Menu Zavrieť

Nožnice na živý plot

Nožnice na živý plot

Dnes si povieme o tom, ako si vybrať správne plotové nožnice pre vaše účely. Na trhu je niekoľko typov, a hoci sa to nezdá, výber nožníc na živý plot nie je taký jednoduchý. Pripomínajú vaše záhradné kríky po jarnom prísušku nevzhľadnú škvrnu, ktorá hrozí, že pohltí celú záhradu? Potom je pravdepodobne čas na úpravu vašej záhradnej zelene.

V tomto článku si preto prejdeme základné predpoklady a otázky, ktoré si treba položiť pri výbere nožníc na živý plot, ukážeme si základné typy, z ktorých si môžete vybrať na trhu, a popíšeme všetky parametre, ktoré potrebujete vedieť pred kúpou nožníc na živý plot. Pozrieme sa aj na to, aké príslušenstvo si môžete zaobstarať alebo kúpiť pre nožnice na živý plot, a povieme si niečo o údržbe a správnom čase strihania. V poslednej kapitole sa ako vždy pozrieme na ceny, ktoré rozdelíme do troch kategórií a ukážeme vám, čo môžete očakávať.

Je veľmi dôležité poznať názvy jednotlivých častí náradia, ktoré budeme používať, pretože ak sa zajtra niektorá z nich pokazí alebo bude potrebovať špeciálnu údržbu, bude pre nás oveľa jednoduchšie nájsť potrebné výrobky.

Dielmi nožníc na živý plot sú:

 • Dvojitá rukoväť: Slúži na bezpečné uchopenie nástroja oboma rukami. Obsahuje aj spúšť. Dá sa otočiť o 180° a pracovať pod uhlom, čo výrazne uľahčuje rezanie v blízkosti stien.
 • Otáčacie riadidlá: Slúžia na zlepšenie pracovnej polohy. Niektoré modely ho nesú.
 • Poistka: Je to druh dosky, ktorá zabraňuje preskakovaniu triesky pri rezaní. Nachádza sa priamo pred mečom.
 • Rezací meč: Je vybavený dvoma čepeľami s ostrými zubami, ktoré sa navzájom pohybujú.

Nožnice na živý plot: Porovnanie 10 najlepších nožníc na živý plot podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme vybrali 10 najlepších nožníc na živý plot. Ako sme vybrali tieto nožnice na živý plot? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Potom sme tieto nožnice na živý plot zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty potom môžete zoradiť podľa svojich preferencií. Ak vás zaujíma napríklad nízka cena, môžete si nožnice na živý plot zoradiť podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejší a najlepší nožník na živý plot.

NázovVzhľadHmotnosť (kg)Dĺžka lišty (mm)Priemer rezu (mm)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Makita UH5570Nožnice na strihanie plotov Makita UH55703,755021129,99Zobraziť v obchodoch
Bosch ASB 10,8 LINožnice na strihanie plotov Bosch ASB 10,8 LI0,92008112,9Zobraziť v obchodoch
Bosch AHS 50-20 LI 0.600.849.F00Nožnice na strihanie plotov Bosch AHS 50-20 LI 0.600.849.F002,55002587,17Zobraziť v obchodoch
Makita DUH523ZNožnice na strihanie plotov Makita DUH523Z3,15201579,99Zobraziť v obchodoch
Riwall PRO RAHT 5220 setNožnice na strihanie plotov Riwall PRO RAHT 5220 set3,15201577,8Zobraziť v obchodoch
HECHT 610Nožnice na strihanie plotov HECHT 6103,16801652,99Zobraziť v obchodoch
Fieldmann FZN 70205-0Nožnice na strihanie plotov Fieldmann FZN 70205-035101641,6Zobraziť v obchodoch
Kraft & Dele KD1583Nožnice na strihanie plotov Kraft & Dele KD15833,851039,99Zobraziť v obchodoch
Fieldmann FZN 4102-ATNožnice na strihanie plotov Fieldmann FZN 4102-AT111034,9Zobraziť v obchodoch
FIELDMANN FZN 2000-ENožnice na strihanie plotov FIELDMANN FZN 2000-E2,34061633,1Zobraziť v obchodoch
Kliknutím na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Tam si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia nožničiek na živý plot od ich používateľov.

