Menu Zavrieť

Ohrievače fliaš

Ohrievač detských fliaš

Skôr či neskôr každá mamička prejde fázou kŕmenia tekutou stravou, ktorá sa podáva v plastových fľašiach určených pre malé hadie radosti. Nielenže sa tieto fľaše musia často dezinfikovať, ale teplota jedla, ktoré sa v nich môže podávať, je často dosť špecifická a je ťažké odhadnúť túto teplotu len pomocou kanvice, ktorá tiež nemusí byť vždy stopercentne čistá. Na to slúži ohrievač fliaš, ktorý ohrieva fľašu na požadovanú teplotu a udržiava optimálnu teplotu aj po skončení ohrievania, a to úplne hygienickým spôsobom.

V tomto článku vám tieto ohrievače dojčenských fliaš predstavíme, rozoberieme základné zásady vlastného výberu a zameriame sa na rôzne typy ohrievačov dojčenských fliaš. Dále se podíváme na jednotlivé parametry, funkce i příslušenství, které lze k výrobkům obdržet, nebo si jej lze dokoupit. V poslední kapitole si jako vždy ukážeme tři cenové kategorie, do kterých se dají ohřívačky lahví rozdělit, a ukážeme si, co od jaké lze očekávat.

Ohrievače dojčenských fliaš: Porovnanie 10 najlepších ohrievačov dojčenských fliaš podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších ohrievačov dojčenských fliaš. Ako sme vybrali tieto ohrievače dojčenských fliaš? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto ohrievače sme potom zaradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty potom môžete triediť podľa svojich preferencií. Ak vás zaujíma napríklad nízka cena, môžete ohrievače zoradiť podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si najlacnejší a najlepší ohrievač dojčenských fliaš.

NázovVzhľadPočet fliašFunkcia udržiavania teplotySterilizátorOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
TrueLife Invio BW SingleOhrievač dojčenských fliaš TrueLife Invio BW Single1ÁnoNie30,63Zobraziť v obchodoch
Bayby BBW 2000 Ohrievač 3v1Ohrievač dojčenských fliaš Bayby BBW 2000 Ohrievač 3v11ÁnoÁno17,99Zobraziť v obchodoch
LOVI Ohrievač fliaš sivýOhrievač dojčenských fliaš LOVI Ohrievač fliaš sivý1ÁnoÁno50,8Zobraziť v obchodoch
REER Ohrievač fliaš Simply HotOhrievač dojčenských fliaš REER Ohrievač fliaš Simply Hot1ÁnoNie17,95Zobraziť v obchodoch
Beurer BY 52Ohrievač dojčenských fliaš Beurer BY 521ÁnoÁno25,99Zobraziť v obchodoch
TrueLife Invio BW Double OhrievačOhrievač dojčenských fliaš TrueLife Invio BW Double Ohrievač2ÁnoÁno40,63Zobraziť v obchodoch
Chicco ohrievač HomeOhrievač dojčenských fliaš Chicco ohrievač Home1ÁnoNie28,08Zobraziť v obchodoch
BabyOno NATURAL NURSING 216Ohrievač dojčenských fliaš BabyOno NATURAL NURSING 2161ÁnoÁno19,99Zobraziť v obchodoch
Bayby BBW 2010Ohrievač dojčenských fliaš Bayby BBW 20101NieNie36Zobraziť v obchodoch
Nuvita Digitální ohrievač láhve homeOhrievač dojčenských fliaš Nuvita Digitální ohrievač láhve home1ÁnoÁno27,8Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Tam si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia ohrievačov dojčenských fliaš od ich používateľov.

Čo je ohrievač fliaš?

Ohrievač fliaš je, ako už bolo spomenuté, nádoba, do ktorej sa vloží fľaša s (zvyčajne detskou) tekutou stravou a zariadenie ju ohreje na požadovanú teplotu, ktorá je často dosť špecifická, pomocou vodného kúpeľa alebo pary. Už sme sa tiež zmienili o tom, že zariadenia udržiavajú fľašu pri určitej teplote určitý čas po ukončení ohrievania alebo kým ju sami nevyberiete zo zariadenia.

Ako pracovať s ohrievačom fliaš?

  1. Pripravte si požadovaný nápoj alebo jedlo, ktoré chcete ohriať vo fľaši.
  2. Naplňte nádrž ohrievača vodou podľa jeho typu (para, voda).
  3. Vložte fľaštičku do zariadenia. Fľaša sa umiestňuje buď voľne hrdlom hore, alebo existujú špeciálne fľaše určené pre ohrievač, ktoré sa zacvakávajú.
  4. Zapnite spotrebič a nastavte požadovanú teplotu.
  5. Po dokončení procesu očakávajte svetelný alebo zvukový signál.

Ako si vybrať ohrievač dojčenských fliaš?

