Menu Zavrieť

Maškrty pre psov

Pamlsky pro psy


Každý, kto má doma za maznáčika psa, sa mu snaží dopriať maximálny komfort. Niet divu – väčšina psíčkarov považuje svojich štvornohých parťákov za členov rodiny, ktorí si zaslúžia rovnakú pozornosť ako všetci ostatní. Psy, podobne ako my, radi maškrtia. Bohužiaľ väčšina našich pochutín je pre nich nebezpečná či dokonca vysoko toxická, a preto nemá zmysel im dávať napríklad tortu či čokoládu s predstavou, že im tým robíme dobre.

Váš maznáčik vám bude oveľa vďačnejší, keď mu čas od času dáte nejakú tú maškrtu. Tie sú totiž vyrobené presne podľa potrieb psov, vďaka čomu sa nemusíte báť, že by ste im akokoľvek ublížili. Ako už tomu, ale býva nie všetky produkty sú tak kvalitné, ako niektorí výrobcovia sľubujú a je tak namieste si vždy overiť ich zloženie.

Aj keď sa to môže zdať ako nemožné, niektoré maškrty pre psov obsahujú suroviny či dokonca chemické látky, ktoré môžu vážne ohroziť zdravie psa. Tomu sa môžete vyhnúť ich starostlivým výberom, ktorý zaistí, že maškrta bude pre vášho najlepšieho priateľa naozaj nezávadná. V dnešnom článku sa teda podrobne pozrieme na to, čomu by ste mali pri výbere venovať pozornosť a ako by mali naozaj kvalitné maškrty pre psov vyzerať.

Maškrty pre psov: Porovnanie 10 najlepších maškrty pre psov podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších pamlskov pre psov. Ako sme tieto maškrty pre psíkov vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií užívateľov a zákazníkov. Tieto maškrty sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť maškrty pre psov podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšiu a zároveň najlepšiu maškrtu pre psov.

NázovVzhľadTypOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Pedigree Denta Stix pre veľké psy 28ks = 1080gMaškrty pre psov Pedigree Denta Stix pre veľké psy 28ks = 1080gĎasná a zuby12,2Zobraziť v obchodoch
Carnilove Dog Crunchy Snack Salmon with BlueberriesMaškrty pre psov Carnilove Dog Crunchy Snack Salmon with BlueberriesPamlsky3,19Zobraziť v obchodoch
Carnilove Dog Semi Moist Snack Duck enriched with RosemaryMaškrty pre psov Carnilove Dog Semi Moist Snack Duck enriched with RosemaryPamlsky3,19Zobraziť v obchodoch
Magnum sandwich Chicken 500 gMaškrty pre psov Magnum sandwich Chicken 500 gPamlsky6,86Zobraziť v obchodoch
Canvit Snacks Dental 200gMaškrty pre psov Canvit Snacks Dental 200gĎasná a zuby2,49Zobraziť v obchodoch
Carnilove Dog Crunchy Snack Lamb with Cranberries with fresh meatMaškrty pre psov Carnilove Dog Crunchy Snack Lamb with Cranberries with fresh meatDrops3,19Zobraziť v obchodoch
Carnilove Dog Semi Moist Snack Quail enriched with Oregano 200 gMaškrty pre psov Carnilove Dog Semi Moist Snack Quail enriched with Oregano 200 gDrops3,19Zobraziť v obchodoch
Ontario Snack Soft Duck Jerky 500gMaškrty pre psov Ontario Snack Soft Duck Jerky 500gSušené maškrty10,07Zobraziť v obchodoch
Canvit Health Care Antiparasitic Snack 200 gMaškrty pre psov Canvit Health Care Antiparasitic Snack 200 gPodpora zdravého zažívania2,57Zobraziť v obchodoch
Magnum CHICKEN fish small sandwich 250gMaškrty pre psov Magnum CHICKEN fish small sandwich 250gDrops4,49Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia maškrty pre psov od ich užívateľov.

Najlepšie psie pochúťky podľa Heureky

Ako vybrať maškrtu pre psa?

Ako sme načali už v úvode, výber maškrty je dôležitý pre zdravie psa, ktorý si tak bude môcť zdravo maškrtiť. Každému psovi vyhovuje niečo iné, a preto je výber veľmi individuálny. V prvom rade sa riaďte podľa jeho dispozícií, ako je veľkosť, rasa, či vek. Nezabúdajte ale ani na jeho zdravotný stav. Pokiaľ váš psík drží napríklad nejakú diétu, alebo je na nejakú surovinu alergický, mali by ste sa informovať o tom, aké maškrty sú pre neho vhodné.