Zastrihávače plotov: Ako si vybrať zastrihávač na plot?

Výber nožníc na živý plot na vlastnú päsť, ako už bolo spomenuté, sa nemusí zdať až taký zložitý, ale ak vám záleží na vašom pohodlí a prípadne aj na vašom bankovom účte, zistíte, že to nie je až také jednoduché.

Na trhu sú štyri základné typy, ktoré sú rozdelené podľa motora/výkonu. Existujú benzínové, elektromotorové, akumulátorové alebo strunové a ručné nožnice na živý plot. Ktorá z týchto možností je pre vás najlepšia, záleží len na vás. Hlavné veci, ktoré by ste mali zvážiť, sú plocha, ktorú budete strihať, a intervaly, v ktorých budete nožnice na živý plot používať. Ak ide o jeden alebo dva kríky, je rozumné vybrať si jednu z lacnejších možností. Ak však máte veľkú záhradu ohraničenú živým plotom, je lepšie zvoliť niektorý z drahších strojov, ktoré vám uľahčia prácu a čas.

Je tiež dobré zohľadniť funkcie a príslušenstvo vybraného stroja, pretože aj tu sa môžu sumy pohybovať v tisícoch.

Jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré je potrebné dávať pozor, sú však parametre, ktorým sa budeme v dnešnom článku tiež podrobne venovať. Najdôležitejšie sú určite výkon a konštrukcia nožníc na živý plot. Na bežnú prácu vo väčšine záhrad si vystačíte s dĺžkou lišty do 55 cm. V závislosti od tvaru a hrúbky konárov zvoľte vhodnú hrúbku rezu (vzdialenosť medzi okrajom zubu a okrajom lišty). Zvoľte o niečo väčší, aby bol rez čistý a nedošlo k neúmyselnému zaseknutiu pri rezaní konárov, ktorých priemer sa blíži k maximálnej hrúbke rezu.

Je veľmi dôležité nepodceňovať ergonómiu a hmotnosť stroja. Stroj by mal dobre sedieť v ruke a byť vyvážený. Výhodná je aj otočná rukoväť, ktorú oceníte pri rezaní zvislých plôch.

Určite oceníte aj malé akumulátorové nožnice na trávu a kríky, ktoré vám uľahčia prácu s menšími okrasnými kríkmi, v skalkách alebo pri čistení okrajov trávnika.

Typy nožničiek na živý plot

V tejto časti článku sa budeme konkrétne a podrobne zaoberať rôznymi typmi nožničiek na živý plot. Tieto znalosti sú základným kameňom, na ktorom môžete ďalej stavať svoje požiadavky, preto vám odporúčame venovať tejto časti naozaj veľkú pozornosť.

Na trhu existuje niekoľko typov napájacích zdrojov:

Benzínový motor

Benzínový motor má veľký výkon, a keďže nepotrebuje elektrinu, umožňuje voľnosť pohybu, ktorú mnohí ľudia oceňujú – najmä keď ide o väčšiu plochu, ako je živý plot.

Elektrický motor

Elektromotor je ľahký, tichý a lepšie ovládateľný. Existujú dva typy:

 • Batéria

Akumulátorový elektromotor je ideálny na malé a rýchle práce.

 • S káblom

Hoci nás kábel môže veľmi obmedzovať, majú dlhšiu dobu používania.

Ručné

Sú skvelé na strihanie nízkych živých plotov alebo na dokonalé zastrihávanie živých plotov. Nie je však vhodný na rozsiahlejšiu prácu.