Aj keď sa zdá, že ohrievač vody je vcelku nenáročný na údržbu, na trhu je veľa nekvalitných výrobkov, ktoré síce odvedú základnú prácu, ale s výsledkami a postupom nemusíte byť nikdy spokojní. Na čo si teda dať pozor pri výbere?

Pri výbere sa v prvom rade zamerajte na veľkosť ohrievača, aby sa zmestil do vašej fľaše. Musíte sa tiež zamerať na materiály, z ktorých je ohrievač vyrobený. Existujú ohrievače, ktoré nedokážu ohrievať plastové alebo sklenené fľaše.

Dobrou funkciou, ktorú ocení každá mamička alebo otecko, je automatický spínač, ktorý vypne ohrev fľaše v okamihu, keď je hotová, alebo sa ohrievač prepne do režimu udržiavania optimálnej teploty.

Pri výbere ohrievača myslite aj na to, či budete s dieťaťom cestovať a či by nebolo dobré hľadať ohrievač, ktorý je ľahko prenosný. Je tiež dobré myslieť na jednoduchú údržbu, pri ktorej je dôležitým faktorom malý počet ľahko odnímateľných častí.

Typy ohrievačov dojčenských fliaš

Ohrievače na princípe vodnej kúpele

Tieto ohrievače ohrievajú fľaše vďaka teplej vode, ktorá sa umiestni do nádoby, v ktorej je umiestnená fľaša s jedlom alebo mliekom, ktoré chcete ohriať. Pri porovnaní iných typov ohrievačov je tento typ o niečo pomalší, ale je cenovo dostupnejší a ľahko udržateľný. Tieto výrobky majú obrovskú výhodu v tom, že tekutina vo vnútri je optimálne ohriata na požadovanú teplotu, ale samotná fľaša sa nikdy neprehreje, a tak sa dieťa nemôže popariť. Priemerná fľaša sa zahreje za 4 až 5 minút.

Parné ohrievače

Tieto ohrievače majú zásobník vody mimo dosahu fľaše a kvapalina v ňom sa ohrieva len parou, ktorá sa vstrekuje do priestoru, kde je fľaša umiestnená. Tieto ohrievače sú rýchlejšie ako ohrievače vo vodnom kúpeli a majú aj nižšiu spotrebu vody. Hoci to má obrovské výhody, má to aj jednu veľkú nevýhodu, a tou je skutočnosť, že ohrev parou môže pri vyšších teplotách spôsobiť prehriatie fľaše, a tým stratu živín z potravín alebo v extrémnych prípadoch popáleniny od roztavenej fľaše.

Domáce elektrické ohrievače dojčenských fliaš

Tieto ohrievače nie sú výrobkom manufaktúry ani domácim produktom, ale sú výrobkom určeným výlučne na domáce použitie. Preto nie sú vhodné na cestovanie. Tento variant výrobku je vyrobený na báze vodného kúpeľa aj pary a funguje na bežnej zásuvke. Tieto výrobky sú ťažšie a väčšie, ale poskytnú vám oveľa väčšiu službu ako výrobky určené na cesty, napríklad v podobe ďalšieho príslušenstva a mnohých funkcií, ktoré cestovný variant nemusí mať.

Cestovné ohrievače dojčenských fliaš

Tieto ohrievače sú menšie zariadenia s primitívnym ovládaním a funkciami. Na rozdiel od domácich výrobkov majú iný zdroj napájania, takže zariadenie možno pripojiť k autobatérii. Tieto výrobky nefungujú na báze vodného kúpeľa alebo vodnej pary, ale na „sucho“ pomocou jedného tlačidla.

Znie to pekne a vy sa čudujete, prečo sa tento typ nepoužíva všade? Je to jednoduché. V skutočnosti trvá ohrev takejto bežnej fľaše až 20 minút namiesto 4 minút pri bežných zariadeniach.

Parametre pre výber ohrievača detských fliaš

Rýchlosť ohrevu

Rýchlosť ohrevu je pri každej fľaši iná, a preto je tento parameter ťažké posúdiť. Lacnejšie výrobky môžu mať dlhší čas a drahšie výrobky kratší čas, ale čas je pre každý výrobok iný. Vo všeobecnosti sa ohrievače vo vodnom kúpeli pripravujú o niečo pomalšie ako parné ohrievače, ktoré majú čas ohrevu 4 až 5 minút. Najdlhší čas ohrevu majú cestovné zariadenia, ktoré môžu mať čas ohrevu až 20 minút.

Veľkosť a tvar fľaše

Štandardná veľkosť fľaše je približne 150-200 ml a väčšina ohrievačov si poradí s touto veľkosťou fľaše. Existujú však aj väčšie fľaše, pri ktorých je potrebné dbať na to, aby sa do ohrievača zmestila väčšina z nich a aby ohrievač dokázal ohriať celý obsah.