Poradiť sa môžete napríklad so svojim veterinárom. Podávať maškrty je nevhodné napríklad u psov s nadváhou, ktorí môžu pri konzumácii nevhodných dobrôt ďalej pribúdať na váhe. Váš výber by sa mal opierať hlavne o zloženie maškrty, ktoré by mali obsahovať iba kvalitné a zdraviu neškodné suroviny.

Pri výbere maškrty sa zamerajte na:

 • Vek psa
 • Typ plemena
 • Veľkosť psa
 • Zdravotný stav psa
 • Zloženie maškrty

Čo by mali maškrty pre psov obsahovať?

Každá maškrta, ktorú sa rozhodnete dať svojmu psovi by mala byť nutrične vyvážená. To znamená, že by mal obsahovať správny podiel bielkovín, sacharidov a tukov. Najlepšie maškrty sú predovšetkým tie, ktoré majú čo možno najvyšší podiel prírodných surovín. V súvislosti s tým môžu byť maškrty aj bohatým zdrojom rôznych vitamínov a minerálov.

Pre psy sú dôležité najmä tieto vitamíny:

 • vitamín A
 • vitamín B
 • vitamín C
 • vitamín D
 • vitamín E
 • vitamín K
 • glukosamín chondroitín sulfát vápnik (pozor na predávkovanie)
 • fosfor (pozor na predávkovanie)

Čo by nemali maškrty pre psov obsahovať?

Podobne ako v niektorých ľudských potravinách a produktoch, nájdeme aj v tých psích látky, ktoré im môžu spôsobiť tráviace problémy, alebo mať negatívny vplyv na ich zdravie. V extrémnych prípadoch sa jedná aj o chemikálie, ktorých pôsobenie môže byť až fatálne.

Nebezpečné sú napríklad maškrty z byvolej kože, ktoré často obsahujú škodlivé farbivá a chemikálie. V praxi sa môžete riadiť jednoduchým pravidlom, že čím je maškrta farebnejšia, tým nezdravšia je. Pokiaľ navyše na obale nenájdete podrobné zloženie produktu, vyhnite sa mu radšej oblúkom.

Veľký problém v maškrtách predstavujú aj cukry a tuky, ktoré vedú k psej obezite. V neposlednom rade si dajte pozor aj na obilniny, ktoré môžu psom pri prílišnej konzumácii ublížiť. Aj keď sú vitamíny a minerály pre psov dôležité, nikdy by ste to s nimi nemali preháňať. Vysoké dávky vápnika či fosforu totiž môžu viesť aj k osteochodnróze, ktorá spôsobuje postupné odumieranie chrupaviek a následne aj artrózu.

Aké je správne dávkovanie maškrty pre psov?

V prvom rade sa riaďte svojim sedliackym rozumom a jednoduchým pravidlom – všetkého veľa škodí. Rovnako ako deti nemôžu jesť cukríky či marťanky vo veľkom množstve, ani psy si nemôžu celý deň pochutnávať na maškrtách. Ich odporúčaná dávka by mala byť vždy uvedená na zadnej strane obalu. Väčšinou sa však jedná o 8 až 12 kúskov za deň.

Druhy maškrty pre psov

Psie maškrty môžeme rozdeliť hneď na niekoľko základných druhov, ktoré sa líšia svojím použitím. Niektoré maškrty sa totiž hodia na denné používanie a iné naopak nie. Je teda dôležité poznať rozdiel medzi nimi a vyvarovať sa ich chybnému dávkovaniu či použitiu.

Tréningové a výcvikové maškrty pre psov

Jedným z najrozšírenejších druhov maškrty pre psov sú tie tréningové, ktoré využijete najmä pri výcviku. Často sa jedná o menšie maškrty s mäkkou konzistenciou, ktoré nedisponujú vysokou energetickou hodnotou. Spravidla ich tak môžete psovi podávať vo vyšších dávkach ako odmenu za dobre odvedenú prácu.

Psie maškrty pre zabavenie

Psie maškrty na zabavenie sú určené, preto aby psa zabavili vo voľných chvíľach. Jedná sa napríklad o dentálne maškrty, ktoré môže pes žuť aj niekoľko desiatok minút. Dôležité je, aby aj tieto maškrty boli nezávadné a tvorili ich z väčšiny kvalitné prírodné suroviny.