A teraz podrobnejšie:

Ručné nožnice na živý plot

Pravdepodobne sa s nimi stretol každý z vás. Ako napovedá ich názov, ovládajú sa ručne, čo môže byť veľká komplikácia, ak máte naozaj veľkú záhradu. Sú skôr na dokončenie po použití iných modelov, ktorým sa budeme venovať nižšie. Sú určite najdostupnejším a najlacnejším produktom na trhu, pokiaľ ide o strihanie živých plotov. Ak chcete ušetriť svoju peňaženku a zároveň získať vysnívanú postavu, choďte do toho.

Výhody

  .

 • Nízka cena
 • jednoduchšia manipulácia
 • Ľahká konštrukcia

Nevýhody

 • Tvrdá práca
 • Vyžaduje sa napájanie

Elektrické nožnice na živý plot

Ponúkame široký sortiment elektrických nožníc na živý plot, ktoré sú vhodné pre väčšinu záhrad, údržbu živých plotov a okrasných kríkov, kde je prístup k elektrickej sieti. Výhodou elektrických nožníc na živý plot je nízka obstarávacia cena, nižšia hmotnosť a tichý motor. Na bežné, menej náročné rezanie si vystačíte s motorom s výkonom 400-550 W. V náročnejších záhradách sa môže s napájacím káblom ťažko manipulovať a kábel sa môže prerezať.

Výhody

 • Nižšia cena
 • jednoduchšia manipulácia
 • Ľahká konštrukcia
 • Žiadne emisie

Nevýhody

 • Potrebnosť napájania
 • Vhodné na rezanie mäkších drevín

Bezdrôtové nožnice na živý plot

Ak máte na záhrade živý plot a chcete sa pýšiť jeho dokonalým strihom, potom by vo vašom záhradnom vybavení nemali chýbať nožnice na živý plot. Akumulátorové nožnice na živý plot sú vhodné na menšie plochy. Je veľmi praktická, pretože stačí batériu správne nabiť a môžete sa okamžite pustiť do práce. Vďaka akumulátorovým nožniciam na živý plot za sebou zanecháte dokonale zastrihnutý živý plot a budete mať pocit dobre vykonanej práce. S nožnicami na živý plot môžete svoju záhradu priviesť k dokonalosti. Nevýhodou v tomto prípade môže byť obmedzenie času prevádzky, pokiaľ si nekúpite ďalšiu náhradnú batériu.

Výhody

 • Nízka hmotnosť
 • Jednoduchá manipulácia
 • Nie je potrebné neustále pripojenie k elektrickej sieti

Nevýhody

 • Vyššia cena
 • Nemožnosť nabíjania pred prácou
 • Nízky výkon

Benzínové nožnice na živý plot

Na veľké záhradné pozemky, profesionálnu prácu a maximálny výkon sa používajú benzínové nožnice na živý plot. Pri benzínových nožniciach na živý plot však počítajte s vyššou obstarávacou cenou a väčšou hmotnosťou.

Zaujímavou voľbou môžu byť aj kombinované nožnice na živý plot s teleskopickou rukoväťou alebo možnosťou pripojenia nástavcov. Vďaka nadstavcu je možné strihať vysoké ploty bez toho, aby ste museli stáť a manipulovať s rebríkom.

Výhody

 • Vysoký výkon
 • Neobmedzený pohyb
 • Vhodné aj na staršie a tvrdšie drevo

Nevýhody

 • Výraznejšia cena
 • Bezpečnostné požiadavky
 • Vyššia hmotnosť

Parametre pre výber nožníc na živý plot

Ako už bolo spomenuté, keď sa rozhodnete pre konkrétny typ nožníc na živý plot, je dôležité poznať aj ich parametre. Preto sa na ne v tejto kapitole zameriame.