Veľmi dôležitý je aj tvar. Pri atypických tvaroch nie je zaručené, že sa fľaše do ohrievača zmestia. Preto odporúčame vyberať štandardné veľkosti a tvary.

Materiál fľaše

Prevažná väčšina ohrievačov dokáže pojať fľaše zo všetkých materiálov, ale existujú zariadenia, ktoré nedokážu pojať napríklad plastové alebo sklenené fľaše.

Veľkosť a hmotnosť ohrievača

O rozmeroch samotných ohrievačov sme sa už zmienili v kapitole „Typy“, kde sme predstavili ohrievače na domáce použitie a cestovné ohrievače. Buď si zaobstaráte veľký a ťažký ohrievač, ktorý si môžete postaviť doma a minimálne ho prenášať, alebo si zaobstaráte malú a presnú verziu. Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody a je len na vás, ktorú možnosť budete používať viac.

Funkcie ohrievača dojčenských fliaš

Nastavenie teploty

Správny a kvalitný ohrievač by mal byť schopný nastaviť rôzne teploty, pretože každé mlieko a umelé mlieko sa môže líšiť svojou prípravou.

Automatické vypnutie

Túto funkciu sme už spomenuli v kapitole „Ako vybrať ohrievač fliaš“. Táto funkcia je jednou z najdôležitejších a zabraňuje katastrofám, ktoré sa môžu stať zaneprázdneným rodičom.

Časovač alebo odložený štart

Vďaka tejto funkcii si môžete ohrievanie naplánovať vopred a v čase kŕmenia vybrať fľašu zo zariadenia a hneď kŕmiť.

Zvuková a svetelná indikácia

Táto funkcia je takmer nepostrádateľná a netreba ju dlho opisovať. Existujú rôzne druhy signalizácie, ktoré sa delia najmä na svetelnú a zvukovú.

Digitálny displej

Táto funkcia sa nachádza na drahších výrobkoch, najmä na domácich.

Udržiavanie konštantnej teploty

Táto funkcia bola spomenutá aj v dnešnom článku a je to funkcia, ktorá zabezpečuje, že teplota fľaše a potravín zostane konštantná aj po ukončení procesu ohrevu.

Bezpečnostné upevnenie

Tento nadstavec umožňuje bezpečnú manipuláciu s termoformi.

Cena ohrievača dojčenských fliaš

Cena ohrievača dojčenských fliaš do 20 € s DPH

Ak zablúdite do tejto cenovej kategórie, pravdepodobne narazíte na primitívne zariadenia, ktoré nemajú žiadnu funkciu. V tejto kategórii nájdete domáce aj cestovné zariadenia. Buďte veľmi opatrní pri produktoch, ktoré stoja menej ako 300 EUR. Tieto výrobky bývajú od neznámych značiek a rozhodne nie sú pre vás ani vaše dieťa bezpečné.

Cena ohrievača dojčenských fliaš od 20 € s DPH do 40 € s DPH

Táto kategória je, ako takmer v každom prípade, zlatou strednou cestou a nájdete v nej kvalitné výrobky každého typu so základnými funkciami, ktoré postačia každej mamičke a oteckovi.

Ohrievač dojčenských fliaš cena nad 40 € s DPH

Ak chcete sebe a svojmu bábätku dopriať to najlepšie, pravdepodobne zablúdite do tejto kategórie, kde nájdete kvalitné ohrievače dojčenských fliaš najrôznejšieho dizajnu, ktoré budú vybavené mnohými funkciami. Dokonca aj výkon sa pri týchto výrobkoch považuje za nadštandardný, a preto sa ohrievanie fliaš urýchli.

Ohrievače dojčenských fliaš: Ohrievač fliaš a niekoľko slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli, ako si vybrať nový ohrievač dojčenských fliaš. Hovorili sme o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere tohto druhu výrobku. Dúfame, že sme vám pomohli pri výbere nového ohrievača dojčenských fliaš.

Teraz už stačí urobiť len niekoľko krokov k nákupu. Stačí, ak si v niektorom z internetových obchodov zakúpite svoj vysnívaný produkt v podobe nového ohrievača dojčenských fliaš a naplníte si tam virtuálny nákupný košík.

Z vyššie uvedenej porovnávacej tabuľky prejdite na porovnávací portál Heureka, kde môžete porovnať jednotlivé ohrievače dojčenských fliaš a ich ceny vrátane recenzií a skúseností používateľov s konkrétnym modelom ohrievača fliaš. Tam môžete tiež zistiť, ktorý ohrievač dojčenských fliaš je kde skladom a za akú cenu sa predáva v rôznych obchodoch. Okrem toho si tu môžete vybrať z ďalších zaujímavých produktov.

5/5 - (12 votes)

Mohlo by vás zaujímať