Psie maškrty pre maškrtenie

Na trhu môžete nájsť aj maškrty, ktoré by mal pes konzumovať iba sporadicky. Ich zloženie síce nie je závadné, ale vo svojej podstate sa jedná o kalorickú bombu, ktorá by pri dlhodobej konzumácii mohla spôsobiť až k nadváhu či obezitu.

Funkčné maškrty pre psov

Ako už bolo povedané, psy potrebujú na svoj správny vývoj dostatok vitamínov. Tie im môžete dodávať aj prostredníctvom funkčných pamlskov, ktoré sú na tento účel určené. Nájsť v nich môžete rôzne druhy vitamínov a minerálov, ktoré podporia zdravie vášho maznáčika.

Domáce maškrty pre psov

Posledným veľmi rozšíreným druhom sú domáce maškrty pre psov, ktoré si môžete vyrobiť doma sami. Vďaka tomu si môžete byť istí, že maškrty neobsahujú žiadne škodliviny ani nekvalitné suroviny. Na druhú stranu ich príprava vyžaduje dostatočné znalosti ohľadom správnej výživy psov, čo môže byť pre niekoho aj poriadne zložité.

Parametre maškrty pre psov

Aby toho nebolo dosť, maškrty pre psov môžete vyberať aj podľa rôznych parametrov. Jedine tak sa vám podarí vybrať maškrtu, ktorá bude psovi sedieť priamo na mieru a bude pre neho aj prospešná.

Konzistencia

Maškrty pre psov je možné deliť podľa ich konzistencie. Tú by ste mali brať do úvahy buď kvôli veku vášho štvornohého parťáka, alebo podľa jeho preferencií. Niektorí psi vedia byť pekne vyberaví, takže sa môže stať, že si obľúbia iba jeden druh maškrty.

Mäkké maškrty pre psov

Prvým druhom sú mäkké maškrty pre psov, ktoré sa dajú ľahšie rozhrýzť. Vhodné sú tak hlavne pre šteňatá, psie seniorov či malé plemená. Oceníte ich aj pri tréningu, kedy bude pre psa jednoduchšie ich rýchlo zjesť a pustiť sa zase do práce.

Tvrdé maškrty pre psov

Opakom sú tvrdé maškrty pre psov, ktoré sa v ponuke obchodov objavujú najčastejšie. Jedná sa ako o rôzne dropsy či kocky, ale aj koža a naozajstné kosti. Psy ich teda využívajú predovšetkým na žuvanie, čím opečovávajú svoj chrup. Tvrdé maškrty ale obsahujú nechcené či dokonca škodlivé látky, preto si treba vždy overiť ich zloženie.

Sušené maškrty pre psov

Samostatnou kategóriou sú sušené maškrty, ktoré väčšinou obsahujú vysoký podiel mäsa. V ideálnom prípade by mali obsahovať 100% mäsa a nebyť ošetrené žiadnymi chemickými látkami. To si môžete vždy overiť u priamo u predajcu alebo na obale produktu. Psy v sebe aj po toľkých rokoch nezaprú svoje divoké gény, a preto sa môžu po sušených maškrtách doslova utĺcť.

Vek psa

Pri výbere správnych maškrtiek je dôležitý aj vek. Naši štvornohí miláčikovia v rôznych fázach svojho života vyžadujú inú výživu a starostlivosť, a práve k tomu je potrebné prispôsobiť aj ich stravu.

Maškrty pre šteňatá

Na výber vhodných maškrtiek by ste mali dbať najmä u šteniat. Tie sú totiž pomerne náchylné na zmenu stravy, ktorá má veľký vplyv na ich ďalší vývoj. Práve preto je nutné, aby akékoľvek potraviny či produkty, ktoré konzumujú boli vyrobené z naozaj kvalitných surovín. Z počiatku je dobré podávať šteňatám funkčné maškrty, ktoré sú pre nich určené a dokážu im dodať všetky vitamíny a živiny, ktoré počas svojho rastu potrebujú. Vyhýbať by ste sa mali výrobkom s vysokým obsahom fosforu či vápnika.

