sú tiež vyrobené z neoprénu. Ich materiály sú vždy pevné a robustné, ale ľahké, pretože tašky musia byť vyrobené z niečoho univerzálneho, čo umožňuje ich ľahké prenášanie a ľahké otváranie a zatváranie mnohokrát počas každej cesty.

Prepravné vrecia

Dizajnové prvky

Tašky sa dodávajú v širokej škále prevedení, ale nemajú ťažnú rukoväť alebo kolieska, ako majú ich rolovacie náprotivky. Sú navrhnuté tak, aby sa dali veľmi ľahko prenášať, a preto sú k nim obvykle pripevnené držadlá a tiež sa ľahšie skladujú a nemajú žiadne pevné časti, skladajú sa veľmi malé, takže ich môžete uložiť do priestoru s obmedzeným priestorom. . Sú určené nielen pre horolezcov a vysokoškolákov, ale aj pre tých, ktorí majú nízky rozpočet, pretože vaky všetkých veľkostí bývajú veľmi lacné.

Funkcia

Existujú desiatky typov športových tašiek, ale väčšina z nich má jednu alebo viac z nasledujúcich vecí: pevné popruhy pre ľahké prenášanie, odolné zipsy, ktoré majú vydržať, vonkajšie vrecká, ktoré umožňujú uložiť aj polo-veľké predmety v nich a vystužené vnútro, takže je ešte ťažšie je zničiť.

Štýly

Tašky sa dodávajú v mnohých rôznych štýloch, pretože sa používajú na mnohé rôzne účely. Môžu byť dlhé a trubkovitého tvaru, vysoké a hrubé alebo môžu mať tvar bežného batohu alebo batožinu. Pretože ich často používajú členovia ozbrojených síl, prichádzajú v dostatočnom množstve štýlov, aby vyhovovali všetkým ich potrebám, a to je ďalší dôvod, prečo sú tak dobre vyrobené a silné.

Účel

Hlavným účelom športovej tašky je jednoduché použitie a záruka, že ju môžete prevliecť takmer čímkoľvek a že vydrží. Ak máte tendenciu byť na batožinu drsní, taška môže byť perfektným riešením, a pretože sú k dispozícii v mnohých dizajnových, farebných a veľkostných variantoch, môžete tiež ľahko získať niečo, čo vám pripadá atraktívne.

Veľkosti

Vzhľadom na to, že vaky majú mnoho tvarov, ich veľkostné rozmery často vyzerajú podobne, ale väčšie vaky môžu mať vo vnútri až 8 000 kubických palcov priestoru. Môžu byť vysoké alebo krátke, okrúhle alebo obdĺžnikové a môžu mať toľko veľkostí a tvarov, že je nemožné nenájsť niečo presne pre vaše potreby. Duffel bagy sú tiež vyrábané vo veľkostiach, ktoré umožňujú pohodlné nosenie bez ohľadu na dĺžku cesty alebo dokonca na to, ako ľahko sa chcete pohybovať po letisku alebo inom mieste, kde sa nachádzate. Pokiaľ sa potrebujete rýchlo pohybovať v davoch, to posledné, čo chcete, je veľká, objemná a ťažká taška, ktorú musíte nosiť celú dobu so sebou, pretože vás môže rozhodne spomaliť. Taška je najjednoduchší spôsob, ako zabaliť všetko, čo budete na cestu potrebovať, a mať batožinu presne takej veľkosti, akú potrebujete, bez toho, aby bolo príliš veľké alebo neskladné.

Materiály

Ako väčšina ostatných typov batožiny môže materiál použitý vo vreciach zahŕňať polyester, vinyl a mnoho druhov zmesí, ale vrecia môžu byť tiež vyrobené z plátna. Plátno je pevné a spoľahlivé a je takmer nemožné ho roztrhnúť alebo roztrhnúť. Plátno je tiež k dispozícii v širokej škále farieb, a aj keď pretiahnete tašku vyrobenú z plátna, vrátane ťahania po podlahe, malo by vám vydržať v pohode po celú dobu vašej cesty. Jedná sa o veľmi silný materiál, takže výborne chráni všetko, čo je vo vnútri tašky, a je prakticky nemožné ho zničiť, vďaka čomu je perfektným materiálom pre vaky.

Cena príručnej batožiny

Príručná batožina do 70 eur

Už i v této kategorii lze najít kvalitní příruční / palubní zavazadlo všech typů, ale pozor. Stále se nacházíme v nejlevnější kategorii a tak se lze objevuje nespočet nekvalitních produktů, které by vám nemuseli vydržet ani jedno použití. Doporučujeme tedy začínat na ceně 500 Kč a to jen v případě, že bude palubní zavazadlo vyrobeno z kvalitní textilie.

Cena príručnej batožiny od 70 eur do 100 eur

Tu už by sa mala nachádzať len kvalitná palubná batožina zo všetkých možných materiálov, rôznych veľkostí, tvarov i typu zatvárania. Ale aj tu možno naraziť na nejaký nekvalitný kus, hoci už je to veľmi nepravdepodobné.

Cena príručnej batožiny od 100 eur do 170 eur

Tu už možno nájsť veľmi kvalitné kufre aj tašky a palubnú batožinu z prvotriednych materiálov, ktorým môže byť aj koža. Väčšina tejto cestovnej batožiny má aj nejakú pridanú hodnotu, ktorú cenu batožiny obhajuje. Môže to byť dômyselný bezpečnostný prvok, či zvláštna prvotriedna koža, alebo aj moderná značka.

Cena príručnej batožiny od 170 eur a viac

Ak si chcete zaobstarať najlepšiu palubnú batožinu na trhu, môžete sa dostať na hodnotu aj pred pár tisíc. Tu už sa nedá pomýliť! V tejto cenovej kategórii už ale nebude na výber z toľkých designov, pretože cieľová skupina tejto kategórie je už veľmi malá.

Príručná batožina: Palubná príručná batožina a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú príručnú batožinu. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať na výber tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej palubnej batožiny pomohli.

Teraz už vám na nákup stačí iba pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej palubnej batožiny zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávací portál Heureka, kde si môžete porovnať príručnú batožinu a ich ceny vrátane recenzie a užívateľských skúseností s konkrétnou príručnou batožinou. Dozviete sa tam tiež, ktoré palubné batožiny sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

Hlasovanie

Mohlo by vás zaujímať