Výkon nožníc na živý plot

Najdôležitejším parametrom je určite výkon alebo príkon nožníc na živý plot a tento parameter by sa nemal podceňovať. Za tým sa skrýva sila nožníc na živý plot. Výrobca udáva výkon vo wattoch pod skratkou „W“. Referenčný výkon nožnice na živý plot je 500 W.

V závislosti od druhu živého plotu a hrúbky jednotlivých konárov vyberte vhodný výkon. Tento výkon môže dosahovať až 800 W. S rastúcim výkonom sa zvyčajne používajú dlhšie lopatky a väčšie rozstupy medzi lopatkami.

Výkon do 500 W – nožnice na živý plot vhodné najmä pre malé ploty

Výkon nad 500 W – nožnice na živý plot, ktoré si poradia aj so silnejšími stromami, sú bežnejšie.

Šírka čepele

Malé nože sú umiestnené na ohradovej tyči. Na správne orezanie rôznych stromov by sa mali použiť rôzne rozstupy. Jednoducho povedané, ich vzdialenosť je maximálny priemer vetvy. Pri kratších čepeľiach s dĺžkou 12 – 20 cm je šírka čepele do 15 mm, na rozdiel od dlhších čepeľou, kde je tento rozmer približne 34 mm.

Zle zvolená vzdialenosť medzi nožmi môže strom poškodiť. Stroj nebude vykonávať čistý hladký rez a môže dochádzať k častému zasekávaniu, čo ovplyvní kvalitu aj životnosť zastrihávača. Preto sa odporúča vybrať si nožnice s dostatočne veľkými medzerami medzi čepeľami.

Dĺžka rezu

Dĺžka rezu je ďalším dôležitým parametrom, ktorý prispieva k celkovej kvalite výrobku. Bežne sa kupujú stroje s dĺžkou 40 – 70 cm. Zatiaľ čo pri dlhých a vysokých plotoch sa odporúča zostať skôr pri hornej hranici tohto rozsahu, kratšia dĺžka je ideálna na tvarovanie konárov.

V súčasnosti je stále možné kúpiť malé, väčšinou akumulátorové nožnice s dĺžkou strihu 12 – 20 cm. Sú ideálne najmä na strihanie voľne stojacich malých okrasných drevín, pretože umožňujú šetrnú a jednoduchú manipuláciu.

Dĺžka lopatiek súvisí aj s ich atribútom rozstupu. Tento údaj v podstate udáva maximálny priemer konára, ktorý môže stroj spracovať bez toho, aby sa musel zastaviť. V prípade krátkych lopatiek je to do 15 mm, zatiaľ čo dlhšie výrobky ponúkajú rozstup približne 34 mm. Vo všeobecnosti sa pri práci s nožnicami neodporúča príliš často spracovávať konáre s maximálnym priemerom, pretože to môže spôsobiť postupnú deformáciu nožov.

Strihacia lišta

Strihacia lišta nožníc na živý plot pozostáva z protiľahlých nožov, ktoré môžu byť ozubené len na jednej strane lišty alebo na oboch stranách (jednostranná alebo obojstranná lišta). Aby zamýšľaný rez čo najmenej zaťažoval živý plot, mal by byť rovný (drevo, výhonky a listy musia zostať neporušené). Preto sa zamerajte na nožnice na živý plot s čepeľami z vysokokvalitnej ocele (najlepšie laserom opracovanej). Vzdialenosť medzi zubami nožov určuje hrúbku konárov, ktoré môžu nožnice na živý plot strihať.

Čepele zvyčajne merajú od 20 do 60 cm. Kratšie sa používajú na presnejšie rezanie a tvarovanie, dlhšie na veľké plochy. Čím dlhšia je tyč, tým väčšiu plochu môžete odrezať jedným rezom. Zároveň sa však zvyšuje hmotnosť nožníc na živý plot (a ťažšie sa s nimi manipuluje) a je potrebný vyšší výkon (odporúča sa 100 W na každých 10 cm). Okrem toho majú niektoré stroje predný ochranný kryt rúk umiestnený tak, že hoci je lišta dlhšia, do rezu je zapojená len jej časť.