Maškrty pre dospelých psov

Najväčší výber nájdete hlavne v kategóriách maškrty pre dospelých psov, ktorí väčšinou nie sú nejako obmedzovaní a môžu si dovoliť prakticky akékoľvek psie pochutiny. Dbať by ste mali iba na to, aby boli rozmery maškrty adekvátne k veľkosti psa. Pre menších psíkov je lepšie kupovať malé maškrty, ktoré sa im budú lepšie konzumovať. Naopak veľké plemená ocenia väčšie maškrty, ako sú napríklad veľké piškóty či kosti.

Maškrty pre staršie psy

Staršie psy majú podobne ako starí ľudia vyššie nároky na potraviny, ktoré konzumujú a tým pádom aj živiny, ktoré im aj vo vysokom veku pomáhajú zostať vitálne. Pozor si dajte na to, aby maškrty neobsahovali príliš veľa tukov a cukrov, po ktorých by pes zbytočne priberal na váhe.

Staršie psy totiž nie sú schopné takýto výdaj spotrebovať. Vhodné im je podávať rôzne funkčné maškrty, pomocou ktorých si môžu čistiť chrup, alebo prijímať niektoré vitamíny. Vyberať sa teda oplatí hlavne z mäkkých pamlskov, ktoré pôjdu psovi lepšie hrýzť.

Maškrty pre psov s alergiou

Samostatnou kategóriou, do ktorej spadajú psy v akomkoľvek veku, sú maškrty pre psov s alergiou. V posledných rokoch sa u psov objavuje čím ďalej tým viac alergií, ktoré ich v niektorých prípadoch môžu ohroziť aj na živote. Ak váš štvornohý maznáčik trpí nejakou alergiou, mali by ste na to myslieť aj pri výbere maškrty, ktoré môžu bežne obsahovať aj niektoré alergény.

Všeobecne sa odporúčajú maškrty, ktoré obsahujú vysoký podiel živočíšnych produktov, ako je napríklad kvalitné sušené mäso. Tu však pozor, niektorí psi totiž môžu byť práve na niektoré druhy mäsa alergickí.

Preto je lepšie vyberať maškrty z mäsa, u ktorého sa alergia prejavuje len mizivo:

 • jahňacie mäso
 • králičie mäso
 • kačacie mäso
 • konina
 • zverina

Maškrty pre psov: Príslušenstvo

Maškrty majú samozrejme široké využitie, pričom sa niekedy nezaobídete ani bez potrebného príslušenstva. Navyše maškrty pre psov nedokážu vašim miláčikom dopriať všetky potrebné živiny a nemožno ich teda brať ako jediný zdroj vitamínov a ďalších látok. Pokiaľ im teda chcete dopriať skutočný komfort, mali by ste zvážiť aj kúpu týchto produktov.

Dávkovač na maškrty pre psov

Ak ste fanúšikmi interaktívnych hračiek, určite svojmu psovi kúpte dávkovač na maškrty. Ten môže mať v základnej verzii podobu loptičky na maškrty, ktorú naplníte a potom ju dáte psovi na hranie. Ten si tak užije veľa zábavy, precvičí svoju inteligenciu a zároveň si pochutí aj na svojej obľúbenej maškrte.

Dávkovač môže byť aj oveľa prepracovanejší. Známe sú napríklad prístroje na zlepšenie pamäte, kedy musí pes stlačiť tlačidlo preto, aby dostal svoju maškrtu. Výnimkou nie sú ani rôzne hlavolamy, ktoré musí váš maznáčik najprv vyriešiť a až potom sa dostane k svojim dobrôtkam.

Púzdro na maškrty pre psov

Pri výcviku či pravidelnom tréningu sa vám určite bude hodiť puzdro na maškrty, ktoré môžete vziať so sebou. Opadáva vám tak zbytočné ťahanie veľkých balení maškrty, ktoré je ťažké aj poriadne uzavrieť. Väčšinu puzdier si navyše môžete jednoducho pripnúť k opasku, čím si tréning psa značne uľahčíte.

Miska pre psov

Dôležitou výbavou každého psíčkara je nepochybne miska pre psov, ktorú využijete aj pri podávaní maškrty. Niektorí psi sú totiž vyberaví podobne ako mačky a môže im tak vadiť napríklad jedenie maškrty z ruky alebo zo zeme. To môžete vyriešiť tým, že im ich odmenu, a to najmä keď sa jedná o veľký kúsok, položíte do

Úložný box na maškrty pre psov

Maškrty by mali byť podobne ako krmivo uložené na suchom mieste, kam na ne nesvieti priame slnečné svetlo. Navyše niektoré obaly netesnia tak ako majú, čo môže viesť k tomu, že maškrty pomaly stratia svoju špecifickú vôňu a váš pes o ne prestane prejavovať záujem. Preto je vhodné ich uložiť do boxu či barelu na granule, kde budú úplne chránené.