Kvalita konštrukcie

Keďže manipulácia so záhradným náradím môže byť dosť namáhavá a niekedy aj nebezpečná, pri výbere náradia by ste sa mali zamerať aj na jeho dizajn. Základom by mal byť ergonomicky navrhnutý a pohodlný úchop výrobku, ktorý by mal presne padnúť do ruky. Je tiež dôležité, aby bol stroj dobre vyvážený, čo pomáha znižovať únavu pri práci.

Veľký význam má aj systém tlmenia vibrácií, ktorý je užitočný najmä pri výkonných benzínových modeloch. Jeho kvalitné spracovanie pomôže znížiť prenos vibrácií na ruky pracovníka, a tým prispieva aj k zníženiu únavy pri práci.

Hmotnosť nožníc na živý plot

Ručné nožnice na živý plot prirodzene vážia najmenej, pretože ich konštrukcia je často čo najjednoduchšia, takže hovoríme o hmotnosti výrazne pod 0,5 kg. Zvyčajne najľahšie z klasických variantov sú potom elektrické nožnice na živý plot, ktorých hmotnosť sa často pohybuje okolo 3 kg. Akumulátorové nožnice na živý plot môžu byť o niečo ťažšie, pretože okrem elektromotora treba brať do úvahy aj hmotnosť batérie. Najťažším riešením sú benzínové nožnice. Tie už patria skôr do kategórie profesionálnych variantov, čo sa odráža aj na hmotnosti, kde hodnota okolo 5 kilogramov nemusí byť výnimkou.

Funkcie a vlastnosti nožníc na živý plot

Okrem samotných nožníc na živý plot pravdepodobne dostanete aj praktické príslušenstvo alebo zabudované funkcie, ktoré sa vám budú hodiť pri práci za vyššiu cenu.

Rotačná rukoväť – ideálna na použitie v ťažko prístupných oblastiach. Rukoväť sa dá otáčať až o 180 stupňov.

Teleskopická rukoväť – Ideálne pre vysoké živé ploty, pri ktorých nemusíte brať do ruky tyč, ale stačí vysunúť rukoväť.

Lišta – Je samozrejme súčasťou nožníc, môže však byť jednostranná alebo obojstranná. Najčastejšie sa stretávate s obojstrannou lištou, ktorá má čepele na oboch stranách. Ak však máte na záhrade vysoký plot, oceníte jednostrannú lištu, ktorá odľahčuje celé nožnice, ale nepotrebuje toľko energie.

Zámok spustenia – plotostrih má lištu s rýchlo sa pohybujúcimi nožmi, preto je nevyhnutné, aby bol stroj vybavený zámkom spustenia, pri ktorom musíte stlačiť tlačidlá na oboch rukovätiach, aby stroj začal pracovať. Tým sa zabráni náhodnému zraneniu používateľa.

Poistka proti prehriatiu – Na niektorých strojoch zastaví prevádzku v prípade dlhodobej a náročnej práce, na ktorú nie sú stavané, aby sa zabránilo ich poškodeniu.

Rúčka – eliminuje akékoľvek vibrácie a mäkká rukoväť zabezpečuje pohodlné držanie, ktoré by malo byť dostatočne ergonomické.

Bezpečnostná brzda – Špeciálne príslušenstvo pre prípad, že je potrebné okamžite zastaviť chod nožníc na živý plot.

Bezpečnostný zámok – Slúži ako zámok spúšte, aby ju nikto nemohol náhodne spustiť, napríklad pri odovzdávaní nožníc na živý plot.

Antivibračný systém – Tlmí vibrácie vychádzajúce z motora, čím šetrí ruky a hrudník záhradníka. Vďaka tomu je práca pohodlnejšia.

Kryt rukoväte – Pomáha predchádzať poraneniu ruky pri uchopení prednej časti nožníc na živý plot o odletujúce kusy konárov.

Kryt čepele– Súčasťou dodávky je aj bezpečnostný kryt. V ideálnom prípade by mal byť kryt vyrobený z plastu, aby chránil čepeľ, ale aj aby vám vydržal dlhšie ako bežné plastové kryty, ktoré nemusia dostatočne chrániť čepeľ pred poškodením.

Na nožniciach na živý plot môžu byť aj bezpečnostné funkcie, ktoré si rozoberieme o kapitolu nižšie.

Správny čas rezania a údržba

Ako používať nožnice na živý plot

Tieto nástroje sú pri správnom používaní a údržbe bezpečné. Aj napriek tomu si pred odchodom do práce nasaďte ochranné okuliare, rukavice a ochranu sluchu. Okrem toho nikdy nesekajte v blízkosti kovového plota: meč sa odrazí a mohli by sme sa veľmi zraniť.

Keď ideme strihať živý plot, musíme to robiť zdola nahor. Takto budú hrubšie konáre odhalené, čo uľahčí ich viditeľnosť a rezanie. Ak prší alebo je predpovedaný dážď, nepoužijeme ho, pretože zvyšuje riziko nehody.

Aby sa meč strihal ako prvý deň, je veľmi dôležité každý deň použiť olej a postrek a odstrániť všetky zvyšné listy alebo drevo, ktoré majú. Zvyšok nožníc na živý plot by sa mal čistiť mäkkou kefou alebo handričkou. Vzduchový filter musíte skontrolovať po každom použití, pretože ak je znečistený, znižuje výkon a zvyšuje spotrebu.

Takto bude náš stroj schopný nielen vykonávať čisté rezy, ale bude zaručená aj naša bezpečnosť; nehovoriac o tom, že záhrada bude aj naďalej vyzerať skvele.

Údržba

Keď už ste investovali peniaze do kúpy zariadenia, vždy sa snažte oň čo najlepšie starať. To môže predĺžiť jeho životnosť až o niekoľko rokov. Tu je niekoľko tipov.

Po každom použití je dobré skontrolovať vetracie otvory na kryte motora stroja a odstrániť z nich všetky nečistoty, aby nebránili prívodu vzduchu a nespôsobili rýchle prehriatie stroja.

Pri elektrických nožniciach na živý plot používajte pri skladovaní háčik na rukoväti, aby ste zabránili prasknutiu napájacieho kábla a dostatočne ho upevnili.

Časom sa ostrie otupí. Nikdy sa ho nepokúšajte brúsiť sami doma, aj keď vám to odporučí sused. Čepeľ môžete poškodiť nesprávnym naostrením, čo si samozrejme všimnete, ale môže sa tiež stať, že zlé spracovanie môže narušiť geometriu a vyváženosť stroja.

Aby sa predišlo zbytočnému zasekávaniu, nôž by sa mal občas namazať klasickým technickým olejom v spreji, ktorý ho chráni pred vlhkosťou a následnou koróziou.

Kedy strihať živý plot?

Základný strih živého plotu je ideálne vykonávať vo februári, pred začiatkom vegetačného obdobia. Tvarované živé ploty si vyžadujú častejšie zastrihávanie, aby sa zachoval ich tvar.

Striehanie môžete vykonávať na jar a na jeseň. Ak začínate s tvarovaním nového živého plotu, strihajte ho od februára raz mesačne až do mája.

Nestrihajte živý plot v lete, keď je príliš horúco, mohli by ste ho nenávratne poškodiť. Stálezelené živé ploty strihajte vždy len raz ročne, na jar alebo na jeseň.

Počas vegetačného obdobia odstraňujte len suché časti živého plota. Nikdy nestrihajte živý plot v zime, pretože môže dôjsť k jeho poškodeniu mrazom.

Bezpečnosť pri práci

Pred použitím nožníc na živý plot sa vždy uistite, že je ochranný kryt rúk bezpečne nasadený. Pred pripojením k elektrickej sieti alebo k akumulátoru, zdvíhaním alebo prenášaním náradia sa uistite, že je vypínač v polohe vypnuté. Používajte osobné ochranné prostriedky. Vždy používajte ochranu očí. Ochranné vybavenie, ako napríklad protiprachová maska, protišmyková bezpečnostná obuv, tvrdý klobúk a/alebo ochrana sluchu, používané vo vhodných situáciách, znižuje riziko úrazu.

Okrem toho sú moderné nožnice na živý plot vybavené bezpečnostnými prvkami, ktoré minimalizujú riziko poranenia, ako napríklad nutnosť držať obe ruky na stroji, inak sa lišta nožnice na živý plot zastaví alebo sa zabrzdí pohyb noža v noži. Tým sa zabezpečí, že aj keď tyč po vyčerpaní má kinetickú energiu, po vypnutí stroja nedôjde k zraneniu.

Cena nožníc na živý plot

Ako vždy, v poslednej kapitole rozdelíme ceny do troch cenových kategórií a naznačíme, čo môžete očakávať.

Cena nožníc na živý plot do 80 € s DPH

Túto cenovú kategóriu je vhodné rozdeliť na dve ďalšie časti.

V cenovej relácii do 40 € si môžete kúpiť najmä ručné nožnice na živý plot, ktoré ocení každý, kto potrebuje zastrihnúť jeden alebo dva kríky naraz. Ak však patríte k majiteľom bujného porastu vo vašej záhrade, táto investícia je nepraktická. Okrem toho sa v tejto kategórii nachádzajú elektrické nožnice na živý plot s výkonom do 500 W.

V kategórii od 40 do 80 eur je výber pestrejší. Môžete si vybrať medzi elektrickými a niekoľkými akumulátorovými modelmi. Tieto modely budú vyhovovať každému rekreačnému záhradníkovi. Dĺžka lopatiek sa tu pohybuje od 400 do 600 mm.

Cena nožníc na živý plot od 80 € s DPH do 240 € s DPH

V tejto cenovej kategórii môžete okrem luxusných elektrických a akumulátorových nožníc na živý plot získať aj benzínové zariadenia s vysokým výkonom. S dĺžkou nožov až 700 mm, veľkou vzdialenosťou nožov viac ako 34 mm a praktickým príslušenstvom. Sú to nožnice na živý plot, ktoré uspokoja úplne každého zákazníka.

Cena nožníc na živý plot nad 240 € s DPH

Táto cenová kategória je určená skôr pre profesionálnych záhradníkov, ktorí budú nožnice na živý plot používať často a potrebujú dokonalý výkon bez možnosti vyčerpania. Medzi najdrahšie nožnice na živý plot patria nástroje nad 1 400 EUR.

Nožnice na živý plot: Plotové nožnice a niekoľko slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli, ako si vybrať nové nožnice na živý plot. Hovorili sme o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere tohto druhu výrobku. Dúfame, že sme vám pomohli s touto úlohou výberu nových nožníc na živý plot.

Teraz už stačí urobiť len niekoľko krokov k nákupu. Stačí, ak si v niektorom z internetových obchodov zakúpite svoj vysnívaný produkt v podobe nového plotterového noža a naplníte svoj virtuálny nákupný košík.

Z vyššie uvedenej porovnávacej tabuľky kliknite na porovnávací portál Heureka, kde môžete porovnať jednotlivé nožnice na živý plot a ich ceny vrátane recenzií a skúseností používateľov s konkrétnym modelom nožníc na živý plot. Môžete tiež zistiť, ktorý produkt je kde skladom a za akú cenu sa predáva v rôznych obchodoch.

5/5 - (7 votes)

Mohlo by vás zaujímať