Lososový olej pre psov

Svojmu miláčikovi môžete dôležité živiny dodať aj pomocou lososového oleja, ktorý obsahuje dôležité Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny. V súvislosti s tým pomáha psom znižovať cholesterol v ich krvi a vyživovať ich srsť, aby bola dostatočne hustá a lesklá. Pozitívne účinky má aj v ďalších oblastiach zdravia, kedy dokáže predchádzať napríklad zápalom kože, problémom s reprodukciou a podporovať imunitu a celkovú obranyschopnosť.

Vitamínové pasty pre psov

Vitamíny je psom možné dodať aj prostredníctvom rôznych vitamínových pást, v ktorých sú obsiahnuté všetky dôležité látky. Ich hlavnou výhodou je predovšetkým jednoduchšia aplikácia, kedy môžete pastu primiešať do psieho krmiva alebo ju psovi podáte priamo.

Vitamíny pre psov

Aj psy potrebujú dodávať svojmu telu vitamíny, ktoré im niekedy môžu chýbať a len ťažko sa im ich podarí doplniť konzumáciou bežného krmiva. Práve preto je nutné im niektoré z nich dodávať cez vitamínové doplnky, ktoré môžu mať buď podobu tabliet, prášku alebo kvapiek.

Cena maškrty pre psov

Kvalita maškrty pre psov sa riadi predovšetkým podľa ceny, čo potvrdzuje pravidlo, že za kvalitu si musíte niekedy jednoducho priplatiť. Nižšie sa pozrieme hneď na tri cenové kategórie maškrty pre psov, s ktorými sa bežne stretnete v kamenných predajniach či e-shopoch. Keďže sú maškrty niekedy predávané po kusoch, zameriame sa na orientačnú cenu celého balenia.

Cena maškrty pre psov do 2 eur

Ako už bolo povedané, kvalita nie je zadarmo, takže nemôžete od maškrty do 2 eur očakávať zázraky. Spravidla sa jedná o jednoduché dropsy či produkty z kože, ktoré pes zje počas chvíľky. Také výrobky bohužiaľ často obsahujú aj škodlivé látky, ktoré môžu vášho štvornohého miláčika ohroziť aj na zdraví. Najčastejšie sa jedná o rôzne farbivá či konzervanty, ktoré z dlhodobého hľadiska môžu napáchať nemalé škody.

To však neznamená, že by všetky maškrty v tejto cenovej kategórii boli automaticky zlé.

V niektorých prípadoch sa môže jednať o naozaj jednoduché maškrty, ktoré sa skladajú len z niekoľkých ingrediencií. Vždy sa zamerajte hlavne na ich zloženie, ktoré vám prezradí, či ide o správnu voľbu. Vhodné môžu byť napríklad pre výcvik, pre ktorý je potreba naozaj veľa maškrty.

Cena maškrty pre psov od 2 eur do 10 eur

Za zlatú strednú cestu možno považovať maškrty v cenovej relácii od 2 eur do 10 eur, ktoré by mali už spĺňať potrebnú kvalitu. Aj napriek tomu ale nezabúdajte na čítanie etikiet, ktoré vám prezradia ich skutočné zloženie. V tejto kategórii nájdete ako klasické, tak aj prémiové maškrty. Medzi ne sa radia aj nami spomínané funkčné maškrty, s ktorých pomocou môžete svojmu maznáčikovi dodať potrebné vitamíny alebo mu pomôcť s niektorými neduhmi.

Cena maškrty pre psov nad 10 euro

Superpremiové maškrty majú často cenovku vo výške 10 eur a vyššie.

Často sa jedná o produkty, ktoré obsahujú vysoký podiel mäsa a ďalších kvalitných prírodných látok. Poteší vás aj svojou nutričnou vyrovnanosťou, ktorá zaručí, že váš psík nebude zbytočne naberať kilá na viac zakaždým, keď mu doprajete niečo na maškrtenie. Takéto maškrty by navyše nemali obsahovať žiadne náhradky ani konzervanty.

Aj tak si ale vždy túto informáciu overte na zadnej strane obalu. Pokiaľ teda chcete svojmu psiemu parťákovi dopriať naozaj to najlepšie, sú superpremiové maškrty tou správnou voľbou.

5/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať